Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

Hotărârea Nr.70 din 21.12.2020

cu privire la validarea mandatelor deputaţilor aleşi la data de 6 decembrie 2020
ACT EMIS DE: Camera Deputatilor
ACT PUBLICAT ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 1271 din 21 decembrie 2020



SmartCity1

În temeiul art. 7 alin. (4) şi art. 10 din Regulamentul Camerei Deputaţilor, aprobat prin Hotărârea Camerei Deputaţilor nr. 8/1994, republicat, cu modificările şi completările ulterioare,Camera Deputaţilor adoptă prezenta hotărâre. Articolul 1Se validează mandatele deputaţilor aleşi la data de 6 decembrie 2020, nominalizaţi în anexa nr. 1, care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Articolul 2 Se amână validarea mandatului de deputat pentru persoana prevăzută în anexa nr. 2, care face parte integrantă din prezenta hotărâre.Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaţilor în şedinţa din 21 decembrie 2020, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituţia României, republicată.PREŞEDINTELE DE VÂRSTĂ AL CAMEREI DEPUTAŢILORLUCIAN FEODOROVANEXA Nr. 1 ANEXA cuprinzând numele şi prenumele deputaţilor validaţi în şedinţa Camerei Deputaţilor din 21 decembrie 2020 Circumscripţia electorală nr. 1 Alba

1 Tuhuţ Radu-Marcel Partidul Social Democrat
2 Roman Florin-Claudiu Partidul Naţional Liberal
3 Olar Corneliu Partidul Naţional Liberal
4 Todosiu Beniamin Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
5 Rusu Daniel-Gheorghe Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 2 Arad

1 Farago Petru Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Varga Glad-Aurel Partidul Naţional Liberal
3 Bîlcea Ovidiu-Sergiu Partidul Naţional Liberal
4 Fifor Mihai-Viorel Partidul Social Democrat
5 Alda Adrian Partidul Social Democrat
6 Wiener Adrian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
7 Nagy Vasile Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 3 Argeş

1 Moşteanu Liviu-Ionuţ Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Miuţescu Gheorghe-Adrian Partidul Naţional Liberal
3 Constantin Daniel Partidul Naţional Liberal
4 Bucura-Oprescu Simona Partidul Social Democrat
5 Pavelescu Nicolae Partidul Social Democrat
6 Georgescu Nicolae Partidul Social Democrat
7 Mihalcea Remus-Gabriel Partidul Social Democrat
8 Bălăşoiu Aurel Partidul Social Democrat
9 Chelaru Mircia Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 4 Bacău

1 Lazăr Teodor Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Ichim Cristian-Paul Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
3 Fechet Mircea Partidul Naţional Liberal
4 Ciofu Cătălina Partidul Naţional Liberal
5 Hărătău Elena Partidul Naţional Liberal
6 Floroiu Ionel Partidul Social Democrat
7 Dunava Costel Neculai Partidul Social Democrat
8 Ilişanu Claudiu-Augustin Partidul Social Democrat
9 Cătăuţă Ana-Maria Partidul Social Democrat
10 Andruşceac Antonio Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 5 Bihor

1 Szabó Ödön Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Biró Rozália-Ibolya Uniunea Democrată Maghiară din România
3 Mang Ioan Partidul Social Democrat
4 Cătăniciu Steluţa-Gustica Partidul Social Democrat
5 Dehelean Silviu Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
6 Căuş Vasile-Aurel Partidul Naţional Liberal
7 Kiss János Partidul Naţional Liberal
8 Cupşa Ioan Partidul Naţional Liberal
9 Lasca Mihai Ioan Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 6 Bistriţa-Năsăud

1 Sighiartău Robert-Ionatan Partidul Naţional Liberal
2 Morar Olivia-Diana Partidul Naţional Liberal
3 Suciu Vasile-Daniel Partidul Social Democrat
4 Ivan Bogdan-Gruia Partidul Social Democrat
5 Sas Lóránt-Zoltan Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate

Circumscripţia electorală nr. 7 Botoşani

1 Şoptică Costel Partidul Naţional Liberal
2 Budăi Marius-Constantin Partidul Social Democrat
3 Şlincu Dan-Constantin Partidul Social Democrat
4 Pătrăuceanu Constantin-Neculai Partidul Social Democrat
5 Drancă Andrei-Iulian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
6 Feodorov Lucian Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 8 Braşov

1 Benga Tudor-Vlad Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Ilie Victor Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
3 Miftode Marius-Andrei Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
4 Rasaliu Marian-Iulian Partidul Social Democrat
5 Predescu Ana-Loredana Partidul Social Democrat
6 Banciu Ionuţ-Sorin Partidul Naţional Liberal
7 Andronache Gabriel Partidul Naţional Liberal
8 Flucuş Dumitru Partidul Naţional Liberal

Circumscripţia electorală nr. 9 Brăila

1 Popa Alexandru Partidul Naţional Liberal
2 Mircea Florin Partidul Social Democrat
3 Niţă Nicu Partidul Social Democrat
4 Paladi George-Adrian Partidul Social Democrat
5 Ciubuc Ciprian Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 10 Buzău

1 Avrămescu Gabriel-Ioan Partidul Naţional Liberal
2 Ungureanu Emanuel-Dumitru Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
3 Ciolacu Ion-Marcel Partidul Social Democrat
4 Cristea Andi-Lucian Partidul Social Democrat
5 Lungu Romeo-Daniel Partidul Social Democrat
6 Ţepeluş Laurenţiu-Cristinel Partidul Social Democrat
7 Roman Nicolae Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 11 Caraş-Severin

1 Marşalic Jaro Norbert Partidul Naţional Liberal
2 Rujan Dumitru Partidul Naţional Liberal
3 Kelemen Attila Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Hurduzeu Florin-Silviu Partidul Social Democrat
5 Damian Romulus-Marius Partidul Social Democrat

Circumscripţia electorală nr. 12 Călăraşi

1 Dumitru Florian-Emil Partidul Naţional Liberal
2 Coarnă Dumitru Partidul Social Democrat
3 Bîrcă Constantin Partidul Social Democrat
4 Balabaşciuc Călin-Constantin Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 13 Cluj

1 Csoma Botond Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Achimaş-Cadariu Patriciu-Andrei Partidul Social Democrat
3 Murariu Oana Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
4 Băltăreţu Viorel Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
5 Molnar Radu-Iulian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
6 Moisin Radu-Marian Partidul Naţional Liberal
7 Sărmaş Ioan-Sabin Partidul Naţional Liberal
8 Moldovan Sorin-Dan Partidul Naţional Liberal
9 Burciu Cristina Partidul Naţional Liberal
10 Coleşa Ilie-Alin Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa

1 Ţuţuianu Marius-Horia Partidul Social Democrat
2 Dumitrache Ileana-Cristina Partidul Social Democrat
3 Lungoci Dumitru-Lucian Partidul Social Democrat
4 Huţucă Bogdan-Iulian Partidul Naţional Liberal
5 Banias Mircea-Marius Partidul Naţional Liberal
6 Cruşoveanu Marian Partidul Naţional Liberal
7 Bola Bogdan-Alexandru Partidul Naţional Liberal
8 Ion Stelian-Cristian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
9 Rizea Cristina Camelia Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
10 Focşa Dumitru-Virel Alianţa pentru Unirea Românilor
11 Aelenei Dănuţ Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 15 Covasna

1 Miklós Zoltán Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Könczei Csaba Uniunea Democrată Maghiară din România
3 Benedek Zacharie Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Gál Károly Uniunea Democrată Maghiară din România

Circumscripţia electorală nr. 16 Dâmboviţa

1 Plăiaşu Gabriel Partidul Naţional Liberal
2 Balint Liviu-Ioan Partidul Naţional Liberal
3 Blaga Daniel-Codruţ Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
4 Vulpescu Ioan Partidul Social Democrat
5 Holban Georgeta-Carmen Partidul Social Democrat
6 Popa Radu-Mihai Partidul Social Democrat
7 Ţachianu Marian Partidul Social Democrat

Circumscripţia electorală nr. 17 Dolj

1 Stoica Ştefan-Bucur Partidul Naţional Liberal
2 Giugea Nicolae Partidul Naţional Liberal
3 Stroe Ionuţ-Marian Partidul Naţional Liberal
4 Gheba Daniel-Sorin Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
5 Presură Alexandra Partidul Social Democrat
6 Badea Iulian-Alexandru Partidul Social Democrat
7 Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina Partidul Social Democrat
8 Peţa-Ştefănescu Eliza-Mădălina Partidul Social Democrat
9 Tănăsescu Alina-Elena Partidul Social Democrat
10 Dămureanu Ringo Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 18 Galaţi

1 Nechita Aurel Partidul Social Democrat
2 Sandu Viorica Partidul Social Democrat
3 Mărgărit Mitică-Marius Partidul Social Democrat
4 Gîdei Laurenţiu-Viorel Partidul Social Democrat
5 Rodeanu Bogdan-Ionel Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
6 Stângă George-Cătălin Partidul Naţional Liberal
7 Atanasiu Onuţ Valeriu Partidul Naţional Liberal
8 Muncaciu Sorin-Titus Alianţa pentru Unirea Românilor
9 Scripnic Lilian Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 19 Giurgiu

1 Mina Marian Partidul Social Democrat
2 Dinu Cristina-Elena Partidul Social Democrat
3 Andrei Alexandru-Ioan Partidul Naţional Liberal
4 Horga Maria-Gabriela Partidul Naţional Liberal

Circumscripţia electorală nr. 20 Gorj

1 Miruţă Radu-Dinel Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Weber Mihai Partidul Social Democrat
3 Manta Claudiu Partidul Social Democrat
4 Vîlceanu Dan Partidul Naţional Liberal
5 Pecingină Gheorghe Partidul Naţional Liberal

Circumscripţia electorală nr. 21 Harghita

1 Kelemen Hunor Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Hajdu Gábor Uniunea Democrată Maghiară din România
3 Bende Sándor Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Ladányi László-Zsolt Uniunea Democrată Maghiară din România
5 Zakarias Zoltán Uniunea Democrată Maghiară din România

Circumscripţia electorală nr. 22 Hunedoara

1 Intotero Natalia-Elena Partidul Social Democrat
2 Toma Ilie Partidul Social Democrat
3 Salan Viorel Partidul Social Democrat
4 Hangan Pollyanna-Hanellore Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
5 Stănescu Vetuţa Partidul Naţional Liberal
6 Gavrilă Manmaria Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 23 Ialomiţa

1 Barcari Rodica-Luminiţa Partidul Naţional Liberal
2 Muşoiu Ştefan Partidul Social Democrat
3 Dumitrescu Raluca Giorgiana Partidul Social Democrat
4 Păunescu Silviu-Titus Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 24 Iaşi

1 Chichirău Cosette-Paula Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Berescu Monica-Elena Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
3 Havârneanu Filip Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
4 Toma Vasilică Partidul Social Democrat
5 Cîtea Vasile Partidul Social Democrat
6 Ostaficiuc Marius-Eugen Partidul Social Democrat
7 Macovei Silviu Nicu Partidul Social Democrat
8 Muraru Iulian-Alexandru Partidul Naţional Liberal
9 Năcuţă Sorin Partidul Naţional Liberal
10 Kocsis-Cristea Alexandru Partidul Naţional Liberal
11 Albişteanu Mihail Alianţa pentru Unirea Românilor
12 Ivănuţă Cristian-Daniel Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 25 Ilfov

1 Cambera Oana-Alexandra Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
2 Ghiţă Daniel-Florin Partidul Social Democrat
3 Gheorghe Andrei-Daniel Partidul Naţional Liberal
4 Tuţă George-Cristian Partidul Naţional Liberal
5 Şerban Gianina Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 26 Maramureş

1 Apjok Norbert Uniunea Democrată Maghiară din România
2 Zetea Gabriel-Valer Partidul Social Democrat
3 Şimon Gheorghe Partidul Social Democrat
4 Bota Călin-Ioan Partidul Naţional Liberal
5 Alexe Florin-Alexandru Partidul Naţional Liberal
6 Cristian Brian Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
7 Pop Darius Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 27 Mehedinţi

1 Popescu Virgil-Daniel Partidul Naţional Liberal
2 Mărculescu Dumitru Partidul Naţional Liberal
3 Chirilă Virgil Alin Partidul Social Democrat
4 Folescu Cornel-Vasile Partidul Social Democrat

Circumscripţia electorală nr. 28 Mureş

1 Gliga Dumitriţa Partidul Social Democrat
2 Buicu Corneliu-Florin Partidul Social Democrat
3 Kolcsár Anquetil-Károly Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Csép Éva-Andrea Uniunea Democrată Maghiară din România
5 Kulcsár-Terza József-György Uniunea Democrată Maghiară din România
6 Giurgiu Adrian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
7 Molnar Ervin Partidul Naţional Liberal
8 Tanasă Dan Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 29 Neamţ

1 Şerban Ciprian-Constantin Partidul Social Democrat
2 Bulai Oana-Gianina Partidul Social Democrat
3 Munteanu Remus Partidul Social Democrat
4 Bulai Iulian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
5 Cozmanciuc Corneliu-Mugurel Partidul Naţional Liberal
6 Leoreanu Laurenţiu-Dan Partidul Naţional Liberal
7 Calista Mara-Daniela Partidul Naţional Liberal
8 Mitrea Dumitrina Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 30 Olt

1 Ştirbu Gigel-Sorinel Partidul Naţional Liberal
2 Iancu Marius-Ionel Partidul Social Democrat
3 Grecu Ion-Cătălin Partidul Social Democrat
4 Barbu Florin-Ionuţ Partidul Social Democrat
5 Chesnoiu Adrian-Ionuţ Partidul Social Democrat
6 Albotă Emil-Florin Partidul Social Democrat

Circumscripţia electorală nr. 31 Prahova

1 Predoiu Marian-Cătălin Partidul Naţional Liberal
2 Ionescu George Partidul Naţional Liberal
3 Roşca Mircea Partidul Naţional Liberal
4 Prişcă Răzvan Sorin Partidul Naţional Liberal
5 Toader Bogdan-Andrei Partidul Social Democrat
6 Teodoroiu Simona-Maya Partidul Social Democrat
7 Gavrilescu Graţiela-Leocadia Partidul Social Democrat
8 Paraschiv Rodica Partidul Social Democrat
9 Lupu Andrei-Răzvan Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
10 Poliţeanu Mihai-Laurenţiu Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
11 Axinia Adrian-George Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 32 Satu Mare

1 Cristescu Radu-Mihai Partidul Social Democrat
2 Panait Radu Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
3 Magyar Loránd-Bálint Uniunea Democrată Maghiară din România
4 Nagy Szabolcs Uniunea Democrată Maghiară din România
5 Cozma Adrian-Felician Partidul Naţional Liberal

Circumscripţia electorală nr. 33 Sălaj

1 Prunean Alin-Costel Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
2 Bode Lucian-Nicolae Partidul Naţional Liberal
3 Neaga Florian-Claudiu Partidul Social Democrat
4 Seres Denes Uniunea Democrată Maghiară din România

Circumscripţia electorală nr. 34 Sibiu

1 Barna Ilie-Dan Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Trif Bogdan Gheorghe Partidul Social Democrat
3 Turcan Raluca Partidul Naţional Liberal
4 Thellmann Christine Partidul Naţional Liberal
5 Şovăială Constantin Partidul Naţional Liberal
6 Suciu Sebastian-Ilie Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 35 Suceava

1 Balan Ioan Partidul Naţional Liberal
2 Fădor Angelica Partidul Naţional Liberal
3 Gheorghiu Bogdan Partidul Naţional Liberal
4 Bejinariu Eugen Partidul Social Democrat
5 Adomnicăi Mirela-Elena Partidul Social Democrat
6 Popescu Vlad Partidul Social Democrat
7 Şoldan Gheorghe Partidul Social Democrat
8 Ciornei Radu Tudor Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
9 Puşcaşu Lucian-Florin Alianţa pentru Unirea Românilor
10 Acatrinei Dorel-Gheorghe Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 36 Teleorman

1 Piper-Savu Florin Partidul Social Democrat
2 Stancu Paul Partidul Social Democrat
3 Barbu Costel Partidul Naţional Liberal
4 Calotă Florică Ică Partidul Naţional Liberal
5 Stoian Maria Partidul Naţional Liberal

Circumscripţia electorală nr. 37 Timiş

1 Pirtea Marilen-Gabriel Partidul Naţional Liberal
2 Ardelean Ben-Oni Partidul Naţional Liberal
3 Şandru Cosmin Partidul Naţional Liberal
4 Chira Claudiu-Martin Partidul Naţional Liberal
5 Drulă Cătălin Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
6 Toda Daniel-Liviu Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
7 Fălcoi Nicu Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
8 Grindeanu Sorin Mihai Partidul Social Democrat
9 Simonis Alfred-Robert Partidul Social Democrat
10 Stoica Ciprian-Titi Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 38 Tulcea

1 Terente Eugen Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Şişcu George Partidul Naţional Liberal
3 Gudu Michael Partidul Naţional Liberal
4 Furtună Mirela Partidul Social Democrat

Circumscripţia electorală nr. 39 Vaslui

1 Botez Mihai-Cătălin Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Tătaru Nelu Partidul Naţional Liberal
3 Polak Tudor Partidul Naţional Liberal
4 Popica Eduard-Andrei Partidul Social Democrat
5 Solomon Adrian Partidul Social Democrat
6 Stativă Irinel-Ioan Partidul Social Democrat
7 Enachi Raisa Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 40 Vâlcea

1 Buican Cristian Partidul Naţional Liberal
2 Cazan Laurenţiu-Nicolae Partidul Naţional Liberal
3 Popa Ştefan-Ovidiu Partidul Social Democrat
4 Oteşanu Daniela Partidul Social Democrat
5 Neaţă Eugen Partidul Social Democrat
6 Lazăr Ion-Marian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România

Circumscripţia electorală nr. 41 Vrancea

1 Halici Nicuşor Partidul Social Democrat
2 Stoica Elena Partidul Social Democrat
3 Ştefan Ion Partidul Naţional Liberal
4 Dancă Ionel Partidul Naţional Liberal
5 Badiu Georgel Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 42 Bucureşti

1 Orban Ludovic Partidul Naţional Liberal
2 Alexandru Victoria-Violeta Partidul Naţional Liberal
3 Trăilă Cristina Partidul Naţional Liberal
4 Tănase Antonel Partidul Naţional Liberal
5 Burduja Sebastian-Ioan Partidul Naţional Liberal
6 Băcanu Cristian-Tudor Partidul Naţional Liberal
7 Popescu Pavel Partidul Naţional Liberal
8 Rafila Alexandru Partidul Social Democrat
9 Tudorache Daniel Partidul Social Democrat
10 Tuşa Adriana-Diana Partidul Social Democrat
11 Florea Daniel Partidul Social Democrat
12 Goleac Nicoleta-Matilda Partidul Social Democrat
13 Nassar Rodica Partidul Social Democrat
14 Mihălcescu Carmen-Ileana Partidul Social Democrat
15 Popescu Dan-Cristian Partidul Social Democrat
16 Florea Oana-Consuela Partidul Social Democrat
17 Năsui Claudiu-Iulius-Gavril Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
18 Prună Cristina-Mădălina Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
19 Ţoiu Oana-Silvia Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
20 Seidler Cristian-Gabriel Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
21 Buzoianu Diana-Anda Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
22 Badea Mihai-Alexandru Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
23 Teniţă Dragoş-Cătălin Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
24 Pop Rareş-Tudor Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
25 Stoica Diana Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
26 Apostol Alin-Gabriel Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
27 Neagu Denisa-Elena Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
28 Özmen Oana-Marciana Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
29 Simion George-Nicolae Alianţa pentru Unirea Românilor

Circumscripţia electorală nr. 43 - Circumscripţia electorală pentru cetăţenii români cu domiciliul în afara ţării

1 Lőrincz Ştefan-Iulian Alianţa USR PLUS Uniunea Salvaţi România
2 Tulbure Simina-Geanina-Daniela Alianţa USR PLUS Partidul Libertate, Unitate şi Solidaritate
3 Făgărăşian Valentin-Ilie Partidul Naţional Liberal
4 Volosatîi Boris Alianţa pentru Unirea Românilor

Deputaţi aleşi la nivel naţional

1 Grosaru Andi-Gabriel Asociaţia Italienilor din România - RO.AS.IT.
2 Stoica Bogdan-Alin Asociaţia Liga Albanezilor din România
3 Stancu Ionel Asociaţia Macedonenilor din România
4 Manea Cătălin-Zamfir Asociaţia Partida Romilor „PRO-EUROPA"
5 Feodor Silviu Comunitatea Ruşilor Lipoveni din România
6 Vexler Silviu Federaţia Comunităţilor Evreieşti din România
7 Ganţ Ovidiu-Victor Forumul Democrat al Germanilor din România
8 Pambuccian Varujan Uniunea Armenilor din România
9 Nacov Gheorghe Uniunea Bulgară din Banat-România
10 Ghera Giureci-Slobodan Uniunea Croaţilor din România
11 Firczak Iulius Marian Uniunea Culturală a Rutenilor din România
12 Amet Varol Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România
13 Ibram Iusein Uniunea Democrată Turcă din România
14 Merka Adrian-Miroslav Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor din România
15 Zisopol Dragoş-Gabriel Uniunea Elenă din România
16 Longher Ghervazen Uniunea Polonezilor din România
17 Crîstici Ognean Uniunea Sârbilor din România
18 Petreţchi Nicolae-Miroslav Uniunea Ucrainenilor din România

ANEXA Nr. 2 ANEXA cuprinzând numele şi prenumele deputaţilor pentru care s-a amânat validarea în şedinţa Camerei Deputaţilor din 21 decembrie 2020 Circumscripţia electorală nr. 8 Braşov

1 Tobă Francisc Alianţa pentru Unirea Românilor



SmartCity5

COMENTARII la Hotărârea 70/2020

Momentan nu exista niciun comentariu la Hotărârea 70 din 2020
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    O zi buna Ai nevoie de un împrumut în toate scopurile? Aveți o problemă financiară? Bridge Finance este garantat prin furnizarea de servicii financiare clienților la o rată a dobânzii favorabilă. Împrumuturile noastre sunt simple și rapide. Contactați-ne astăzi pentru a obține împrumutul de care aveți nevoie. Putem egala orice buget cu o rată a dobânzii de 2% față de bugetul dvs. Dacă sunteți interesat, vă rugăm să contactați acum (adrianbay0008@gmail.com)
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    Vreau să apreciez împrumuturile Karin Sabine pentru mine un împrumut de 40.000 EUR. dacă aveți nevoie de un împrumut urgent, evitați să fiți înșelați de creditori falși și aplicați prin firma de împrumut real prin e-mail sabinhelps@gmail.com whatsapp +79267494861 ..
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    Căutați o afacere, o companie sau un împrumut personal? Oferim toate tipurile de împrumuturi la rate de dobândă de 3% pe an, trimiteți-ne prin e-mail detaliile dvs. la (midland.credit2@gmail.com) pentru mai multe informații.
ANONIM a comentat Decizia 1 2020
    Căutați un împrumut de afaceri, companie sau personal? Oferim tot felul de împrumuturi la rate de dobândă de 3% pe an, trimiteți-ne prin e-mail cu detaliile dvs. la (midland.credit2@gmail.com) pentru mai multe informații.
ANONIM a comentat Hotărârea 965 2002
    BUNA ZIUA, VA ROG SA IMI TRIMITETI SI MIE ANEXELE LA HG NR. 965/2002 LA ADRESA DE E-MAIL avocat.elenagrecu@yahoo.com Multumesc anticpat!
ANONIM a comentat Hotărârea 153 2018
    articolul 4 interzice acordarea a doua sporuri cumulate anexa 1-6 si 8 ,cum ramine cu personalul care lucreaza cu aparate de electoterapie in sectiile de recuperare,medicina fizica ?la care spor se incadreaza?
ANONIM a comentat Legea 149 2018
    Cine face propunerea conform art.10,alin 2,este ambigu
ANONIM a comentat Decretul 721 2015
    Buna ziua,acest decret prezidential nu a fost pus in aplicare niciodata,cetatenii romani care traiesc si muncesc in aceasta regiune a Germaniei sunt nevoiti sa parcurga intre 300 km si 600 km pana la München unde este Consulatul General al Romaniei si sa piarda zile intregi pentru rezolvarea unor probleme care ar fi foarte usor sa le rezolve la Stuttgart daca Ministerul Afacerilor Externe si-ar face treaba. La Munchen sediul Consulatului are un spatiu foarte mic unde isi desfasoara activitatea iar cetatenii sunt nevoiti sa stea afara in strada sa astepte formandu-se cozi de peste 100 de persoane pe zi.Ultima data cand am fost la Consulat am stat 10 ore acolo iar toaleta nu functiona,cetatenii fiind obligati sa mearga la cafenele si restaurante daca aveau nevoi fiziologice.Cel mai grav lucru este faptul ca femeili cu ,copii mici nu au un loc unde sa stea cu ei,sa-i schimbe sau sa le dea mancare.S-au adus obiceiurile din Romania si aici si acest lucru este foarte grav.Personalul in schimb este destul de amabil dar lipsa spatiului si a personalului duce la aceste situatii neplacute. De aceea este urgent neesar deschiderea Consulatului la Stuttgart !!!! Prioritatile MAE se pare ca sunt altele cum ar fi mutarea Ambasadei Romaniei in Israel. Cetatenii sunt ultima lor prioritate.Probabil pana in noiembrie 2019 se va deschide totusi consulatul pentru a crea cadru legal pentru alegerile prezidentiale.In zona Baden Württemberg traiesc peste 250.000 romani si aceste voturi vor conta pentru viitorul presedinte,asa ca poate se indura cineva si de acest cetateni uitati de autoritatile din tara !!!
ANONIM a comentat Hotărârea 757 2008
    In aceasta hotarare de guvern intra si asistentii medicali care lucreaza in sectiile de radioterapie,care fac iradierea bolnavilor oncologici???
ANONIM a comentat Legea 58 1974
    in1990 mai era in vigoare intreb
Alte acte pe aceeaşi temă cu Hotărârea 70/2020
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu