E-mail:
Parola:
     
 Nu ai cont? Inregistreaza-te
 Ai uitat parola? Click aici
alerte legex
Coduri postale şi prefixe telefonice naţionale şi internaţionale
Legături cu alte acte
Cele mai căutate legi
Ultimele acte citite
Sisteme de securitate
Registrul Agricol Integrat - www.registrulagricolintegrat.ro

Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

LEGE Nr

LEGE   Nr. 84 din  5 aprilie 2004

pentru infiintarea unor comune

ACT EMIS DE: PARLAMENT

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 310 din  7 aprilie 2004


SmartCity3


    Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege.

    Art. 1
    (1) Se aproba infiintarea unor comune in judetele Alba, Arad, Arges, Bacau, Botosani, Brasov, Constanta, Covasna, Dolj, Galati, Giurgiu, Harghita, Ialomita, Iasi, Maramures, Mehedinti, Mures, Neamt, Olt, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timis, Vaslui, Valcea si Vrancea.
    (2) Componenta si satele resedinte ale comunelor infiintate potrivit alin. (1) sunt cele prevazute in anexa nr. 1.
    (3) Componenta si satele resedinte ale comunelor existente, ca urmare a reorganizarii acestora conform alin. (1), sunt cele prevazute in anexa nr. 2.
    Art. 2
    (1) Pana la constituirea, potrivit legii, a autoritatilor administratiei publice locale in comunele infiintate conform art. 1, gestionarea activitatilor curente se asigura de cate doi delegati, numiti prin ordin al prefectului, cu atributii de primar si viceprimar, precum si de cate un secretar numit de prefect, in conditiile legii.
    (2) Salarizarea persoanelor prevazute la alin. (1) se face, potrivit reglementarilor legale in vigoare, din bugetul comunelor infiintate.
    Art. 3
    (1) Consiliile judetene si delegatii imputerniciti conform prevederilor art. 2 alin. (1), impreuna cu directiile generale ale finantelor publice judetene si consiliile locale ale comunelor si oraselor reorganizate, repartizeaza veniturile si cheltuielile actualelor bugete ale acestora intre localitatile nou-infiintate si cele reorganizate conform art. 1 alin. (2).
    (2) Veniturile si cheltuielile care, in conditiile legii, revin de drept comunelor infiintate se administreaza si se gestioneaza prin autoritatile locale delegate ale acestora, iar echilibrarea bugetelor locale se realizeaza pe seama sumelor defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, in limita creditelor bugetare aprobate, in anul 2004, pentru judetul din care fac parte.
    (3) Bugetul pe anul 2004 al fiecarei comune infiintate se elaboreaza de catre delegatii prevazuti la art. 2 alin. (1), cu avizul directiei generale a finantelor publice a judetului respectiv.
    (4) Operatiunile de predare-primire a patrimoniului comunelor nou-infiintate se fac pe baza de protocoale incheiate intre fiecare dintre primarii comunelor si oraselor care se reorganizeaza si delegatul, desemnat prin ordin al prefectului, cu atributii de primar al comunei infiintate.
    Art. 4
    Pana la noile alegeri locale, autoritatile administratiei publice locale din comunele si orasele care se reorganizeaza vor functiona in componenta avuta la intrarea in vigoare a prezentei legi.
    Art. 5
    (1) Comunei reorganizate Ciprian Porumbescu, judetul Suceava, i se atribuie denumirea Ilisesti.
    (2) Comunei reorganizate Targu Frumos, judetul Iasi, i se atribuie denumirea Ion Neculce.
    (3) Comunei infiintate prin preluarea satului Vitanesti de la comuna Optasi-Magura, judetul Olt, i se atribuie denumirea Sarbii-Magura.
    (4) Comunei reorganizate Brusturi-Draganesti, judetul Neamt, i se atribuie denumirea Brusturi.
    (5) Denumirea comunei Izvoarele, judetul Giurgiu, se schimba in Isvoarele.
    Art. 6
    Satul Betesti din componenta comunei Mugeni, judetul Harghita, trece in componenta orasului Cristuru Secuiesc, judetul Harghita, ca localitate componenta.
    Art. 7
    Anexele nr. 1 si 2 fac parte integranta din prezenta lege.
    Art. 8
    Anexa la Legea nr. 2/1968 privind organizarea administrativa a teritoriului Romaniei, republicata in Buletinul Oficial, Partea I, nr. 54 - 55 din 27 iulie 1981, cu modificarile ulterioare, se modifica in mod corespunzator.

    Aceasta lege a fost adoptata de Camera Deputatilor in sedinta din 24 februarie 2004, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (1) din Constitutia Romaniei, republicata.

                      PRESEDINTELE CAMEREI DEPUTATILOR
                               VALER DORNEANU

    Aceasta lege a fost adoptata de Senat in sedinta din 18 martie 2004, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (1) din Constitutia Romaniei, republicata.

                         p. PRESEDINTELE SENATUI,
                             DORU IOAN TARACILA

    ANEXA 1

                            COMUNELE INFIINTATE

___________________________________________________________________________
                        Comuna infiintata
 Judetul   ___________________________________________    Comuna sau orasul
                Denumirea          Satele componente      de unde provin
___________________________________________________________________________
    1               2                      3                       4
___________________________________________________________________________
ALBA       Cut                   1. Cut                 Calnic
___________________________________________________________________________
ARAD       Dorobanti             1. Dorobanti           Curtici
           Frumuseni             1. Frumuseni           Fantanele
                                 2. Alunis
           Zadareni              1. Zadareni            Felnac
                                 2. Bodrogu Nou
___________________________________________________________________________
ARGES      Bughea de Sus         1. Bughea de Sus       Albestii de Muscel
___________________________________________________________________________
BACAU      Sarata                1. Sarata              Nicolae Balcescu
                                 2. Baltata
___________________________________________________________________________
BOTOSANI   Blandesti             1. Blandesti           Sulita
                                 2. Cerchejeni
                                 3. Soldanesti
___________________________________________________________________________
BRASOV     Dragus                1. Dragus              Vistea
___________________________________________________________________________
CONSTANTA  Cuza Voda             1. Cuza Voda           Castelu
           Saligny               1. Saligny             Mircea Voda
                                 2. Faclia
                                 3. Stefan cel Mare
___________________________________________________________________________
COVASNA    Bixad                 1. Bixad               Malnas
           Micfalau              1. Micfalau            Malnas
___________________________________________________________________________
DOLJ       Catane                1. Catane              Negoi
                                 2. Catanele Noi
           Carcea                1. Carcea              Cosoveni
           Carna                 1. Carna               Goicea
           Cotofenii din Fata    1. Cotofenii din Fata  Almaj
                                 2. Beharca
           Dobrotesti            1. Dobrotesti          Amarastii de Sus
                                 2. Nisipuri
           Galiciuica            1. Galiciuica          Giubega
           Ghidici               1. Ghidici             Piscu Vechi
           Ghindeni              1. Ghindeni            Malu Mare
           Intorsura             1. Intorsura           Radovan
           Plesoi                1. Plesoi              Predesti
                                 2. Carstovani
                                 3. Frasin
                                 4. Milovan
           Rojiste               1. Rojiste             Bratovoesti
                                 2. Tamburesti
           Talpas                1. Talpas              Farcas
                                 2. Moflesti
                                 3. Nistoi
                                 4. Putinei
                                 5. Soceni
___________________________________________________________________________
GALATI     Negrilesti            1. Negrilesti          Munteni
                                 2. Slobozia Blaneasa
           Poiana                1. Poiana              Nicoresti
                                 2. Visina
___________________________________________________________________________
GIURGIU    Cosoba                1. Cosoba              Joita
           Herasti               1. Herasti             Hotarele
                                 2. Milosesti
           Izvoarele             1. Izvoarele           Hotarele
                                 2. Teiusu
           Sabareni              1. Sabareni            Joita
___________________________________________________________________________
HARGHITA   Ciceu                 1. Ciceu               Siculeni
                                 2. Ciaracio
           Leliceni              1. Leliceni            Sancraieni
                                 2. Fitod
                                 3. Hosasau
                                 4. Misentea
           Porumbeni             1. Porumbenii Mari     Mugeni
                                 2. Porumbenii Mici
           Racu                  1. Racu                Siculeni
                                 2. Satu Nou
           Satu Mare             1. Satu Mare           Bradesti
           Santimbru             1. Santimbru           Sancraieni
                                 2. Santimbru-Bai
___________________________________________________________________________
IALOMITA   Boranesti             1. Boranesti           Cosereni
                                 2. Sintesti
           Buesti                1. Buesti              Albesti
           Maia                  1. Maia                Brazii
           Ograda                1. Ograda              Bucu
           Rosiori               1. Rosiori             Movilita
___________________________________________________________________________
IASI       Bals                  1. Bals                Targu Frumos
                                 2. Boureni
                                 3. Coasta Magurii
           Costesti              1. Costesti            Targu Frumos
                                 2. Giurgesti
           Draguseni             1. Draguseni           Scheia
                                 2. Frenciugi
           Fantanele             1. Fantanele           Focuri
           Harmanesti            1. Harmanestii Vechi   Todiresti
                                 2. Boldesti
                                 3. Harmanestii Noi
           Rachiteni             1. Rachiteni           Mircesti
                                 2. Izvoarele
                                 3. Ursaresti
           Roscani               1. Radeni              Trifesti
                                 2. Roscani
           Valea Lupului         1. Valea Lupului       Rediu
___________________________________________________________________________
MARAMURES  Coas                  1. Coas                Sacalaseni
                                 2. Intrerauri
           Coltau                1. Coltau              Sacalaseni
                                 2. Catalina
           Gardani               1. Gardani             Salsig
           Oncesti               1. Oncesti             Barsana
___________________________________________________________________________
MEHEDINTI  Branistea             1. Branistea           Vanatori
                                 2. Goanta
           Vrata                 1. Vrata               Garla Mare
___________________________________________________________________________
MURES      Corunca               1. Corunca             Livezeni
           Sarateni              1. Sarateni            Sovata*)
___________________________________________________________________________
NEAMT      Draganesti            1. Draganesti          Brusturi-Draganesti
                                 2. Ortasti
                                 3. Rasca
                                 4. Soimaresti
           Pancesti              1. Pancesti            Poienari
                                 2. Ciurea
                                 3. Holm
                                 4. Talpalai
                                 5. Patricheni
           Gadinti               1. Gadinti             Sagna
___________________________________________________________________________
OLT        Calui                 1. Calui               Oboga
                                 2. Gura Caluiu
           Gavanesti             1. Gavanesti           Baldovinesti
                                 2. Baleasa
                                 3. Brosteni
                                 4. Damburile
           Ghimpeteni            1. Ghimpeteni          Nicolae Titulescu
                                 2. Ghimpetenii Noi
           Gradinile             1. Gradinile           Studina
                                 2. Arvateasca
                                 3. Plaviceanca
           Gura Padinii          1. Gura Padinii        Orlea
                                 2. Satu Nou
           Ipotesti              1. Ipotesti            Milcov
           Osica de Jos          1. Osica de Jos        Dobrun
                                 2. Bobu
           Sarbii-Magura         1. Vitanesti           Optasi-Magura
           Visina Noua           1. Visina Noua         Vadastra
___________________________________________________________________________
PRAHOVA    Cocorastii Colt       1. Cocorastii Colt     Manesti
                                 2. Chesnoiu
                                 3. Cocorastii Grind
                                 4. Coltu de Jos
                                 5. Ghioldum
                                 6. Persunari
                                 7. Piatra
                                 8. Satu de Sus
           Olari                 1. Olari               Gherghita
                                 2. Fanari
                                 3. Olarii Vechi
           Vadu Sapat            1. Vadu Sapat          Fantanele
                                 2. Ghinoaica
                                 3. Ungureni
___________________________________________________________________________
SATU MARE  Agris                 1. Agris               Botiz
                                 2. Ciuperceni
           Ciumesti              1. Ciumesti            Sanislau
                                 2. Berea
                                 3. Viisoara
___________________________________________________________________________
SIBIU      Boita                 1. Boita               Talmaciu*)
                                 2. Lazaret
                                 3. Lotrioara
                                 4. Paltin
___________________________________________________________________________
SUCEAVA    Balaceana             1. Balaceana           Ciprian Porumbescu
           Ciprian Porumbescu    1. Ciprian Porumbescu  Ciprian Porumbescu
           Hartop                1. Hartop              Preutesti
           Voitinel              1. Voitinel            Galanesti
___________________________________________________________________________
TELEORMAN  Beciu                 1. Beciu               Plopii-Slavitesti
                                 2. Barsestii de Jos
                                 3. Smardan
           Beuca                 1. Beuca               Dracsenei
                                 2. Plopi
           Dracea                1. Dracea              Crangu
                                 2. Florica
                                 3. Zlata
           Fantanele             1. Fantanele           Suhaia
           Frasinet              1. Frasinet            Babaita
                                 2. Clanita
           Purani                1. Puranii de Sus      Silistea
                                 2. Purani
           Saelele               1. Saelele             Lunca
                                 2. Pleasov
           Uda-Clocociov         1. Uda-Clocociov       Slobozia Mandra
                                 2. Uda-Paciurea
___________________________________________________________________________
TIMIS      Birda                 1. Birda               Gataia
                                 2. Berecuta
                                 3. Manastire
                                 4. Sangeorge
           Checea                1. Checea              Cenei
           Dudestii Noi          1. Dudestii Noi        Becicherecu Mic
           Fibis                 1. Fibis               Masloc
           Ghilad                1. Ghilad              Ciacova
                                 2. Gad
           Gottlob               1. Gottlob             Lovrin
                                 2. Vizejdia
           Iecea Mare            1. Iecea Mare          Carpinis
           Parta                 1. Parta               Sag
           Padureni              1. Padureni            Jebel
           Saravale              1. Saravale            Sanpetru Mare
           Sandra                1. Sandra              Biled
                                 2. Uihei
           Tomnatic              1. Tomnatic            Lovrin
___________________________________________________________________________
VASLUI     Ciocani               1. Ciocani             Perieni
                                 2. Crang
                                 3. Crangu Nou
                                 4. Podu Petris
           Cozmesti              1. Balesti             Delesti
                                 2. Cozmesti
                                 3. Fastaci
                                 4. Hordilesti
           Dodesti               1. Dodesti             Viisoara
                                 2. Urdesti
           Feresti               1. Feresti             Valeni
           Muntenii de Sus       1. Muntenii de Sus     Tanacu
                                 2. Satu Nou
           Pochidia              1. Pochidia            Tutova
                                 2. Borodesti
                                 3. Satu Nou
                                 4. Salceni
           Puscasi               1. Puscasi             Laza
                                 2. Poiana lui Alexa
                                 3. Teisoru
                                 4. Valea Targului
___________________________________________________________________________
VALCEA     Diculesti             1. Babeni-Oltetu       Fauresti
                                 2. Budesti
                                 3. Colelia
                                 4. Diculesti
           Lacusteni             1. Contea              Zatreni
                                 2. Ganesti
                                 3. Lacusteni
                                 4. Lacustenii de Jos
                                 5. Lacustenii de Sus
___________________________________________________________________________
VRANCEA    Biliesti              1. Biliesti            Suraia
           Gologanu              1. Gologanu            Milcovul
           Obrejita              1. Obrejita            Tamboesti
           Rastoaca              1. Rastoaca            Milcovul
___________________________________________________________________________
    *) Orase din care se desprind unele comune.

    ANEXA 2

                       COMUNELE REORGANIZATE

___________________________________________________________________________
                        Comuna reorganizata
 Judetul   ___________________________________________    Comuna infiintata
            Denumirea               Satele componente     prin reorganizare
___________________________________________________________________________
    1               2                      3                        4
___________________________________________________________________________
ALBA       Calnic                1. Calnic              Cut
                                 2. Deal
___________________________________________________________________________
ARAD       Fantanele             1. Fantanele           Frumuseni
                                 2. Tisa Noua
           Felnac                1. Felnac              Zadareni
                                 2. Calugareni
___________________________________________________________________________
ARGES      Albestii de Muscel    1. Albesti             Bughea de Sus
                                 2. Candesti
___________________________________________________________________________
BACAU      Nicolae Balcescu      1. Nicolae Balcescu    Sarata
                                 2. Buchila
                                 3. Galbeni
                                 4. Larguta
                                 5. Valea Seaca
___________________________________________________________________________
BRASOV     Vistea                1. Vistea de Jos       Dragus
                                 2. Oltet
                                 3. Rucar
                                 4. Vistea de Sus
                                 5. Vistisoara
___________________________________________________________________________
BOTOSANI   Sulita                1. Sulita              Blandesti
                                 2. Chelis
                                 3. Dracsani
___________________________________________________________________________
CONSTANTA  Castelu               1. Castelu             Cuza Voda
                                 2. Nisipari
           Mircea Voda           1. Mircea Voda         Saligny
                                 2. Gherghina
                                 3. Satu Nou
                                 4. Tibrinu
___________________________________________________________________________
COVASNA    Malnas                1. Malnas              Bixad
                                 2. Malnas-Bai
                                 3. Valea Zalanului     Micfalau
___________________________________________________________________________
DOLJ       Almaj                 1. Almaj               Cotofenii din Fata
                                 2. Bogea
                                 3. Mosneni
                                 4. Sitoaia
           Amarastii de Sus      1. Amarastii de Sus    Dobrotesti
                                 2. Zvorsca
           Bratovoesti           1. Bratovoesti         Rojiste
                                 2. Badosi
                                 3. Georocu Mare
                                 4. Prunet
           Cosoveni              1. Cosoveni            Carcea
           Farcas                1. Farcas              Talpas
                                 2. Amarasti
                                 3. Golumbelu
                                 4. Golumbu
                                 5. Plopu-Amarasti
           Giubega               1. Giubega             Galiciuica
           Goicea                1. Goicea              Carna
           Malu Mare             1. Malu Mare           Ghindeni
                                 2. Preajba
           Negoi                 1. Negoi               Catane
           Piscu Vechi           1. Piscu Vechi         Ghidici
                                 2. Pisculet
           Predesti              1. Predesti            Plesoi
                                 2. Bucicani
                                 3. Predestii Mici
           Radovan               1. Radovan             Intorsura
                                 2. Fantanele
                                 3. Tarnava
___________________________________________________________________________
GALATI     Munteni               1. Munteni             Negrilesti
                                 2. Frunzeasca
                                 3. Tiganesti
                                 4. Ungureni
           Nicoresti             1. Nicoresti           Poiana
                                 2. Branistea
                                 3. Coasta Lupei
                                 4. Dobrinesti
                                 5. Fantani
                                 6. Grozavesti
                                 7. Ionasesti
                                 8. Malureni
                                 9. Piscu Corbului
                                 10. Sarbi
___________________________________________________________________________
GIURGIU    Hotarele              1. Hotarele            Herasti
                                                        Isvoarele
           Joita                 1. Joita               Cosoba
                                 2. Bacu                Sabareni
___________________________________________________________________________
HARGHITA   Bradesti              1. Bradesti            Satu Mare
                                 2. Tarnovita
           Mugeni                1. Mugeni              Porumbeni
                                 2. Alunis
                                 3. Beta
                                 4. Dejutiu
                                 5. Dobeni
                                 6. Lutita
                                 7. Matiseni
                                 8. Taietura
           Sancraieni            1. Sancraieni          Leliceni
                                                        Santimbru
           Siculeni              1. Siculeni            Ciceu
                                                        Racu
___________________________________________________________________________
IALOMITA   Albesti               1. Albesti             Buesti
                                 2. Bataluri
                                 3. Marsilieni
           Brazii                1. Brazii              Maia
                                 2. Movileanca
                                 3. Rasimnicea
           Bucu                  1. Bucu                Ograda
           Cosereni              1. Cosereni            Boranesti
           Movilita              1. Movilita            Rosiori
                                 2. Bitina-Pamanteni
                                 3. Bitina-Ungureni
___________________________________________________________________________
IASI       Focuri                1. Focuri              Fantanele
           Mircesti              1. Mircesti            Rachiteni
                                 2. Iugani
           Rediu                 1. Rediu               Valea Lupului
                                 2. Breazu
                                 3. Horlesti
                                 4. Tautesti
           Scheia                1. Scheia              Draguseni
                                 2. Cauesti
                                 3. Cioca-Boca
                                 4. Poiana Scheii
                                 5. Satu Nou
           Targu Frumos*)        1. Buznea              Bals
                                 2. Dadesti             Costesti
                                 3. Ganesti
                                 4. Ion Neculce
                                 5. Prigoreni
                                 6. Razboieni
           Todiresti             1. Todiresti           Harmanesti
                                 2. Baiceni
                                 3. Stroesti
           Trifesti              1. Trifesti            Roscani
                                 2. Hermeziu
                                 3. Vladomira
                                 4. Zaboloteni
___________________________________________________________________________
MARAMURES  Barsana               1. Barsana             Oncesti
                                 2. Nanesti
           Sacalaseni            1. Sacalaseni          Coas
                                 2. Coruia              Coltau
                                 3. Culcea
           Salsig                1. Salsig              Gardani
___________________________________________________________________________
MEHEDINTI  Garla Mare            1. Garla Mare          Vrata
           Vanatori              1. Vanatori            Branistea
                                 2. Rosiori
___________________________________________________________________________
MURES      Livezeni              1. Livezeni            Corunca
                                 2. Bozeni
                                 3. Ivanesti
                                 4. Poienita
                                 5. Sanisor
           Sovata*)                Sovata*)           Sarateni
___________________________________________________________________________
NEAMT      Poienari              1. Poienari            Pancesti
                                 2. Bunghi
                                 3. Sacaleni
           Sagna                 1. Sagna               Gadinti
                                 2. Lutca
                                 3. Vulpasesti
           Brusturi-Draganesti   1. Brusturi            Draganesti
                                 2. Grosi
                                 3. Poiana
                                 4. Tarzia
___________________________________________________________________________
OLT        Baldovinesti          1. Baldovinesti        Gavanesti
                                 2. Gubandru
                                 3. Pietris
           Dobrun                1. Dobrun              Osica de Jos
                                 2. Chilii
                                 3. Rosienii Mari
                                 4. Rosienii Mici
                                 5. Ulmet
           Milcov                1. Ulmi                Ipotesti
                                 2. Milcovu din Deal
                                 3. Milcovu din Vale
                                 4. Stejaru
           Nicolae Titulescu     1. Nicolae Titulescu   Ghimpeteni
           Oboga                 1. Oboga               Calui
           Optasi-Magura         1. Optasi              Sarbii-Magura
           Orlea                 1. Orlea               Gura Padinii
                                 2. Orlea Noua
           Studina               1. Studina             Gradinile
                                 2. Studinita
           Vadastra              1. Vadastra            Visina Noua
___________________________________________________________________________
PRAHOVA    Fantanele             1. Fantanele           Vadu Sapat
                                 2. Bozieni
           Gherghita             1. Gherghita           Olari
                                 2. Independenta
                                 3. Malamuc
                                 4. Ungureni
           Manesti               1. Manesti             Cocorastii Colt
                                 2. Baltita
                                 3. Coada Izvorului
                                 4. Gura Crivatului
                                 5. Zalhanaua
___________________________________________________________________________
SATU MARE  Botiz                 1. Botiz               Agris
           Sanislau              1. Sanislau            Ciumesti
                                 2. Horea
                                 3. Marna Noua
___________________________________________________________________________
SIBIU      Talmaciu*)           Talmaciu*)            Boita
___________________________________________________________________________
SUCEAVA    Galanesti             1. Galanesti           Voitinel
                                 2. Hurjuieni
           Ciprian Porumbescu    1. Ilisesti            Balaceana
                                 2. Brasca              Ciprian Porumbescu
           Preutesti             1. Preutesti           Hartop
                                 2. Arghira
                                 3. Basarabi
                                 4. Bahna Arin
                                 5. Husi
                                 6. Leucusesti
___________________________________________________________________________
TELEORMAN  Babaita               1. Babaita             Frasinet
                                 2. Merisani
           Crangu                1. Crangu              Dracea
                                 2. Secara
           Dracsenei             1. Dracsenei           Beuca
                                 2. Dracsani
                                 3. Odobeasca
                                 4. Satul Vechi
           Plopii-Slavitesti     1. Plopii-Slavitesti   Beciu
                                 2. Brancoveanca
                                 3. Dudu
           Lunca                 1. Lunca               Saelele
                                 2. Prundu
           Silistea              1. Silistea            Purani
                                 2. Butesti
                                 3. Silistea Mica
           Slobozia Mandra       1. Slobozia Mandra     Uda-Clocociov
           Suhaia                1. Suhaia              Fantanele
___________________________________________________________________________
TIMIS      Becicherecu Mic       1. Becicherecu Mic     Dudestii Noi
           Biled                 1. Biled               Sandra
           Carpinis              1. Carpinis            Iecea Mare
                                 2. Iecea Mica
           Cenei                 1. Cenei               Checea
                                 2. Bobda
           Ciacova               1. Ciacova             Ghilad
                                 2. Cebza
                                 3. Macedonia
                                 4. Obad
                                 5. Petroman
           Gataia                1. Gataia              Birda
                                 2. Butin
                                 3. Percosova
                                 4. Sculia
                                 5. Semlacu Mare
                                 6. Semlacu Mic
           Jebel                 1. Jebel               Padureni
           Lovrin                1. Lovrin              Gottlob
                                                        Tomnatic
           Masloc                1. Masloc              Fibis
                                 2. Alios
                                 3. Remetea Mica
           Sanpetru Mare         1. Sanpetru Mare       Saravale
                                 2. Igris
           Sag                   1. Sag                 Parta
___________________________________________________________________________
VASLUI     Delesti               1. Delesti             Cozmesti
                                 2. Albesti
                                 3. Fundatura
                                 4. Harsova
                                 5. Manastirea
                                 6. Raduiesti
           Laza                  1. Laza                Puscasi
                                 2. Bejenesti
                                 3. Rasnita
                                 4. Sauca
           Tanacu                1. Tanacu              Muntenii de Sus
                                 2. Benesti
           Perieni               1. Perieni             Ciocani
           Tutova                1. Tutova              Pochidia
                                 2. Badeana
                                 3. Ciortolom
                                 4. Coroiu
                                 5. Crivesti
                                 6. Vizureni
           Valeni                1. Valeni              Feresti
                                 2. Moara Domneasca
           Viisoara              1. Viisoara            Dodesti
                                 2. Halta Dodesti
                                 3. Valeni
                                 4. Viltotesti
___________________________________________________________________________
VALCEA     Fauresti              1. Milesti             Diculesti
                                 2. Bungetani
                                 3. Fauresti
                                 4. Gainesti
                                 5. Marcusu
           Zatreni               1. Zatreni             Lacusteni
                                 2. Butanu
                                 3. Ciortesti
                                 4. Dealu Glameia
                                 5. Dealu Valeni
                                 6. Fauresti
                                 7. Manicea
                                 8. Mecea
                                 9. Oltetu
                                 10. Sascioara
                                 11. Stanomiru
                                 12. Valea Valeni
                                 13. Valeni
                                 14. Zatrenii de Sus
___________________________________________________________________________
VRANCEA    Milcovul              1. Milcovul            Rastoaca
                                 2. Lamotesti           Gologanu
           Suraia                1. Suraia              Biliesti
           Tamboesti             1. Tamboesti           Obrejita
                                 2. Padureni
                                 3. Pietroasa
                                 4. Slimnic
                                 5. Trestieni
___________________________________________________________________________
    *) Resedinta comunei Targu Frumos este in orasul Targu Frumos.
    *) Orase din care se desprind unele comune.



SmartCity5

COMENTARII la Legea 84/2004

Momentan nu exista niciun comentariu la Legea 84 din 2004
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    GET YOUR EX LOVER BACK NOW OR GET YOUR BROKEN RELATIONSHIP, MARRIAGE RESTORED. I’m just upset that I have been in pain and crying for so long and many times. Thank you dromokpo@gmail.com I wished I would have found you earlier, you would have saved me from a lot of pain for the past five years my ex lover left me for another woman in just 2 days i contacted you Dr Omokpo you brought my broken relationship back I spent a small fortune enough to take my dream trip to South Carolina but what’s the point in taking a dream trip without the love of my life. Dr Omokpo has given me hope and his honesty is a breath of fresh air, I feel so good and heavy happiness in my heart to get my ex lover back. Who I thought he was gone forever. We are married now as I share my testimony with you. If you have broken relationship or broken marriage or you want to get your ex lover back kindly contact: dromokpo@gmail.com
ANONIM a comentat Decretul 1134 2016
    My Dear friends online, My name is Annisa Agung, And I live in Illinois USA, I have to give this miraculous testimony which is so unbelievable until now. I had a problem with my Ex husband 2 years ago, which led to our break up. I was not myself again, I felt so empty inside me, my love and financial situation became worse, until a close friend of mine told me about a spell caster who helped her in the same problem too. His name is Doctor OGEDEGBE. I whatsapp the spell caster and I told him my problem and I did what he asked of me, to cut the long story short. Before I knew what was happening, less than two days ago my husband gave me a call and told me that he was coming back to me. I was so happy to have him back. The most interesting part of the story is that I am pregnant. Thanks to Doctor OGEDEGBE  for saving my marriage and for also saving others' marriage too. Continue your good work, If you are interested to contact the great spell caster email address: dr.ogedegbe6@gmail.com or contact him on whatsapp +2348109374702
ANONIM a comentat Legea 141 2018
    Aveți nevoie de un împrumut rapid și urgent cu o dobândă relativ scăzută, de până la 3%? Oferim împrumuturi pentru afaceri, împrumuturi personale, împrumuturi pentru locuințe, împrumuturi auto, împrumuturi pentru studenți, împrumuturi de consolidare a datoriilor etc. indiferent de scorul dvs. de credit. Avem garanția că oferim servicii financiare numeroșilor noștri clienți din întreaga lume. Cu pachetele noastre flexibile de creditare, împrumuturile pot fi procesate și transferate împrumutatului în cel mai scurt timp posibil, contactați-ne prin e-mail:(midland.credit2@gmail.com) și asistați la o experiență financiară care vă va schimba viața.
ANONIM a comentat Legea 243 2021
    I'm Rowe Lyndia from USA, i had a nice family; i was married for 11 years to my husband and all of a sudden, another woman came into the picture, the man that used to love me before started picking quarrels with me he was so abusive that when i try to tell him the truth about how i feel and what he is doing is not right for the family, he gets very angry and hits me with any thing he sees around him. but i still loved him with all my heart despite all he has done to me and i wanted him back at all cost. Then he filed for a divorce, my whole life was tearing apart and I didn't know what to do ...... he moved out of the house and abandoned me and the kids. So a very close friend of mine told me about trying a love spell to get my husband back. She also uses Priest Uduebor love spell to get back her divorce husband and told me they are very much happy with their relationship. So she introduced me to the spell caster, at first i was surprised and scared so i decided to give it a try reluctantly.......although i didn't believe in all those things, then when he did the special spells, i was so surprised, after four days my husband came back and was pleading for my forgiveness, he had realized his mistakes, i just couldn't believe it, anyway we are back together now and we are now one big happy family we use to be. I want to tell everyone who is looking for any solution to his or her problem, I advise you to kindly consult this spell caster, he is real, he is powerful and whatever the spell caster tells is what will happen, because all that the spell caster told me came to pass. You can kindly contact him on: his For an immediate response please contact me by. Email ifagbemileke236@gmail.com WhatsApp number (+2349030638317). He also cures all kinds of sickness and such as 1 LOVE SPELL 2 WIN EX BACK 3 FRUIT OF THE WOMB 4 PROMOTION SPELL 5 PROTECTION SPELL 6 BUSINESS SPELL 7 GOOD JOB SPELL 8 HIV AIDS 9 LOTTERY SPELL and COURT CASE SPELL. 10 CANCER 11 STROKE 12 Erectile Dysfunction
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    Hello everyone, my name is Elisa Keily I am so overwhelmed with joy all thanks to Dr Raypower spell. my husband left me for another woman few years back and I was very devastated cause I never did anything wrong to him, I was left with my two kid and a job that pays little.i was almost giving up until I saw a testimony online about Dr Raypower and I decided to contact him.i explained my problem to him and he assured me I'll see a positive result after 24hurs, surprisingly my husband came back the day after the spell begging me to forgive him and promised to never leave. My husband has been back for 6 months now and we've never had any issues, am glad I didn't doubt Dr Raypower cause he sure can solve any problems with fast relief you can also contact him for help now Email: Urgentspellcast@gmail.com or Urgentspellcast@yahoo.com Website: https://urgentspellcast.wordpress.com/  WhatsApp: +14243308109
ANONIM a comentat OUG 96 2021
     I want to use this opportunity to thank Dr Ilekhojie who help me to win a large sum. I have been playing the lottery for the past 5 years now and i have never won. Ever since then i have not been able to win and i was so upset and i needed help to win the lottery. so i decided to go online and search for help, there i saw so many good testimony about this man called Great Dr Ilekhojie of how he have cast lucky spell lotto for people to win the lottery. I contacted him also and tell him i want to win a lottery, he cast a spell for me which i use and i play and won a large amount in dollars. I am so grateful to this man. Just in-case you also need him to help you win, you can contact him through his email: gethelp05@gmail.com and send him a direct message on +2348147400259
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    Hello everyone, I want to let the whole world know how Dr. Wale has restored my broken relationship with Wayne. We have been together for 3 years and he told me that he doesn’t love me like he used to. Things have not been good for about 4 months and he ended this about 2 weeks ago. I was miserable and just didn't want to go on anymore. I did text him right after this but he didn’t even respond to me. One day I was searching for a way to get him back on the Internet when I saw a post of a lady testifying of how a love spell caster called Dr. Wale helped her to get back her ex, I was so desperate to get mine back so I messaged him and explained my situation to him and he instructed me to do somethings which I did and 24 hours later my boyfriend Wayne came back kneeling and begging for my forgiveness and I forgive him and our relationship was back to normal again, if your Ex broke up with you or you have any problem then you problem has come to an end because Dr. Wale can solve all marriage and relationship problems. If you need his urgent help WhatsApp/Text him: +1(978) 406-9575 or Email: everlastingspellcast@gmail.com or view his website: https://everlastingspellcaster.website2.me/contact
ANONIM a comentat Decizia 2 2007
    GET YOUR EX LOVER BACK.VIA: dromokpo@gmail.com This is my testimony of life that I will tell everyone. I have been married for 25 years Another woman had a spell to get me away from my lover, My husband left me and the children and we suffered for 2 years until I saw post about where this man Dr Omokpo has helped so many people recover their broken marriages and relationships   to get their ex lovers back. I decided to send him a message about my broken marriage and family  about how my husband left me and  for him to help me bring back my loving husband home, This great man told me what to do and I followed him as he instructed. After 48 hours, as he told me, I saw a car enter the compound. I was shocked when I saw my husband. As I share my testimony with you my husband came back to me and the kids and that's why I'm happy to put all of you to meet this man for solutions to your problem and bring your lover back to you and mend your broken marriage or your relationship restored back to happiness as you wished. Contact this great man via: dromokpo@gmail.com
ANONIM a comentat Decizia 2 2007
    GET YOUR EX LOVER BACK.VIA: dromokpo@gmail.com This is my testimony of life that I will tell everyone. I have been married for 25 years Another woman had a spell to get me away from my lover, My husband left me and the children and we suffered for 2 years until I saw post about where this man Dr Omokpo has helped so many people recover their broken marriages and relationships   to get their ex lovers back. I decided to send him a message about my broken marriage and family  about how my husband left me and  for him to help me bring back my loving husband home, This great man told me what to do and I followed him as he instructed. After 48 hours, as he told me, I saw a car enter the compound. I was shocked when I saw my husband. As I share my testimony with you my husband came back to me and the kids and that's why I'm happy to put all of you to meet this man for solutions to your problem and bring your lover back to you and mend your broken marriage or your relationship restored back to happiness as you wished. Contact this great man via: dromokpo@gmail.com
ANONIM a comentat Legea 158 2004
     Ai nevoie de împrumut ?? Oferim împrumuturi cu 3%, oferim împrumuturi de consolidare a datoriilor, împrumut de afaceri, împrumut privat, împrumuturi auto, împrumuturi hoteliere, împrumut studențesc, împrumut personal Împrumuturi de refinanțare a locuințelor, pentru mai multe detalii Email: (tinvestor53@gmail.com) WhatsApp “: + 16892107004
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu