E-mail:
Parola:
     
 Nu ai cont? Inregistreaza-te
 Ai uitat parola? Click aici
alerte legex
Coduri postale şi prefixe telefonice naţionale şi internaţionale
Legături cu alte acte
Cele mai căutate legi
Ultimele acte citite
Sisteme de securitate
Registrul Agricol Integrat - www.registrulagricolintegrat.ro

Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

LEGE Nr

LEGE   Nr. 84 din  5 aprilie 2004

pentru infiintarea unor comune

ACT EMIS DE: PARLAMENT

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 310 din  7 aprilie 2004


SmartCity3


    Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege.

    Art. 1
    (1) Se aproba infiintarea unor comune in judetele Alba, Arad, Arges, Bacau, Botosani, Brasov, Constanta, Covasna, Dolj, Galati, Giurgiu, Harghita, Ialomita, Iasi, Maramures, Mehedinti, Mures, Neamt, Olt, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timis, Vaslui, Valcea si Vrancea.
    (2) Componenta si satele resedinte ale comunelor infiintate potrivit alin. (1) sunt cele prevazute in anexa nr. 1.
    (3) Componenta si satele resedinte ale comunelor existente, ca urmare a reorganizarii acestora conform alin. (1), sunt cele prevazute in anexa nr. 2.
    Art. 2
    (1) Pana la constituirea, potrivit legii, a autoritatilor administratiei publice locale in comunele infiintate conform art. 1, gestionarea activitatilor curente se asigura de cate doi delegati, numiti prin ordin al prefectului, cu atributii de primar si viceprimar, precum si de cate un secretar numit de prefect, in conditiile legii.
    (2) Salarizarea persoanelor prevazute la alin. (1) se face, potrivit reglementarilor legale in vigoare, din bugetul comunelor infiintate.
    Art. 3
    (1) Consiliile judetene si delegatii imputerniciti conform prevederilor art. 2 alin. (1), impreuna cu directiile generale ale finantelor publice judetene si consiliile locale ale comunelor si oraselor reorganizate, repartizeaza veniturile si cheltuielile actualelor bugete ale acestora intre localitatile nou-infiintate si cele reorganizate conform art. 1 alin. (2).
    (2) Veniturile si cheltuielile care, in conditiile legii, revin de drept comunelor infiintate se administreaza si se gestioneaza prin autoritatile locale delegate ale acestora, iar echilibrarea bugetelor locale se realizeaza pe seama sumelor defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, in limita creditelor bugetare aprobate, in anul 2004, pentru judetul din care fac parte.
    (3) Bugetul pe anul 2004 al fiecarei comune infiintate se elaboreaza de catre delegatii prevazuti la art. 2 alin. (1), cu avizul directiei generale a finantelor publice a judetului respectiv.
    (4) Operatiunile de predare-primire a patrimoniului comunelor nou-infiintate se fac pe baza de protocoale incheiate intre fiecare dintre primarii comunelor si oraselor care se reorganizeaza si delegatul, desemnat prin ordin al prefectului, cu atributii de primar al comunei infiintate.
    Art. 4
    Pana la noile alegeri locale, autoritatile administratiei publice locale din comunele si orasele care se reorganizeaza vor functiona in componenta avuta la intrarea in vigoare a prezentei legi.
    Art. 5
    (1) Comunei reorganizate Ciprian Porumbescu, judetul Suceava, i se atribuie denumirea Ilisesti.
    (2) Comunei reorganizate Targu Frumos, judetul Iasi, i se atribuie denumirea Ion Neculce.
    (3) Comunei infiintate prin preluarea satului Vitanesti de la comuna Optasi-Magura, judetul Olt, i se atribuie denumirea Sarbii-Magura.
    (4) Comunei reorganizate Brusturi-Draganesti, judetul Neamt, i se atribuie denumirea Brusturi.
    (5) Denumirea comunei Izvoarele, judetul Giurgiu, se schimba in Isvoarele.
    Art. 6
    Satul Betesti din componenta comunei Mugeni, judetul Harghita, trece in componenta orasului Cristuru Secuiesc, judetul Harghita, ca localitate componenta.
    Art. 7
    Anexele nr. 1 si 2 fac parte integranta din prezenta lege.
    Art. 8
    Anexa la Legea nr. 2/1968 privind organizarea administrativa a teritoriului Romaniei, republicata in Buletinul Oficial, Partea I, nr. 54 - 55 din 27 iulie 1981, cu modificarile ulterioare, se modifica in mod corespunzator.

    Aceasta lege a fost adoptata de Camera Deputatilor in sedinta din 24 februarie 2004, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (1) din Constitutia Romaniei, republicata.

                      PRESEDINTELE CAMEREI DEPUTATILOR
                               VALER DORNEANU

    Aceasta lege a fost adoptata de Senat in sedinta din 18 martie 2004, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (1) din Constitutia Romaniei, republicata.

                         p. PRESEDINTELE SENATUI,
                             DORU IOAN TARACILA

    ANEXA 1

                            COMUNELE INFIINTATE

___________________________________________________________________________
                        Comuna infiintata
 Judetul   ___________________________________________    Comuna sau orasul
                Denumirea          Satele componente      de unde provin
___________________________________________________________________________
    1               2                      3                       4
___________________________________________________________________________
ALBA       Cut                   1. Cut                 Calnic
___________________________________________________________________________
ARAD       Dorobanti             1. Dorobanti           Curtici
           Frumuseni             1. Frumuseni           Fantanele
                                 2. Alunis
           Zadareni              1. Zadareni            Felnac
                                 2. Bodrogu Nou
___________________________________________________________________________
ARGES      Bughea de Sus         1. Bughea de Sus       Albestii de Muscel
___________________________________________________________________________
BACAU      Sarata                1. Sarata              Nicolae Balcescu
                                 2. Baltata
___________________________________________________________________________
BOTOSANI   Blandesti             1. Blandesti           Sulita
                                 2. Cerchejeni
                                 3. Soldanesti
___________________________________________________________________________
BRASOV     Dragus                1. Dragus              Vistea
___________________________________________________________________________
CONSTANTA  Cuza Voda             1. Cuza Voda           Castelu
           Saligny               1. Saligny             Mircea Voda
                                 2. Faclia
                                 3. Stefan cel Mare
___________________________________________________________________________
COVASNA    Bixad                 1. Bixad               Malnas
           Micfalau              1. Micfalau            Malnas
___________________________________________________________________________
DOLJ       Catane                1. Catane              Negoi
                                 2. Catanele Noi
           Carcea                1. Carcea              Cosoveni
           Carna                 1. Carna               Goicea
           Cotofenii din Fata    1. Cotofenii din Fata  Almaj
                                 2. Beharca
           Dobrotesti            1. Dobrotesti          Amarastii de Sus
                                 2. Nisipuri
           Galiciuica            1. Galiciuica          Giubega
           Ghidici               1. Ghidici             Piscu Vechi
           Ghindeni              1. Ghindeni            Malu Mare
           Intorsura             1. Intorsura           Radovan
           Plesoi                1. Plesoi              Predesti
                                 2. Carstovani
                                 3. Frasin
                                 4. Milovan
           Rojiste               1. Rojiste             Bratovoesti
                                 2. Tamburesti
           Talpas                1. Talpas              Farcas
                                 2. Moflesti
                                 3. Nistoi
                                 4. Putinei
                                 5. Soceni
___________________________________________________________________________
GALATI     Negrilesti            1. Negrilesti          Munteni
                                 2. Slobozia Blaneasa
           Poiana                1. Poiana              Nicoresti
                                 2. Visina
___________________________________________________________________________
GIURGIU    Cosoba                1. Cosoba              Joita
           Herasti               1. Herasti             Hotarele
                                 2. Milosesti
           Izvoarele             1. Izvoarele           Hotarele
                                 2. Teiusu
           Sabareni              1. Sabareni            Joita
___________________________________________________________________________
HARGHITA   Ciceu                 1. Ciceu               Siculeni
                                 2. Ciaracio
           Leliceni              1. Leliceni            Sancraieni
                                 2. Fitod
                                 3. Hosasau
                                 4. Misentea
           Porumbeni             1. Porumbenii Mari     Mugeni
                                 2. Porumbenii Mici
           Racu                  1. Racu                Siculeni
                                 2. Satu Nou
           Satu Mare             1. Satu Mare           Bradesti
           Santimbru             1. Santimbru           Sancraieni
                                 2. Santimbru-Bai
___________________________________________________________________________
IALOMITA   Boranesti             1. Boranesti           Cosereni
                                 2. Sintesti
           Buesti                1. Buesti              Albesti
           Maia                  1. Maia                Brazii
           Ograda                1. Ograda              Bucu
           Rosiori               1. Rosiori             Movilita
___________________________________________________________________________
IASI       Bals                  1. Bals                Targu Frumos
                                 2. Boureni
                                 3. Coasta Magurii
           Costesti              1. Costesti            Targu Frumos
                                 2. Giurgesti
           Draguseni             1. Draguseni           Scheia
                                 2. Frenciugi
           Fantanele             1. Fantanele           Focuri
           Harmanesti            1. Harmanestii Vechi   Todiresti
                                 2. Boldesti
                                 3. Harmanestii Noi
           Rachiteni             1. Rachiteni           Mircesti
                                 2. Izvoarele
                                 3. Ursaresti
           Roscani               1. Radeni              Trifesti
                                 2. Roscani
           Valea Lupului         1. Valea Lupului       Rediu
___________________________________________________________________________
MARAMURES  Coas                  1. Coas                Sacalaseni
                                 2. Intrerauri
           Coltau                1. Coltau              Sacalaseni
                                 2. Catalina
           Gardani               1. Gardani             Salsig
           Oncesti               1. Oncesti             Barsana
___________________________________________________________________________
MEHEDINTI  Branistea             1. Branistea           Vanatori
                                 2. Goanta
           Vrata                 1. Vrata               Garla Mare
___________________________________________________________________________
MURES      Corunca               1. Corunca             Livezeni
           Sarateni              1. Sarateni            Sovata*)
___________________________________________________________________________
NEAMT      Draganesti            1. Draganesti          Brusturi-Draganesti
                                 2. Ortasti
                                 3. Rasca
                                 4. Soimaresti
           Pancesti              1. Pancesti            Poienari
                                 2. Ciurea
                                 3. Holm
                                 4. Talpalai
                                 5. Patricheni
           Gadinti               1. Gadinti             Sagna
___________________________________________________________________________
OLT        Calui                 1. Calui               Oboga
                                 2. Gura Caluiu
           Gavanesti             1. Gavanesti           Baldovinesti
                                 2. Baleasa
                                 3. Brosteni
                                 4. Damburile
           Ghimpeteni            1. Ghimpeteni          Nicolae Titulescu
                                 2. Ghimpetenii Noi
           Gradinile             1. Gradinile           Studina
                                 2. Arvateasca
                                 3. Plaviceanca
           Gura Padinii          1. Gura Padinii        Orlea
                                 2. Satu Nou
           Ipotesti              1. Ipotesti            Milcov
           Osica de Jos          1. Osica de Jos        Dobrun
                                 2. Bobu
           Sarbii-Magura         1. Vitanesti           Optasi-Magura
           Visina Noua           1. Visina Noua         Vadastra
___________________________________________________________________________
PRAHOVA    Cocorastii Colt       1. Cocorastii Colt     Manesti
                                 2. Chesnoiu
                                 3. Cocorastii Grind
                                 4. Coltu de Jos
                                 5. Ghioldum
                                 6. Persunari
                                 7. Piatra
                                 8. Satu de Sus
           Olari                 1. Olari               Gherghita
                                 2. Fanari
                                 3. Olarii Vechi
           Vadu Sapat            1. Vadu Sapat          Fantanele
                                 2. Ghinoaica
                                 3. Ungureni
___________________________________________________________________________
SATU MARE  Agris                 1. Agris               Botiz
                                 2. Ciuperceni
           Ciumesti              1. Ciumesti            Sanislau
                                 2. Berea
                                 3. Viisoara
___________________________________________________________________________
SIBIU      Boita                 1. Boita               Talmaciu*)
                                 2. Lazaret
                                 3. Lotrioara
                                 4. Paltin
___________________________________________________________________________
SUCEAVA    Balaceana             1. Balaceana           Ciprian Porumbescu
           Ciprian Porumbescu    1. Ciprian Porumbescu  Ciprian Porumbescu
           Hartop                1. Hartop              Preutesti
           Voitinel              1. Voitinel            Galanesti
___________________________________________________________________________
TELEORMAN  Beciu                 1. Beciu               Plopii-Slavitesti
                                 2. Barsestii de Jos
                                 3. Smardan
           Beuca                 1. Beuca               Dracsenei
                                 2. Plopi
           Dracea                1. Dracea              Crangu
                                 2. Florica
                                 3. Zlata
           Fantanele             1. Fantanele           Suhaia
           Frasinet              1. Frasinet            Babaita
                                 2. Clanita
           Purani                1. Puranii de Sus      Silistea
                                 2. Purani
           Saelele               1. Saelele             Lunca
                                 2. Pleasov
           Uda-Clocociov         1. Uda-Clocociov       Slobozia Mandra
                                 2. Uda-Paciurea
___________________________________________________________________________
TIMIS      Birda                 1. Birda               Gataia
                                 2. Berecuta
                                 3. Manastire
                                 4. Sangeorge
           Checea                1. Checea              Cenei
           Dudestii Noi          1. Dudestii Noi        Becicherecu Mic
           Fibis                 1. Fibis               Masloc
           Ghilad                1. Ghilad              Ciacova
                                 2. Gad
           Gottlob               1. Gottlob             Lovrin
                                 2. Vizejdia
           Iecea Mare            1. Iecea Mare          Carpinis
           Parta                 1. Parta               Sag
           Padureni              1. Padureni            Jebel
           Saravale              1. Saravale            Sanpetru Mare
           Sandra                1. Sandra              Biled
                                 2. Uihei
           Tomnatic              1. Tomnatic            Lovrin
___________________________________________________________________________
VASLUI     Ciocani               1. Ciocani             Perieni
                                 2. Crang
                                 3. Crangu Nou
                                 4. Podu Petris
           Cozmesti              1. Balesti             Delesti
                                 2. Cozmesti
                                 3. Fastaci
                                 4. Hordilesti
           Dodesti               1. Dodesti             Viisoara
                                 2. Urdesti
           Feresti               1. Feresti             Valeni
           Muntenii de Sus       1. Muntenii de Sus     Tanacu
                                 2. Satu Nou
           Pochidia              1. Pochidia            Tutova
                                 2. Borodesti
                                 3. Satu Nou
                                 4. Salceni
           Puscasi               1. Puscasi             Laza
                                 2. Poiana lui Alexa
                                 3. Teisoru
                                 4. Valea Targului
___________________________________________________________________________
VALCEA     Diculesti             1. Babeni-Oltetu       Fauresti
                                 2. Budesti
                                 3. Colelia
                                 4. Diculesti
           Lacusteni             1. Contea              Zatreni
                                 2. Ganesti
                                 3. Lacusteni
                                 4. Lacustenii de Jos
                                 5. Lacustenii de Sus
___________________________________________________________________________
VRANCEA    Biliesti              1. Biliesti            Suraia
           Gologanu              1. Gologanu            Milcovul
           Obrejita              1. Obrejita            Tamboesti
           Rastoaca              1. Rastoaca            Milcovul
___________________________________________________________________________
    *) Orase din care se desprind unele comune.

    ANEXA 2

                       COMUNELE REORGANIZATE

___________________________________________________________________________
                        Comuna reorganizata
 Judetul   ___________________________________________    Comuna infiintata
            Denumirea               Satele componente     prin reorganizare
___________________________________________________________________________
    1               2                      3                        4
___________________________________________________________________________
ALBA       Calnic                1. Calnic              Cut
                                 2. Deal
___________________________________________________________________________
ARAD       Fantanele             1. Fantanele           Frumuseni
                                 2. Tisa Noua
           Felnac                1. Felnac              Zadareni
                                 2. Calugareni
___________________________________________________________________________
ARGES      Albestii de Muscel    1. Albesti             Bughea de Sus
                                 2. Candesti
___________________________________________________________________________
BACAU      Nicolae Balcescu      1. Nicolae Balcescu    Sarata
                                 2. Buchila
                                 3. Galbeni
                                 4. Larguta
                                 5. Valea Seaca
___________________________________________________________________________
BRASOV     Vistea                1. Vistea de Jos       Dragus
                                 2. Oltet
                                 3. Rucar
                                 4. Vistea de Sus
                                 5. Vistisoara
___________________________________________________________________________
BOTOSANI   Sulita                1. Sulita              Blandesti
                                 2. Chelis
                                 3. Dracsani
___________________________________________________________________________
CONSTANTA  Castelu               1. Castelu             Cuza Voda
                                 2. Nisipari
           Mircea Voda           1. Mircea Voda         Saligny
                                 2. Gherghina
                                 3. Satu Nou
                                 4. Tibrinu
___________________________________________________________________________
COVASNA    Malnas                1. Malnas              Bixad
                                 2. Malnas-Bai
                                 3. Valea Zalanului     Micfalau
___________________________________________________________________________
DOLJ       Almaj                 1. Almaj               Cotofenii din Fata
                                 2. Bogea
                                 3. Mosneni
                                 4. Sitoaia
           Amarastii de Sus      1. Amarastii de Sus    Dobrotesti
                                 2. Zvorsca
           Bratovoesti           1. Bratovoesti         Rojiste
                                 2. Badosi
                                 3. Georocu Mare
                                 4. Prunet
           Cosoveni              1. Cosoveni            Carcea
           Farcas                1. Farcas              Talpas
                                 2. Amarasti
                                 3. Golumbelu
                                 4. Golumbu
                                 5. Plopu-Amarasti
           Giubega               1. Giubega             Galiciuica
           Goicea                1. Goicea              Carna
           Malu Mare             1. Malu Mare           Ghindeni
                                 2. Preajba
           Negoi                 1. Negoi               Catane
           Piscu Vechi           1. Piscu Vechi         Ghidici
                                 2. Pisculet
           Predesti              1. Predesti            Plesoi
                                 2. Bucicani
                                 3. Predestii Mici
           Radovan               1. Radovan             Intorsura
                                 2. Fantanele
                                 3. Tarnava
___________________________________________________________________________
GALATI     Munteni               1. Munteni             Negrilesti
                                 2. Frunzeasca
                                 3. Tiganesti
                                 4. Ungureni
           Nicoresti             1. Nicoresti           Poiana
                                 2. Branistea
                                 3. Coasta Lupei
                                 4. Dobrinesti
                                 5. Fantani
                                 6. Grozavesti
                                 7. Ionasesti
                                 8. Malureni
                                 9. Piscu Corbului
                                 10. Sarbi
___________________________________________________________________________
GIURGIU    Hotarele              1. Hotarele            Herasti
                                                        Isvoarele
           Joita                 1. Joita               Cosoba
                                 2. Bacu                Sabareni
___________________________________________________________________________
HARGHITA   Bradesti              1. Bradesti            Satu Mare
                                 2. Tarnovita
           Mugeni                1. Mugeni              Porumbeni
                                 2. Alunis
                                 3. Beta
                                 4. Dejutiu
                                 5. Dobeni
                                 6. Lutita
                                 7. Matiseni
                                 8. Taietura
           Sancraieni            1. Sancraieni          Leliceni
                                                        Santimbru
           Siculeni              1. Siculeni            Ciceu
                                                        Racu
___________________________________________________________________________
IALOMITA   Albesti               1. Albesti             Buesti
                                 2. Bataluri
                                 3. Marsilieni
           Brazii                1. Brazii              Maia
                                 2. Movileanca
                                 3. Rasimnicea
           Bucu                  1. Bucu                Ograda
           Cosereni              1. Cosereni            Boranesti
           Movilita              1. Movilita            Rosiori
                                 2. Bitina-Pamanteni
                                 3. Bitina-Ungureni
___________________________________________________________________________
IASI       Focuri                1. Focuri              Fantanele
           Mircesti              1. Mircesti            Rachiteni
                                 2. Iugani
           Rediu                 1. Rediu               Valea Lupului
                                 2. Breazu
                                 3. Horlesti
                                 4. Tautesti
           Scheia                1. Scheia              Draguseni
                                 2. Cauesti
                                 3. Cioca-Boca
                                 4. Poiana Scheii
                                 5. Satu Nou
           Targu Frumos*)        1. Buznea              Bals
                                 2. Dadesti             Costesti
                                 3. Ganesti
                                 4. Ion Neculce
                                 5. Prigoreni
                                 6. Razboieni
           Todiresti             1. Todiresti           Harmanesti
                                 2. Baiceni
                                 3. Stroesti
           Trifesti              1. Trifesti            Roscani
                                 2. Hermeziu
                                 3. Vladomira
                                 4. Zaboloteni
___________________________________________________________________________
MARAMURES  Barsana               1. Barsana             Oncesti
                                 2. Nanesti
           Sacalaseni            1. Sacalaseni          Coas
                                 2. Coruia              Coltau
                                 3. Culcea
           Salsig                1. Salsig              Gardani
___________________________________________________________________________
MEHEDINTI  Garla Mare            1. Garla Mare          Vrata
           Vanatori              1. Vanatori            Branistea
                                 2. Rosiori
___________________________________________________________________________
MURES      Livezeni              1. Livezeni            Corunca
                                 2. Bozeni
                                 3. Ivanesti
                                 4. Poienita
                                 5. Sanisor
           Sovata*)                Sovata*)           Sarateni
___________________________________________________________________________
NEAMT      Poienari              1. Poienari            Pancesti
                                 2. Bunghi
                                 3. Sacaleni
           Sagna                 1. Sagna               Gadinti
                                 2. Lutca
                                 3. Vulpasesti
           Brusturi-Draganesti   1. Brusturi            Draganesti
                                 2. Grosi
                                 3. Poiana
                                 4. Tarzia
___________________________________________________________________________
OLT        Baldovinesti          1. Baldovinesti        Gavanesti
                                 2. Gubandru
                                 3. Pietris
           Dobrun                1. Dobrun              Osica de Jos
                                 2. Chilii
                                 3. Rosienii Mari
                                 4. Rosienii Mici
                                 5. Ulmet
           Milcov                1. Ulmi                Ipotesti
                                 2. Milcovu din Deal
                                 3. Milcovu din Vale
                                 4. Stejaru
           Nicolae Titulescu     1. Nicolae Titulescu   Ghimpeteni
           Oboga                 1. Oboga               Calui
           Optasi-Magura         1. Optasi              Sarbii-Magura
           Orlea                 1. Orlea               Gura Padinii
                                 2. Orlea Noua
           Studina               1. Studina             Gradinile
                                 2. Studinita
           Vadastra              1. Vadastra            Visina Noua
___________________________________________________________________________
PRAHOVA    Fantanele             1. Fantanele           Vadu Sapat
                                 2. Bozieni
           Gherghita             1. Gherghita           Olari
                                 2. Independenta
                                 3. Malamuc
                                 4. Ungureni
           Manesti               1. Manesti             Cocorastii Colt
                                 2. Baltita
                                 3. Coada Izvorului
                                 4. Gura Crivatului
                                 5. Zalhanaua
___________________________________________________________________________
SATU MARE  Botiz                 1. Botiz               Agris
           Sanislau              1. Sanislau            Ciumesti
                                 2. Horea
                                 3. Marna Noua
___________________________________________________________________________
SIBIU      Talmaciu*)           Talmaciu*)            Boita
___________________________________________________________________________
SUCEAVA    Galanesti             1. Galanesti           Voitinel
                                 2. Hurjuieni
           Ciprian Porumbescu    1. Ilisesti            Balaceana
                                 2. Brasca              Ciprian Porumbescu
           Preutesti             1. Preutesti           Hartop
                                 2. Arghira
                                 3. Basarabi
                                 4. Bahna Arin
                                 5. Husi
                                 6. Leucusesti
___________________________________________________________________________
TELEORMAN  Babaita               1. Babaita             Frasinet
                                 2. Merisani
           Crangu                1. Crangu              Dracea
                                 2. Secara
           Dracsenei             1. Dracsenei           Beuca
                                 2. Dracsani
                                 3. Odobeasca
                                 4. Satul Vechi
           Plopii-Slavitesti     1. Plopii-Slavitesti   Beciu
                                 2. Brancoveanca
                                 3. Dudu
           Lunca                 1. Lunca               Saelele
                                 2. Prundu
           Silistea              1. Silistea            Purani
                                 2. Butesti
                                 3. Silistea Mica
           Slobozia Mandra       1. Slobozia Mandra     Uda-Clocociov
           Suhaia                1. Suhaia              Fantanele
___________________________________________________________________________
TIMIS      Becicherecu Mic       1. Becicherecu Mic     Dudestii Noi
           Biled                 1. Biled               Sandra
           Carpinis              1. Carpinis            Iecea Mare
                                 2. Iecea Mica
           Cenei                 1. Cenei               Checea
                                 2. Bobda
           Ciacova               1. Ciacova             Ghilad
                                 2. Cebza
                                 3. Macedonia
                                 4. Obad
                                 5. Petroman
           Gataia                1. Gataia              Birda
                                 2. Butin
                                 3. Percosova
                                 4. Sculia
                                 5. Semlacu Mare
                                 6. Semlacu Mic
           Jebel                 1. Jebel               Padureni
           Lovrin                1. Lovrin              Gottlob
                                                        Tomnatic
           Masloc                1. Masloc              Fibis
                                 2. Alios
                                 3. Remetea Mica
           Sanpetru Mare         1. Sanpetru Mare       Saravale
                                 2. Igris
           Sag                   1. Sag                 Parta
___________________________________________________________________________
VASLUI     Delesti               1. Delesti             Cozmesti
                                 2. Albesti
                                 3. Fundatura
                                 4. Harsova
                                 5. Manastirea
                                 6. Raduiesti
           Laza                  1. Laza                Puscasi
                                 2. Bejenesti
                                 3. Rasnita
                                 4. Sauca
           Tanacu                1. Tanacu              Muntenii de Sus
                                 2. Benesti
           Perieni               1. Perieni             Ciocani
           Tutova                1. Tutova              Pochidia
                                 2. Badeana
                                 3. Ciortolom
                                 4. Coroiu
                                 5. Crivesti
                                 6. Vizureni
           Valeni                1. Valeni              Feresti
                                 2. Moara Domneasca
           Viisoara              1. Viisoara            Dodesti
                                 2. Halta Dodesti
                                 3. Valeni
                                 4. Viltotesti
___________________________________________________________________________
VALCEA     Fauresti              1. Milesti             Diculesti
                                 2. Bungetani
                                 3. Fauresti
                                 4. Gainesti
                                 5. Marcusu
           Zatreni               1. Zatreni             Lacusteni
                                 2. Butanu
                                 3. Ciortesti
                                 4. Dealu Glameia
                                 5. Dealu Valeni
                                 6. Fauresti
                                 7. Manicea
                                 8. Mecea
                                 9. Oltetu
                                 10. Sascioara
                                 11. Stanomiru
                                 12. Valea Valeni
                                 13. Valeni
                                 14. Zatrenii de Sus
___________________________________________________________________________
VRANCEA    Milcovul              1. Milcovul            Rastoaca
                                 2. Lamotesti           Gologanu
           Suraia                1. Suraia              Biliesti
           Tamboesti             1. Tamboesti           Obrejita
                                 2. Padureni
                                 3. Pietroasa
                                 4. Slimnic
                                 5. Trestieni
___________________________________________________________________________
    *) Resedinta comunei Targu Frumos este in orasul Targu Frumos.
    *) Orase din care se desprind unele comune.



SmartCity5

COMENTARII la Legea 84/2004

Momentan nu exista niciun comentariu la Legea 84 din 2004
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat Hotărârea 1094 2010
    Atenţie! Sunt doamna Ruth Hunt, o împrumutată a împrumutului privat, care acordă împrumuturi cu o rată a dobânzii foarte mică de 3%. Acordăm tot felul de împrumuturi precum împrumut educațional, împrumut de afaceri, împrumut la domiciliu, împrumut agricol, împrumut personal, împrumut auto și alte motive bune, acordăm și împrumuturi de la 5.000 USD USD- 100.000.000.00 USD la o dobândă de 3% . Durata de 1- 15 ani în funcție de suma de care aveți nevoie ca împrumut. Reveniți la noi pentru mai multe informații prin: ruthhuntfinancialservice@gmail.com Contact pentru mai multe informații: Toate cele bune Dna Ruth Hunt CEO / Președinte E-mail: ruthhuntfinancialservice@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 458 2019
    Atenţie! Sunt doamna Ruth Hunt, o împrumutată a împrumutului privat, care acordă împrumuturi cu o rată a dobânzii foarte mică de 3%. Acordăm tot felul de împrumuturi precum împrumut educațional, împrumut de afaceri, împrumut la domiciliu, împrumut agricol, împrumut personal, împrumut auto și alte motive bune, acordăm și împrumuturi de la 5.000 USD USD- 100.000.000.00 USD la o dobândă de 3% . Durata de 1- 15 ani în funcție de suma de care aveți nevoie ca împrumut. Reveniți la noi pentru mai multe informații prin: ruthhuntfinancialservice@gmail.com Contact pentru mai multe informații: Toate cele bune Dna Ruth Hunt CEO / Președinte E-mail: ruthhuntfinancialservice@gmail.com
ANONIM a comentat OUG 110 2007
    Dragi solicitanți de împrumuturi Aveți dificultăți financiare? Vrei să începi propria ta afacere? Această companie de împrumut a fost înființată organizații pentru drepturile omului din întreaga lume cu scopul unic de a ajuta săracii și persoanele cu dificultăți financiare din viață. Dacă doriți să solicitați un împrumut, reveniți la noi cu detaliile de mai jos e-mail: elenanino0007@gmail.com Nume: Suma necesară: Durata împrumutului: Numar de mobil: Mulțumesc și binecuvântează Dumnezeu ÎNCREDERE Elena
ANONIM a comentat Ordin 545 2004
    Sunt creditor privat și investitor, aveți nevoie de o finanțare legitimă, onestă, de încredere și repede? Te pot ajuta cu un împrumut de garanție 100%, ofer afaceri, finanțări imobiliare și împrumuturi individuale, Mai mult, finanțez tot felul de proiecte. Aplicați azi prin e-mail: ruthhuntfinancialservice@gmail.com pentru informații suplimentare
ANONIM a comentat Legea 12 2018
    mesajul tauSunt investitor. Scriu pentru a vă informa despre oferta de credit oferită de compania noastră pentru a ajuta persoanele fizice și organizațiile, inclusiv proprietarii de afaceri mici. oferta noastră este de până la 3% rata dobânzii timp de 1 până la 10 ani. Interesul dvs. va răspunde urgent de către agenții noștri online. răspundeți cu următoarele detalii, toate cerințele vă vor fi prezentate de agentul nostru online atunci când contactați agentul: ivanmarko110@gmail.com Număr WhatsApp: +1(504)603-3666
ANONIM a comentat Decizia 292 2018
    Sunt Saara Kemi un creditor privat care acordă împrumuturi diferite tipurilor de împrumuturi către companii / companii de pe întregul glob de urgență, cu 3% rata dobânzii, dacă sunteți interesat, contactați-mă prin e-mail: saara.kemi@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 458 2019
    Sunt Saara Kemi un creditor privat care acordă împrumuturi diferite tipurilor de împrumuturi către companii / companii de pe întregul glob de urgență, cu 3% rata dobânzii, dacă sunteți interesat, contactați-mă prin e-mail: saara.kemi@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 458 2019
    Sunt Saara Kemi un creditor privat care acordă împrumuturi diferite tipurilor de împrumuturi către companii / companii de pe întregul glob de urgență, cu 3% rata dobânzii, dacă sunteți interesat, contactați-mă prin e-mail: saara.kemi@gmail.com
ANONIM a comentat Ordin 129 2016
    Dear Sir/Ma, We are project funder as well as financial lender. We have BG/SBLC specifically for BUY/LEASE at a leasing price of 4%+2% of face value Issuance by HSBC London and many other 25 top AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. We also secure funding. Also We are into the provision of short term and long term business/personal loans for both small and large scale business funds. * FOR LEASING OF BG/SBLC MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M LEASING FEE = 4%+2% * FOR PURCHASE OF FRESH CUT BG/SBLC PRICE = 32%+2% MINIMUM FACE VALUE OF BG/SBLC = EUR/USD 1M Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. ENNIE OWEN E-mail : evergrowthfinancialltd@gmail.com Skype id : evergrowthfinancialltd@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 3 2018
    Oferim toate tipurile de împrumuturi * Împrumut comercial * Împrumut personal * Împrumut comercial * Rambursare împrumut * Împrumut studențesc * Împrumut ipotecar * Împrumut auto * Împrumut de credit Bad Credit credit * Credit ipotecar * Împrumut / Contract de proiect * Tipuri de împrumuturi pe datorie Consolidarea este disponibilă și Împrumut momentan - 2.000 euro - 5.000 euro (1 până la 2 ore) Împrumuturi - 3.000 euro - 10.000 euro (2 până la 24 ore) Împrumuturi personale - 5.000 - 500.000 euro Oferim o rată minimă foarte scăzut de 3%. Anii de la 1 la 25 de ani, programul de rambursare maximă pentru toate regiunile lumii. Ne acordă împrumuturi de la 1.000.000 la 100.000.000 de euro. împrumuturile noastre sunt bine garantate, deoarece securitatea maximă este prioritatea noastră. Intrebare: dancilatania@gmail.com
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu