E-mail:
Parola:
     
 Nu ai cont? Inregistreaza-te
 Ai uitat parola? Click aici
alerte legex
Coduri postale şi prefixe telefonice naţionale şi internaţionale
Legături cu alte acte
Cele mai căutate legi
Ultimele acte citite
Sisteme de securitate
Registrul Agricol Integrat - www.registrulagricolintegrat.ro

Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

HOTARARE Nr

HOTARARE   Nr. 769 din 29 octombrie 1998

pentru aprobarea procentelor diferentiate ale indemnizatiilor care se acorda personalului didactic calificat cu resedinta sau domiciliul in mediul rural ori in localitati izolate

ACT EMIS DE:                GUVERNUL ROMANIEI

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 422 din  9 noiembrie 1998


SmartCity3


    In temeiul art. 49 alin. (2) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic,

    Guvernul Romaniei hotaraste:

    ARTICOL UNIC
    Se aproba procentele diferentiate ale indemnizatiilor care se acorda personalului didactic calificat cu resedinta sau domiciliul in mediul rural ori in localitati izolate, prevazute in anexa care face parte integranta din prezenta hotarare.

                 PRIM-MINISTRU
                  RADU VASILE

                       Contrasemneaza:
                       p. Ministrul educatiei nationale,
                       Mihai Korka,
                       secretar de stat

                       Ministrul finantelor,
                       Decebal Traian Remes

                       Ministrul muncii
                       si protectiei sociale,
                       Alexandru Athanasiu

    ANEXA 1

    ZONELE GEOGRAFICE, LOCALITATILE DIN MEDIUL RURAL SAU IZOLATE SI PROCENTELE DIFERENTIATE ALE INDEMNIZATIILOR CARE SE ACORDA PERSONALULUI DIDACTIC CALIFICAT

                             Judetul Alba
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                 50% _______________________________________________________________________________
Arti                Barlesti              Balesti            Boglesti
Biharia             Barzana               Craiva             Certege
Bocsitura           Barasti               Dealu Muntelui     Ciuldesti
Borlesti            Bubesti               Dupa Deal          Dealu Frumos
Bucuru              Butesti               Garde              Galda de Sus
Calene              Carasti               Geamana            Inuri
Casa de Piatra      Cionesti              Geogel             Inuri-Laz
Coasta Vascului     Cobles                Ivanis             Loman
Costesti            Cojocani              Lazesti            Margaia
Deoncesti           Costesti              Lespezea           Martinie
Fata Lazesti        Cristesti             Margineni          Poiana Galzii
Feteni              Dealu Geoagiului      Matisesti          Poiana Vadului
Garda Seaca         Dealu Capsei          Negesti            Popesti
Ghetar              Dosu Tonii            Orasti             Ramet
Goasele             Dupa Deal             Posaga de Sus      Rogoz
Jidostina           Dupa Plese            Salagesti          Stauini
Luminesti           Fagetu de Sus         Segagea            Strungari
Ocoale              Fata Cristesei        Tecsesti           Tarsa
Peste Valea         Fericet               Tibru              Tauni
Bistrii             Floresti              Valea Inzelului    Trampoiele
Sucesti             Giurgiut              Valea Mare         Valtori
                    Goseni                Valea Poienii      Valea Bistrii
                    Hanasesti             Valea Uzei         Valea Mica
                    Hudricesti            Vidrisoara         Valea Sesii
                    Incesti                                  Vinta
                    Lamasoaia                                Vulcan
                    Loman-Tonea
                    Mamaligani
                    Morcanesti
                    Mugesti
                    Necrilesti
                    Pastesti
                    Patrahaitesti
                    Patrusesti
                    Peles
                    Petreasa
                    Plai
                    Potionci
                    Purcareti
                    Runc
                    Sfoartea
                    Tomusesti
                    Trifesti
                    Varsii Mari
                    Valea Barnii
                    Valea Bucurului
                    Valea Mlacii
                    Vale-n Jos

                             Judetul Alba
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Acmariu             Albac                 Bacainti           Balomir
Alecus              Almas                 Balcaciu           Bistra
Almasu de Mijloc    Ampoita               Baia de Aries      Bucerdea Vinoasa
Beta                Avram Iancu           Benic              Capalna
Boz                 Beldiu                Biia               Carpinis
Carpinis            Berghin               Bucium             Ciugud
Cenade              Blandiana             Bucium Sat         Coslariu
Cergau Mic          Bobaresti             Calnic             Craciunelu de Jos
Ceru Bacainti       Botesti               Cerbu              Craiva
Cib                 Brazesti              Cetatea de Balta   Cricau
Ciugudu de Sus      Buninginea            Cistei             Daia Romana
Ciuguzel            Captalan              Ciuruleasa         Drambar
Cristea             Capud                 Coltesti           Dumbrava
Dealu Bajului       Cergau                Corna              Galtiu
Dostat              Cetea                 Cunta              Galda de Jos
Fetita              Cicau                 Cut                Gura Rosiei
Glod                Cioara                Deal               Hapria
Glogovet            Ciugudu de Jos        Dealu Caselor      Ighiel
Henig               Copand                Decea              Ighiu
Heria               Cricau                Drasov             Jidvei
Lodroman            Deal                  Feisa              Laz
Lunca               Dobra                 Garbova            Limba
Lunca Ampoitei      Dumbrava              Geoagiu de Sus     Livezile
Lupu                Farau                 Geoagiu            Lunca Mures
Medves              Fenes                 Gura Ariesului     Lunca Tarnavei
Mereteu             Garda de Sus          Gura Cornii        Mesentea
Muntari             Gabud                 Gura Minei         Mihalt
Nadastie            Galati                Hoparta            Miraslau
Ohaba               Geomal                Iclod              Oiejdea
Ponor               Ghirbom               Inoc               Poiana Aiudului
Racatau             Goiesti               Lopadea Noua       Sancel
Sanbenedic          Hadarau               Lupsa              Santimbru
Secasel             Horea                 Metes              Santimbru-Fabrica
Seliste/Abrud       Izbita                Mihoiesti          Sasciori
Silivas             Izvoru Ampoiului      Noslac             Sebesel
Soharu              Intregalde            Obreja             Sibiseni
Straja              Leorint               Panade             Stremt
Silea               Lopadea Veche         Patranjeni         Sard
Tatarlaua           Lunca Ariesului       Pianu de Jos       Seusa
Tau Bistra          Mahaceni              Pianu de Sus       Sibot
Turdas              Manastire             Poiana Ampoiului   Sona
Vartop              Matisesti             Presaca Ampoiului  Tibru
Valea Manastirii    Mescreac              Radesti            Totoi
Valea Morii         Mogos                 Rimetea            Telna
Valea Vintului      Musca                 Rosia de Secas     Unirea
Vidolm              Muncel                Rosia Montana      Vintu de Jos
                    Ocolis                Sanmiclaus         Vurpar
                    Ormenis               Santamarie
                    Petelca               Salciua
                    Pirita                Salciua de Jos
                    Posaga de Jos         Salistea
                    Poieni                Saracsau
                    Ponorel               Sub Piatra
                    Rachita               Spring
                    Reciu                 Sugag
                    Sartas                Tartaria
                    Scarisoara            Tau
                    Sohodol               Tauti
                    Stana de Mures        Ungurei
                    Spalnaca              Varsi
                    Stiuleti              Valisoara
                    Tau                   Valea Larga
                    Vartanesti            Valea Lunga
                    Valeni                Valea Lupsii
                    Vadu Motilor          Vingard
                    Vama Seaca
                    Veseus
                    Vidra

                             Judetul Arad
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
Barzesti            Agrisu Mic            Aciuta             Adea
Botfei              Avram Iancu/Varfurile Agrisu Mare        Birchis
Brazii              Bodesti               Araneag            Capalnas
Brusturi            Bodrogu Vechi         Banesti            Caprioara
Bruznic             Cuias                 Bacau de Mijloc    Carand
Buceava             Fiscut                Baia               Cherelus
Buceava/Soimus      Grosi                 Bata               Cuied
Budesti             Grosii Noi            Belotint           Dorgos
Ciuntesti           Halmagel              Benesti            Dumbravita
Clit                Lazuri                Berindia           Halalis
Corbesti            Peregu Mare           Bochia             Julita
Cristesti           Peregu Mic            Bulci              Lunca Teuzului
Crocna              Poienari              Camna              Ostrov
Cuvesdia            Secaci                Chelmac            Radesti
Debelagora          Selistea              Chier              Sederhat
Dulcele             Susag                 Chisindia          Siclau
Hunedoara Timisana  Zabalt                Cintei             Silindia
Iacobini                                  Comanesti          Toc
Labasint                                  Coroi              Turnu
Lalasint                                  Dieci              Tipar
Laz                                       Draut              Ususau
Lestioara                                 Dud                Valea Mare/
Luncsoara de Jos                          Dumbrava           Savarsin
Luncsoara de Sus                          Fenis              Virismort
Madrigesti                                Firiteaz
Magulicea                                 Groseni
Mermesti                                  Gura Vaii
Mustesti                                  Hasmas
Nadas                                     Halmagiu
Nadalbesti                                Hodis
Neagra                                    Hontisor
Obarsia                                   Iercoseni
Paiuseni                                  Iermata Neagra
Patirs                                    Ignesti
Pirnesti                                  Ionesti
Poiana                                    Iosasel
Rosia                                     Iosas
Rosia Noua                                Leasa
Secas                                     Livada/Buteni
Sarbi                                     Luguzau
Slatina                                   Lupesti
Slatina de Cris                           Manastur
Stoinesti                                 Maraus
Susani                                    Mailat
Talmaci                                   Minead
Tarnavita                                 Minisel
Troas                                     Minisu de Sus
Tohesti                                   Motiori
Urvisu de Beliu                           Nermis
Valani                                    Olari
Valea Mare/Gurahont                       Pescari
Varnita                                   Petris
Vasoaia                                   Plescuta
Vidra                                     Revetis
Vozdoci                                   Rogoz de Beliu
Zimbru                                    Rostoci
Zugau                                     Satu Mic
                                          Seliste
                                          Sintea Mica
                                          Sepreus
                                          Sistarovat
                                          Siad
                                          Talagiu
                                          Temesesti
                                          Tisa
                                          Tarmure
                                          Tela
                                          Varfurile
                                          Zbeg
                                          Zerindu Mic

                             Judetul Arad
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Almas               Aldesti               Bocsig             Alunis
Apateu              Barsa                 Bodrogu Nou        Andrei Saguna
Archis              Barzava               Calugareni         Baratca
Avram Iancu/Cernei  Batuta                Cernei             Cicir
Berechiu            Beliu                 Cuvin              Fantanele
Bontesti            Buteni                Donceni            Frumuseni
Buhani              Capruta               Felnac             Ghioroc
Caporal Alexa       Conop                 Manerau            Horia
Chesint             Covasant              Minis              Livada/Arad
Chicaca             Dohangia              Mocrea             Mandruloc
Cil                 Galsa                 Munar              Maderat
Cladova             Misca/Siria           Nadab              Macea
Craiva              Monorosita            Prajesti           Paulis
Cruceni             Odvos                 Prunisor           Pecica
Dezna               Sanpetru German       Sanmartin          Sambateni
Dorobanti           Simand Scanteia       Satu Mare          Sanleani
Feldioara           Siria                 Secusigiu          Santana
Graniceri           Tisa Noua             Semlac             Seleus
Gurahont            Utvinis               Seitin             Sagu
Gurba               Voivodeni             Simand             Sofronea
Iermata                                   Vinga              Sofronea Canton
Ilteu                                     Zadareni           Vladimirescu
Iratosu                                                      Zimandcuz
Joia Mare                                                    Zimandu Nou
Misca-Cris
Milova
Moneasa
Moroda
Neudorf
Nicolae Balcescu
Pilu
Ranusa
Rapsig
Sanpaul
Salajeni
Savarsin
Satu Nou/
Misca-Cris
Sintea Mare
Socodor
Stejar
Sicula
Somosches
Tarnova
Tagadau
Taut
Vanatori
Varsand
Varadia de Mures
Variasu Mare
Variasu Mic
Zabrani
Zarand
Zerind

                             Judetul Arges
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
                    Ciocanu               Bratia/Ciomagesti  Arefu
                    Dumiresti             Burdea             Badislava/Tigveni
                                          Candesti           Bascovele/Cotmeana
                                          Ciomagesti         Bratesti/Albesti
                                          Cungrea            de Arges
                                          Dogari             Bratia/Berevoiesti
                                          Glambocelu-Deal    Bucov/Popesti
                                          Goleasca/Recea     Bughita
                                          Huluba/Hartiesti   Carcesti/Cuca
                                          Malu/Godeni        Carpenis/Cepari
                                          Satic/Rucar        Cocenesti/Mioarele
                                          Tulburea/Corbeni   Dealu Bradului
                                          Valea Macelarului  Dealu Padurii
                                                             Dragolesti
                                                             Jgheaburi
                                                             Macai/Cuca
                                                             Malu/Albesti
                                                             de Muscel
                                                             Matau/Mioarele
                                                             Nicolesti/
                                                             Cicanesti
                                                             Poienarei/Corbi
                                                             Raca/Popesti
                                                             Satu Nou/Ungheni
                                                             Tufanu/Malureni
                                                             Urechesti/
                                                             Cicanesti
                                                             Urluiesti/Cepari
                                                             Varloveni/Cotmeana
                                                             Valea Calului/
                                                             Suici
                                                             Valea Indarat
                                                             Valea Itului
                                                             Vlascuta/Stolnici

                             Judetul Arges
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Alunisu             Anghinesti            Albesti de Muscel  Albesti de Arges
Barzesti/Hartiesti  Barla                 Aninoasa           Albota
Badesti/Barla       Barlogu/Negrasi       Balcesti           Albotele
Balabani/Boteni     Barsestii de Sus      Barsestii de Jos   Argeselu
Bocanita/Salatruc   Badesti/Pietrosani    Badeni/Stoenesti   Baiculesti
Buta/Negrasi        Baila/Leordeni        Badiceni/Malureni  Bradu
Chilii/Campulung    Barbatesti/Cocu       Badulesti/Micesti  Bughea de Jos
Chiritesti/Uda      Babaroaga             Bajesti/Balilesti  Bughea de Sus
Ciobani/Harsesti    Baloteasca            Babana             Calinesti-Sat
Ciocesti/Barla      Barbalatesti          Balilesti          Calinesti-Vale
Cocu Deal/Cocu      Berindesti            Beleti             Cateasca
Coltu/Ungheni       Bogati                Berevoiesti        Ciocanai
Costesti-Valsan     Bohari/Malureni       Borlesti           Ciocanesti/
Cotu/Uda            Botesti               Boteni             Calinesti
Crucisoara/Cocu     Bradet                Brosteni/Aninoasa  Ciulnita/Leordeni
Cuca/Cuca           Bradulet              Bucsenesti/Titesti Clucereasa/
Dambovicioara       Budeasa Mica          Budeasa-Mare       Colibasi
Deagurile/Recea     Bunesti               Budisteni          Dobrogostea
Enculesti           Burdesti              Burlusi            Dracesti
Gamacesti           Carstieni             Buzoiesti          Draghici/Calinesti
Glavacioc           Caldararu             Calotesti/Budeasa  Geamana/Bradu
Goia/Ungheni        Capataneni            Capu Piscului      Glambocata
Grosi/Babana        Catunasi              Cepari             Golesti/Stefanesti
Gura Pravat         Ceauresti             Cersani/Suseni     Izvorani/
Ianculesti/Suici    Cerbureni             Cerbu/Albota       Stefanesti
Izbasesti/Stolnici  Cetateni              Ciesti             Lazaresti/
Izvoru de Sus       Chitesti/Bogati       Ciofrangeni        Schitu Golesti
Jugur               Cicanesti             Corbeni            Leordeni
Launele/Cuca        Ciresu/Cateasca       Corbu/Cosesti      Leresti
Lesile/Teiu         Ciupa-Manciulescu     Cornatel/Buzoiesti Lupuieni/Babana
Lentea              Ciupa-Neajlovel       Cosesti            Manicesti/
Luminile/Moraresti  Cochinesti            Cotesti/Godeni     Baiculesti
Mandra/Barla        Cocu                  Cotenesti          Maracineni
Marghia Jos         Contesti              Curteanca          Marcea/Stefanesti
Marghia Sus         Corbsori/Corbi        Darmanesti         Mosoaia/Mosoaia
Mazgana/Hartiesti   Corbi                 Davidesti          Musatesti/
Margesti/Hartiesti  Cotmeana/             Dobrot             Valea Iasului
Malu Vanat/Merisani Cotmeana              Domnesti           Noaptes
Mancioiu/Moraresti  Cotmeana/Stolnici     Draganu            Oarja/Oarja
Martalogi/Harsesti  Cotu Malului          Dragoslavele       Oiesti/Corbeni
Mosteni-Greci       Dealu Viilor          Dumbraveni         Parvu Rosu/
Mozacu/Negrasi      Dedulesti             Faget/Colibasi     Costesti
Nigrisoara          Dincani/Vedea         Furnicosi          Paraschivesti
Nucsoara            Dinculesti            Gainusa/Sapata     Paduroiu
Oiesti-Rudarie      Dobresti              Galesesti/Budeasa  Poiana Lacului
Oradel/Recea        Draghici              Ganesti/Pietrosani Priboieni
Paraiesti/Corbi     Falfani               Gardinesti         Racovita de Sus
Piatra/Stoienesti   Fata/Vedea            Glamboc/Bascov     Rudarie/
Pielesti/Cotmeana   Filipesti/Stalpeni    Glodu/Calinesti    Schitu Golesti
Radu Negru          Furduiesti/Ratesti    Godeni             Samaila/Priboieni
Richitele de Jos    Furesti/Dobresti      Golesti/Balilesti  Scheau/Bascov
Richitele de Sus    Galeteanu             Gorganu/Calinesti  Schitu Golesti
Sapunari/Moraresti  Gaujani/Ungheni       Gruiu/Cateasca     Slatioare/Babana
Salatruc            Galesu/Bradulet       Hintesti/Mosoaia   Smeura/Mosoaia
Salatrucu de Sus    Glambocel-Vale        Hulubesti          Stefanesti/
Slatina/Nucsoara    Gliganu de Jos        Ionesti/Buzoiesti  Stefanesti
Suseni/Bogati       Gliganu de Sus        Izvoru de Jos      Tigveni/Tigveni
Tomseanca           Govora/Uda            Izvoru             Titesti/Titesti
Toplita/Malureni    Grosani               Langesti           Udeni/Calinesti
Vacarea/Mihaesti    Harsesti              Lapusani/Cosesti   Ungureni/Albesti
Valea Badenilor     Hartiesti             Lazaresti/Mosoaia  de Arges
Valea Corbului      Humele                Lacurile/          Valea Danului
Valea Hotarului     Ioanicesti            Ciofrangeni        Valea Mare Pravat
Valea Manastirii    Izvoru/Vedea          Leicesti/Cosesti   Valea Mare/
Ziduri/Mozaceni     Jupanesti/Cosesti     Livezeni/Stalpeni  Stefanesti
                    Laicai/Cetateni       Lotasi/Maracineni  Valea Mare/
                    Limpedea              Lunca Corbului     Priboieni
                    Lucieni/Hartiesti     Lunca/Boteni       Valea Popii/
                    Malu/Barla            Martesti/Sapata    Priboieni
                    Mavrodol              Malureni Sat       Valea Rea/Pitesti
                    Metof                 Mares/Albota       Valea Romanestilor
                    Misei/Mozaceni        Merisani           Valea Sasului
                    Mirosi                Mica/Bascov        Valea Stanii/
                    Moraresti             Micesti            Titesti
                    Mozaceni              Mihaesti           Valea Ursului/
                    Mozaceni-Vale         Momaia/Tigveni     Bascov
                    Negrasi               Musatesti/         Vernesti/
                    Negresti              Musatesti          Valea Danului
                    Odaeni                Muscel/Boteni      Vranesti/Calinesti
                    Olteanca              Namaiesti          Zigoneni/
                    Opresti               Negreni/Darmanesti Baiculesti
                    Padureni/Suseni       Oarja Sat/Oarja
                    Pauleasca/Micesti     Padureti
                    Palanga/Popesti       Patuleni/Ratesti
                    Piatra/Ciofrangeni    Pacioiu/Cosesti
                    Podisoru/Barla        Petresti/Cosesti
                    Podu Dambovitei       Pietrosani
                    Pojorata/Leresti      Piscani
                    Popesti               Poienari de Arges
                    Priboaia/Balilesti    Poienari de Muscel
                    Priseaca/Cosesti      Poienita/Balilesti
                    Prislop/Vladesti      Popesti/Sapata
                    Prodani/Vedea         Prislopu Mare
                    Purcareni/Popesti     Purcareni/Micesti
                    Rancaciov/Calinesti   Radesti/Stalpeni
                    Rociu                 Ratesti/Ratesti
                    Rudeni/Suici          Recea/Recea
                    Salistea/Uda          Retevoiesti
                    Samara                Rotunda/Corbeni
                    Sboghitesti           Rucar
                    Schitu Matei          Sapata de Jos
                    Silistea/Cateasca     Sapata de Sus
                    Silisteni/Lunca       Schitu Scoicesti
                    Corbului              Stoenesti
                    Slanic/Aninoasa       Suseni
                    Slobozia/Popesti      Suslanesti/
                    Slobozia/Slobozia     Mioarele
                    Slobozia/Stoienesti   Selari
                    Stanesti/Corbi        Serboieni/
                    Starci/Costesti       Buzoiesti
                    Stolnici/Stolnici     Tutulesti/Suseni
                    Strambeni/Caldararu   Ungureni/
                    Strambeni/Suseni      Berevoiesti
                    Stroesti/Musatesti    Valsanesti/
                    Surdulesti/Mirosi     Musatesti
                    Serbanesti/Rociu      Valeni/Calinesti
                    Stefan cel Mare       Valea Brazilor
                    Suici/Suici           Valea lui Enache
                    Teiu                  Valea Pechii
                    Troislav/Micesti      Vedea
                    Tutana/Baiculesti     Vladesti
                    Uda de Jos            Vladesti de Sus
                    Uda de Sus/Uda        Vulpesti/Buzoiesti
                    Ulita/Balilesti
                    Ungheni
                    Urluieni/Barla
                    Ursoaia/Cotmeana
                    Valcele/Merisani
                    Varsesti/Vedea
                    Valeni/Salatruc
                    Varzaroaia/Pietrosani
                    Valea Cetatuii
                    Valea Faurului
                    Valea lui Maldar
                    Valea Nandrei
                    Valea Popii
                    Vatat/Vedea
                    Voroveni/Davidesti
                    Vulturesti/Hartiesti
                    Zarnesti/Malureni

                             Judetul Bacau
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
                                          Bacioiu            Arini
                                          Corbasca           Barcana
                                          Marvila            Berzunti
                                          Poglet             Buda
                                          Rogoaza            Burdusaci
                                          Scarisoara         Calini
                                          Valcele            Capotesti
                                                             Cosnea
                                                             Colonesti
                                                             Dragomir
                                                             Dumbrava
                                                             Filipeni
                                                             Floresti
                                                             Fundatura
                                                             Rachitoasa
                                                             Fundoaia
                                                             Gaiceana
                                                             Hutu
                                                             Huruiesti
                                                             Lipova
                                                             Malosu
                                                             Magazia
                                                             Movilita
                                                             Ocheni
                                                             Oprisesti
                                                             Perchiu
                                                             Popesti
                                                             Pradais
                                                             Putini
                                                             Rachitoasa
                                                             Romanesti
                                                             Satu Nou
                                                             Tochila
                                                             Turluianu
                                                             Valea Caselor
                                                             Valea Hogei

                             Judetul Bacau
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Barsanesti          Albele                Agas               Andriesesti
Basasti             Balanesti             Antohesti          Barati
Badesti             Bahna                 Apa Asau           Bijghir
Bahnaseni           Balusa                Ardeoani           Bogata
Barnesti            Bazga                 Asau               Bogdanesti
Balcani             Berbiceni             Balca              Bogdan Voda
Balotesti           Bibiresti             Barsanesti         Bogdana
Barna               Boistea               Barzulesti         Bratila
Belciuneasa         Bolotau               Balaneasa          Buciumi
Benesti             Bolovanis             Baimac             Buhocel
Blaga               Bratesti              Belechet           Buhoci
Bodeasa             Brusturoasa           Beresti            Cornatel
Botesti             Bucsesti              Beresti Bistrita   Coteni
Brad                Buchila               Beresti Tazlau     Crihan
Budesti             Buleni                Blagesti           Dospinesti
Buruienis           Cabesti               Blidari            Fantanele
Campeni             Calugareni            Bosoteni           Faraoani
Caldaresti          Cernu                 Boanta             Filipesti
Cauia               Cetatuia              Bogdanesti         Galbeni
Camenca             Chiticeni             Borsani            Gura Vaii
Chetreni            Ciucani               Bratila            Gutinas
Chilia              Ciughes               Brad               Hemeiusi
Ciuturesti          Coman                 Buda               Hertioana
Cociu               Cornet                Carligi            Holt
Cornatelu           Cucova                Caiuti             Letea Veche
Cornii de Sus       Cucuieti              Casin              Lilieci
Craiesti            Damacusa              Capata             Luizi Calugara
Cuchinis            Damienesti            Caraclau           Lunca Dochiei
Dealu Morii         Danceni               Chetris            Luncani
Dealu Perjului      Dragesti              Ciobanus           Magiresti
Dorneni             Dragusani             Ciumasi            Magura
Dragesti            Faget                 Cleja              Negoiesti
Fantanele           Fagetu de Sus         Climesti           Nicolae Balcescu
Frumoasa            Frumuselu             Cotofanesti        Oniscani
Fruntesti           Fundeni               Contesti           Padureni
Fulgeris            Fundu Racaciuni       Cotumba            Podis
Fundatura           Fundu Vaii            Curita             Poiana
Fundu Tutovei       Gasteni               Deleni             Prajesti
Garla Anei          Ghimes                Dofteana           Racauti
Gherdana            Glavanesti            Dragugesti         Radeana
Ghilavanesti        Glodisoarele          Dumbrava           Radomiresti
Giurgeni            Haineala              Enachesti          Rusi Ciutea
Godinesti           Heltiu                Ferestrau Oituz    Sarata
Gorghesti           Horgesti              Filipesti          Saucesti
Gura Graiesti       Iazu                  Floresti           Sascut Targ
Itcani              Larguta               Furnicari          Satu Nou
Lapos               Larga                 Garleni            Schineni
Lichitiseni         Lehancea              Garlenii de Sus    Scorteni
Ludasi              Lunca                 Galbeni            Siretu
Marasti             Marginea              Gheorghe Doja      Slobozia
Medeleni            Milesti               Gioseni            Slobozia Noua
Motoc               Muncelu               Goioasa            Sohodor
Motoseni            Nanesti               Grigoreni          Serbesti
Nazaroaia           Nadisa                Gura Vaii          Stefan cel Mare
Negulesti           Negreni               Harja              Targu Trotus
Oncesti             Negri                 Harlesti           Traian
Parau Bochii        Nicoresti             Halmacioaia        Trebes
Plopana             Oituz                 Haghiac            Urechesti
Plopu               Orbeni                Helegiu            Valea Budului
Poiana              Pancesti              Iliesti            Valea Seaca
Poiana Negustorului Pargaresti            Itesti             Viisoara
Poieni              Parjol                Izvoru Berheciului Zapodia
Praja               Paltinis              Leontinesti
Pustiana            Palanca               Lespezi
Radoaia             Parava                Livezi
Rosiori             Parincea              Lunca Asau
Rotaria             Petresti              Lupesti
Rusenii Razesti     Petricica             Manastirea Casin
Satu Nou            Plopu                 Marcesti
Schitu Frumoasa     Podu Turcului         Otelesti
Scurta              Poduri                Obarsia
Slobozia            Poiana                Odobesti
Somusca             Poiana Negri          Oituz
Stanisesti          Poiana Sarata         Orasa
Sendresti           Popoiu                Orbeni
Tatarasti           Prajoaia              Osebiti
Tavadaresti         Prohozesti            Pancesti
Tarnita             Racatau               Paraul Agas
Tomozia             Racatau de Jos        Parvulesti
Tardenii Mari       Rachitis              Padureni
Tepoaia             Razesu                Pagubeni
Tiganesti           Recea                 Paltinata
Ungureni            Sarbi                 Popeni
Valea Botului       Sarata                Prajesti
Valea Mare          Scariga               Pralea
Viforeni            Secatura              Preluci
Vladnic             Soci                  Prisaca
Vultureni           Sohodor               Racaciuni
Zlatari             Solont                Racova
                    Strugari              Sanduleni
                    Stufu                 Sascut Sat
                    Tamasoaia             Schineni
                    Tarhaus               Scorteni
                    Tarita                Scutaru
                    Teius                 Seaca
                    Valeni                Secuieni
                    Valea lui Ion         Stanesti
                    Valea Mica            Straja
                    Valea Prisacii        Sulta
                    Valea Seaca           Sesuri
                    Valea Sosii           Stefan Voda
                    Zemes                 Tamasi
                                          Temelia
                                          Tescani
                                          Tisa Silvestri
                                          Tuta
                                          Valea Arinilor
                                          Versesti
                                          Viisoara
                                          Vranceni

                             Judetul Bihor
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
Brusturi/Finis      Dumbravita Codru      Camp               Ateias
Ponoarele           Hodisel               Camp Moti          Balnaca-Grosi
                    Serani                Coasta             Damis
                                          Codrisoru          Ferice
                                          Codru/Soimi        Lacu Sarat
                                          Craptin            Poclusa de Beius
                                          Huta Voivozi       Pojorata
                                          Mageran            Ponoarele
                                          Marcesti           Sacalasau Deal
                                          Padurea Neagra     Sacalasau Nou
                                          Pais               Sitani
                                          Poiana             Ursad
                                          Ruget              Valea Crisului
                                          Secatura           Valea de Sus
                                          Socet              Valeni de Pomezeu
                                          Surd
                                          Sinteu
                                          Tomnatec
                                          Valea Borodului
                                          Valea Tarnei
                                          Zecehotare
                                          Zecehotare
                                          Carmazan
                                          Zecehotare Deal

                             Judetul Bihor
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balc                Almasu Mare           Abramut            Astileu
Bucuroaia           Almasu Mic            Abram              Auseu
Cabesti/Bratca      Ant                   Adoni              Avram Iancu
Calatea             Baita Plai            Albesti            Baile Felix
Calaseni            Balnaca               Albis              Bors
Codrisoru           Beiusele              Almasu Mic         Bratesti
Coposeni            Bicaciu               Alparea            Bucium
Corbesti            Bistra                Apateu             Cadea
Cotiglet            Boiu                  Arpasel            Cauaceu
Cutis               Borozel               Baita              Ceica
Delureni            Bradet                Balaia             Chiribis
Dijir               Briheni               Balani             Copaceni
Fasca               Budoi                 Balc               Diosig
Forau               Bulz                  Barcuri            Draganesti
Gugu                Buntesti              Barmod             Dragesti
Iteu Mare           Burda                 Batar              Dusesti
Iteu Nou            Campani               Batar-Sat          Gepiu
Izbuc               de Pomezeu            Belejeni           Gheghie
Lazuti              Carasau               Belfir             Grosi
Misca               Ceisoara              Berechiu           Hidiselu de Jos
Pestea              Cetea                 Betfia             Hidiselu de Sus
Poiana              Chesa                 Bicacel            Husasau de Tinca
Poiana Tasad        Chesereu              Biharia            Inand
Pusta               Cherechiu             Birtin             Les
Raturi              Chiranas              Bogeiu             Lugasu de Jos
Racas               Cociuba Mica          Boianu Mare        Lunca
Sacalasau           Cohan                 Borsa              Miersig
Saud                Colesti               Borod              Nojorid
Sohodol             Corboaia              Borumlaca          Osorhei
Surducel            Cornisesti            Borz               Palota
Susturogiu          Cresuia               Botean             Palota-Fabrica
Tomnatec            Cristioru de Sus      Bratca             Petreu
Topa de Sus         Cuiesd                Brusturi           Petrileni
Vad-Deal            Cuzap                 Brusturi-Fabrica   Pocola
Valea Borod         Derna                 Budureasa          Rabagani
Valea Lupului       Dernisoara            Buduslau           Rieni
Valea Mierei        Dragoteni             Burzuc             Sambata
                    Dumbravani            Burzug-Tog         Sanmartin
                    Fizis                 Butan              Santandrei
                    Forosig               Campani            Santion
                    Ghida                 Campani            Sacuieni
                    Ghiorac               de Jos             Salard
                    Giulesti              Cabesti            Sudrigiu
                    Goila                 Calatani           Tarcea
                    Grui                  Calacea            Tileagd
                    Gurbesti              Capalna            Tileagd-Fabrica
                    Harsesti              Carandeni          Tinca
                    Haucesti              Caranzel           Topa de Cris
                    Hata                  Carpinet           Uileacu de Cris
                    Hidis                 Causd              Urvind
                    Hinchiris             Cacuciu Nou
                    Hotar                 Cacuciu Vechi
                    Ianca Mica            Calea Mare
                    Incesti               Cefa
                    Ioanis                Cenalos
                    Lazuri                Cetariu
                    Leheceni              Chet
                    Lelesti               Cheresig
                    Lorau                 Cheriu
                    Loranta               Chiscau
                    Luncsoara             Chisirid
                    Lunca Sprie           Chislaz
                    Magura                Chijic
                    Meziad                Chioag
                    Mierag                Chiraleu
                    Mihai Bravu           Chistag
                    Mosesti               Cihei
                    Munteni               Ciocaia
                    Niuved                Ciuhoi
                    Orvisele              Ciulesti
                    Padurea Neagra        Ciumeghiu
                    (Colonie)             Ciutelec
                    Parhida               Cosdeni
                    Pocioveliste          Cosdeni-Deal
                    Poiana                Cociuba Mare
                    Poieni de Jos         Colonie/Cefa
                    Poieni de Sus         Copacel
                    Ponita                Cordau
                    Prisaca               Cornitel
                    Pusta                 Crancesti
                    Remeti                Crestur
                    Rugea                 Cristioru de Jos
                    Runcuri               Cubulcut
                    Saldabagiu Mic        Cucuceni
                    Saldabagiu            Curatele
                    Saliste de Beius      Curtuiuseni
                    Saliste de Pomezeu    Cusuius
                    Sarand                Delani
                    Saca                  Dicanesti
                    Saliste de Vascau     Dobresti
                    Satul Munteni         Dobricionesti
                    Seghistel             Dolea
                    Spinus                Dumbravita
                    de Pomezeu            Dumbrava
                    Stancesti             Fanate
                    Subpiatra             Fancica
                    Suiug                 Fegernic
                    Suplacu de Tinca      Fegernicu Nou
                    Surduc                Felcheriu
                    Serghis               Feneris
                    Sisterea              Finis
                    Soimus                Foglas
                    Suncuius              Fonau
                    Targusor              Fughiu
                    Tamasda               Galospetreu
                    Tarcaita              Gepis
                    Teis                  Ghenetea
                    Teleac                Ghighiseni
                    Topa de Jos           Ginta
                    Tria                  Girisu de Cris
                    Tarina                Girisu Negru
                    Urvis                 Goila
                    Varciorog             Gradinari
                    Vasad                 Gruilung
                    Valani de Beius       Gurani
                    Varasau               Gurbesti
                    Varzari               Gurbediu
                    Vaida                 Haieu
                    Valea Caselor         Hidisel
                    Valea Mare            Hodis
                    de Cris               Hodos
                    Varviz                Holod
                    Voivozi               Homorog
                                          Hotarel
                                          Husasau de Cris
                                          Ianca
                                          Ianosda
                                          Ineu
                                          Izvoarele
                                          Josani
                                          Lazareni
                                          Lazuri de Beius
                                          Livada Beius
                                          Livada Bihor
                                          Lugasu de Sus
                                          Lupoaia
                                          Lupoia Deal
                                          Madaras
                                          Magesti
                                          Martihaz
                                          Margine
                                          Misca
                                          Mierlau
                                          Miheleu
                                          Mizies
                                          Nadar
                                          Nimaiesti
                                          Nimaiesti de Jos
                                          Osand
                                          Ogesti
                                          Olcea
                                          Olosig
                                          Ortiteag
                                          Otomani
                                          Padureni
                                          Pagaia
                                          Pantasesti
                                          Pausa
                                          Paulesti
                                          Paleu
                                          Pestera
                                          Pestis
                                          Petid
                                          Petreasa
                                          Picleu
                                          Pietrani
                                          Pietroasa
                                          Poclusa Barcau
                                          Poiana
                                          Poietari
                                          Pomezeu
                                          Popesti
                                          Posoloaca
                                          Rapa
                                          Refractara
                                          Regea
                                          Remetea
                                          Rosia
                                          Rosiori
                                          Rogoz
                                          Rohani
                                          Roit
                                          Rontau
                                          Rotaresti
                                          Sannicolau de
                                          Beius
                                          Sannicolau Mare
                                          Sannicolau Roman
                                          Saniob
                                          Sanlazar
                                          Sanmartin de Beius
                                          Santelec
                                          Santimreu
                                          Sarbesti
                                          Sarbi
                                          Sabolciu
                                          Sacadat
                                          Salacea
                                          Saldabagiu de
                                          Munte
                                          Saliste
                                          Sarsig
                                          Saucani
                                          Salcia
                                          Santau Mare
                                          Santau Mic
                                          Sarcau
                                          Satu Barba
                                          Satu Nou
                                          Sebis
                                          Seghiste
                                          Sfarnas
                                          Sititelec
                                          Spinus
                                          Stracos
                                          Suplacu de Barcau
                                          Sauaieu
                                          Silindru
                                          Simian
                                          Simianu B.
                                          Simianu Nou
                                          Soimi
                                          Sustiu
                                          Sumugiu
                                          Suncuius
                                          Tasad
                                          Tamaseu
                                          Tarcaia
                                          Tarian
                                          Taut
                                          Tautelec
                                          Tauteu
                                          Talpe
                                          Talpos
                                          Tetchea
                                          Telechiu
                                          Termezeu
                                          Tilecus
                                          Tinaud
                                          Toboliu
                                          Topesti
                                          Totoreni
                                          Tulca
                                          Tulca-Sat
                                          Tiganesti-Catun
                                          Tiganestii de Cris
                                          Tiganesti de Beius
                                          Ucuris
                                          Uileacu de Beius
                                          Uileacu Munte
                                          Valcele
                                          Varaseni
                                          Varzari de Jos
                                          Varzari de Sus
                                          Vadu Crisului
                                          Valea Cerului
                                          Valea de Jos
                                          Viisoara
                                          Vintere
                                          Voivozi
                                          Zavoiu

                        Judetul Bistrita-Nasaud
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Alunis              Arsita                Agriesel           Agrisu de Jos
Ciosa               Budurleni             Alunis             Agrisu de Sus
Damburi             Buza-Catun            Brateni            Agries
Dealu Vinului       Comlod                Breaza             Archiud
Fiad                Delureni              Breaza-Laz         Ardan
Izvor               Fanate                Bungard            Bichigiu
Parva               Frasin                Colibita           Borleasa
Parva Lunci         Ivaneasa              Dealu Cucului      Bretea
Poiana-Catun        Jimbor                Dumbraveni         Budesti-Fanate
Telcisor            Jimbor-Fanate         Edera              Chetiu
Valea Babii         Neteni                Gater              Ciceu Poieni
Valea Larga         Netedu                Gersa              Cusma
Valea Magurii       Padure                Halmasau           Dealu Stefanitei
Valea Vinului       Perisor               Ivaneasa           Dobricel
Voristi             Sannicoara            Lesu-Lunca         Fantanita Matei
                    Scoabe                Lunca              Feleac
                    Secaturi              Lunca Ilvei        Hasmas
                    Tentea                Manic              Jeica
                    Uleasa                Mires              Lesu Ilvei
                                          Moliset            Lesu-Sat
                                          Oarzina            Lunca Sateasca
                                          Orosfaia           Milas
                                          Paltinoasa         Piatra Fantanele
                                          Purcarete          Podirei
                                          Racates            Poiana Zagrii
                                          Salcuta            Rusteor
                                          Strambulici        Runcu Salvei
                                          Stupini            Sebis
                                          Sendroaia          Sita
                                          Sopteri            Stramba/Ilva Mica
                                          Valea lui Stan     Stramba/Josenii
                                          Valea Magherusului Bargaului
                                                             Suplai
                                                             Sesuri
                                                             Soimus
                                                             Tarlisua
                                                             Tureac
                                                             Valea Aniesului
                                                             Valea Poienii/
                                                             Livezile
                                                             Valea Poienii/
                                                             Rodna
                                                             Valea Tureac
                                                             Valea Vinului
                                                             Visuia

                          Judetul Bistrita-Nasaud
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Budesti             Albesti Bistritei     Anies              Arcalia
Caila               Bidiu                 Bata               Blajenii de Jos
Chiochis            Boziesi               Beudiu             Blajenii de Sus
Cormaia             Braniste              Bistrita Bargaului Cepari
Dumbravita          Caianu Mare           Budacu de Jos      Chiuza
Dumbrava            Caianu Mic            Budacu de Sus      Cosbuc
Ilva Mare           Ciceu Giurgesti       Budus              Cociu
Lelesti             Ciresoaia             Chintelnic         Crainimat
Lunca Borlesei      Corvinesti            Chirales           Cristestii
Magura Ilvei        Dobric                Ciceu Mihaiesti    Ciceului
Malin               Enciu                 Dorolea            Dipsa
Negrilesti          Fantanele             Dumitrita          Domnesti
Poiana Ilvei        Floresti              Gledin             Dumitra
Poiana Ilvei-Tunel  Matei                 Ilva Mica          Feldru
Posmus              Micestii de Campie    Lechinta           Galatii Bistritei
Recele              Mintiu                Livezile           Herina
Romuli              Mititei               Maieru             Ilisua
Saniacob            Mogoseni              Mocod              Jelna
Strugureni          Morut                 Monari             Josenii Bargaului
Sant                Nimigea de Sus        Monor              Malut
Tarpiu              Rebra                 Muresenii          Mariselu
Taure               Rodna                 Bargaului          Mijlocenii
Tagsor              Silivasu de Campie    Nimigea de Jos     Bargaului
Tagu                Spermezeu             Nuseni             Nepos
Tigau               Stegea                Ocnita             Piatra
Valea Mare          Urmenis               Orhei              Podu Rebrii
Vita                                      Petris             Prundu Bargaului
Zagra                                     Pintic             Rebrisoara
                                          Podirei Feldru     Reteag
                                          Poieni/Reteag      Rusu Bargaului
                                          Prihodiste         Rusu de Sus
                                          Sangeorzu Nou      Santioana
                                          Sanmihaiu          Saratel
                                          de Campie          Sasarm
                                          Satu Nou           Salva
                                          Simionesti         Slatinita
                                          Sieu-Cristur       Susenii Bargaului
                                          Telciu             Sieu
                                          Tiha Bargaului     Sieu Magherus
                                          Tonciu             Sieu Odorhei
                                          Vermes             Sieu Sfantu
                                          Zoreni             Sieut
                                                             Sintereag
                                                             Sirioara
                                                             Teaca
                                                             Uriu
                                                             Viile Tecii

                               Judetul Botosani
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Dacia               Balta Arsa            Avram Iancu        Arborea
                    Brateni               Baranca/           Babiceni
                    Cismanesti            Cristinesti        Barsanesti
                    Costiugeni            Baranca/Hudesti    Borolea
                    Cotu Miculinti        Berza              Brosteni
                    Crasnaleuca           Bivolari           Burla
                    Ichimeni              Calarasi           Burlesti
                    Livada                Caraiman           Corjauti
                    Murguta               Concesti           Cuza Voda
                    Unguroaia             Davidoaia          Dealu Crucii
                                          Dobarceni          Dangeni
                                          George Cosbuc      Dragalina/
                                          Ghireni            Hlipiceni
                                          Hulubesti          Fundu Hertii
                                          Izvoare            Hiliseu-Crisan
                                          Libertatea         Horia
                                          Luparia            Hulub
                                          Mihalaseni         Iacobeni
                                          Mihai Eminescu     Mitoc Miroc
                                          Miletin            Moara Jorii
                                          Movileni           Oroftiana
                                          Nastase            Plevna
                                          Negresti           Popeni
                                          Paun               Ranghilesti
                                          Plesani            Sarata/Draguseni
                                          Poiana/Braesti     Sarata-Basarab
                                          Poiana/Cristinesti Slobozia/Hanesti
                                          Popeni             Stanca/
                                          Putureni           George Enescu
                                          Racovat            Strahotin
                                          Sarata/Mihalaseni  Stroiesti
                                          Slobozia Siliscani Viisoara
                                          Soroceni           Viisoara Mica
                                          Tudor Vladimirescu/
                                          Albesti
                                          Valcelele

                               Judetul Botosani
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Badarai             Adaseni               Albesti            Agafton
Balinti             Alba                  Aurel Vlaicu       Baiceni
Bogdanesti          Baluseni              Avrameni           Baisa
Calinesti/Mihaileni Balusenii Noi         Badiuti            Bajura
Chitoveni           Batranesti            Blandesti          Belcea
Campeni             Boscoteni             Bodeasa            Broscauti
Codreni             Bobulesti             Bohoghina          Bucecea
Damideni            Borzesti              Bozieni            Candesti
Dumesti/Santa Mare  Buhaceni              Braesti            Calinesti/Bucecea
Galbeni             Buzeni                Brehuiesti         Catamaresti
Garbeni             Calugareni            Buda               Catamaresti-Deal
Havarna             Calugarenii Noi       Buimaceni          Cervicesti
Ibanesti            Carasa                Cerchejeni         Chiscareni
Ibaneasa            Cerbu                 Cernesti           Cismea
Iliseni             Cosula                Chelis             Copalau
Iorga               Cosuleni              Cotusca            Costesti
Liveni/Manoleasa    Costinesti            Cordareni          Cotu
Loturi              Cuzlau                Corlateni          Cucorani
Mileanca            Dimacheni             Corni              Curtesti
Negreni             Dimitrie Cantemir     Cotargaci          Dealu Mare
Niculcea            Doina                 Cristesti          Flamanzi
Poiana/Flamanzi     Dolina                Cristinesti        Frumusica
Prajeni             Draxini               Cucuteni           Hudum
Prisacani           Dumbravita            Dersca             Ipotesti
Ranghilesti-Deal    Floresti              Dorobanti          Leorda
Romanesti           Garbesti              Draguseni          Loturi Enescu
Sarata/Romanesti    Grivita               Dracsani           Manastirea Doamnei
Santa Mare          Hiliseu-Closca        Dragalina/         Mihaileni
Scutari             Icuseni               Cristinesti        Nicolae Balcescu/
Selistea/Mileanca   Ionaseni/Trusesti     Drislea            Flamanzi
Suharau             Ionaseni/             Dumeni             Oraseni-Deal
Soldanesti          Varfu Campului        Dumesti/           Oraseni-Vale
Tataraseni          Iuresti               Dumesti            Padureni/
Vitcani             Joldesti              Durnesti/          Sendriceni
Vicoleni            Lisna                 Ungureni           Petricani
Vorniceni           Mateieni              Esanca             Rachiti
Zlatunoaia          Mihai Viteazu         Flondora           Rosiori
                    Miorcani              Gorbanesti         Sat Nou
                    Miron Costin          Gorovei            Silistea/Stauceni
                    Mandresti/            Guranda            Slobozia-Broscauti
                    Ungureni              Hanesti            Stauceni
                    Mlenauti              Hiliseu-Horia      Sendriceni
                    Oneaga                Hlipiceni          Talpa
                    Padureni/Copalau      Horlaceni          Tocileni
                    Panaitoaia            Horodistea         Trusesti
                    Plopenii Mici         Hriscani           Victoria/Stauceni
                    Podeni                Hutani             Vlasinesti
                    Pogorasti             Hudesti
                    Radeni                Iezer
                    Recia-Verbia          Jijia
                    Rediu/                Lismanita
                    Radauti-Prut          Liveni/
                    Rediu/Rauseni         George Enescu
                    Rogojesti             Lozna
                    Sadoveni              Lunca/Lunca
                    Schit-Oraseni         Lunca/
                    Sarbi                 Varfu Campului
                    Slobozia/Paltinis     Mascateni
                    Socrujeni             Manolesti
                    Stanca/Stefanesti     Manoleasa
                    Stolniceni            Manoleasa-Prut
                    Storesti              Mesteacan
                    Sendreni              Mihail
                    Stefanesti-Sat        Kogalniceanu
                    Supitca               Mitoc/Leorda
                    Tudor Vladimirescu/   Manastireni
                    Avrameni              Mandresti/Vladeni
                    Timus                 Nicolae Balcescu/
                    Victoria/Hlipiceni    Cotusca
                    Viforeni              Nicseni
                    Vladeni/Corlateni     Nichiteni
                    Vladeni-Deal/         Paltinis
                    Frumusica             Parau Negru
                    Vorona-Teodoru        Plopenii Mari
                    Zahoreni              Podriga
                    Zoitani               Poiana/Vorona
                                          Pomarla
                                          Radauti-Prut
                                          Rauseni
                                          Ripiceni
                                          Roma
                                          Sarafinesti
                                          Saucenita
                                          Siliscani
                                          Smardan
                                          Stancesti
                                          Strateni
                                          Sulita
                                          Stefanesti
                                          Stiubieni
                                          Todireni
                                          Tudora
                                          Unteni
                                          Ungureni
                                          Vaculesti
                                          Valea Grajdului
                                          Vanatori
                                          Varfu Campului
                                          Vladeni/Vladeni
                                          Vorona
                                          Vorona Mare
                                          Vultureni
                                          Zaicesti

                               Judetul Brasov
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Fundatica             Calbor             Crit
                    Intre Vai             Fundata            Mesendorf
                    Magura                Holbav-Deal        Roades
                    Paltin                Moeciu de Sus      Viscri
                    Pestera
                    Simea

                               Judetul Brasov
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Baiesu              Augustin              Acris              Beclean
Barcut              Bucium                Apata              Bod-Colonie
Beia                Bunesti               Arini              Bradet
Bogata              Cincu                 Berivoi            Bran
Cobor               Dacia                 Bod Sat            Budila
Comana              Grid                  Breaza             Cristian
Crihalma            Hoghiz                Buzael             Dridif
Cuciulata           Homorod               Carpinis           Feldioara
Daisoara            Jibert                Cata               Fischer
Dopca               Mateias               Cheia              Ghimbav
Drauseni            Moeciu de Jos         Cincsor            Halchiu
Fantana             Ormenis               Crizbav            Harman
Felmer              Parau                 Cutus              Ileni
Granari             Poiana Marului        Dejani             Lunca Lalnicului
Jimbor              Racos                 Dragus             Mandra
Lovnic              Sercaita              Drumul Carului     Podul Olt
Lupsa               Venetia de Jos        Dumbravita         Prejmer
Mercheasa           Venetia de Sus        Feldioara/Victoria Rasnov
Palos                                     Gura Vaii          Reconstructia
Rotbav                                    Harseni            Rotbav
Selistat                                  Halmeag            Sanpetru
Sinca Noua                                Holbav             Stupini
Soars                                     Hurez              Sercaia
Ticusu Nou                                Iasi               Sona
Ticusu Vechi                              Lisa               Tarlungeni
Toarcla                                   Ludisor            Timisu de Jos
Ungra                                     Maierus            Timisu de Sus
Valeni                                    Margineni          Vladeni
                                          Mina 1 Mai         Voila
                                          Moeciu de Jos      Vulcan
                                          Ohaba
                                          Oltet
                                          Persani
                                          Poarta
                                          Poiana Florilor
                                          Pojorta
                                          Predelut
                                          Purcareni
                                          Recea
                                          Rucar
                                          Sambata de Jos
                                          Sambata de Sus
                                          Sasciori
                                          Savastreni
                                          Satu Nou
                                          Sebes
                                          Sohodol
                                          Simon
                                          Sinca Veche
                                          Teliu
                                          Teliu Vale
                                          Ucea de Jos
                                          Ucea de Sus
                                          Valcea
                                          Vad
                                          Vama Buzaului
                                          Vistea de Jos
                                          Vistea de Sus
                                          Voivodeni
                                          Zizin

                               Judetul Braila
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Agaua                                    Berlesti
                    Bandoiu                                  Chioibasesti
                    Frecatei                                 Corbeni
                    Magureni                                 Corbu Vechi
                    Marasu                                   Lacu Rezi
                    Plopi                                    Mihail
                    Salcia                                   Kogalniceanu/
                    Titcov                                   Ramnicelu
                    Tacau                                    Odaieni
                                                             Tarlele Filiu

                               Judetul Braila
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Caineni Bai         Ariciu                Baraganul          Albina
Caldarusa           Batogu                Bertestii de Jos   Baldovinesti
Esna                Chichinetu            Bertestii de Sus   Cazasu
Gura Calmatui       Ciocile               Bordei Verde       Chiscani
Maru Rosu           Coltea                Ciresu             Lacu Sarat
Plasoiu             Cotu Mihalea          Comaneasca         Scortaru Vechi
Polizesti           Cotu Lung             Constantinesti     Tichilesti
Stanca              Custura               Corbu Nou          Traianu
Victoria            Cuza Voda/            Drogu              Tudor Vladimirescu
                    Salcia Tudor          Dropia             Vadeni
                    Cuza Voda/            Dudesti            Varsatura
                    Stancuta              Filipesti          Valea Canepii
                    Dedulesti             Gavani
                    Dudescu               Galbenu
                    Faurei Sat            Gemenele
                    Florica               Gradistea
                    Gabrielescu           Gropeni
                    Horia                 Gulianca
                    Jugureanu             Gurguieti
                    Martacesti            Ibrianu
                    Mihai Bravu           Jirlau
                    Oancea                Lanurile
                    Pitulati              Latinu/Maxineni
                    Plopu                 Latinu/Silistea
                    Pribeagu              Liscoteanca
                    Racovita              Maxineni
                    Rosiori               Maraloiu
                    Salcia Tudor          Mihail
                    Stancuta              Kogalniceanu/
                    Ulmu                  Sutesti
                    Urleasca              Mircea Voda
                    Zavoaia               Movila Miresii
                                          Muchea
                                          Olaneasca
                                          Oprisenesti
                                          Perisoru
                                          Pietroiu
                                          Pintecani
                                          Ramnicelu
                                          Romanu
                                          Satuc
                                          Scarlatesti
                                          Scortaru Nou
                                          Sihleanu
                                          Silistea
                                          Silistraru
                                          Spiru Haret
                                          Surdila Gaiseanca
                                          Surdila Greci
                                          Sutesti
                                          Tataru
                                          Tufesti
                                          Tepes Voda
                                          Unirea
                                          Visani
                                          Viziru
                                          Vultureni
                                          Zamfiresti

                               Judetul Buzau
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Alunis/Colti          Basca Chiojd/      Alexandru Odobescu
                    Arcanu/Scutelnici     Chiojdu            Amara/Balta Alba
                    Balta Tocila          Braiesti/Braiesti  Amaru
                    Baltagari/Bisoca      Campulungeanca     Badeni/Breaza
                    Balteni/C.A. Rosetti  Canesti/Canesti    Barasti/Cislau
                    Beciu/Scortoasa       Chiojdu/Chiojdu    Barbuncesti
                    Bisoca/Bisoca         Fantanele/         Begu/Panatau
                    Bragareasa            Margaritesti       Beslii/Manzalesti
                    Bratilesti/Braiesti   Gavanele/Bozioru   Caragele/Luciu
                    Brebu/Lopatari        Gura Vaii          Colti/Colti
                    Buda Craciunesti      Lacu cu Arini      Cotu Ciorii
                    Budrea/Racoviteni     Lera/Chiojdu       Dulbanu/Amaru
                    Bustea/Manzalesti     Lunca Gantei       Fintesti/Naeni
                    Caratnau de Jos       Lunca/Amaru        Fisici/Bozioru
                    Catiasu/Chiojdu       Margaritesti       Florica/Mihailesti
                    Catun/Valea Salciei   Muscel/Viperesti   Furtunesti
                    Chiliile              Nucu/Bozioru       Glodeanu Sarat
                    Ciresu/Manzalesti     Petrisoru          Gura Teghii
                    Coca Antimiresti      Plesesti/Podgoria  Ileana
                    Coca Niculesti        Plopeasa de Jos    Ionasti/Gura
                    Coltii de Jos/Colti   Racoviteni         Teghii
                    Costumiru/Pardosi     Scorteanca/Amaru   Izvoarele/Bozioru
                    Crevelesti/Chiliile   Toropolesti/Buda   Izvoranu/Tisau
                    Curmatura/Nehoiu      Valea Stanii       Lacu Sinaia/Amaru
                    Deleni/Scortoasa      Varlaam            Largu
                    Fata Malului          Vintileanca        Lopatari
                    Fundata/Lopatari                         Luciu
                    Glod/Chiliile                            M. Danulesti/Buda
                    Goicelu/Sarulesti                        Manzalesti
                    Goidesti/Braiesti                        Margineanu
                    Golu Grabicina                           Mosesti/Robeasca
                    Grabicina de Jos                         Motohani/Murgesti
                    Gura Badicului                           Murgesti
                    Jgheab/Manzalesti                        Muscelusa/Siriu
                    Lacurile/Bisoca                          Niculesti/Vintila
                    Lopatareasa                              Voda
                    Lunca/C.A. Rosetti                       Odaile
                    Luncile/Lopatari                         Padina
                    M. Danulesti/Buda                        Padureni/Tisau
                    Malu Rosu/Lopatari                       Paltinis/Gura
                    Negosina/Canesti                         Teghii
                    Pardosi                                  Pietraru/Cozieni
                    Pacurile/Canesti                         Pietrosu/Costesti
                    Pinu/Braiesti                            Pitulicea
                    Plaiu Jgheabului                         Podu Muncii
                    Plaiu Nucului                            Policiori/
                    Plavatu/Manzalesti                       Scortoasa
                    Plescioara/Chiojdu                       Rapile/Panatau
                    Plesi/Bisoca                             Robeasca
                    Plopeasa de Sus                          Rusetu
                    Plostina/Lopatari                        Sarbesti
                    Poiana Valcului                          Sarulesti
                    Poienitele/Chiojdu                       Scaeni/Bozioru
                    Recea/Bisoca                             Scheiu
                    Rudari/Bisoca                            Scortoasa
                    Ruginoasa/Braiesti                       Scutelnici
                    Satu Vechi/                              Serg. I. Stefan
                    Manzalesti                               Strazeni/Tisau
                    Sarile/Bisoca                            Tega/Panatau
                    Spidele/Buda                             Tulburea/Cozieni
                    Sindrila/Bisoca                          Valea Fantanii
                    Suchea/Canesti                           Varf/Naeni
                    Terca/Lopatari                           Vintila Voda
                    Trestioara/Chiliile                      Vizireni/
                    Trestioara/                              C.A. Rosetti
                    Manzalesti                               Zaharesti/Panatau
                    Valea Verzei/Canesti                     Zeletin/Catina
                    Varteju/Lopatari
                    Vinetisu/Nehoiu
                    Valea Cotoarei
                    Valea Larga/
                    Sarulesti
                    Valea Salciei
                    Valea Ursului

                               Judetul Buzau
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balhacu             Albesti/Smeeni        Balta Alba         Aliceni/Posta
Baceni/Berca        Aldeni/Cernatesti     Beceni             Calnau
Balaceanu           Banita/Sageata        Berca              Bajani/Vadu Pasii
C.A. Rosetti        Basca Roziliei        Blajani            Baltareti/Ulmeni
Catina              Bascenii de Jos       Bozioru            Bentu/Galbinasi
Corbu/Catina        Bascenii de Sus       Bradeanu           Boldu/Boldu
Cotatcu/Podgoria    Babeni/Topliceni      Breaza             Candesti/Vernesti
Floresti/Beceni     Badila/Parscov        Buda/Buda          Caldarasti
Naeni               Baile/Balta Alba      Budisteni          Capatanesti
Paclele/Berca       Balaia/Smeeni         Calvini            Ciobanoaia/Merei
Palici/Viperesti    Balanesti/Cozieni     Cernatesti         Ciocarlia/Vadu
Prosca/Naeni        Beilic/Sageata        Cilibia            Pasii
Rusavat/Viperesti   Boboc Gara            Cislau             Clondiru/Ulmeni
Tronari/Viperesti   Boboc                 Cochirleanca       Coconari
Ursoaia/Viperesti   Bordusani/Sageata     Coltul Pietrei     Colibasi/Ramnicelu
Valea Catinei       Carligu Mare          Cozieni            Costesti
Valea Viei          Casota/Gl. Silistea   Gheraseni          Costieni/Ziduri
Viperesti           Caldarusanca          Ghergheasa         Cuculeasa/Ziduri
                    Caltuna/Smeeni        Glodeanu Silistea  Dascalesti/Puiesti
                    Carpinistea/Beceni    Gomoiesti/Costesti Dealu Viei/Merei
                    Cilibia Gara          Lunca Jaristei/    Focsanei
                    Cioranca              Siriu              Fotin/Ramnicelu
                    Ciuta/Magura          Mihailesti         Galbinasi
                    Clondiru de Sus       Movila Banului     Grebanu
                    Cojanu/Berca          Parscov            Gura Calnau
                    Coltaneni/Mihailesti  Panatau            Gura Saratii
                    Cotorca/Gl. Silistea  Pietroasele        Istrita de Jos
                    Crang/Patarlagele     Sageata            Izvoru Dulce
                    Dambroca/Sageata      Smeeni             Lipia/Merei
                    Dedulesti/Topliceni   Tisau              Maxenu/Tintesti
                    Dimiana/Beceni        Valcele/Valcele    Macrina/Puiesti
                    Dodanesti/Blajani     Vispesti/Breaza    Magura
                    Dogari/Beceni         Ziduri             Maracineni
                    Fulga/Cernatesti      Zoresti/Vernesti   Matesti/Sapoca
                    Fundeni/Zarnesti                         Merei
                    Gageni/Sahateni                          Mierea/Vernesti
                    Gavanesti/Sageata                        Monteoru/Merei
                    Grajdana/Tisau                           Nehoiasu/Nehoiu
                    Greceanca/Breaza                         Nicolesti/Puiesti
                    Gura Bascii/Cislau                       Niscov/Vernesti
                    Gura Faget                               Ograzile/Merei
                    Heliade Radulescu                        Oratia/Podgoria
                    Hales/Tisau                              Oreavu
                    Homesti/Grebanu                          Plevna/Grebanu
                    Izvoru Dulce                             Podgoria/Podgoria
                    Joseni/Berca                             Pogonele/Tintesti
                    Lanurile/Ziduri                          Posta Calnau
                    Leiculesti/Tisau                         Posta/Topliceni
                    Limpezis                                 Potarnichesti
                    Livada/Grebanu                           Potoceni/
                    Lucieni/Smeeni                           Maracineni
                    Lunca Frumoasa                           Puiestii de Jos
                    Lunca Mare                               Puiestii de Sus
                    Manasia/Cernatesti                       Ramnicelu
                    Manzu/Cilibia                            Raducesti/
                    Maguricea/Panatau                        Topliceni
                    Manastirea/                              Rubla
                    Patarlagele                              Sat Nou/Posta C.
                    Margariti/Beceni                         Sahateni/Sahateni
                    Maruntisu                                Sapoca/Sapoca
                    Mitropolia/Bradeanu                      Sarata/Ulmeni
                    Mlajet/Nehoiu                            Sasenii Noi
                    Moisica/Smeeni                           Sasenii Vechi
                    Movila Oii                               Satuc/Berca
                    Muscel/Patarlagele                       Scurtesti
                    Nenciulesti/Merei                        Spataru/Costesti
                    Olari/Calvini                            Stalpu/Stalpu
                    Pietroiu/Buda                            Stancesti
                    Plescoi/Berca                            Suditi
                    Poieni/Patarlagele                       Stiubeiu
                    Posta/Cilibia                            Tabarasti/
                    Prund/Nehoiu                             Galbinasi
                    Pruneni/Zarnesti                         Topliceni
                    Ratesti/Berca                            Tintesti
                    Robesti/Parscov                          Ulmeni
                    Rosioru/Cochirleanca                     Unguriu
                    Sat Nou/                                 Vadu Pasii
                    Glodeanu Silistea                        Vernesti
                    Salcioara/Ghergheasa                     Valea Ramnicului
                    Salcioara/Smeeni                         Zilisteanca
                    Scarisoara/Cislau                        Zoita/Ziduri
                    Sibiciu/Patarlagele
                    Sibiciu de Jos
                    Slobozia/Catina
                    Smardan/Bradeanu
                    Soresti/Blajani
                    Suditi/Gheraseni
                    Saranga/Pietroasele
                    Trestia/Cozieni
                    Udati/Smeeni
                    Udati-Manzu
                    Vadu Soresti
                    Valea Nucului
                    Valea Parului
                    Valea Salciilor
                    Valea Lupului
                    Valea Sibiciului
                    Vacareasca
                    Zarnesti/Cernatesti
                    Zarnesti

                               Judetul Caras-Severin
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Carsie              Bigar                 Bogaltin           Bania
Crusovita           Garana                Bradet             Boina
Dobraia             Rachita               Carbunari          Copacele
Dolina              Ravenscha             Calina             Cornisor
Inelet              Stancilova            Cornereva          Cozla
Odai                Urzicari              Gruni              Delinesti
Valea Ravenscha     Valea Rosie           Stinapari          Dezesti
Zanogi                                                       Dognecea
                                                             Duleu
                                                             Garbovat
                                                             Garnic
                                                             Luncavita
                                                             Maciova
                                                             Matnicu Mare
                                                             Mercina
                                                             Ohaba Matnic
                                                             Ohabita
                                                             Padina Matei
                                                             Parvova
                                                             Pestere
                                                             Putna
                                                             Ruschita
                                                             Ruginosu
                                                             Sadova Noua
                                                             Scaius
                                                             Sfanta Elena
                                                             Sopotu Nou
                                                             Sumita
                                                             Valea Mare
                                                             Valeapai
                                                             Verendin
                                                             Zorile
                                                             Zorlencior

                               Judetul Caras-Severin
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Apadia              Bucova                Berliste           23 August/Zavoi
Belobresca          Carnecea              Bucosnita          Armenis
Berzasca            Clocotici             Ciuta              Bautar
Binis               Cornutel              Fizes              Barza
Bogodint            Crivina               Marga              Berzovia
Bolvasnita          Crusovat              Ocna de Fier       Brebu
Borlova             Cuptoare              Prisian            Buchin
Borlovenii Noi      Fenes                 Tarnova            Constantin
Borlovenii Vechi    Globu Craiovei        Var                Daicoviciu
Bozovici            Golet                                    Cornea
Brezon              Iam                                      Domasnea
Campia/Socol        Ilova                                    Garliste
Canicea             Milcoveni                                Ghertenis
Carasova            Moldovita                                Giurgiova
Ciclova Romana      Nicolint                                 Glimboca
Ciortea             Petnic                                   Goruia
Ciuchici            Petrosnita                               Gradinari
Ciudanovita         Plugova                                  Greoni
Comoraste           Poiana                                   Iablanita
Dalboset            Prisaca                                  Iaz
Dalci               Rafnic                                   Lupac
Divici              Rusca Teregova                           Magura
Doclin              Rusova Noua                              Maureni
Eftimie Murgu       Salbagelu Nou                            Mehadia
Ezeris              Sadova Veche                             Obreja
Farliug             Sat Batran                               Paltinis
Forotic             Secaseni                                 Racasdia
Globu Rau           Soceni                                   Sacu
Gornea              Submargine                               Slatina Timis
Iabalcea            Sosdea                                   Teregova
Iersig              Tincova                                  Ticvaniu Mare
Iertof              Valisoara                                Ticvaniu Mic
Ilidia              Valea Timisului                          Toplet
Izgar               Vama Marga                               Valea Bistrei
Jitin               Vodnic                                   Voislova
Lapusnicel          Vraniut                                  Zavoi
Lapusnicu Mare      Zagujeni
Lescovita
Liubcova
Maru
Macoviste
Mehadica
Moceris
Naidas
Nermed
Patas
Pescari
Petrilova
Poiana Marului
Pojejena
Poneasca
Potoc
Prigor
Prilipet
Radimna
Ramna
Remetea-Poganici
Rugi
Rusca Montana
Sasca Montana
Sasca Romana
Sichevita
Slatina Nera
Socol
Socolari
Surduc
Sopotu Vechi
Susca
Tirol
Turnu Ruieni
Valiug
Varadia
Valea Bolvasnita
Valea Minisului
Valeadeni
Varciorova
Vermes
Vrani
Zervesti
Zlagna
Zlatita
Zorlentu Mare

                                Judetul Calarasi
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Dudesti             Solacolu              Faurei             Aprozi
                                          Plataresti         Artari
                                          Progresu           Baraganu
                                          Vlaiculesti        Candeasca
                                          Zimbru             Cojesti
                                                             Dorobantu
                                                             Floroaica
                                                             Mariuta
                                                             Nana
                                                             Pitigaia
                                                             Sohatu
                                                             Valcelele
                                                             Valea Stanii

                                Judetul Calarasi
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Belciugatele        Bosneagu              Alexandru Odobescu Bogata
Cotofanca           Bogdana               Barzeni            Borcea
Constantin          Buciumeni             Bordee             Budesti
Brancoveanu         C.C. Perisoru         Buzoieni           Calnau
Crivat              Coadele               Calarasii Vechi    Chirnogi
Danesti             Coconi                Calareti           Coslogeni
Frasinet            Drajna                Cascioarele        Crangu
Frasinetu de Jos    Fantana Doamnei       Ceacu              Cunesti
Gostilele           Infratirea            Cetatea Veche      Curcani
Gurbanesti          Ivanesti              Chiselet           Dalga-Gara
Luica               Nicolae Balcescu      Ciocanesti         Dichiseni
Luptatori           Ogoru                 Clinciu            Dor Marunt
Nuci                Orasti                Cucuieti           Dragalina
Popesti             Padurisu              Cuza Voda          Frumusani
Silistea            Pelinu                Dalga-Sat          Fundeni
Socoale             Plumbuita             Darvari            Fundulea
Ulmu                Postavari             Dorobantu          Gradistea
Valea Argovei       Radovanu              Dragos Voda        Gruiu
Valea Presnei       Sandulita             Drumu Subtire      Modelu
                    Sapunari              Dunarea            Preasna
                    Sarulesti Sat         Florica            Razvani
                    Seinoiu               Galatui            Rasa
                    Sultana               Galbinasi          Roseti
                    Valea Popii           Galdau             Stefan Voda
                    Voinesti              Iezeru             Ulmeni
                                          Ileana
                                          Independenta
                                          Jegalia
                                          Lehliu-Sat
                                          Lupsanu
                                          Manastirea
                                          Marculesti
                                          Mihai Viteazu
                                          Mitreni
                                          Negoiesti
                                          Nicolae Balcescu
                                          Nucet
                                          Oltina
                                          Perisoru
                                          Plataresti
                                          Plevna
                                          Podu Pitarului
                                          Potcoava
                                          Prozanic
                                          Radu Voda
                                          Renasterea
                                          Sarulesti
                                          Smardan
                                          Soldanu
                                          Spantov
                                          Stancea
                                          Stefanesti
                                          Stefan cel Mare
                                          Tamadau
                                          Tonea
                                          Tudor Vladimirescu
                                          Unirea
                                          Varasti
                                          Valea Rosie
                                          Vasilati
                                          Visinii
                                          Vlad Tepes

                               Judetul Cluj
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Agris               Agarbiciu             Baisoara           Aschileu Mare
Apa Calda           Aluas                 Bedeciu            Aschileu Mic
Arsuri              Alunis/Alunis         Berindu            Babutiu
Bogomir             Aruncuta              Boian              Badeni
Cacova Deal         Balcesti/Belis        Boldut             Bicalatu
Cacova Ierii        Barai                 Ceanu Mare         Boju
Ceaba               Batin                 Darja              Boju Mic
Cerc                Batin-Catun           Doda Pilii         Bologa
Copcea              Belis                 Faureni            Bontida
Costesti            Berchiesu             Frata              Borsa
Cristesti           Bogata de Jos         Gura Dreptului     Calatele
Dealu Mare          Bogata de Sus         Lujerdiu           Calata
Dealu Rasinarului   Boteni                Magoaja            Camarasu
Dodesti             Buru                  Recea Cristur      Catina
Dosu Napului        Buza                  Samboleni          Cara
Floroiu             Calatele Padure       Sacel              Cesariu
Frasinet            Calea Lata            Salisca            Cetan
Ghermanesti         Chesau                Scrind             Cetatea Veche/
Giurcuta de Jos     Chidea                Tarnita            Huedin
Huta Rat-Borcut     Chiris                Tritenii de Jos    Chiuesti
Iacobeni            Ciubancuta            Tritenii de Sus    Cioara
Iuriu de Campie     Ciumafaia             Valea Strambului   Ciurgaoas
Lapustesti          Coasta                                   Ciurila
Lunca Visagului     Copru                                    Codor
Maguri Bogdanesti   Cornesti/Cornesti                        Comsesti
Maguri Joseni       Cornesti/Garbau                          Corpadea
Maguri Suseni       Corneni                                  Corusu
Marcesti            Cubles                                   Craiesti
Marisel             Cutca                                    Cristorel
Moara de Padure     Dangau Mare                              Dabaca
Muntele Baisorii    Dealu Negru                              Deleni
Muntele Bocului     Elciu                                    Dezmir
Muntele Rece        Fanate                                   Diviciorii Mari
Mureseni de Campie  Faget                                    Dumbrava
Ocolisel            Feiurdeni                                Fagadaua
Padureni/           Feldioara                                Finisel
Tritenii de Jos     Ferma                                    Fodora
Paltinei            Filea de Jos                             Gadalin
Petea               Filea de Sus                             Geca
Pintic              Finciu                                   Gheorgheni
Ples                Garbau Dejului                           Guga
Plopi               Giula                                    Hasdate
Poiana Fratii       Hodisu                                   Hodaie
Poiana Horii        Lacu                                     Iara
Prigonesti          Larga                                    Inucu
Rasca de Sus        Legii                                    Jichisu de Sus
Rogojel             Maguri-Racatau                           Jucu de Sus
Rogojel Camin       Masca                                    Leghia
Rogojel-Modonesti   Micesti                                  Luna de Jos
Rotunda             Morlaca                                  Macicasu
Sava                Muncel                                   Manastireni
Stanesti            Naoiu                                    Margau
Strambu             Nasal                                    Macau
Sulita              Orman                                    Mera
Tranisu             Osoi                                     Mihaesti
Vanatori-Sat        Padureni/Ciurila                         Moldovenesti
Visagu              Palatca                                  Morlaca-Cariera
Vidreni             Podeni                                   Nadasu
                    Prunis                                   Nerasva
                    Puini                                    Panticeu
                    Rasca/Rasca                              Pata
                    Rachitele                                Petrestii de Jos
                    Rosieni                                  Plaiesti
                    Rusesti/Marisel                          Ploscos
                    Sacuieu                                  Popesti
                    Sarata                                   Rediu
                    Stoiana                                  Samboieni
                    Straja                                   Sanmartin
                    Surduc                                   Sanpaul
                    Sutu                                     Santejude-Sat
                    Ticu Colonie                             Santioana
                    Tioltiur                                 Salistea/Baciu
                    Triteni Hotar                            Salicea/Ciurila
                    Turea                                    Sic
                    Vanatori Poic                            Somesul Rece
                    Valeni/Calatele                          Soporu de Campie
                    Vale                                     Stolna
                    Valea Caseiului                          Suatu
                    Valea Draganului                         Suceag
                    Valea Grosilor                           Sucutard
                    Valea Ierii                              Sumurduc
                    Valea Ierii Caps                         Sardu
                    Valea Ungurasului                        Soimeni
                    Visea                                    Topa Mica
                                                             Tritenii-Colonie
                                                             Taga
                                                             Unguras
                                                             Urca
                                                             Vad
                                                             Vaida-Camaras
                                                             Valea Calda
                                                             Valea Draganului
                                                             Valea Florilor
                                                             Valea Gugii
                                                             Vistea/Garbau
                                                             Vultureni

                               Judetul Cluj
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Aghires Fabrici     Bobalna               Apahida            Baciu
Aghires Sat         Bont                  Catcau             Floresti
Aiton               Bunesti-Catun         Casei              Mihai Viteazu
Bagara              Bunesti-Sat           Cheia/
Bogata/Calarasi     Caianu                Mihai Viteazu
Bucea               Caianu-Vama           Chinteni
Calarasi            Calaras-Gara          Cuzdrioara
Capusu Mic          Capusu Mare           Feleacu
Ceanu Mic           Ciucea                Gilau
Criseni             Cojocna               Gligoresti
Fundatura           Copaceni              Izvoru Crisului
Garbau              Domosu                Luna
Iclozel             Fizesul Gherlii       Luncani
Jichisu de Jos      Giris                 Sannicoara
Jucu de Mijloc      Iclod                 Viisoara
Lita                Juc-Herghelie
Liteni              Livada
Nadasel             Manasturel
Negreni             Martinesti
Negreni Josani      Maia
Nires               Mica
Petresti/Mintiu     Mintiu Gherlii
Gherlii             Mociu
Sanmarghita         Nicula
Sacalaia            Nima-Catun
Salatiu             Nima-Sat
Suaras              Paniceni
Tauti               Rascruci
Zoreni              Razbuneni
                    Rugasesti
                    Sancraiu
                    Salatruc
                    Sandulesti
                    Savadisla
                    Somcutu Mic
                    Tureni
                    Valcele/Feleacu
                    Vlaha

                             Judetul Constanta
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Abrud               Closca                Almalau            Aliman
Brebeni             Conacu                Baltagesti         Arsa
Bugeac              Faurei                Capidava           Biruinta
Calugareni          Fantana Mare          Casicea            Ciobanita
Canlia              Furnica               Crisan             Dobromir
Carvan              Gura Dobrogei         Dulgheru           Dumbraveni
Cetatea             Magura                Dunarea            Dunareni
Coslugea            Ramnicu de Jos        Ivrinezu Mare      Floriile
Coroana             Ramnicu de Sus        Ivrinezu Mic       Lipnita
Crangu              Tufani                Olteni             Nuntasi
Credinta            Vanatori              Oltina             Osmancea
Cuigiuc                                   Ostrov             Potarnichea
Dobromir Deal                             Petrosani          Valeni
Esechioi                                  Razoare            Viile
Garlita                                   Runcu              Vlahi
Galita                                    Saraiu
Goruni                                    Seimenii Mari
Izvoarele                                 Seimenii Mici
Lespezi                                   Siriu
Miorita                                   Topalu
Nistoresti                                Vulturu
Padureni                                  Zorile
Pantelimonu de Jos
Raristea
Satu Nou/Oltina
Tibrinu

                             Judetul Constanta
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Adamclisi           Cotu Vaii             Albesti            2 Mai
Baneasa             Cuza Voda             Comana             23 August
Baraganu            Dorobantu             Corbu de Jos       Agigea
Cascioarele         Dulcesti              Corbu de Sus       Amzacea
Cerchezu            Faclia                Limanu             Castelu
Cheia               Galbiori              Silistea           Ciocarlia de Jos
Chirnogeni          Galesu                Siminoc            Ciocarlia de Sus
Ciobanu             Ciocarlia             Tortomanu          Cobadin
Cochirleni          Nicolae Balcescu                         Costinesti
Cogealac            Mireasa                                  Cumpana
Crucea              Mosneni                                  Lazu
Darabani            Movila Verde                             Lumina
Deleni              Negresti                                 Mihail
Fantanele           Nisipari                                 Kogalniceanu
Garliciu            Oituz                                    Movilita
Ghindaresti         Palazu Mic                               Nazarcea
Gradina             Piatra                                   Peninsula
Horia               Pietreni                                 Poarta Alba
Izvoru              Saligny                                  Poiana
Independenta        Scarisoreanu                             Remus Opreanu
Ion Corvin          Sibioara                                 Satu Nou/
Istria              Stefan cel Mare                          Mircea Voda
Izvoru Mare         Tepes Voda                               Schitu
Lanurile            Vadu                                     Topraisar
Mereni                                                       Tuzla
Mihai Viteazu                                                Valea Dacilor
Mircea Voda                                                  Valu lui Traian
Negureni                                                     Viisoara
Pantelimon
Pestera
Pecineaga
Pelinu
Plopeni
Rasova
Sacele
Sinoe
Stupina
Sipote
Targusor
Tataru
Tariverde
Tichilesti
Urluia
Valcelele
Vartop
Vadu Oii
Viroaga

                                Judetul Covasna
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Alungeni              Aita Seaca         Ariusd
                    Comandau              Belin Vale         Casinu Mic
                    Dobarlau Vale         Herculian          Dobolii de Sus
                    Hetea                 Lunca Ozunului     Filia
                    Icafalau              Oituz              Hatuica
                    Ladauti               Saciova            Hilib
                    Lisnau Vale           Saramas            Iaras
                    Lunca Marcus                             Marcusa
                    Magherus                                 Martineni
                    Scradoasa                                Peteni
                    Valea Zalanului                          Surcea
                                                             Tamasfalau

                                Judetul Covasna
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Albis               Aita Medie            Arcus              Aita Mare
Bacel               Anghelus              Barcani            Araci
Batanii Mici        Aninoasa              Belani             Baraolt
Bita                Bicfalau              Belin              Batanii Mari
Bodos               Calnic                Borosneu Mare      Biborteni
Borosneu Mic        Comolau               Capeni             Bixad
Ciumernic           Dobarlau              Crasna             Bodoc
Colonia Capeni      Floroaia              Estelnic           Bradet
Dalnic              Racosul de Sus        Ghelinta           Bradut
Doboseni            Sancrai               Ghidfalau          Brates
Fotos               Valea Mare            Haghig             Bretcu
Harale              Valea Scurta          Lemnia             Catalina
Lisnau              Valea Seaca           Let                Cernat
Marcus              Zalan                 Lutoasa            Chichis
Martanus                                  Mereni             Dobolii de Jos
Ozunca-Bai                                Miclosoara         Eresteghin
Padureni                                  Ojdula             Ilieni
Petriceni                                 Papauti            Imeni
Telechia                                  Poian              Intorsura Buzaului
Zoltan                                    Turia              Malnas-Bai
                                          Valea Crisului     Malnas-Sat
                                          Varghis            Micfalau
                                          Zabratau           Moacsa
                                          Zagon              Olteni
                                                             Ozun
                                                             Pachia
                                                             Reci
                                                             Santionlunca
                                                             Sanzieni
                                                             Sita Buzaului
                                                             Talisoara
                                                             Tufalau
                                                             Valcele
                                                             Zabala

                          Judetul Dambovita
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Muscel              Brebu                 Butoiu de Sus      Alunisu
                    Dupa Deal             Candesti-Deal      Baraceni
                    Rau Alb de Sus        Carlanesti         Barbuletu
                    Sanatoriul Moroieni   Cetatuia           Blidari
                    Scheiu de Sus         Ciocanari          Brancoveanu
                    Valea Barbuletu       Cojoiu             Bratestii de Jos
                    Valea Mare/Candesti   Copaceni           Bumbuia
                    Vizuresti             Costisata          Burduca
                                          Crivatu            Candesti-Vale
                                          Cucuteni           Capsuna
                                          Dealu Frumos       Cazaci
                                          Fantanele          Chirca
                                          Ferestre           Ciocanesti
                                          Frasinu            Colacu
                                          Ghimpati           Corni
                                          Glogoveanu         Cretu
                                          Hanu lui Pala      Croitori
                                          Ibrianu            Decindea
                                          Meisoare           Dragodanesti
                                          Mesteacan          Fierbinti
                                          Miclosanii Mici    Florica
                                          Neajlovu           Frasin-Deal
                                          Patroaia-Deal      Geangoiesti
                                          Podu Corbencii     Ghinesti
                                          Potlogeni-Deal     Gorgota
                                          Rau Alb de Jos     Gura Barbuletului
                                          Salcioara/Matasaru Ionesti/Petresti
                                          Samurcasi          Izvoru/Valea Lunga
                                          Satu Nou/Corbii    Izvoru/Visina
                                          Mari               Jugureni/Uliesti
                                          Scheiu de Jos      Ludesti
                                          Schela Glodeni     Manastioara
                                          Sultanu/Visinesti  Maruntisu
                                          Suvita/Varfuri     Mereni
                                          Ulmetu/Varfuri     Mislea
                                          Ungureni/Cornesti  Miulesti
                                          Varfuri            Moara din Groapa
                                          Voia/Crangurile    Mogosani
                                          Vultureanca        Mogosesti
                                          Zavoiu/Mogosani    Morteni
                                                             Nisipuri/Ulmi
                                                             Odaia Turcului
                                                             Ogrea
                                                             Patroaia-Vale
                                                             Petresti/Corbii
                                                             Mari
                                                             Podu Cristinii
                                                             Podu Rizii
                                                             Poiana
                                                             Poienita
                                                             Poroinica
                                                             Putu cu Salcie
                                                             Pucheni
                                                             Puntea de Greci
                                                             Rascaieti
                                                             Raciu/Lucieni
                                                             Romanesti/Potlogi
                                                             Salcioara/
                                                             Salcioara
                                                             Savesti
                                                             Sabiesti
                                                             Scheiu de Jos
                                                             Silistea/Lucieni
                                                             Sperieteni
                                                             Stanesti/Racari
                                                             Stavropolia
                                                             Selaru
                                                             Sipot
                                                             Stiubeie
                                                             Telesti
                                                             Tomsani
                                                             Ungureni/Corbii
                                                             Mari
                                                             Urseiu/Visinesti
                                                             Urziceanca
                                                             Varfureni
                                                             Vadu Stanchii
                                                             Valea Larga/
                                                             Pucheni
                                                             Valea Leurzii
                                                             Visinesti
                                                             Vlasceni
                                                             Zidurile

                          Judetul Dambovita
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Bajesti             Adanca                 Badulesti         Aninoasa
Balteni             Baldana                Branesti          Arsuri
Bechinesti          Badeni/Runcu           Bucsani           Berivioesti
Bezdead             Baleni                 Catanele          Branistea
Bilciuresti         Boteni                 Crangurile de Sus Colanu
Bolovani            Bratulesti             Crevedia          Costesti
Brezoaia            Buciumeni              Dragodana         Diaconesti
Brezoaiele          Butimanu               Gherghesti        Doicesti
Brosteni/Produlesti Capu Plaiului          Greci             Dumbrava
Brosteni/Visina     Cojocaru               Habeni            Fusea
Bujoreanca          Comisani               Manastirea        Glodeni
Bungetu             Contesti               Nucet             Gura Foii
Butoiu de Jos       Costestii din Deal     Olteni            Hagioaica
Caprioru            Crangasi               Priboiu           Motaieni
Catunu/Cornesti     Cretulesti             Pucioasa-Sat      Priseaca
Catunu/Salcioara    Dambovicioara          Straosti          Razvad
Capu Coastei        Darza                  Sotanga           Salcuta
Coada Izvorului     Darmanesti             Suta Seaca        Teis/Sotanga
Cobia               Dealu Mare             Vacaresti         Ulmi
Cocani              Decindeni              Viforata          Valea Voievozilor
Cojasca             Dragomiresti                             Viisoara
Colibasi            Gheboieni
Corbii Mari         Ghergani
Cornatelu           Ghirdoveni
Cornesti            Glod
Costestii din Vale  Gura Sutii
Crangurile de Jos   Gura Ocnitei
Cricov              Gura Vulcanii
Cricovu Dulce       I.L. Caragiale
Crovu/Odobesti      Iedera de Jos
Cuza Voda           Iedera de Sus
Dobra               Ilfoveni
Dragaiesti Pamant   Izvoarele
Dragaiesti Ungureni Lazuri
Finta               Lucianca
Gheboaia            Lucieni
Gherghitesti        Lunguletu
Glodeni             Marginenii de Sus
Gorgota             Malurile
Grozavesti          Mavrodin
Gulia/Tartasesti    Merii
Hulubesti           Mija
Iazu                Moroieni
Laculete            Picior de Munte
Magura/Bezdead      Pietrosita
Magura/Hulubesti    Plopu
Manesti             Racari
Marcesti            Racovita
Matasaru            Ratesti
Malu cu Flori       Runcu
Manga               Sacuieni
Matraca             Slobozia-Moara
Merisu              Sterianu
Mircea Voda         Tartasesti
Movila/Niculesti    Tetcoiu
Movila/Salcioara    Ungureni/Butimanu
Niculesti           Valea Caselor
Ochiuri             Valea Mare/
Ocnita              Valea Mare
Odobesti            Voinesti
Oncesti             Vulcana-Bai
Padureni            Vulcana-Pandele
Petresti
Piersinari
Pietrari
Pitaru
Postarnacu
Potlogeni-Vale
Potlogi
Priboiu
Produlesti
Rancaciov
Ratoaia
Ragu
Sateni
Serdanu
Suduleni
Tatarani
Uliesti
Ungureni/
Dragomiresti
Valeni Dambovita
Valea Mare/Valea
Lunga
Visina
Vladeni/Darmanesti
Vulcana de Sus

                           Judetul Dolj
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Bechet                Bascov/Sopot       Almaj
                    Botosesti-Paia        Belcinu            Amarasti
                    Bucovicior            Booveni            Amarastii de Jos
                    Caciulatu             Brabeti            Amarastii de Sus
                    Calugarei             Busuletu           Apele Vii
                    Ciocanele             Buzduc             Argetoaia
                    Gubaucea              Campeni            Barca
                    Mosna                 Castrele Traiane   Barboi
                    Racovita              Ciupercenii Noi    Balota de Jos
                    Schitu                Cleanov            Balota de Sus
                    Suharu                Comanicea          Bechet
                    Stiubei               Cornu              Benesti
                    Teiu                  Dobromira          Bistret
                    Urdinita              Dragoaia           Bistretu Nou
                    Valea Fantanilor      Fantanele          Bodaiesti
                    Verbicioara           Foisor             Bogea
                                          Fratila            Bojoiu
                                          Gabru              Bradestii Batrani
                                          Gogosita           Brabova
                                          Golgin             Bralostita
                                          Iordachesti        Braniste
                                          Lacrita Mare       Busteni
                                          Lazu               Busu
                                          Leordoasa          Caciulatesti
                                          Marza              Calarasi
                                          Marotinu de Sus    Calopar
                                          Milovan            Caraula
                                          Muierusu           Carpen
                                          Novac              Catane
                                          Ocolna             Celaru
                                          Ohaba              Cerat
                                          Orodel             Cernatesti
                                          Panaghia           Cetate
                                          Piria              Ciocanesti
                                          Piscu Nou          Cioroiasi
                                          Pisculet           Cioroiu Nou
                                          Plesoi             Ciutura
                                          Plostina           Comosteni
                                          Rachita de Jos     Corlate
                                          Roanestii de Sus   Covei
                                          Salcuta            Criva
                                          Secu               Curmatura
                                          Seculesti          Dabuleni
                                          Smardan            Daneti
                                          Smadovicioara      Desa
                                          de Secu            Diosti
                                          Spineni            Dobresti
                                          Stoicesti          Dobridor
                                          Stefanel           Dobrotesti
                                          Tencanau           Domnu Tudor
                                          Vela               Dragotesti
                                          Velesti            Dranic
                                          Veleni             Farcas
                                          Verbita            Gangiova
                                                             Gaia
                                                             Georocel
                                                             Ghidici
                                                             Ghizdavesti
                                                             Gighera
                                                             Giorocu Mare
                                                             Gogosu
                                                             Golumbu
                                                             Grecesti
                                                             Horezu Poenari
                                                             Izvoare
                                                             Intorsura
                                                             Listeava
                                                             Lipovu
                                                             Lipovu de Sus
                                                             Locusteni
                                                             Marsani
                                                             Macesu de Jos
                                                             Macesu de Sus
                                                             Malaesti
                                                             Maracinele
                                                             Malaica
                                                             Marotinu de Jos
                                                             Melinesti
                                                             Motatei
                                                             Motatei Gara
                                                             Mosneni
                                                             Moflesti
                                                             Moreni
                                                             Murgasi
                                                             Murta
                                                             Nedeia
                                                             Negoi
                                                             Negoiesti
                                                             Nisipuri
                                                             Ostroveni
                                                             Padea
                                                             Palilula
                                                             Pioresti
                                                             Piscu Vechi
                                                             Piscul Sadovei
                                                             Plenita
                                                             Plosca
                                                             Poiana Mare
                                                             Popanzalesti
                                                             Popeasa
                                                             Prapor
                                                             Preajba de Padure
                                                             Predesti
                                                             Prejoi
                                                             Prunet
                                                             Rachita de Sus
                                                             Radomir
                                                             Rasnicu Oghian
                                                             Rast
                                                             Robanestii de Jos
                                                             Salcuta
                                                             Sapata
                                                             Sarata
                                                             Sadova
                                                             Salcia
                                                             Seaca de Camp
                                                             Seaca de Padure
                                                             Sfarcea
                                                             Silistea Crucii
                                                             Soreni
                                                             Sitoaia
                                                             Talpas
                                                             Tatomiresti
                                                             Terpezita
                                                             Teslui
                                                             Toceni
                                                             Tunarii Noi
                                                             Tunarii Vechi
                                                             Tartal
                                                             Tandara
                                                             Tiu
                                                             Ungureni
                                                             Unirea
                                                             Urzica Mare
                                                             Urzicuta
                                                             Vartop
                                                             Varvor
                                                             Varvoru de Jos
                                                             Valea Stanciului
                                                             Viisoara
                                                             Viisoara Mosneni
                                                             Zanoaga
                                                             Zaval
                                                             Zvorsca

                           Judetul Dolj
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Afumati             Balta Verde           Balasasn
Albesti             Bradosi               Basarabi
Balta               Braniste              Ciupercenii Vechi
Beharca             Bratovoiesti          Golenti
Belot               Breasta
Boureni             Bucovat
Bradesti            Cosoveni
Branste             Dudovicesti
Bulzesti            Ghercesti
Carna               Gura Vaii
Castranova          Isalnita
Cotofenii din Dos   Izvor
Cotofenii din Fata  Lesile
Crovna              Leamna de Jos
Fratostita          Leamna de Sus
Garlesti            Livezi
Galicea Mare        Malu Mare
Galiciuica          Milesti
Ghindeni            Mischii
Giubega             Mlecanesti
Giurgita            Motoci
Goicea              Podari
Goiesti             Preajba
Gura Racului        Racarii de Sus
Hunia               Rojiste
Jiul                Sarbatoarea
Leu                 Secui
Maglavit            Tamburesti
Mihalta             Teasc
Mogosesti           Valea Lungului
Muereni
Obedin
Perisor
Pielesti
Pietroaia
Plopsor
Potmeltu
Puturi
Racarii de Jos
Radovan
Sarsca
Scaesti
Sopot
Simnicu de Sus
Tuglui
Uscaci
Valea lui Patru

                                Judetul Galati
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Aldesti               Adam               Baltaret
                    Cauesti               Carlomanesti       Bratulesti
                    Ciurestii Noi         Certesti           Calmatui
                    Condrea               Ciorasti           Carapcesti
                    Cositeni              Ciurestii Vechi    Coasta Vaii
                    Ghinghesti            Coasta Lupei       Corni
                    Ireasca               Comanesti          Craiesti
                    Liesti                Cotoroaia          Jorasti
                    Nicopole              Cruceanu           Lunca/Jorasti
                    Piscu Corbului        Garbovat           Maciseni
                    Plesa                 Gefu Nou           Namoloasa-Targ
                    Pupezeni              Lungesti           Nartesti
                    Puricani              Malureni           Negrea
                    Roscani               Namoloasa-Sat      Plevna
                    Salcia                Priponestii de Jos Podoleni
                    Silistea              Slobozia Corni     Poiana/Nicoresti
                    Stietesti             Taplau             Priponesti
                    Torcesti              Toflea             Smulsi
                    Urlesti               Visina/Hulesti     Sepu de Sus
                    Vadeni                Visina/Ionasesti   Tecucel
                                          Zarnesti           Vizuresti

                                Judetul Galati
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balasesti           Baneasa               Berheci            Barbosi
Balabanesti         Balintesti            Branistea          Barcea
Baleni              Beresti Meria         Bucesti            Draganesti
Blanzi              Chiraftei             Cosmesti-Deal      Filesti
Brahasesti          Cismele               Ferma Badalani     Matca
Branesti            Corod                 Frumusita          Moscu
Buciumeni           Cuca                  Frunzeasca         Sat Costii
Bursucani           Cudalbi               Ijdileni           Umbraresti
Cavadinesti         Cuza Voda             Ivesti             Vanatori
Corni               Dobrinesti            Liesti
Cosmesti-Vale       Fantani               Malu Alb
Costache Negri      Foltesti              Movileni
Draculesti          Furcenii Noi          Munteni
Draguseni           Furcenii Vechi        Odaia Manolache
Fantanele           Hanu Conachi          Smardan
Fartanesti          Independenta          Sendreni
Fundeni             Mihail Kogalniceanu   Serbestii Vechi
Ganesti             Movileni              Sivita
Ghidigeni           Nicoresti             Tatarca
Gohor               Pechea                Traian
Grivita             Piscu                 Tulucesti
Hantesti            Scanteiesti           Vasile Roaita
Izvoarele           Schela
Lungoci             Slobozia Blaneasa
Mandresti           Slobozia Conachi
Maciseni            Tamaoani
Mastacani           Tudor Vladimirescu
Negrilesti          Tepu
Oancea              Tiganesti
Radesti             Ungureni
Rediu               Vames
Rogojeni            Vasile Alecsandri
Slivna              Viile/Fartanesti
Slobozia Oancea
Stoicani
Suceveni
Suhurlui
Tapligi
Umbraresti
Varlezi
Valea Marului
Vladesti

                            Judetul Giurgiu
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                                                             Carapancea
                                                             Ciomardac
                                                             Cucuruzu
                                                             Draganeasca
                                                             Letca Veche
                                                             Mironesti
                                                             Padureni
                                                             Rasuceni
                                                             Satu Nou
                                                             Tantava

                            Judetul Giurgiu
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Anghelesti          Bacu                  Budeni             Adunatii Copaceni
Banesti             Bucsani               Campurelu          Arges
Bila                Chirculesti           Cetatuia           Balanoaia
Bulbucata           Cocioc                Chiriacu           Baneasa
Buturugeni          Cosoba                Chita              Balanu
Camineasca          Cranguri              Ciocoveni          Bolintin-Deal
Cascioarele         Crevedia Mare         Colibasi           Branistari
Carpenisu           Crevedia Mica         Dimitrie Cantemir  Branistea
Cartojani           Dealu                 Dobreni            Calugareni
Clejani             Gaiseanca             Draghiceanu        Cetatea
Corbeanca           Gheonea               Falastoaca         Comana
Coteni              Hotarele-Deal         Gogosari           Comasca
Cupele              Ianculesti            Gostinu            Copaciu
Facau               Icoana                Gradinari          Crivina
Floresti            Izvoarele             Heresti            Crovu
Gaiseni             Izvoru                Hodivoaia          Crucea de Piatra
Goleasca            Joita                 Hotarele           Daita
Gostinari           Mosteni               Hotarele-Sat       Darasti Vlasca
Letca Noua          Naipu                 Hulubesti          Daia
Marsa               Novaci                Iepuresti          Draganescu
Milcovatu           Posta                 Izvoarele          Fratesti
Milosesti           Poenari               Izvoru             Frasinu
Mirau               Popesti               Meletie            Gaujani
Neajlovu            Roata Mica            Mihai Bravu        Ghimpati
Obedeni             Roata de Jos          Obedeni Varasti    Ghizdaru
Palanca             Sabareni              Oncesti            Gomeni
Podisor             Sadina                Petru Rares        Gradistea
Podu Popa Nae       Scarisoara            Pietrele           Greaca
Podul Doamnei       Singureni             Pietrisu           Hobaia
Podul Ilfovatului   Stoenesti             Putu Greci         Malu
Poiana lui Stanga   Teisu                 Puieni             Malu Spart
Priboiu             Tomulesti             Putineiu           Mihai Voda
Prisaceni           Trestieni             Ralesti            Mogosesti
Schitu              Ulmi                  Radu Voda          Ogrezeni
Sfantu Gheorghe     Vanatorii Mici        Sfantu Gheorghe    Oinacu
Stejaru             Vadu Lat              Stanesti           Plopsoru
Sterea              Valter Maracineanu    Toporu             Prundu
Stoenesti           Zadariciu             Varasti            Remus
Tangaru                                   Valea Bujorului    Slobozia
Teisori                                   Valea Dragului     Stalpu
Uiesti                                    Zboiu              Suseni
Valcelele                                 Zorile             Tufa
Vanatorii Mari                                               Uzunu
Velea                                                        Valea Plopilor
Vlasin                                                       Varlam
                                                             Vedea
                                                             Vieru
                                                             Vlad Tepes

                             Judetul Gorj
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Cerna-Sat           Badesti               Artanu             Bacesti
                    Burlani               Barzeiu            Balacesti
                    Mentii din Dos        Baniu              Bazavani
                    Namete                Berlesti           Balosani
                    Piscuri               Bobaia             Bolbosi
                    Poienita              Boca               Bolbocesti
                    Pojaru                Bohorel            Borascu
                    Prunesti              Bulbuceni          Bratuia
                    Ruget                 Carligei           Bucsana
                    Sohodol               Chiciora           Bustuchin
                    Stejari               Cocorova           Buzesti
                    Totea-Licurici        Costesti           Carciu
                                          Covrigi            Calugareasa
                                          Cretesti           Calaparu
                                          Croici             Cerat
                                          Delul-Viilor       Clesnesti
                                          Frasinu            Cojani
                                          Gura-Menti         Cojmanesti
                                          Larga/Samarinesti  Comanesti
                                          Lihulesti          Danciulesti
                                          Macesu             Dobrana
                                          Maiag              Dutesti
                                          Magheresti         Dumbraveni
                                          Marinesti          Gornacel
                                          Meri               Groserea
                                          Mielusei           Haiesti
                                          Miluta             Halangesti
                                          Negoiesti          Larga/Musetesti
                                          Negomir            Mericeaua
                                          Obarsia            Miculesti
                                          Orzu               Mierea
                                          Piscoiu            Murgilesti
                                          Plopu              Ohaba
                                          Poiana-Seciuri     Ohaba-Jiu
                                          Purcaru            Parau de Vale
                                          Rachita            Pinoasa
                                          Raci               Poiana Rovinari
                                          Rosia de Jos       Popesti/Stejari
                                          Runcurel           Prigoria
                                          Scorusu            Radinesti
                                          Scrada             Racoti
                                          Scurtu             Rosia de Amaradia
                                          Seaca              Samarinesti
                                          Seuca              Schela
                                          Slamnesti          Seciurile
                                          Slavuta            Slivilesti
                                          Sterpoaia          Stancesti
                                          Sitoaia            Stejari
                                          Toiaga             Stramtu
                                          Totea de Hurezani  Siacu
                                          Tirioi             Stefanesti
                                          Urda de Jos        Stiucani
                                          Ursoaia            Sura
                                          Valuta             Tehomir
                                          Valea Desuluis     Timiseni
                                          Valea/Bolbosi      Vagiulesti
                                          Valea Pojarului    Valea Mare
                                          Vladimir           Valea Motrului
                                          Zeicoiu            Valceaua
                                                             Voitestii din Deal
                                                             Voitestii din Vale
                                                             Zorlesti

                             Judetul Gorj
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Albeni              Alimpesti             Carbesti           Arcani
Aninoasa            Alunis                Cernadia           Balteni
Balta               Andreiesti            Curpen             Barsesti
Baltisoara          Aninisul din Deal     Garbovu            Balanesti
Bircii              Aninisul din Vale     Murgesti           Balcesti
Blahnita de Sus     Apa Neagra            Rugi               Balesti
Bradetel            Arjoci                Sitesti            Barbatesti
Calugareni          Arsuri                Stramba-Jiu        Baia de Fier
Chiliu              Bibesti               Talvesti           Barza
Closani             Boia Jupanesti        Tetila             Bengesti
Coltesti            Borosteni             Vacarea            Bercesti
Dobrita             Bradet                                   Bobu
Frunza              Branesti                                 Botorogi
Galesoaia           Bratesti                                 Bradiceni
Gilortu             Brosteni                                 Bucureasa
Glodeni             Busuioci                                 Budieni
Iliesti/Ionesti     Calcesti                                 Buduhala
Ionesti             Calnicu de Sus                           Bumbesti-Pitic
Logresti            Calesti                                  Calnic
Maru                Camuiesti                                Campofeni
Motru-Sec           Capreni                                  Cartiu
Pesteana-Vulcan     Caprenii de Sus                          Ceauru
Picu                Carbunesti-Sat                           Celei/Tismana
Popesti/Targu       Carpinis                                 Ciocadia
Logresti            Catunele                                 Cocoreni
Socu                Capu Dealului                            Colibasi
Suseni              Ceplea                                   Copacioasa
Targu-Logresti      Ciorari                                  Cornesti
Vartopu             Ciuperceni                               Costeni/Tismana
Valari              Corobai                                  Curtisoara
                    Crasna                                   Danesti
                    Crasna din Deal                          Dragutesti
                    Cruset                                   Francesti
                    Curteana                                 Fratesti
                    Dolcesti                                 Hirisesti
                    Dragoiesti                               Horasti
                    Dragotesti                               Iasi/Dragutesti
                    Fantanele                                Jupanesti
                    Farcasesti                               Lelesti
                    Floresteni                               Leurda
                    Floresti                                 Lupoita
                    Frumusei                                 Merfulesti
                    Gavanesti                                Moi/Balteni
                    Glogova                                  Musculesti
                    Godinesti                                Obreja/Stanesti
                    Grui                                     Pesteana-Jiu
                    Gureni                                   Pestisani
                    Hobita                                   Petresti/
                    Hodoreasca                               Barbatesti
                    Horezu                                   Pistestii din Deal
                    Hurezani                                 Plostina
                    Iormanesti                               Pociovaliste
                    Izvarna                                  Poiana/Turburea
                    Lazaresti                                Poienari/Bumbesti
                    Licurici                                 Pitic
                    Lupoaia                                  Pojogeni
                    Matasari                                 Rapa
                    Musetesti                                Rasova
                    Negreni                                  Rasovita
                    Olteanu                                  Rosiuta
                    Parau Boia                               Sambotin
                    Parau de Pripor                          Sanatesti
                    Paisani                                  Scoarta
                    Pades                                    Stanesti
                    Pesteana de Jos                          Stolojani
                    Pegeni                                   Stroiesti/Arcani
                    Plesa                                    Talpasesti
                    Plopsoru                                 Tamasesti
                    Pocruia                                  Sasa/Danesti
                    Polovragi                                Telesti
                    Priporu                                  Tismana
                    Rachiti                                  Trocani/Danesti
                    Racovita                                 Turburea
                    Radosi                                   Turceni
                    Rosia-Jiu                                Turcinesti
                    Rogojel                                  Ungureni/Danesti
                    Runcu                                    Urechesti
                    Sarbesti                                 Ursati
                    Sacelu                                   Vart-Rovinari
                    Sardanesti                               Vladuleni/Balteni
                    Saulesti
                    Spahii
                    Steic
                    Stejerei
                    Stoina
                    Stramba-Vulcan
                    Sipotu Turburea
                    Somanesti/Telesti
                    Topesti/Tismana
                    Tantareni
                    Urdari
                    Vanata/Tismana
                    Vaieni/Pades
                    Valeni/Plopsoru
                    Vaidei/Stanesti
                    Valea cu Apa
                    Valea Manastirii
                    Valea Perilor
                    Vidin
                    Viersani
                    Voinigesti

                           Judetul Harghita
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Becas               Aldea                 Atia               Bentid
Cinod               Alexandrita           Badeni             Beta
Desag               Baratcos              Bilbor             Calnaci
Eghersec            Ciaracio              Cehetel            Calugareni
Fantana Brazilor    Cireseni              Chedia Mica        Casinu Nou
Hagota              Filpea                Cusmed             Comanesti
Puntea Lupului      Ighiu                 Daia               Criseni
Trei Fantani        Pintic                Desag              Darjiu
Valea lui Pavel     Recea                 Fagetel            Dobeni
                    Varsag/Piatra         Firtusu            Doboi
                    Soimilor              Forteni            Fantana Mare
                                          Inlaceni           Fundoaia
                                          Izvoare            Galautas-Parau
                                          Jolotca            Ghipes
                                          Liban              Hoghia
                                          Livezi             Iacobeni
                                          Medisoru Mare      Iasu
                                          Medisoru Mic       Meresti
                                          Mujna              Pauleni
                                          Poiana Fagului     Petecu
                                          Poiana Veche/      Plaiesii de Jos
                                          Tulghes            Plaiesii de Sus
                                          Putna/Tulghes      Potiond
                                          Rachitis           Sacel
                                          Tarcesti           Taietura
                                          Sicasau            Teleac
                                          Siclod             Ulies
                                          Soimusu Mare       Varsag
                                          Soimusu Mic        Valea Frumoasa/
                                          Turdeni            Tulghes
                                          Varsag/Lazurele    Valea Rece
                                          Valea Intunecoasa
                                          Valea Boros
                                          Valea Capelei
                                          Valea Garbea
                                          Valea lui Antaloc
                                          Valea Rotunda
                                          Valea Ugra
                                          Vidacut

                           Judetul Harghita
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Armaseni            Andreeni              Armasenii Noi      Alunis
Borzont             Atid                  Arvateni           Barzava
Chinusu             Cechesti              Avramesti          Balan
Craciunel           Cobatesti             Bancu              Betesti
Eliseni             Comiat                Bodogaia           Bisericani
Fancel              Cotormani             Bucin/Praid        Borsec
Firtanus            Dealu                 Bulgareni          Bradesti
Ghidut              Goagiu                Cadaciu Mare       Carta
Lazaresti           Harghita-Bai          Capu Corbului      Capalnita
Lueta               Ineu                  Cetatuia           Chileni
Matiseni            Martinis              Ciucsangeorgiu     Ciceu
Mihaileni/Simonesti Nadejdea              Ciumani            Corund
Minele Lueta        Oteni                 Corbu              Cozmeni
Ocland              Paltinis              Delnita            Danesti
Oraseni             Platonesti            Fitod              Dejutiu
Petreni             Ruganesti             Hodosa             Ditrau
Rares               Sancrai               Lacu Rosu          Feliceni
Sanpaul             Simonesti             Leliceni           Filias
Satu Mic            Tibod                 Lutita             Frumoasa
Satu Nou            Tomesti               Mihaileni Ciuc     Garciu
Secu                Ulcani                Misentea           Galautas
Subcetate/Zetea     Vacaresti             Morareni           Izvoru Muresului
                    Valeni                Nicoleni           Izvoru Trotusului
                    Voslobeni/Heveder     Ocna de Jos        Joseni
                                          Polonita           Lazarea
                                          Porumbenii Mici    Lunca de Jos
                                          Remetea            Lunca de Sus
                                          Sansimion          Lupeni
                                          Subcetate Mures    Madaras
                                          Suseni             Mugeni
                                          Soimeni            Nicolesti
                                          Tulghes            Ocna de Sus
                                          Vrabia             Paltinis-Ciuc
                                                             Pauleni-Ciuc
                                                             Porumbenii Mari
                                                             Praid
                                                             Racu
                                                             Sancraieni
                                                             Sandominic
                                                             Sanmartin
                                                             Sarmas
                                                             Satu Mare
                                                             Secuieni
                                                             Siculeni
                                                             Tarnovita
                                                             Taureni
                                                             Tusnad-Sat
                                                             Tusnadu Nou
                                                             Valea Stramba
                                                             Voslobeni
                                                             Zetea

                         Judetul Hunedoara
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Alunu               Balsa                 Bulzestii de Sus   Balanu
Batrana             Bradatel              Carmazinesti       Bacea
Ciungu Mare         Cernisoara Florese    Coroiesti          Barbura
Dosul Alunului      Ciungani              Grohotele          Barza
Fizesti             Federi                Lapugiu de Jos     Boiu de Sus
Frasinei            Godinesti             Malaiesti          Bujdulari
Lunca Cernii de Jos Gradiste              Ocolisu Mic        Buta
Lunca Cernii de Sus Greilesti             Paros              Cerbia
Luncani             Lelese                Poienita Voinii    Coaja
Mada                Muncelu Mic           Pravaleni          Cosesti
Meria               Nucsoara              Renghet            Cucuis
Negoiu              Poienita Tomii        Sacaramb           Dabaca
Poiana              Poienita Voinii       Serel              Dealu Babii
Tirsa               Poiana Rachitelii     Stei               Dumbrava
Ursici              Prislop               Tarnita            Fintoag
                    Rau de Mori Baraj     Uric               Glodghilesti
                    Runcu Mare            Varmaga            Hasdau
                    Sibisel               Vorta              Holdea
                    Toplita                                  Homorod
                    Valisoara                                Jeledinti
                                                             Lasau
                                                             Livada
                                                             Luncsoara
                                                             Magura Toplita
                                                             Micanesti
                                                             Panc
                                                             Petreni
                                                             Pischinti
                                                             Radulesti
                                                             Rapoltel
                                                             Reti
                                                             Rovina
                                                             Ruda
                                                             Runcsor Vica
                                                             Santamaria Piatra
                                                             Sarbi
                                                             Sancrai
                                                             Salciva
                                                             Stancesti
                                                             Sulighete
                                                             Suseni
                                                             Sesuri
                                                             Teiu
                                                             Tisa
                                                             Totia
                                                             Tudoranesti
                                                             Vaidei
                                                             Valea Poienii
                                                             Vulcan Buces
                                                             Vulcan Blajeni
                                                             Zam Sat

                         Judetul Hunedoara
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Basarabasa          Aninoasa              Aurel Vlaicu       Bacia
Birtin              Baita                 Barcea Mare        Baiesti
Bosorod             Barastii Hategului    Barcea Mica        Baia de Cris
Bocsa Mica          Bampotoc              Barsau             Baru
Boita               Blajeni               Batalar            Bos
Brotuna             Bobaia                Balata             Braznic
Cazanesti           Boholt                Baldovin           Branisca
Cimpa               Boiu                  Balomir            Bretea Streiului
Ciula Mare          Bozes                 Beriu              Burjuc
Cozia               Brazi                 Blajeni-Cris       Campuri Surduc
Craguis             Breazova              Bobalna            Cainelu de Sus
Curechiu            Buces                 Boz                Calan
Dancu Mare          Bulzestii de Jos      Bretea Muresana    Ciopeea
Dealu Mare          Cainelu de Sus        Bretea Romana      Criscior
Dobrot              Cherghes              Bucium Orlea       Cristur
Dumbrava de Jos     Chitid                Bucuim             Fornadia
Dupapiatra          Clopotiva             Bucuresci          Gothatea
Govojdia            Covragiu              Carnesti           Gros
Grosuri             Densus                Carjiti            Gurasada
Hatagel             Folt                  Carastau           Hasdat
Hartagani           Gantaga               Castau             Ilia
Mesteacan           Galati                Carpinis           Lapusnic
Nadastia de Sus     Geoagiu-Bai           Certeju de Sus     Lesnic
Nojag               Geoagiu Sanatoriu     Chiscadaga         Livada
Obarsa              Geoagiu-Sat           Chirmindia         Manerau
Pestenita           Hobita Gradiste       Cincis Cerna       Mintia
Plai                Hondol                Costesti           Nalati
Prihodiste          Lupeni                Crisan             Ohaba de Sub
Rau Barbat          Maceu                 Gelmar             Piatra
Rau Alb             Mihaiesti             Grid               Paclisa
Rachitova           Nadastia de Sus       Harau              Petros
Salasu de Sus       Nandru                Ludestii de Jos    Podele
Sereca              Ocolisu Mare          Lunca              Pricaz
Sibisel             Ostrov                Lunca Motilor      Pui
Stanija             Paucinesti            Matrinesti         Rausor
Tarnava             Pesteana              Mihaileni          Racastia
Tatarastii de Cris  Petrila               Orastioara de Jos  Rusi
Toplita             Petrosani             Orastioara de Sus  Santamaria Orlea
Tustea              Plopi                 Ormindea           Santandrei
Valioara            Ponor                 Paulis             Santuhalm
Vata de Sus         Rau de Mori           Pestisu Mic        Sarmizegetusa
Zdrapti             Roscani               Rasca              Simeria Veche
                    Romosel               Rasculita          Spini
                    Ruda-Brad             Rabita             Strei
                    Sampetru              Rapoltu Mare       Subcetate
                    Sacel                 Reea               Tarnava de Cris
                    Salasu de Jos         Romos              Tatarasti
                    Saliste               Rovina             Soimus
                    Silvasu de Jos        Saulesti           Taratel
                    Silvasu de Sus        Stejerel           Teliuc
                    Steia                 Tampa              Totesti
                    Tarnavita             Tomesti            Tebea
                    Tiulesti              Trestia            Valisoara
                    Unciuc                Turdas             Vata de Jos
                    Uricani               Unirea             Valea Sangiorzului
                    Valcelele Bune        Uroi               Vesel
                    Valcelele Rele        Valea Bradului     Zam
                    Valea Daljii          Zeicani            Zlasti
                    Valea Lunga
                    Valea Lupului
                    Valea Nandrului
                    Vulcan

                                 Judetul Ialomita
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                                          Brazi              Axintele
                                          Cegani-Dunarea     Borduselu
                                          Copuzu             Bratia
                                          Crasani            Dragoiesti
                                          Horia              Frumusica
                                          Maia
                                          Patru Frati
                                          Rasimnicea

                                 Judetul Ialomita
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Albesti             Barbulesti            Adancata           Alexeni
Barcanesti          Bitina                Armasesti          Amara
Bordusani           Boranesti             Balaciu            Andrasesti
Bucsa               Brosteni              Ciocarlia          Bucu
Buiesti             Butoiu                Cocora             Cazanesti
Cegani              Cotorca               Dridu              Ciochina
Colelia             Ghimpati              Fierbinti-Targ     Ciulnita
Condeesti           Gura Vaii             Garbovi            Cosereni
Crunti              Iazu                  Gheorghe Doja      Cosambesti
Dridu-Snagov        Ion Ghica             Gheorghe Lazar     Fundata
Facaeni             Ivanesti              Grindu             Gimbasani
Fierbintii de Jos   Lacusteni             Grivita            Maltezi
Fierbintii de Sus   Nicolesti             Ion Roata          Manasia
Fratilesti          Platonesti            Jilavele           Misleanu
Giurgeni            Poiana                Marculesti         Ograda
Grandasi            Rosiori               Mihail             Orboesti
Grecii de Jos       Sarateni              Kogalniceanu       Perieti
Gura Ialomitei      Sintesti              Milosesti          Stejaru
Lilieci             Tovarasia             Movila             Stelnica
Luciu                                     Movilita
Malu Rosu                                 Munteni Buzau
Marsilieni                                Reviga
Moldoveni                                 Saveni
Murgeanca                                 Scanteia
Orezu                                     Sfantu Gheorghe
Rasi                                      Suditi
Rovine
Salcioara
Sinesti
Slatioarele
Smirna
Traian
Valea Ciorii
Valea Macrisului
Vladeni

                                 Judetul Iasi
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                                          Arama              Albesti/Braiesti
                                          Bacu               Alexandru cel Bun
                                          Berezlogi          Alexandru Ioan
                                          Boatca             Cuza
                                          Bocnita            Alexeni
                                          Bojila             Andrieseni
                                          Borosoaia          Avantu
                                          Bradicesti         Baiceni
                                          Chiscareni         Balusesti
                                          Cioca-Boca         Bahluiu
                                          Coltu Cornii       Bohotin
                                          Cozmesti/Cozmesti  Boureni/Motca
                                          Cuza Voda          Brosteni/Vladeni
                                          Dolhesti           Buda/Braiesti
                                          Doroscani          Buda/Lespezi
                                          Fantanele/Focuri   Budesti
                                          Focuri             Buhaeni
                                          Frumusica          Buhalnita
                                          Grozesti           Bursuc Vale
                                          Handresti          Buruienesti
                                          Harpasesti         Butea
                                          Hadambu            Buzdug
                                          Humosu             Carjoaia
                                          Iazu Nou           Cilibiu
                                          Iazu Vechi         Ciohorani
                                          Ipatele            Coarnele Caprei
                                          Manastirea/Dagata  Cotu lui Ivan
                                          Macaresti          Covasna/Costuleni
                                          Madarjac           Crivesti
                                          Mironeasa          Crucea
                                          Mosna              Cucuteni/Letcani
                                          Oteleni            Curagau
                                          Osoi/Sinesti       Dagata
                                          Padureni           Deleni/Ciortesti
                                          Petrosica          Dobrovat
                                          Pietris/Dolhesti   Draganesti/
                                          Plugari            Andrieseni
                                          Podolenii de Jos   Draguseni
                                          Podolenii de Sus   Fantanele/
                                          Podu Hagiului      Andrieseni
                                          Poienile           Farcaseni
                                          Popesti            Fedeleseni
                                          Roscani            Forasti
                                          Rosu/Raducaneni    Frasuleni
                                          Runcu              Frenciugi
                                          Sangeri            Garbesti
                                          Salageni           Glavanesti
                                          Saveni             Glodenii Gandului
                                          Satu Nou/Siretel   Goesti
                                          Scoposeni          Gorban
                                          Slobozia/Siretel   Gradinari
                                          Stornesti          Griesti
                                          Ursita             Gropnita
                                          Valea Racului      Gura Bohotin
                                          Vama/Popesti       Hartoape/Vanatori
                                          Vladnicut          Habasesti
                                          Zbereni            Halceni
                                          Zberoaia           Hilita
                                          Zmeu               Horodistea
                                                             Iacobeni/Vladeni
                                                             Icuseni
                                                             Iorcani
                                                             Isaiia
                                                             Iugani
                                                             Izvoarele
                                                             Mircesti
                                                             Jigoreni
                                                             Leahu-Nacu
                                                             Lunca Prutului
                                                             Luncasi/Halaucesti
                                                             Lungani
                                                             Luparia
                                                             Manjesti
                                                             Malaesti
                                                             Medeleni
                                                             Mitoc/Sipote
                                                             Miclauseni
                                                             Miroslovesti
                                                             Mitesti
                                                             Moara Ciornei
                                                             Movileni/Helesteni
                                                             Munteni
                                                             Oboroceni
                                                             Obrijeni
                                                             Oproaia
                                                             Perieni
                                                             Petresti
                                                             Piscu Rusului
                                                             Podu Jijiei
                                                             Poiana Scheii
                                                             Poiana cu Cetate
                                                             Poiana Manastirii
                                                             Poiana Marului/
                                                             Ceplenita
                                                             Popesti/Popesti
                                                             Rachiteni
                                                             Radeni
                                                             Razboieni/
                                                             Tibanesti
                                                             Rediu/Braiesti
                                                             Rediu/Scanteia
                                                             Romanesti
                                                             Rotaria
                                                             Satu Nou/Scheia
                                                             Scoposeni
                                                             Sinesti
                                                             Siretel
                                                             Slobozia/Ciurea
                                                             Slobozia/Schitu
                                                             Duca
                                                             Slobozia/Voinesti
                                                             Soci
                                                             Spineni
                                                             Stanca
                                                             Stroesti
                                                             Suhulet
                                                             Scheia/
                                                             Alexandru I. Cuza
                                                             Sendreni
                                                             Serbesti
                                                             Sipote
                                                             Tabara/Bivolari
                                                             Tansa
                                                             Tarnita/Dagata
                                                             Totoesti
                                                             Traian
                                                             Tufestii de Sus
                                                             Tungujei
                                                             Tibanesti
                                                             Ursaresti
                                                             Ursoaia
                                                             Valcelele/Vladeni
                                                             Vanatori/Vanatori
                                                             Valeni/Tibanesti
                                                             Vadu Vejei
                                                             Verseni
                                                             Vladomira
                                                             Volintiresti
                                                             Zaboloteni
                                                             Zece Prajini

                                 Judetul Iasi
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Barlesti            Baltati               Aroneanu           Dancu
Baiceni             Bals                  Barnova            Lunca Cetatuii
Balteni/Probota     Bosia                 Badeni
Barbatesti          Braesti/Braiesti      Banu
Belcesti            Braesti/Stolniceni    Bogonos
Bivolari/Bivolari   Prajescu              Boureni/
Blaga               Budai                 Targu Frumos
Bodesti             Carniceni             Breazu
Bogdanesti/         Chiperesti            Buznea
Horlesti            Ciurea                Carlig/Popricani
Boldesti            Coada Stancii         Cercu
Borsa/Vladeni       Contesti              Chicerea
Borosesti           Costesti/Targu        Cotu Morii
Bratulesti          Frumos                Dadesti
Bratuleni           Cozmesti/Stolniceni   Deleni/Deleni
Bursuc-Deal         Prajescu              Dorobant
Carbunari           Cristesti/Braiesti    Dumbrava/Ciurea
Cauesti             Cristesti/Cristesti   Holboca
Ceplenita           Cristesti/Holboca     Horpaz
Chilisoaia          Cuza Voda/            Letcani
Ciocarlesti         Propicani             Maxut
Ciortesti           Ganesti               Moimesti
Ciurbesti           Gaureni               Paun
Coasta Magurii      Giurgesti             Pietraria
Cogeasca            Goruni                Popricani
Comarna             Grajduri              Razboieni/
Cornesti/Miroslava  Heci                  Targu Frumos
Coropceni           Horlesti              Rediu Aldei
Cositeni            Larga-Jijia           Scobinti
Costuleni           Manzatesti            Stolniceni-Prajescu
Cotnari             Madarjesti/           Tomesti
Cozia/Costuleni     Baltati               Ungheni
Cristesti/Cristesti Miroslava             Vanatori/Popricani
Cucova              Osoi/Comarna          Valea Adanca
Cucuteni            Podu Iloaiei          Valea Lupului
Curaturi/Ciurea     Prigoreni             Valea Seaca
Domnita/Tibana      Proselnici            Valea Ursului
Dumbravita          Rediu
Dumbrava/Lespezi    Ruginoasa
Dumesti             Rusenii Vechi
Dumitrestii Galatii Sarca
Epureni             Scobinti
Erbiceni            Sticlaria
Feredeni            Strunga
Golaiesti           Todirel
Gura Bidilitei      Topile
Halaucesti          Tipilesti
Harmanestii Noi     Visan
Harmanestii Vechi   Vladiceni
Helesteni           Voinesti/Voinesti
Henci               Zagavia
Hlincea
Hodora
Hoisesti
Holm
Hornita
Horlesti
Lespezi
Liteni
Luceni
Lunca Rates
Luncasi/Halaucesti
Lungani/Voinesti
Miclauseni
Mihail Kogalniceanu
Mircesti
Motca
Mogosesti
Mogosesti-Siret
Moreni/Prisacani
Movileni
Muncelu de Sus
Opriseni
Orzeni
Padureni
Pausesti/Dumesti
Picioru Lupului
Pietrosu/Tatarusi
Pocreaca
Podisu/Baltati
Poiana de Sus
Poiana/Deleni
Poiana/Schitu Duca
Poieni/Schitu Duca
Potangeni
Prisacani/Prisacani
Probota/Probota
Raducaneni
Rediu/Ruginoasa
Rusenii Noi
Sacaresti
Satu Nou/Belcesti
Satu Nou/Schitu
Duca
Scanteia
Schitu Duca
Schitu Stavnic
Scobalteni
Sculeni/Victoria
Slobozia
Solonet
Spinoasa
Spranceana
Stanca
Stejarii
Tatarusi
Tansa
Todiresti
Trifesti
Tudor Vladimirescu
Tibana
Tiganasi
Tutora
Uda
Ulmi
Uricani/Miroslava
Vascani
Valea Lunga
Valea Oilor
Valea Satului
Victoria
Vladeni
Vocotesti
Vorovesti
Zlodica

                               Judetul Ilfov
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balta Neagra        Balaceanca            1 Decembrie        Bobesti
Bojdani             Balteni               Afumati            Catelu
Coadele             Bratulesti            Alunis             Cernica
Gradistea           Burias                Balotesti          Dobroesti
Gruiu               Caciulati             Berceni            Fundeni
Lipia               Caldararu             Branesti           Glina
Merii Petchii       Ciofliceni            Bragadiru          Jilava
Micsunesti Moara    Ciolpani              Buda               Leordeni
Micsunestii Mari    Ciorogarla            Chiajna            Manolache
Netezesti           Clinceni              Chitila            Mogosoaia
Nuci                Cocioc                Copaceni           Odai
Silistea            Corbeanca             Cornetu            Otopeni
Sitaru              Cozieni               Cretesti           Pantelimon
                    Creata                Cretuleasca        Pasarea
                    Darvari               Domnesti           Pipera
                    Darasti               Dragomiresti-Deal  Popesti Leordeni
                    Dascalu               Dragomiresti-Vale  Snagov
                    Ganeasa               Dumbraveni         Tunari
                    Gagu                  Dumitrana          Voluntari
                    Ghermanesti           Islaz
                    Izvorani              Magurele
                    Maineasca             Pruni
                    Moara Domneasca       Rosu
                    Moara Vlasiei         Rudeni
                    Olteni                Saftica
                    Ordoreanu             Sintesti
                    Ostratu               Stefanestii de Jos
                    Peris                 Teghes
                    Petrachioaia          Varteju
                    Petresti              Vidra
                    Pisc                  Zurbaua
                    Piteasca
                    Posta
                    Runcu
                    Surlari
                    Sindrilita
                    Tancabesti
                    Tanganu
                    Tamas
                    Tiganesti
                    Vanatori

                               Judetul Maramures
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Ceretiv             Aspra                 Boiu Mare          Ariesu de Padure
Ponorita            Baronel               Botoaia            Bargau
Preluca Noua        Bileac                Brebeni            Baita
Preluca Veche       Bilei                 Buteasa Rau        Berchezoaia
Soloteanei          Biserica              Crasna Viseului    Bistra
                    Bobeica               Cufoaia            Blidar
                    Buleasa               Cvasnita           Boiereni
                    Buteasa Codru         Dealu Mare         Bontaieni
                    Catun                 Draguiasa          Bradova
                    Canton                Fanate             Breb
                    Centru II             Garlea             Buteasa
                    Cercanel              Glod               Carpinis
                    Ciuta                 Gloduri            Catunul intre Vai
                    Cornet                Lenescei           Catunul Dealu
                    Cornetea              Luhei              Jurcaii
                    Corni                 Magureni           Cetatele
                    Crasna Maidan         Pasisnei           Chelinta
                    Dealu Corbului        Peteritea          Costeni
                    Draguiasa             Poderei            Coas
                    Dragomirov            Poiana Izvor       Copalnic Deal
                    Fericea               Salnita            Curtuiusu Mare
                    Frasinului            Trestia            Curtuiusu Mic
                    Garbova               Valea Florilor     Danestii
                    Gara                  Valea Pestilor     Chioarului
                    Groape                Valea Poienii      Dobric
                    Gurguiata             Valea Sasului      Fantanele
                    Handal                Valea Secaturii    Fersig
                    Horb                                     Frasinel
                    Hosteze                                  Handal
                    Hrihoretul de Jos                        Hovrila
                    Huta                                     Iadara
                    Ineu                                     Larga
                    Intersectie                              Leurda
                    Ivancicov                                Lunca la Tisa
                    Iza Izvor                                Manastirea
                    Izvoare                                  Merisor
                    Joseni                                   Mesteacan
                    Lespedea de Jos                          Negoiescu
                    Lespedea de Sus                          Negreia
                    Luh                                      Piatra
                    Lujana                                   Plopis
                    Lunca de Sus                             Podu Manastirii
                    Lunca Porosii                            Poienile
                    Lunci                                    de sub Munte
                    Miclusa                                  Poienile Izei
                    Mintau                                   Remeti pe Somes
                    Mociarnai                                Repedea
                    Morar                                    Sarbi Susan
                    Odesti                                   Sarca
                    Patpochir                                Slatioara
                    Pedolena                                 Stoiceni
                    Pentaia                                  Somcuta Mare/
                    Piatra                                   Somcuta Mare
                    Plaic                                    Tulghies
                    Posta                                    Ungureni
                    Poiana Botizii                           Varai
                    Pojornita                                Valea Hotarului
                    Prislop                                  Valea Muntelui
                    Remecioara                               Valea Neagra
                    Romanesti                                Valea Starcului
                    Runc                                     Valea Tisei
                    Saliste                                  Valea Viseului
                    Scorodnei                                Vima Mare
                    Sehelbe                                  Vima Mica
                    Sieut
                    Soloteanu
                    Stremt
                    Surdic
                    Ses
                    Sesu Manastirii
                    Suhorca
                    Ticau
                    Ulmoasa
                    Uloha
                    Ungurenii de Sus
                    Vale
                    Valea Birtului
                    Valea Bistrei
                    Valea Ilii
                    Valea Lazului
                    Valea Scradei
                    Valea Spinului
                    Valea Stireului
                    Valea Viseului
                    Valea Vinului
                    Voronici
                    Vozoc
                    Zapodrei
                    Zarica
                    Zaselo
                    Zaversiva
                    Zidicea
                    Zoseni
                    Zugau

                               Judetul Maramures
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Arduzel             Ardusat               Barsana            Arsita
Arinis              Ariesu de Camp        Berbesti           Deal Rauri
Asuaju de Jos       Baiut                 Berchez            Firiza
Asuaju de Sus       Baita                 Berinta            Gura Vaii
Baita de sub Codru  Bogdan Voda           Bocicoiu Mare
Basesti             Borcut                Busag
Baba                Bozanta Mare          Buciumi
Bicaz               Bozanta Mica          Campulung la Tisa
Botiza              Buzesti               Catul Birt
Budesti             Carbunar              Catul Raturi
Bulbuc              Catalina              Chiuzbaia
Calinesti           Cernesti              Cicarlau
Ciocotis            Chechis               Copalnic Manastur
Ciolt               Cisla                 Craciunesti
Costiui             Coltau                Damacuseni
Cornesti            Coltirea              Desesti
Coroieni            Culcea                Fantana
Coruia              Dragomiresti          Grosi
Cupseni             Dumbravita            Harnicesti
Curti               Dumbrava              Hideaga
Draghia             Fauresti              Ilba
Dupa Rau            Finteusu Mic          Lapusel
Feresti             Grui                  Leordina
Finteusu Mare       Ieud                  Mara
Grosii Tiblesului   Lapus                 Mocira
Hoteni              Laschia               Mogosesti
Lantroasa           Lucacesti             Moisei
Libotin             Miresu Mare           Nanesti
Manau               Pietroasa             Nou de Jos
Mociarschi          Pribilesti            Ocna Sugatag
Oarta de Jos        Remeti                Oncesti
Oarta de Sus        Rohia                 Petrova
Piatra              Rozavlea              Razoare
Repedea             Rus                   Recea
Somes Uileac        Ruscova               Rona de Jos
Sopota              Sarbi                 Rona de Sus
Strambu Baiut       Sacel                 Sabisa
Stramtura           Salistea de Sus       Sacalaseni
Suciu de Jos        Sihei                 Sapanta
Suciu de Sus        Sugau                 Sasar
Sieu                Surdesti              Sarasau
Surdesti            Tamaia                Satsugatag
Teceu Mic           Vad                   Stramtura
Tijnei              Vasile Alecsandri     Somcuta Mare
Ticau                                     Tautii Magheraus,
Ulita Ferestiului/                        Tisa
Oncesti                                   Tohat
Urmenis                                   Ulmeni
Valeni                                    Ung
Valenii Somcutei                          Unirii
Valenii Lapusului                         Vadu Izei
Valcinet                                  Valea Chioarului
Valea Morii                               Valea Cufundoasa
Valea Porcului                            Viseu de Jos
Valea Stejarului                          Viile Apei
Vicea

                               Judetul Mehedinti
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Dilma               Baraiac               Balvanestii de Jos Balta
Godeanu             Baia Noua             Baditesti          Carceni
Runcsoru            Baluta                Bunoaica           Cosovat
Sfodea              Bolovanu              Ciresu             Deleni
                    Branzeni              Costesti           Dubova
                    Busesti               Garbovatu de Sus   Grozesti
                    Cerna-Varf            Godeanu            Studina
                    Coada Cornetului      Isverna            Sovarna
                    Delureni              Moisesti           Susita
                    Eibenthal             Nadanova
                    Gardaneasa            Negrusa
                    Giurgiani             Obarsia Closani
                    Gornenti              Paunesti
                    Gornovita             Prejna
                    Ludu                  Rosia
                    Malarisca             Rudina
                    Parlagele             Selistea
                    Podeni                Svinita
                    Sipot                 Siroca
                                          Turtaba
                                          Vidimiresti

                               Judetul Mehedinti
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balvanesti          Adunatii Teiului      Arginesti          23 August
Bahna               Albulesti             Aurora             Balotesti
Brates              Almajel               Baltanele          Bistrita
Brativoesti         Bacles                Bala               Breznita-Ocol
Ceptureni           Barlogeni             Bala de Sus        Cerneti
Corzu               Bistreti              Balacita           Colibasi
Cracu Muntelui      Blidarele             Balta Verde        Dedovita Noua
Fantanile Negre     Bobaita               Batoti             Dudasu
Govodarva           Boceni                Branistea          Ghelmegioaia
Higiu               Breznita-Motru        Brosteni           Halanga
Iablanita           Budanesti             Buicesti           Hinova
Ilovita             Cervenita             Burila Mare        Izvoru Barzii
Ilovu-Suharu        Colaret               Burila Mica        Jidostita
Imoasa              Cotoroaia             Butoiesti          Magheru
Negresti            Cremenea              Cazanesti          Malovat
Olteanca            Crivina               Cearang            Ostrovu Corbului
Opranesti           Darvari               Cernaia            Prunisor
Padina Mare         Dumbrava de Jos       Cioroboreni        Scanteiesti
Padina Mica         Dumbrava-de Sus       Ciovarnasani       Simian
Pestenuta           Garbovatul de Jos     Cocorova
Petra               Gemeni                Comanesti
Plai                Gura Motrului         Copacioasa
Podu Grosu          Husnicioara           Corcova
Poiana Gruii        Izvoralu              Cordun
Proitesti           Izvoralu de Jos       Corlatel
Rocsoreni           Izvoru Frumos         Cozia
Scorila             Jiana Veche           Craguiesti
Slasoma             Lac                   Crainici
Smadovita           Lumnic                Cujmir
Stignita            Lupsa de Jos          Cujmiru Mic
Stircovita          Lupsa de Sus          Dalbocita
Valea Marcului      Noaptesa              Danceu
Vladasesti          Ohaba                 Devesel
Zegujani            Oprisor               Dobra
                    Pavat                 Drincea
                    Peri                  Ercea-Poiana
                    Pitulasi              Erghevita
                    Plopi                 Fantana Domneasca
                    Pluta                 Fata Cremenii
                    Poroina Mare          Floresti
                    Prisaceaua            Gardoaia
                    Racova                Garla Mare
                    Radutesti             Gheorghiesti
                    Ruptura               Goanta
                    Salatruc              Gogosu
                    Satu Mare             Greci
                    Selestiuta            Gruia
                    Tarsa                 Gutu
                    Sipot                 Gvardenita
                    Tintaru               Hotarani
                    Vladaia               Ieselnita
                    Vrancea               Ilovat
                                          Iupca
                                          Izimsa
                                          Izvoarele
                                          Izvoru Anestilor
                                          Jiana
                                          Jiana Mare
                                          Jirov
                                          Jugastru
                                          Livezile
                                          Luncsoara
                                          Maru Rosu
                                          Meris
                                          Obarsia de Camp
                                          Ostrovu Mare
                                          Patulele
                                          Ponoarele
                                          Poroinita
                                          Pristol
                                          Punghina
                                          Recea
                                          Rosiori
                                          Rogova
                                          Sardanesti
                                          Salcia
                                          Scapau
                                          Severinesti
                                          Stangaceaua
                                          Stejaru
                                          Stroiesti
                                          Susita
                                          Sisesti
                                          Tamna
                                          Tiganasi
                                          Vanatori
                                          Vanjulet
                                          Valea Anilor
                                          Valea Buna
                                          Valea Cosustei
                                          Valea Copcii
                                          Valea Ursului
                                          Viasu
                                          Voloiac
                                          Vrata
                                          Zegaia

                               Judetul Mures
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Fanate/Sincai         Ceia/Ghindari      Arghita/Vanatori
                    Fanatele Capusului    Daia/Bahnea        Bara/Magherani
                    Idiciu                Fanatele/          Barbosi
                    Vaideiu/Ogra          Madarasului        Beu
                    Valea Mare/Band       Negreni/Band       Botei
                    Visinelu/Sarmasu      Ursoaia/Papiu      Ciretea
                                          Ilarian            Cund/Bahnea
                                                             Dreojdii
                                                             Ercea/Bala
                                                             Eremieni
                                                             Feleag/Vanatori
                                                             Fitcau/Alunis
                                                             Idicel-Padure
                                                             Lascud/Ogra
                                                             Lefaia/Craiesti
                                                             Logig/Lunca
                                                             Merisor/Glodeni
                                                             Pusta/Sincai
                                                             Sacalu de Padure
                                                             Solocma/Ghindari
                                                             Seulita
                                                             Tonciu/Faragau

                               Judetul Mures
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Adrianu Mare        Agristeu              Abud/Ghindari      Atintis/Atintis
Barlibas            Arsita/Hodac          Adrian/Gurghiu     Abus/Mica
Bala/Bala           Baita/Lunca           Bagaciu            Acatari
Bezid               Bedeni/Galesti        Bahnea             Adamus
Bord/Cucerdea       Bichis/Bichis         Beica de Sus       Albesti
Botez/Atintis       Boiu/Albesti          Bereni/Magherani   Alunis
Bozed               Bordosiu              Bernadea/Bahnea    Apold
Campu Cetatii       Bozeni/Livezeni       Bobohalma          Balauseri
Cecalaca/Atintis    Cipaieni/Sanger       Bolintineni        Bardesti
Cibu/Fantanele      Dataseni/Cuci         Borzia/Rastolita   Balda/Sarmasu
Cinta/Craciunesti   Daia/Apold            Budiu Mic          Band
Cloasterf/Saschiz   Deleni/Ideciu de Jos  Candu/Magherani    Batos
Corbesti/Acatari    Dubiste de Padure     Cacuciu            Beica de Jos
Cornesti/           Dulcea/Ibanesti       Caluseri/Ernei     Berghia/Panet
Craciunesti         Dumbrava/Vatava       Capalna de Sus     Bistra Muresului
Cozma/Cozma         Filea/Deda            Capusu de Campie   Bogata
Culpiu              Frunzeni/Lunca        Casva/Gurghiu      Brancovenesti
Deleni/Bagaciu      Ibanesti Padure       Ceuas/Mica         Breaza
Dumitreni/Balauseri Idicel                Chiheru de Jos     Campenita
Fanate/Band         Isla/Hodosa           Chiheru de Sus     Calimanesti
Filitelnic/         Leordeni              Chirileu/Sanpaul   Calugareni/Eremitu
Balauseri           Madaras/Band          Ciobotani/Stanceni Cerghid/Ungheni
Gambut/Bichis       Magherus/Nades        Coasta Mare/Raciu  Cerghizel/Ungheni
Gogan/Bahnea        Marasesti/Band        Comori/Gurghiu     Ceuasu de Campie
Gradini             Maiad/Galesti         Coroi              Chetani
Gruisor/Acatari     Mosuni                Coroisanmartin     Chendu/Balauseri
Istihaza/Atintis    Moisa/Glodeni         Cotus              Chibed/Ghindari
Jacodu/Vetca        Oarba de Mures        Cris/Danes         Chinari/Santana
Larga/Sarmasu       Parau Crucii          Custelnic/Ganesti  de Mures
Lepindea/Bahnea     Paucisoara            Cuiesd/Panet       Cipau/Iernut
Milasel/Craiesti    Petrilaca/Cuci        Dambu              Cornesti/Adamus
Nandra/Bichis       Pietris/Deda          Deag/Iernut        Corunca/Livezeni
Nima Raciului       Poienita/             Deaj/Mica          Craciunesti
Ormenis/Viisoara    Livezeni              Dileu Vechi        Craiesti/Adamus
Oroiu/Band          Razoare               Dileu Nou/Sanpaul  Craiesti
Ozd/Bichis          Sanmihaiu             Draculea/Band      Cristesti/
Pacureni/Glodeni    de Padure             Dumitresti         Cristesti
Petea/Band          Santu/Lunca           Faragau            Cucerdea
Poarta/Faragau      Satu Nou/             Ferma Beng/        Cuci/Cuci
Ranta/Bogata        Gheorghe Doja         Breaza             Curteni
Roteni/Acatari      Stejeris/Acatari      Galateni/Pasareni  Dambau/Adamus
Roua/Fantanele      Suveica/Acatari       Gheorghe Doja      Damieni/Eremitu
Sangeorgiu          Seulia de Mures       Ghinesti/Neaua     Danes
de Camp             Soimus                Giulus/Ogra        Deda
Sanmarghita/        Tirimia/              Glajarie/Gurghiu   Dedrad/Batos
Sanpaul             Gheorghe Doja         Grindeni/Chetani   Dumbravioara/
Santioana/Viisoara  Toaca/Hodac           Hartau/Panet       Ernei
Salasuri/Vetca      Toldal/Voivodeni      Haranglab/Mica     Eremitu
Seleus/Zagar        Troita/Galesti        Herghelia          Ernei
Senereus/Balauseri  Urisiu de Jos         Hodac              Fantanele
Somostelnic/Mica    Urisiu de Sus         Hodosa             Filpisu Mare
Tirimioara          Vulcan/Apold          Iara de Mures      Filpisu Mic
Tusinu                                    Ibanesti           Gaiesti/Acatari
Tiptelnic/Band                            Iclanzel           Galesti
Uila/Batos                                Icland/Ernei       Ganesti
Ulies/Raciu                               Iclandu Mare       Ghindari
Valea Surii                               Ilioara/Gornesti   Glodeni
Valea Fratii                              Iod/Rastolita      Goreni/Batos
Valea Glodului                            Larga/Gurghiu      Gornesti
Valea Padurii                             Laslau Mic         Grausoru/Vargata
Valea Rece                                Laslau Mare        Grebenisu de
Valea Sanpetrului                         Lechinta           Campie
Vetca                                     Lechincioara       Gurghiu
                                          Luieriu            Hadareni/Chetani
                                          Lunca              Hetiur/Sighisoara
                                          Magherani          Ideciu de Jos
                                          Marculeni          Ideciu de Sus
                                          Maia/Magherani     Idrifaia
                                          Mestera/Stanceni   Ivanesti/Livezeni
                                          Mihesu de Campie   Jabenita/
                                          Moresti/Ungheni    Solovastru
                                          Mureni/Vanatori    Laureni
                                          Nadasa/            Livezeni
                                          Beica de Jos       Lunca Bradului
                                          Neagra             Lunca Muresului
                                          Neaua              Matrici/
                                          Odrihei            Eremitu
                                          Orsova Padure      Maioresti/
                                          Orsova/Gurghiu     Rusii Munti
                                          Orosia/Cuci        Mica/Mica
                                          Padureni/Gornesti  Miercurea
                                          Paingeni/Glodeni   Nirajului
                                          Pauloaia/Gurghiu   Mihai Viteazu/
                                          Papiu              Saschiz
                                          Ilarian            Mitresti/Vargata
                                          Petrilaca de       Morareni/
                                          Mures              Rusii Munti
                                          Pogaceaua          Murgesti/
                                          Porumbeni          Acatari
                                          Rapa de Jos        Nades
                                          Rigmani/Neaua      Nazna/Sancraiu
                                          Sanbrias/Hodosa    de Mures
                                          Sanger/Sanger      Ogra
                                          Sangeru de Padure  Parau Crucii/Raciu
                                          Sanmartinu         Panet
                                          de Campie          Pasareni
                                          Sanpetru de Campie Peris/Gornesti
                                          Sansimion/Neaua    Raciu
                                          Santioana de Mures Rastolita
                                          Sacareni/Ernei     Rusii Munti
                                          Salcud/Iernut      Sancraiu de Mures
                                          Satu Nou/          Sangeorgiu
                                          Sanpetru de Campie de Mures
                                          Sebes/Rusii Munti  Sangeorgiu
                                          Seleus/Danes       de Padure
                                          Sfantu Gheorghe/   Sanisor/Livezeni
                                          Iernut             Sanpaul
                                          Stejereni/Danes    Santana de Mures
                                          Sausa/Ungheni      Sabed/Ceuasu de
                                          Serbeni/Beica de   Campie
                                          Jos                Sarmasel-Gara/
                                          Silea Nirajului    Sarmasu
                                          Sincai             Sarmasel
                                          Soard/Vanatori     Sarmasu
                                          Taureni            Saschiz
                                          Teleac/Gornesti    Solovastru
                                          Topa/Albesti       Stanceni
                                          Vadas/Neaua        Suplac
                                          Valeni/Pogaceaua   Suseni
                                          Valureni/Cristesti Saulia
                                          Vatava             Saes/Apold
                                          Valea Izvoarelor   Sapartoc/Albesti
                                          Vidrasau/Ungheni   Sardu Nirajului
                                          Viisoara           Tampa/Miercurea
                                          Voivodeni          Nirajului
                                          Zapodea/Sanger     Trei Sate/Ghindari
                                          Zagar              Tigmandru/Nades
                                                             Ungheni
                                                             Vanatori
                                                             Valeni/Acatari
                                                             Valenii de Mures
                                                             Vargata
                                                             Vadu/Vargata
                                                             Valea Larga
                                                             Valea Sanpetrului
                                                             Valea/Vargata
                                                             Viforoasa/
                                                             Fantanele
                                                             Voiniceni
                                                             Zau de Campie

                               Judetul Neamt
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Barnadu               Bahnisoara         Bistricioara
                    Baneasa               Balanesti          Bradu
                    Barcanesti            Balusesti          Candesti
                    Bistra                Batranesti         Ceahlau
                    Chicerea              Betesti            Dreptu
                    Ciurea                Boboiesti          Filioara
                    Corhana               Borca              Galu
                    Darloaia              Bozieni            Ghindaoani
                    Gorun                 Brates             Grinties
                    Hartesti              Breaza             Hlapesti
                    Holm                  Bucium             Luminis
                    Huisurez              Carlig/Dulcesti    Mastacan/Borlesti
                    Ivanes                Causeni            Oglinzi
                    Izvorul Alb           Chilia             Petru Voda
                    Lunca/Vanatori        Chilii             Piatra Soimului
                    Madei                 Cuci               Podoleni
                    Manastirea Neamt      Curechistea        Poiana Largului
                    Mesteacan/Icusesti    Damuc              Ruginoasa
                    Nemtisor              David              Savinesti/Poiana
                    Nistria               Dolea              Teiului
                    Padureni              Dragova            Stanita
                    Patricheni            Frumosu            Tosorog
                    Poiana Humei          Ghidion            Topoliceni
                    Poiana/Dulcesti       Ghigoiesti         Urecheni
                    Poiana/Pangarati      Giurgeni           Valea Alba/
                    Poieni/Piatra         Gosmani            Baltatesti
                    Soimului              Grosi
                    Poienile Oancei       Hartop
                    Sacaleni              Hangu
                    Sabasa                Hoisesti
                    Secu                  Itrinesti
                    Socea                 Iucsa
                    Solca                 Izvoare
                    Spiridonesti          Lunca
                    Talpalai              Lunca Moldovei
                    Tabara                Margineni
                    Todireni              Mitocu Balan
                    Tardenii Mici         Moreni
                    Veja                  Muncel
                    Vladiceni             Munteni
                                          Nechit
                                          Negulesti
                                          Oantu
                                          Ortasti
                                          Pancesti
                                          Pangaracior
                                          Pangarati
                                          Paraul Carjei
                                          Paraul Caprei
                                          Pietrosu
                                          Pipirig
                                          Pluton
                                          Poiana/Brusturi
                                          Poloboc
                                          Popesti/Farcasa
                                          Popesti/Girov
                                          Preotesti
                                          Pustiera
                                          Radeni
                                          Rediu/Bara
                                          Rosiori
                                          Rocna
                                          Savesti
                                          Soci
                                          Soimaresti
                                          Sovoaia
                                          Tarzia
                                          Talpa
                                          Telec
                                          Tibucani
                                          Tibucanii de Jos
                                          Tolici
                                          Tutcani-Vale
                                          Ungheni
                                          Vadurele
                                          Valeni
                                          Valea Alba/
                                          Razboieni
                                          Vulpasesti

                               Judetul Neamt
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
                    Agarcia               Basta              Adjudeni
                    Agapia                Bodestii de Jos    Bara
                    Almas                 Brasauti           Baltatesti
                    Averesti              Brusturi           Barticesti
                    Bargaoani             Budesti/Faurei     Bistrita
                    Barjoveni             Chintinici         Bodesti
                    Bahna                 Climesti           Botesti
                    Bicaz-Chei            Costisa            Buruienesti
                    Bicazu Ardelean       Cracaoani          Cordun
                    Bisericani            Cut                Cotu Vames
                    Boghicea              Dragomiresti       Dobreni
                    Boistea               Dulcesti           Doljesti
                    Borseni               Faurei             Dumbrava Rosie
                    Borlesti              Hociungi           Gadinti
                    Bornis                Izvor              Garcina
                    Botesti/Girov         Micsunesti         Gheraiesti
                    Bozienii de Jos/      Miron Costin       Gheraiestii Noi
                    Dulcesti              Negresti/Bara      Girov
                    Brosteni              Negresti/Dobreni   Horia
                    Buhalnita             Oslobeni           Izvoare
                    Buhonca               Pildesti           Moldoveni
                    Butnaresti            Recea              Neagra/Tasca
                    Carligi               Secuieni           Nisiporesti
                    Caciulesti            Secuienii Noi      Rotunda
                    Cazaci                Stejaru/           Roznov/Roznov
                    Certieni              Ion Creanga        Sabaoani
                    Chiriteni             Tetcani            Savinesti/
                    Craiesti              Topolita           Savinesti
                    Cracau Negru          Traian/Sabaoani    Sagna
                    Cuiejdi               Turturesti         Simionesti
                    Danesti               Vad                Straja
                    Davideni                                 Stefan cel Mare
                    Dochia                                   Tamaseni
                    Dolhesti                                 Tasca
                    Draganesti                               Tarcau
                    Dumbrava                                 Trifesti
                    Dumbrava-Deal                            Vaduri
                    Farcasa                                  Viisoara
                    Frunzeni                                 Zanesti
                    Giulesti
                    Grozavesti
                    Grumazesti
                    Gura Vaii
                    Icusesti
                    Ingaresti
                    Izvoru Muntelui
                    Leghin
                    Manoaia
                    Marmureni
                    Magazia
                    Mastacan/Dragomiresti
                    Muncel
                    Oniceni
                    Pastraveni
                    Petricani
                    Plaiesu
                    Poiana/Dobreni
                    Poienari
                    Poienita/Poienari
                    Potoci
                    Prajesti
                    Raucesti
                    Razboieni
                    Rediu/Rediu
                    Romani
                    Ruginesti
                    Ruseni
                    Sacalusesti
                    Scaricica
                    Silistea
                    Slobozia/Bara
                    Slobozia/Roznov
                    Soci
                    Stanca
                    Stejaru
                    Tarpesti
                    Tazlau
                    Ticos
                    Timisesti
                    Totoiesti
                    Traian/Zanesti
                    Tupilati
                    Tepeseni
                    Vanatori
                    Varatec
                    Valea Arini
                    Valea Enei
                    Valea Seaca
                    Valea Ursului

                               Judetul Olt
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Blaj                  Bondrea            Barasti/Morunglav
                    Dulap                 Chilii             Cioroiu/Falcoiu
                    Lisa/Schitu           Corlatesti         Ghiosani
                    Margaritesti          Floru/Icoana       Gojgarei/Topana
                    Racovita              Ostrov             Miesti/Cungrea
                    Voineasa              Rudari/Falcoiu     Morunesti
                                          Tomeni             Poiana Mare
                                                             Redisoara
                                                             Seaca/Poboru
                                                             Spataru/Cungrea
                                                             Ungureni/Topana

                               Judetul Olt
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Berindei/Daneasa    Cezieni               Alimanesti         Albesti-Vale
Campu Parului       Greci/Osica de Sus    Barsesti/Frunzaru  Alunisu/Spineni
Candelesti/Topana   Olari                 Barza              Arcesti/Plesoiu
Chintesti/Bobicesti Popesti/Cungrea       Barasti de Cepturi Arpadia
Coteni/Obarsia Noua Preotesti             Braniste           Babiciu
Ianca Noua/         Rudari                Brosteni           Balanesti
Mandinesti/Valcele  Stanuleasa            Buicesti/Priseaca  Baleasa
Malu Rosu/Maruntei  Ursoaia/Icoana        Bulimanu           Balteni/Perieti
Rosieni/Dobrun      Valea Soarelui        Buzesti/Corbu      Barasti de Vede
Stefan cel Mare     Zanoaga/Daneasa       Calinesti          Barcanesti
Tabonu                                    Chiteasca          Batareni
                                          Chilia/Fagetelu    Bacea/Movileni
                                          Comanita/Teslui    Baldovinesti
                                          Constantinesti     Barbalai
                                          Craciunei          Beria/Oporelu
                                          Creti/Poboru       Bircii/Scornicesti
                                          Cucuieti/          Bistrita Noua
                                          Verguleasa         Bistrita/Piatra
                                          Dejesti/           Olt
                                          Vitomiresti        Bobicesti
                                          Deleni/Teslui      Brancoveni
                                          Dienci/Vulturesti  Branet/Barza
                                          Dobretu            Brastavatu
                                          Dumitresti/        Brebeni
                                          Verguleasa         Brebeni Romani
                                          Fripti/Radomiresti Brezuica
                                          Frunzaru           Broscari/Perieti
                                          Galmee             Busca/Mihaesti
                                          Gradistea/Ganeasa  Bucinisu
                                          Gubandru           Bucinisu Mic
                                          Horezu/Dobretu     Buta/Crampoia
                                          Icoana             Campu Mare
                                          Ipotesti/Milcov    Carlogani
                                          Izvorul/Ganeasa    Calui/Oboga
                                          Liicesti/Valcele   Cazanesti/Poganu
                                          Margheni           Catane/Schitu
                                          Mandra/Valeni      Cepari/Carlogani
                                          Milcov Vale        Cilieni
                                          Milcoveni/Corbu    Ciocanesti
                                          Mosteni/Teslui     Cocorasti/Plesoiu
                                          Mogosesti          Colibasi
                                          Onesti/Spineni     Colonesti
                                          Pietris            Comanesti/
                                          Poiana/Radomiresti Bobicesti
                                          Profa/Spineni      Comanca/Deveselu
                                          Samburesti         Corbu
                                          Schitu/Teslui      Corbuletu/
                                          Sprancenata        Corbu
                                          Suica/Scornicesti  Cornatelu/
                                          Teius/Scornicesti  Poboru
                                          Teiusu/Brebeni     Cornesti
                                          Trepteni           Coteana
                                          Turia/Valea Mare   Crampoia
                                          Uria/Frunzaru      Criva/Piatra Olt
                                          Ursa/Garcov        Crusovu/Brastavatu
                                          Valea Fetei        Cungrea
                                          Valea Ungureni     Curtisoara
                                          Visina-Gara        Cuza Voda/Spineni
                                          Viespesti          Daneasa
                                          Vitanesti          Deveselu
                                          Vlangaresti        Doanca/Tia Mare
                                          Zorleasca          Doba/Plesoiu
                                                             Dobriceni
                                                             Dobrosloveni
                                                             Dobroteasa
                                                             Dobroteasa Mica
                                                             Dobrotinet
                                                             Dobrun
                                                             Draghiceni
                                                             Dranovat
                                                             Dumitresti/Poganu
                                                             Enosesti/
                                                             Piatra Olt
                                                             Fantanele/
                                                             Gostavatu
                                                             Fagetelu
                                                             Falcoieni/Potcoava
                                                             Falcoiu
                                                             Farcasul de Jos
                                                             Farcasul de Sus
                                                             Frasinet
                                                             Garcov
                                                             Ganeasa
                                                             Gavanesti
                                                             Ghimpetenii Noi
                                                             Ghimpeteni
                                                             Giuvarasti
                                                             Gostavatu
                                                             Gradinari
                                                             Gradinile/Studina
                                                             Greci/Schitu
                                                             Grojdibodu
                                                             Gropsani/Vulpeni
                                                             Grozavesti
                                                             Gura Caluiu/Oboga
                                                             Gura Padinii/Orlea
                                                             Hotarani
                                                             Hotaru/Grojdibodu
                                                             Ianca
                                                             Iancu Jianu
                                                             Ibanesti/Cungrea
                                                             Isaci/Fagetelu
                                                             Izbiceni
                                                             Izvoarele
                                                             Jieni/Rusanesti
                                                             Jitaru/Scornicesti
                                                             Leleasca
                                                             Leotesti/Bobicesti
                                                             Liiceni/Draghiceni
                                                             Linia din Vale
                                                             Magura/Tatulesti
                                                             Margineni
                                                             Maruntei
                                                             Maruntei/Colonesti
                                                             Mereni
                                                             Miercesti/
                                                             Tatulesti
                                                             Mierlesti/Perieti
                                                             Mihaesti
                                                             Milcov
                                                             Milcov-Deal
                                                             Morunglav
                                                             Movileni
                                                             Negreni
                                                             Nicolae Titulescu
                                                             Obarsia Noua
                                                             Oboga
                                                             Oboga de Jos
                                                             Oltisoru/Ganeasa
                                                             Oporelu
                                                             Optasi
                                                             Orlea
                                                             Orlea Noua
                                                             Osica de Jos
                                                             Osica de Sus
                                                             Otestii de Jos
                                                             Otestii de Sus
                                                             Parscoveni
                                                             Perieti
                                                             Pestra/Daneasa
                                                             Petculesti
                                                             Piatra-Sat
                                                             Plaviceni
                                                             Plapcea/Fagetelu
                                                             Plesoiu
                                                             Plopsorelu
                                                             Poboru
                                                             Poganu
                                                             Potcoava
                                                             Potelu/Ianca
                                                             Potlogeni
                                                             Potopin
                                                             Priseaca
                                                             Priseaca/Vulpeni
                                                             Proaspeti
                                                             Radomiresti
                                                             Resca/Dobrosloveni
                                                             Redea
                                                             Rotunda
                                                             Rusanesti
                                                             Saltanesti/
                                                             Priseaca
                                                             Salcia/Slatioara
                                                             Satu Nou/Gradinari
                                                             Satu Nou/Orlea
                                                             Satu Nou/
                                                             Vadastrita
                                                             Scarisoara
                                                             Schitu
                                                             Schitu/Plesoiu
                                                             Seaca
                                                             Sinesti/Potcoava
                                                             Slatioara
                                                             Slaveni/Gostavatu
                                                             Spineni
                                                             Stavaru/Urzica
                                                             Stoborasti/Tufeni
                                                             Stoenesti
                                                             Stoicanesti
                                                             Strejesti de Jos
                                                             Strejesti de Sus
                                                             Studina
                                                             Studinita/Studina
                                                             Serbanesti
                                                             Serbanesti de Sus
                                                             Soparlita/
                                                             Parscoveni
                                                             Sotanga/Seaca
                                                             Sotani/Vulpeni
                                                             Tatulesti
                                                             Teslui
                                                             Tia Mare
                                                             Tirisneag/Valeni
                                                             Tonesti/Leleasca
                                                             Topana
                                                             Traianu
                                                             Trufinesti/
                                                             Potcoava
                                                             Tufeni
                                                             Tufeni Vale
                                                             Ulmet/Dobrun
                                                             Ulmi/Milcov
                                                             Ungheni/Optasi
                                                             Ursi/Leleasca
                                                             Urzica
                                                             Valcele
                                                             Vadastrita
                                                             Vadastra
                                                             Valeni
                                                             Valeni/Brancoveni
                                                             Valea Mare
                                                             Verguleasa
                                                             Visina Noua
                                                             Viisoara/Maruntei
                                                             Vineti/Spineni
                                                             Visina Veche
                                                             Vitomiresti
                                                             Vladila
                                                             Vladila Noua
                                                             Vlaici/Colonesti
                                                             Vulpesti/
                                                             Dobroteasa
                                                             Vulpeni
                                                             Vulturesti

                               Judetul Prahova
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Marginea Padurii    Albinari              Alunis-Vale        Adunati/Ocina de
Valea Unghiului     Bradeanca/Lapos       Aricesti Zeletin   Jos
                    Butuci/Sangeru        Baraitaru/         Adunati/Ocina de
                    Cernesti/Izvoarele    Draganesti         Sus
                    Chiciureni/Maneciu    Belciug/Draganesti Baltita/Manesti
                    Cosmina de Sus        Boldesti           Batrani/Starchiojd
                    Costeni/Maneciu       Bradet/Starchiojd  Buzota/Apostolache
                    Curmatura/Pacureti    Bustenari/Telega   Coada Izvorului
                    Glod/Lapos            Carbunesti         Crivina/Gorgota
                    Jugureni/Jugureni     Cheia/Maneciu      Cuib/Gornet
                    Malu Rosu/Ceptura     Chiojdeanca        Gresia/Starchiojd
                    Miresu/Sangeru        Cioranii de Jos    Independenta
                    Muchia/Salcia         Cioranii de Sus    Izvoru/Provita de
                    Nucet/Chiojdeanca     Cosmina de Jos     Sus
                    Ologeni               Doftana/Telega     Lopatnita/Soimari
                    Piatra Mica           Gogeasca           Marlogea
                    Plaiu Cornului        Gradistea          Malamuc/Gherghita
                    Poiana Trestiei       Gura Crivatului    Plaiu/Provita de
                    Rast/Salcia           Laposel            Sus
                    Schiulesti/Izvoarele  Lapos              Podu Cheii/Brebu
                    Tatarai               Lutu Rosu          Podu Lung/Comarnic
                    Trenu/Chiojdeanca     Marginenii de Jos  Poienarii Rali
                                          Melicesti/Telega   Poienarii Vechi
                                          Nucet/Gornet       Poienile/Predeal
                                          Pacureti           Sarari
                                          Piatra/Manesti     Popesti/Podenii
                                          Pietriceaua        Noi
                                          Plaiu/Talea        Rahova/Podenii Noi
                                          Podgoria/Tataru    Scurtesti/Stefesti
                                          Poiana Mare        Starchiojd
                                          Rotarea/Starchiojd Telega Vale
                                          Rotari/Ceptura     Telega
                                          Sangeru            Trestioara
                                          Salciile           Valea Anei
                                          Salcia/Salcia      Valea Cricovului
                                          Secaria            Valea Scheilor
                                          Silistea/Tataru
                                          Sotrile
                                          Tataru
                                          Talea
                                          Tesila
                                          Tisa/Sangeru
                                          Traisteni
                                          Udresti
                                          Vistieru/Sotrile
                                          Zambroaia

                               Judetul Prahova
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Alunis              Balta Doamnei         Adunati            Albesti Paleologu
Apostolache         Bratesti/Sirna        Aricesti Rahtivani Banesti
Bara/Balta Doamnei  Ciresanu/Baba Ana     Baltesti           Barcanesti
Bertea              Ciupelnita/Dumbrava   Brebu Manastirei   Batesti/Brazi
Bratasanca          Coserele              Brebu Megiesesc    Baba Ana
Carjari/Valcanesti  Curcubeu              (Silistea)         Berceni
Calugareni          Draganesti            Brebu              Blejoi
Carbunari           Dumbrava              Buchilasi          Bobolia
Ceptura de Sus      Galmeia/Plopu         Buda/Rafov         Bordeni
Ceptura             Ghinoaica/Fantanele   Bughea de Jos      Brazi
Cioceni             Gornet Cricov         Catunu/Drajna      Brazii de Jos
Coslegi             Habud/Sirna           Cerasu/Cerasu      Brazii de Sus
Colceag             Lacu Turcului         Cocorastii Mislii  Bucov
Cornu de Jos        Lunca Mare/Sotrile    Conduratu/Baba Ana Buda/
Darvari             Mehedinta             Ditesti            Aricesti Rahtivani
Dobrota             Muru                  Fantanele          Calinesti/Floresti
Draganeasa          Nucsoara de Jos       Faget/Drajna       Catunu/Berceni
Fanari/Gherghita    Nucsoara de Sus       Fagetu/            Cap Rosu/Floresti
Fulga de Jos        Olteni/Teisani        Gura Vitioarei     ?Chitorani/Bucov
Fulga de Sus        Pacuri/Surani         Filipestii de      Ciocrac/Drajna
Gherghita           Persunari             Padure             Cotofenesti/
Gornet              Pisculesti/Tinosu     Filipestii de Targ Varbilau
Goruna              Posesti               Fundeni            Coada Malului
Hatcarau            Posestii Ungureni     Goga/Rafov         Cocosesti/Paulesti
Inotesti            Predesti/Tinosu       Gorgota/Gorgota    Cocorastii Caplii
Loloiasca           Predeal/Predeal       Gura Vadului       Cocorastii Colt
Magula/Tomsani      Sarari                Harsa/Plopu        Cocorastii Grind
Magura/Soimari      Rachieri              Iazu/Magurele      Coltu de Jos
Malu Vanat          Sicrita/Rafov         Livadea/Varbilau   Corlatesti/Berceni
Matita/Pacureti     Sirna/Sirna           Malaiesti/Rafov    Cornu de Jos
Meri/Draganesti     Tarlesti/Posesti      Malaiestii de Jos  Cornu de Sus
Minieri             Tarculesti            Moara Domneasca    Drajna de Jos
Olarii Vechi        Tariceni/Sirna        Nedelea            Drajna de Sus
Ostrovu/Alunis      Teisani               Nisipoasa/Plopu    Drajna
Pantazi             Tinosu                Odaile/            Dumbravesti
Parepa-Rusani       Tohani                Puchenii Mari      Floresti
Piatra/Provita      Tulburea              Palanca/Rafov      Frasinet
de Jos              Vadu Parului          Plopu/Plopu        Gageni
Plaiu Campinei      Vadu Sapat            Podenii Noi        Ghighiu
Podu Corbului       Valea Cucului         Podenii Vechi      Gura Vitioarei
Poienarii Apostoli  Varnita/Sirna         Poiana Copaceni    Homoraciu
Poienarii Burchii   Vitioara de Sus       Rafov              Iordacheanu
Priseaca/Gornet     Zanoaga/Draganesti    Satul Borului      Izvoarele
Cricov                                    Sfarleanca         Jercalai/Urlati
Provita de Jos                            Slon/              Lipanesti
Provita de Sus                            Cerasu Stoenesti   Lunca Prahovei
Radila                                    Targsorul Nou      Magurele
Rudari/Cerasu                             Varbila            Magureni
Satu Nou/Baba Ana                         Valea Borului      Manesti
Seciuri/Sotrile                           Valea Tarsei       Maneciu Pamanteni
Stejaru/Brazi                                                Maneciu Ungureni
Surani                                                       Maneciu
Soimari                                                      Maruntis/Urlati
Soimesti/Ceptura                                             Miroslavesti
Stefesti                                                     Mislea/Scorteni
Tiparesti                                                    Moara Noua
Tomsani                                                      Moara/
Trestienii de                                                Puchenii Mari
Sus                                                          Mocesti/
Ungureni                                                     Iordacheanu
Valcanesti                                                   Negoiesti/Brazi
Valcelele/Colceag                                            Nistoresti/Breaza
Valea Dulce                                                  Novacesti/Floresti
Valea Plopului                                               Ogretin/Drajna
Valea Screzii                                                Paulesti
Zapodia                                                      Pietrisu/
                                                             Poiana Campina
                                                             Pietrosani/
                                                             Puchenii Mari
                                                             Plavia/Iordacheanu
                                                             Pleasa/Bucov
                                                             Ploiestiori/Blejoi
                                                             Plopeni-Sat
                                                             Podurile/Drajna
                                                             Poiana Campina
                                                             Poiana Varbilau
                                                             Popesti/Brazi
                                                             Potigrafu/Gorgota
                                                             Puscasi/Barcanesti
                                                             Puchenii Mari
                                                             Puchenii Mosneni
                                                             Romanesti/
                                                             Barcanesti
                                                             Scorteni
                                                             Targsoru Vechi/
                                                             Stancesti
                                                             Targsoru Vechi/
                                                             Strejnicu
                                                             Targsoru Vechi/
                                                             Targsoru Vechi
                                                             Tatarani/
                                                             Barcanesti
                                                             Tantareni/Blejoi
                                                             Urleta/Banesti
                                                             Varbilau/Varbilau
                                                             Valea Calugareasca
                                                             Valea Gardului
                                                             Valea Nicovani
                                                             Valea Urloi
                                                             Zalhana/Manesti
                                                             Zamfira/Lipanesti

                              Judetul Satu Mare
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Aliceni             Barsau de Jos         Aciua              Acas
Babta               Barsau de Sus         Adrian             Acris
Camarzana           Bicau                 Ady Endre          Amati
Orbau               Chilia                Agrisu Nou         Ambud
Racova              Coca                  Atea               Andrid
Ser                 Cuta                  Babesti            Apa
                    Gherta Mica           Baba Novac         Apateu
                    Ghirisa               Batarci            Ardud
                    Giurtelecu Hododului  Becheni            Babasesti
                    Lechinta              Bercu              Beltiug
                    Lelei                 Bercu Nou          Berveni
                    Racsa                 Bocicau            Bixad
                    Remetea Oasului       Bogdand            Blaja
                    Sarvazel              Boinesti           Boghis
                    Tarsolt               Borlesti           Botiz
                    Turt-Bai              Calinesti-Oas      Camin
                                          Cean               Capleni
                                          Cehalut            Caraseu
                                          Cehal              Cauas
                                          Chegea             Certeze
                                          Chereusa           Cig
                                          Chisau             Cionchesti
                                          Cidreag            Ciumesti
                                          Comlausa           Ciuperceni
                                          Corund             Corod
                                          Craidorolt         Culciu Mare
                                          Criseni            Culciu Mic
                                          Crucisor           Decebal
                                          Dabolt             Dindesti
                                          Dacia              Doba
                                          Dara               Dorolt
                                          Dindestiu Mic      Draguseni
                                          Dobra              Foieni
                                          Domanesti          Gelu
                                          Dumbrava           Ghenci
                                          Eriu Sancrai       Halmeu
                                          Gerausa            Huta Certeze
                                          Gherta Mare        Ianculesti
                                          Ghilesti           Iojib
                                          Ghilvaci           Irina
                                          Giorocuta          Lazuri
                                          Giungi             Lipau
                                          Hodisa             Livada
                                          Hodod              Lucaceni
                                          Homorodu de Jos    Luna
                                          Homorodu de Mijloc Madaras
                                          Homorodu de Sus    Marna Noua
                                          Horea              Mediesu Aurit
                                          Hotoan             Micula
                                          Hrip               Micula Noua
                                          Hurezu Mare        Moftinu Mic
                                          Iegheriste         Necopoi
                                          Livada Mica        Oar
                                          Marius             Odoreu
                                          Medisa             Orasu Nou
                                          Medies Raturi      Paulesti
                                          Medies Vii         Paulean
                                          Mesteacan          Petea
                                          Mihaieni           Petin
                                          Moftinu Mare       Petresti
                                          Moiseni            Piscari
                                          Nadisu Hododului   Piscolt
                                          Nisipeni           Portita
                                          Noroieni           Ratesti
                                          Orasu Nou-Vii      Rosiori
                                          Pasunea Mare       Ruseni
                                          Peles              Sacaseni
                                          Pelisor            Sarauad
                                          Pir                Satmarel
                                          Piru Nou           Sanislau
                                          Poiana Codrului    Santau
                                          Pomi               Supuru de Jos
                                          Porumbesti         Supuru de Sus
                                          Potau              Tatarasti
                                          Prilog             Terebesti
                                          Prilog-Vii         Tireac
                                          Racsa-Vii          Tiream
                                          Resighea           Tur
                                          Romanesti          Turulung
                                          Sai                Urziceni
                                          Sanmiclaus         Urziceni-Padure
                                          Sauca              Valea Morii
                                          Satu Mic           Valea Vinului
                                          Scarisoara Noua    Vama
                                          Silvas             Vetis
                                          Socond             Vezendiu
                                          Soconzel           Viile Satu Mare
                                          Solduba
                                          Someseni
                                          Stana
                                          Sudurau
                                          Sandra
                                          Sirlau
                                          Tamaseni
                                          Tarna Mare
                                          Traian
                                          Trip
                                          Turt
                                          Turulung-Vii
                                          Unimat
                                          Valea Seaca

                             Judetul Salaj
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Dealu Corbului      Barsauta              Adalin             Aleus
Fufez               Babiu                 Bezded             Archid
Marca-Huta          Cozla                 Calacea            Bercea
Preoteasa           Cubles                Cerasa             Bocsita
                    Cutis                 Chiesd             Camar
                    Dolu                  Chilioara          Ceaca
                    Dumuslau              Ciula              Chizeni
                    Fantanele/Dragu       Colonia Sighet     Ciglean
                    Fantanele/Rus         Dobrocina          Ciureni
                    Faget                 Dolheni            Cormenis
                    Francenii de Piatra   Fildu de Sus       Cosniciu de Sus
                    Galaseni              Gura Vladesei      Deja
                    Huta/Buciumi          Jebuc              Deleni
                    Magura/Galgau         Luminis            Doh
                    Maleni                Mineu              Falcusa
                    Mesteacan             Muncel             Fildu de Mijloc
                    Mierta                Negreni            Fodora
                    Miluani               Notig              Gostila
                    Paduris               Pirosa             Hasmas
                    Petrinzel             Popteleac          Hurez
                    Poiana Ontii          Rastoltu Mare      Huseni
                    Rogna                 Recea Mica         Iaz
                    Ruginoasa             Sangeorgiu         Lesmir
                    Sasa                  de Meses           Naimon
                    Testioara             Santa Marie        Periceiu Mic
                    Ugrutiu               Sighetu Silvaniei  Plopis
                    Vartesca              Solomon            Podis
                    Valisoara             Stana              Poiana Magura
                    Valea Ciurenilor      Stoboru            Poienita
                    Valea Hranei          Stupini            Preluci
                    Valea Lesului         Saud               Purcaret
                    Valea Loznei          Seredei            Sampetru Almas
                    Valea Lunga           Soimuseni          Sarbi
                                          Trestia            Sici
                                          Turbuta            Solona
                                          Vadurele           Subcetate
                                          Valeni             Sumal
                                          Viile Jacului      Toplita
                                          Zalnoc             Voivodeni
                                                             Zauan-Bai
                                                             Zalha

                              Judetul Salaj
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Biusa               Barsa                 Alunis             Aghires
Bozies              Bilghezd              Barsau             Agrij
Brusturi            Buzas                 Barsa              Bocsa
Carastelec          Clit                  Babeni             Borla
Cheud               Cristoltel            Badacini           Brebi
Cosniciu de Jos     Cuceu                 Balan              Bulgari
Cristelec           Cuzaplac              Banisor            Campia
Cristolt            Dragu                 Badon              Chichisa
Dersida             Fildu de Jos          Ban                Ciumarna
Diosod              Maladie               Benesat            Crasna
Domnin              Marca                 Bizusa-Bai         Creaca
Firminis            Petrindu              Bobota             Criseni
Galpaia             Poiana Blenchii       Bodia              Cristur
Halmasd             Pusta-Vale            Bogdana            Doba
Husia               Ratin                 Boghis             Dobrin
Ilisua              Recea Mare            Borza              Guruslau
Lazuri              Rona                  Bozna              Hereclean
Lompirt             Rus                   Braglez            Horoatu Cehului
Mal                 Starciu               Buciumi            Mesesenii de Jos
Marin               Simisna               Capalna            Mirsid
Pria                Tamasa                Cernuc             Moigrad
Rastoltu Desert     Tetisu                Chechis            Nusfalau
Ratovei             Tusa                  Chendrea           Pausa
Samsud                                    Chendremal         Pericei
Soimus                                    Ciocmani           Poarta Salajului
Valcau de Sus                             Cizer              Popeni
Valea Pomilor                             Cosei              Prodanesti
Verveghiu                                 Cuciulat           Romanasi
                                          Dabaceni           Romita
                                          Drighiu            Sancraiu Silvaniei
                                          Fabrica            Salatig
                                          Fetindia           Salajeni
                                          Fizes              Sarmasag
                                          Galgau Almas       Stana
                                          Galgau pe Somes    Tihau
                                          Garbou             Uileac
                                          Garceiu            Varsolt
                                          Giurtelec          Var
                                          Glod
                                          Hida
                                          Horoatu Crasnei
                                          Ileanda
                                          Inau
                                          Ip
                                          Jac
                                          Lemniu
                                          Letca
                                          Lozna
                                          Maieriste
                                          Mesesenii de Sus
                                          Moiad
                                          Motis
                                          Napradea
                                          Nadis
                                          Peceiu
                                          Perii Vadului
                                          Plesca
                                          Porti
                                          Rastoci
                                          Racas
                                          Sag
                                          Sancraiu Almas
                                          Sanmihaiu Almasului
                                          Somes Guruslau
                                          Somes Odorhei
                                          Surduc
                                          Sutor
                                          Tranis
                                          Treznea
                                          Ulciug
                                          Valcau de Jos
                                          Zauan
                                          Zimbor

                               Judetul Sibiu
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                    Ciupari               Brosteni           Armeni
                    Fundu Raului          Bruiu              Bogatu Roman
                    Rau Sadului           Prislop            Chirpar
                    Teline                Somartin           Floresti
                                                             Ghijasa de Jos
                                                             Gusu
                                                             Jina
                                                             Ludos
                                                             Malancrav
                                                             Metis
                                                             Moardas
                                                             Movile
                                                             Netus
                                                             Noistat
                                                             Nou Sasesc
                                                             Presaca
                                                             Ravasel
                                                             Retis
                                                             Rondola
                                                             Sasaus
                                                             Stenea
                                                             Salcau
                                                             Stejeris
                                                             Veseud/Slimnic

                              Judetul Sibiu
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Aciliu              Alma Vii              Alma               Agarbiciu
Alamor              Arpasu de Sus         Altana             Apoldu de Sus
Amnas               Benesti               Apoldu de Jos      Axente Sever
Apos                Boarta                Arpasu de Jos      Bradu
Boian               Bradeni               Atel               Brateiu
Buia                Buzd                  Barghis            Cisnadioara
Copsa Mare          Casolt                Bazna              Cristian
Dealu Frumos        Cartisoara            Biertan            Coves
Dobarca             Curciu                Blajel             Darlos
Dupus               Gales                 Boita              Ernea
Fantanele           Ghijasa de Sus        Bungard            Gura Raului
Fofeldea            Hosman                Carta              Hoghilag
Geacas              Iacobeni              Colun              Ighisu Nou
Hasag               Micasasa              Cornatel           Marsa
Ilimbav             Marpod                Daia               Miercurea
Mag                 Mihaileni             Glamboaca          Mosna
Merghindeal         Nemsa                 Hamba              Orlat
Motis               Noul                  Ighisu Vechi       Poplaca
Pauca               Noul Roman            Laslea             Porumbacu de Jos
Pelisor             Paucea                Loamnes            Rasinari
Rod                 Poiana Sibiului       Mohu               Ruja
Romanesti           Porumbacu de Sus      Nocrich            Rusi
Sebesu de Jos       Prod                  Racovita           Sacel
Sebesu de Sus       Richis                Rosia              Sadu
Soala               Rusciori              Sacadate           Saliste
Sorostin            Seica Mica            Sarata             Saros
Tapu                Smig                  Scorei             Slimnic
Tichindeal          Sangatin              Sura Mica          Seica Mare
Vard                Sibiel                Talmacel           Selimbar
Veseud              Vale                  Talmaciu Colonie   Sura Mare
Zlagna              Valea Viilor          Tilisca            Tarnava
                    Velt                  Toparcea
                    Vurpar                Turnu Rosu
                                          Valchid
                                          Valea Lunga
                                          Vestem

                              Judetul Suceava
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
Bobeica             Argel                 Antoceni           Botusel
Brodina             Bahna Arini           Benia              Catrinari
Izvoarele Sucevei   Brosteni              Boura              Coverca
                    Climauti              Breaza de Sus      Deleni
                    Codru                 Brodina de Jos     Dragoiasa
                    Costileva             Ciumarna           Giurgesti
                    Cotu Dobei            Frasin             Gura Haitii
                    Cununschi             Gainesti           Herla
                    Darmoxa               Gura Solcii        Hreatca
                    Delut                 Iedu               Ioneasa
                    Demacusa              Leucusesti         Jacota
                    Dornisoara            Manolea            Meresti
                    Ehriste               Moldova Sulita     Mesteceni
                    Gemenea               Negrileasa         Movileni
                    Glodu                 Paltinu            Nigotesti
                    Lupcina               Parau Negrei       Osoi
                    Maidan                Poiana Micului     Petia
                    Magura                Probota            Plesesti
                    Nisipitu              Rusi               Poiana Marului
                    Paiseni               Sadau              Roscani
                    Paltinis              Stamate            Rotunda
                    Plesa                 Tibau              Sasca Mare
                    Poienari              Uidesti            Sasca Mica
                    Rasca                                    Securiceni
                    Sarisoru                                 Silistea
                    Sarisoru Mare                            Solonetu Nou
                    Slatioara                                Sinca
                    Slobozia                                 Uncesti
                    Saru Bucovinei                           Valea Glodului
                    Tataru                                   Valeni Stanisoara
                    Tesna                                    Vericicani
                    Tolesti                                  Vulturesti
                    Ulma
                    Vadu Negrilesei
                    Valea Bancului
                    Valea Poienii
                    Zalomestra

                              Judetul Suceava
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Bainet              Basarabi              Arbore             Adancata
Bancesti            Balinesti             Balaceana          Argestru
Banesti             Botesti               Barasti            Arghira
Beresti             Botnareni             Berchisesti        Baia
Botosenita Mica     Botosana              Bilca              Badeuti
Bradatel            Burla                 Bogata             Baisesti
Breaza              Bursuceni             Bogdanesti         Balcauti
Brodina             Capu Campului         Boroaia            Bivolarie
Brosteni            Casvana               Botosenita Mare    Bosanci
Budeni              Calinesti             Botus              Braiesti
Cacica              Comanesti             Botus              Bucsoaia
Carlibaba           Corocaiesti           Brasca             Bunesti
Calinesti Vasilache Costana               Buda               Capu Codrului
Cojoci              Cotu Baii             Buda               Calugareni
Corlata             Deia                  Calafindesti       Chiliseni
Cotargasi           Dumbraveni            Calinesti          Ciumulesti
Crucea              Dumbravita            Ciocanesti         Corni
Dealu Floreni       Fantana Mare          Ciomartan          Cornu Luncii
Dumbrava            Forasti               Ciprian Porumbescu Cozanesti
Dumbrava            Giulesti              Clit               Cumparatura
Falcau              Gulia                 Colacu             Darmanesti
Fantanele           Hantesti              Costisa            Dolhasca
Fetesti             Horodniceni           Cosna              Dolhestii Mari
Gramesti            Humoreni              Danila             Dolhestii Mici
Haleasa             Husi                  Doroteia           Dorna Arini
Holda               Jahalia               Dragosa            Dorna Candreni
Holdita             Mihaiesti             Dragoiesti         Dornesti
Iaz                 Mironu                Florinta           Dragomirna
Mariteia Mica       Neagra Sarului        Frumoasa           Draguseni
Musenita            Parhauti              Frumosu            Dumbraveni
Nicani              Pocoleni              Fundu Moldovei     Frasin
Ostra               Poiana                Galanesti          Fratautii Noi
Panaci              Poieni Suceava        Grigoresti         Fratautii Vechi
Paraie              Racova                Gropeni            Gara
Partestii de Jos    Reuseni               Gura Putnei        Granicesti
Partestii de Sus    Rotopanesti           Hartop             Horodnic de Jos
Plavalari           Sacuta                Hurjuieni          Horodnic de Sus
Poiana Stampei      Solonet               Iaslovat           Iacobeni
Rudesti             Stancuta              Liteni             Iacobesti
Rusca               Stulpicani            Lunca              Ilisesti
Salageni            Todiresti             Malini             Ipotesti
Silistea Noua       Valea Bourei          Maneuti            Lamaseni
Slatina             Valea Moldovei        Maritei            Lipoveni
Tesna               Voievodeasa           Mazanaiesti        Lisaura
Valea Stanei        Voitinel              Mestecanis         Liteni
Varfu Dealului                            Moara Carp         Lucacesti
Vascauti                                  Moisa              Luncusoara
Verbia                                    Moldovita          Marginea
Vicsani                                   Plutonita          Manastioara
Vornicenii Mari                           Poiana             Manastirea
                                          Poiana Negri       Humorului
                                          Poieni Solca       Mereni
                                          Prelipca           Mihoveni
                                          Rasca              Milisauti
                                          Reuteni            Mitocasi
                                          Romanesti          Mitocu
                                          Rusi Manastioara   Dragomirnei
                                          Satu Mare          Moara Nica
                                          Siminicea          Molid
                                          Slatioara          Negostina
                                          Slobozia           Oniceni
                                          Slobozia Sucevei   Padureni
                                          Stanca             Paltinoasa
                                          Serbauti           Patrauti
                                          Tautesti           Plopeni
                                          Tarna Mare         Podeni
                                          Tibeni             Pojorata
                                          Vatra Moldovitei   Praxia
                                          Varatec            Preutesti
                                          Zaharesti          Prisaca Dornei
                                          Zamostea           Putna
                                                             Radaseni
                                                             Rosiori
                                                             Rosu
                                                             Sadova
                                                             Salcea
                                                             Sasca Noua
                                                             Sfantu Ilie
                                                             Solca
                                                             Spataresti
                                                             Straja
                                                             Stramtura
                                                             Stroiesti
                                                             Sucevita
                                                             Saru Dornei
                                                             Scheia
                                                             Serbanesti
                                                             Soldanesti
                                                             Stirbat
                                                             Tisauti
                                                             Udesti
                                                             Vadu Moldovei
                                                             Valea Putnei
                                                             Vama
                                                             Veresti
                                                             Vicovu de Jos
                                                             Vicovu de Sus
                                                             Volovat
                                                             Voronet
                                                             Zvorastea

                            Judetul Teleorman
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
 80%                  70%                    60%               50%
_______________________________________________________________________________
                                                             Prundu
                                                             Talpa Bascoveni
                                                             Talpa Ograzile
                                                             Talpa Rotaresti

                            Judetul Teleorman
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
 40%                  30%                    20%                5%
_______________________________________________________________________________
Albeni              Albesti               Bascoveni          Blejesti
Bacalesti           Antonesti             Baneasa            Branceni
Balta Sarata        Babaita               Baciu              Brebina
Banov               Baduleasa             Balaci             Buzescu
Bujoru              Baldovinesti          Beiu               Calinesti
Calmatuiu           Beciu                 Bogdana            Ciuperceni
Calmatuiu de Sus    Belciug               Botoroaga          Cosoteni
Catunu              Beuca                 Bratasani          Crangu
Caravaneti          Brancoveanca          Bragadiru          Cucuieti
Comoara             Butculesti            Bujoreni           Draganesti de Vede
Crangeni            Butesti               Bujoru             Furculesti
Dorobantu           Carlomanul            Calomfiresti       Islaz
Dracesti            Calugaru              Cernetu            Lita
Draghinesti         Cetate                Cervenia           Magura
Gratia              Ciolanestii din Deal  Contesti           Maldaeni
Ionascu             Ciolanestii din Vale  Crevenicu          Mavrodin
Merisani            Ciuperceni            Didesti            Meri
Negreni             Ciurari               Dobrotesti         Nanov
Negreni de Sus      Clanita               Draganesti Vlasca  Olteanca
Negrilesti          Copaceanca            Dracea             Peretu
Nicolaie Balcescu   Cosmesti              Fantanele          Plosca
Plopi               Dracsani              Frumoasa           Poroschia
Preajba             Dracsenei             Galateni           Radulesti
Sarbeni             Dudu                  Garagau            Scrioastea
Sarbeni de Jos      Dulceanca             Gradisteanca       Segarcea-Vale
Scurtu Slavitesti   Florica/Crangu        Guruieni           Smardioasa
Scurtu Mare         Frasinet              Insuratei          Troianul
Stejaru             Gardesti              Laceni             Tiganesti
Udeni               Izvoarele             Lada               Vacarasti
Vatasi              Merenii de Jos        Licuriciu          Vedea
Valea Postei        Merenii de Sus        Lisa               Vitanesti
                    Merisani              Lunca
                    Necsesti              Marzanesti
                    Odobeasca             Magura cu Liliac
                    Plopii Slavitesti     Mosteni/Furculesti
                    Poeni                 Mosteni/Mosteni
                    Poiana/Ciuperceni     Moldoveni
                    Purani de Jos         Nasturelu
                    Purani de Sus         Navodari
                    Putineiu              Nenciulesti
                    Rasmiresti            Olteni
                    Saceni                Orbeasca de Jos
                    Satu Vechi            Orbeasca de Sus
                    Schela                Paru Rotund
                    Segarcea-Deal         Pauleasca
                    Sericu                Perii Brosteni
                    Silistea              Piatra
                    Silistea Gumesti      Pietrosani
                    Silistea Mica         Pleasov
                    Smardan               Prunaru
                    Tecuci/Balaci         Purani
                    Tudor Vladimirescu    Radoiesti-Deal
                    Tunari                Radoiesti-Vale
                    Valea Ciresului       Saele
                    Zambreasca            Salcia
                                          Schitu Poenari
                                          Seaca
                                          Secara
                                          Sfintesti
                                          Silistea
                                          Slavesti
                                          Slobozia Mandra
                                          Socetu
                                          Spatarei
                                          Stejaru
                                          Storobaneasa
                                          Suhaia
                                          Soimu
                                          Tarnava
                                          Tatarastii de Jos
                                          Tatarastii de Sus
                                          Teleormanu
                                          Traian
                                          Trivale Mosteni
                                          Uda Clocociov
                                          Uda Paciurea
                                          Udupu
                                          Ulmeni
                                          Urluiu
                                          Vanatori
                                          Vartoape de Jos
                                          Vartoape de Sus
                                          Vaceni
                                          Valea Alba
                                          Valea Parului
                                          Vatra
                                          Viisoara
                                          Voevoda
                                          Zimnicele

                            Judetul Timis
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
                                          Bunea Mare         Bulza
                                          Dubesti            Cosari
                                          Iersnic            Costeiu de Sus
                                          Ohaba Romana       Crivina de Sus
                                                             Farasesti
                                                             Grosi
                                                             Luncani
                                                             Nemesesti
                                                             Ohaba Lunga
                                                             Percosova
                                                             Poieni
                                                             Sacosu Mare

                            Judetul Timis
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Barna               Balosesti             Alios              Albina
Babsa               Bara                  Barateaz           Bacova
Beba Veche          Bazosu Vechi          Batesti            Becicherecu Mic
Bencecu de Sus      Bencecu de Jos        Balint             Belint
Bogda               Berecuta              Banloc             Birda
Botesti             Beregsau Mic          Bazosu Nou         Cheveresu Mare
Botinesti           Berini                Begheiu Mic        Chisoda
Breazova            Branesti              Beregsau Mare      Chizatau
Bucovat/Dumbrava    Brestovat             Bethausen          Clarii Vii
Butin               Capat                 Bichigi            Costei
Buzad               Cerna                 Biled              Denta
Cadar               Ciresu                Bobda              Dudestii Noi
Cebza               Cladova               Bodo               Dumbravita
Cheglevici          Clopodia              Boldur             Gataia
Cherestur           Cornesti              Brestea            Gavojdia
Colonia Bulgara     Crai Nou              Bucovat/Remetea    Ghiroda
Crivina             Cruceni               Bulgarus           Giarmata
Dejan               Darova                Carpinis           Giarmata-Vii
Dolat               Dragsinesti           Calacea            Giroc
Dragsinesti         Dragoiesti            Carani             Iosifalau
Drinova             Dudestii Vechi        Ceacova            Izvin
Duboz               Fardea                Cenad              Jebel
Fadimac             Ficatari              Cenei              Jena
Ferendia            Foeni                 Cermeteaz          Lugojel
Gad                 Ghilad                Checea             Maguri
Gaiu Mic            Ghizela               Cliciova           Mosnita Noua
Gladna Romana       Giera                 Cosava             Opatita
Graniceri           Gladna Montana        Colonia Mica       Ortisoara
Gruni               Herendesti            Comlosu Mare       Peciu Nou
Hauzesti            Hezeris               Comlosu Mic        Recas
Herneacova          Hitias/Ghizela        Covaci             Remetea Mare
Iecea Mare          Homojdia              Criciova           Sanandrei
Iecea Mica          Honorici              Curtea             Sanmihaiu Roman
Ionel               Ianova                Cutina             Sacalaz
Juresti             Icloda                Dinias             Sculea
Matnicu Mic         Igris                 Dragsina           Sag
Macedonia           Ivanda                Dumbrava           Sustra
Nadrag              Jdioara               Fibis              Tapia
Ofsenita            Jupanesti             Folea              Topolovatu Mare
Olosag              Jupani                Gelu               Urseni
Otelec              Latunas               Gherman            Utvin
Padurani            Livezile              Giulvaz            Voiteg
Partos              Manastire             Gottlob
Petroman            Murani                Grabati
Petrovaselo         Ohaba Forgaci         Hitias
Pietroasa           Otvesti               Hodos
Pordean             Paniova               Hodoni
Povergina           Parta                 Ictar-Budinti
Pustinis            Petroasa Mare         Iosif
Rauti               Pini                  Jabar
Sanmartinu Maghiar  Poganesti             Jamu Mare
Sanpetru Mic        Rachita               Lenauheim
Sarazani            Remetea Lunga         Leucusesti
Secas               Remetea Mica          Libling
Soca                Romanesti             Lovrin
Stanciova           Rovinita Mare         Lucaret
Sarlota             Rudna                 Lunga
Semlacu Mic         Sangeorge             Manastiur
Sipet               Sarbova               Masloc
Stiuca              Saceni                Margina
Toager              Sanovita              Mosnita Veche
Valcani             Seceani               Moravita
Visag               Sintesti              Nerau
Vizejdea            Stamora Romana        Nevrincea
Zgribesti           Sudrias               Nitchidorf
Zolt                Surducu Mic           Padureni/Jebel
Zorani              Susani                Paru
                    Targoviste            Periam
                    Tes                   Pesac
                    Temeresti             Pischia
                    Teremia Mica          Racovita
                    Tomesti               Sanmartinu Sarbesc
                    Tomesti-Sat           Sanmihaiu German
                    Tormac                Sanpetru Mare
                    Uihei                 Salbagel
                    Uivar                 Sacosu Turcesc
                    Unip                  Saravale
                    Valea Lunga           Sat Chinez
                    Romana                Silagiu
                                          Sinersig
                                          Stamora Germana
                                          Sandra
                                          Semlacu Mare
                                          Temeresti
                                          Teremia Mare
                                          Tomnatic
                                          Topolovatu Mic
                                          Traian Vuia
                                          Tipari
                                          Uliuc
                                          Victor Vlad
                                          Delamarina
                                          Varias
                                          Vucova

                            Judetul Tulcea
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
C.A. Rosetti        Ceatalchioi           Baltenii de Jos    Baltenii de Sus
Caraorman           Crisan                Magurele           Calfa
Chilia              Gorgova               Razboieni          Cerbu
Letea               Grindu                                   Corugea
Mila 23             Maliuc                                   Dunavatu de Jos
Periprava           Pardina                                  Fantana Mare
Sfantu Gheorghe     Partizani                                Luminita
Sulina                                                       Mandra
Sfistofca                                                    Neatarnarea
                                                             Rahmanu

                            Judetul Tulcea
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Altan-Tepe          Alba                  Agighiol           Baia
Carjelari           Balabancea            Carcaliu           Cataloi
Camena              Beidaud               Ceamurlia de Jos   Cerna
Casimcea            Caugagia              Ciucurova          Horia
Mesteru             Ceamurlia de Sus      Enisala            Izvoarele
Nifon               Closca                Frecatei           Jijila
Sarighiol de Deal   Colina                Garvan             Luncavita
Vasile Alecsandri   Daieni                Greci              Mihail
Visterna            Dorobantu             I.C. Bratianu      Kogalniceanu
                    Fagarasu Nou          Iazurile           Malcoci
                    Ferma Nalbant         Jurilovca          Mineri
                    Floresti              Mircea Voda        Nalbant
                    G-ral Praporgescu     Niculitel          Nufaru
                    Hamcearca             Posta              Somova
                    Iulia                 Sabangia
                    Lastuni               Sarichioi
                    Lunca                 Slava Cercheza
                    Nicolae Balcescu      Slava Rusa
                    Ostrov                Smardan
                    Panduru               Topolog
                    Parches               Turcoaia
                    Peceneaga             Valea Nucarilor
                    Plopu                 Zebil
                    Randunica
                    Sambata Noua
                    Salcioara
                    Sarinasuf
                    Stejaru
                    Telita
                    Traian
                    Trestenic
                    Valea Teilor
                    Visina

                            Judetul Vaslui
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
                    Arsita                Armaseni/Bacesti   Albesti/Delesti
                    Bancesti              Armaseni           Arsura/Arsura
                    Bradesti              Averesti           Avramesti/
                    Copaceana             Barlalesti         Voinesti
                    Corobanesti           Babusa             Babuta
                    Doagele               Baltati            Bejenesti/Laza
                    Docani                Bartalus Mocani    Botesti/Botesti
                    Fantana Blanarului    Bartalus Razesti   Bogdana
                    Focsasca              Barbosi/Hoceni     Bousori/Solesti
                    Gardesti              Belzeni            Buda/Osesti
                    Gavanu                Bereasa/Danesti    Bumbata
                    Ghireasca             Bolati/Rebricea    Bursuci/Epureni
                    Hreasca               Botoi              Buscata/Ivanesti
                    Lacu Babei            Bozia/Falciu       Butucaria
                    Lupesti               Buda/Bogdanesti    Chetrosu
                    Manzatesti            Bunesti            Chitcani/Costesti
                    Obarseni Lingurari    Cartibasi          Cosca/Ivanesti
                    Obarseni/Vinderei     Carja/Murgeni      Cosesti/Ivanesti
                    Obarseni/Voinesti     Carjoani/Pogana    Corodesti/
                    Odaia Bogdana         Calimanesti/       Gherghesti
                    Parvesti              Puiesti            Coroiestii de Sus
                    Plopeni/Bogdana       Capusneni/Lipovat  Crasnaseni/
                    Poienesti-Deal        Cetatuia/Puiesti   Tatarani
                    Rascani               Chilieni/Coroiesti Cursesti-Deal
                    Rugaria               Ciuperca           Cursesti-Vale
                    Similisoara           Codreni/Rosiesti   Danesti
                    Stancaseni            Coroiesti/         Dealu Mare/Zorleni
                    Stuhuleti             Coroiesti          Dealu Secarii
                    Tatarani              Cotic/Todiresti    Delea/Zapodeni
                    Tulesti               Craciunesti/       Dinga/Costesti
                    Uricari/Voinesti      Rebricea           Docaneasa/Vinderei
                    Zgura/Oltenesti       Cujba/Tacuta       Dragomiresti
                                          Deleni/Hoceni      Emil Racovita/
                                          Dragesti/          Danesti
                                          Todiresti          Fedesti/Suletea
                                          Dragomanesti       Floresti/
                                          Draxeni/           Alexandru Vlahuta
                                          Gherghesti         Fundatura Mare
                                          Draxeni/Rebricea   Fundatura Mica
                                          Dumasca/Tacuta     Fundu Vaii
                                          Dumbraveni/Garceni Garceni
                                          Fastaci/Delesti    Gagesti
                                          Fruntiseni         Gherghesti
                                          Fulgu/Puiesti      Giurcani/Gagesti
                                          Fundatura/Arsura   Hordila/Pungesti
                                          Fundatura/Delesti  Horga/Epureni
                                          Fundu Vaii         Iaz/Solesti
                                          Galtesti/Puiesti   Lunca Veche
                                          Ganesti/Botesti    Lunca/Gherghesti
                                          Ghergheleu/        Manzati/
                                          Codaesti           Alexandru Vlahuta
                                          Ghemanesti/Banca   Malaiesti/Vutcani
                                          Giurgesti/Tatarani Malusteni
                                          Grajdeni/Grivita   Marasesti/Voinesti
                                          Grumezoaia         Mantu/Tatarani
                                          Gusitei            Morareni/Alexandru
                                          Gugesti/Botesti    Vlahuta
                                          Gura Albesti       Movileni/Coroiesti
                                          Gura Idrici        Muntenesti
                                          Hupca/Bogdanesti   Padureni/Osesti
                                          Igesti/Blagesti    Peicani/Gagesti
                                          Jigalia/Suletea    Posta Elan
                                          Latesti/Murgeni    Poganesti/
                                          Lazu/Gherghesti    Stanilesti
                                          Mihail             Portari/Zapodeni
                                          Kogalniceanu       Puntiseni/Costesti
                                          Macresti/Rebricea  Rasnita/Laza
                                          Manastirea/Delesti Radeni/
                                          Manastirea/        Dragomiresti
                                          Malusteni          Rapsa/Pungesti
                                          Mascurei           Saratu/Stanilesti
                                          Miclesti/Banca     Satu Nou/
                                          Mircesti/Tacuta    Stanilesti
                                          Mireni/Coroiesti   Silistea/Pungesti
                                          Musata/Berezeni    Stejarul/Pungesti
                                          Oteleni/Hoceni     Suceveni/Bogdana
                                          Odaia Bursucani    Tacuta
                                          Orgoiesti          Teisor/Laza
                                          Pahna/Oltenesti    Toporasti/Pungesti
                                          Pahnesti/Arsura    Tutcani/Malusteni
                                          Pacuraresti        Uncesti/Zapodeni
                                          Paltinis/Bacesti   Urdesti/Viisoara
                                          Plopi/Bunesti      Urlati/Dimitrie
                                          Averesti           Cantemir
                                          Plotonesti         Valcele/Osesti
                                          Podu-Oprii         Valeni/Viisoara
                                          Poiana Petrei      Valtotesti/
                                          Popesti/           Viisoara
                                          Dragomiresti       Valea lui Darie
                                          Protopopesti       Valea Lunga/
                                          Rascani/Suletea    Vinderei
                                          Racova/Garceni     Valea Mare/Dumesti
                                          Racovita/Garceni   Valea Mare/
                                          Rafaila/Todiresti  Ivanesti
                                          Rediu/Hoceni       Valea Oanei/
                                          Rediu/Rosiesti     Ivanesti
                                          Rosiori            Valea Silistei/
                                          Rotari/Puiesti     Solesti
                                          Rusi/Puiesti       Valea Targului/
                                          Schineni/Murgeni   Laza
                                          Schinetea/Dumesti  Vinderei/Vinderei
                                          Schitu/Bogdanita   Vizureni/Tutova
                                          Semenea            Vladia
                                          Sipeni/Blagesti    Voinesti/Voinesti
                                          Slobozia/Garceni
                                          Soci/Gherghesti
                                          Sofieni/Tacuta
                                          Sofronesti
                                          Tabalaiesti
                                          Talpigeni/Botesti
                                          Tibanestii Buhlii
                                          Tatomiresti
                                          Tifu/Banca
                                          Trohan/Garceni
                                          Tufestii de Jos
                                          Tupilati/Gagesti
                                          Valea lui Bosie
                                          Valea Lupului
                                          Valea Seaca
                                          Verdes
                                          Visinari
                                          Vinetesti
                                          Vladesti
                                          Vovriesti

                            Judetul Vaslui
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
30 Decembrie/Banca  Alexandru Vlahuta     Balteni/Balteni    Bacaoani
Baltateni/Bacani    Albesti/Albesti       Brahasoaia         Bacani
Blesca/Ivanesti     Albita/Dranceni       Budesti/Cretesti   Badeana/Tutova
Buda/Al. Vlahuta    Armasoaia/Pungesti    Crang/Perieni      Brodoc/Vaslui
Budu Cantemir       Barzesti              Cretesti           Bulboaca/Deleni
Cazanesti           Bacesti               Cretestii de Sus   Cantalaresti
Chersacosu          Baile Dranceni        Epureni/Duda       Crasna/Albesti
Cioatele/Negresti   Balesti/Delesti       Epureni            Drujesti/Bacani
Ciofeni/Zapodeni    Balteni-Deal          Gara Banca         Grivita/Grivita
Coroiu/Tutova       Bahnari/Vaslui        Gara Rosiesti      Gura Bustei
Cozmesti/Delesti    Banca/Banca           Ivesti             Gura Vaii
Crang Nou/Perieni   Benesti/Tanacu        Oprisita/          Laza
Cristesti/Puiesti   Berezeni/Berezeni     Poienesti          Lipovat
Dobroslovesti       Blagesti/Blagesti     Parpanita          Lunca Banului
Ezerel/Ivanesti     Bobesti/Duda          Poienesti/         Maraseni
Feresti/Valeni      Epureni               Poienesti          Moara Domneasca
Fulgu/Puiesti       Bogdanesti/           Rasesti/Dranceni   Moara Grecilor
Ghicani             Bogdanesti            Satu Nou/Cresesti  Muntenii de Jos
Glodeni/Negresti    Bogdanesti/Falciu     Satu Nou/Solesti   Muntenii de Sus
Harsova/Delesti     Bogdanita/Bogdanita   Silistea/Todiresti Otetoaia
Iezer/Puiesti       Bogesti/Pogana        Solesti/Solesti    Padureni
Ivanesti/Padureni   Borodesti/Tutova      Todiresti/         Perieni
Lalesti/Puiesti     Brosteni/Ivanesti     Todiresti          Popeni/Zorleni
Petris/Perieni      Broscosesti           Valea Grecului     Puscasi/Laza
Plopoasa/Todiresti  Buhaiesti/            Voinesti/          Rediu/Vaslui
Pochidia/Tutova     Vulturesti            Vulturesti         Satu Nou/Tanacu
Podeni/Vulturesti   Calugareni            Vulturesti         Secuia
Poiana/Negresti     Capotesti/Padureni    Zapodeni           Simila/Zorleni
Popesti/Miclesti    Cepesti/Bogdanita                        Stanilesti
Ranceni/Berezeni    Chetresti/Balteni                        Stefan cel Mare
Salceni/Tutova      Chitoc/Lipovat                           Trestiana/Grivita
Salcioara/Banca     Chircesti/Miclesti                       Tutova/Tutova
Sasova/Rebricea     Ciocani/Perieni                          Valeni/Valeni
Satu Nou/Banca      Ciortolom/Tutova                         Zorleni/Zorleni
Tomesti/Pogana      Codaesti/Codaesti
Vadeni/Murgeni      Condrea/Lunca Banului
Valea Mare/         Corbu/Lipovat
Negresti            Corni/Albesti
Valea Popii/        Coroiesti/Bogdanita
Todiresti           Costesti/Costesti
Viisoara/Todiresti  Crivesti/Tutova
Voloseni/           Curteni/Oltenesti
Stanilesti          Davidesti/Padureni
Vulpaseni/Bacani    Delesti/Delesti
                    Deleni/Deleni
                    Docaneasa-Gara
                    Dodesti/Viisoara
                    Dranceni
                    Duda/Duda Epureni
                    Dumesti
                    Dumestii Vechi
                    Epureni
                    Fantanele/Puiesti
                    Falciu
                    Fasinu/Poienesti
                    Floreni/Murgeni
                    Focsa/Lunca Banului
                    Ghermanesti/Dranceni
                    Harsoveni/Ivanesti
                    Halaresti/Iana
                    Hoceni/Hoceni
                    Horoiata/Bogdanesti
                    Huc/Todiresti
                    Hurdugi/Dimitrie
                    Cantemir
                    Iana/Iana
                    Ibanesti/Alexandru
                    Vlahuta
                    Idrici/Rosiesti
                    Ivanesti/Ivanesti
                    Leasti/Tatarani
                    Manjesti
                    Miclesti/Miclesti
                    Mitoc/Banca
                    Murgeni
                    Osesti/Osesti
                    Oltenesti/Oltenesti
                    Pogana
                    Pogonesti/Ivesti
                    Poiana lui Alexa
                    Polocin/Ivesti
                    Pribesti/Codaesti
                    Putu Olarului
                    Puiesti
                    Pungesti
                    Ranzesti/Falciu
                    Radaiesti/Bogdanita
                    Radesti/Costesti
                    Raducani
                    Raduiesti/Delesti
                    Ratesu Cuzei
                    Rebricea
                    Recea/Iana
                    Rediu Galian
                    Rosiesti
                    Rusca/Padureni
                    Sarbi/Banca
                    Sarateni/Murgeni
                    Satu Nou/Tutova
                    Sauca/Laza
                    Silistea/Iana
                    Stoisesti/Banca
                    Stramtura Mitoc
                    Stroesti/Tatarani
                    Suseni/Bacani
                    Tarzii/Oltenesti
                    Talasmani
                    Tatarani/Tatarani
                    Serbotesti/Solesti
                    Siscani/Hoceni
                    Soparleni
                    Stioborani
                    Suletea/Suletea
                    Tanacu/Tanacu
                    Telejna/Zapodeni
                    Tomsa/Hoceni
                    Tunsesti/Bogdanita
                    Ulea/Bogdanesti
                    Untesti/Bogdanesti
                    Ursoaia/Ivanesti
                    Valeni/Padureni
                    Vadurile/Iana
                    Vetrisoaia
                    Viisoara/Vaslui
                    Viisoara/Viisoara
                    Vutcani/Vutcani
                    Zizinca/Deleni
                    Zorleni (Islaz)

                            Judetul Valcea
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
                    Gruiu Lupului         Badeni             Balsoara
                    Robaia                Boisoara           Bantesti
                    Zgubea                Budele             Bratovesti
                                          Bumbuiesti         Carlogani
                                          Catetu             Ciumagi
                                          Ceretu             Dimulesti
                                          Ciresu             Dumbrava
                                          Cucoiu             Fumureni
                                          Dealu Valeni       Irimesti
                                          Dealu Scheiului    Izvoresu
                                          Dianu              Linia Dealului
                                          Dobresti           Perisani
                                          Galtofani          Ramesti
                                          Gaujani            Robaia
                                          Glodu              Sasciara
                                          Mlaceni            Spinu
                                          Patesti            Stoiculesti
                                          Podeni             Serbanesti
                                          Poiana             Susanii de Jos
                                          Surpati            Susanii de Sus
                                          Varatici           Titesti
                                          Valea Babii        Usurei
                                                             Ulicioiu
                                                             Valea Raului
                                                             Zmeuratu

                            Judetul Valcea
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                5%
_______________________________________________________________________________
Balaciu             Atarnati              Andreesti          Alunu
Beresti             Barsoiu               Aninoasa           Amarasti
Bradu Clocotici     Baroiu                Avramesti          Armasesti
Bulagei             Bogdanesti            Babeni Oltetu      Auresti
Cermegesti          Buda                  Barbarigeni        Barsesti
Ciumget             Cerna                 Batarasti          Barzesti
Delureni            Cernisoara            Berbesti/Lalosu    Babeni
Geamana             Ciresu/Stoilesti      Bistrita           Balcesti
Greblesti           Crangu                Blejani            Balteni
Izbasesti           Dingesti              Bodesti            Barbatesti
Izvoru Rece/        Dobricea              Borosesti          Barbuceni
Stoilesti           Dozesti               Botorani           Batasani
Lupoaia             Draganesti            Bratia-Deal        Balota
Malu                Feteni                Budurasti          Barcane
Negraia             Igoiu                 Casa Veche         Barza
Obarsia             Izvoru                Colelia            Benesti
Stanesti            Lunca                 Copaceni           Berbesti/Berbesti
Ursoaia             Madulari              Cremenari          Bercioiu
Valea lui Stan      Marita                Cueni              Berislavesti
Voineasa            Mitrofani             Damteni            Blidari
                    Obislavu              Delureni           Bodesti/Barbatesti
                    Ocracu                Diculesti          Bogdanesti/Tomsani
                    Oltetani              Dobriceni          Bratia-Vale
                    Pietroasa             Dobrusa            Brosteni
                    Plesoiu               Dosu Raului        Buciumeni
                    Poenita               Dumbravesti        Budesti
                    Pojogi                Fauresti           Buleta
                    Popesti               Fotesti            Bunesti
                    Preotesti             Gageni             Cainenii Mari
                    Radacinesti           Geamana            Cainenii Mici
                    Rosia                 Ghioroiu           Carstanesti
                    Scaueni               Gorunesti/Balcesti Calina
                    Slatioarele           Gusoianca          Calinesti
                    Stanesti              Launele de Jos     Cheia
                    Stoilesti             Lalosu             Cioboti
                    Tanislavi             Lungesti           Ciocaltei
                    Teius                 Maneasa            Ciorasti
                    Tuturu                Malaia             Cosani
                    Ursi                  Margineni          Cocoru
                    Valea Gradistei       Meia               Coltesti
                    Vatasesti             Meresesti          Corbi
                    Zavoieni              Milesti            Costesti
                                          Mologesti          Creteni
                                          Nenciulesti        Cumpene
                                          Olteanca           Curtea
                                          Paduretu           Daesti
                                          Parausani          Dejoi
                                          Palanga            Dezrobiti
                                          Pascoaia           Diconesti
                                          Pietrari de Sus    Draganu
                                          Pietrari/          Dragoesti
                                          Pausesti Maglasi   Dragioiu
                                          Pietreni           Fartatesti
                                          Pietroasa          Fedelesoiu
                                          Piscu Mare         Fiscalia
                                          Piscu Pietrei      Folestii de Jos
                                          Plesoiu/Livezi     Folestii de Sus
                                          Poenari            Francesti
                                          Popesti/Golesti    Ganesti
                                          Popesti/Maciuca    Gatejesti
                                          Popesti/Sinesti    Galicea
                                          Racovita           Genuneni
                                          Romanii de Sus     Giulestii de Sus
                                          Runcu              Glavile
                                          Sambotin           Gorunesti/
                                          Salistea           Slatioara
                                          Sarulesti          Govora Sat
                                          Scaiosi            Gradistea
                                          Scundu             Greci
                                          Stanesti Lunca     Grosi
                                          Stoicanesti        Gusoeni
                                          Streminoasa        Gura Vaii
                                          Surpatele          Hotarasa
                                          Stirbesti          Hotaroaia
                                          Telechesti         Ionesti
                                          Tepsenari          Izvoru Rece/
                                          Totesti            Vaideeni
                                          Trundin            Lacusteni
                                          Udresti            Ladesti
                                          Ursi/Popesti       Lapusata
                                          Varleni            Lespezi
                                          Valea Mare/        Linia
                                          Berbesti           Linia Hanului
                                          Vetelu             Livezi
                                          Verdea             Maciuca
                                                             Madulari/
                                                             Cernisoara
                                                             Maldaresti
                                                             Maldarestii de Jos
                                                             Marcea
                                                             Mateesti
                                                             Meieni
                                                             Mierlesti
                                                             Mihaesti
                                                             Milcoiu
                                                             Milostea
                                                             Modoia
                                                             Mogesti
                                                             Muereasca de Jos
                                                             Muereasca de Sus
                                                             Negreni
                                                             Negrulesti
                                                             Nemoiu
                                                             Olanu
                                                             Olari
                                                             Olteni
                                                             Orlesti
                                                             Otesani
                                                             Otetelisu
                                                             Oveselu
                                                             Paraieni
                                                             Pausesti Maglasi
                                                             Pausesti Otasau
                                                             Pesceana
                                                             Pietrari
                                                             Popesti
                                                             Predesti
                                                             Priporu
                                                             Procopoaia
                                                             Prundeni
                                                             Rosiile
                                                             Robesti
                                                             Roesti
                                                             Roesti/Pesceana
                                                             Romani
                                                             Romanesti
                                                             Romanii de Jos
                                                             Rotarasti
                                                             Ruda
                                                             Rugetu
                                                             Rusanesti
                                                             Salatrucel
                                                             Seaca
                                                             Silea
                                                             Sinesti
                                                             Slatioara
                                                             Slavitesti
                                                             Stanomiru
                                                             Stoenesti/
                                                             Berislavesti
                                                             Stroesti
                                                             Serbanesti/
                                                             Stefanesti
                                                             Serbanesti/
                                                             Pausesti Otasau
                                                             Serbaneasa
                                                             Sirineasa
                                                             Stefanesti
                                                             Targu Gangulesti
                                                             Tatarani
                                                             Teiu
                                                             Tetoiu
                                                             Tina
                                                             Tomsani
                                                             Turcesti
                                                             Tepesti
                                                             Ulmetu
                                                             Urzica
                                                             Vaideeni
                                                             Valea Cheii
                                                             Valea Mare
                                                             Valea Valeni
                                                             Viisoara
                                                             Vladesti
                                                             Voicesti
                                                             Zatreni
                                                             Zavideni

                            Judetul Vrancea
_______________________________________________________________________________
Zona I              Zona II               Zona III           Zona IV
  80%                 70%                   60%                50%
_______________________________________________________________________________
Bahnele             Andreiasu de Sus      Boghesti           Andreiasu de Jos
Bradacesti          Bichestii de Jos      Butucoasa          Anghelesti
Chiricari           Bodesti               Calimaneasa        Argea
Dupa Magura         Bogestii de Sus       Carsochesti        Bicestii de Jos
Fetig               Bradet                Cerbu              Bicestii de Sus
Fundatura           Catauti               Costisa            Buda
Hotaru              Chitcani              Covrag             Chiojdeni
Mesteacanu          Dealu Sarii           Dealu Lung         Ciolanesti
Neculele            Dumitresti Fata       Galbeni            Cornetu
Pavalari            Haulisca              Herastrau          Coroteni
Petreanu            Iugani                Jitia              Costisa
Poiana Stoichii     Jitia de Jos          Nanesti            Coza
Rasca               Lastuni               Paraul Ocii        Dragosloveni
Sahastru            Lupoaia               Paltin             Feldioara
Taratu              Magura                Piscu Radului      Fetesti
Tauca               Mahriu                Piscu Reghiului    Gogoiu
Tepa                Munceni               Plopu              Gresu
Tinoasa             Nereju                Podu Stoica        Iresti
Titila              Nereju Mic            Poienita           Lacu lui Baban
Tipau               Placinteni            Prahuda            Lepsa
Ursoaia             Plostina              Rachitasu          Livezile
Valcani             Prisecani             Spulber            Luncile
                    Raiuti                Viisoara           Marasti
                    Seciu                 Vladnicu de Sus    Motnau
                    Trestia                                  Naruja
                    Valea Neagra                             Negrilesti
                    Vintileasca                              Nistoresti
                                                             Paulesti
                                                             Pisc
                                                             Podu Narujei
                                                             Poiana
                                                             Poienile
                                                             Romanesti
                                                             Rucareni
                                                             Slobozia Bradului
                                                             Spinesti
                                                             Tanasoaia
                                                             Trestieni
                                                             Trotusanu
                                                             Tulburea
                                                             Tulnici
                                                             Verdea
                                                             Vizantea
                                                             Manastireasca
                                                             Vizantea
                                                             Razaseasca
                                                             Voietin
                                                             Vrancioaia

                            Judetul Vrancea
_______________________________________________________________________________
Zona V              Zona VI               Zona VII           Zona VIII
  40%                 30%                   20%                 5%
_______________________________________________________________________________
Barsesti            Batinesti             Armeni             Adjudu Vechi
Balesti             Bordeasca Noua        Arva               Bizighesti
Bogza               Bordeasca Veche       Balta Ratei        Burcioaia
Bordesti            Burca                 Beciu              Campeneanca
Bordestii de Jos    Calienii Noi          Biliesti           Cotesti
Campuri             Calienii Vechi        Blidari            Crucea de Jos
Caita               Ciorasti              Botarlau           Crucea de Sus
Ciorasti            Clipicesti            Bolotesti          Dumbrava
Colacu              Hangulesti            Bontesti           Garoafa
Copacesti           Ivancesti             Brosteni           Golesti
Dealu Cucului       Livada                Budesti            Golestii de Sus
Diocheti            Maicanesti            Candesti           Gologanu
Dumbrava            Martinesti            Carligele          Haret
Dumitresti          Mera                  Calimanesti        Lamotesti
Dumitrestii de Sus  Mihalceni             Ciorani            Mandresti
Elesteu             Muncelu               Ciuslea            Milcovul
Fitionesti          Nanesti               Dalhauti           Neicu
Frecatei            Obrejita              Doaga              Petresti
Galoiesti           Olesesti              Domnesti Targ      Pietroasa
Ghimicesti          Paunesti              Dragosloveni       Putna Seaca
Gura Calitei        Putna                 Dumbraveni         Rastoaca
Homocea             Ramniceanca           Dupa Magura        Satu Nou
Lespezi             Ramniceni             Faurei             Siret
Manastioara         Repedea               Gagesti            Siscani
Maluri              Rosioara              Gugesti            Unirea
Mihalceni           Ruget                 Jaristea           Urechesti
Movilita            Sarbi                 Jiliste            Vanatori
Ochesesti           Satu Nou              Jorasti            Valea Cotesti
Ploscuteni          Scanteia              Mircesti
Podu Lacului        Scafari               Modruzeni
Poduri              Slimnic               Olteni
Poiana Cristei      Slobozia Botesti      Oreavu
Poiana Parului      Straoane              Padureni
Prisaca             Tamboiesti            Padureni
Racoasa             Tataranu              Pitulusa
Radacinesti         Tataru                Podu Zamfirei
Reghiu              Tichiris              Popesti
Rotilestii Mari     Tifesti               Pufesti
Ruginesti           Vadu Rosca            Rachitosu
Salcia Noua         Vidra                 Radulesti
Salcia Veche        Viisoara              Sihlea
Satu Nou            Vulcaneasa            Slobozia Ciorasti
Slobozia Bradului                         Strajescu
Sperieti                                  Suraia
Stupina                                   Terchesti
Serbanesti                                Vartescoiu
Serbesti                                  Varsatura
Sindrilari                                Vulturu
Topesti
Valeni
Valea Milcovului
Valea Sarii
Varnita
Voloscani
_______________________________________________________________________________



SmartCity5

COMENTARII la Hotărârea 769/1998

Momentan nu exista niciun comentariu la Hotărârea 769 din 1998
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat OUG 110 2007
    Oferta noastră propusă pentru clienți în noul an este un angajament pozitiv și total, așa că colaborarea cu noi vă oferă maximă asigurare de a obține finanțare pentru că avem un rating A+ în finanțare. Frank Loan Services (FLS) de-a lungul anilor a fost apreciat ca una dintre cele mai bune companii online cu o rată a dobânzii mai ieftină. Dacă aveți nevoie de finanțare, nu ezitați să ne contactați prin telefon (713-389-6778) sau prin e-mail: k.frankloans@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 1790 2005
    Salutare tuturor, Este vorba de Greg Sherman Financial Aid Company, o companie de renume cu gajul îndeplinit pentru a oferi împrumuturilor financiare o nouă definiție. Obiectivele noastre au fost întotdeauna să aducem servicii eficiente de împrumut la fiecare ușă a fiecărui solicitant autentic și eligibil, fiind o persoană fizică, companii sau organizații care colaborează din orice parte a lumii care este în căutarea unui împrumut în scop personal, start-up-uri de afaceri. , extinderea afacerii etc. Pentru mai multe întrebări, vă rugăm să ne contactați prin e-mail: gregshermanfinancialaid@gmail.com Mulțumiri, Dept.
ANONIM a comentat Decretul 388 2019
    Salutare tuturor, Este vorba de Greg Sherman Financial Aid Company, o companie de renume cu gajul îndeplinit pentru a oferi împrumuturilor financiare o nouă definiție. Obiectivele noastre au fost întotdeauna să aducem servicii eficiente de împrumut la fiecare ușă a fiecărui solicitant autentic și eligibil, fiind o persoană fizică, companii sau organizații care colaborează din orice parte a lumii care este în căutarea unui împrumut în scop personal, start-up-uri de afaceri. , extinderea afacerii etc. Pentru mai multe întrebări, vă rugăm să ne contactați prin e-mail: gregshermanfinancialaid@gmail.com Mulțumiri, Dept.
ANONIM a comentat Ordin 1103 2019
    O zi buna Aveți nevoie de un împrumut pentru fiecare scop? Te afli într-o problemă financiară? Firma de împrumut Bridge Finance este garantată în furnizarea de servicii financiare clienților cu o dobândă favorabilă. Împrumuturile noastre sunt ușoare și rapide. Contactați-ne astăzi pentru a obține împrumutul de care aveți nevoie. Putem asorta orice împrumut cu o rată a dobânzii de 2%. Dacă sunteți interesat, vă rugăm să ne contactați imediat prin (adrianbay0008@gmail.com)
ANONIM a comentat Legea 36 1995
    Obținerea unui împrumut legitim a fost întotdeauna o problemă uriașă Pentru atât de mulți clienți care au nevoi financiare. Problema creditului necorespunzător și a garanțiilor sunt ceva de care clienții sunt întotdeauna îngrijorați atunci când solicită un împrumut de la un creditor legitim. Dar MIDLAND CREDIT FIRM.a făcut această diferență în industria creditelor. MIDLAND CREDIT FIRM a fost acreditat de consiliul organizației de creditare pentru a acorda împrumuturi clienților locali și internaționali cu o dobândă de 3%. Ni s-a oferit privilegiul de a răspunde nevoilor dvs. financiare. Problema creditului nu ar trebui să te împiedice să obții împrumutul de care ai nevoie. Serviciile noastre includ următoarele: - * Împrumuturi pentru investitori *Consolidarea datoriilor * A doua ipotecă * Împrumuturi de afaceri *Imprumuturi personale * Împrumuturi internaționale Fără securitate socială și fără cec de credit, 100% garanție. Tot ce trebuie să faceți este să ne anunțați exact ce doriți și cu siguranță vom face ca visul dvs. să devină realitate. MIDLAND CREDIT FIRM spune DA atunci când băncile dvs. spun NU. În cele din urmă, finanțăm o firmă de împrumuturi la scară mică, intermediari, instituții financiare la scară mică pentru că avem capital nelimitat. Pentru detalii suplimentare despre cumpărarea unui împrumut de la noi: Răspundeți imediat la acest e-mail: midland.credit2@gmail.com Nume companie: MIDLAND CREDIT HOME Email companie midland.credit2@gmail.com ID NMLS al companiei: 315276. Site-ul companiei: midlandcreditonline.com Motto: Investiția pentru generații.
ANONIM a comentat Decretul 62 2019
    Sunt Marie Reilly, o împrumutată împrumutată privată și legitimă. Ești un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți vreo mizerie financiară sau aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de un împrumut pentru a începe o scară plăcută mică și o afacere medie? Aveți un scor de credit scăzut și vă este greu să obțineți împrumuturi de capital de la băncile locale și alte institutii financiare ?. - Intermediarii / Consultanții / Brokerii sunt bineveniți să aducă clienții lor și sunt protejați 100%. Părțile interesate ar trebui să mă contacteze pentru mai multe informații via: mariereillyfinancialaid@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 118 2010
    povești de adormit copii.statul aruncă bani pe pază gratuită a suprafețelor mici de pădure decât să fie interesat să le cumpere.praf aruncat în ochii opiniei publice privind preocuparea statului pentru păstrarea acestei avuții naționale.
ANONIM a comentat Hotărârea 118 2010
    povești de adormit copii.statul aruncă bani pe pază gratuită a suprafețelor mici de pădure decât să fie interesat să le cumpere.praf aruncat în ochii opiniei publice privind preocuparea statului pentru păstrarea acestei avuții naționale.
ANONIM a comentat Hotărârea 153 2018
    articolul 4 interzice acordarea a doua sporuri cumulate anexa 1-6 si 8 ,cum ramine cu personalul care lucreaza cu aparate de electoterapie in sectiile de recuperare,medicina fizica ?la care spor se incadreaza?
ANONIM a comentat Legea 149 2018
    Cine face propunerea conform art.10,alin 2,este ambigu
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu