E-mail:
Parola:
     
 Nu ai cont? Inregistreaza-te
 Ai uitat parola? Click aici
alerte legex
Coduri postale şi prefixe telefonice naţionale şi internaţionale
Legături cu alte acte
Cele mai căutate legi
Ultimele acte citite
Sisteme de securitate
Registrul Agricol Integrat - www.registrulagricolintegrat.ro

Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

HOTARARE Nr

HOTARARE   Nr. 167 din 20 februarie 2002

privind aprobarea diferentierii pe zone geografice si localitati a indemnizatiei ce se acorda personalului didactic calificat, in conformitate cu prevederile art. 49 alin. (2) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic

ACT EMIS DE: GUVERNUL ROMANIEI

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 153 din  1 martie 2002


SmartCity3


    In temeiul prevederilor art. 107 din Constitutia Romaniei si ale art. 49 alin. (2) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificarile si completarile ulterioare,

    Guvernul Romaniei adopta prezenta hotarare.

    Art. 1
    Se aproba diferentierea pe zone geografice si localitati a indemnizatiei ce se acorda personalului didactic calificat, in conformitate cu prevederile art. 49 alin. (2) din Legea nr. 128/1997 privind Statutul personalului didactic, cu modificarile si completarile ulterioare, potrivit anexei care face parte integranta din prezenta hotarare.
    Art. 2
    Prezenta hotarare intra in vigoare la data de 1 martie 2002. Pe aceeasi data se abroga Hotararea Guvernului nr. 769/1998 pentru aprobarea procentelor diferentiate ale indemnizatiilor care se acorda personalului didactic calificat cu resedinta sau domiciliul in mediul rural ori in localitati izolate, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 422 din 9 noiembrie 1998.

                 PRIM-MINISTRU
                 ADRIAN NASTASE

                        Contrasemneaza:
                        Ministrul educatiei si cercetarii,
                        Ecaterina Andronescu

                        Ministrul administratiei publice,
                        Octav Cozmanca

                        Ministrul muncii si solidaritatii sociale,
                        Marian Sarbu

                        Ministrul finantelor publice,
                        Mihai Nicolae Tanasescu

    ANEXA 1*)

    *) Anexa este reprodusa in facsimil.

    ZONELE GEOGRAFICE, LOCALITATILE DIN MEDIUL RURAL SAU IZOLATE SI PROCENTELE DIFERENTIATE ALE INDEMNIZATIILOR CARE SE ACORDA PERSONALULUI DIDACTIC CALIFICAT

    JUDETUL ALBA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Arti            Bubesti         Certege         Almasu de       Feteni
                                                Mijloc
Balesti         Cionesti        Cobles          Birlesti/Mogos  Acmariu
Biharia         Cojocani        Costesti/       Cib             Buninginea
                                P. Vadului
Birsana         Dealu Frumos    Dealu Capsei    Mogos           Lunca Ampoitei
Borlesti        Dealu           Dealu Lamasoi   Runc/Scarisoara
                Geoagiului
Bucuru          Dosu Toni       Fata Cristesei  Stauini
Casa de Piatra  Fericet         Fagetu de Sus   Valea Bistrii
Coasta Viscului Geogel          Floresti/       Vitrop
                                Scarisoara
Costesti/Albac  Giurgiut        Goasele
Deoncesti       Patrusesti      Goseni
Dupa Deal       Peles           Inuri
Fata Lazesti    Petreasa        Inuri Laz
Ghetar          Plai            Lazesti
Girda Seaca     Plesi           Morcanesti
Hudricesti      Popesti de Sus  Mugesti
Huzaresti       Purcareti       Muntari
Luminesti       Sfircea         Necrilesti
Negesti         Tecsesti        Orasti
Ocoale          Tonea           Pastesti
Sagagea         Trifesti        Ponor
Sfoartea        Valen Jos       Rimet
Sucesti         Virsii Mari     Runc/Ocolis
Tomusesti                       Salagesti
                                Sohodol (Albac)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Barasti         Arieseni        Girda de Sus    Albac           Almasu Mare
Floresti/       Avram Iancu     Horea           Bobaresti/Vidra Beta
Mihoiesti       Bradesti        Scarisoara      Boglesti        Boz
Ghioncani       Dealu Bajului                   Ciuldesti       Bucium Sasa
Incesti         Dealu Goiesti                   Glod            Carpinis
Potionci        Dealu Muntelui                  Goiesti         (Girbova)
Rogoz           Girde II                        Intregalde      Cenade
Tirsa           Ivanis                          Loman           Cergau Mic
                Matisesti/Horea                 Matisesti/      Ceru Bacainti
                Ohaba                           Ciuruleasa      Ciugudu de Sus
                Poiana Vadului                  Nadastia        Ciuguzel
                Posaga de Sus                   Strungari       Dostat
                Secasel                         Tauni           Galda de Sus
                                                Trimpoiele      Geomal
                                                Valea Mica      Ghirbom
                                                Valea Morii     Glogovet
                                                Vidra           Henig
                                                Virtanesti      Heria
                                                                Izbita
                                                                Leorint
                                                                Lodroman
                                                                Lunca
                                                                Lupu
                                                                Medves
                                                                Mereteu
                                                                Ocolis
                                                                Ormenis
                                                                Poieni
                                                                Ponorel
                                                                Posaga de Jos
                                                                Rachita
                                                                Rosia de Secas
                                                                Seliste/Abrud
                                                                Silivas
                                                                Sinbenedic
                                                                Soharu
                                                                Sohodol
                                                                Straja
                                                                Sub Piatra
                                                                Suseni
                                                                Silea
                                                                Spalnaca
                                                                Stiuleti
                                                                Tau/Rosia de
                                                                Secas
                                                                Tau/Sugag
                                                                Turdas
                                                                Ungurei
                                                                Valea Manastirii
                                                                Valea Vintului
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Ampoita                    Abrud                      Benic
Beldiu                     Baia de Aries              Bucerdea Vinoasa
Berghin                    Balomir                    Cistei
Blandiana                  Bacainti                   Cisteiu de Mures
Brazesti                   Bagau                      Ciugud
Bucium Sat                 Balcaciu                   Ciumbrud
Capalna de Jos             Bila                       Cilnic
Capud                      Bistra                     Coslariu
Cergau Mare                Bucerdea Grinoasa          Craiva
Cetatea de Balta           Cipalna                    Craciunelu de Jos
Cetea                      Carpinis (R. Montana)      Cricau
Cicau                      Cerbu                      Daia Romana
Cioara                     Corna                      Decea
Ciugudu de Jos             Cugir                      Drasov
Ciuruleasa                 Cunta                      Drimbar
Coltesti                   Cut                        Galda de Jos
Deal                       Dumbrava/Unirea            Galtiu
Dobra                      Fenes                      Gimbas
Dumbrava/Sasciori          Galati                     Girbova de Jos
Farau                      Girbova de Sus             Hapria
Feisa                      Gura Cornei                Ighiel
Garde I                    Gura Minei                 Ighiu
Gabud                      Gura Rosiei                Inoc
Geoagiu de Sus             Iclod                      Limba
Girbova                    Jidvei                     Magina
Gura Ariesului             Laz                        Mesentea
Hadarau                    Livezile                   Metes
Hopirta                    Lopadea Noua               Micoslaca
Izvorul Ampoiului          Lunca Mures                Mihalt
Lopadea Veche              Lunca Tirnavei             Miraslau
Lunca Ariesului            Mihoiesti                  Oiejdea
Lupsa                      Noslac                     Pianu de Jos
Mahaceni                   Obreja                     Poiana Ampoiului
Manastire                  Panade                     Presaca Ampoiului
Martinie                   Patrinjeni                 Rahau
Mescreac                   Poiana Aiudului            Razboieni
Muncel                     Rosia Montana              Sibiseni
Musca                      Salistea                   Sincel
Pianu de Sus               Saracsau                   Sincrai
Pirita                     Sasciori                   Sintibru
Radesti                    Sebesel                    Sintibru Fabrica
Reciu                      Sinmiclaus                 Spring
Rimetea                    Sona                       Stremt
Sartas                     Tartaria                   Sard
Salciua                    Tibru                      Seusa
Salciua de Jos             Totoi                      Sibot
Salistea Deal              Valea Lunga                Tauti
Sintamarie                 Vinerea                    Teleac
Stana de Mures             Virsi                      Telna
Sugag                      Vurpar                     Unirea
Tatirlaua                  Zlatna                     Vintu de Jos
Vadu Motilor
Valea Larga
Valea Lupsii
Vama Seaca
Valeni
Veseus
Vingard
________________________________________________________________________________

    JUDETUL ARAD
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Barzesti
Brusturi
Dulcele
Luncsoara
de Jos
Luncsoara
de Sus
Patars
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Agrisu Mic                      Aciuta          Adea
Bodesti                         Agrisu Mare     Belotint
Botfei                          Araneag         Caprioara
Brazii                          Avram Iancu/    Chisindia
Bruznic                         Varfurile       Cuied
Buceava                         Baia            Halalis
Buceava/Soimis                  Banesti         Halmagel
Budesti                         Benesti         Hasmas
Ciuntesti                       Bochia          Hodis
Clit                            Bulci           Hontisor
Corbesti                        Camna           Iermata Neagra
Cristesti                       Comanesti       Iosas
Crocna                          Coroi           Leasca
Cuias                           Dieci           Mailat
Cuvesdia                        Draut           Olari
Debelagora                      Dud             Petris
Grosi                           Dumbrava        Radesti
Grosii Noi                      Fenis           Rogoz de Beliu
Hunedoara                       Fiscut          Satu Mic
Timisana                        Groseni         Sederhat
Iacobini                        Iercoseni       Siad
Labasint                        Ionesti         Tipar
Lalasint                        Lupesti
Laz                             Maraus
Lazuri                          Minead
Lestioara                       Minisel
Madrigesti                      Minisu de Sus
Magulicea                       Motiori
Mermesti                        Nermis
Mustesti                        Pescari
Nadas                           Revetis
Nadalbesti                      Rostoci
Neagra                          Seliste
Obarsia                         Sintea Mica
Parnesti                        Sistarovat
Paiuseni                        Talagiu
Peregu Mare                     Temesesti
Peregu Mic                      Tisa
Poiana                          Tarmure
Poienari                        Zbeg
Rosia                           Zerindu Mic
Rosia Noua
Sarbi
Secaci
Secas
Slatina
Slatina de Cris
Stoinesti
Susag
Susani
Tarnavita
Talmaci
Troas
Tohesti
Urvisu de Beliu
Valea Mare/
Gurahont
Varnita
Valani
Vasoaia
Vidra
Vozdoci
Zimbru
Zugau
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Almas                      Aldesti                    Alunis
Apeteu                     Barzava                    Andrei Saguna
Archis                     Batuta                     Baratca
Avram Iancu/Cermei         Beliu                      Barsa
Bacau de Mijloc            Bodrogu Vechi              Bocsig
Bata                       Buhani                     Bodrogu Nou
Berechiu                   Capruta                    Buteni
Berindia                   Carand                     Calugareni
Birchis                    Covasant                   Cermei
Bontesti                   Dezna                      Cicir
Caporal Alexa              Dohangia                   Conop
Capalnas                   Donceni                    Cuvin
Chelmac                    Iratosu                    Fantanele
Cherelus                   Moneasa                    Felnac
Chesint                    Monorostia                 Frumuseni
Chier                      Neudorf                    Galsa
Chislaca                   Nicolae Balcescu           Ghioroc
Cil                        Odvos                      Horia
Cintei                     Pilu                       Livada/Arad
Cladova                    Ranusa                     Macea
Craiva                     Savarsin                   Mandruloc
Cruceni                    Selistea                   Manerau
Dorgos                     Socodor                    Masca/Siria
Dorobanti                  Sepreus                    Maderat
Dumbravita                 Sicula                     Minis
Feldioara                  Simand Scanteia            Mocrea
Firiteaz                   Tarnova                    Munar
Graniceri                  Tisa Noua                  Nadab
Gura Vaii                  Toc                        Paulis
Gurahont                   Utvinis                    Pecica
Gurba                      Variasu Mare               Prunisor
Halmagiu                   Variasu Mic                Sambateni
Iermata                    Varadia de Mures           Sampetru German
Ignesti                    Varsand                    Sanleani
Ilteu                      Voivodeni                  Sanmartin
Joia Mare                  Zabrani                    Santana
Julita                     Zerind                     Satu Mare
Livada/Butei                                          Secusigiu
Luguzau                                               Seleus
Lunca Teuzului                                        Semlac
Manastur                                              Sagu
Milova                                                Seitin
Misca/Cris                                            Simand
Moroda                                                Siria
Ostrov                                                Sofronea
Plescuta                                              Sofronea Canton
Rapsig                                                Vinga
Sanpaul                                               Vladimirescu
Satu Nou/Misca                                        Zadareni
Salajeni                                              Zimand Cuz
Sintea Mare                                           Zimandu Nou
Stejar
Siclau
Silindia
Somosches
Taut
Tagadau
Turnu
Tela
Ususau
Valea Mare/Savarsin
Vanatori
Varfurile
Virismort
Zabalt
Zarand
________________________________________________________________________________

    JUDETUL ARGES
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Burdea                          Bratia-         Bratesti -      Badesti - Barla
Ciocanu                         Ciomagesti      Albesti Ag      Carpenis -
Dumiresti                       Cungrea         Bratia-         Cepari
                                Dogari          Berevoiesti     Coltu-Ungheni
                                Dragolesti      Cocenesti-      Dealu Padurii
                                Glambocelu-Deal Mioarele        Enculesti
                                Ianculesti -    Dambovicioara   Gamacesti
                                Suici           Goleasca -      Glavacioc
                                Malu - Godeni   Recea           Huluba -
                                Toplita -       Nucsoara        Hartiesti
                                Malureni        Piatra -        Jugur
                                Tufanu -        Stoenesti       Launele - Cuca
                                Malureni        Alunisu         Lentea
                                Turburea -      Valea Calului   Luminile -
                                Corbeni         - Suici         Moraresti
                                                Valea           Macai - Cuca
                                                Macelarului     Matau-Mioarele
                                                                Mazgana -
                                                                Hartiesti
                                                                Oiesti Rudarie
                                                                Pilesti -
                                                                Cotmeana
                                                                Raca - Popesti
                                                                Radu Negru
                                                                Richitele de Jos
                                                                Richitele de Sus
                                                                Satu Nou -
                                                                Ungheni
                                                                Slatina -
                                                                Nucsoara
                                                                Tomsanca
                                                                Urluiesti -
                                                                Cepari
                                                                Valea Badenilor
                                                                Valea Corbului
                                                                Valea Indarat
                                                                Valea Itului
                                                                Varloveni -
                                                                Cotmeana
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Arefu                      Anghinesti                 Albesti de Muscel
Badislava - Tigveni        Babaroaga                  Albotele - Priboieni
Barasti - Cicanesti        Badesti - Pietrosani       Aninoasa
Barbalatesti               Barbatesti - Cocu          Argeselu
Barla                      Budeasa Mica               Bacesti - Draganu
Barzesti - Hartiesti       Bughita                    Badeni - Stoenesti
Bascovele - Cotmeana       Bunesti                    Badiceni - Malureni
Berindesti                 Burdesti                   Badulesti - Micesti
Bocanita - Salatruc        Burlusi                    Baila - Leordeni
Borovinesti                Ceauresti                  Bajesti - Balilesti
Buta - Negrasi             Cepari                     Balilesti
Candesti                   Chilii                     Barlogu - Negrasi
Carcesti - Cuca            Cocu                       Barsestii de Jos
Catunasi                   Costesti - Valsan          Batrani - Mosoaia
Cerbureni - V. Iasului     Cotu Malului               Beleti
Chiritesti - Uda           Dinculesti                 Berevoiesti
Ciobani - Harsesti         Falfani                    Bilcesti
Ciocesti - Barla           Filipesti - Stalpeni       Bogati
Cocu Deal - Cocu           Furduiesti - Ratesti       Bohari - Malureni
Coltu - Uda                Glodu - Calinesti          Borlesti
Cristieni                  Golesti - Bailesti         Boteni
Crucisoara - Cocu          Gruiu - Cateasca           Botesti
Cuca - Cuca                Gura Pravat                Bradet
Deagurile - Recea          Harsesti                   Bradulet
Dealul Bradului            Humele                     Brosteni - Aninoasa
Dealul Viilor              Izbasesti - Stolnici       Brosteni - Costesti
Dincani - Vedea            Martalogi - Harsesti       Bucsenesti - Titesti
Fata - Vedea               Mavrodolu                  Budeasa Mare
Galateanu                  Mirosi                     Budisteni
Goia - Ungheni             Misei - Mozaceni           Bughea de Sus
Govora - Uda               Mozaceni                   Bujoi - Bogati
Grosani                    Pauleasca - Micesti        Buzoiesti
Grosi - Babana             Piatra - Ciofrangeni       Caldararu
Ioanicesti                 Priboaia - Balilesti       Calinesti
Izvoru - Vedea             Rancaciov - Calinesti      Calinesti Sat
Izvoru de Sus              Sapunari - Moraresti       Calotesti - Budeasa
Jgheaburi                  Schitu - Scoicesti         Capataneni
Lesile - Teiu              Silistea - Cateasca        Capul Piscului
Limpedea - Mihaesti        Slobozia - Stoenesti       Catanele - Cateasca
Malu - Barla               Stolnici - Stolnici        Cateasca
Malu Vanat - Merisani      Troislav - Micesti         Cerbu - Albota
Mancioiu - Moraresti       Ulita/Balilesti            Cersani - Suseni
Mandra - Barla             Ungheni                    Cetateni
Margesti - Hartiesti       Ungureni - Berevoiesti     Chitesti - Bogati
Marghia de Sus             Voroveni - Davidesti       Cicanesti
Metof                                                 Ciesti
Mosteni - Greci                                       Ciofrangeni
Mozaceni - Vale                                       Ciresu - Cateasca
Mozacu - Negrasi                                      Ciulnita Leordeni
Negresti                                              Ciupa Manciulescu
Nicolisti - Cicanesti                                 Ciupa Nejlovel
Nigrisoara                                            Cochinesti
Orodel/Recea                                          Contesti
Palanga - Popesti                                     Corbeni
Paraiesti - Corbi                                     Corbi
Podisoru - Barla                                      Corbsori - Corbi
Poienarei - Corbi                                     Corbu - Cosesti
Popesti                                               Cornatel - Buzoiesti
Purcareni - Popesti                                   Cosesti
Salatruc                                              Cotenesti
Salatrucu de Sus                                      Cotesti - Godeni
Salistea - Uda                                        Cotmeana
Satic - Rucar                                         Cotmeana - Stolnici
Slobozia - Popesti                                    Darmanesti
Slobozia - Slobozia                                   Davidesti
Stefan cel Mare                                       Dedulesti
Surdulesti - Mirosi                                   Dobresti
Turtana - Baiculesti                                  Dobrogostea
Uda de Jos                                            Dobrotu
Uda de Sus                                            Domnesti
Urechesti - Ciocanesti                                Draganu
Urluieni - Barla                                      Draghicesti - Calinesti
Valea Faurului                                        Draghici
Valea Hotarului                                       Dragoslavele
Valea lui Enache                                      Dumbravesti
Valea lui Maldar                                      Furesti - Dobresti
Valea Manastirii                                      Funicosi
Valeni - Salatruc                                     Gainusa - Sapata
Varsesti - Vedea                                      Galasesti - Budeasa
Vata - Vedea                                          Gales - Bradulet
Vlascuta - Stolnici                                   Ganesti - Pietrosani
Zboghitesti                                           Gardinesti
Ziduri/Mozaceni                                       Gaujani - Ungheni
                                                      Glamboc - Bascov
                                                      Glambocata
                                                      Glambocel Vale
                                                      Gliganu de Jos
                                                      Gliganu de Sus
                                                      Godeni
                                                      Gorganu - Calinesti
                                                      Gruiu - Albesti Muscel
                                                      Hartiesti
                                                      Hintesti - Mosoaia
                                                      Hulubesti
                                                      Izvoru
                                                      Izvoru de Jos
                                                      Jupanesti - Cosesti
                                                      Lacuri - Ciofrangeni
                                                      Laicai - Cetateni
                                                      Langesti
                                                      Lapusani - Cosesti
                                                      Lazaresti - Mosoaia
                                                      Leicesti - Cosesti
                                                      Leordeni
                                                      Livezeni - Stalpeni
                                                      Lucieni - Hartiesti
                                                      Lunca - Boteni
                                                      Lunca Corbului
                                                      Malureni Sat
                                                      Manicesti
                                                      Mares - Albota
                                                      Martesti
                                                      Merisani
                                                      Mica - Bascov
                                                      Micesti
                                                      Mihaesti
                                                      Mlaci - Albesti de Muscel
                                                      Momaia - Tigveni
                                                      Moraresti
                                                      Musatesti
                                                      Muscel - Boteni
                                                      Mustatesti - V. Iasului
                                                      Iasului
                                                      Namaiesti
                                                      Negrasi
                                                      Negreni - Darmanesti
                                                      Odaieni
                                                      Oiesti - Corbeni
                                                      Olteanca
                                                      Opresti
                                                      Pacioiu - Cosesti
                                                      Padureni - Suseni
                                                      Padureti
                                                      Paduroiu
                                                      Paraschivesti - Priboieni
                                                      Patuleni - Ratesti
                                                      Petresti - Cosesti
                                                      Pietrosani
                                                      Pirvu Rosu
                                                      Piscani
                                                      Podu Brosteni
                                                      Podu Dambovitei
                                                      Poiana Lacului
                                                      Poienari de Arges
                                                      Poienari de Muscel
                                                      Poienita - Balilesti
                                                      Pojorata - Leresti
                                                      Popesti - Sapata
                                                      Priboieni
                                                      Priseaca - Cosesti
                                                      Prislop - Vladesti
                                                      Prislopu Mare
                                                      Prodani - Vedea
                                                      Purcareni - Micesti
                                                      Radesti - Stalpeni
                                                      Ratesti - Ratesti
                                                      Recea - Recea
                                                      Retevoiesti
                                                      Rociu
                                                      Rotunda - Corbeni
                                                      Rucar
                                                      Rudarie - Schitu Golesti
                                                      Rudeni - Suici
                                                      Samaila - Priboieni
                                                      Samara
                                                      Sapata de Jos
                                                      Sapata de Sus
                                                      Scheau - Bascov
                                                      Schitu Matei
                                                      Selari
                                                      Serbanesti - Rociu
                                                      Silisteni - Lunca Corbului
                                                      Slanic - Aninoasa
                                                      Smei - Costesti
                                                      Stalpeni
                                                      Stanesti - Corbi
                                                      Starci - Costesti
                                                      Stoenesti
                                                      Strambeni - Caldararu
                                                      Strambeni - Suseni
                                                      Stroiesti - Musatesti
                                                      Suici - Suici
                                                      Suseni
                                                      Suseni - Bogati
                                                      Suslanesti - Mioarele
                                                      Teiu
                                                      Telesti
                                                      Tiganesti
                                                      Tigveni
                                                      Tigveni Ratesti
                                                      Titesti
                                                      Tutulesti - Suseni
                                                      Udeni
                                                      Ungureni - Cepari
                                                      Ursoaia - Cotmeana
                                                      Vacarea - Mihaesti
                                                      Valcele - Merisani
                                                      Valea Brazilor
                                                      Valea Cetatuii
                                                      Valea Mare - Priboieni
                                                      Valea Nandrii
                                                      Valea Pechii
                                                      Valea Popii
                                                      Valea Popii - Mihaesti
                                                      Valea Romanestilor
                                                      Valea Stanii
                                                      Valeni - Calinesti
                                                      Valsanesti - Musatesti
                                                      Varzaroaia - Pietrosani
                                                      Vedea
                                                      Vladesti
                                                      Vladestii de Sus
                                                      Vranesti
                                                      Vulpesti - Buzoiesti
                                                      Vulturesti - Hartiesti
                                                      Zarnesti - Malureni
                                                      Zorile
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BACAU
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Buruienis
                                Cosnea
                                Rachitis
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Frumoasa        Ludasi                          Padureni-B.
Ciumasi         Borsani                         Bistrita
Prisaca         Tamasoaia                       Climesti
Dragomir 1      Calugareni                      Tescani
Poiana          Dragesti-                       Bratesti
Negustorului    Daminesti                       Cuchinis
Tardenii Mari   Ghimes                          Pralea
Cibota          Palanca                         Vranceni
Sipote          Parincea                        Boistea
Colonesti       Sanduleni                       Marcesti
Calini          Versesti                        Somusca
Spria           Barzulesti                      Cotofanesti
Slobozia-       Beresti-Sascut                  Balca
Filipeni        Contesti                        Damienesti
Valea Botului   Pancesti-                       Valea Arinilor
Tarhausi        Sascut                          Stanesti
Glavanesti      Petresti                        Poiana Negri
Dragulesti      Fundu Vaii                      Scurta
Racatu-Razes    Dienet                          Dragusani
Recea           Podu Turcului                   Teius
Sohodor         Lehancea                        Sascut Sat
Baimac          Balanesti                       Schineni-Sascut
Padureni-Izv.   Valea Seaca                     Glodisoarele
Berheciuluoi    Balcani                         Strugari
Lipova          Berzunti                        Petricica
Malosu          Burda-Berzunti                  Cetatuia
Satu Nou-Lipova Albele                          Iaz
Valea Caselor   Camenca                         Nadisa
Valea Hogei     Filipeni                        Pancesti
Oncesti         Fruntesti                       Soci
Dealu Perjului  Marasti                         Ungureni
Tarnita         Brad                            Bibiresti
Satu Nou-       Faget                           Viforeni
Oncesti         Fagetul De Sus                  Zlatari
Lunca-Palanca   Deleni                          Sulta
Rachitoasa      Horgesti                        Itesti
Barcana         Bazga                           Beresti Tazlau
Buda-Rachitoasa Izvoru                          Bosoteni
Burdusaci       Berheciului                     Enachesti
Oprisesti       Antohesti                       Brusturoasa
Magazia         Obarsia                         Valea Mica-
Poieni-Rosiori  Otelesti                        Cleja
Cucuieti-Solont Ciughes                         Heltiu
Fulgeris        Popoiu                          Larga
Chilia Benei    Radoaia                         Cucuieti-
Itcani          Gasteni                         Dofteana
Bartasesti      Halmacioaia                     Dumbrava-
Vultureni       Rosiori                         Gura Vaii
Lichitiseni     Valea Mare-                     Paltinata
Medeleni        Rosiori                         Temelia
Tomozia         Coman                           Motocesti
Godinestii de   Stufu                           Capata
Sus             Ciunturesti                     Prajesti-
Dragomir 2      Solont                          Magiresti
Paltinis        Sarata-Solont                   Sesuri
Apa-Asau        Nanesti                         Scutaru
Schitu Frumoasa Valeni                          Negri
Turluianu       Barna                           Orbeni
Romanesti       Milestii De Jos                 Parava
Satu Nou-       Poieni-Parincea                 Tisa Silvestri
Colonesti       Parjol                          Odobesti
Corbasca        Basesti                         Chiticeni
Marvila         Campeni                         Ciucani
Scarisoara      Haineala                        Iiliesti
Dealu Morii     Bahnaseni                       Racova
Negulesti       Tarita                          Scorteni
Banca           Pustiana                        Floresti-
Cauia           Barnesti                        Scorteni
Blaga           Plopana                         Grigoreni
Gaiceanca       Budesti                         Secuieni
Bolovanis       Fundu Tutovei                   Fundeni
Tarhausi 2      Ruseni Razesi                   Viisoara-
Muncelu         Straminoasa                     St. Cel Mare
Frumuselu       Cabesti                         Sascut
Razesu          Sarbi
Huruiesti       Plopu-P.
Ocheni          Turcului
Floresti        Botesti
Perchiu         Garla Anei
Pradais         Cucova
Motoseni        Rachitisu-
Cornatelu-      Strugari
Motoseni
Fantanele-
Motoseni
Tepoaia
Chicerea
Fundatura
Craiesti
Barboasa
Fundu Racaciuni
Dumbrava-
Rachitoasa
Movilita
Putini
Tochilea
Stanisesti
Benesti
Slobozia De Jos
Balotesti
Slobozia De Sus
Dadesti
Ghilavesti
Bacioiu
Valcele
Rogoaza
Arini
Popesti
Hutu
Putredeni
Fundoaia
Capotesti
Sendresti
Chetreni
Poiana Motoseni
Rotaria
Cociu
Belciunesa
Gorghesti
Tatarasti
Cornii De Sus
Dragesti-
Tatarasti
Giurgeni
Gherdana
Bodeasa
Vladnic
Slobozia Noua
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Valea lui Ion                                         Goioasa
Blidari                                               Asau
Curita                                                Blagesti
Cleja                                                 Buda-Blagesti
Haghiac                                               Buhoci
Garlenii De Sus                                       Casin
Poiana-Livezi                                         Valea Mare-Faraoani
Prajoaia                                              Faraoani
Scariga                                               Filipesti
Marginea                                              Galbeni-Filipesti
Peste Vale                                            Harlesti
Poiana Sarata                                         Oniscani
Bahna                                                 Hemeiusi
Parau Boghi                                           Andriesesti
Agas                                                  Fantanele-Hemeiusi
Cotumba                                               Lilieci
Preluci                                               Letea Veche
Ardeoani                                              Holt
Leontinesti                                           Radomiresti
Ciobanus                                              Rusi Ciutea
Lunca-Asau                                            Siretu-Letea Veche
Straja                                                Luizi Calugara
Beresti-Bistrita                                      Osebiti
Dumbrava-B. Bistrita                                  Magura
Barsanesti                                            Crihan
Caraclau                                              Sohodol-Magura
Bogdanesti                                            Margineni
Filipinesti-Bogdanesti                                Barati
Bijghir                                               Luncani
Coteni                                                Trebes
Buhocel                                               Valea Budului
Caiuti                                                Podis
Popeni                                                N. Balcescu
Dofteana                                              Galbeni-N. Balcescu
Bogata                                                Sarata-N. Balcescu
Seaca                                                 Valea Seaca-N. Balcescu
Stefan Voda                                           Negreni
Carligi                                               Gheorghe Doja
Boanta                                                Racova Ses
Garleni                                               Saucesti
Lespezi                                               Bogdan Voda
Gura Vaii                                             Schineni-Saucesti
Helegiu                                               Serbesti
Bratila                                               Siretu-Saucesti
Livezi                                                Stefan Cel Mare
Balaneasa                                             Targu Trotusi
Orasa                                                 Poduri
Magiresti                                             Cornet
M. Casin                                              Bucsesti
Lupesti                                               Prohozesti
Parvulesti                                            Traian
Padureni-Margineni                                    Bogdanesti-Traian
Poiana Margineni                                      Prajesti-Traian
Buchila                                               Zapodia
Larguta                                               Hertioana De Jos
Oituz                                                 Urechesti
Ferastrau-Oituz                                       Cornatel
Harja                                                 Satu Nou-Urechesti
Racaciuni                                             Zemes
Gura Vaii-Racova
Bogdana
Buciumi
Gutinas
Negoiesti
Racauti
Radeana
Tamasi
Chetris
Furnicari
Geoseni
Tuta
Viisoara-Tg. Trotusi
Pargaresti
Nicoresti
Satu Nou-Pargaresti
Cernu
Valea Sosii
Lunca Dochiei
Slobozia-Urechesti
Bolatau
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BIHOR
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Pais Ponoara    Ponoara         Brusturi Finis
Surd Ponoara
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Coaste Damis    Dumbravita      Cimp Moti       Cetea           Ateias
Codru           Codru           Codrisoru       Chraptin        Balnaca Grosi
Hodisel         Tomnatic Vad    Sinteu          Cimp            Cabesti Delureni
Maguran         Zecehotare      Damis           Codrisoru       Ferice
Marcesti                        Huta Voivozi    Auseu           Lorau
Poiana Damis                    Lazuri Rosia    Giulesti        Ursad
Pojorita                        Ponita          Pietroasa       Valea Crisului
Serani I                        Ruget           Lacu Sarat      Valani de
Serani II                       Socet           Padurea Neagra  Pomezeu
Zecehotare                      Termezeu        Poclusa Beius
Carmazan                        Tomnatic Bulz   Sacalasau Deal
Zecehotare                      Tarina          Sacalasau Nou
Deal                            Valea Borod I   Secatura
                                Valea Borod II  Sitani
                                Valea Tirnei I  Sinteu
                                Valea Tirnei II Teis
                                                Valea Mieraie
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Beiusele                   Almasu Mare-Balc           Abram
Bilc                       Almasu Mic-Balc            Abramut
Bucuroaia                  Almasu Mic-Sirbi           Adoni
Bulz                       Ant                        Albesti
Bulz Pusta                 Balc                       Albis
Burzuc                     Barmod                     Alparea
Burzuc/Tog                 Batar                      Apateu
Calatea                    Batar Sat                  Arpasel
Cimpani Pomezeu            Baita Plai                 Astileu
Colesti                    Balaia                     Auseu
Coposeni                   Balnaca                    Avram Iancu
Corbesti                   Berechiu                   Barcuri
Cosdeni Deal               Bicaciu                    Baile 1 Mai
Cotiglet                   Birtin                     Baile Felix
Cresuia                    Bistra                     Baita
Cristior de Sus            Boianu Mare                Baleni
Cutis                      Boiu                       Belegeni
Delureni                   Borod                      Belfir
Delureni II                Borozel                    Betfia
Dernisoara                 Borumlaca                  Bicacel
Dijir                      Borz                       Biharia
Fizis                      Brataca                    Biharia IAS
Fisca                      Bradet                     Bogeiu
Galaseni                   Briheni                    Bors
Goila Cabesti              Budoi                      Borsa
Gugu                       Budureasa                  Botean
Huta                       Buntesti                   Bratesti
Iteu Mare                  Burda                      Brusturi
Iteu Nou                   Cabesti                    Brusturi Fabrica
Izbuc                      Calacea                    Bucium
Lazuti                     Calatani                   Buduslau
Loranta                    Capilna                    Butan
Magura                     Caranzel                   Cacuciu Nou
Misca                      Carasau                    Cacuciu Vechi
Motesti                    Carpinet                   Cadea
Munteni                    Ceisoara                   Cadea Spital
Pestera                    Cherechiu                  Calea Mare
Poiana Astileu             Chesa                      Cauaceu
Poiana Remeti              Chesereu                   Carandeni
Poiana Vascau              Chioag                     Cauasd
Poieni de Jos              Chiranas                   Cefa
Poieni de Sus              Chiscau                    Ceica
Pusta                      Ciocaia                    Cenalos
Racas                      Cociuba Mare               Cetariu
Remeti                     Cociuba Mica               Cheresig
Rituri                     Cohani                     Cheriu
Rosia                      Corboaia                   Chet
Rugea                      Cornisesti                 Chijic
Satul Munteni              Cornitel                   Chiraleu
Saliste de Vascau          Cosdeni                    Chiribis
Saud                       Crincesti                  Chistag
Sohodol                    Cubulcut                   Chisirid
Susturogiu                 Cuiesd                     Chislaz
Talpos                     Curatele                   Cihei
Topa de Sus                Cuzap                      Ciuhoi
Tria                       Derna                      Ciulesti
Valea Caselor              Dobresti                   Ciumeghiu
Valea Lupului              Dragoteni                  Ciutelec
Valea Mare Cris            Dumbravani                 Cimpani
                           Fancica                    Cimpani Jos
                           Foglas                     Copacel
                           Fonau                      Copaceni
                           Forau                      Cordau
                           Forosig                    Crestur
                           Gepis                      Cristior de Jos
                           Ghida                      Cucuceni
                           Ghiorac                    Curtuiseni
                           Ginta                      Cusuius
                           Goila Tasad                Delani
                           Grui                       Dicanesti
                           Gurani                     Diosig
                           Gurbesti                   Dobricionesti
                           Gurbesti-Cabesti           Dolea
                           Hidis                      Draganesti
                           Hidisel-Dobresti           Dragesti
                           Hinchiris                  Dumbrava
                           Hincesti                   Dumbravita
                           Hirsesti                   Dusesti
                           Hodis                      Fegernic
                           Hodos                      Fegernicu Nou
                           Hotar                      Felcheriu
                           Ianca Mica                 Feneris
                           Ianosda                    Finis
                           Incesti                    Finate
                           Ioanis                     Fughiu
                           Izvoarele                  Galospetreu
                           Josani                     Gepiu
                           Leheceni                   Gheghie
                           Lelesti                    Ghenetea
                           Lunca Sprie                Ghighiseni
                           Luncsoara                  Girisu Negru
                           Lupoaia                    Girisul de Cris
                           Lupoaia Dumbrava           Gradinari
                           Martihaz                   Grosi
                           Meziad                     Gruilung
                           Mierag                     Gurbediu
                           Mihai Bravu                Gurbesti Spinus
                           Olcea                      Haieu
                           Orvisele                   Hidisel de Jos
                           Osand                      Hidisel de Sus
                           Parhida                    Holod
                           Padurea Neagra colo        Homorog
                           Pagaia                     Hotarel
                           Pausa                      Husasau de Cris
                           Petid                      Husasau de Tinca
                           Pietroasa                  Ianca
                           Pocioveliste               Inand
                           Poiana Tasad               Ineu
                           Pomezeu                    Josani-Magesti
                           Ponoarele                  Lazuri de Beius
                           Prisaca                    Lazareni
                           Rohani                     Les
                           Roit                       Livada Bihor
                           Saca                       Livada de Beius
                           Sacalasau                  Lugasu de Jos
                           Saldabagiu Balc            Lugasu de Sus
                           Saldabagiu Mic             Lunca
                           Saliste Beius              Margine
                           Sarand                     Madaras
                           Seghistel                  Magesti
                           Sititelec                  Mierlau
                           Sinicolau Beius            Miersig
                           Sinicolau Munte            Miheleu
                           Sinicolau Roman            Misca
                           Spinus de Pomezeu          Mizies
                           Stincesti                  Nadar-Spinus
                           Suiug                      Nimaiesti
                           Supiatra                   Nimaiesti de Jos
                           Suplac de Tinca            Niuved
                           Suplacu de Barcau          Nojorid
                           Surduc                     Ogesti
                           Sauaieu                    Olosig
                           Serghis                    Ortiteag
                           Sisterea                   Osorhei
                           Soimi                      Otomani
                           Soimus                     Paleu
                           Sumugiu                    Palota
                           Suncuius                   Palota Fabrica
                           Suncuius Finis             Pantasesti
                           Tamasda                    Paulesti
                           Tarcaita                   Pestis
                           Taut                       Petreasa
                           Teleac                     Petreu
                           Tirgusor                   Petrileni
                           Topa de Jos                Picleu
                           Ucuris                     Pietrani
                           Urvis                      Poclusa de Barcau
                           Vad Deal                   Pocola
                           Vadu Crisului              Poiana Tauteu
                           Vaida                      Poietari
                           Valea Cerului              Popesti
                           Valea de Jos               Posoloaca
                           Valea de Sus               Rabagani
                           Valea Mare de Codru        Refractara-Astileu
                           Varviz                     Remetea
                           Valani Beius               Rieni
                           Varasau                    Ripa
                           Varzari                    Rogoz
                           Vasad                      Rontau
                           Vilcele                    Rosiori
                           Virciorog                  Rotaresti
                           Voivozi Popesti            Santau Mare
                           Voivozi Simian             Santau Mic
                                                      Sarcau
                                                      Satu Barba
                                                      Satu Nou
                                                      Sabolciu
                                                      Sacadat
                                                      Sacuieni
                                                      Salacea
                                                      Salard
                                                      Saldabagiu Munte
                                                      Saliste Pomezeu
                                                      Saliste Spinus
                                                      Sarsig
                                                      Saucani
                                                      Seghiste
                                                      Sfarnas
                                                      Simbata
                                                      Siniob
                                                      Sinlazar
                                                      Sinmartin
                                                      Sinmartin de Beius
                                                      Sintandrei
                                                      Sintelec
                                                      Sintimreu
                                                      Sintion
                                                      Sirbesti
                                                      Sirbi
                                                      Spinus
                                                      Stracos
                                                      Sudrigiu
                                                      Sebis
                                                      Silindru
                                                      Simian
                                                      Simian Barantau
                                                      Simian Nou
                                                      Sustiu
                                                      Talpe
                                                      Tarcea
                                                      Tamaseu
                                                      Tarcaia
                                                      Tarian
                                                      Tasad
                                                      Tautelec
                                                      Tauteu
                                                      Telechiu
                                                      Tileagd
                                                      Tileagd Fabrica
                                                      Tilecus
                                                      Tinaud
                                                      Tinca
                                                      Toboliu
                                                      Topa de Cris
                                                      Topesti
                                                      Totoreni
                                                      Tulca
                                                      Tulca IAS
                                                      Tulca Sat
                                                      Tetchea
                                                      Tiganesti Beius
                                                      Tiganesti Catun
                                                      Tiganesti de Cris
                                                      Uileacu de Cris
                                                      Uileacu de Munte
                                                      Uileacu de Beius
                                                      Urvind
                                                      Varaseni
                                                      Varzari de Jos
                                                      Varzari de Sus
                                                      Viisoara
                                                      Vintere
                                                      Zavoiu
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BISTRITA NASAUD
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Alunis
Ciosa 1
Ciosa 2
Costeasa
Dealul Vinului
Gater
Oarzina
Parva Luncii II
Parva-Damburi
Parva-Izvor I
Parva-Izvor II
Parva-Lunci
Perisor
Poiana Catun
Valea Babii
Valea Larga
Valea Magurii
Valea Vinului
Voristi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Arsita          Agries          Hasmasu         Agrisu de Jos   Albestii Bistr.
Buza Catun      Agriesel        Ciceului        Agrisu de Sus   Ciceu Giurgesti
Ciceu Corabia   Bichigiu        Milas           Apatiu          Ciresoaia
Colibita        Borleasa        Parva           Archiud         Enciu
Delureni        Breaza          Parva Case      Ardan           Ocnita
Dobricel        Breaza Laz      Sebis           Bretea          Pintic
Dumbraveni      Budesti Fanate  Tagsor          Budesti         Sesuri Spermez
Fanate Urmenis  Ciceu Poieni    Tarlisua        Chetiu          Soimus
Halmasau        Dealul          Tureac I        Chiochis        Tunel Mag. Ilv
Ivaneasa        Stefanitei                      Cusma           Valea Bicii Tur
Jimbor          Gersa                           Dumbravita S    Visuia
Jimbor Fanate   Iedera                          Fantanita       Vita
Lunca Sieut     Lunca Ilvei                     Feleac Nus.
Moliset         Lunca Lesului                   Fiad I
Orosfaia        Lunca Sateasca                  Fiad II Vale
Paltineasa      Manic                           Ilva Mare
Sannicoara      Piatra                          Ilva Mica
Secaturi        Fantanele                       Lelesti
Sendroaia       Poienile Zagrii                 Lesu Sat
Strambulici     Purcarete                       Lunca Borles
                Racates Izvor                   Malin
                Runcu Salvei                    Mires
                Runcu Salvei Alunis             Negrilesti
                Rustior                         Nires Silivasu
                Sita                            C
                Sopteriu                        Rebra
                Stupini                         Recele
                Suplai                          Romuli
                Telcisor                        Sant
                Tureac II                       Silivasu de C
                Valea lui Stan                  Stramba Ilva
                Valea Mare                      Mica
                                                Stramba Josenii
                                                B
                                                Strugureni
                                                Tagu
                                                Taure
                                                Urmenis
                                                Valea
                                                Aniesului
                                                Valea Lesului
                                                Valea Poieni
                                                Liv
                                                Valea Poienii
                                                Rodna
                                                Valea Vinului
                                                Rodna
                                                Zagra
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Anies                      Chirales                   Arcalia
Beudiu                     Corvinesti                 Bata
Bidiu                      Dorolea                    Bistrita-Bargaului
Blajenii de Sus            Floresti                   Blajenii de Jos
Bozies                     Lechinta                   Budacu de Jos
Branistea                  Maieru                     Budus
Budacu de Sus-Cetate       Matei                      Cepari
Caianu Mare                Mititei                    Cetate
Caianu Mic                 Mocod                      Chintelnic
Caila                      Mogoseni                   Chiuza
Coasta Sieu Odorhei        Monor                      Ciceu Mihaiesti
Cristur Sieu               Nimigea de Jos             Cociu
Dobric                     Nimigea de Sdus            Crainimat
Dumbrava Livezile          Nuseni                     Cristestii Ciceului
Fantanel Matei             Poderei Feldru             Dealul Cucului
Gledin                     Teaca                      Dipsa
Ilva Mica dupa Somes       Tiha Bargaului             Domnesti
Ilva Mica Fata Dealului    Vermes                     Dumitra
Ilva Mica Plai             Viile Tecii                Dumitrita
Magura Ilvei                                          Feldru
Micestii de Campie                                    Galatii Bistritei
Mintiu                                                George Cosbuc
Morut                                                 Herina
Muresenii Barg                                        Ilisua
Poderei Rebris                                        Ilva Mica
Poiana Ilvei                                          Jelna
Poieni Reteag                                         Josenii Bargaului
Posmus                                                Livezile
Rodna                                                 Malut
Sangeorzu Nou                                         Mariselu
Saniacob                                              Mijlocenii Bargaului
Sanmihaiul de Campie                                  Monariu
Spermezeu                                             Nepos
Tarpiu                                                Orheiul Bistritei
Telciu                                                Petris
Tigau                                                 Piatra
Tonciu                                                Podirei-Sieu M
Tureac                                                Podu Rebrii
Zoreni                                                Preventoriu Ilisua
                                                      Prundu Bargaului
                                                      Rebrisoara
                                                      Reteag
                                                      Rusu Bargaului
                                                      Rusu de Sus Nuseni
                                                      Salva
                                                      Santioana
                                                      Saratel
                                                      Sasarm
                                                      Satu Nou
                                                      Sieu
                                                      Sieu Magherus
                                                      Sieu Odorhei
                                                      Sieu Sfantu
                                                      Sieut
                                                      Simionesti
                                                      Sintereag
                                                      Susenii Bargaului
                                                      Uriu
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BOTOSANI
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Costiugeni
                                                Cotu Miculinti
                                                Crasnaleuca
                                                Ichimeni
                                                Unguroaia
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Baranca         Avram Iancu     Burlesti        Arborea         Balinti
Cristinesti     Baranca Hudesti Corjauti        Barsanesti      Balta Arsa
Berza           Brateni         Oroftiana       Babiceni        Badarai
Caraiman        Calarasi        Plevna          Bivolari        Bobulesti
Murguta         Cismanesti                      Borolea         Bogdanesti
Pogorasti       Concesti                        Brosteni        Carasa
                Davidoaia                       Burla           Calinesti
                Doina                           Cuza Voda       Mihaileni
                George Cosbuc                   Dacia           Chitoveni
                Ghireni                         Dealu Crucii    Cimpeni
                Hulubesti                       Dingeni         Codreni
                Izvoare                         Dobirceni       Damideni
                Libertatea                      Dragalina       Dimacheni
                Livada                          Hlipiceni       Dumesti Santa
                Luparia                         Fundu Hertii    Mare
                Mihai Eminescu                  Galbeni         Grivita
                Gorbanesti                      Girbeni         Havarna
                Mihalaseni                      Hiliseu-        Ibaneasa
                Miletin                         Crisan          Ibanesti
                Movileni                        Horia           Iorga
                Nastase                         Hulub           Liveni
                Negresti                        Iacobeni        Manoleasa
                Paun                            Iliseni         Loturi
                Plesani                         Mitoc Mitoc     Mateeni
                Poiana-Braesti                  Moara Jorii     Mileanca
                Poiana                          Popeni/Braiesti Negreni
                Cristinesti                     Ringhilesti     Niculcea
                Popeni/G.                       Sarata          Piriu Negru
                Enescu                          Draguseni       Podeni
                Putureni                        Sarata-         Poiana Flaminzi
                Racovat                         Basarab         Prajeni
                Sarata                          Selistea        Prisacani
                Mihalaseni                      Mileanca        Recia Verbia
                Slobozia                        Slobozia        Rediu Rauseni
                Siliscani                       Hanesti         Ringhilesti-Deal
                Soroceni                        Stinca G.       Rogojesti
                Stolniceni                      Enescu          Romanesti
                T. Vladimirescu                 Strahotin       Santa Mare
                Albesti                         Stroiesti       Sarata Romanesti
                Vilcele                         Viisoara        Scutari
                                                Viisoara Mica   Suharau
                                                                Soldanesti
                                                                Tataraseni
                                                                Vicoleni
                                                                Vitcani
                                                                Vladeni
                                                                Corlateni
                                                                Vomiceni
                                                                Zahoreni
                                                                Zlatunoaia
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Adaseni                                               Agafton
Alba                                                  Albesti
Baluseni                                              Aurel Vlaicu
Balusenii Noi                                         Avrameni
Batranesti                                            Baisa
Borzesti                                              Bajura
Boscoteni                                             Badiuti
Buhaceni                                              Baiceni
Buzeni                                                Belcea
Calugareni                                            Blindesti
Calugarenii Noi                                       Bodeasa
Cerbu                                                 Bohoghina
Corlateni                                             Bozieni
Cosula                                                Braesti
Cosuleni                                              Brehuiesti
Cuzlau                                                Broscauti
Dimitrie Cantemir                                     Bucecea
Draxini                                               Buda
Dumbravita                                            Buimaceni
Durnesti                                              Calinesti Bucecea
Durnesti Ungureni                                     Catamaresti
Floresti                                              Catamaresti-Deal
Girbesti                                              Cerchejeni
Gorbanesti                                            Cernesti
Hanesti                                               Cervicesti
Hiliseu-Closca                                        Chelis
Icuseni                                               Chiscareni
Ionaseni Trusesti                                     Cismea
Ionaseni Vf. Campului                                 Cindesti
Iuresti                                               Copalau
Joldesti                                              Cordareni
Lisna                                                 Corni
Mihai Viteazu                                         Costesti
Miorcani                                              Costinesti
Miron Costin                                          Cotirgaci
Mindresti Ungureni                                    Cotu
Mlenauti                                              Cotusca
Oneaga                                                Cristesti
Panaitoaia                                            Cristinesti
Padureni Copalau                                      Cucorani
Plopenii Mici                                         Cucuteni
Radeni                                                Curtesti
Rauseni                                               Dealu Mare
Rediu Radauti-Prut                                    Dersca
Sadoveni                                              Dolina
Schit-Oraseni                                         Dorobanti
Sirbi                                                 Dracsani
Slobozia Paltinis                                     Dragalina Cristinesti
Socrujeni                                             Draguseni
Stinca Stefanesti                                     Drislea
Storesti                                              Dumeni
Strateni                                              Esanca
Sendreni                                              Flaminzi
Stefanesti-Sat                                        Flondora
Supitca                                               Frumusica
T. Vladimirescu                                       Gorovei
Avrameni                                              Guranda
Timus                                                 Hiliseu-Horia
Tudora                                                Hlipiceni
Victoria Hlipiceni                                    Horlaceni
Viforeni                                              Horodistea
Vladeni-Deal Frumusica                                Hriscani
Vorona-Teodoru                                        Hudesti
Zoitani                                               Hudum
                                                      Hutani
                                                      Iezer
                                                      Ipotesti
                                                      Jijia
                                                      Leorda
                                                      Lismanita
                                                      Liveni G. Enescu
                                                      Loturi Enescu
                                                      Lozna
                                                      Lunca Lunca
                                                      Lunca Vf. Campului
                                                      Manoleasa
                                                      Manoleasa-Prut
                                                      Manolesti
                                                      Manastirea Doamnei
                                                      Manastireni
                                                      Mascateni
                                                      Mesteacan
                                                      Mihail Kogalniceanu
                                                      Mihaileni
                                                      Mitoc Leorda
                                                      Mindresti Vladeni
                                                      Nichiteni
                                                      Nicolae Balcescu Cotusca
                                                      Nicolae Balcescu Flaminzi
                                                      Nicseni
                                                      Oraseni-Deal
                                                      Oraseni-Vale
                                                      Padureni Sendriceni
                                                      Paltinis
                                                      Petricani
                                                      Plopenii Mari
                                                      Podriga
                                                      Poiana Vorona
                                                      Pomirla
                                                      Rachiti
                                                      Radauti-Prut
                                                      Ripiceni
                                                      Roma
                                                      Rosiori
                                                      Sarafinesti
                                                      Sat Nou
                                                      Saucenita
                                                      Siliscani
                                                      Silistea Stauceni
                                                      Slobozia Broscauti
                                                      Smirdan
                                                      Stauceni
                                                      Stincesti
                                                      Sulita
                                                      Sendriceni
                                                      Stefanesti
                                                      Stiubieni
                                                      Talpa
                                                      Teioasa
                                                      Tocileni
                                                      Todireni
                                                      Trusesti
                                                      Ungureni
                                                      Unteni
                                                      Valea Grajdului
                                                      Vaculesti
                                                      Viictoria Staceni
                                                      Vinatori
                                                      Virfu Cimpului
                                                      Vladeni Vladeni
                                                      Vlasinesti
                                                      Vorona
                                                      Vorona Mare
                                                      Vultureni
                                                      Zaicesti
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BRASOV
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Baiesi
                                Crit
                                Granari
                                Intre Vai
                                Magura
                                Mesendorf
                                Paltin
                                Pestera
                                Roades
                                Selistat
                                Viscri
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Beia                            Arini
                Calbor                          Barcut
                Cobor                           Bunesti
                Drauseni                        Colonia 1 Mai
                Holbav Deal                     Daisoara
                Lovnic                          Dopca
                Mateias                         Felmer
                Toarcla                         Jibert
                Valeni                          Racos
                                                Sinca
                                                Sirnea
                                                Soars
                                                Ticusu Vechi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Acris                      Apata                      Bran
Bogata                     Augustin                   Budila
Breaza                     Berivoi                    Cristian
Bucium                     Carpinis                   Ghimbav
Buzoiel I                  Cata                       Harman
Buzoiel II                 Cheia                      Poarta Bran
Comana De Jos              Cincsor                    Sanpetru
Comana De Sus              Cincu                      Beclean
Copacel                    Crizbav                    Bod Colonie
Crihalma                   Dragus                     Bod Sat
Cuciulata                  Gura Vaii                  Dridif
Cutus                      Harseni                    Dumbravita
Dacia                      Hoghiz                     Feldioara
Dejani                     Homorod                    Halchiu
Feldioara-Vict             Hurez                      Ileni
Fantana                    Iasi                       Lunca Calnicului
Fundata                    Lisa                       Mandra
Grid                       Ludisor                    Maierus
Halmeag                    Moeciu De Sus              Moeciu De Jos
Holbav                     Ohaba                      Oltet
Jimbor                     Ormenis                    Persani
Lupsa                      Poiana Florilor            Podu Olt
Margineni                  Purcareni                  Predelut
Mercheasa                  Recea                      Prejmer
Parau                      Reconstructia              Rausor
Poiana Marului             Rucar                      Rotbav-Feld
Pojorta                    Sambata De Sus             Sambata De Jos
Rodbav                     Sasciori                   Sohodol
Sebes                      Satu Nou                   Sona
Sercaita                   Savastreni                 Stupini Prejmer
Sinca Noua                 Sinca Veche                Sercaia
Ticusul Nou                Tarlungeni                 Simon
Ucea De Sus                Teliu Vale                 Teliu
Ungra                      Ucea De Jos                Vistea De Jos
Venetia De Jos             Vad                        Vladeni
Venetia de Sus             Vama Buzaului              Voila
Vama De Sus                Valcea                     Vulcan
                           Vistea De Sus
                           Voivodeni
                           Zizin
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BRAILA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Agaua
                                Bandoiu
                                Frecatei
                                Magureni
                                Marasu
                                Plopi
                                Salcia
                                Tacau
                                Titcov
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                Berlesti        Caineni Bai
                                                Chioibasesti    Caldarusa
                                                Corbeni         Esna
                                                Corbu Vechi     Gradistea
                                                Lacu Rezi       Gura Calmatui
                                                M. Kogalniceanu Ibrianu
                                                M. Kogalniceanu Jugureanu
                                                /Rimnicelu      Maraloiu
                                                Odaieni         Maru Rosu
                                                Tarlele Filiu   Mihai Bravu
                                                                Plasoiu
                                                                Stanca
                                                                Ulmu
                                                                Victoria
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Batogu                     Comaneasca                 Albina
Baraganu                   Constantinesti             Baldovinesti
Bertestii De Jos           Filipesti                  Cazasu
Bertestii De Sus           Gavani                     Chiscani
Bordei Verde               Gemenele                   Lacu Sarat
Chichinetu                 Gropeni                    Scortaru Vechi
Ciocile                    Gulianca                   Tichilesti
Ciresu                     Gurguieti                  Traianu
Coltea                     Jirlau                     Tudor Vladimirescu
Corbu Nou                  Lanurile                   Vadeni
Cotu Lung                  M. Kogalniceanu/Sute       Valea Canepii
Custura                    Mircea Voda                Varsatura
Cuza Voda/Salcia Tudor     Movila Miresii
Cuza Voda/Stancuta         Muchea
Dedulesti                  Olaneasca
Drogu                      Oprisanesti
Dudescu                    Perisoru
Dudesti                    Pietroiu
Faurei Sat                 Rimnicelu
Florica                    Romanu
Gabrielescu                Scortaru Nou
Galbenu                    Sihleanu
Horia                      Silistea
Latinu/Maxineni            Silistraru
Liscoteanca                Surdila Gaiseanca
Maxineni                   Surdila Greci
Oancea                     Sutesti
Pitulati                   Tepes Voda
Plopu                      Tufesti
Pribeagu                   Unirea
Racovita                   Viziru
Rosiori
Salcia Tudor
Satuc
Scarlatesti
Spiru Haret
Stancuta
Tataru
Urleasca
Visani
Vultureni
Zamfiresti
Zavoaia
________________________________________________________________________________

    JUDETUL BUZAU
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                Alunis          Golu Grabicina  Balta Tocila    Beciu
                Bustea          Lacurile        Costomiru       Campulungeanca
                Catiasu         Plopeasa de Sus Plopeasa de Jos Caratnau de Jos
                Catun           Suchea          Manastire       Chiliile
                Ciresu          Terca           Muscel/         Plescioara
                                                Viperesti
                Deleni                          Poienitele      Poiana Valcului
                Fata Malului                    Recea
                Fisici                          Sindrila
                Fundata                         Valea Larga
                Gavanele
                Goicelu
                Goidesti
                Jgheab
                Modreni
                Negosina
                Nucu
                Pacuri
                Pinu
                Plaiu Nucului
                Plaiul
                Jgheabului
                Plavatu
                Plesi
                Plostina
                Rudari
                Ruginoasa
                Satu Vechi
                Sarile
                Scaieni
                Spidele
                Valea Cotoarei
                Varf
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Arcanu          Bragareasa      Bisoca          Basca           Amaru
Baceni          Fintesti        Braesti         Chiojdului      Casota
Bratilesti      Gura Badicului  Canesti         Begu            Chiojdu
Buda            Lopatareasa     Danulesti       Beslii          Glodeanu Sarat
Craciunesti     Pardosi         Fantanele       Cotorca         Glodeanu
Budrea          Plesesti        Luna Gantei     Curmatura       Silistea
Coca            Serg. I.        Luncile         Dulbanu         Gura Vaii
Antimiresti     Stefan          Malu Rosu       Furtunesti      Lunca/C.A.
Coltu Pietrii 2 Trestioara      Margaritesti    Gura Teghii     Rosetti
Floresti        Tulburea        Odaile          Ileana          Palici
Lucieni         Varlaam         Olari           Ionasti         Pitulicea
Pietraru                        Valea Fantanei  Lacul Sinaia    Rusetu
Tega                            Valea Salciei   Lera            Valea Catinei
Valea Stanei                    Valea Verzei    Lopatari        Vacareasca
Vinetisu                                        Lunca/Amaru     Vintileanca
Zaharesti                                       Manzalesti
                                                Mosesti
                                                Naeni
                                                Niculesti
                                                Paltinis
                                                Robeasca
                                                Sarulesti
                                                Scutelnici
                                                Trestia
                                                Tronari
                                                Ursoaia
                                                Zeletin
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Amara                      Al. Odobescu               Albesti
Balteni                    Balhacu                    Aldeni
Blajani                    Balta Alba                 Aliceni
Bozioru                    Banita                     Babeni
Bradeanu                   Bascenii de Jos            Bajani
Calvini                    Bascenii de Sus            Bentu
Caragele                   Badeni                     Berca
Catina                     Badila                     Boboc Gara
Colti                      Baile                      Boldu
Coltii de Jos              Balaia                     Bordusani
Corbu                      Balaceanu                  Breaza
Cotu Ciorii                Balanesti                  Budisteni
Florica                    Barasti                    Candesti
Gageni                     Barbuncesti                Caldarasti
Izvoarele                  Beceni                     Caltuna
Largu                      Beilic                     Capatanesti
Luciu                      Boboc                      Cernatesti
Margineanu                 Buda                       Cilibia
Mitropolia                 C.A. Rosetti               Cilibia Gara
Murgesti                   Caldarusanca               Ciocarlia
Muscel/Patarlagele         Carpinistea                Cioranca
Paclele                    Ciolanu                    Clondiru
Padina                     Margariti                  Hales
Panatau                    Cislau                     Cochirleanca
Petrisoru                  Ciuta                      Coconari
Podu Muncii                Cotatcu                    Colibasi
Policiori                  Cozieni                    Coltul Pietrii 1
Pruneni                    Crang                      Costesti
Racoviteni                 Dimiana                    Costieni
Rusavat                    Dogari                     Cuculeasa
Sarbesti                   Fundeni                    Dambroca
Scarisoara                 Gavanesti                  Dascalesti
Scheiu                     Gergheasa                  Dealul Viei
Scortoasa                  Grajdana                   Dedulesti
Sibiciu de Sus             Gura Bascei                Focsaneni
Slobozia                   Heliade Radulescu          Fotin
Smardan                    Istrita de Jos             Fulga
Soresti                    Izvorul Dulce/Beceni       Galbinasi
Strezeni                   Joseni                     Gheraseni
Tarlele                    Livada                     Gomoesti
Toropolesti                Manasia                    Grebanu
Valcele                    Manzu                      Greceanca
Vintila Voda               Macrina                    Gura Calnau
                           Maruntisu                  Homesti
                           Mihailesti                 Izvoranu
                           Movila Banului             Izvoru Dulce/Merei
                           Movila Oii                 Lanurile
                           Mucesti Danulesti          Leiculesti
                           Padureni                   Limpezis
                           Pietroiu                   Lipia
                           Plescoi                    Lunca Frumoasa
                           Poienile                   Lunca Jaristei
                           Ratesti                    Maxenu
                           Rosioru                    Magura
                           Sageata                    Malaiesti
                           Salcioara                  Maracineni
                           Sibiciul de Jos            Matesti
                           Ungureni                   Merei
                           Vadu Soresti               Mierea
                           Valea Lupului              Moisica
                           Valea Nucului              Monteoru
                           Valea Parului              Muscelusa
                           Valea Viei                 Nenciulesti
                           Viperesti                  Nicolesti
                           Vizireni                   Niscov
                           Zarnesti                   Ograzile
                                                      Oreavu
                                                      Parscov
                                                      Patarlagele
                                                      Pietroasele
                                                      Pietrosu
                                                      Plevna
                                                      Podgoria
                                                      Pogonele
                                                      Posta Calnau
                                                      Posta/Cilibia
                                                      Posta/Topliceni
                                                      Potarnichesti
                                                      Potoceni
                                                      Puiesti
                                                      Puiesti de Jos
                                                      Puiesti de Sus
                                                      Ramnicelu
                                                      Raducesti
                                                      Robesti
                                                      Rubla
                                                      Satu Nou
                                                      Sahateni
                                                      Salcioara
                                                      Sapoca
                                                      Sasenii Noi
                                                      Satuc
                                                      Scurtesti
                                                      Smeeni
                                                      Spataru
                                                      Stalpu
                                                      Stancesti
                                                      Suditi/Gheraseni
                                                      Suditi/Posta Calnau
                                                      Saranga
                                                      Stiubei
                                                      Tabarasti
                                                      Tisau
                                                      Topliceni
                                                      Tintesti
                                                      Udati
                                                      Ulmeni
                                                      Unguriu
                                                      Vadu Pasii
                                                      Valea Putului
                                                      Valea Ramnicului
                                                      Valea Salciilor
                                                      Vernesti
                                                      Vispesti
                                                      Zarnesti/Cernatesti
                                                      Ziduri
                                                      Zilisteanca
                                                      Zoita
                                                      Zoresti
________________________________________________________________________________

    JUDETUL CARAS-SEVERIN
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                                Dobraia
                                                                Dolina
                                                                Inelet
                                                                Valea Ravensca
                                                                Zanogi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Carsie          Bigar           Bogaltin        Bania           Apadia
Crusovita       Garana          Bradet          Boina           Belobresca
Odai            Ravensca        Calina          Copacele        Berzasca
                Rachita         Carbunari       Cornisor        Binis
                Stancilova      Cornereva       Cozla           Bogodint
                Urzicari        Gruni           Delinesti       Bolvasnita
                Valea Rosie     Stinapari       Dezesti         Borlova
                                                Dognecea        Borlovenii Noi
                                                Duleu           Borlovenii
                                                Garbovat        Vechi
                                                Garnic          Bozovici
                                                Ilidia          Brezon
                                                Luncavita       Campia
                                                Maciova         Carasova
                                                Matnicu Mare    Carnecea
                                                Mercina         Canicea
                                                Ohaba Matnic    Ciclova Romana
                                                Ohabita         Ciortea
                                                Padina Matei    Ciuchici
                                                Parvova         Ciudanovita
                                                Pestere         Clocotici
                                                Putna           Comoraste
                                                Ruginosu        Dalboset
                                                Ruschita        Dalci
                                                Sadova Noua     Divici
                                                Scaius          Doclin
                                                Sfanta Elena    Eftimie Murgu
                                                Socolari        Ezeris
                                                Sopotu Nou      Farliug
                                                Sumita          Forotic
                                                Valea Mare      Globurau
                                                Valeapai        Gornea
                                                Verendin        Iabalcea
                                                Zorile          Iersig
                                                Zorlencior      Iertof
                                                                Izgar
                                                                Jitin
                                                                Lapusnicel
                                                                Lapusnicu Mare
                                                                Lescovita
                                                                Liubcova
                                                                Macoviste
                                                                Maru
                                                                Mehadica
                                                                Moceris
                                                                Naidas
                                                                Nermed
                                                                Patas
                                                                Petrilova
                                                                Poiana Marului
                                                                Poneasca
                                                                Potoc
                                                                Prigor
                                                                Prilipet
                                                                Rafnic
                                                                Ramna
                                                                Remetea Pogonici
                                                                Rugi
                                                                Rusca Montana
                                                                Sasca Montana
                                                                Sasca Romana
                                                                Sichevita
                                                                Slatina Nera
                                                                Socol
                                                                Surduc
                                                                Sopotu Vechi
                                                                Susca
                                                                Tirol
                                                                Turnu Ruieni
                                                                Valea Bolvasnita
                                                                Valea Minisului
                                                                Valeadeni
                                                                Varciorova
                                                                Valiug
                                                                Varadia
                                                                Vermes
                                                                Vrani
                                                                Zervesti
                                                                Zlagna
                                                                Zlatita
                                                                Zorlentu Mare
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Berliste                   Bautar                     23 August/Zavoi
Cornutel                   Bucosnita                  Armenis
Coronini                   Bucova                     Barza
Crivina                    Ciuta                      Berzovia
Crusovat                   Fizes                      Brebu
Cuptoare                   Iablanita                  Buchin
Fenes                      Marga                      Constantin Daicoviciu
Globu Craiovei             Ocna De Fier               Cornea
Golet                      Plugova                    Domasnea
Iam                        Prisian                    Garliste
Ilova                      Tarnova                    Ghertenis
Milcoveni                  Ticvaniu Mic               Giurgiova
Moldovita                  Var                        Glimboca
Nicolinti                                             Goruia
Petnic                                                Gradinari
Petrosnita                                            Greoni
Poiana                                                Iaz
Pojejena                                              Lupac
Prisaca                                               Magura
Radimna                                               Maureni
Rusca/Teregova                                        Mehadia
Rusova Noua                                           Obreja
Sadova Veche                                          Paltinis
Sat Batran                                            Racasdia
Salbagelu Nou                                         Sacu
Secaseni                                              Slatina Timis
Submargine                                            Soceni
Sosdea                                                Teregova
Tincova                                               Ticvaniu Mare
Valea Timisului                                       Toplet
Vama Marga                                            Valea Bistrei
Valisoara                                             Voislova
Vodnic                                                Zavoi
Vraniut
Zagujeni
________________________________________________________________________________

    JUDETUL CALARASI
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Danesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Solacolu        Vlaiculesti                     Baraganu        Ulmu
                Progresul                       Artari          Faurei
                                                Clatesti        Nana
                                                Dorobantu       Valea Stanii
                                                Plataresti      Aprozi
                                                Renasterea      C-tin
                                                Podul Pitarului Brincoveanu
                                                Solacolu        Socoalele
                                                Zimbru          Frasinetul de
                                                                Jos
                                                                Luptatori
                                                                Danesti
                                                                Fintana Domanei
                                                                Coadele
                                                                Valea Popii
                                                                Sandulita
                                                                Vilcelele
                                                                Floroaica
                                                                Nuci
                                                                Popesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Boseangu                   Al. Odobescu
Lucia                      N. Balcescu
Cojesti                    Galatui
Mariuta                    Belciugatele
Bogdana                    Cascioarele
Ivanesti                   Barzeni
Gostilele                  Infratirea
Frasinet                   Pelinu
Padurisu                   Ogoru
Pasarea                    Dilga Sat
Postavaru                  Drajna
Orasti                     Ileana
Coconi                     Stefanesti
Sultana                    Florica
T. Vladimirescu            Independenta
Rodovanu                   Potcoava
Silistea                   Visini
Prozanic                   Jegalia
Pitigaia                   Galdau
                           Iizerul
                           Buzoieni
                           Sapunari
                           Radu Voda
                           Plevna
                           Lupseanu
                           Nucetu
                           Dorobantu
                           N. Balcescu (Preasna)
                           Perisoru
                           Marculesti
                           Cucuieti
                           Sarulesti
                           Spantov
                           Stancea
                           Cetatea Veche
                           Clinciu
                           Soldanu
                           Negoiesti
                           I.A.S. Drumul Subtire
                           Stefan cel Mare
                           Tamadau
                           Seinoiu
                           Plumbuita
                           Calareti
                           Unirea
                           Oltina
                           Valea Argovei
                           Vasilati
                           Galbinasi
                           Vlad Tepes
                           Mihai Viteazu
                           Plataresti
                           Gradistea
                           Rasa
                           Bogata
                           Cunesti
                           Cunesti
                           Ciocanesti
                           Varasti
                           Manastirea
                           Chiselet
                           Dunarea
                           Ulmeni
                           Valea lui Soare
                           Curcani
                           Borcea
                           Gruiu
                           Chirnogi
                           Smirdan
                           Cuza Voda
                           Ceacu
                           Calarasii Vechi
                           Dichiseni
                           Coslogeni
                           Dormarunt Sat
                           Diga Gara
                           Draglina
                           Dragos Voda
                           Fundeni
                           Frumusani
                           Calnau
                           Lehliu Sat
                           Mitreni
                           Valea Rosie
                           Modelu
                           Tonea
                           Roseti
                           Stefan Voda
                           I.A.S. Jegalia
                           Gurbanesti
                           Cotofanca
                           Valea Presnei
________________________________________________________________________________

    JUDETUL CLUJ
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Arsuri
                                                Bogomir
                                                Ceaba
                                                Cerc
                                                Dealu
                                                Rasinarilor
                                                Doda Pilii
                                                Dodesti
                                                Dosu Napului
                                                Ghermanesti
                                                Ghiurcuta de
                                                Jos
                                                Huta Borcut
                                                Iacobeni
                                                Iuriu de Campie
                                                Lapustesti
                                                Lunca Visagului
                                                Maguri
                                                Bogdanesti
                                                Maguri Joseni
                                                Maguri Suseni
                                                Muntele Bocului
                                                Muntele Cacovei
                                                Ocolisel
                                                Padureni-
                                                Triteni de Jos
                                                Paltinei
                                                Petea
                                                Ples
                                                Plopi
                                                Poiana Frati
                                                Prelucele
                                                Prigonesti
                                                Rasca Maguri
                                                Rogojel
                                                Rogojel Camin
                                                Rogojel
                                                Modonesti
                                                Rotunda
                                                Sava
                                                Strambu
                                                Sulita
                                                Tranis II
                                                Vanatori Sat
                                                Vidreni
                                                Visagu
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Agris                           Agarbiciu       Antas
                Aluas                           Alunis/Alunis   Aschileul Mare
                Apa Calda                       Barlea          Aschileul Mic
                Arghis                          Bedeciu         Badeni
                Aruncuta                        Belis           Bagara
                Batin                           Berindu         Baisoara
                Batin Catun                     Boian           Bicalatu
                Babdiu                          Boldut          Bobalna
                Balcesti/Belis                  Ceanu Mare      Boju
                Barai                           Corneni         Boju Mic
                Berchesiu                       Cristorel       Bologa
                Bogata de Jos                   Darja           Bontida
                Bogata de Sus                   Fagadaua        Borsa
                Boteni                          Faureni         Bucea
                Buza                            Frata           Cara
                Cacova Deal                     Ghirolt         Calata
                Cacova Ierii                    Gura Dreptului  Calatele
                Calea Lata                      Hodis           Camarasu
                Calna                           Lacu            Catina
                Calatele                        Lujerdiu        Cesariu
                Padure                          Maia            Cetan
                Casiel                          Magoaja         Chiuesti
                Catalina                        Morlaca         Cioara
                Chesau                          Muntele         Ciucea
                Chidea                          Baisorii        Ciurgaoas
                Chiris                          Osorhel         Ciurila
                Ciubancuta                      Recea Cristur   Codor
                Ciumafaia                       Samboleni       Comsesti
                Coasta                          Salisca         Dabaca
                Copcea                          Scrind          Deleni
                Copru                           Straja/Capusu   Diviciorii Mari
                Comesti/                        Sumurduc        Dumbrava
                Cornesti                        Tritenii de Jos Finisel
                Cornesti/                       Tritenii de Sus Fodora
                Garbau                          Valea           Gadalin
                Costesti                        Strambului      Geaca
                Cristesti                                       Guga
                Cubles                                          Hasdate
                Cutca                                           Hodaie
                Dangau Mare                                     Iara
                Dealu Mare                                      Inucu
                Dealu Negru                                     Jichisu de Sus
                Elciu                                           Jucu de Sus
                Fanate                                          Leghia
                Faget                                           Leurda
                Feiurdeni                                       Luna de Jos
                Feldioara                                       Macau
                Ferma                                           Macicasu
                Filea de Jos                                    Manastireni
                Filea de Sus                                    Margau
                Finciu                                          Mihaiesti
                Floroiu                                         Moldovenesti
                Frasinet                                        Morlaca/Cariera
                Garbau Dejului                                  Nadasu
                Giula                                           Nearsova
                Larga                                           Negreni
                Legii                                           Negreni-Josani
                Masca                                           Panticeu
                Maguri/Racatau                                  Petrestii de Jos
                Marcesti                                        Plaiesti
                Marisel                                         Ploscos
                Marisel/                                        Poieni
                Stanesti                                        Razbuneni
                Micesti                                         Rediu
                Moara de Padure                                 Sanmartin
                Muncel                                          Sanpaul
                Muntele Rece                                    Santejude-Sat
                Naoiu                                           Santioana
                Nasal                                           Sardu
                Oas                                             Sacel
                Orman                                           Salicea/Ciurila
                Palatca                                         Sic
                Padureni/                                       Somesu Rece
                Ciurila                                         Somesu Rece
                Pietroasa/                                      Uzina
                Moldovenesti                                    Soporu de Campie
                Pintic                                          Stolna
                Podeni                                          Suatu
                Poiana Horii                                    Sucutard
                Prunis                                          Tarnita
                Puini                                           Topa Mica
                Pustuta                                         Triteni Colonie
                Rasca/Rasca                                     Taga
                Rachitele                                       Unguras
                Rosieni                                         Urca
                Rusesti/Marisel                                 Vad
                Sacuieu                                         Vaida Camaras
                Sarata                                          Valea Calda
                Stoiana                                         Valea Draganului
                Straja/Cojocna                                  I, II
                Surduc                                          Valea Florilor
                Sutu                                            Valea Gugii
                Ticu Colonie                                    Vistea/Garbau
                Tioltur                                         Vultureni
                Tranis
                Triteni Hotar
                Turea
                Vale
                Valea Casieului
                Valea Grosilor
                Valea Ierii
                Valea Ierii
                Caps
                Valea Unguras
                Vanatori Poic
                Valeni/Calatele
                Visea
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
                           Aghires Fabrici            Apahida
                           Aghires Sat                Baciu
                           Aiton                      Bont
                           Babutiu                    Bunesti Catun
                           Bogata/Calarasi            Bunesti Sat
                           Buru                       Catcau
                           Calarasi                   Caianu
                           Capusu Mic                 Caianu Vama
                           Ceanu Mic                  Calarasi Gara
                           Criseni                    Capusu Mare
                           Fundatura                  Casei
                           Garbau                     Cheia/M. Viteazu
                           Ghiorgheni                 Chinteni
                           Iclozel                    Cojocna
                           Jichisu de Jos             Copaceni
                           Jucu de Mijloc             Cornesti/M. Viteazu
                           Lita                       Corpadea
                           Liteni                     Corusu
                           Nadasel                    Cuzdrioara
                           Nires                      Deus/Vechea
                           Petresti/Mintiu G          Dezmir
                           Salatiu                    Domosu
                           Sanmarghita                Feleacu
                           Sacalaia                   Fizesul Gherlii
                           Salistea/Baciu             Floresti
                           Suaras                     Garbau/Casei
                           Soimeni                    Ghiris
                           Tauti                      Gilau
                           Zoreni                     Gligoresti
                                                      Iclod
                                                      Izvoru Crisului
                                                      Juncu Herghelie
                                                      Livada
                                                      Luna
                                                      Luna de Sus
                                                      Luncani
                                                      Manastirea
                                                      Manasturel
                                                      Martinesti
                                                      Mera
                                                      Mica
                                                      Mihai Viteazul
                                                      Mintiul Gherlii
                                                      Mociu
                                                      Nicula
                                                      Nima Catun
                                                      Nima Sat
                                                      Pata
                                                      Paniceni
                                                      Popesti
                                                      Rascruci
                                                      Rugasesti
                                                      Sancraiu
                                                      Sannicoara
                                                      Salatruc
                                                      Sandulesti
                                                      Savadisla
                                                      Suceag
                                                      Saula
                                                      Suncutu Mic
                                                      Tureni
                                                      Urisor
                                                      Valcele/Feleacu
                                                      Viisoara
                                                      Vlaha
________________________________________________________________________________

    JUDETUL CONSTANTA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Abrud
Brebeni
Bugeac
Calugareni
Canlia
Carvan
Cetatea
Coroana
Coslugea
Crangu
Credinta
Cuigiuc
Dobromir Deal
Esechioi
Galita
Girlita
Goruni
Izvoarele
Lespezi
Miorita
Nistoresti
Pantelimonu De
Jos
Padureni
Raristea
Satu-Nou
(Oltina)
Tibrinu
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Closca                          Aliman          Arsa
Conacu                          Almalau         Biruinta
Fantana Mare                    Baltagesti      Ciobanita
Faurei                          Capidava        Cochirleni
Furnica                         Casicea         Nuntasi
Gura Dobrogei                   Crisan          Osmancea
Magura                          Dobromir        Rasova
Ramnicu de Jos                  Dulgheru        Viile
Ramnicu de Sus                  Dumbraveni
Tufani                          Dunarea
Vanatori                        Dunareni
                                Floriile
                                Garliciu
                                Ivrinezu Mare
                                Ivrinezu Mic
                                Lipnita
                                Olteni
                                Oltina
                                Ostrov
                                Petrosani
                                Razoarele
                                Runcu
                                Saraiu
                                Seimeni
                                Seimenii Mici
                                Siriu
                                Tichilesti
                                Topalu
                                Valeni
                                Vlahi
                                Vulturu
                                Zorile
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Adamclisi                  Dorobantu                  2 Mai
Baneasa                    Faclia                     23 August
Baraganu                   Galbiori                   Agigea
Casian                     General Scarisoreanu       Albesti
Cascioarele                Nicolae Balcescu           Amzacea
Cerchezu                   Nisipari                   Castelu
Cheia                      Oituz                      Ciocarlia
Chirnogeni                 Palazu Mic                 Ciocarlia de Sus
Ciobanu                    Piatra                     Cobadin
Cogealac                   Pietreni                   Comana
Cotu Vaii                  Saligny                    Corbu
Crucea                     Sibioara                   Costinesti
Curcani                    Silistea                   Cumpana
Darabani                   Stefan Cel Mare            Cuza Voda
Deleni                     Tepes Voda                 Lazu
Dropia                     Vadu                       Limanu
Dulcesu                                               Lumina
Fantanele                                             Mihail Kogalniceanu
Gherghina                                             Mircea Voda
Ghindaresti                                           Movilita
Gradina                                               Nazarcea
Graniceru                                             Peninsula
Hagieni                                               Poarta Alba
Hateg                                                 Poiana
Horia                                                 Potarnichea
Independenta                                          Remus Opreanu
Ion Corvin                                            Satu-Nou (Mircea-Voda)
Istria                                                Schitu
Izvoru Mare                                           Siminoc
Lanurile                                              Topraisar
Luminita                                              Tortomanu
Mereni                                                Tuzla
Mihai Viteazu                                         Valea Dacilor
Mireasa                                               Valu lui Traian
Miristea                                              Viisoara
Mosneni
Movila Verde
Negresti
Negureni
Pantelimon
Pecineaga
Pelinu
Pestera
Plopeni
Sacele
Sinoe
Stejaru
Straja
Strunga
Stupina
Sipotele
Targusor
Tariverde
Tataru
Traian
Urluia
Vadu Oii
Valcele
Vama Veche
Vartop
Veteranu
Viroaga
________________________________________________________________________________

    JUDETUL COVASNA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                Comandau        Alungeni                        Aita Seaca
                Valea Zalanului Dobarlau Vale                   Belin Vale
                                Hetea                           Herculian
                                Icafalau                        Lunca Ozunului
                                Ladauti                         Saciova
                                Lisnau Vale                     Saramas
                                Lunca Marcus
                                Magherus
                                Oituz
                                Scradoasa
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Ariusd
                Casinul Mic
                Dobolii de Sus
                Doboseni
                Hatuica
                Hilib
                Iaras
                Marcusa
                Martineni
                Peteni
                Surcea
                Tamasfalau
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Albis                      Aita Medie                 Aita Mare
Bacel                      Anghelus                   Arcus
Batanii Mici               Aninoasa                   Barcani
Bita                       Bicfalau                   Belani
Bodos                      Bradut                     Belin
Borosneu Mic               Calnic                     Bodoc
Colonia Capeni             Comolau                    Borosneu Mare
Dalnic                     Dobarlau                   Capeni
Filia                      Racosul de Sus             Crasna
Fotos                      Sancrai                    Estelnic
Harale                     Valea Mare                 Ghelinta
Lisnau                     Valea Scurta               Ghidfalau
Marcus                     Valea Seaca                Haghig
Martanus                   Zalan                      Lemnia
Ozunca Bai                                            Let
Padureni                                              Lutoasa
Petriceni                                             Mereni
Telechia                                              Miclosoara
Zoltan                                                Ojdula
                                                      Papauti
                                                      Poian
                                                      Turia
                                                      Valea Crisului
                                                      Varghis
                                                      Zagon
                                                      Zabratau
                                                      Araci
                                                      Baraolt
                                                      Batanii Mari
                                                      Biborteni
                                                      Bixad
                                                      Brates
                                                      Bradet
                                                      Bretcu
                                                      Catalina
                                                      Cernat
                                                      Chichis
                                                      Dobolii de Jos
                                                      Eresteghin
                                                      Ilieni
                                                      Imeni
                                                      Intorsura Buzaului
                                                      Malnas Bai
                                                      Malnas Sat
                                                      Micfalau
                                                      Moacsa
                                                      Olteni
                                                      Ozun
                                                      Pachia
                                                      Reci
                                                      Santionlunca
                                                      Sanzieni
                                                      Sita Buzaului
                                                      Talisoara
                                                      Tufalau
                                                      Valcele
                                                      Zabala
________________________________________________________________________________

    JUDETUL DAMBOVITA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
MUSCEL
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Brebu                           Cetatuia        Alunisu
V. Mare                         Candesti Deal   Baraceni
(Candesti)                      Crivatu         Barbuletu
                                Carlanesti      Burduca
                                (Varfuri)       Burtoiu de Sus
                                Dupa Deal       Copaceni
                                Ferestre        Capu Coastei
                                Glogoveanu      Candesti Vale
                                Meisoare        Cojoiu
                                Mesteacan       (Varfuri)
                                Moroieni        Croitori
                                (Sanatoriu)     Cretu
                                Podu Corbencii  Cucuteni
                                Raul Alb de Sus Dealu Frumos
                                Satu Nou        Decindea
                                Scheiu de Sus   Dragodanesti
                                Sultanu         Draghineasca
                                Ungureni        (Visina)
                                (Cornesti)      Fantanele
                                Urziceanca      Fierbinti
                                Valea Barbuletu Florica
                                Varfureni       (Morteni)
                                                Frasinu
                                                Fundu Ocnei
                                                (Ocnita)
                                                Ghimpati
                                                Gura Barbulet
                                                Hanu lui Pala
                                                Iazu
                                                Ibrianu
                                                Manastioara
                                                Moara din
                                                Groapa
                                                Patroaia Deal
                                                Patroaia Vale
                                                Petresti
                                                (Corbii Mari)
                                                Podu Cristinii
                                                Potlogeni Vale
                                                Potocelu
                                                Priboiu
                                                (Tatarani)
                                                Pucheni
                                                Rascaieti
                                                Ratesti
                                                Riul Alb de Jos
                                                Romanesti
                                                Schela
                                                (Glodeni)
                                                Salcioara
                                                (Matasaru)
                                                Scheiu de Jos
                                                Sperieteni
                                                Sturzeni
                                                (Candesti)
                                                Selaru
                                                Sipot
                                                Stubee (Valea
                                                Lunga)
                                                Suvita
                                                (Virfuri)
                                                Stavropolia
                                                Ulmet (Virfuri)
                                                Urseiu
                                                Vadu Stanchii
                                                Valea Larga
                                                Valea Leurzii
                                                Visinesti
                                                Vlasceni
                                                (Potlogi)
                                                Vultureanca
                                                Vizuresti
                                                Varfuri
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Balteni                    Adanca                     Aninoasa
Bechinesti                 Badeni                     Arsuri (Gaesti)
Bezdead                    BALENI                     Badulesti
Blidari                    Banesti                    Berivoiesti
Bolovani                   Bajesti (Vacaresti)        Branistea
Brezoaele                  Bilciuresti                Branesti
Brezoaia                   Bildana                    Catanele
Brincoveanu                Boteni                     Cojocaru
Brosteni (Visina)          Bratestii de Jos           Colanu
Brosteni (Produlesti)      Bratulesti (Voinesti)      Colibasi
Bujoreanca                 Buciumeni                  Comisani
Butoiu de Jos              Bucsani                    Costesti (Fieni)
Bumbuia (Gura Foii)        Bungetu                    Crangurile de Jos
Caprioru                   Butimanu                   Crangurile de Sus
Catunu (Cornesti)          Capsuna                    Crevedia
Catunu (Salcioara)         Capu Plaiului (Gura)       Cricovul Dulce (Iedera)
Camine (Odobesti)          Cazaci                     Cuza Voda
Camarasu (Brezoaele)       Coada Izvorului            Dambovicioara
Ciocanari                  Chirca (Mogosani)          Diaconesti (Pucioasa)
Ciocanesti                 Cobia                      Doicesti
Cojasca                    Cocani                     Dragodana
Colacu                     Contesti                   Dumbrava
Corbii Mari                Cornesti                   Fusea
Cornatelu                  Costesti Vale              Gheboieni
FINTA                      Costesti Deal (Produ)      Gherghesti
Frasin Deal (Cobia)        Cretulesti                 Greci
Geangoiesti                Crangasi                   Gura Foii
Gheboaia (Finta)           Crovu                      Hagioaica (Titu)
Ghinesti                   Darmanesti                 Iedera de Jos
Glodeni                    Dealu Mare                 Iedera de Sus
Grozavesti (Corbii Mari)   Decindeni                  Ilfoveni
Gulia (Tartasesti)         Dirza (Crevedia)           Ionesti
Gura Sutii                 Dobra                      Lazuri
Hulubesti                  Dragaiesti (Manesti)       Lucieni
Izvoru (Visina)            Dragaiesti (Ungureni)      Matraca
Izvoru (Valea Lunga)       Dragomiresti               Matasaru
Jugureni                   Frasinei (Mogosani)        Meri (Mogosani)
Ludesti                    Gemenea (Voinesti)         Mircea Voda
Magura (Hulubesti)         Ghergani                   Moroieni
Magura (Bezdead)           Gherghitesti               Motaieni
Malu cu Flori              Ghirdoveni                 Nisipurile
Marginenii De Sus          Girleni                    Olteni (Lucieni)
Mereni (Contesti)          Glod                       Petresti
Maruntisu (Costesti Vale)  Gorgota                    Picior de Munte
Miclosanii Mici            Gura Ocnitei               Pietrosita
Miulesti                   Gura Vulcanii              Plopu (Titu)
Morteni                    Habeni                     Priboiu (Branesti)
Movila-Niculesti           I.L. Caragiale             Priboiu (Glodeni)
Neajlovu (Morteni)         Izvoarele                  Priseaca
Niculesti                  Laculete                   Pucioasa Nr. 9 si Nr. 5
Ocnita                     Lucianca                   Racari
Odaia Turcului (Matasaru)  Lunguletu                  Razvad
Padureni                   Maluri (Pucioasa)          Sacuieni
Pietrari                   Manastirea                 Salcuta
Poiana                     Manesti                    Sateni
Poienita                   Manga                      Straosti (Dragodana)
Poroinica                  Marcesti                   Sotanga
Postirnacu                 Mavrodin                   Suta Seaca
Potlogeni Deal             Merisu (Costesti Vale)     Tartasesti
Priboiu                    Mija                       Teis
Produlesti                 Mislea                     Ulmi
Putu cu Salcia             Mogosesti                  Valea Sasului
Puntea de Greci            Mogosani                   Valea Voievozilor
Ragu (Uliesti)             Movila (Salcioara)         Vacaresti
Ratoaia (Bucsani)          Nucet                      Viforata
Samurcasi                  Ochiuri                    Viisoara
Sabiesti (Racari)          Odobesti
Silistea (Lucieni)         Oncesti
Serdanu                    Panesti (Mogosani)
Stanesti (Racari)          Persinari
Tatarani                   Pitaru
Telesti                    Podu Rizii
Tomsani                    Potlogi
Uliesti                    Raciu
Ungureni (Corbii Mari)     Racovita
Valea Lunga/Ogrea          Rincaciov
Valea Lunga-Gorgota        Runcu
Valea Lunga-Cricov         Saru
Valeni Dambovita           Salcioara
Visina                     Savesti
Vladeni (Darmanesti)       Slobozia Moara
Zavoiu (Mogosani)          Sterianu (Butimanu)
Zidurile (Odobesti)        Suduleni
Vulcana de Sus             Tetcoiu
Voia (Cranguri)            Ungureni (Butimanu)
                           Ungureni (Dragomiresti)
                           Valea Caselor
                           Valea Mare (Valea Lunga)
                           Valea Mare (Valea Mare)
                           Voinesti
                           Vulcana Bai
                           Vulcana Pandele
________________________________________________________________________________

    JUDETUL DOLJ
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                                Bechet-Orodel
                                                                Booveni
                                                                Bucovicior
                                                                Busuletu
                                                                Campeni
                                                                Ciocanele
                                                                Comanicea
                                                                Dragoaia
                                                                Foisor
                                                                Fratila
                                                                Gabru
                                                                Gogosita
                                                                Gubaucea
                                                                Lacrita Mare
                                                                Ocolna
                                                                Ohaba
                                                                Pioresti
                                                                Pisculet
                                                                Plostina
                                                                Popeasa
                                                                Prejoi
                                                                Racovita
                                                                Rasnicu Batran
                                                                Rasnicu Oghian
                                                                Schitu
                                                                Seculesti
                                                                Smadovicioara de
                                                                Secu
                                                                Spineni
                                                                Stoicesti
                                                                Suharu
                                                                Stefanel
                                                                Stiubei
                                                                Teiu
                                                                Tandara
                                                                Ungureni
                                                                Valea Fantanilor
                                                                Velesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Bascov                     Amarasti                   Afumati
Barboi                     Argetoaia                  Albesti
Belcinu                    Balota de Jos              Almaj
Benesti                    Balota de Sus              Amarastii de Jos
Bogea                      Bechet                     Amarastii de Sus
Busu                       Bistret                    Apele Vii
Buzduc                     Bistretu Nou               Balta Verde
Caciulatu                  Bodaiesti                  Barca
Calugareni                 Bodaiestii de Sus          Badosi
Corlate                    Bojoiu                     Beharca
Cornu                      Botosesti Paia             Belot
Domnu Tudor                Brabova                    Boureni
Fantanele-Teslui           Bralostita                 Brabeti
Georocu Mare               Bradestii Batrani          Braniste-Daneti
Golumbu                    Bulzesti                   Braniste-Podari
Iordachesti                Busteni                    Bratovoesti
Leordoasa                  Caraula                    Bradesti
Lipovu de Sus              Carpen                     Breasta
Malaesti                   Calarasi                   Bucovat
Moflesti                   Cernatesti                 Calopar
Mosna                      Cetate                     Carcea
Mosneni                    Cetatuia-Cioroiasi         Carna
Novac                      Ciocanesti                 Castranova
Palilula                   Cioroiasi                  Castrele Traiane
Pietroaia                  Cioroiu Nou                Catane
Piria                      Ciupercenii Noi            Caciulatesti
Sarsca                     Ciutura                    Celaru
Sarbatoarea                Cleanov                    Cerat
Sfarcea                    Covei                      Comosteni
Sitoaia                    Criva                      Cosoveni
Tencanau                   Curmatura                  Cotofenii din Dos
Urdinita                   Dabuleni                   Cotofenii din Fata
Vela                       Desa                       Crovna
Verbicioara                Dobromira                  Daneti
Verbita                    Gaia                       Diosti
Viisoara                   Garlesti                   Dobresti
Viisoara Mosneni           Georocel                   Dobridor
                           Ghindeni                   Dobrotesti
                           Gogosu                     Dragotesti
                           Golfin                     Dranic
                           Gura Racului               Dudovicesti
                           Izvoare                    Farcas
                           Intorsura                  Galicea Mare
                           Jiul                       Galiciuica
                           Lipovu                     Gangiova
                           Malaica                    Ghercesti
                           Marza                      Ghidici
                           Maracinele                 Ghizdavesti
                           Melinesti                  Gighera
                           Milovan                    Giubega
                           Mlecanesti                 Giurgita
                           Mogosesti                  Goicea
                           Moreni                     Goiesti
                           Motoci                     Grecesti
                           Muereni                    Gura Vaii
                           Muierusu                   Horezu Poenari
                           Negoiesti                  Hunia
                           Nisipuri                   Isalnita
                           Orodel                     Izvor
                           Ostroveni                  Lazu
                           Panaghia                   Leamna de Jos
                           Piscu Nou                  Leamna de Sus
                           Piscu Sadovei              Lesile
                           Plesoi                     Leu
                           Plosca                     Listeava
                           Preajba de Padure          Livezi
                           Prunet                     Locusteni
                           Rachita de Jos             Maglavit
                           Rachita de Sus             Malu Mare
                           Robanestii de Jos          Marotinu de Jos
                           Robanestii de Sus          Marotinu de Sus
                           Sadova                     Marsani
                           Salcuta                    Macesu de Jos
                           Salcuta-Calopar            Macesu de Sus
                           Sapata                     Mihaita
                           Sarata                     Milesti
                           Seaca de Camp              Mischii
                           Secu                       Motatei
                           Smardan                    Motatei Gara
                           Tatomiresti                Murgasi
                           Talpas                     Murta
                           Tartal                     Nedeia
                           Tiu                        Negoi
                           Varvor                     Obedin
                           Varvoru de Jos             Padea
                           Veleni                     Perisor
                           Zvorsca                    Pielesti
                                                      Piscu Vechi
                                                      Plenita
                                                      Plopsor
                                                      Podari
                                                      Poiana Mare
                                                      Popanzalesti
                                                      Potmeltu
                                                      Prapor
                                                      Preajba
                                                      Predesti
                                                      Puturi
                                                      Radomir
                                                      Radovan
                                                      Rast
                                                      Racarii de Jos
                                                      Rojiste
                                                      Salcia
                                                      Scaesti
                                                      Seaca de Padure
                                                      Secui
                                                      Silistea Crucii
                                                      Sopot
                                                      Soreni
                                                      Simnicu de Sus
                                                      Tamburesti
                                                      Teasc
                                                      Terpezita
                                                      Teslui
                                                      Toceni
                                                      Tunarii Noi
                                                      Tunarii Vechi
                                                      Tuglui
                                                      Unirea
                                                      Urzica Mare
                                                      Urzicuta
                                                      Valea lui Patru
                                                      Valea Lungului
                                                      Valea Stanciului
                                                      Vartop
                                                      Zanoaga
                                                      Zaval
________________________________________________________________________________

    JUDETUL GALATI
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Aldesti         Adam            Baltaret        Balabanesti
Cauesti         Carlomanesti    Bratulesti      Balasesti
Ciurestii Noi   Certesti        Calmatui        Baleni
Fundeanu        Ciorasti        Carapcesti      Blanzi
Liesti-         Ciurestii Vechi Coasta Vaii     Brahasesti
Priponesti      Coasta Lupei    Corni           Branesti
Lungesti        Comanesti       Craiesti        Buciumeni
Namoloasa       Condrea         Maciseni        Bursucani
Namoloasa sat   Cositeni        Nartesti        C. Negri
Nicopole        Cotoroaia       Negrea          Cavadinesti
Pupezeni        Cruceanu        Plevna          Cosmesti Vale
Puricani        Garbovat        Priponesti      Cudalbi
Salcia          Gefu Nou        Rogojeni        Draculesti
Silistea        Gohor           Slivna          Draguseni
Stietesti       Hulesti         Smulti          Fantani
Torcesti        Ionasesti       Suceveni        Fundeni
Urlesti         Ireasca         Tecucel         Ganesti
Vadeni          Malureni        Tepu de Sus     Ghidigeni
                Piscu Colbului  Vizuresti       Ghinghesti
                Plesa           Zarnesti        Grivita
                Poiana                          Hantesti
                Priponestii de                  Izvoarele
                Jos                             Jorasti
                Roscani                         Lunca
                Toflea                          Lungoci
                Visina                          Mandresti
                                                Mastacani
                                                Negrilesti
                                                Oancea
                                                Radesti
                                                Rediu
                                                Slobozia Corni
                                                Slobozia Oancea
                                                Suhurlui
                                                Taplau
                                                Talpigi
                                                Tepu
                                                Umbraresti
                                                Valea Marului
                                                Varlezi
                                                Vladesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Balintesti                 Barcea                     Barbosi
Baneasa                    Berheci                    Cernicari
Beresti Meria              Branistea                  Draganesi
Chiraftei                  Bucesti                    Filesti
Cismele                    Cosmesti Deal              Moscu
Corod                      Ferma 1-sc.39              Sat Costi
Cuca                       Frumusita                  Umbraresti-Tg. Bujor
Cuza Voda                  Frunzeasca                 Vanatori
Dobrinesti                 Hanu Conachi
Fantanele                  Ijdileni
Fartanesti                 Independenta
Foltesti                   Ivesti
Furcenii Noi               Liesti
Furcenii Vechi             Malu Alb
M. Kogalniceanu            Matca
Movileni                   Movileni-Sendreni
Nicoresti                  Munteni
Pechea                     Odaia Manolache
Piscu                      Podoleni
Scanteiesti                Smardan
Schela                     Sendreni
Slobozia Blaneasa          Serbestii Vechi
Slobozia Conachi           Sivita
Stoicani                   T. Vladimirescu
Ungureni                   Tamaoani
Vames                      Tatarca
Viile                      Traian
                           Tulucesti
                           Tiganesti
                           Vasile Alecsandri
                           Umbraresti-Deal
________________________________________________________________________________

    JUDETUL GIURGIU
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                                Carapancea
                                                                Cucuruzu
                                                                Letca Veche
                                                                Mironesti
                                                                Padureni
                                                                Puieni
                                                                Rasuceni
                                                                Satu Nou
                                                                Tomulesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                                Anghelesti
                                                                Banesti
                                                                Bila
                                                                Camineasca
                                                                Carpenisu
                                                                Cartojani
                                                                Cascioarele
                                                                Corbeanca
                                                                Coteni
                                                                Cupele
                                                                Draganeasca
                                                                Facau
                                                                Goleasca
                                                                Milosesti
                                                                Mirau
                                                                Neajlovu
                                                                Obedeni
                                                                Podisor
                                                                Podu Popa Nae
                                                                Podul Doamnei
                                                                Podul Ilfovatul
                                                                Poiana lui
                                                                Stinga
                                                                Priboiu
                                                                Prisaceni
                                                                Sfantu Gheorghe-
                                                                Crevedia
                                                                Sterea
                                                                Tangiru
                                                                Tantava
                                                                Teisori
                                                                Uiesti
                                                                Velea
                                                                Vilcelele
                                                                Vinatorii Mari
                                                                Vlasin
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Bicu                       Bucsani                    Adunatii Copaceni
Budeni                     Cetatuia                   Arges
Bulbucata                  Cimpurelu                  Balanu
Buturugeni                 Ciocoveni                  Balanoaia
Chirculesti                Clejani                    Baneasa
Chiriacu                   Colibasi                   Bolintin Deal
Chita                      Crevedia Mare              Branistari
Cocioc                     Crevedia Mica              Branistea
Cosoba                     Darasti Vlasca             Calugareni
Cringuri                   Dealu                      Cetatea
Draghiceanu                Dimitrie Cantemir          Comana
Gaiseanca                  Dobreni                    Comasca
Gaiseni                    Falastoaca                 Copaciu
Ghionea                    Floresti                   Crivina
Gostinari                  Gogosari                   Crovu
Ianculesti                 Gostinu                    Crucea de Piatra
Icoana                     Gradinari                  Daia
Izvoarele                  Gradistea                  Daita
Izvorul/Gogosari           Greaca                     Draganescu
Novaci                     Heresti                    Frasinu
Petru Rares                Hobaia                     Fratesti
Pietrele                   Hodivoaia                  Gaujani
Poenari                    Hotarele                   Ghimpati
Popesti                    Hotarele Deal              Ghizdaru
Posta                      Hulubesti                  Gorneni
Putu Greci                 Iepuresti                  Malu
Ralesti                    Izvoarele                  Malu Spart
Roata Mica                 Izvorul/Vanatori           Mihai Voda
Sabareni                   Joita                      Naipu
Schitu                     Letca Noua                 Ogrezeni
Stejaru                    Marsa                      Oinacu
Stoenesti                  Meletie                    Plopsoru
Teiusu                     Mihai Bravu                Remus
Valea Bujorului            Milcovatu                  Slobozia
Valter Maracineanu         Mogosesti                  Stilpu
Zboiu                      Obedeni-Varasti            Suseni
Zorile                     Oncesti                    Tufa
                           Palanca                    Uzunu
                           Pietrisu                   Valea Plopilor
                           Prundu                     Vedea
                           Putineiu                   Vieru
                           Radu Voda
                           Roata de Jos
                           Sadina
                           Scarisoara
                           Sfintu Gheorghe-Baneasa
                           Singureni
                           Stanesti
                           Stoienesti-Floresti
                           Toporu
                           Trestieni
                           Ulmi
                           Vadu Lat
                           Valea Dragului
                           Vanatorii Mici
                           Varasti
                           Varlaam
                           Vlad Tepes
                           Zadariciu
________________________________________________________________________________

    JUDETUL GORJ
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                Cerna-Sat
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                Artanu          Poiana Seciuri
                                                Badesti         Pojaru
                                                Bazavani        Seaca
                                                Berlesti        Urda de Jos
                                                Birzeiu
                                                Bulbuceni
                                                Burlani
                                                Cojmanesti
                                                Covrigi
                                                Croici
                                                Dealu-Viilor
                                                Danciulesti
                                                Gura Mentii
                                                Halangesti
                                                Larga-Tirioi
                                                Lihulesti
                                                Marinesti
                                                Maiag
                                                Mentii Din Dos
                                                Mielusei
                                                Miculesti
                                                Miluta
                                                Namete
                                                Negoiesti
                                                Negomir
                                                Obirsia
                                                Orzu
                                                Piscoiu
                                                Piscuri
                                                Plopu
                                                Poienita
                                                Prunesti
                                                Raci
                                                Rachita
                                                Radinesti
                                                Rosia De Jos
                                                Ruget
                                                Scrada
                                                Scurtu
                                                Schela
                                                Slivilesti
                                                Sohodol
                                                Stejeri
                                                Strimtu
                                                Siacu
                                                Stiucani
                                                Sura
                                                Tehomir
                                                Totea-Licurici
                                                Ursoaia
                                                Valea-Bolbosi
                                                Valea Desului
                                                Valea Pojarului
                                                Vladimir
                                                Zeicoiu
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Arsuri                     Alunis-Capreni             Albeni
Balosani                   Blahnita de Sus            Alimpesti
Baniu                      Bradet                     Andreesti
Bacesti                    Bradetel                   Aninisul Din Deal
Balacesti                  Cilnicu De Sus             Aninisul Din Vale
Bohorel                    Cocorova                   Aninoasa
Bolbocesti                 Coltesti                   Apa Neagra
Bolbosi                    Magheresti                 Arcani
Borascu                    Maru-Cetate                Arjoci
Bucsana                    Mierea                     Baia De Fier
Bustuchin                  Miericeaua                 Barza
Buzesti                    Mosteni-Logresti           Balanesti
Calaparu                   Paisani                    Balcesti
Calugareasa                Pocruia                    Balesti
Calugareni                 Tg.-Logresti               Barbatesti
Circiu                     Topesti                    Bengesti
Cirligei                   Valea Mare                 Bercesti
Chiciora                   Vinata                     Bibesti
Chiliu                     Virtopu                    Bilteni
Clesnesti                                             Bircii
Closani                                               Bilta
Corobai                                               Biltisoara
Costeni                                               Bobaia
Costesti                                              Bobu
Cretesti                                              Boca
Curteana                                              Borosteni
Dobrana                                               Botorogi
Dragotesti                                            Bradiceni
Dumbraveni                                            Branesti
Floresteni                                            Bratesti
Frasinu                                               Bratuia
Gilortu                                               Brosteni
Gornacel                                              Bucureasa
Iliesti                                               Budieni
Ionesti                                               Buduhala
Izvarna                                               Bumbesti-Pitic
Matasari                                              Busuioci
Meri                                                  Capu Dealului
Motru-Sec                                             Cartiu
Murgilesti                                            Calesti
Ohaba-Jiu                                             Camuiesti
Pesteana-Vulcan                                       Capreni
Picu                                                  Caprenii De Sus
Piriu De Vale                                         Carbunesti-Sat
Popesti-Stejari                                       Carpinis
Prigoria                                              Catunele
Purcaru                                               Ceauru
Racoti                                                Celei
Rosia De Amaradia                                     Ceplea
Runcurel                                              Cerat
Seciurile                                             Cernadia
Scorusu                                               Ciocadia
Seuca                                                 Ciorari
Slamnesti                                             Ciuperceni
Slavuta                                               Cilcesti
Stejari                                               Cilnic
Sterpoaia                                             Cimpofeni
Suseni                                                Cirbesti
Sitoaia                                               Cocoreni
Toiaga                                                Cojani
Totea-Hurezani                                        Colibasi
Trestioara                                            Comanesti
Valea Motrului                                        Copacioasa
Vagiulesti                                            Cornesti
Valuta                                                Cornesti-Satul Nou
Vilceaua                                              Crasna
Zorlesti                                              Crasna Din Deal
                                                      Cruset
                                                      Curpen
                                                      Curtisoara
                                                      Danesti
                                                      Dobrita
                                                      Dolcesti
                                                      Dragoiesti
                                                      Dragutesti
                                                      Dutesti
                                                      Farcasesti
                                                      Fintinele
                                                      Floresti
                                                      Fratesti
                                                      Frincesti
                                                      Frumusei
                                                      Frunza
                                                      Galbenu
                                                      Gavanesti
                                                      Girbov
                                                      Glodeni
                                                      Glogova
                                                      Godinesti
                                                      Groserea
                                                      Grui
                                                      Gureni
                                                      Haiesti
                                                      Hobita
                                                      Hodoreasca
                                                      Horasti
                                                      Horezu
                                                      Hurezani
                                                      Iasi
                                                      Iordanesti
                                                      Jupinesti
                                                      Larga-Musetesti
                                                      Lazaresti
                                                      Lelesti
                                                      Leurda
                                                      Licurici
                                                      Lupoaia
                                                      Lupoita
                                                      Macesu
                                                      Merfulesti
                                                      Moi
                                                      Murgesti
                                                      Musculesti
                                                      Musetesti
                                                      Negreni
                                                      Obreja
                                                      Ohaba-Balanesti
                                                      Olteanu
                                                      Pades
                                                      Pegeni
                                                      Pesteana De Jos
                                                      Pesteana Jiu
                                                      Pestisani
                                                      Petresti
                                                      Pinoasa
                                                      Pistestii Din Deal
                                                      Piriu Boia
                                                      Piriu De Pripor
                                                      Plesa
                                                      Plopsoru
                                                      Poiana Turburea
                                                      Poienari
                                                      Pojogeni
                                                      Polovragi
                                                      Priporu
                                                      Rachiti
                                                      Racovita
                                                      Radosi
                                                      Rasova
                                                      Rasovita
                                                      Ripa
                                                      Rogojel
                                                      Rosia Jiu
                                                      Rugi
                                                      Runcu
                                                      Samarinesti
                                                      Sacelu
                                                      Sanatesti
                                                      Sardanesti
                                                      Saulesti
                                                      Scoarta
                                                      Simbotin
                                                      Sirbesti
                                                      Socu
                                                      Spahii
                                                      Stancesti
                                                      Stanesti
                                                      Stefanesti
                                                      Steic
                                                      Stejerei
                                                      Stoia
                                                      Stolojani
                                                      Strimba-Jiu
                                                      Strimba-Vulcan
                                                      Stroiesti
                                                      Sasa
                                                      Sipotu
                                                      Somanesti
                                                      Talpasesti
                                                      Tamasesti
                                                      Telesti
                                                      Tetila
                                                      Timiseni
                                                      Tismana
                                                      Tilvesti
                                                      Trocani
                                                      Turburea
                                                      Turceni
                                                      Turcinesti
                                                      Tintareni
                                                      Ungureni
                                                      Urdari
                                                      Urechesti
                                                      Vaidei
                                                      Valea Cu Apa
                                                      Valea Minastirii
                                                      Valea Perilor
                                                      Vacarea
                                                      Vaieni
                                                      Valari
                                                      Valeni
                                                      Vidin
                                                      Viersani
                                                      Virt
                                                      Vladuleni
                                                      Voinigesti
                                                      Voitesti Deal
                                                      Voitesti Vale
________________________________________________________________________________

    JUDETUL HARGHITA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Becas           Aldea
Cinod           Alexandrita
Ciobanis        Baratcos
Desag-II        Baile Chirui
Eghersec        Bucin
Fantana Brazi   Ciaracio
Ghiurche        Cireseni
Hagota          Fagatel-Remetea
Puntea Lupului  Filpea
Sancel          Hosasau
Trei Fantani    Pintic
Tengheler       Poiana Tarnavei
Valea lui Pavel Recea
Valea Uzului    Santimbru-Bai
                Varsag-P. Soim.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Atia            Atid            Armaseni        Andreeni        Armasenii Noi
Badeni          Bentid          Borzont         Avramesti       Arvateni
Bilbor          Beta            Chinusu         Balan           Bancu
Cehetel         Calnaci         Ciba            Capu Corbului   Bulgareni
Chedia Mica     Calonda         Craciunel       Carpitus        Cetatuia
Criseni         Casinu Nou      Eliseni         Cadaciu Mare    Ciucsangeorgiu
Cusmed          Calugareni      Fancel          Cadaciu-Mic     Izvorul Trotus
Daia            Chedia Mare     Ghidut          Cechesti        Lacu Rosu
Dealu Armanului Comanesti       Harghita Bai    Ciucani         Morareni
Desag           Covacipeter     Lazaresti       Cobatesti       Paltinis-Ciuc
Dobeni          Darjiu          Locodeni        Comiat          Santimbru-Ciuc
Fantana Mare    Doboi           Lueta           Corbu           Toleseni
Fagetel         Duda            Matiseni        Cotormani       Vale
Firtusu         Firtanus        Mihaileni-      Dealu           Vigani
Forteni         Fundoaia        Simonesti       Goagiu          Vrabia
Inlaceni        Galautas-Parau  Minele Lueta    Ineu            Zencani
Izvoare         Ghipes          Nicoleni-       Martinis
Jolotca         Hoghia          Simonesti       Nadejdea
Laz-Firtanus    Iacobeni        Nicolesti-Ulies Oteni
Laz-Soimus      Iasu            Ocland          Paltinis
Liban           Ighiu           Oraseni         Platonesti
Livezi          Imper           Petreni         Plopis
Medisoru Mare   Martonca        Rares           Polonita
Medisoru Mic    Meresti         Satu Mic        Preluca
Mujna           Pauleni         Satu Nou        Remetea-Ciutac
Obranesti       Plaiesii de Jos Secu            Runc
Petecu          Plaiesii de Sus Sinpaul         Sancrai
Poiana Fagului  Potiond         Subcetate-Zetea Sasveres
P. Veche-       Sacel           Vargatac        Girciu
Tulghes         Sineu                           Simonesti
Putna-Tulghes   Soimusu Mare                    Soimeni
Rachitis        Soimusu Mic                     Tamasu
Senetea         Teleac                          Tibod
Sicasau         Ulies                           Tomesti
Siclod          Valea Frum.-                    Tulghes
Taietura        Tulg                            Ulcani
Tarcesti        Valea Rece                      Vacaresti
Turdeni         Vidacut                         Valeni
Uilac                                           Visafolio
Valea Boros                                     Vaslobeni-
Valea Capelei                                   Heveder
Valea Garbea                                    Zapodea
Valea
Intunecoasa
Valea lui
Antaloc
Valea Rotunda
Valea Ugra
Vasileni
Varsag
Varsag-Lazurele
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Bucin-Praid                Alunis                     Barzava
Carta                      Bodogaia                   Chileni
Ciumani                    Izvoru-Muresului           Filias
Delnita                    Lunca de Jos               Tusnad Nou
Fitod                      Lunca de Sus               Zetea
Leliceni                   Lutita                     Betesti
Mihaileni Ciuc             Remetea                    Bisericani
Misentea                   Sansimion                  Borsec
Ocna de Jos                Subcetate Mures            Bradesti
Pauleni-Ciuc                                          Capalnita
Porumbenii Mici                                       Ciceu
Ruganesti                                             Corund
Suseni                                                Cozmeni
                                                      Danesti
                                                      Dejutiu
                                                      Ditrau
                                                      Feliceni
                                                      Frumoasa
                                                      Joseni
                                                      Lazarea
                                                      Lupeni
                                                      Madaras
                                                      Mugeni
                                                      Nicolesti-Ciuc
                                                      Ocna de Sus
                                                      Porumbenii Mari
                                                      Praid
                                                      Racu
                                                      Sancraieni
                                                      Sandominic
                                                      Sanmartin
                                                      Satu Mare
                                                      Secuieni
                                                      Siculeni
                                                      Tamovita
                                                      Taureni
                                                      Tusnad Sat
                                                      Valea Stramba
                                                      Baile-Homorod
                                                      Calimanel
                                                      Galautas
                                                      Hodosa
                                                      Luncani
                                                      Magherus
                                                      Moglanesti
                                                      Sarmas
                                                      Voslobeni
________________________________________________________________________________

    JUDETUL HUNEDOARA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Almas Saliste
                                Almasel
                                Almasu Mic de
                                Munte
                                Alun/Bunila
                                Alunu/Bosorod
                                Aranies
                                Batrana
                                Boia Birzii
                                Braseu
                                Bunesti
                                Bunila
                                Cerbal
                                Cerisor
                                Cernisoara
                                Florese
                                Cioclovina
                                Ciulpaz
                                Ciungu Mare
                                Ciunita
                                Curpenii
                                Silvasului
                                Cutin
                                Dabaca
                                Danulesti
                                Dealu Mic
                                Deleni
                                Dosul Alunului
                                Dudesti
                                Dumbrava de Sus
                                Fintina
                                Fata Rosie
                                Federi
                                Feregi
                                Fizesti 2
                                Frasinei
                                Galbena
                                Gales
                                Giuresti
                                Grosuri/Blajeni
                                Gura Bordului
                                Lelese
                                Luncsoara
                                Lunca Cernii
                                de Jos
                                Lunca Cernii
                                de Sus
                                Luncani
                                Mada
                                Mermezeu
                                Merisorul de
                                Munte
                                Meria
                                Mosoru
                                Muncelul Mare
                                Negoiu
                                Oprisesti
                                Paulesti
                                Plai/Blajeni
                                Plop
                                Poenita Tomii
                                Poenita Voinii
                                Poganesti
                                Poiana
                                Poiana
                                Rachitelii
                                Prihodiste
                                Bosorod
                                Rachitaua
                                Reti Blajeni
                                Ribicioara
                                Rosia
                                Rudesti
                                Runcu Mare
                                Runcu Mic
                                Salatruc
                                Socet
                                Sohodol
                                Stanculesti
                                Strauni
                                Tirsa
                                Techereu
                                Ticera
                                Tirici
                                Tomnatec
                                Ulm
                                Ursici
                                Valeni
                                Vadul Dobrii
                                Valea Arsului
                                Valari
                                Valisoara Balsa
                                Voia
                                Vulcan/Blajeni
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Ardeu                           Barastii Iliei  Abucea          Balanu
Aninoasa                        Bastea          Almasu Sec      Baldovin
Balsa                           Barbura         Archia          Baraj
Baciia                          Blajeni Cris    Bacea           Barza
Banita Firma                    Bobaia          Basarabasa      Berciu
Banita                          Boiu de Jos     Birtin          Blajeni
Boiu de Sus                     Bulzestii de    Bos             Bosorod
Bradatel                        Jos             Boita           Bocsa Mica
Bujoru                          Bulzestii de    Bretelin        Boiu
Buta                            Sus             Buces Vulcan    Bozes
Caraci                          Cimpuri de Sus  Bujdulari       Brazi
Cabesti                         Carmazanesti    Caoi            Brotuna
Cazanesti                       Cosesti         Cigmau          Buces
Cerbia                          Coroiesti       Craguis         Bucuresci
Certeju de Jos                  Craciunesti     Cucuis          Cainelu de Sus
Cimpa                           Crivaia         Cuies           Cherghes
Ciungani                        Dumbrava-Pestis Curechiu        Cincis Cerna
Cimpul lui Neag                 Fagetel         Dabica          Ciula Mare
Coaja                           Fintoag         Dealu Mare      Cozia
Costesti Deal                   Fizesti 1       Dupa Piatra     Dincu Mare
Criva                           Giugesti        Ghelari         Dincu Mic
Crivadia                        Grohotele       Glodghilesti    Geoagiu Sanator
Dealu Babii                     Grohot Bulzesti Govojdia        Grid
Dalja Mare                      Hasdau          Grid Lapugiu    Hobita
Dalja Mica                      Holdea          Gros            Hobita Gradiste
Dobrot                          Lapugiu de Sus  Hartagani       Josani
Dragu Brad                      Leaut           Herepeia        Mihaileni
Dumbrava de Jos                 Ocolisul Mic    Homorod         Malaiesti
Dumbravita Ilia                 Ohaba Sibisel   Jeledinti       Nojag
Dumesti                         Pestera/Baita   Lasau           Ocisor
Furcsoara                       Poieni          Luncoiu de Sus  Ociu
Gialacuta                       Pojoga          Malaesti        Ocolisu Mare
Godinesti                       Pravaleni       Nucsoara        Ohaba Ponor
Gotesti                         Renghet         Panc            Ormindea
Gradistea de                    Rovina          Paros           Ostrovu Mic
Munte                           Bucuresci       Pestenita       Pestenita
Greilesti                       Ruda Ghelari    Popesti         Pischinti
Iscroni                         Rusesti         Popesti Carjiti Prislop
Izvoare                         Sacaramb        Prihodiste Vata Ripas
Jiet                            Serel           Rachitova       Riu Barbat
Jiu Paroseni                    Sesuri          Radulesti       Rapoltel
Livada                          Stancesti       Rascoala        Risculita
Ludestii de Sus                 Stei            Sirbi           Roscani
Lupeni                          Sulighete       Santamaria      Ruda Brad
Maleia                          Suseni Homorod  Piatra          Saliste/Baita
Magura Toplita                  Tatarasti Cris  Stretea         Sancrai
Magureni                        Teiu            Tamasesti       Sereca
Merisor Banita                  Tisa            Tudoranesti     Sibisel/Ohaba
Merisor                         Tiulesti        Ulies           Stanija
Bucuresci                       Tomesti         Zam Sat         Stejerel
Mesteacan Ilia                  Toplita                         Tarnava Branisca
Mesteacan                       Uric                            Tamasasa
Rachitova                       Valioara                        Teliuc front II
Micanesti                       Varmaga                         sup
Muncelul Mic                    Vata de Sus                     Trestia
Obirsa                          Valea Mare de                   Turmas
Pestera                         Cris                            Valea Lupului
Petrosani                       Vorta                           Valea Lunga
Pestera Salas                                                   Zavoi
Petresti
Petrila
Petrosani
Rascoala
Runcsor Vica
Salciva
Slatinioara
Stoeneasa
Surduc
Tarnita
Toplita
Muresului
Uricani
Valea Babii
Valea Daljii
Valea de Brazi
Valea Poenii
Valea Zam
Visca
Vulcan
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Almasu Mic                                            Aurel Vlaicu
Bampotoc                                              Baia de Cris
Baru                                                  Balomir
Baita                                                 Batiz
Bejan/Tirnavita                                       Bacia
Boholt                                                Baiesti
Breazova                                              Balata
Bucium Orastioara                                     Barastii Hategului
Burjuc                                                Batalar
Chitid                                                Bejan
Clopotiva                                             Beriu
Costesti                                              Bircea Mare
Covragiu                                              Bircea Mica
Crisan                                                Birsau
Densus                                                Bobalna
Fizes                                                 Bos
Folt                                                  Boz
Galati                                                Branisca
Gelmar                                                Bretea Muresana
Geoagiu Bai                                           Bretea Romana
Gintaga                                               Bretea Streiului
Hatagel                                               Briznic
Hondol                                                Bucium Orlea
Lapugiu de Jos                                        Carjiti
Livadia                                               Cainelul de Jos
Lunca Baita                                           Carastau
Lunca Motilor                                         Carpinis
Mesteacan                                             Castau
Nandru                                                Certejul de Sus
Nadasdia de Jos                                       Chimindia
Nadasdia de Sus                                       Chiscadaga
Ohaba                                                 Ciopeea
Ohaba Strei                                           Cimpuri Surduc
Orastioara de Sus                                     Cirnesti
Ostrov                                                Criscior
Ostrovel                                              Criseni
Paucinesti                                            Dobra
Pesteana                                              Fornadia
Petreni                                               Gothatea
Ponor                                                 Gurasada
Pui                                                   Harau
Risca                                                 Hasdat
Riu de Mori                                           Ilia
Riul Alb                                              Lapusnic
Romosel                                               Lesnic
Rovina Branisca                                       Ludestii de Jos
Salasul de Jos                                        Luncoiu de Jos
Salasul de Sus                                        Manerau
Sibisel/Beriu                                         Maceu
Silvasul de Jos                                       Martinesti
Silvasul de Sus                                       Mintia
Steia                                                 Nalati
Strei Sangiorgiu                                      Ohaba de sub Piatra
Suseni                                                Orastioara de Jos
Tatarasti Burjuc                                      Paclisa
Tarnavita                                             Paulis
Tustea                                                Pesteana
Unciuc                                                Pestisu Mic
Vaidei                                                Petros
Valea Nandrului                                       Plopi
Vilcele Bune                                          Podele
Vilcele Rele                                          Poieni
Vilceluta                                             Pricaz
Zam                                                   Rapoltu Mare
                                                      Racastia
                                                      Reea
                                                      Ribita
                                                      Romos
                                                      Rusi
                                                      Rusor
                                                      Sarmisegetusa
                                                      Sacamas
                                                      Sacel
                                                      Salistioara
                                                      Saulesti
                                                      Simeria Veche
                                                      Simpetru
                                                      Sintamaria Orlea
                                                      Spini
                                                      Strei
                                                      Subcetate
                                                      Soimus
                                                      Taratel
                                                      Teliucul Inferior
                                                      Timpa
                                                      Tirnava de Cris
                                                      Totesti
                                                      Totia
                                                      Turdas
                                                      Tebea
                                                      Unirea
                                                      Uroi
                                                      Valea Bradului
                                                      Valea Sangiorzului
                                                      Vata de Jos
                                                      Valeni Baia de Cris
                                                      Valisoara
                                                      Vetel
                                                      Zdrapti
                                                      Zeicani
                                                      Zlasti
________________________________________________________________________________

    JUDETUL IALOMITA
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                Axintele                        Albesti
                                Borduselu                       Armasesti
                                Brazii                          Barcanesti
                                Bratia                          Bitina
                                Cegani Dunare                   Boranesti
                                Copuzu                          Bordusani
                                Crasani                         Bucsa
                                Dragoesti                       Buiesti
                                Frumusica                       Cegani
                                Horia                           Cocora
                                Maia                            Colelia
                                Orezu                           Condeesti
                                Patru Frati                     Cotorca
                                Rasimnicea                      Crunti
                                                                Dridu Snagov
                                                                Fecaeni
                                                                Fierbintii De
                                                                Sus
                                                                Fratilesti
                                                                Ghimpati
                                                                Giurgeni
                                                                Grecii De Jos
                                                                Grandasi
                                                                Grindu
                                                                Gura Ialomitei
                                                                Ion Ghica
                                                                Ivanesti
                                                                Lilieci
                                                                Luciu
                                                                Malu Rosu
                                                                Marsilieni
                                                                Moldoveni
                                                                Murgeanca
                                                                Poiana
                                                                Rasi
                                                                Rosiori
                                                                Rovine
                                                                Salcioara
                                                                Sarateni
                                                                Sinesti
                                                                Sintesti
                                                                Slatioarele
                                                                Smirna
                                                                Traian
                                                                Valea Ciorii
                                                                Valea Macrisului
                                                                Vladeni
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
                           Adancata                   Alexeni
                           Balaciu                    Amara
                           Barbulesti                 Andrasesti
                           Butoiu                     Brosteni
                           Ciocarlia                  Bucu
                           Dridu                      Cazanesti
                           Fierbinti De Jos           Ciochina
                           Fierbinti Targ             Ciulnita
                           Fundata                    Cosereni
                           Garbovi                    Cosambesti
                           Ggeorghe Doja              Gimbasani
                           Ggeorghe Lazar             Ion Roata
                           Grivita                    Maltezi
                           Gura Vaii                  Manasia
                           Iazu                       Misleanu
                           Jilavale                   Ograda
                           Lacusteni                  Orboesti
                           Marculesti                 Perieti
                           Mihail Kogalniceanu        Stejaru
                           Milosesti                  Stelnica
                           Movila
                           Movilita
                           Munteni Buzau
                           Nicolesti
                           Platonesti
                           Reviga
                           Saveni
                           Scanteia
                           Sfantu Gheorghe
                           Suditi
                           Tovarasia
________________________________________________________________________________

    JUDETUL IASI
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                Arama                           Albesti
                                Bacu                            Alexandu cel Bun
                                Berezlogi                       Alexandru Ioan
                                Boatca                          Cuza
                                Bocnita                         Alexeni
                                Bojila                          Andrieseni
                                Borosoaia                       Avantu
                                Bradicesti                      Buhluiu
                                Chiscareni                      Balceni-
                                Cioca-Boca                      Todiresti
                                Coltu Cornii                    Balusesti
                                Cozmesti-                       Bohotin
                                Cozmesti                        Boureni-Motca
                                Cuza Voda-                      Brosteni
                                Ipatele                         Buda-Braiesti
                                Dolhesti                        Buda-Lespezi
                                Doroscani                       Budesti
                                Fantanele-                      Buhaeni
                                Focuri                          Buhalnita
                                Focuri                          Bursuc-Vale
                                Frumusica                       Buruienesti
                                Grozesti                        Butea
                                Hadambu                         Buzdug
                                Handresti                       Carjoaia
                                Harpasesti                      Cilibiu
                                Humosu                          Ciohorani
                                Iazu Nou                        Coarnele Caprei
                                Iazu Vechi                      Cotul lui Ivan
                                Ipatele                         Covasna
                                Macaresti                       Crivesti
                                Madarjac                        Crucea
                                Manastirea                      Cucuteni-Letcani
                                Mironeasa                       Curagau
                                Mosna                           Dagata
                                Osoi-Sinesti                    Deleni-Ciortesti
                                Oteleni                         Dobrovat
                                Padureni-                       Draganesti
                                Popesti                         Draguseni
                                Petrosica                       Fantanele-
                                Pietris                         Andrieseni
                                Plugari                         Farcaseni
                                Podolenii de                    Fedeleseni
                                Jos                             Forasti
                                Podolenii de                    Frasuleni
                                Sus                             Frenciugi
                                Podu Hagiului                   Garbesti
                                Poiana cu                       Glavanesti
                                Cetate                          Glodenii
                                Poiana Scheii                   Gandului
                                Poienile                        Goesti
                                Roscani                         Gorban
                                Rosu                            Gradinari
                                Runcu                           Griesti
                                Salageni                        Gropnita
                                Sangeri                         Gura Bohotin
                                Satu Nou-                       Habasesti
                                Siretel                         Halceni
                                Saveni                          Hartoape
                                Scoposeni                       Hilita
                                Slobozia-                       Horodistea
                                Siretel                         Iacobeni
                                Stejari                         Icuseni
                                Stornesti                       Iorcani
                                Trestiana                       Isaiia
                                Tungujei                        Iugani
                                Ursita                          Izvoarele
                                Valea Racului                   Jigoreni
                                Vama                            Leahu-Nacu
                                Vladnicut                       Lunca Prutului
                                Zbereni                         Lungani-Lungani
                                Zberoaia                        Luparia
                                Zmeu                            Malaesti
                                                                Manjesti
                                                                Medeleni
                                                                Mihail
                                                                Kogalniceanu
                                                                Miroslovesti
                                                                Mitesti
                                                                Mitoc
                                                                Moara Ciornei
                                                                Movileni
                                                                Munteni
                                                                Oboroceni
                                                                Obrijeni
                                                                Oproala
                                                                Perieni
                                                                Petresti
                                                                Piscu Rusului
                                                                Pocreaca
                                                                Podu Jijiei
                                                                Poiana
                                                                Manastirii
                                                                Poiana Marului
                                                                Popesti
                                                                Rachiteni
                                                                Radeni
                                                                Razboieni-
                                                                Tabanesti
                                                                Rediu-Braiesti
                                                                Rediu-Scanteia
                                                                Romanesti
                                                                Rotaria
                                                                Satu Nou-Scheia
                                                                Scheia-Alexandru
                                                                Ioan Cuza
                                                                Scheia-Scheia
                                                                Scoposeni
                                                                Sendreni
                                                                Serbesti
                                                                Sinesti
                                                                Sipote
                                                                Siretel
                                                                Slobozia-Ciurea
                                                                Slobozia-Schitu
                                                                Duca
                                                                Slobozia-
                                                                Voinesti
                                                                Soci
                                                                Spineni
                                                                Stanca-Comarna
                                                                Stroesti
                                                                Suhulet
                                                                Tabara
                                                                Tansa
                                                                Tansa-Belcesti
                                                                Tamita
                                                                Tautesti
                                                                Tibanesti
                                                                Totoesti
                                                                Traian
                                                                Tufestii de Sus
                                                                Ursaresti
                                                                Ursoaia
                                                                Vadu Vejei
                                                                Valcelele
                                                                Valeni
                                                                Vanatori-
                                                                Vanatori
                                                                Verseni
                                                                Vladomira
                                                                Volintiresti
                                                                Zabaloteni
                                                                Zece Prajini
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Baiceni - Cucuteni         Bals                       Aroneanu
Balteni                    Baltati                    Badeni
Barbatesti                 Bosia                      Banu
Barlesti                   Braiesti - Braiesti        Barnova
Belcesti                   Bratesti - Stolniceni      Bogonos
Bivolari                   Prajescu                   Boureni - Tg. Frumos
Blaga                      Budai                      Breazu
Bodesti                    Carniceni                  Buznea
Bogdanesti                 Chiperesti                 Carlig
Boldesti                   Ciurea                     Cercu
Borosesti                  Coada Stancii              Chicerea
Borsa                      Contesti                   Cotu Morii
Bratuleni                  Costesti                   Dadesti
Bratulesti                 Cozmesti - Stolniceni      Deleni - Deleni
Bursuc-Deal                Prajescu                   Dorobant
Carbunari                  Cristesti - Braiesti       Dumbrava - Ciurea
Cauesti                    Cristesti - Crestesti      Holboca
Ceplenita                  Cristesti - Holboca        Horpaz
Chilisoaia                 Ganesti                    Letcani
Ciocarlesti                Gaureni                    Maxut
Ciortesti                  Giurgesti                  Moimesti
Ciurbesti                  Goruni                     Paun
Coasta Magurii             Grajduri                   Pietraria
Cogeasca                   Heci                       Popricani
Comarna                    Heresti                    Podu Iloaiei
Cornesti                   Horlesti - Rediu           Razbioeni - Tg. Frumos
Coropceni                  Larga Jijia                Scobinti
Cositeni                   Madarjesti                 Stolniceni Prajescu
Costuleni                  Manzatesti                 Tomesti
Cotnari                    Miroslava                  Ungheni
Cozia                      Osoi - Comana              Valea Adanca
Cucova                     Picioru Lupului            Valea Lupului
Cucuteni-Cucuteni          Prigoreni                  Valea Seaca
Curaturi                   Proselnici                 Valea Ursului
Cuza Voda-Popricani        Rediu Aldei                Vanatori - Popricani
Dancas                     Rediu - Rediu
Domnita                    Ruginoasa
Dumbrava-Lespezi           Rusenii Vechi
Dumbravita                 Sarca
Dumesti                    Strunga
Dumitrestii Galatii        Todirel
Epureni                    Topile
Erbiceni                   Visan
Feredeni                   Vladiceni
Golaiesti                  Voinesti
Gura Bidilitei
Halaucesti
Harmanestii Noi
Harmanestii Vechi
Bazga
Helesteni
Henci
Hlincea
Hodora
Hoisesti
Holm
Horlesti - Horlesti
Hornita
Lespezi
Liteni
Luceni
Lunca Rates
Luncasi
Lungani - Voinesti
Miclauseni
Mircesti
Mogosesti Iasi
Mogosesti Siret
Moreni
Motca
Movileni
Muncelu de Sus
Opriseni
Orzeni
Padureni - Grajduri
Pausesti
Pietrosu
Podisu
Poina de Sus
Poina - Dodeni
Poina - Schitu Duca
Poieni
Potangeni
Prisacani
Probota
Raducaneni
Rediu - Ruginoasa
Rusenii Noi
Rusi
Sacaresti
Satu Nou - Belcesti
Satu Nou - Prisacani
Satu Nou - Schitu Duca
Scanteia
Schitu Duca
Schitu Stavnic
Scobalteni
Sculeni
Slobozia - Deleni
Solonet
Spinoasa
Spranceana
Stanca
Sticlaria
Tatarusi
Tibana
Tiganasi
Tilipesti
Todiresti
Trifesti
Tudor Vladimirescu
Tutora
Uda
Ulmi
Uricani
Valea Lunga
Valea Oilor
Valea Satului
Vascani
Victoria
Vladeni
Vocotesti
Vorovesti
Zagavia
Zlodica
________________________________________________________________________________

    JUDETUL ILFOV
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                                Balta Neagra
                                                                Bojdani
                                                                Coadele
                                                                Gradistea
                                                                Gruiu
                                                                Lipia
                                                                Merii Petchii
                                                                Micsunesti Moara
                                                                Micsunestii Mari
                                                                Netezesti
                                                                Nuci
                                                                Silistea
                                                                Sitaru
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
                           Balaceanca                 Bobesti
                           Balteni                    Catelu
                           Bratulesti                 Cernica
                           Burias                     Dobroesti
                           Caciulati                  Fundeni
                           Caldararu                  Glina
                           Ciofliceni                 Jilava
                           Ciolpani                   Leordeni
                           Cirogarla                  Manolache
                           Clinceni                   Mogosoaia
                           Cocioc                     Odai
                           Corbeanca                  Pantelimon
                           Cozieni                    Pipera
                           Creata                     Popesti Leordeni
                           Darvari                    Tunari
                           Darasti                    Voluntari
                           Dascalu                    1 Decembrie
                           Ganeasa                    Afumati
                           Gagu                       Alunis
                           Ghermanesti                Balotesti
                           Izvorani                   Berceni
                           Maineasa                   Branesti
                           Moara Domneasca            Bragadiru
                           Moara Vlasiei              Buda
                           Olteni                     Chiajna
                           Ordoreanu                  Chitila
                           Ostratu                    Copaceni
                           Peris                      Cornetu
                           Petrachioaia               Cretesti
                           Petresti                   Cretuleasca
                           Pisc                       Domnesti
                           Piteasca                   Dragomiresti - Deal
                           Posta                      Dragomiresti - Vale
                           Runcu                      Dumbraveni
                           Surlari                    Dumitrana
                           Sindrilita                 Islaz
                           Snagov                     Magurele
                           Tancabesti                 Pasarea
                           Tanganu                    Pruni
                           Tamasi                     Rosu
                           Tiganesti                  Rudeni
                           Vanatori                   Saftica
                                                      Sintesti
                                                      Stefanestii de Jos
                                                      Teghes
                                                      Varteju
                                                      Vidra
                                                      Zurbaua
________________________________________________________________________________

    JUDETUL MARAMURES
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Aspra
                                                Bardi
                                                Buteasa Rau
                                                Ciolar
                                                Cometea
                                                Cvasnita
                                                Dealu Corbului
                                                Hlebochei
                                                Hovdea
                                                Luheii de Jos
                                                Luheii de Sus
                                                Pentaia I
                                                Pentaia II
                                                Ponorata
                                                Preluca Noua
                                                Preluca Veche
                                                Scorodnei
                                                Sehelbe
                                                Soloteanei
                                                Uloha
                                                Valea Arinului
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                                                Arsita I
                                                                Babici
                                                                Bocicoiel
                                                                Cartier Chelinta
                                                                Cartier Salsig
                                                                Cartier Somcuta
                                                                Ceretiv
                                                                Ciuta
                                                                Codru Butesii
                                                                Copalnic Deal
                                                                Copacisa
                                                                Corni
                                                                Costeni
                                                                Dealu Jurchii
                                                                Dragomirov
                                                                Dubrova
                                                                Dubrugi
                                                                Fericea
                                                                Fundac
                                                                Garbova I
                                                                Gloduri
                                                                Greble
                                                                Gurguiata
                                                                Hecica
                                                                Hrihoretu de Jos
                                                                Intersectie
                                                                Intre Rauri
                                                                Intre Vai
                                                                Jidicea
                                                                Jolob
                                                                Josani
                                                                Larga
                                                                Leurda
                                                                Lunca de Sus
                                                                Lunci
                                                                Maidan
                                                                Manastire I
                                                                Miclusa
                                                                Nosa
                                                                Odesti
                                                                Periac
                                                                Plaic
                                                                Plopisor
                                                                Poenile Izei
                                                                Poiana Botizii
                                                                Romanesti
                                                                Salta
                                                                Salnita
                                                                Sfanai
                                                                Stramba
                                                                Stremt
                                                                Salau
                                                                Ses I
                                                                Tuidic
                                                                Ungureni
                                                                Ungurenii de Sus
                                                                Valea Bistrei
                                                                Valea Lazului
                                                                Valea Mijlociei
                                                                Valea Porosii
                                                                Valea Sasului
                                                                Valea Sacelului
                                                                Valea Secaturii
                                                                I
                                                                Vima Mare
                                                                Zacvasnita I
                                                                Zacvasnita II
                                                                Zarica
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Arduzel                    Ardusat                    Berbesti
Ariesu de Camp             Arinis                     Busag
Ariesu de Padure           Arsita IV                  Catalina
Arsita II                  Baba                       Damacuseni
Arsita III                 Bargau                     Fantana
Asuaju de Jos              Barsana                    Grosi
Asuaju de Sus              Baita II                   Lapuseni
Baranet                    Berchez                    Mocira
Baita de sub Codru         Berinta                    Ocolis
Baita I                    Bobeica                    Razoare
Baiut                      Bocicoiu Mare              Recea
Basesti                    Bogdan Voda                Rogoz
Berchezoaia                Borcut                     Sarasau
Bicaz                      Botoaia                    Satu Nou de Jos
Bileac                     Bozanta Mare               Sabisa
Bilei                      Bozanta Mica               Sacalaseni
Biserica                   Buciumi                    Sasar
Bistra                     Buzesti                    Tauti Magheraus
Blidari                    Campulung de Tisa          Vadu Izei
Boiu Mare                  Catul Birt                 Viile Apei
Bontaieni                  Catul Rauri                Viseu de Jos
Botiza                     Carbunar                   Zugau
Bradova                    Cercanel
Breb                       Cernesti
Brebeni                    Chechis
Budesti                    Chiuzbaia Unirii
Bulbuc                     Cicarlau
Buleasa I                  Coas
Buleasa II                 Coltau
Buleni                     Coltirea
Buteasa                    Copalnic
Calai                      Copalnic Manastur
Calinesti                  Coroieni
Candela                    Coruia
Canton                     Craciunesti
Carpinis                   Cufoaia
Catun                      Culcea
Centru II                  Danova I
Cetatele                   Danova II
Chelinta                   Danesti
Chicera                    Danestii Chioarului
Ciocotis                   Deal Rauri
Ciolt                      Desesti
Cornesti                   Dobric
Costiui                    Dragomiresti
Crasna Viseului            Draghia
Cupseni                    Draguiasa
Curtuiusu Mare             Dumbrava
Curtuiusu Mic              Dumbravita
Curti                      Dupa Rau
Dealu Mare                 Fantanele
Delut                      Farcasa
Draguiasa                  Fauresti
Fanate                     Feresti
Finteusu Mic               Fersig
Frasinului                 Fijne
Garbova II                 Finteusu Mare
Glod                       Firiza
Groape                     Frasinel
Grosii Tiblesului          Gara
Gura Strambului            Gara
Handal                     Gardani
Handalul Ilbei             Garlea
Harb                       Giulesti
Hlenescia                  Grui
Horb I                     Gura Vaii
Horb II                    Harnicesti
Hoteni                     Hera
Hovrila                    Hideaga
Hrihoretu de Sus           Horb
Huta                       Hosteze
Iadara                     Ilba
Ieud                       Joseni
Ieudisor                   Laschia
Inau                       Leordina
Ivancicov                  Lucacesti
Iza Izvor                  Mara
Izvoare                    Merisor
Lapus                      Mesteacan
Lespedea de Jos            Miresu Mare
Lespedea de Sus            Mociarnai
Libotin                    Mociarschi
Lilea                      Mogosesti
Lontroasa                  Moisei
Luh                        Nanesti
Lujana                     Negoiescu
Lujana I                   Nistru
Lujana II                  Obreja
Lunca la Tisa              Ocna Sugatag
Manau                      Oncesti
Magureni                   Petrova
Manastirea II              Pribilesti

Misica                     Remetea Chioarului
Morar                      Remeti
Negreia                    Roata
Nejnei Crai I              Rodina
Nejnei Crai II             Rohia
Oarta de Jos               Rona de Jos
Oarta de Sus               Rona de Sus
Pasiscinei                 Rozalvea
Pedolena                   Runc
Pesta Vale                 Rus
Peteritea                  Rusor
Piatra I                   Sarbi
Piatra II                  Sarca
Piatra III                 Satsugatag
Pitpoghir                  Satulung
Plopis                     Sacel
Poderei                    Salistea de Sus
Podu Manastirii            Salsig
Poduri                     Sapanta
Poiana Izvor               Sihei
Poieni                     Sopota
Poienile de Sub Munte      Stramtura
Pojornita                  Sub Turu
Posta                      Surdic
Potocina                   Susani I
Preslup                    Susani II
Prislop                    Susani III
Putuc Puluschi             Ses II
Remecioara                 Sieu
Remeti pe Somes            Sindresti
Repedea                    Sisesti
Ruscova                    Somcuta Mare
Sarbi                      Sugau
Saliste                    Surdesti
Slatioara                  Tamaia
Soliste                    Tamasesti
Solonet                    Teceu Mic
Solosteanu                 Tisa
Somes Uileac               Tohat
Stejera                    Ulmeni
Strambu Baiut              Unguras
Suciu de Jos               Vad
Suciu de Sus               Valcinet
Suhorca                    Valea Birtului
Susani                     Valea Chioarului
Susani Sarbi               Valea Chiuzbaii
Sesu Manastirii            Valea Florilor
Sieut                      Valea Hotarului
Trestia                    Valea Pestilor
Tulghes                    Valea Poienilor
Ticau                      Valea Tisei
Ulmoasa                    Valenii Lapusului
Urmenis                    Zaselo
Valea Caselor
Valea Greblei
Valea Liheteasca
Valea Luncii
Valea Morii
Valea Muntelui
Valea Neagra
Valea Porcului
Valea Secaturii II
Valea Spinului I
Valea Spinului II
Valea Spinului III
Valea Stejarului
Valea Stejatului
Valea Stircului
Valea Vinului
Valea Viseului
Vazoc
Valeni
Valenii Soimcutei
Varai
Vicea
Vima Mica
Voronici
Zapoderei
Zarica I
Zarica II
Zavesiva
________________________________________________________________________________

    JUDETUL MEHEDINTI
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Baia Noua
Baluta
Baraiac
Branzeni
Busesti
Cerna Virf
Coada
Cornetului
Dalma
Delureni
Draghesti
Eibenthal
Gardaneasa
Giurgiani
Godeanu-Obarsia
Closani
Gornenti
Gornovita
Ludu
Runcusor
Sfodea
Sipotu-
Ponoarele
Ceptureni
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Costesti        Balvanestii de                  Balta           Adunatii Teiului
Isverna         Jos                             Carceni         Albulesti
Malarisca       Baditesti                       Cosovat         Almajel
Moisesti        Bunoaica                        Deleni          Bacles
Nadanova        Ciresu                          Dubova          Bahna
Parlagele       Garbovatul de                   Grozesti        Balvanesti
Podeni          Sus                             Studina         Barlogeni
Rudina          Glodeanu-                       Sovarna         Bistreti
Selistea        Glodeanu                        Susita-Grozesti Blidarele
Turtaba         Jupanesti                                       Boceni
Vidimiresti     Negrusa                                         Brates
                Obarsia Closani                                 Brativoiesti
                Paunesti                                        Breznita Motru
                Prejna                                          Budanesti
                Rosia                                           Cervenita
                Siroca                                          Colaret
                Svinita                                         Corzu
                                                                Cotoroaia
                                                                Cracu Muntelui
                                                                Cremenea
                                                                Crivina
                                                                Darvari
                                                                Dumbrava de Jos
                                                                Dumbrava de Sus
                                                                Fantanile Negre
                                                                Garbovatul de
                                                                Jos
                                                                Gemeni
                                                                Govodarva
                                                                Gura Motrului
                                                                Higiu
                                                                Iablanita
                                                                Ilovita
                                                                Ilov-Suharu
                                                                Imoasa
                                                                Izvoralu
                                                                Izvoralul de Jos
                                                                Izvorul Frumos
                                                                Jiana Veche
                                                                Lac
                                                                Lumnic
                                                                Lupsa de Jos
                                                                Lupsa de Sus
                                                                Negresti
                                                                Noaptesa
                                                                Ohaba
                                                                Olteanca
                                                                Opranesti
                                                                Padina Mare
                                                                Padina Mica
                                                                Pavat
                                                                Pestenuta
                                                                Petra
                                                                Plai
                                                                Plopi
                                                                Pluta
                                                                Podu Grosu
                                                                Poiana Gruii
                                                                Poroiana Mare
                                                                Prisaceaua
                                                                Proitesti
                                                                Racova
                                                                Radutesti
                                                                Rocsoreni
                                                                Ruptura
                                                                Salatruc
                                                                Satu Mare
                                                                Scorila
                                                                Selestiuta
                                                                Sipot-Poroiana
                                                                Mare
                                                                Slasoma
                                                                Smadovita
                                                                Stignita
                                                                Stircovita
                                                                Tantaru
                                                                Tarsa
                                                                Valea Marcului
                                                                Vladaia
                                                                Vladasesti
                                                                Zegujani
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Barda                      Arginesti                  23 August
Bobaita                    Aurora                     Balotesti
Husnicioara                Bala                       Bistrita
Oprisor                    Bala de Sus                Breznita Ocol
Peri                       Balta Verde                Cerneti
Vrancea                    Baltanele                  Colibasi
                           Baloti                     Dedovita Noua
                           Balacita                   Dudasu
                           Branistea                  Ghelmegioaia
                           Brosteni                   Halanga
                           Buicesti                   Hinova
                           Burila Mare                Izvorul Barzii
                           Burila Mica                Jidostita
                           Butoiesti                  Magheru
                           Cazanesti                  Malovat
                           Cearang                    Ostrovu Corbului
                           Cernaia                    Prunisor
                           Cioroboreni                Scanteiesti
                           Ciovarnasani               Simian
                           Cocorova
                           Comanesti
                           Copacioasa
                           Corcova
                           Cordun
                           Corlatel
                           Cozia
                           Crainici
                           Craguiesti
                           Cujmir
                           Cujmiru Mic
                           Dalbocita
                           Danceu
                           Devesel
                           Dobra
                           Drincea
                           Ercea-Poiana
                           Erghevita
                           Fantana Domneasca
                           Fata Cremenii
                           Floresti
                           Gardoaia
                           Garla Mare
                           Gheorghiesti
                           Goanta
                           Gogosu
                           Greci
                           Gruia
                           Gutu
                           Gvardenita
                           Hotarani
                           Ieselnita
                           Ilovat
                           Iupca
                           Izimsa
                           Izvoarele
                           Izvorul Anestilor
                           Jiana
                           Jiana Mare
                           Jirov
                           Jugastru
                           Livezile
                           Luncsoara
                           Maru Rosu
                           Meris
                           Obarsia de Camp
                           Ostrovu Mare
                           Patulele
                           Ponoarele
                           Poroinita
                           Pristol
                           Punghina
                           Recea
                           Rogova
                           Rosiori
                           Salcia
                           Sardanesti
                           Scapau
                           Severinesti
                           Stangaceaua
                           Stejaru
                           Stroiesti
                           Sisesti
                           Susita
                           Tamna
                           Tiganasi
                           Valea Anilor
                           Valea Buna
                           Valea Copcii
                           Valea Cosustei
                           Valea Ursului
                           Vanatori
                           Vanjulet
                           Viasu
                           Voloiac
                           Vrata
                           Zegaia
________________________________________________________________________________

    JUDETUL MURES
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                                Fanate-Sincai
                                                                Fanatele
                                                                Capusului
                                                                Idiciu
                                                                Vaideiu
                                                                Valea Mare-Band
                                                                Visinelu
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                Ceia            Archita         Adrianu Mare
                                Daia-Bahnea     Bara            Barlibas
                                Fanatele        Barbosi         Bala
                                Madarasului     Beu             Bezid
                                Negreni         Boteii          Bord
                                Ursoaia         Ciretea         Botez
                                                Cund            Bozed
                                                Drojdii         Campu Cetatii
                                                Ercea           Candu
                                                Eremieni        Cecalaca
                                                Feleag          Cibu
                                                Fitcau          Cinta
                                                Idicel Padure   Cloasterf
                                                Lascud          Corbesti
                                                Lefaia          Cornesti-
                                                Logig           Craciunesti
                                                Pusta-Sincai    Cozma
                                                Sacalu de       Culpiu
                                                Padure          Deleni-Bagaciu
                                                Solocma         Dumitreni
                                                Seulita         Fanate-Band
                                                Tonciu          Filitelnic
                                                                Gambut
                                                                Gogan
                                                                Gradini
                                                                Gruisor
                                                                Istihaza
                                                                Jacodu
                                                                Lepindea
                                                                Maia
                                                                Marculeni
                                                                Milasel
                                                                Nandra
                                                                Nima Raciului
                                                                Ormenis
                                                                Oroiu
                                                                Ozd
                                                                Pacureni
                                                                Petea
                                                                Poarta
                                                                Ranta
                                                                Roteni
                                                                Roua
                                                                Sangeorgiu de
                                                                Campie
                                                                Sanmarghita
                                                                Santioana-
                                                                Viisoara
                                                                Salasuri
                                                                Seleus-Zagar
                                                                Senereus
                                                                Somostelnic
                                                                Tirimioara
                                                                Tusinu
                                                                Tiptelnic
                                                                Uila
                                                                Ulies
                                                                Valea Fratii
                                                                Valea Glodului
                                                                Valea Padurii
                                                                Valea Rece
                                                                Valea
                                                                Sanpetrului
                                                                Valea Surii
                                                                Vetca
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Agristeu                   Abud                       Abus
Arsita                     Adrian                     Acatari
Baita                      Bahnea                     Adamus
Bedeni                     Balda                      Albesti
Bereni                     Bagaciu                    Alunis
Bichis                     Beica de Sus               Apold
Boiu                       Bernadea                   Atintis
Bordosiu                   Bobohalma                  Band
Bozeni                     Bolintineni                Batos
Cipaieni                   Borzia                     Balauseri
Cris                       Budiu Mic                  Bardesti
Daia-Apold                 Casva                      Beica de Jos
Dataseni                   Cacuciu                    Berghia
Deleni-Ideciu de Jos       Calugareni                 Bistra Muresului
Dubiste de padure          Caluseri                   Bogata
Dulcea                     Capalna de Sus             Brancovenesti
Dumbrava                   Capusu de Campie           Breaza
Filea                      Ceuas-Mica                 Campenita
Frunzeni                   Chiheru de Jos             Calimanesti
Hodosa                     Chiheru de Sus             Cerghid
Ibanesti Padure            Chirileu                   Cerghizel
Idicel                     Ciobotani                  Ceuasu de Campie
Isla                       Coasta Mare                Chendu
Larga-Sarmasu              Comori                     Chetani
Leordeni                   Coroi                      Chibed
Madaras                    Coroisanmartin             Chinari
Magherani                  Cotus                      Cipau
Magherus                   Craiesti                   Cornesti-Adamus
Maid                       Cuiesd                     Corunca
Marasesti                  Custelnic                  Craciunesti
Merisoru-Glodeni           Dambu                      Craiesti-Adamus
Moisa                      Damieni                    Cristesti
Mosuni                     Deag                       Cucerdea
Neaua                      Deaj                       Cuci
Oarba de Mures             Dileu Vechi                Curteni
Parau Crucii-Pogaceaua     Dileul Nou                 Dambau
Paucisoara                 Draculea                   Danes
Petrilaca-Cuci             Dumitresti                 Deda
Pietris                    Eremitu                    Dedrad
Poienita                   Faragau                    Dumbravioara
Rapa de Jos                Ferma Beng-Breaza          Ernei
Razoare                    Filpisu Mare               Fantanele
Rigmani                    Filpisu Mic                Gaiesti
Sambrias                   Galateni                   Galesti
Sanmihaiu de Padure        Gheorghe Doja              Ganesti
Sansimion                  Ghinesti                   Ghindari
Santu                      Giulus                     Glodeni
Satu Nou-Ghe. Doja         Glajarie                   Goreni
Stejeris                   Grausoru                   Gornesti
Suveica                    Grindeni                   Grebenisu de Campie
Seulia de Mures            Habic                      Gurghiu
Silea Nirajului            Haranglab                  Hadareni
Soimus                     Hartau                     Hetiur
Tirimia                    Herghelia                  Ideciu de Jos
Toaca                      Hodac                      Ideciu de Sus
Toldal                     Iara de Mures              Ivanesti
Troita                     Ibanesti                   Jabenita
Urisiu de Jos              Icland-Emei                Laureni
Urisiu de Sus              Iclandu Mare               Livezeni
Vadas                      Iclanzel                   Lunca Muresului
Vatava                     Idrifaia                   Mica
Vulcan                     Ilioara                    Miercurea Nirajului
                           Iod                        Murgesti
                           Isla                       Nades
                           Larga-Gurghiu              Nazna
                           Laslau Mare                Ogra
                           Laslau Mic                 Panet
                           Lechincioara               Pasareni
                           Lechinta                   Peris
                           Luieriu                    Petelea
                           Lunca                      Raciu
                           Lunca Bradului             Sancraiu de Mures
                           Maioresti                  Sangeorgiu de Mures
                           Matrici                    Sangeorgiu de Padure
                           Mestera                    Sanisor
                           Mihai Viteazul             Sanpaul
                           Mihesu de Campie           Santana de Mures
                           Mitresti                   Sabed
                           Morareni                   Solovastru
                           Moresti                    Suseni
                           Mureni                     Saes
                           Nadasa                     Sapartoc
                           Neagra                     Sardu Nirajului
                           Odrihei                    Saulia
                           Orosia                     Tampa
                           Orsova                     Trei Sate
                           Orsova Padure              Tigmandru
                           Papiu Ilarian              Ungheni
                           Parau Crucii-Raciu         Vanatori
                           Padureni                   Valeni-Acatari
                           Paingeni                   Valenii de Mures
                           Pauloaia                   Viforoasa
                           Petrilaca de Mures         Voiniceni
                           Pogaceaua
                           Porumbeni
                           Rastolita
                           Rusii Munti
                           Sanger
                           Sangiorgiu de Padure
                           Sanmartinu de Campie
                           Sanpetru de Campie
                           Santioana de Mures
                           Saschiz
                           Satu Nou-Sampetru
                           de Campie
                           Sacareni
                           Salcud
                           Sarmasu
                           Sarmasel
                           Sarmasel Gara
                           Sebes
                           Seleus-Danes
                           Sfantu Gheorghe/Iernut
                           Stanceni
                           Stejereni
                           Suplac
                           Sausa
                           Serbeni
                           Sincai
                           Soard
                           Taureni
                           Teleac
                           Topa
                           Vadu
                           Valea
                           Valea Izvoarelor
                           Valea Larga
                           Valea Sanpetrului
                           Valeni-Pogaceaua
                           Valureni
                           Vargata
                           Vidrasau
                           Viisoara
                           Voivodeni
                           Zagar
                           Zau de Campie
                           Zapodea
________________________________________________________________________________

    JUDETUL NEAMT
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Barnadu
Baneasa
Izvoru Alb
Nistria
Poiana Humei
Secu
Trei-Fantani
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Audia                           Bahnisoara      Bahna
Boboiesti                       Batranesti      Balusesti
Borca                           Boboteni        Barcanesti
Bradu                           Bornis          Betesti
Chicerea                        Bozieni         Bistricioara
Chilia                          Brates          Borseni
Gorun                           Brosteni        Breaza
Holm                            Bucium          Buhonca
Huisurez                        Chilii          Candesti
Iucsa                           Ciurea          Causeni
Madei                           Craiesti        Ceahlau
Mitocu Balan                    Cuci            Dreptu
Muncel                          Darloaia        Frunzeni
Muncelu de Jos                  Damuc           Galu
Paraul Carjei                   Dragova         Grinties
Paraul Pantei                   Farcasa         Grosi
Poienile Oancei                 Frumosu         Hangu
Sabasa                          Ghidion         Hlapesti
Sacaleni                        Giurgeni        Hociungi
Soci/Borca                      Gosmani         Hoisesti
Solca                           Grintiesu Mare  Itrinesti
Talpalai                        Hartesti        Izvoare/Bahna
                                Ivanes          Lunca Moldovei
                                Lunca/Oniceni   Lunca/Vanatori
                                Mastacan/       Neamt
                                Dragomiresti    Manastirea
                                Marmureni       Neamt
                                Mesteacan       Moreni
                                Negritesti      Munteni
                                Oniceni         Nechit
                                Padureni        Negulesti
                                Pietrosu        Nemtisor
                                Pluton          Ortasti
                                Popesti         Pancesti
                                Radeni          Petru Voda
                                Stejaru/Farcasa Pipirig
                                Tabara          Poiana Largului
                                Todireni        Poieni
                                Tutcanii din    Poloboc
                                Vale            Preutesti
                                Tardenii Mici   Rediu/Bara
                                Valea Alba      Rocna
                                Valea Enei      Romani
                                Veja            Savinesti/
                                                Poiana Teiului
                                                Silistea
                                                Socea
                                                Soci/Stefan cel
                                                Mare
                                                Spiridonesti
                                                Stanita
                                                Soimaresti
                                                Sovoaia
                                                Talpa
                                                Tazlau
                                                Telec
                                                Topoliceni
                                                Tosorog
                                                Totoesti
                                                Tupilati
                                                Tibucani
                                                Tibucanii de
                                                Jos
                                                Tolici
                                                Urecheni
                                                Valea Ursului
                                                Vadurele
                                                Valeni
                                                Vladiceni
                                                Zvoranesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Barjoveni                  Adjudeni                   Bisericani
Balanesti                  Agapia                     Bistrita
Bicaz-Chei                 Agarcia                    Scaricica
Bistra                     Almas
Boghicea                   Averesti
Boistea                    Bara
Buhalnita                  Bargaoani
Butnaresti                 Barticesti
Carlig                     Basta
Carligi                    Baltatesti
Cazaci                     Bicazu Ardelean
Certieni                   Bodestii de Jos
Chriteni                   Bodestii de Sus
Climesti                   Borlesti
Corhana                    Botesti
Costisa                    Botesti
Cracaul Negru              Bozienii de Sus
Cuejdiu                    Brasauti
Curechistea                Brusturi
Davideni                   Budesti
Dolhesti                   Buruienesti
Dragomiresti               Caciulesti
Ghigoiesti                 Chintinici
Ghindaoani                 Cordun
Giulesti                   Cotu-Vames
Grozavesti                 Cracaoani
Hartop                     Cut
Icusesti                   Danesti
Luminis                    Dobreni
Magazia                    Dochia
Mastacan/Borlesti          Doina
Manoaia                    Doljesti
Margineni                  Draganesti
Moldoveni                  Dulcesti
Negresti                   Dumbrava
Oantu                      Dumbrava Deal
Pangaracior                Dumbrava Rosie
Paraul Caprei              Dumbrava Vale
Pastraveni                 Faurei
Piatra Soimului            Filioara
Poiana/Brusturi-Draganesti Gadinti
Poiana/Dobreni             Garcina
Poiana/Pangarati           Gheraiesti
Poienari                   Gheraiestii-Noi
Poienita                   Girov
Razboieni                  Grumazesti
Rediu                      Gura Vaii
Rotunda                    Horia
Ruginesti                  Ingaresti
Ruginoasa                  Ion Creanga
Savesti                    Izvoare/Dumbrava Rosie
Slobozia/Bara              Izvor
Tarpesti                   Izvoru Muntelui
Tarzia                     Leghin
Traian/Zanesti             Lutca
Ungheni                    Miron Costin
Vad                        Neagra
                           Negresti
                           Nisiporesti
                           Oglinzi
                           Oslobeni
                           Pangarati
                           Petricani
                           Pildesti
                           Plaiesu
                           Podoleni
                           Potoci
                           Raucesti
                           Recea
                           Rosiori
                           Roznov
                           Ruseni
                           Sagna
                           Sabaoani
                           Sacalusesti
                           Savinesti-Colonie
                           Savinesti-Sat
                           Secuieni
                           Secuienii Noi
                           Simionesti
                           Slobozia/Roznov
                           Stanca
                           Stejaru/Ion Creanga
                           Stejaru/Pangarati
                           Straja
                           Stefan cel Mare
                           Tarcau
                           Tasca
                           Tamaseni
                           Tetcani
                           Ticos
                           Timisesti
                           Topolita
                           Traian/Sabaoani
                           Trifesti
                           Turturesti
                           Tepeseni
                           Vaduri
                           Valea Arini
                           Valea Seaca
                           Vanatori-Neamt
                           Varatic
                           Viisoara
                           Vulpasesti
                           Zanesti
________________________________________________________________________________

    JUDETUL OLT
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Blaj            Bondrea
                                                Dulap           Chilii
                                                Lisa            Corlatesti
                                                Margaritesti    Floru
                                                Racovita        Ostrov
                                                Voineasa        Rudari/Falcoiu
                                                                Tomeni
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Barasti         Berindei        Cezieni         Batsesti        Alimanesti
Cioroiu         Campu Parului   Greci/Schitu    Frunzaru        Barsesti
Ghiosani        Candelesti      Olari           Sprancenata     Barza
Gojgarei        Chintesti       Popesti/Cungrea Viespesti       Barasti de
Miesti          Coteni          Preotesti                       Cepturi
Morunesti       Ianca Noua      Rudari/                         Barasti de Vede
Poiana Mare     Malu Rosu       Iancu Jianu                     Braniste
Redisoara       Mandinesti      Stanuleasa                      Brosteni
Seaca           Rosieni         Ursoaia                         Buicesti
Spataru         Stefan cel Mare Valea Soarelui                  Bulimanu
Ungureni        Tabonu          Zanoaga                         Buzesti
                                                                Calinesti
                                                                Cherlesti din
                                                                Deal
                                                                Chilia
                                                                Chiteasca
                                                                Comanita
                                                                Constantinesti
                                                                Craciunei
                                                                Creti
                                                                Cucuieti
                                                                Dejesti
                                                                Deleni
                                                                Dienci
                                                                Dobretu
                                                                Dumitresti
                                                                Fripti
                                                                Galmee
                                                                Gradistea
                                                                Gubandru
                                                                Horezu
                                                                Icoana
                                                                Ipotesti
                                                                Izvorul
                                                                Liicesti
                                                                Margheni
                                                                Mandra
                                                                Milcov Vale
                                                                Milcoveni
                                                                Mosteni
                                                                Mogosesti
                                                                Oncesti
                                                                Pietris/
                                                                Curtisoara
                                                                Poiana
                                                                Popesti/Barasti
                                                                Profa
                                                                Samburesti
                                                                Suica
                                                                Teius
                                                                Teiusu
                                                                Trepteni
                                                                Turia
                                                                Uria
                                                                Ursa
                                                                Valea Fetei
                                                                Valea Ungureni
                                                                Visina Gara
                                                                Vitanesti
                                                                Vlangaresti
                                                                Zorleasca
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Albesti Deal               Brastavatu                 Arcesti
Albesti Vale               Crusovu                    Arcesti-Cot
Alunisu                    Cilieni                    Babiciu
Arpadia                    Doanca                     Balanesti
Bacea                      Farcasul de Jos            Balteni
Baldovinesti               Farcasul de Sus            Batareni
Barbalai                   Hotarani                   Bistrita
Baleasa                    Jieni                      Bobicesti
Baltati                    Potlogeni                  Bobu
Barcanesti                 Priseaca/Vulpeni           Brancoveni
Beria                      Rusanesti                  Branet
Bircii                     Tia Mare                   Brebeni
Bistrita Noua              Vulpeni                    Brebeni Sirbi
Brezuica                                              Brebeni Romani
Broscari                                              Bucinisu
Campu Mare                                            Bucinisu Mic
Carlogani                                             Busca
Catane                                                Buta
Calui                                                 Cazanesti
Cepari                                                Ciocanesti
Comanesti                                             Cioflanu
Corbu                                                 Cocorasti
Corbuletu                                             Colibasi
Cornatelu                                             Colonesti
Cornesti                                              Comanca
Cungrea                                               Coteana
Cuza Voda                                             Crampoia
Dobriceni                                             Criva
Dobroteasa                                            Curtisoara
Dobroteasa Mica                                       Daneasa
Dobrun                                                Deveselu
Donesti                                               Doba
Dranovat                                              Dobrosloveni
Fagetelu                                              Dobrotinet
Gavanesti                                             Draghiceni
Ghimpeteni                                            Enosesti
Ghimpeteni Noi                                        Fantanele
Gradinile                                             Falcoieni
Greci/Osica de Sus                                    Falcoiu
Grojdibodu                                            Frasinet
Gura Calui                                            Garcov
Gura Padinii                                          Ganeasa
Hotaru                                                Giuvarasti
Ianca                                                 Gostavatu
Ibanesti                                              Gradinari
Isaci                                                 Gropsani
Izvoarele                                             Grozavesti
Leleasca                                              Gura Vaii
Linia din Vale                                        Iancu Jianu
Magura                                                Izbiceni
Maruntei/Colonesti                                    Jitaru
Mereni                                                Leotesti
Miercesti                                             Liiceni
Mierlesti                                             Margineni
Movileni                                              Maruntei
Nicolae Titulescu                                     Mihaesti
Obarsia Noua                                          Milcov
Oboga                                                 Milcov Deal
Oboga de Jos                                          Morunglav
Oboga de Mijloc                                       Negreni
Oporelu                                               Oltisoru
Otestii de Jos                                        Optasi
Otestii de Sus                                        Orlea
Pietris/Baldovinesti                                  Orlea Noua
Plapcea                                               Osica de Jos
Plaviceni                                             Osica de Sus
Poboru                                                Parscoveni
Potelu                                                Perieti
Radomiresti                                           Pestra
Satu Nou/Gradinari                                    Petculesti
Satu Nou/Orlea                                        Piatra Sat
Satu Nou/Vadastrita                                   Plesoiu
Saltanesti                                            Plopsorelu
Schitu                                                Poganu
Schitu/Plesoiu                                        Potcoava
Seaca/Poboru                                          Potopin
Sinesti                                               Priseaca
Spineni                                               Proaspeti
Stavaru                                               Redea
Stoborasti                                            Resca
Stoicanesti                                           Rotunda
Serbanesti                                            Salcia
Serbanesti de Sus                                     Scarisoara
Sotanga                                               Segarcea
Sotani                                                Slatioara
Tatulesti                                             Slaveni
Tirisneag                                             Stoenesti
Tonesti                                               Strejesti de Jos
Topana                                                Strejesti de Sus
Traianu                                               Studina
Tufeni                                                Studinita
Tufeni Vale                                           Soparlita
Ulmet                                                 Teis
Ungheni                                               Teslui
Ursi                                                  Trufinesti
Urzica                                                Ulmi
Valea lui Alb                                         Valea Mare
Valcele                                               Valeni
Vadastra                                              Valeni/Olari
Vadastrita                                            Verguleasa
Valeni/Brancoveni                                     Visina Noua
Viisoara                                              Vladila
Vineti                                                Vladila Noua
Visina Veche                                          Vladuleni
Vitomiresti
Vlaici
Vulpesti/Dobroteasa
Vulturesti
________________________________________________________________________________

    JUDETUL PRAHOVA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Marginea        Albinari        Butuci          Cosmina de Sus
Padurii
Valea           Bradeanca       Mires           Malu Rosu
Unghiului
                Glod            Muchie          Nucet-
                                                Chiojdeanca
                Jugureni        Piatra Mica     Plaiu Cornului
                                Rast            Poiana Trestiei
                                Trenu           Salciile
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Costeni         Bustenari       Alunis Vale     Baltita         Alunis
Schiulesti      Carbunesti      Aricestii       Batrani         Bratasanca
                Chiciureni      Zeletin         Buzota          Draganeasa
                Chiojdeanca     Baraitaru       Cerasu          Magureni
                Lapos           Belciug         Cheia           Ostrovul
                Laposel         Boldesti        Coada           Satul Banului
                Marginenii de   Bradet          Izvorului
                Jos             Cioranii de Jos Crivina
                Ologeni         Cioranii de Sus Cuib
                Pietriceaua     Cosmina de Jos  Doftana
                Secaria         Gogeasca        Gresia
                Sotrile         Gradistea       Independenta
                Talea           Gura Crivatului Izvoru
                Tesila          Lutu Rosu       Lopatnita
                                Melicesti       Malamuc
                                Nucet-Gornet    Marlogea
                                Parepa Rusani   Plaiu-Provita
                                Pacureti        de Sus
                                Piatra Manesti  Podu Cheii
                                Plaiu-Talea     Podu Lung
                                Podgoria        Poienarii Rali
                                Poiana Mare     Poienile
                                Rotarea         Popesti-Podenii
                                Rotari          Noi
                                Salcia          Rahova
                                Sangeru         Rudari
                                Silistea-       Scurtesti
                                Tataru          Slon
                                Tataru          Starchiojd
                                Tisa            Telega
                                Traisteni       Telega Vale
                                Vistieru        Trestioara
                                Zambroaia       Valea Anei
                                                Valea Borului
                                                Valea
                                                Cricovului
                                                Valea Screzii
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Apostolache                Adunati                    Albesti Paleologu
Bertea                     Balta Doamnei              Aricestii Rahtivani
Carjari                    Bara                       Baba Ana
Calugareni                 Bratesti                   Baltesti
Carbunari                  Catunu-Drajna              Banesti
Ceptura                    Cioceni                    Barcanesti
Ceptura de Sus             Ciupelnita                 Batesti
Colceag                    Cocorastii Caplii          Berceni
Cornu de Jos-Draganesti    Coserele                   Blejoi
Darvari                    Curcubeul                  Bobolia
Dobrota                    Draganesti                 Bordeni
Fanari                     Dumbrava                   Brazi
Fulga de Jos               Faget                      Brebu
Fulga de Sus               Filipestii de Targ         Brebu Manastirei
Gherghita                  Galmeia                    Brebu Megiesesc
Gornet                     Gornet Cricov              Bucov
Goruna                     Lacul Turcului             Buda-Aricestii Rahtivani
Habud                      Lunca Mare                 Buda-Rafov
Hatcarau                   Lunca Prahovei             Bughea de Jos
Inotesti                   Mehedinta                  Calinesti
Loloiasca                  Nucsoara de Jos            Catunu Berceni
Magula                     Nucsoara de Sus            Chitorani
Malu Vanat                 Olteni                     Ciocrac
Matita                     Persunari                  Ciresanu
Magura                     Priseaca                   Coada Malului
Meri                       Pisculesti                 Cocorastii Colt
Miner                      Podurile                   Cocorastii Grind
Olari                      Poiana Mierlei             Cocorastii Mislii
Olarii Vechi               Posesti                    Cocosesti
Pantazi                    Predesti                   Coltu de Jos
Plaiu Campinei             Rachieri                   Conduratu
Podu Corbului              Sicrita                    Corlatesti
Poienarii Apostoli         Sirna                      Cornu de Jos-Cornu
Poienarii Burchi           Tarlesti                   Cornu de Sus
Predeal Sarari             Tariceni                   Cotofenesti
Provita de Sus             Teisani                    Ditesti
Radila                     Tinosu                     Drajna de Jos
Seciuri                    Tohani                     Drajna de Sus
Stejaru                    Trestienii de Sus          Dumbravesti
Surani                     Tarculesti                 Fantanele
Soimari                    Vadu Sapat                 Fagetu
Soimesti                   Varnita                    Filipestii de Padure
Stefesti                   Zanoaga                    Floresti
Tomsani                                               Frasinet
Tiparesti                                             Fundeni
Ungureni                                              Gageni
Valcanesti                                            Goga
Valcele                                               Gorgota
Valea Cucului                                         Gura Vadului
Valea Dulce                                           Gura Vitioarei
Valea Plopului                                        Harsa
Valea Seaca                                           Homoraciu
Varbila                                               Iazu
Vitioara de Sus                                       Iordacheanu
                                                      Izvoarele
                                                      Jercalai
                                                      Lipanesti
                                                      Livadea
                                                      Magurele
                                                      Malaiesti
                                                      Malaiestii de Jos
                                                      Maneciu
                                                      Maneciu Pamanteni
                                                      Maneciu Ungureni
                                                      Manesti
                                                      Maruntis
                                                      Miroslavesti
                                                      Mislea
                                                      Moara Domneasca
                                                      Moara Noua
                                                      Mocesti
                                                      Muru
                                                      Nedelea
                                                      Negoiesti
                                                      Nisipoasa
                                                      Nistoresti
                                                      Novacesti
                                                      Odaile
                                                      Ogretin
                                                      Palanca
                                                      Paulesti
                                                      Pietrisul
                                                      Pietrosani
                                                      Plavia
                                                      Pleasa Bucov
                                                      Ploiestori
                                                      Plopeni Sat
                                                      Popu
                                                      Podenii Noi
                                                      Podenii Vechi
                                                      Poiana Campina
                                                      Poiana Copaceni
                                                      Poiana Varbilau
                                                      Popesti-Brazi
                                                      Potigrafu
                                                      Provita de Jos
                                                      Puchenii Mari
                                                      Puchenii Mosneni
                                                      Rafov
                                                      Romanesti
                                                      Satu Nou
                                                      Scorteni
                                                      Sfarleanca
                                                      Siliste-Brebu
                                                      Stancesti
                                                      Stoienesti
                                                      Stejnicu
                                                      Targsorul Nou
                                                      Targsorul Vechi
                                                      Tatarani
                                                      Tantareni
                                                      Urleta
                                                      Vadu Parului
                                                      Valea Calugareasca
                                                      Valea Gardului
                                                      Valea Nicovani
                                                      Valea Pietrei
                                                      Valea Tarsei
                                                      Valea Urloi
                                                      Varbilau
                                                      Zalhana
                                                      Zamfira
________________________________________________________________________________

    JUDETUL SATU MARE
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Aliceni
                                                Babta
                                                Cuta
                                                Orbau
                                                Soconzel
                                                Stana
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                                Camarzana       Bocicau         Ady Endre
                                Chilia          Cehal           Atea
                                Gherta          Cehalut         Barsaul de Jos
                                Mica            Chegea          Barsaul de Sus
                                Giurtelec Hodod Cidreag         Becheni
                                Hotoan          Criseni         Bicau
                                Horea           Dabolt          Bogdand
                                Lelei           Hodod           Chereusa
                                Marius          Lechinta        Gherta Mare
                                Medies Vii      Medies Raturi   Ghilesti
                                Scarisoara Noua Medisa          Marna Noua
                                Ser             Mesteacan       Moiseni
                                Tamaseni        Mihaieni        Pelisor
                                Tarsolt         Nadisul Hodod   Pir
                                Turt Bai        Orasu           Porumbesti
                                Varsor          Nou-Vii         Prilog Vii
                                                Resighea        Racova
                                                Satu Mic        Racsa Vii
                                                Sarvazel        Radulesti
                                                Secheresa       Sai
                                                Solduba         Sanmiclaus
                                                Sudurau         Sirlau
                                                Unimat          Tarna Mare
                                                                Turt-Josani
                                                                Turt-Susani
                                                                Turt-Ungheri
                                                                Turulung Vii
                                                                Valea Seaca
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Adrian                     Acas                       Ambud
Baba Novac                 Agris                      Apateu
Batarci                    Agrisu Nou                 Botiz
Babesti                    Amati                      Camin
Bervenii-Noi               Andrid                     Capleni
Boghis                     Apa                        Cionchesti
Borlesti                   Ardud                      Ciuperceni
Coca                       Babasesti                  Corod
Comlausa                   Beltiug                    Decebal
Corund                     Bercu                      Dorolt
Craidorolt                 Bercu Nou                  Foieni
Crucisor                   Berveni                    Ghenci
Dealu Mare                 Bixad                      Lazuri
Dindestiu Mic              Boinesti                   Madaras
Dobra                      Calinesti-Oas              Micula
Dumbrava                   Caraseu                    Micula sub Padure
Eriu-Sancrai               Cauas                      Moftinu Mic
Gerausa                    Cean                       Odoreu
Girisa                     Certeze                    Paulesti
Giorocuta                  Ciumesti                   Petea
Giungi                     Culciu Mare                Petin
Homorod Sus                Culciu Mic                 Urziceni
Homorod Jos                Dara                       Vetis
Homorod Mijloc             Dindesti                   Viile SM
Hrip                       Doba
Hurezu Mare                Domanesti
Huta Certeze               Draguseni
Iegheriste                 Gelu
Livada Mica                Ghilvaci-Gara
Lipa                       Halmeu
Moftinu Mare               Iojib
Pasunea Mare               Irina
Peles                      Lupau
Piscari                    Livada
Poiana Codrului            Livada Mica
Pomi                       Lucaceni
Potau                      Mediesu Aurit
Prilog                     Micula Noua
Racsa                      Nisipeni
Remetea Oas                Noroieni
Romanesti                  Oar
Rosiori                    Orasu-Nou
Sauca                      Paulian
Socond                     Petresti
Someseni                   Piscolt
Supuru de Sus              Portita
Sandra                     Ratesti
Terebesti                  Sanislau
Turt                       Santau
Valea Vinului              Sacaseni
                           Silvas
                           Supuru de Jos
                           Tatarasti
                           Tiream
                           Trip-Bai
                           Turulung
                           Urziceni-Padure
                           Vama
                           Vezendiu
________________________________________________________________________________

    JUDETUL SALAJ
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Dealu Corbului
                                Faget
                                Fufezi
                                Marca Huta
                                Preoteasa
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Barsauta                        Adalin          Cosniciu de Sus Aleus
Babiu                           Bezded          Fidu de Mijloc  Archid
Cozla                           Calacea         Hurez           Bercea
Cubles                          Cerasa                          Bocsita
Cutis                           Chiesd                          Camar
Dolu                            Chilioara                       Ceaca
Dumuslau                        Ciula                           Chizeni
Fantanele-Dragu                 Colonia Sighet                  Ciglean
Fantanele-Rus                   Dobrocina                       Ciureni
Francenii de                    Dolheni                         Cormenis
Piatra                          Fildu de Sus                    Deja
Galaseni                        Gura Vladesei                   Deleni
Huta-Buciumi                    Jebuc                           Doh
Magura-Galgau                   Luminis                         Falcusa
Maleni                          Mineu                           Fodora
Mesteacan                       Muncel                          Galpaia
Mierta                          Megreni                         Halmasd
Miluani                         Notig                           Gostila
Paduris                         Pirosa                          Hasmas
Petrinzel                       Popteleac                       Huseni
Poiana Ontii                    Rastoltu Mare                   Iaz
Rogna                           Recea Mica                      Lesmir
Ruginoasa                       Sangeorgiu                      Naimon
Sasa                            Meses                           Periceiu Mic
Testioara                       Santa Maria                     Plopis
Ugrutiu                         Sfaras                          Podis
Valea                           Sighetu                         Poiana Magura
Ciurenilor                      Silvaniei                       Poienita
Valea Hranei                    Solomon                         Preluci
Valea Lesului                   Stana                           Purcaret
Valea Loznei                    Stoboru                         Sanpetru Almas
Valea Lunga                     Stupini                         Sarbi
Vartesca                        Seredei                         Sici
Valisoara                       Soimuseni                       Solona
                                Trestia                         Subcetate
                                Turbuta                         Sumai
                                Tarmure                         Toplita
                                Taud                            Voivodeni
                                Vadurele                        Zalha
                                Valeni                          Zauan Bai
                                Viile Jacului
                                Zalnoc
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Almas                      Barsa                      Aghires
Biusa                      Bilghezd                   Agrij
Bozies                     Buzas                      Alunis
Brusturi                   Clit                       Badon
Carastelec                 Cristoltel                 Baica
Cheud                      Cuceu                      Ban
Chesniciu de Jos           Cuzaplac                   Barsau
Cristolt                   Dragu                      Babeni
Cristelec                  Fildu de Jos               Badacini
Dersida                    Marca                      Balan
Diosod                     Maladia                    Banisor
Domnin                     Petrindu                   Benesat
Firminis                   Poiana Blenchii            Bizusa Bai
Husia                      Pusta Vale                 Bobota
Ilisua                     Ratin                      Bocsa
Lazuri                     Recea Mare                 Bodia
Lompirt                    Rona                       Bogdana
Lozna                      Rus                        Boghis
Mal                        Starciu                    Borla
Marin                      Simisna                    Borza
Pria                       Tamasa                     Bozna
Ratovei                    Tetis                      Braglez
Rastoltu Desert                                       Brebi
Samsud                                                Buciumi
Soimus                                                Bulgari
Tusa                                                  Campia
Valcau de Sus                                         Capalna
Valea Pomilor                                         Cernuc
Verveghiu                                             Chechis
                                                      Chendrea
                                                      Chendremat
                                                      Chichisa
                                                      Ciocmani
                                                      Ciumarna
                                                      Cizer
                                                      Cosei
                                                      Crasna
                                                      Creaca
                                                      Cristur
                                                      Criseni
                                                      Cuciulat
                                                      Dabaceni
                                                      Doba
                                                      Dobrin
                                                      Drighiu
                                                      Fabrica
                                                      Fetindia
                                                      Fizes
                                                      Galgau Somes
                                                      Galgau Almas
                                                      Garbou
                                                      Garcei
                                                      Giurtelec
                                                      Glod
                                                      Guruslau
                                                      Hereclean
                                                      Hida
                                                      Horoatu Crasnei
                                                      Horoatu Cehului
                                                      Ileanda
                                                      Inau
                                                      Ip
                                                      Jac
                                                      Lemniu
                                                      Letca
                                                      Lupoaia
                                                      Maeriste
                                                      Mesesenii de Sus
                                                      Mesesenii de Jos
                                                      Mirsid
                                                      Moiad
                                                      Moigrad
                                                      Motis
                                                      Nadis
                                                      Napradea
                                                      Nusfalau
                                                      Panic
                                                      Pausa
                                                      Peceiu
                                                      Pericei
                                                      Perii Vadului
                                                      Plesca
                                                      Poarta Salajului
                                                      Popeni
                                                      Porti
                                                      Prodanesti
                                                      Racas
                                                      Rastoci
                                                      Romanasi
                                                      Romita
                                                      Sag
                                                      Sancraiu Almasului
                                                      Sanmihaiu Almasului
                                                      Salajeni
                                                      Salatig
                                                      Sarmasag
                                                      Sancraiu Silvaniei
                                                      Somes Guruslau
                                                      Somes Odorhei
                                                      Stana
                                                      Surduc
                                                      Sutor
                                                      Tihau
                                                      Tranis
                                                      Treznea
                                                      Uileacu Simleului
                                                      Ulciug
                                                      Valcau de Jos
                                                      Var
                                                      Varsolt
                                                      Zauan
                                                      Zimbor
________________________________________________________________________________

    JUDETUL SIBIU
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                Ciupari
                                Fundu Raului
                                Rau Sadului
                                Teline
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Brosteni                        Armeni          Aciliu
                Bruiu                           Bogatu Roman    Alamor
                Prislop                         Chipar          Amnas
                Somartin                        Floresti        Apos
                                                Ghijasa de Jos  Boian
                                                Gusu            Bradeni
                                                Jina            Buia
                                                Ludos           Copsa Mare
                                                Malancrav       Dealu Frumos
                                                Metis           Dobarca
                                                Moardas         Dupus
                                                Movile          Fantanele
                                                Netus           Fofeldea
                                                Noistat         Hasag
                                                Nou Sasesc      Geacas
                                                Presaca         Iacobeni
                                                Ravasel         Ilimbav
                                                Retis           Mag
                                                Roandola        Merghindeal
                                                Sasaus          Micasasa
                                                Stejeris        Mihaileni
                                                Salcau          Motis
                                                Stenea          Nemsa
                                                Veseud-         Pauca
                                                Slimnic         Pelisor
                                                                Poiana Sibiului
                                                                Rod
                                                                Romanesti
                                                                Seica Mica
                                                                Sebesul de Jos
                                                                Sebesul de Sus
                                                                Soala
                                                                Sorostin
                                                                Tapu
                                                                Tichindeal
                                                                Vard
                                                                Veseud-Chirpar
                                                                Zlagna
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Alma Vii                                              Agarbiciu
Arpasu de Sus                                         Alma
Benesti                                               Altana
Boarta                                                Aplodu de Jos
Buzd                                                  Aplodu de Sus
Cartisoara                                            Arpasu de Jos
Casolt                                                Atel
Curciu                                                Axente Sever
Gales                                                 Barghis
Ghijasa de Sus                                        Bazna
Hosman                                                Biertan
Marpod                                                Blajel
Nou                                                   Boita
Nou Roman                                             Bradu
Paucea                                                Brateiu
Porumbacu de Sus                                      Bungard
Prod                                                  Carta
Richis                                                Cisnadioara
Rusciori                                              Colun
Sangatin                                              Copsa Mica
Sibiel                                                Cornatel
Smig                                                  Coves
Tilisca                                               Cristian
Vale                                                  Daia
Valea Viilor                                          Darlos
Velt                                                  Ernea
Vurpar                                                Glamboaca
                                                      Gura Raului
                                                      Hamba
                                                      Hoghilag
                                                      Ighisu Nou
                                                      Ighisu Vechi
                                                      Laslea
                                                      Loamnes
                                                      Marsa
                                                      Miercurea Sibiului
                                                      Mohu
                                                      Mosna
                                                      Nocrich
                                                      Orlat
                                                      Poplaca
                                                      Porumbacu de Jos
                                                      Racovita
                                                      Rasinari
                                                      Rosia
                                                      Ruja
                                                      Rusi
                                                      Sadu
                                                      Sacadate
                                                      Sacel
                                                      Saliste
                                                      Sarata
                                                      Scorei
                                                      Slimnic
                                                      Saros pe Tarnave
                                                      Seica Mare
                                                      Selimbar
                                                      Sura Mare
                                                      Sura Mica
                                                      Tarnava
                                                      Talmaciu Colonie
                                                      Talmacel
                                                      Toparcea
                                                      Turnu Rosu
                                                      Valchid
                                                      Valea Lunga
                                                      Vastem
________________________________________________________________________________

    JUDETUL SUCEAVA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
                                                Bobeica
                                                Brodina-
                                                Izvoarele
                                                Sucevei
                                                Izvoarele
                                                Sucevei
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Argel           Botusel                         Breaza
Bahna Arini     Catrinari                       Brodina
Chiril          Climauti                        Botosana
Codru           Coverca                         Cajvana
Costileva       Deleni                          Holda
Cotu Dobei      Dragoiasa                       Holdita
Cununschi       Giurgesti                       Fantanele
Darmoxa         Herla                           Falcau
Delut           Hreatca
Demacusa        Iesle
Dornisoara      Ioneasa
Dubiusca        Jacota
Ehriste         Leucusesti
Gemenea         Lungeni
Glodu           Meresti
Lupcina         Mesteceni
Magura          Movileni
Nisipitu        Neagra
Noroiu          Nigotesti
Paltinu-Brodina Osoi
Paiseni         Petia
Paltinis        Pietroasa
Plesa           Plesesti
Poienari        Poiana Marului
Rasca           Probota
Satu Mare-      Sadau
Crucea          Sarisoru
Slatioara-      Sarisoru Mare
Stulpicani      Securiceni
Slobozia-       Silistea-Liteni
Fantanele       Stanisoara
Tataru          Saru Bucovinei
Tolesti         Sinca
Ulma            Uidesti
Vadu-Negrilesei Uncesti
Valea Bancului  Valea Glodului
Zalomestra      Valeni
Benia           Vercicani
Boura           Vulturesti
Breaza de Sus
Brodina de Jos
Brosteni-
Draguseni
Ciumarna
Gainesti
Gheorghiteni
Gura Haitii
Gura Solcii
Iedu
Maidan
Manolea
Moldova Sulita
Negrileasa
Ortoaia
Paltinu-Vatra
Moldovitei
Paraul Negrei
Poiana Micului
Sasca Mare
Solonetu Nou
Sunatori
Tesna
Tibau
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Bainet                     Basarabi                   Adancata
Bancesti                   Balinesti                  Antoceni
Banesti                    Bodnareni                  Arbore
Beresti                    Botesti                    Argestru
Botosenita Mica            Buda-Rasca                 Arghira
Braniste                   Buda-Zvoristea             Artari
Bradatel                   Burla                      Badragi
Brosteni                   Capu Campului              Baia
Budeni                     Calinesti-Calafindesti     Badeuti
Bursuceni                  Ciomartan                  Baisesti
Cacica                     Comanesti                  Balaceana
Carlibaba                  Costana                    Balcauti
Calinesti Vasilache        Cosna                      Barasti
Casoi                      Cotu Baii                  Berchisesti
Cojoci                     Deia                       Bilca
Corlata                    Dumbrava-Granicesti        Bivolarie
Corocaiesti                Dumbraveni-Rasca           Bogata
Cotargasi                  Dumbravita                 Bogdanesti
Crucea                     Fantana Mare               Boroaia
Delnita                    Forasti                    Bosanci
Dumbrava-Cornu Luncii      Giulesti                   Botosenita Mare
Fetesti                    Gulia                      Botus-Fundu Moldovei
Frasin-Brosteni            Gura Putnei                Botus-Iacobeni
Gara Leu                   Hantesti                   Brasca
Gramesti                   Hartop                     Braiesti
Haleasa                    Horodniceni                Bucsoaia
Mariteia Mica              Humoreni                   Bulai
Musenita                   Husi                       Bunesti
Neagra Sarului             Iaz                        Calafindesti
Nicani                     Jahalea                    Capu Codrului
Obcina                     Lunca-Zamostea             Carpaci
Ostra                      Mihaiesti                  Calinesti-Darmanesti
Panaci                     Mironu                     Calugareni
Partestii de Jos           Parhauti                   Camarzani
Partestii de Sus           Plaiul Sarului             Chiliseni
Plai                       Pocoleni                   Ciocanesti
Plavalari                  Poiana-Zvoristea           Ciprian Porumbescu
Plugari                    Poiana-Dolhasca            Ciumulesti
Poiana Stampei             Poiana Negrii              Clit
Romanesti                  Poieni Solca               Cojocareni
Rotunda                    Reuteni                    Colacu
Rudesti                    Roscani                    Corni
Runcu                      Rotopanesti                Cornu Luncii
Rusca                      Rusi                       Costisa
Sasca Mica                 Sarghiesti                 Cozanesti
Salageni                   Sacuta                     Cumparatura
Silistea-Dolhasca          Slobozia-Zvoristea         Danila
Slatina                    Solonet                    Darmanesti
Smida Ungurenilor          Stanca                     Dealu
Stamate                    Straja                     Dolhasca
Stancuta                   Stulpicani                 Dolhestii Mari
Sesuri                     Ses                        Dolhestii Mici
Tarnicioara                Tautesti                   Dorna Arini
Tesna                      Todiresti                  Dorna Candrenilor
Valea Poienii              Valcele                    Dornesti
Valea Stanii               Valea Moldovei             Doroteia
Varfu Dealului             Vicovu de Sus              Dragomirna
Varvata                    Voievodeasa                Dragosa
Vascauti                   Voitinel                   Dragoiesti
Verbia                     Vornicenii Mici            Draguseni
Vornicenii Mari                                       Dumbraveni
Vicsani                                               Floreni
                                                      Florinta
                                                      Frasin
                                                      Fratautii Noi
                                                      Fratautii Vechi
                                                      Frumoasa
                                                      Frumosu
                                                      Fundu Moldovei
                                                      Gara
                                                      Galanesti
                                                      Granicesti
                                                      Grigoresti
                                                      Groapa Vladichii
                                                      Gropeni
                                                      Hancea
                                                      Horodnic de Jos
                                                      Horodnic de Sus
                                                      Harjuieni
                                                      Iacobeni
                                                      Iacobesti
                                                      Iaslovat
                                                      Ilisesti
                                                      Ipotesti
                                                      Lamaseni
                                                      Lipoveni
                                                      Lisaura
                                                      Liteni
                                                      Liteni-Moara
                                                      Lucacesti
                                                      Lunca-Milisauti
                                                      Luncusoara
                                                      Marginea
                                                      Malini
                                                      Manastioara
                                                      Manastirea Humorului
                                                      Maneuti
                                                      Maritei
                                                      Mazanaiesti
                                                      Mereni
                                                      Mestecanis
                                                      Mihoveni
                                                      Milisauti
                                                      Mitocasi
                                                      Mitocu Dragomirnei
                                                      Moara Carp
                                                      Moara Nica
                                                      Moisa
                                                      Moldovita
                                                      Molid
                                                      Negostina
                                                      Oniceni
                                                      Paraie
                                                      Padureni
                                                      Paltinoasa
                                                      Patrauti
                                                      Plopeni
                                                      Plutonita
                                                      Podeni
                                                      Poieni Suceava-Udesti
                                                      Pojorata
                                                      Praxia
                                                      Praleni
                                                      Prelipca
                                                      Preutesti
                                                      Prisaca Dornei
                                                      Putna
                                                      Racova
                                                      Rasca
                                                      Radaseni
                                                      Reuseni
                                                      Romanesti
                                                      Rosiori
                                                      Rosu
                                                      Rusi Manastioara
                                                      Sadova
                                                      Salcea
                                                      Sasca Noua
                                                      Satu Mare
                                                      Sfantu Ilie
                                                      Siminicea
                                                      Slatioara-Rasca
                                                      Slobozia
                                                      Sucevei-Granicesti
                                                      Solca
                                                      Spataresti
                                                      Stramtura
                                                      Stroiesti
                                                      Sucevita
                                                      Saru Dornei
                                                      Scheia
                                                      Serbanesti-Zvoristea
                                                      Serbauti-Calafindesti
                                                      Soldanesti
                                                      Stirbat
                                                      Tisauti
                                                      Trei Movile
                                                      Tarna Mare
                                                      Tibeni
                                                      Udesti
                                                      Vadu Moldovei
                                                      Valea Bourei
                                                      Valea Putnei
                                                      Vama
                                                      Vatra Moldovitei
                                                      Varatic
                                                      Veresti
                                                      Vicovu de Jos
                                                      Volovat
                                                      Voronet
                                                      Zaharesti
                                                      Zamostea
                                                      Zvoristea
________________________________________________________________________________

    JUDETUL TELEORMAN
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Albeni
                Balta Sarata
                Banov
                Bacalesti
                Beciu
                Bujoru
                Caravaneti
                Calmatuiu
                Calmatuiu de
                Sus
                Calugaru
                Catunu
                Cetate
                Ciurari
                Comoara
                Crangeni
                Dorobantu
                Dracesti
                Draginesti
                Gratia
                Ionascu
                Merisani-
                Babaita
                Negreni
                Negreni de Sus
                Negrilesti
                Nicolae
                Balcescu
                Plopi
                Preajba
                Prundu
                Razmiresti
                Saceni
                Sarbeni
                Sarbeni de Jos
                Scurtu Mare
                Scurtu Slavesti
                Smardan
                Stejaru
                Talpa Bascoveni
                Talpa Ograzile
                Talpa Rotaresti
                Udeni
                Valea Postei
                Vatasi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Albesti                    Baciu                      Blejesti
Antonesti                  Baneasa                    Branceni
Balaci                     Beiu                       Brebina
Baldovinesti               Botoroga                   Buzescu
Babaita                    Bragadiru                  Calinesti
Baduleasa                  Bratasani                  Ciperceni
Bascoveni                  Bujoreni                   Cosoteni
Belciug                    Bujoru                     Crangu
Beuca                      Calomfiresti               Cucuieti
Bogdana                    Cernetu                    Draganesti Vede
Brancoveanca               Cervenia                   Draganesti Vlasca
Butculesti                 Contesti                   Furculesti
Butesti                    Crevenicu                  Laceni
Carlomanul                 Dobrotesti                 Lita
Ciolanesti Deal            Dracea                     Mavrodin
Ciolanesti Vale            Fantanele                  Maldaieni
Ciuperceni                 Frumoasa                   Meri
Clanita                    Garagau                    Nanov
Copaceanca                 Guruieni                   Orbeasca de Jos
Cosmesti                   Izlaz                      Orbeasca de Sus
Didesti                    Insuratei                  Peretu
Dracsani                   Lada                       Plosca
Dracsanei                  Lisa                       Poroschia
Dudu                       Lunca                      Radulesti
Dulceanca                  Magura                     Scrioastea
Florica-Crangu             Magura cu Liliac           Smardioasa
Frasinet                   Marzanesti                 Troianu
Galateni                   Moldoveni                  Tiganesti
Gardesti                   Mosteni-Furculesti         Vacaresti
Gradisteanca               Mosteni-Mosteni            Vaceni
Izvoarele                  Nasturelu                  Vedea
Licurici                   Navodari                   Vitanesti
Mereni de Jos              Nenciulesti                Zimnicele
Mereni de Sus              Olteanca
Merisani                   Olteni
Necsesti                   Parul Rotund
Odobeasca                  Pauleasca
Pietrosani                 Perii Brosteni
Plopii Slavitesti          Piatra
Poiana                     Pleasov
Puranii de Jos             Poieni
Puranii de Sus             Prunaru
Putineiu                   Purani
Satu Vechi                 Radoiesti Vale
Schela                     Radoiesti Deal
Segarcea Deal              Saele
Sericu                     Salcia
Silistea                   Schitu Poenari
Silistea Gumesti           Seaca
Silistea Mica              Secara
Socetu                     Segarcea Vale
Stajaru                    Sfintesti
Tecuci                     Silistea
Tudor Vladimirescu         Slavesti
Tunari                     Slobozia Mandra
Ulmeni                     Spatarei
Urluiu                     Suhaia
Valea Ciresului            Soimu
Zambreasca                 Storobaneasa
                           Tarnava
                           Tatarasti de Sus
                           Tatarasti de Jos
                           Teleormanu
                           Traian
                           Trivale Mosteni
                           Uda Clocociov
                           Uda Paciurea
                           Udupu
                           Valea Alba
                           Valea Parului
                           Vatra
                           Vanatori
                           Vartoape de Jos
                           Vartoape de Sus
                           Viisoara
                           Voevoda
________________________________________________________________________________

    JUDETUL TIMIS
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Balosesti       Bulza           Babsa           Alios
                Bunea Mare      Bencecu de Sus  Bara            Banloc
                Dubesti         Bucovat-        Barna           Bencecu de Jos
                Iersnic         Dumbrava        Barzosu Vechi   Berecuta
                Luncani         Cadar           Beba Veche      Beregsau Mic
                Ohaba Lunga     Cosari          Bogda           Berini
                Ohaba Romana    Costeiu de Sus  Botesti         Branesti
                Percosova       Crivina de Sus  Botinesti       Brestovat
                Poieni          Farasesti       Breazova        Bulgarus
                                Grosi           Butin           Calacea
                                Nemesesti       Buzad           Capat
                                Olosag          Cebza           Cerna
                                Sacosu Mare     Chegievici      Ciresu
                                Zgribesti       Cherestur       Clopodia
                                                Colonia Bulgara Cornesti
                                                Crivina         Cosava
                                                Dejan           Crai Nou
                                                Dolat           Cralovat
                                                Drinova         Criciova
                                                Duboz           Cruceni
                                                Gruni           Curtea
                                                Herneacova      Darova
                                                Ionel           Dinias
                                                Juresti         Dragomiresti
                                                Nadrag          Fadimac
                                                Ofsenita        Ferendia
                                                Otelec          Gad
                                                Padurani        Gaiu Mic
                                                Padureni-VV     Giera
                                                Delamarina      Gladna Romana
                                                Partos          Graniceri
                                                Petrovaselo     Hauzesti
                                                Pietroasa       Herendesti
                                                Pordeanu        Hezerisi
                                                Pustinis        Hisias-Ghizela
                                                Rauti           Homojdia
                                                Rovinita Mare   Icloda
                                                Sanmartinu-     Iecea Mare
                                                Maghiar         Iecea Mica
                                                Sarazani        Igris
                                                Sarlota         Ivanda
                                                Semlacu Mic     Jupani
                                                Sipet           Jupinesti
                                                Stanciova       Latunas
                                                Stiuca          Livezile
                                                Tomesti         Macedonia
                                                Tomesti Sat     Manastiur
                                                Tormac          Margina
                                                Unip            Masloc
                                                Visag           Minastire
                                                Vizejdia        Mitnicu Mic
                                                                Murani
                                                                Nerau
                                                                Nitchidorf
                                                                Paniova
                                                                Parta
                                                                Paru
                                                                Petroman
                                                                Povergina
                                                                Remetea Lunca
                                                                Remetea Mica
                                                                Romanesti
                                                                Rudna
                                                                Salbagel
                                                                Sanovita
                                                                Saravale
                                                                Secas
                                                                Semlacu Mare
                                                                Singeorge
                                                                Sinmartinu-
                                                                Sarbesc
                                                                Soca
                                                                Stamora Romana
                                                                Sudrias
                                                                Surducu Mic
                                                                Susani
                                                                Tirgoviste
                                                                Toager
                                                                Uihei
                                                                Uivar
                                                                Valea Lunga Rom.
                                                                Zolt
                                                                Zorani
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Balint                     Barateaz                   Albina
Bazosu Nou                 Batesti                    Bacova
Bichigi                    Beregsau-Mare              Becicherecu-Mic
Bobda                      Bethausen                  Begheiu-Mic
Brestea                    Biled                      Belint
Bucovat-Remetea            Birda                      Cheveresu-Mare
Carani                     Bodo                       Chisoda
Checea                     Boldur                     Chizatau
Cladova                    Carpinis                   Clarii-Vii
Comlosu-Mare               Cenad                      Costei
Comlosu-Mic                Cenei                      Denta
Dragoesti                  Cerneteaz                  Dudestii-Noi
Dragsina                   Ciacova                    Dumbravita
Dragsinesti                Cliciova                   Gataia
Fardea                     Colonia-Mica               Gavojdia
Fibis                      Covaci                     Ghiroda
Ficatari                   Cutina                     Giarmata
Foeni                      Dudestii-Vechi             Giarmata-Vii
Gherman                    Dumbrava                   Giroc
Ghilad                     Folea                      Iosifalau
Ghizela                    Gelu                       Izvin
Giulvaz                    Hodoni                     Jebel
Gladna Montana             Ictar-Budint               Jena
Gottlob                    Iosif                      Lugojel
Grabat                     Jdioara                    Maguri
Hitias                     Leucusesti                 Mosnita-Noua
Hodos                      Lovrin                     Opatita
Honorici                   Mosnita-Veche              Ortisoara
Ianova                     Nevrincea                  Peciu-Nou
Jabar                      Periam                     Recas
Jamu-Mare                  Satchinez                  Remetea-Mare
Lenauheim                  Sculea                     Sacalaz
Liebling                   Sinersig                   Sag
Lucaret                    Sinmihaiu-German           Sanandrei
Lunga                      Topolovatu-Mic             Silagiu
Moravita                   Uliuc                      Sinmihaiu-Roman
Obad                       V.V. Delamarina            Sustra
Ohaba Forgaci              Valcani                    Tapia
Otvesti                    Varias                     Topolovatu-Mare
Padureni-Jebel             Vucova                     Urseni
Pesac                                                 Utvin
Pietroasa Mare                                        Voiteg
Pini
Pischia
Poganesti
Rachita
Racovita
Saceni
Sacosu-Turcesc
Sandra
Seceani
Sinpetru Mic
Sinpetru-Mare
Sintesti
Sirbova
Stamora-Germana
Temeresti
Teremia Mica
Teremia-Mare
Tes
Tipari
Tomnatic
Traian-Vuia
________________________________________________________________________________

    JUDETUL TULCEA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
C.A. Rosetti    Ceatalchioi                     Baltenii de Jos
Caraorman       Crisan                          Magurele
Chilia          Gorgova                         Razboieni
Letea           Grindu
Mila 23         Maliuc
Periprava       Pardina
Prospect Sulina Partizani
Sf. Gheorghe
Sulina
Sfistofca
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Atmagea         Altin-Tepe      Alba
Baltenii de Sus Cirjelari       Balabancea
Calfa           Camena          Beidaud
Cerbu           Casimcea        Caugagia
Cismeaua Nou    Mesteru         Ceamurlia de
Corugea         Nifon           Sus
Dunavatu de Jos Sarighiol de    Closca
Dunavatu de Sus Deal            Colina
Fintina Mare    V. Alecsandri   Daieni
Luminita        Visterna        Dorobantu
Mindra                          Fagarasu Nou
Neatirnarea                     Ferma Nalbant
Rahmanu                         Floresti
                                G-ral
                                Praporgescu
                                Hamcearca
                                Iulia
                                Lunca
                                Ostrov
                                Panduru
                                Parches
                                Peceneaga
                                Plopu
                                Sarinasuf
                                Salcioara
                                Simbata Noua
                                Stejaru
                                Trestenic
                                Valea Teilor
                                Visina
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Agighiol                   Frecatei                   Baia
Carcaliu                   Mircea Voda                Bestepe
Ceamurila de Jos           Niculitel                  Cataloi
Enisala                    Posta                      Cerna
Garvan                     Sarichioi                  Ciucurova
Greci                      Telita                     Horia
I. C. Bratianu             Topolog                    Izvoarele
Iazurile                   Traian                     Jijila
Jurilovca                                             Luncavita
Lastuni                                               M. Kogalniceanu
Mihai Bravu                                           Mahmudia
Murighiol                                             Malcoci
Nicolae Balcescu                                      Mineri
Revarsarea                                            Nalbant
Rindunica                                             Nufaru
Sabangia                                              Rachelu
Satu Nou                                              Smirdan
Slava Cercheza                                        Somova
Slava Rusa                                            Vacareni
Turcoaia
Turda
V. Nucarilor
Zebil
________________________________________________________________________________

    JUDETUL VASLUI
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Arsita                          Armaseni/                       Arsura
Bancesti                        Bacesti                         Avramesti
Bradesti                        Armaseni/                       Babuta
Copaceana                       Bunesti                         Bejenesti
Doagele                         Averesti                        Bogdana
Docani                          Barbosi                         Botesti
Fantana                         Barlalesti                      Bousori
Blanarului                      Babusa                          Buda/Osesti
Focsasca                        Baltati                         Bumbata
Gardesti                        Bartalus Mocani                 Bursuci
Gavanu                          Bartalus                        Buscata
Ghireasca                       Razesti                         Butucaria
Hreasca                         Belzeni                         Carja
Lacu Babei                      Bereasa                         Chetrosu
Obarseni                        Bolati                          Chitcani
Lingurari                       Botoi                           Corodesti
Obarseni/                       Bozia                           Coroiesti/
Vinderei                        Buda/Bogdanesti                 Coroiesti
Obarseni/                       Bunesti                         Coroiestii de
Voinesti                        Averesti                        Sus
Odaia Bogdana                   Carjoani                        Cosca
Rugaria                         Cartibasi                       Crasnaseni
Stancaseni                      Calimanesti                     Cursesti Deal
Tatarani/                       Capuseni                        Cursesti Vale
Danesti                         Cetatuia                        Danesti
Uricari                         Chilieni                        Dealul Mare
                                Ciuperca                        Dealul Secarii
                                Codreni                         Delea
                                Cotic                           Dinga
                                Craciunesti                     Docaneasa
                                Cujba                           Dragomiresti
                                Deleni/Hoceni                   Emil Racovita
                                Dragomanesti                    Fedesti
                                Draxeni/                        Floresti
                                Gherghesti                      Fundatura Mare
                                Draxeni/                        Fundatura Mica
                                Rebricea                        Fundu Vaii/
                                Dragesti                        Poienesti
                                Dumasca                         Garceni
                                Dumbraveni                      Gagesti
                                Fastaci                         Ghergheleu
                                Fruntiseni                      Gherghesti
                                Fulgu                           Giurcani
                                Fundatura/                      Hordila
                                Arsura                          Horga
                                Fundatura/                      Iaz
                                Delesti                         Lunca
                                Fundu Vaii/                     Mantu
                                Lipovat                         Manzati
                                Galtesti                        Malaiesti
                                Ganesti                         Malusteni
                                Ghemanesti/                     Marasesti
                                Banca                           Morareni
                                Giurgesti                       Movileni
                                Grajdeni                        Muntenesti
                                Grumezoaia                      Pahna
                                Gugesti                         Parvesti
                                Gura Albesti                    Padureni/Osesti
                                Gura Idrici                     Peicani
                                Gusitei                         Poganesti
                                Hupca                           Portari
                                Igesti                          Posta Elan
                                Jigalia                         Puntiseni
                                Latesti                         Rapsa
                                Lupesti                         Rasnita
                                M. Kogalniceanu                 Radeni
                                Manzatesti                      Rascani/Suletea
                                Manastirea/                     Satu Nou/
                                Delesti                         Stanilesti
                                Manastirea/                     Saratu
                                Malusteni                       Silistea/
                                Mascurei                        Pungesti
                                Miclesti/Banca                  Stejarul
                                Mircesti                        Stuhulet
                                Mireni                          Suceveni
                                Musata                          Tacuta
                                Odaia Bursucani                 Teisor
                                Orgoiesti                       Toporasti
                                Oteleni                         Tutcani
                                Pahnesti                        Uncesti
                                Paltinis                        Urdesti
                                Plopi                           Urlati
                                Plotonesti                      Valcele
                                Podu-Oprii                      Valea lui Darie
                                Poiana Petrei                   Valea Lunga
                                Popesti/                        Valea Mare/
                                Dragomiresti                    Dumesti
                                Protopopesti                    Valea Mare/
                                Racova                          Ivanesti
                                Racovita                        Valea Oanei
                                Rafaila                         Valea Silistei
                                Rascani                         Valea Targului
                                Rediu/Hoceni                    Valeni/Viisoara
                                Rediu/Rosiesti                  Viltotesti
                                Rosiori                         Vinderei
                                Rotari                          Vizureni
                                Rusi                            Vladia
                                Schineni                        Voinesti/
                                Schinetea                       Voinesti
                                Slobozia
                                Sofronesti
                                Tatomiresti
                                Tabalaiesti
                                Trohan
                                Tufestii de Jos
                                Tulesti
                                Tupilati
                                Tibanestii
                                Buhlii
                                Tifu
                                Valea lui Bosie
                                Verdes
                                Vinetesti
                                Visinari
                                Vladesti
                                Vovriesti
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Albesti/Delesti            Al. Vlahuta                Bacani
30 Dec.                    Albesti/Albesti            Bacaoani
Averesti                   Albita                     Badeana
Baltateni                  Armasoaia                  Bulboaca
Blesca                     Bahnari                    Cantalaresti
Buda/Al. Vlahuta           Banca                      Crasna
Budu Cantemir              Barzesti                   Drujesti
Cazanesti                  Bacesti                    Grivita
Chersacosu                 Balesti                    Gura Bustei
Cioatele                   Balteni                    Gura Vaii
Ciofeni                    Balteni Deal               Laza
Coroiu                     Benesti                    Lipovat
Cosesti                    Berezeni                   Lunca Banului
Cozmesti                   Blagesti                   Maraseni
Crang Nou                  Bobesti                    Moara Domneasca
Cristesti                  Bogdanesti/Bogdanesti      Muntenii de Jos
Dobroslovesti              Bogdanesti/Falciu          Muntenii de Sus
Epureni/Epureni            Bogdanita                  Otetoaia
Ezerel                     Bogesti                    Padureni/Padureni
Feresti                    Borodesti                  Perieni
Ghicani                    Brahasoaia                 Popeni
Glodeni                    Broscosesti                Puscasi
Gologofta                  Brosteni                   Satu Nou/Tanacu
Harsova                    Budesti                    Secuia
Iezer                      Buhaiesti                  Simila
Ivanesti/Padureni          Calugareni                 Stanilesti
Lalesti                    Capotesti                  Stefan cel Mare
Lunca Veche                Cepesti                    Trestiana
Petris                     Chetresti                  Tutova
Plopoasa                   Chircesti                  Valeni/Valeni
Pochidia                   Chitoc                     Zorleni/Zorleni
Poiana                     Ciocani/Perieni
Poienesti Deal/Poienesti   Ciortolom
Popesti/Miclesti           Codaesti
Ranceni                    Condrea
Sasova                     Corbu
Satu Nou/Banca             Corni
Salceni                    Coroiesti/Bogdanita
Salcioara                  Costesti
Tomesti                    Crang
Valea Mare/Negresti        Cretesti
Valea Popii                Cretestii de Sus
Vadeni                     Crivesti
Viisoara/Todiresti         Curteni
Voloseni                   Davidesti
Vulpaseni                  Deleni/Deleni
                           Delesti
                           Docaneasa Gara
                           Dodesti
                           Dranceni
                           Duda
                           Dumesti
                           Dumestii Vechi
                           Epureni/Duda Epureni
                           Fantanele
                           Falciu
                           Floreni
                           Focsa
                           Gara Banca
                           Gara Rosiesti
                           Ghermanesti/Dranceni
                           Halta Dodesti
                           Harsoveni
                           Halaresti
                           Hoceni
                           Horoiata
                           Huc
                           Hurdugi
                           Iana
                           Ibanesti
                           Idrici
                           Ivanesti/Ivanesti
                           Ivesti
                           Leosti
                           Manjesti
                           Miclesti/Miclesti
                           Mitoc
                           Murgeni
                           Oltenesti
                           Oprisita
                           Osesti
                           Parpanita
                           Pogana
                           Pogonesti
                           Poiana lui Alexa
                           Poienesti
                           Pribesti
                           Puiesti
                           Pungesti
                           Putu Olarului
                           Ranzesti
                           Rasesti
                           Ratesu Cuzei
                           Radaiesti
                           Radesti
                           Raduiesti
                           Rebricea
                           Recea
                           Rediu Galian
                           Rosiesti
                           Rusca
                           Sarbi
                           Satu Nou/Cretesti
                           Satu Nou/Solesti
                           Satu Nou/Tutova
                           Sauca
                           Sarateni
                           Silistea/Iana
                           Silistea/Todiresti
                           Solesti
                           Stoisesti
                           Stramtura Mitoc
                           Stroesti
                           Suseni
                           Serbotesti
                           Siscani
                           Stioborani
                           Suletea
                           Tanacu
                           Tarzii
                           Tatarani/Tatarani
                           Telejna
                           Todiresti
                           Tomsa
                           Tunsesti
                           Ulea
                           Untesti
                           Ursoaia
                           Vadurile
                           Valea Grecului
                           Valeni/Padureni
                           Vetrisoaia
                           Viisoara/Viisoara
                           Voinesti/Vulturesti
                           Vulturesti
                           Vutcani
                           Zapodeni
                           Zizinca
                           Zorleni (Islaz)
________________________________________________________________________________

    JUDETUL VALCEA
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
                Badeni                          Balsoara        Bulagei
                Boisoara                        Bantesti        Cemisoara
                Budele                          Bratovesti      Ciunget
                Bumbuiesti                      Carlogani       Delureni
                Catetu                          Dimulesti       Geamana
                Ceretu                          Dumbrava        Greblesti
                Ciresu Danicei                  Fumureni        Izbasesti
                Cucoiu                          Ifrimesti       Izvoru Rece/
                Dealu Scheiului                 Irimesti        Stoilesti
                Dealu Valeni                    Linia Dealului  Lupoaia
                Dianu                           Perisani        Malu
                Dobresti                        Ramesti         Obarsia
                Galtofani                       Ramesti Susani  Stanesti/
                Gaujani                         Sascioara       Stanesti
                Gruiu Lupului                   Spinu           Ursoaia
                Mlaceni                         Stoiculesti     Valea lui Stan
                Patesti                         Serbanesti
                Podeni                          Salatrucel
                Poiana                          Susanii de Jos
                Robaia                          Susanii de Sus
                Surpati                         Tanasesti
                Valea Babii                     Titesti
                Zgubea                          Ulicioiu
                                                Ursani
                                                Usurei
                                                Valea Raului
                                                Zmeuratu
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Armasesti                                             Alunu
Atarnati                                              Amarasti
Baroiu                                                Andreesti
Barsoiu                                               Auresti
Cerna                                                 Avramesti
Ciresu Stroesti                                       Balota
Copaceni/Racovita                                     Barcane
Crangu                                                Barlogu
Dangesti                                              Barsesti/Mihaesti
Delureni                                              Barsesti/Budesti
Dozesti                                               Barza
Feteni                                                Barzesti
Grosi                                                 Babeni
Igoiu                                                 Babeni Oltetu
Izvoru                                                Balcesti
Marita                                                Balteni
Madulari/Cernisoara                                   Barbarigeni
Modoia                                                Barbatesti
Obogeni                                               Barbuceni
Ocracu                                                Batasani
Olteanca                                              Benesti
Oltetani                                              Berbesti/Berbesti
Plesoiu N. Balcescu                                   Berbesti/Lalosu
Poenita                                               Bercioiu
Pojogi                                                Beresti Lapusata
Popesti                                               Berislavesti
Radacinesti                                           Bistrita
Rosia                                                 Blejani
Scaueni                                               Blidari
Slatioarele                                           Bodesti/Alunu
Stanesti/Stoilesti                                    Bodesti/Barbatesti
Stoilesti                                             Bogdanesti/Tomsani
Tanislavi                                             Bogdanesti/Bujoreni
Ursi                                                  Botorani
Vatasesti                                             Bradu Clocotici
Zavoieni                                              Bratia Deal
                                                      Bratia Vale
                                                      Brosteni
                                                      Buciumeni
                                                      Budesti
                                                      Budurasti/Stoenesti
                                                      Buleta
                                                      Bunesti
                                                      Cainenii Mari
                                                      Cainenii Mici
                                                      Carstanesti
                                                      Casa Veche
                                                      Calina
                                                      Calinesti
                                                      Cermegesti
                                                      Cheia
                                                      Cioboti
                                                      Ciocaltei
                                                      Ciorasti
                                                      Cocoru
                                                      Colelia
                                                      Coltesti
                                                      Copaceni
                                                      Corbi
                                                      Costesti
                                                      Cosani
                                                      Cremenari
                                                      Creteni
                                                      Cueni
                                                      Cumpene
                                                      Curtea
                                                      Daesti
                                                      Daesti/Popesti
                                                      Dejoiu
                                                      Dezrobiti
                                                      Diculesti
                                                      Dobricea
                                                      Dobriceni
                                                      Dobrusa
                                                      Dosu Raului
                                                      Dragioiu
                                                      Draganu
                                                      Dragoesti
                                                      Dumbravesti
                                                      Fartatesti
                                                      Fauresti
                                                      Fedelesoiu
                                                      Fiscalia
                                                      Folestii de Jos
                                                      Folestii de Sus
                                                      Fotesti
                                                      Francesti
                                                      Galicea
                                                      Ganesti
                                                      Gatejesti
                                                      Genuneni
                                                      Ghioroiu
                                                      Giulestii de Sus
                                                      Glavile
                                                      Gorunesti/Balcesti
                                                      Govora Sat
                                                      Gradistea
                                                      Greci
                                                      Gura Vaii
                                                      Gusoeni
                                                      Gusoianca
                                                      Hotarasa
                                                      Hotaroaia
                                                      Ionesti
                                                      Izvoru Rece/Vaideeni
                                                      Lalosu
                                                      Lacusteni
                                                      Ladesti
                                                      Lapusata
                                                      Launele de Jos
                                                      Lespezi
                                                      Linia
                                                      Linia/Hanului
                                                      Lunca/Bujoreni
                                                      Lungesti
                                                      Malaia
                                                      Marcea
                                                      Mateesti
                                                      Mazili
                                                      Maciuca
                                                      Madulari
                                                      Magura
                                                      Maldaresti
                                                      Maldarestii de Jos
                                                      Mihaesti
                                                      Milcoiu
                                                      Milesti
                                                      Milostea
                                                      Mitrofani
                                                      Mologesti
                                                      Muereasca de Jos
                                                      Muereasca de Sus
                                                      Negrulesti
                                                      Nemoiu
                                                      Nenciulesti
                                                      Obislavu
                                                      Olanu
                                                      Olari
                                                      Olteni
                                                      Orlesti
                                                      Otesani
                                                      Otetelisu
                                                      Palanga
                                                      Paraieni
                                                      Pausesti Maglasi
                                                      Pausesti Otasau
                                                      Pesceana
                                                      Pietrari
                                                      Pietrari de Sus
                                                      Pietreni
                                                      Pietroasa
                                                      Piscu Mare
                                                      Plesoiu/Livezi
                                                      Poenari
                                                      Popesti/Golesti
                                                      Popesti/Maciuca
                                                      Popesti/Sinesti
                                                      Predesti
                                                      Priporu
                                                      Prundeni
                                                      Racovita
                                                      Robesti
                                                      Roesti
                                                      Roesti/Pesceana
                                                      Romanesti
                                                      Romanii de Jos
                                                      Rosiile
                                                      Rotarasti
                                                      Ruda
                                                      Rugetu
                                                      Runcu
                                                      Rusanesti
                                                      Sambotin
                                                      Salatrucel
                                                      Salistea
                                                      Sarulesti
                                                      Scundu
                                                      Seaca
                                                      Sinesti
                                                      Slatioara
                                                      Slavitesti
                                                      Stanomiru
                                                      Stoenesti/Berislavesti
                                                      Stoenesti/Stoenesti
                                                      Stoicanesti
                                                      Streminoasa
                                                      Stroesti
                                                      Surpatele
                                                      Serbaneasa
                                                      Serbanesti/Pausesti Otasau
                                                      Serbanesti/Stefanesti
                                                      Sirineasa
                                                      Stefanesti
                                                      Stirbesti
                                                      Telechesti
                                                      Tepsenari
                                                      Tetoiu
                                                      Tina
                                                      Tomsani
                                                      Totesti
                                                      Turcesti
                                                      Tepesti
                                                      Tuturu
                                                      Udresti
                                                      Ulmetu
                                                      Ursi/Popesti
                                                      Urzica
                                                      Vaideeni
                                                      Valea Cheii
                                                      Valea Mare
                                                      Valea Valeni
                                                      Varleni/Stanesti
                                                      Vetelu
                                                      Viisoara
                                                      Vladesti
                                                      Voicesti
                                                      Voineasa
                                                      Zatreni
                                                      Zavideni
________________________________________________________________________________

    JUDETUL VRANCEA
________________________________________________________________________________
 ZONA I          ZONA II         ZONA III        ZONA IV         ZONA V
  80%              70%              60%             50%            40%
________________________________________________________________________________
Chiricari       Tepa            Dupa Magura     Bahnele         Bradacesti
Fetig           Titila          Pavalari        Mesteacanu      Mahriu
                Tiritu          Rasca           Neculele        Nereju
                Tipau           Sahastru        Petreanu        Nereju Mic
                Ursoaia         Tinoasa         Bodesti         Plostina
                Poiana Stoichii Vilcani                         Raiuti
                                                                Vintileasca
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
    ZONA VI         ZONA VII      ZONA VIII         ZONA IX          ZONA X
      30%             20%            18%              15%              12%
________________________________________________________________________________
Andreiasu de    Boghesti                        Andreiasu de
Sus             Butucoasa                       Jos
Bichestii de    Carsochesti                     Anghelesti
Jos             Calimaneasa                     Argea
Boghestii de    Cerbu                           Bicestii de Sus
Sus             Costisa/                        Bicestii de Jos
Bradet          Tanasoaia                       Buda
Catauti         Covrag                          Chiojdeni
Chitcani        Dealu Lung                      Ciolanesti
Dealu Sarii     Galbeni                         Cornetu
Dumitresti Fata Vetresti/                       Coroteni
Haulisca        Herastrau                       Costisa/Homocea
Iugani          Jitia                           Coza
Jitia de Jos    Nanesti/                        Dragosloveni/
Lastuni         Tanasoaia                       Soveja
Magura          Paltin                          Feldioara
Muncei          Piscu Radului                   Fetesti
Placinteni      Piscu Reghiului                 Gogoiu
Prisecani       Plopu                           Iresti
Seciu           Plesesti                        Lacu lui Baban
Trestia         Podu Stoica                     Lepsa
Valea Neagra    Poienita                        Livezile
                Prahuda                         Luncile
                Rachitasu                       Marasti
                Spulber                         Motnau
                Viisoara/Vidra                  Naruja
                Vladnicu de Sus                 Negrilesti
                                                Nistoresti
                                                Paulesti
                                                Podu Narujei
                                                Poiana
                                                Poienile
                                                Romanesti
                                                Rucareni
                                                Slobozia
                                                Bradului
                                                Spinesti
                                                Tanasoaia
                                                Trestieni
                                                Trotusanu
                                                Tulburea
                                                Tulnici
                                                Verdea
                                                Vizantea
                                                Manastireasca
                                                Vizantea
                                                Razaseasca
                                                Voetin
                                                Vrincioaia
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
       ZONA XI                      ZONA XII                   ZONA XIII
         10%                           8%                          5%
________________________________________________________________________________
Balesti                    Batinesti                  Adjudu Vechi
Birsesti                   Bordeasca Noua             Arva
Bogza                      Bordeasca Veche            Balta Ratei
Bordesti                   Burca                      Beciu
Bordestii de Jos           Calienii Noi               Biliesti
Caiata                     Calienii Vechi             Bizighesti
Ciorasti                   Clipicesti                 Blidari/Cirligele
Cimpuri                    Hingulesti                 Bolotesti
Colacu                     Ivancesti                  Bontesti
Copacesti                  Livada                     Botirlau
Dealu Cucului              Maicanesti                 Brosteni
Diocheti - Rediu           Martinesti                 Budesti
Dumbrava/Poiana
Criste                     Mera                       Burcioaia
Dumitresti                 Muncelu                    Calimanesti
Dumitrestii de Sus         Nanesti                    Ciorani
Elesteu                    Obrejita                   Ciuslea
Fitionesti                 Olesesti                   Cimpineanca
Frecatei                   Paunesti                   Cindesti
Galoiesti                  Putna                      Cirligele
Ghimicesti                 Repedea                    Cotesti
Gura Calitei               Ramniceanca                Crucea de Jos
Homocea                    Rimniceni                  Crucea de Sus
Lespezi                    Rosioara                   Dalhauti
Maluri                     Ruget                      Doaga
Manastionara               Scafari                    Domnesti Tirg
Mihalceni                  Scanteia                   Dragosloveni/Dumbraveni
Movilita                   Sirbi                      Dumbrava/Panciu
Ochesesti                  Slimnic                    Dumbraveni
Ploscuteni                 Slobozia Botesti           Faraoanele
Podu Lacului               Straoane                   Faurei
Poduri                     Tataru                     Garoafa
Poiana Cristei             Tataranu                   Gagesti
Prisaca                    Tichiris                   Golesti
Racoasa                    Timboiesti                 Golestii de Sus
Radacinesti                Tifesti                    Gologanu
Reghiu                     Vadu Rosca                 Gugesti
Rotilesti                  Vidra                      Haret
Ruginesti                  Viisoara/Paunesti          Jaristea
Salcia Noua                Vulcaneasa                 Jiliste
Salcia Veche                                          Jorasti
Stupina                                               Lamotesti
Serbanesti                                            Milcovul
Serbesti                                              Mircestii Noi
Sindrilari                                            Neicu
Topesti                                               Olteni
Valea Milcovului                                      Oreavu
Valea Sarii                                           Padureni/Jaristea
Varnita                                               Padureni/Marasesti
Valeni/Ruginesti                                      Petresti
Voloscani                                             Pietroasa/Cimpineanca
                                                      Pitulusa
                                                      Popesti
                                                      Pufesti
                                                      Rachitosu
                                                      Radulesti
                                                      Rastoaca
                                                      Satu Nou/Panciu
                                                      Sihlea
                                                      Siretu
                                                      Slobozia Ciorasti
                                                      Strajescu
                                                      Suraia
                                                      Siscani
                                                      Terchesti
                                                      Unirea
                                                      Urechesti
                                                      Valea Cotesti
                                                      Varsatura
                                                      Vinatori
                                                      Virtescoiu
                                                      Vitanestii de sub Magura
                                                      Vulturu
________________________________________________________________________________



SmartCity5

COMENTARII la Hotărârea 167/2002

Momentan nu exista niciun comentariu la Hotărârea 167 din 2002
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat OUG 110 2007
    Oferta noastră propusă pentru clienți în noul an este un angajament pozitiv și total, așa că colaborarea cu noi vă oferă maximă asigurare de a obține finanțare pentru că avem un rating A+ în finanțare. Frank Loan Services (FLS) de-a lungul anilor a fost apreciat ca una dintre cele mai bune companii online cu o rată a dobânzii mai ieftină. Dacă aveți nevoie de finanțare, nu ezitați să ne contactați prin telefon (713-389-6778) sau prin e-mail: k.frankloans@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 1790 2005
    Salutare tuturor, Este vorba de Greg Sherman Financial Aid Company, o companie de renume cu gajul îndeplinit pentru a oferi împrumuturilor financiare o nouă definiție. Obiectivele noastre au fost întotdeauna să aducem servicii eficiente de împrumut la fiecare ușă a fiecărui solicitant autentic și eligibil, fiind o persoană fizică, companii sau organizații care colaborează din orice parte a lumii care este în căutarea unui împrumut în scop personal, start-up-uri de afaceri. , extinderea afacerii etc. Pentru mai multe întrebări, vă rugăm să ne contactați prin e-mail: gregshermanfinancialaid@gmail.com Mulțumiri, Dept.
ANONIM a comentat Decretul 388 2019
    Salutare tuturor, Este vorba de Greg Sherman Financial Aid Company, o companie de renume cu gajul îndeplinit pentru a oferi împrumuturilor financiare o nouă definiție. Obiectivele noastre au fost întotdeauna să aducem servicii eficiente de împrumut la fiecare ușă a fiecărui solicitant autentic și eligibil, fiind o persoană fizică, companii sau organizații care colaborează din orice parte a lumii care este în căutarea unui împrumut în scop personal, start-up-uri de afaceri. , extinderea afacerii etc. Pentru mai multe întrebări, vă rugăm să ne contactați prin e-mail: gregshermanfinancialaid@gmail.com Mulțumiri, Dept.
ANONIM a comentat Ordin 1103 2019
    O zi buna Aveți nevoie de un împrumut pentru fiecare scop? Te afli într-o problemă financiară? Firma de împrumut Bridge Finance este garantată în furnizarea de servicii financiare clienților cu o dobândă favorabilă. Împrumuturile noastre sunt ușoare și rapide. Contactați-ne astăzi pentru a obține împrumutul de care aveți nevoie. Putem asorta orice împrumut cu o rată a dobânzii de 2%. Dacă sunteți interesat, vă rugăm să ne contactați imediat prin (adrianbay0008@gmail.com)
ANONIM a comentat Legea 36 1995
    Obținerea unui împrumut legitim a fost întotdeauna o problemă uriașă Pentru atât de mulți clienți care au nevoi financiare. Problema creditului necorespunzător și a garanțiilor sunt ceva de care clienții sunt întotdeauna îngrijorați atunci când solicită un împrumut de la un creditor legitim. Dar MIDLAND CREDIT FIRM.a făcut această diferență în industria creditelor. MIDLAND CREDIT FIRM a fost acreditat de consiliul organizației de creditare pentru a acorda împrumuturi clienților locali și internaționali cu o dobândă de 3%. Ni s-a oferit privilegiul de a răspunde nevoilor dvs. financiare. Problema creditului nu ar trebui să te împiedice să obții împrumutul de care ai nevoie. Serviciile noastre includ următoarele: - * Împrumuturi pentru investitori *Consolidarea datoriilor * A doua ipotecă * Împrumuturi de afaceri *Imprumuturi personale * Împrumuturi internaționale Fără securitate socială și fără cec de credit, 100% garanție. Tot ce trebuie să faceți este să ne anunțați exact ce doriți și cu siguranță vom face ca visul dvs. să devină realitate. MIDLAND CREDIT FIRM spune DA atunci când băncile dvs. spun NU. În cele din urmă, finanțăm o firmă de împrumuturi la scară mică, intermediari, instituții financiare la scară mică pentru că avem capital nelimitat. Pentru detalii suplimentare despre cumpărarea unui împrumut de la noi: Răspundeți imediat la acest e-mail: midland.credit2@gmail.com Nume companie: MIDLAND CREDIT HOME Email companie midland.credit2@gmail.com ID NMLS al companiei: 315276. Site-ul companiei: midlandcreditonline.com Motto: Investiția pentru generații.
ANONIM a comentat Decretul 62 2019
    Sunt Marie Reilly, o împrumutată împrumutată privată și legitimă. Ești un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți vreo mizerie financiară sau aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de un împrumut pentru a începe o scară plăcută mică și o afacere medie? Aveți un scor de credit scăzut și vă este greu să obțineți împrumuturi de capital de la băncile locale și alte institutii financiare ?. - Intermediarii / Consultanții / Brokerii sunt bineveniți să aducă clienții lor și sunt protejați 100%. Părțile interesate ar trebui să mă contacteze pentru mai multe informații via: mariereillyfinancialaid@gmail.com
ANONIM a comentat Hotărârea 118 2010
    povești de adormit copii.statul aruncă bani pe pază gratuită a suprafețelor mici de pădure decât să fie interesat să le cumpere.praf aruncat în ochii opiniei publice privind preocuparea statului pentru păstrarea acestei avuții naționale.
ANONIM a comentat Hotărârea 118 2010
    povești de adormit copii.statul aruncă bani pe pază gratuită a suprafețelor mici de pădure decât să fie interesat să le cumpere.praf aruncat în ochii opiniei publice privind preocuparea statului pentru păstrarea acestei avuții naționale.
ANONIM a comentat Hotărârea 153 2018
    articolul 4 interzice acordarea a doua sporuri cumulate anexa 1-6 si 8 ,cum ramine cu personalul care lucreaza cu aparate de electoterapie in sectiile de recuperare,medicina fizica ?la care spor se incadreaza?
ANONIM a comentat Legea 149 2018
    Cine face propunerea conform art.10,alin 2,este ambigu
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu