Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

DECRET Nr

DECRET   Nr. 1097 din 10 decembrie 2004

privind conferirea Ordinului si Medaliei Meritul pentru Invatamant

ACT EMIS DE: PRESEDINTELE ROMANIEI

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 1181 din 13 decembrie 2004




    In temeiul prevederilor art. 94 lit. a) si ale art. 100 din Constitutia Romaniei, republicata, precum si ale art. 4 alin. (1), ale art. 7 lit. A si B si ale art. 11 din Legea nr. 29/2000 privind sistemul national de decoratii al Romaniei, cu modificarile ulterioare,
    la propunerea ministrului educatiei si cercetarii,
    pentru abnegatia si devotamentul puse in slujba invatamantului romanesc, pentru contributia deosebita la dezvoltarea si promovarea cercetarii stiintifice din tara noastra, cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei,

    Presedintele Romaniei decreteaza:

    Art. 1
    Se confera Ordinul Meritul pentru Invatamant in grad de Mare Ofiter persoanelor prevazute in anexa nr. 1*).
    Art. 2
    Se confera Ordinul Meritul pentru Invatamant in grad de Comandor persoanelor prevazute in anexa nr. 2*).
    Art. 3
    Se confera Ordinul Meritul pentru Invatamant in grad de Ofiter persoanelor prevazute in anexa nr. 3*).
    Art. 4
    Se confera Ordinul Meritul pentru Invatamant in grad de Cavaler persoanelor prevazute in anexa nr. 4*).
    Art. 5
    Se confera Medalia Meritul pentru Invatamant clasa I persoanelor prevazute in anexa nr. 5*).
    Art. 6
    Se confera Medalia Meritul pentru Invatamant clasa a II-a persoanelor prevazute in anexa nr. 6*).
    Art. 7
    Se confera Medalia Meritul pentru Invatamant clasa a III-a persoanelor prevazute in anexa nr. 7*).
------------
    *) Anexele nr. 1 - 7 sunt reproduse in facsimil.

                           PRESEDINTELE ROMANIEI
                                ION ILIESCU

    In temeiul art. 100 alin. (2) din Constitutia Romaniei, republicata, contrasemnam acest decret.

                              PRIM-MINISTRU
                              ADRIAN NASTASE

    ANEXA 1

    Ordinul "Meritul pentru Invatamant" in grad de Mare Ofiter

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Achim Ioan Moise    Profesor              Universitatea "1 Decembrie"
                                               din Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba Iulia

   2 Achimas Cadariu     Profesor universitar, Universitatea de Medicina si
     Andrei-Bela         prorector             Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

   3 Ardelean            Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar al Judetului
     Delia-Mariana       scolar general        Maramures
                         Baia Mare             Maramures

   4 Balica George       Profesor              Grup Scolar "Grigore Moisil"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

   5 Bondrea Gheorghe    Prof. univ. dr.       Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
     Aurelian            Bucuresti             Bucuresti

   6 Catana Aurelia      Profesor - inspector  ISJ
                         scolar general
                         Targoviste            Dambovita

   7 Catrina Ion         Prof. matematica      Inspectoratul Scolar Judetean
     Constantin          Sibiu                 Sibiu

   8 Capitanescu Lucian  Prof. biologie        Inspectoratul Scolar Judetean
                         inspector scolar      Mehedinti
                         general
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

   9 Chelbea Aurel       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

  10 Chelemen Ioan       Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

  11 Cioc Dumitru        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  12 Ciurea Tudorel      Prof. univ. dr.       Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

  13 Colceag Gheorghe    Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  14 Copotoiu Constantin Rector                Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  15 Costin Miron        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

  16 Cozminca Mircea     Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

  17 Creanga Emil        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

  18 Diaconescu Marin    Profesor              Grup Scolar Industrial
                                               Constructii Masini
                         Bals                  Olt

  19 Dobrescu G.         Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Maria-Antoaneta                           Craiova
                         Craiova               Dolj

  20 Dorobantu Stelian   Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  21 Dragulin Stela      Prof. univ. dr.       Universitatea "Transilvania"
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

  22 Dragulinescu Marin  Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  23 Driha Ioan          Profesor              Grup Scolar "Voievodul Gelu"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

  24 Dumitriu Mihai      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

  25 Duta Gheorghe       Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  26 Farcas Alexandru    Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  27 Florea Avram        Profesor de muzica    Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

  28 Galeteanu D.        Profesor              Colegiul National Stefan Velovan
     Monalisa                                  Craiova
                         Craiova               Dolj

  29 Gheorghe Marian     Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  30 Ghita Paul Tanase   Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  31 Ghitulica Cristina  Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  32 Goiceanu Elena      Profesor              Inspectoratul Scolar al
                                               Municipiului Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  33 Graur Adrian        Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  34 Iagar Aurica        Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Rm. Valcea            Valcea

  35 Iamandi Constantin  Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  36 Ianos Ioan          Profesor              Universitatea Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  37 Panagoret Ioana     Profesor              Grup Scolar Tehnic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  38 Ionescu Cezar       Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  39 Ionescu Traian      Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  40 Iordan Marin        Prof. univ. dr.       Univ. "Valahia" din Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  41 Iorga C. Ghiorghi   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  42 Iucu Bumbu Romita   Profesor              Universitatea din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  43 Kalman Ungvari      Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
     Zsofia              general               Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  44 Manoliu Iacint      Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  45 Marinache Ioana     Profesor              Colegiul Dobrogean "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  46 Marineci Ionel      Profesor              Scoala cu cls. I - VIII "Mihai
                                               Eminescu" Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

  47 Matei Vasile        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

  48 Malaescu Dan        Profesor              U.M.F. Craiova
                         Craiova               Dolj

  49 Mihail Voicu        Profesor - prorector  Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         U.T.I.
                         Iasi                  Iasi

  50 Mihailescu Mircea   Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

  51 Mihailescu Stefan   Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  52 Militaru Constantin Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  53 Mortu Viorel        Profesor - Limba si   Inspectoratul Scolar Judetean
                         literatura romana     Braila
                         Colegiul National
                         "G. M. Murgoci" -
                         inspector scolar
                         general
                         Braila                Braila

  54 Nachila Petre       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               + Colegiul National "I.L.
                                               Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

  55 Namolosanu Ioan     Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  56 Neacsu Silviu Petre Profesor              Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

  57 Nedelcu Daniela     Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al
                         general               Municipiului Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  58 Nichifor Doru       Inginer               Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

  59 Nichitus Cristina   Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  60 Olteanu Andrei      Conf. univ. dr.,      Universitatea "G. Baritiu",
     Ionel               Deputat in            Brasov
                         Parlamentul Romaniei
                         Brasov                Brasov

  61 Oprea Calin         Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  62 Oprea Ioan          Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  63 Oprean Constantin   Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  64 Paun Stefan         Inspector scolar      ISJ Giurgiu
                         general
                         Giurgiu               Giurgiu

  65 Pavel Constantin    Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  66 Petrescu Paloma     Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

  67 Piscoi Viorica      Profesor              Pensionara
                         Oradea                Bihor

  68 Popa Sever          Profesor              Colegiul National "Mihai Viteazu"
                         Bucuresti             Bucuresti

  69 Popescu Mihai       Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  70 Postavaru Nicolae   Profesor              Universitatea de Constructii
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  71 Potolea Dan         Profesor              Universitatea din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  72 Pusca Benone        Prof. univ. dr.       Universitatea "Danubius" din
                                               Galati
                         Galati                Galati

  73 Raicu Serban        Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  74 Riposan Iulian      Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  75 Rosca Ioan          Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  76 Rusu Mircea         Medic stomatolog      Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  77 Sandea Dorin        Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
     Gheorghe            scolar general
                         Alba Iulia            Alba

  78 Seres Ioan          Profesor              Casa Corpului Didactic Oradea
                         Oradea                Bihor

  79 Somesan Stefan      Prof. mat. - insp.    ISJ Mures
                         sc. gen.
                         Tg. Mures             Mures

  80 Spanulescu Ion      Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  81 Stoica Gheorghe     Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

  82 Stoicescu Liviu Dan Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  83 Sturzu Aurel        Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  84 Tecau Florin        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

  85 Tifrea Vasile       Profesor              Colegiul Tehnic "Aurel Vijoli"
                         Fagaras               Brasov

  86 Vela Ion            Profesor universitar  Universitatea "Eftimie Murgu" din
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

  87 Vieru Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar
                         Rm. Valcea            Valcea

  88 Viman Ioan          Prof.                 Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  89 Vitcu Mihai         Profesor              ISJ Suceava
                         Falticeni             Suceava

  90 Vladimirescu Ion    Profesor              Universitatea din Craiova
                         Craiova               Craiova

  91 Vlase Aurelian      Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  92 Zaharia Vasile      Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

  93 Zgura Gheorghe      Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

    ANEXA 2

    Ordinul "Meritul pentru Invatamant" in grad de Comandor

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Agache Ion          Profesor              Pensionar - fost director al
                                               Colegiului E. Racovita Iasi
                         Iasi                  Iasi

   2 Alexandrescu Cornel Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

   3 Alexe Stefan        Profesor              Colegiul "I.C. Bratianu",
                                               Pitesti
                         Pitesti               Arges

   4 Alla Vata           Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

   5 Andrei Aurelia      Profesor              Casa Corpului Didactic Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

   6 Aron Roxana         Profesor              Grup Scolar Forestier
                         Rm. Valcea            Valcea

   7 Avram Iordache      Prof. ed. fizica      Inspectoratul Scolar Judetean
     Marcel              Sibiu                 Sibiu

   8 Badea Adrian        Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

   9 Bandrabur Costica   Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  10 Barza Horia         Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  11 Badaranza Radu Radu Prof. matematica      Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                         Medias                Sibiu

  12 Banica Gheorghe     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  13 Barbieru Cornelia   Profesor, inspector   ISJ Gorj
     Elena               scolar general
                         adjunct
                         Tg. Jiu               Gorj

  14 Baruta Angela       Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar al Judetului
                         scolar general        Alba
                         adjunct
                         Alba Iulia            Alba

  15 Becheanu Nicoleta   Profesor fizica       Colegiul National "G. M. Murgoci"
                         Braila                Braila

  16 Berca Mihai         Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  17 Bianchi Cornel      Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  18 Bogdan Ioan         Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  19 Boiangiu Maria      Inspector scolar      ISJ Giurgiu
     Elena               general adjunct
                         Giurgiu               Giurgiu

  20 Bologa Octavian     Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Constantin          Sibiu                 Sibiu

  21 Bondor Stefan       Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                         general adjunct       Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  22 Branzan Nicolae     Conf. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Juridice
                         Targu Jiu             Gorj

  23 Branzaniuc Klara    Prorector stiintific  Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  24 Brailescu Mihail    Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

  25 Buksa Sorin Ioan    Profesor              Colegiul Tehnic "Remus Radulet"
                         Brasov                Brasov

  26 Carciumaru Ion      Prof. univ. dr.       Univ. "Valahia" din Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  27 Carlan Ion          Profesor              Scoala cu cls. I - VIII "Vasiel
                                               Crisfoforeanu" Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

  28 Carstoiu Dorin      Profesor              Universitatea Politehnica din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  29 Catana Alin         Profesor              Colegiul National "I. Vacarescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  30 Caruntu Constantin  Prof. univ. dr. ec.   Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

  31 Casunean Vlad       Lect. univ. dr.       Universitatea "G. Baritiu",
     Adrian                                    Brasov
                         Brasov                Brasov

  32 Catoiu Iacob        Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  33 Ceanga Emil         Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  34 Cernomazu Dorel     Prof. univ. dr. -     Universitatea "Stefan cel
                         inginer               Mare" din Suceava
                         Suceava               Suceava

  35 Chidesa Elena       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

  36 Chirica Anton       Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  37 Cistelecan Lazar    Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  38 Clocotici Toader    Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar al Judetului
                         General Adjunct       Botosani
                         Botosani              Botosani

  39 Cobzaru Ionel       Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

  40 Cocora Liviu Aurel  Medic                 Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  41 Colosi Tiberiu      Profesor Universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         dr.
                         Cluj-Napoca           Cluj

  42 Constantin Ioan     Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  43 Coravu Iuliana      Profesor              Colegiul National Carol I Craiova
                         Craiova               Dolj

  44 Corb Ioan           Profesor - director   Colegiul Tehnic "Alexandru Domsa"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

  45 Corba Ioan          Profesor              Colegiul Economic "P. Cosma"
                         Oradea                Bihor

  46 Corocaescu Mihai    cadru didactic        Universitatea Politehnica din
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  47 Costea Constantin   Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                         general adjunct       Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  48 Costin Nicolae      Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  49 Cristea Gheorghe    Profesor - Director   Scoala cu cls. I - VIII "Stefan
                                               cel Mare" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  50 Crivac Gheorghe     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  51 David Mariana       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  52 Davidescu Delia     Profesor              Colegiul "I.C. Bratianu", Pitesti
     Constanta           Pitesti               Arges

  53 Danila Vasile       Profesor              Liceul Militar "N. Basarab" Buzau
                         Buzau                 Buzau

  54 Deaconu Teodora     Profesor              Liceul Teoretic
                         Bals                  Olt

  55 Diaconu Grigore     Profesor preot        Seminarul Teologic
                                               <<Sf. Gheorghe>> Botosani
                         Botosani              Botosani

  56 Didilescu Olga      Profesor              Clubul Scolar Sportiv Constanta
                         Constanta             Constanta

  57 Dobosan Ioan        Profesor de           Liceul de Informatica "Grigore
                         matematica            Moisil" Timisoara
                         Timisoara             Timis

  58 Dobrescu Vasile     Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  59 Dogaru Eugenia      Profesor - inspector  ISJ
                         scolar management
                         Targoviste            Dambovita

  60 Domnaru Antoaneta   Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

  61 Dorel Leon          Profesor - secretar   Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         stiintific al
                         Senatului U.T.I.
                         Iasi                  Iasi

  62 Dorosencu Aurel     Profesor              Palatul Copiilor Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  63 Dospinescu Vasile   Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  64 Draghicescu Janeta  Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
                         profesor
                         Craiova               Dolj

  65 Dragoi Adam         Conferentiar          Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

  66 Ducan Ion           Profesor - Inspector  Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         Scolar                Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  67 Dumitrescu Mihail   Profesor univ.        Scoala Nationala de Studii
                                               Politice si Administrative
                                               (SNSPA)
                         Bucuresti             Bucuresti

  68 Dumitrescu Emil     Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

  69 Dutu Mircea         Profesor univ. dr.    Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  70 Dutu Olga           Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Constanta
                         Constanta             Constanta

  71 Ene Stelica         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Prahova Colegiul National
                                               "N. Grigorescu" Campina
                         Campina               Prahova

  72 Fabian Letitia      Profesor              Scoala Speciala - Sf. Gheorghe
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  73 Fartat Mihai        Profesor              Scoala nr. 4
                         Rm. Valcea            Valcea

  74 Filimon Ruben       Profesor              Colegiul Tehnic "M. Viteazul"
                         Oradea                Bihor

  75 Fluieras Ana        Profesor              Colegiul National "Unirea"
                         Brasov                Brasov

  76 Frasina Alexandru   Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  77 Gaina Florea        Profesor              Grupul Scolar Traian Demetrescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

  78 Galetusa Stelian    Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  79 Dinu Gheorghe       Cadru didactic        Universitatea Politehnica din
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  80 Ghiocel Dan         Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  81 Gica Gica           Profesor              Colegiul Economic "Delta Dunarii"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  82 Gliga Virgil-Titus  Decan                 Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  83 Grigore Vasile      Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

  84 Grigorescu Emanoil  Farmacist             UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  85 Gutescu Petre       Profesor              Colegiul Dobrogean "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  86 Gutu Octavian       Profesor              Colegiul National "S. Barnutiu"
                                               Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

  87 Hatman Mircea       Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

  88 Hinescu Arcadie     Prof. univ.           Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

  89 Huidumac Ion        Profesor - Inspector  Scoala cu cls. I - VIII nr. 7
                         Scolar General        Alexandria
                         Adjunct
                         Alexandria            Teleorman

  90 Hurubeanu Lucia     Conferentiar          Universitatea de Medicina si
                         universitar           Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  91 Iacob Luminita      Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  92 Ilie Suzana         Profesor              Colegiul Economic "Ion Ghica"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  93 Ilie Stefan         Profesor              Grupul Scolar Industrial
                                               "Nicolae Teclu"
                         Bucuresti             Bucuresti

  94 Ilina Mihai         Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  95 Ionescu Constantin  Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  96 Ionescu Prut        Profesor Universitar  Universitatea de Vest Timisoara
     Constantin          dr.
                         Timisoara             Timis

  97 Ionita Nicoleta     Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

  98 Iordache Virginel   Profesor              ISJ Suceava
                         Suceava               Suceava

  99 Iosifoni Gheorghe   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

 100 Ivan Cornelia       Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 101 Ivan Nicolae        Profesor              Scoala nr. 2 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 102 Izbasoiu Constantin Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

 103 Konya Ladislau      Prof.                 Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 104 Lemnaru Elena       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 105 Lica Zaharia        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 106 Magas Gheorghe      Profesor              Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 107 Marin Tudor         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 108 Matei Constantin    Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 109 Marascu Tudor       Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 110 Mihaila Lucia       Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Giurgiu               Giurgiu

 111 Mihailescu Dumitru  Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 112 Mirauta Aurelia     Profesor              Colegiul Dobrogean "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 113 Mircioiu Constantin Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 114 Moldovan Petre      Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

 115 Motca Stefan        Profesor              Grupul Scolar Agricol
                         Scornicesti           Olt

 116 Motos Sarbu Petru   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

 117 Mot Nistor          Profesor              Colegiul National "N. Balcescu"
                         Braila                Braila

 118 Muhi Nicolae        Prof.                 Col. Nat. Kolcsey F. Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 119 Muller Leontina     Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 120 Muntean Marian      Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar al Judetului
                         scolar general        Alba
                         adjunct
                         Alba Iulia            Alba

 121 Munteanu Ioan       Profesor              Colegiul Economic "Ion Ghica"
     Constantin          Braila                Braila

 122 Muresan Adriana     Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
     Viorica                                   Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 123 Muresan Mirela      Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 124 Muscalu Emanoil     Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 125 Mustata Gheorghe    Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 126 Neacsu Ilie         Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 127 Neamtu Ilie Dumitru Prof. istorie         Inspectoratul Scolar Judetean
                         Sibiu                 Sibiu

 128 Neuner Johan        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 129 Nicoara Vasile      Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

 130 Noana Cornel        Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 131 Ota Nicolae         Profesor - director   Casa Corpului Didactic
                         Alba Iulia            Alba

 132 Pamfil Matei        Filolog               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 133 Paraschivescu       Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar al Judetului
     Constantin          General Adjunct       Botosani
                         Botosani              Botosani

 134 Parlog Carmen       Profesor - Limba      Inspectoratul Scolar Judetean
     Florentina          germana Colegiul      Braila
                         National
                         "N. Balcescu" -
                         inspector scolar
                         general adjunct
                         Braila                Braila

 135 Paul Ioan           Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 136 Pera Ion            Profesor              Scoala Generala C-tin Savoiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 137 Petre Mihai         Profesor dr.          ISJ Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 138 Petrescu Florin     Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 139 Petrescu Stelian    Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 140 Petroiu Ana         Medic                 Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 141 Petru Mircea        Medic, profesor       Universitatea de Medicina si
                         universitar,          Farmacie Cluj-Napoca
                         prorector
                         Cluj-Napoca           Cluj

 142 Platon Gheorghe     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 143 Plitea Nicolae      Profesor Universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         dr.
                         Cluj-Napoca           Cluj

 144 Ploaie Gheorghe     Profesor              Inspectoratul Scolar
                         Rm. Valcea            Valcea

 145 Podeanu Octavian    Profesor              Grupul Scolar Matei Basarab
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 146 Polinicencu         Farmacist, profesor   Universitatea de Medicina si
     Constantin          universitar           Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 147 Pop Ninuca          Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 148 Popa Mircea         Prof. univ.           Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 149 Popescu Dan         Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 150 Popescu Iulian      Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
                         inginer
                         Craiova               Dolj

 151 Popescu Vlaicu      Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 152 Popoiu Emil Danut   Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 153 Postelnicu Borcea   Profesor Geografie    Colegiul National "B.P. Hasdeu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 154 Potocean Mircea     Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                         general adjunct       Arad
                         Arad                  Arad

 155 Pruna Toma Radu     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 3
                         Caracal               Olt

 156 Radu Corneliu       Profesor              Universitatea Politehnica din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 157 Radoane Maria       Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

 158 Reves Maria         Prof.                 Col. Nat. I. Slavici Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 159 Ristea Mihai        Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 160 Romen Butnaru       Profesor - decan      Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 161 Rotaru Zoea         Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                         general               Arad
                         Arad                  Arad

 162 Sahleanu Mirozina   Inginer               Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 163 Samfirescu Mircea   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 164 Sarchiz Dorin       Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 165 Sava Stan           Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

 166 Savu Paul           Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 167 Salavastru          Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
     Constantin          Iasi                  Iasi

 168 Savuc Costica       Inginer               Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 169 Seefeld Radu Tudor  Profesor              Colegiul Tehnic de Posta si
                                               Telecomunicatii "Gh. Airinei"
                         Bucuresti             Bucuresti

 170 Setran Vladimir     Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 171 Sorin Valerian      Profesor - director
     Chirila             Alba Iulia            Alba

 172 Spiridon Cretu      Profesor - decan      Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 173 Sterea Ion          Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 174 Stoica Angela       Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 175 Schiau Octavian     Prof. univ.           Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 176 Schiopu Alexandru   Director Colegiu      Univ. de Medicina si Farmacie
                         Universitar Medical   Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 177 Serban Nicolae      Prof. ed. fizica      Clubul Scolar Sportiv Medias
     Octavian            Medias                Sibiu

 178 Stefan Jean         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               + Gr. Sc. "1 Mai" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 179 Teodor Ciornia      Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 180 Terenyi Eduard      Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 181 Tigau Doru          Profesor - inspector  ISJ Iasi
     Constantin          scolar general
                         adjunct
                         Iasi                  Iasi

 182 Timosca Gheorghe    Medic stomatolog      UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 183 Todericiu Nicolae   Istoric               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 184 Toma Gheorghe       Profesor              ISJ Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 185 Grindeanu Nicolae   Inspector General     Inspectoratul Scolar
                                               Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

 186 Turk Hans-Peter     Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 187 Ticlea Alexandru    Prof. univ. dr.       Universitatea Ecologica Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 188 Tiganescu Viorel    Profesor              Scoala nr. 188
                         Bucuresti             Bucuresti

 189 Tiganus Carmen      Profesor              Colegiul National "Gheorghe
                                               Munteanu Murgoci"
                         Braila                Braila

 190 Topa Nicolai        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 191 Ungureanu Alexandru Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 192 Ungureanu Gheorghe  Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Topoloveni            Arges

 193 Valcu Genoveva      Profesor              Universitatea Mihail Kogalniceanu
                                               din Iasi
                         Iasi                  Iasi

 194 Valentin Popa       Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 195 Vasile Carolina     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII Slatioara
                         Slatioara             Olt

 196 Vasile Dumitru      Profesor - Director   Colegiul National "Unirea"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 197 Visa Ion            Profesor Universitar  Universitatea "Transilvania"
                         dr.                   Brasov
                         Brasov                Brasov

 198 Voica Ioan          Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

 199 Wagner Pavel        Profesor Universitar  Universitatea "Titu Maiorescu"
                         dr.                   Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 200 Zavoiu Stefan       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

    ANEXA 3

    Ordinul "Meritul pentru Invatamant" in grad de Ofiter

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Abdrudan Ioan       Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Salaj                 Zalau

   2 Abrudan Ioan        Prof. Univ. Dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

   3 Achim Diana         Profesor              Colegiul Tehnic de Constructii si
                                               Protectia Mediului Arad
                         Arad                  Arad

   4 Adam Angela         Profesor de limba     Liceul de Informatica "Grigore
                         engleza               Moisil" Timisoara
                         Timisoara             Timis

   5 Afedoaie Vasile     Profesor              Grupul Scolar Industrial Bucecea
                         Botosani              Botosani

   6 Aftanase Adriana    Contabil -            ISJ Iasi
                         contabil-sef
                         Iasi                  Iasi

   7 Agache Dorel        Profesor              Colegiul Tehnic "Mircea Cristea",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

   8 Albu G. Adina       Institutor            Scoala "Al.I. Cuza" Bacau
     Corina              Bacau                 Bacau

   9 Alexandrescu Dana   Profesor              Liceul "Grigore Antipa"
                         Brasov                Brasov

  10 Alexandrescu        Profesor              Colegiul National "M. Viteazul"
     Liliana                                   Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

  11 Amarie Constantin   Profesor - Director   Liceul Economic Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

  12 Ambrus Agnes        Profesor              Liceul Teoretic "Nagy Mozes"
                         Tg. Secuiesc          Covasna

  13 Amza Eufrosina      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  14 Anderco Aida        Prof.                 Col. Nat. D. Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  15  Andrei Silvan      Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  16 Anghel Sergiu       Lector univ. dr.      Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  17 Apetrei Stefan      Profesor              Colegiul National "A. T. Laurian"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  18 Apostolescu Nicolae Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  19 Ardeleanu Sanda     Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
     Maria                                     din Suceava
                         Suceava               Suceava

  20 Arion Constantin    Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
     Virgiliu                                  Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

  21 Armeanu S. Florian  Profesor              Colegiul Tehnic de Arte si
                                               Meserii C. Brancusi Craiova
                         Craiova               Dolj

  22 Aslau Titus         Profesor universitar  Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         (economist) - decan
                         Arad                  Arad

  23 Astilean Mariana    Profesor              Scoala "I. Creanga" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  24 Augustin Cupsa      Prof. univ. dr.       Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

  25 Aurel Ivan          Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  26 Axinte Mihail       Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

  27 Bacaci Alexandru    Jurist                Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  28 Baciu Nicolae       Prof.                 Col. Nat. I. Slavici Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  29 Badea Gheorghe      Prof. dr.             Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

  30 Badea Radu          Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  31 Balog Constanta     Profesor              Sc. generala nr. 6
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  32 Balogh Attila       Profesor              Liceul Teoretic Mikes Kelemen
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  33 Bandac Mihai        Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  34 Barban Mihaela      Asistent universitar  Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

  35 Barleanu Ion Horia  Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  36 Barsan Mihaela      Asistent universitar  Universitatea Politehnica din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  37 Banica Gh. Adriana  Secretar              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  38 Bararu Ion          Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

  39 Becze Nicolae       Prof. pensionar       Colegiul National "Unirea"
                         Tg. Mures             Mures

  40 Beder Tibor         Profesor pensionar    ISJ Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  41 Bercea Ion          Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  42 Besteliu Marin      Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
                         profesor
                         Craiova               Dolj

  43 Bieltz Petre        Prof. univ. dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  44 Bilocopetiuc Paul   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  45 Biris Ioan          Profesor              Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

  46 Biro G. Albert      Profesor              Sc. Gen. "Bethlen Gabor"
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  47 Bizduna Maria       Profesor              Colegiul National "Elena Cuza"
                         Bucuresti             Bucuresti

  48 Boanta Daniela      Profesor              Colegiul National "Ion Maiorescu"
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  49 Boaru Gheorghe      Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  50 Bogatu Aurel        Profesor              Scoala "N. Titulescu"
                                               Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  51 Bogdan Cornel       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  52 Bogdan Ioan Vasilie Prof. univ. dr.,      Universitatea "G. Baritiu",
                         Cancelar General      Brasov
                         Brasov                Brasov

  53 Boici Gherghina     Psiholog              Centrul de Educatie Speciala si
                                               Recuperare Pentru Copii
                                               "Primavara" Resita
                         Resita                Caras-Severin

  54 Boldea Iulian       Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  55  Bolos Codruta      Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  56 Bonciu Florin       Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  57 Boncut Mioara       Matematician          Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Paraschiva          Sibiu                 Sibiu

  58 Boroianu Constantin Profesor              Scoala "Nicolae Titulescu"
                         Constanta             Constanta

  59 Bors Maria          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

  60 Botezatu Loredana   Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  61 Brandus Costica     Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  62 Brebenel Gabriela   Profesor              Colegiul National "I.L.
                                               Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

  63 Bucur Ariana        Profesor              Colegiul Tehnic "Maria Baiulescu"
                         Brasov                Brasov

  64 Budau F. Eugen      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  65 Burtea Marius       Profesor              Liceul Pedagogic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  66 Caragea Doru        Profesor              Colegiul National "Mircea cel
     Constantin                                Batran"
                         Constanta             Constanta

  67 Caraiani Gheorghe   Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  68 Carpacean Beatrice  Cadru didactic        Universitatea Politehnica din
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  69 Casian Nadia        Profesor              Scoala Casimcea
                         Casimcea              Tulcea

  70 Catana Constantin   Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

  71 Catu Marilena       Profesor              Scoala "Mircea Voda" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  72 Calarasu Gheorghe   Profesor              Grup Scolar Industrial
                                               Constructii Masini
                         Bals                  Olt

  73 Calinoiu Constanta  Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  74 Camasoiu Camelia    Economist             Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  75 Carpenaru Stanciu   Profesor universitar  Universitatea "Nicolae Titulescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  76 Ceausu Emanoil      Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  77 Cecal Alexandru     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  78 Centea Ovidiu       Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  79 Cepoiu Nicolae      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  80 Chelaru Eugen       Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  81 Chera Ioan Eutropiu Profesor              Scoala nr. 3
     Mihai               Pitesti               Arges

  82 Chereches Nicoleta  Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  83 Chioveanu Al.       Profesor istorie      Liceul Teoretic "Mihail
     Mirela Dorina                             Sadoveanu"
                         Bucuresti             Bucuresti

  84 Chiriac Ion         Conf. univ. dr. mat.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

  85 Chirlesan Dumitru   Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  86 Cimpoesu Marinela   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
     Cristina                                  Suceava
                         Suceava               Suceava

  87 Ciobanu Anisoara    Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

  88 Ciobanu Tiberiu     Profesor de istorie   Liceul Teoretic "Vlad Tepes"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  89 Cioboata Dumitru    Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

  90 Ciocian Ioan        Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

  91 Ciofu Ruxandra      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  92 Ciuce Constantin    Profesor universitar, Universitatea de Medicina si
                         prorector             Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  93 Ciucu Corina        Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  94 Ciupala Alin Ionut  Lect. univ.           Universitatea Bucuresti,
                                               Facultatea de Istorie
                         Bucuresti             Bucuresti

  95 Ciuperca Silvian    Profesor              Consiliul Judetean Ialomita
                         Tandarei              Ialomita

  96 Ciurea Ion          Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  97 Ciurea Ion-Valeriu  Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

  98 Clocotici Simona    Profesor              Scoala nr. 14 Botosani
                         Botosani              Botosani

  99 Clontea Procopie    Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 100 Cochina Maria       Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 101 Coculescu Mihail    Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 102 Cojocaru V.         Profesor              Colegiul "Ion Ghica" Bacau
     Ovidiu-Relu         Bacau                 Bacau

 103 Cojocaru P. Nicolae Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
                         Craiova               Dolj

 104 Cojocareanu N.      Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Gabriela-Marilena                         Craiova
                         Craiova               Dolj

 105 Coman Ana           Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 106 Constantinescu      Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
     Albumita Muguras                          din Suceava
                         Suceava               Suceava

 107 Constantinescu      Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
     Dumitru             economist
                         Craiova               Dolj

 108 Cornaciu Ion        Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 109 Cornea Luminita     Profesor              Colegiul National
                                               "Mihai Viteazul"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 110 Cornescu Viorel     Profesor universitar  Universitatea "Nicolae Titulescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 111 Cornoiu Ileana      Profesor              Scoala Generala C-tin Brancusi
                         Targu Jiu             Gorj

 112 Cornoiu Petre       Profesor              Grup Scolar "Constantin Brancusi"
                                               Pestisani
                         Tg. Jiu               Gorj

 113 Cosma Mircea        Cercetator Stiintific Aca Fortelor Terestre
                                               "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 114 Costache Florian    Secretar              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 115 Cozma Vasile        Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 116 Crainic Liviu       Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 117 Craciun Corneliu    Profesor              Pensionar
                         Stei                  Bihor

 118 Cretu Gabriela      Profesor - filozofie  Liceul Teoretic "M. Kogalniceanu"
                                               Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 119 Cretulescu Ioan     Prof. militar         Academia Fortelor Aeriene
                                               "Henri Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 120 Cristea Traian      Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 121 Crisan Corneliu     Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 122  Crivineanu Victor  Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 123 Culic Nicolae       Prof. univ. dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 124 Curculescu Marian   Profesor - inspector  Scoala "Vasile Carlova"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 125 Curteanu Mihaela    Profesor              Colegiul National "C. Negruzzi"
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 126 Curticapean Petru   Prof. lb. romana      Gr. Sc. "Gh. Sincai"
                         Tg. Mures             Mures

 127 Dabija D.           Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
     Eustatiu-Vasile                           Bacau
                         Bacau                 Bacau

 128 Dan Dediu           Sef catedra           Univ. Nationala de Muzica din
                         Compozitie            Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 129 Dan Galea           Profesor - decan      Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 130 Danescu Mircea      Profesor, inspector   ISJ Gorj
     Viorel              scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 131 Deculescu Maria     Profesor              Liceul "Mihai Eminescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 132 Dejeu Liviu         Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 133 Deldegan Iuliu      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 134 Dicu C. Mihai       Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 135 Dinca Constantin    Profesor - inspector  Colegiul National "I. Vacarescu",
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 136 Dinutz Mircea       Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 137 Dobrici Gheorghe    Profesor - director   Liceul "N. Titulescu", Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

 138 Dogaru Maria-Titica Decan                 Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 139 Dondorici Gheorghe  Profesor - inspector  ISJ
                         scolar general
                         adjunct
                         Targoviste            Dambovita

 140 Dorobantu Ion       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 141 Dorobantu Maria     Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 142 Dragoi Gheorghe     Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Campeni
                         Campeni               Alba

 143 Dubei Mihai         Profesor              Liceul "Neagoe Basarab" Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 144 Duda Iordan         Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
     Gheorghe Iosis      Bucuresti             Bucuresti

 145 Dudea Sorin Marian  Conferentiar          Universitatea de Medicina si
                         universitar           Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 146 Dumitrescu Gheorghe Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 147 Dumitru Petru       Prof.                 Liceul Sportiv Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 148 Duse Dan Maniu      Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 149 Dutescu Daniela     Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 150 Edmond Burcoveanu   Medic stomatolog      UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 151 Enache Didina       Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 152 Eusebie Zbranca     Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 153 Faluvegi Zoltan     Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 154 Farkas Anna Lili    Profesor              Liceul "Aprily Lajos"
                         Brasov                Brasov

 155 Fekecs Karoly       Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Varadi Jozsef"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 156 Fierascu Petre      Profesor - Director   Colegiul National "Anastasescu"
                                               Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 157 Filisanu Constantin Profesor              Liceul Piatra Olt
                         Piatra Olt            Olt

 158 Firica Andrei       Prof. univ. dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 159 Florea Elisabeta    Profesor              Liceul Teoretic "M. Eminescu"
                         Constanta             Constanta

 160 Fotin Laurentiu     Instructor            Academia Fortelor Aeriene
                                               "Henri Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 161 Fratila Vasile      Prof. univ. dr.       Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 162 Fuioaga Gh. Adrian  Profesor              Colegiul "Anghel Saligny" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 163 Furtuna Carmen      Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
     Rodica              Bucuresti             Bucuresti

 164 Garbea Petru Ioan   Inspector scolar de   Inspectoratul Scolar Judetean
                         specialitate          Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 165 Gavriliuc Adrian    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 166 Galeata Chira       Profesor              Scoala cu clasele I - X Grivita
                         Slobozia              Ialomita

 167 Geanta Maria        Profesor              Grup Scolar "Mihai Eminescu"
                                               Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 168 George Ioan Pandele Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 169 Georgescu Elena     Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 170 Georgescu Ion       Prof. univ. dr.       Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

 171 Georgescu Luminita  Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 172 Gheorghe Costel     Profesor              Colegiul "Vlaicu Voda",
                                               Curtea de Arges
                         Curtea de Arges       Arges

 173 Gheorghe Danila     Farmacist             UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 174 Gheorghica Ilie     Profesor              Liceul Dimitrie Cantemir Iasi
                         Iasi                  Iasi

 175 Gheorghiu Aristidie Profesor              Grupul Scolar Anghel Saligny
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 176 Gherghinescu Mircea Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 177 Ghidirmic Daniela   Profesor              Colegiul National Carol I Craiova
                         Craiova               Dolj

 178 Ghimboasa Pavel     Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 179 Ghimis Vasile       Lector                Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Juridice
                         Targu Jiu             Gorj

 180 Ghimisi Stefan      Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
     Sorinel                                   Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 181 Ghinoiu Nicolaer    Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 182 Ghita Tatiana       Profesor - director   Colegiul National
                                               "C. Cantacuzino" Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 183 Ghitescu Corneliu   Profesor              Scoala generala nr. 1 Motru
                         Tg. Jiu               Gorj

 184 Giurgi Paul         Profesor              Liceul Teoretic "Gh. Titeica"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 185 Goga Ileana         Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 186 Gogoncea Gabriela   Profesor              Liceul de Arte "D. Cuclin"
     Irina               Galati                Galati

 187 Golici Petre        Profesor              Clubul Sportiv Scolar Orsova
                         Orsova                Mehedinti

 188 Gorun Aurelia       Profesor              Grup Scolar Gh. Magheru
                         Targu Jiu             Gorj

 189 Gosa Marius         Prof. fizica          Liceul Teoretic "St. L. Roth"
                         Medias                Sibiu

 190 Grecu Vasile        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Hunedoara             Hunedoara

 191 Groza Gabriel       Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 192 Gurlui Ileana       Profesor - director   Liceul Pedagogic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 193 Gust Marius         Prof. univ.           Univ. "Constantin Brancoveanu"
                         dr./economist         Pitesti
                         Rm. Valcea            Valcea

 194 Gutt Sonia          Prof. univ.           Universitatea "Stefan cel Mare"
                         dr. - inginer         din Suceava
                         Suceava               Suceava

 195 Guzu Emil           Prof. l. romana       Scoala cu clasele I - VIII nr. 25
                         Sibiu                 Sibiu

 196 Guzu Maria          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Duiliu Zamfirescu" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 197 Hacman Laurenta     Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 198 Hava Florian        Profesor              Scoala nr. 8 Dacia Oradea
                         Oradea                Bihor

 199 Henning Laszlo      Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Kiss Arpad"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 200 Hermann Volker      Prof. chimie          Colegiul National "Samuel Von
     Gerold                                    Brukenthal"
                         Sibiu                 Sibiu

 201 Hoanca Ana          Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Hunedoara             Hunedoara

 202 Holczinger Ludwig   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

 203 Hunca Ioan          Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 204 Huruba Anica        Profesor              Liceul Teoretic "Gheorghe Sincai"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 205 Hutanu Orest Liviu  Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 206 Dinu Elena          Cadru didactic        Universitatea Politehnica
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 207 Iacob Ioan          Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 208 Iacob Letitia       Prof. lb. rom.        ISJ Mures
                         - insp. de spec.
                         Tg. Mures             Mures

 209 Iacob Manuela       Profesor              Liceul Teoretic "Cuza Voda" Husi
                         Husi                  Vaslui

 210 Iacob Melu          Profesor - istorie    Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 211 Iacobescu Dumitru   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 212 Iancu Ioan          Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 213 Ilie Daniela        Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "G. Poboran"
                         Slatina               Olt

 214 Ilie Grigore        Profesor              Colegiul National "Tudor Vianu"
                         Bucuresti             Bucuresti

 215 Ioachim Manuela     Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 216 Ioani Liviu         Profesor              Scoala generala nr. 1
                         Fagaras               Brasov

 217 Ionescu Mariana     Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 218 Ionescu Neculai     Profesor              Colegiul National "C. Hogas"
                                               Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 219 Ionita C. Luminita  Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 220 Ionita Nicolae      Profesor              Colegiul National "Radu Greceanu"
                         Slatina               Olt

 221 Iordache Dana       Profesor              Scoala generala nr. 30
                         Brasov                Brasov

 222 Iordache Gheorghe   Profesor              Pensionar
                         Salonta               Bihor

 223 Irimia Viorel       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Campulung             Arges

 224 Iritoiu Irina       Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Rm. Valcea            Valcea

 225 Ivaschescu N.       Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Nicolae                                   Craiova
                         Craiova               Dolj

 226 Jichisan Dorina     Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

 227 Jilavu Ioan         Prof.                 Col. Nat. D. Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 228 Jiplea Nicolae      Profesor              Colegiul National Economic
                                               "Th. Costescu"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 229 Joghiu Tudorel      Profesor              Colegiu National "Nicolae
                                               Balcescu", Braila
                         Braila                Braila

 230 Jucotinschi         Director adjunct      Scoala generala nr. 20 Arad
     Hortensia           Arad                  Arad

 231 Jude Ioachim Ioan   Conf. univ. dr.,      Universitatea "G. Baritiu",
                         Director departament  Brasov
                         Brasov                Brasov

 232 Juncan Luminita     Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 233 Jurca Ioana         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 234 Kalman Francisc     Prof. chimie -        Gr. Sc. "Electromures"
                         director
                         Tg. Mures             Mures

 235 Knapek Corina       Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 236 Laszloffy Pal       Profesor pensionar    Liceul Teoretic "Marton Aron"
     Istvan                                    Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 237 Lazea Aurelia       Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Arieseni
                         Arieseni              Alba

 238 Lazarescu Liviu     Pictor                Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 239 Leopold Anna        Profesor              Liceul Teor. "Salamon Erno"
                                               Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 240 Leucuta             Profesor              Universitatea de Medicina si
     Sorin-Emilian                             Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 241 Ligia Mara Sezonov  Profesor              Liceul de Arta
                         Brasov                Brasov

 242 Liviu Groll         Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 243 Lixandru Gheorghe   Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 244 Luca Liliana        Prof. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 245 Luchian Henri       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 246 Lugoj Eugen         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 247 Lula Ion            Prof. univ. dr.       Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 248 Lungoci T. Toma     Profesor              Grupul Scolar de Chimie Craiova
                         Craiova               Dolj

 249 Lungu Gheorghe      Prof. l. romana       Inspectoratul Scolar Judetean
     Rodica              Sibiu                 Sibiu

 250 Lungu Eugenia       Profesor              Grupul Scolar Agricol
                         Scornicesti           Olt

 251 Lungu Serban        Prof. dr.             Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

 252 Lupas Alexandru     Matematician          Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Ioan                Sibiu                 Sibiu

 253 Lupascu Mariana     Profesor              Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

 254 Lupescu Ana         Profesor              Scoala "Elena Cuza" Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 255 Lupu Nica           Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 256 Macavei Elena       Psiholog              Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 257 Maczalik Erno       Profesor              Scoala generala Carta
                         Carta                 Harghita

 258 Maftei Gica         Profesor              Grup Scolar Agricol Fierbinti
                         Fierbinti             Ialomita

 259 Magazin Petru       Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 260 Manz Dorin          Profesor de           Liceul de Informatica "Grigore
                         informatica           Moisil" Timisoara
                         Timisoara             Timis

 261 Marc Aurel          Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 262 Marea Petre         Prof. univ. dr.       Univ. "Valahia" din Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 263 Marian Irimela      Profesor              Colegiul National "I.L.
                                               Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 264 Marian Liviu        Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 265 Marin Sandu         Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 266 Marinescu Dan       Profesor              Colegiul National "Iancu de
                                               Hunedoara"
                         Hunedoara             Hunedoara

 267 Marinescu Gh.       Profesor univ.        Universitatea Bucuresti,
     Steliana Daniela                          Facultatea de Drept
                         Bucuresti             Bucuresti

 268 Marinescu Sergiu    Sef Serviciu          ISJ Giurgiu
     Grigore             Management
                         Giurgiu               Giurgiu

 269 Marinov Gh. Doina   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 270 Martinov Armand     Profesor              Colegiul National Tudor Vianu
                         Bucuresti             Bucuresti

 271 Marton Jolan        Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 272 Mateescu Nastase    Profesor - Inspector  Colegiul National "Anastasescu"
                         Limba si Comunicare   Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 273 Matei Vasile        Prof. matematica -    Liceul T. "Bolyai Farcas"
                         pens.
                         Tg. Mures             Mures

 274 Mateiu Dumitru      Prof. matematica      Liceul Teoretic "A.T. Laurian"
     Aurel               Agnita                Sibiu

 275 Mateiu Gabriela     Profesor              Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
     Simona                                    Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 276 Matekovits Mihai    Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                         general adjunct       Arad
                         Arad                  Arad

 277 Matisan Veronica    Profesor - secretar   Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         sef
                         Arad                  Arad

 278 Matiuta Mircea      Profesor              Liceul Teoretic A. Iancu Stei
                         Stei                  Bihor

 279 Maxim Ion           Profesor              Liceul T. Urlati
                         Urlati                Prahova

 280 Mazilescu Radu      Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 281 Maracineanu Florin  Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 282 Marculet Vasile     Inginer               Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 283 Marusteri           Farmacist             Univ. de Medicina si Farmacie
     Marius-Stefan                             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 284 Mecu Constantin     Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 285 Meirosu Emilia      Profesor              Grup Scolar "R. Constanti-Nescu"
                                               Valeni
                         Ploiesti              Prahova

 286 Meirosu Ionel       Profesor              Scoala cu cls. I - VIII "Vasile
                                               Cristoforeanu" Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

 287 Mihaescu Mirela     Institutor -          Scoala Coresi Targoviste
                         inspector
                         Targoviste            Dambovita

 288 Mihailescu Florin   Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 289 Mihet Simion        Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 290 Mircea Daniela      Profesor              Liceul "N. Titulescu" Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

 291 Miroiu Mihaela      Profesor univ.        Scoala Nationala de Studii
                                               Politice si Administrative
                                               (SNSPA)
                         Bucuresti             Bucuresti

 292  Miron Boca Elena   Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 44 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 293 Mitrache E. Ioana   Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 294 Mitroi Adrian       Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 295 Mitroi Teodor       Profesor - director   Colegiul Tehnic "David
                                               Praporgescu" Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 296 Miu Petrica         Profesor              Grup Scolar "Virgil Madgearu"
                         Constanta             Constanta

 297 Minzala Alenandrina Profesor              Colegiul National "B.P. Hasdeu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 298 Mocanu Romulus      Prof. univ.           Universitatea din Craiova
                         dr. - inginer
                         Craiova               Dolj

 299 Molnar Simion       Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Deva                  Hunedoara

 300 Morutan Teodor Ioan Prof. matematica      Scoala cu clasele I - VIII
                                               nr. 7
                         Medias                Sibiu

 301 Muller Victor       Profesor              Grup Scolar "Grigore Moisil"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 302 Munteanu Victor     Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 303 Musat Emil Valentin Profesor              Colegiul National "N. Iorga"
                                               Valeni
                         Ploiesti              Prahova

 304 Nanu I. Ion         Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 305 Neagu Manole        Profesor - director   Colegiul National "A.D. Ghica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 306 Neamtu Mihai        Medic                 Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Leonida             Sibiu                 Sibiu

 307 Necula Gabriela     Educatoare            Gradinita nr. 53
                         Brasov                Brasov

 308 Negrea Picu         Prof. fizica          Colegiul National "Gheorghe
     Octavian Gabriel                          Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

 309 Negucioiu           Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
     Constantin          cu evidenta cadrelor
                         didactice
                         Alba Iulia            Alba

 310 Nemes Iuliana       Profesor              Liceul Teoretic Mikes Kelemen
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 311 Nenciulescu Silviu  Chimist               Colegiul "Zinca Golescu", Pitesti
                         Pitesti               Arges

 312 Nicolae Aurelia     Profesor              Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

 313 Nicolae Elena       Profesor              Scoala "T. Vladimirescu"
                         Dragasani             Valcea

 314 Nicolae Marcel      Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 315 Nicolaescu Nicolae  Profesor              Sc. "I. Al. B. Voinesti"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 316 Nicolaescu Silvia   Profesor              Liceul Teoretic "Traian Vuia"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 317 Nicorici Monica     Profesor              Liceul Teoretic "Avram Iancu"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 318 Nicula Iorgu        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 319 Niculae Nicoleta    Profesor              Scoala nr. 8 Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 320 Niculita Petru      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 321 Nistor Gabriela     Profesor limba si     Colegiul Tehnic "Danubiana"
                         literatura romana     Roman
                         Roman                 Neamt

 322 Nistor Ioan         Profesor              GRA Salonta
                         Salonta               Bihor

 323 Nitescu Viorel      Profesor              Colegiul "D. Golescu", Campulung
     Liviu               Campulung             Arges

 324 Nuta Marilena       Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 2
                         Caracal               Olt

 325 Oancea Gheorghe     Profesor              Scoala "C. Gavenea" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 326 Ochescu Maria       Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 327 Ocneanu Lisaveta    Profesor              Colegiul Agricol "N. Cornateanu"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 328 Olaru Onisifor      Prof. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 329 Onac Octavian       Prof.                 Col. Nat. I. Slavici Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 330 Onet Ispas          Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Horea
                         Horea                 Alba

 331 Ostin Mihai         Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 332 Palita Valentin     Prof. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 333 Pall Geta           Inginer               Universitatea Politehnica din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 334 Panzaru Stelian     Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene
                                               "Henri Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 335 Parapiru Teodor     Profesor              Scoala nr. 31 "Gh. Munteanu"
                         Galati                Galati

 336 Parvan Gabriel      Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 337 Parvan Rodica       Profesor              Grupul Scolar Constantin Brancusi
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 338 Pascu Silvia        Profesor, expert in   ISJ Gorj
                         educatie
                         Tg. Jiu               Gorj

 339 Pascu-Radulescu     Prorector             Univ. Nationala de Muzica din
     Dorel                                     Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 340 Patrasescu Maria    Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               Bucsani
                         Giurgiu               Giurgiu

 341 Paul Botez          Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 342 Pacurariu Gheorghe  Profesor universitar  Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         (economist) - sef
                         catedra
                         Arad                  Arad

 343 Parausanu Victor    Inginer - Chimist     Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 344 Patrunjel Doina     Profesor              Sc. cu cls. I - VIII
                                               "Mihail Sadoveanu"
                         Intorsura Buzaului    Covasna

 345 Paunescu Ion        Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

 346 Pearsica Marian     Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene
                                               "Henri Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 347 Petcu Diana         Profesor              Liceul Teoretic "Ovidius"
                         Constanta             Constanta

 348 Petre Mihai         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 349 Petrescu Mircea     Profesor              Universitatea Politehnica
                         Bucuresti             Bucuresti

 350 Petrescu Viorel     Prof. dr.             Academia de Studii Economice din
     Vasile                                    Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 351 Petrovan Magda      Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 352 Pintilie Nicolae    Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 353 Pistrila Dumitru    Profesor              Liceul Teoretic "General
                                               Dragalina" Oravita
                         Oravita               Caras-Severin

 354 Pitoiu-Dragomir Ion Profesor              Colegiul Tehnic "Al. Papiu
                                               Ilarian" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 355 Pinzaru Gica        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 356 Pirvu Gianina       Profesor              Colegiul National "Radu Greceanu"
     Isabela
                         Slatina               Olt

 357 Ploesteanu Grigore  Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 358 Poll Marius         Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 359 Popa Alexandra      Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia            Alba

 360 Popa Ioan           Profesor              Scoala generala nr. 19
                         Brasov                Brasov

 361 Popescu Ilie        Profesor              Grup Scolar Industrial
                                               Constructii Masini
                         Bals                  Olt

 362 Popescu Ion         Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 363 Popescu Liviu       Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 364 Popescu Marilena    Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 365 Popescu Stela       Institutor            Liceul de Muzica si Arte Plastice
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 366 Popescu Rodica      Prof. ed. speciala    Scoala Speciala nr. 2
                         Sibiu                 Sibiu

 367 Popovici Adriana    Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 368 Popsor              Decan                 Univ. de Medicina si Farmacie
     Sorin-Claudiu                             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 369 Potocean Octavia    Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 370 Preda Ion           Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 371 Pribeanu Ligia      Profesor              Colegiul Tehnic "Maria Baiulescu"
                         Brasov                Brasov

 372 Pricop Mihai        Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 373 Puchin Rofila       Profesor              Grup Scolar Agricol Tandarei
                         Tandarei              Ialomita

 374 Puiu Ovidiu         Prof. univ.           Univ. "Constantin Brancoveanu"
                         dr./economist         Pitesti
                         Pitesti               Arges

 375 Puscas              Profesor lb. si lit.  Colegiul National Banatean
     Maria-Florica       romana                Timisoara
                         Timisoara             Timis

 376 Radovici Paul       Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 377 Radu Florinela      Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                         Galati                Galati

 378 Miron Radu          Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 379 Radu Voicu          Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 380 Radulescu Marin     Profesor              Scoala nr. 3
                         Pitesti               Arges

 381 Radulescu Minodora  Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 382 Raileanu Daniela    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 383 Rebedea Constantin  Cadru didactic        Universitatea Politehnica din
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 384 Rebedeu Ion         Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 385 Renga Mihaela       Profesor              Sc. cu cls. I - VIII Bobocea
                         Bobocea               Covasna

 386 Rinderu Ion         Prof. univ.           Universitatea din Craiova
                         dr. - profesor
                         Craiova               Dolj

 387 Ripa Costica        Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 388 Roata Elena         Lector univ.          Colegiul Universitar C-tin
                                               Brancusi
                         Targu Jiu             GORJ

 389 Rogoz Stan          Profesor              Liceul Teoretic "Emil Botta"
                                               Adjud
                         Adjud                 Vrancea

 390 Rump Lidia          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 391 Ruse Alexandru      Profesor              Grup Scolar de Arte si Meserii
                                               Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 392 Rusu Constantin     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 393 Rusu Pavel          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 394 Salaru Vasile       Profesor              Liceul G. Ibraileanu Iasi
                         Iasi                  Iasi

 395 Savin Anca          Profesor              Colegiul National "C. Hogas"
                                               Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 396 Sandoiu Dumitru     Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 397 Sandulescu Marin    Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 398 Savuc Anica         Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 399 Sculschi Alexandru  Profesor              Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"
                         Braila                Braila

 400 Scutaru Gabriela    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 401 Secara Gheorghe     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 402 Radu Corneliu       Prof. univ.           Universitatea Politehnica
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 403 Sergentu Delia      Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               Draganesti de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 404 Simion Radu         Profesor matematica   Colegiul National "M. Viteazul"
                                               Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 405 Simionescu Petruta  Profesor              Grupul Scolar "Anghel Saligny"
                         Braila                Braila

 406 Simon Jozsef        Profesor              Sc. gen. "Petofi Sandor"
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 407 Slevoaca Simion     Profesor              ISJ Suceava
                         Frasin                Suceava

 408 Soare Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 409 Soare Spirea Florin Prof. muzica          Inspectoratul Scolar Judetean
                         Sibiu                 Sibiu

 410 Socaciu Teodor      Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 411 Sofron Emil         Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 412 Solcan Danut        Profesor              Colegiul National "B.P. Hasdeu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 413 Solomon Maria       Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 414 Spiridonescu        Profesor de fizica    Colegiul Tehnic "I. Creanga"
     Constantin                                Targu Neamt
                         Targu Neamt           Neamt

 415 Stan Dumitru        Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 416 Stan Ioan           Inspector scolar      ISJ Arad
                         Arad                  Arad

 417 Stan Manuela        Profesor              Inspectoratul Scolar al
                                               Judetului Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

 418 Stan Nicolae        Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 419 Stan Vanda          Profesor              Colegiul National
                                               "Moise Nicoara" Arad
                         Arad                  Arad

 420 Stan Vasile         Profesor              Scoala Gimnaziala Cehu Silvaniei
                         Cehu Silvaniei        Salaj

 421 Statie Silviu       Profesor
                                               Valcea

 422 Stanciulescu Robert Prof. militar         Aca Fortelor Terestre
                                               "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 423 Stanculeanu Florin  Cadru didactic        Universitatea Politehnica
                         asociat               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 424 Stanica Ion         Profesor              Grup Scolar Energetic
                         Rm. Valcea            Valcea

 425 Stefan Mariea       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

 426 Dan Steluta         Profesor - Geografie  Inspectoratul Scolar Judetean
                         Colegiul National     Braila
                         "G.M. Murgoci" -
                         inspector scolar
                         Braila                Braila

 427 Stendl Ioan         Pictor                Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 428 Stoica Victor       Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
     Constantin Ion                            Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 429 Stoicescu Liviu Dan Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 430 Streinu Cercel      Conferentiar          Universitatea de Medicina si
     Adrian              Universitar           Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 431 Strezoiu Costica    Profesor              Grup Scolar "A.I. Cuza" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 432 Stuparu Timotei     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 1
                                               Nanov
                         Alexandria            Teleorman

 433 Sufana Gheorghe     Economist             Inspectoratul Scolar Judetean
     Viorica             Sibiu                 Sibiu

 434 Szemarjai Mirela    Profesor              Clubul Sportiv Scolar nr. 1
                                               Constanta
                         Constanta             Constanta

 435 Szenik Ileana       Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 436 Salaru Vasile       Profesor              Liceul "G. Ibraileanu" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 437 Serban Constantin   Profesor              Liceul Pedagogic "C. Negri"
                         Galati                Galati

 438 Serban Gheorghe     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 439 Serbanescu Alin     Medic, conferentiar   Universitatea de Medicina si
                         universitar           Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 440 Serdean Vasile      Profesor              Scoala nr. 1 Gherla
                         Gherla                Cluj

 441 Soaita Dumitru      Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 442 Sova I. Pavel       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 443 Stefanica Teodor    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                         Galati                Galati

 444 Stiuca Alexandru    Profesor              Prefectura Judetului Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 445 Suteu Ioan          Profesor              Colegiul National E. Gojdu
                         Oradea                Bihor

 446 Talpos Ioan         Prof. univ. dr.       Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 447 Tana Eva            Profesor              Liceul Teoretic "Szekely Miko"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 448 Tautu Mihai George  Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Gura Humorului        Suceava

 449 Tecusan Florenta    Economist             Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 450 Temereanca Cheorghe Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 451 Teodor Tutuianu     Decan al Facultatii   Univ. Nationala de Muzica din
                         de Compozitie,        Bucuresti
                         Muzicologie si
                         Pedagogie muzicala
                         Bucuresti             Bucuresti

 452 Teodorescu Florica  Profesor              Liceul "Mihai Eminescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 453 Timariu Gheorghe    Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 454 Timoc Victor        Profesor              Scoala Speciala Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 455 Tiotioi Ion         Profesor              Grup Scolar "George Emil Palade"
                         Constanta             Constanta

 456 Todor Sorin         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 457 Toma Camelia        Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 458 Toma Gheorghe       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 459 Topan Dumitru       Prof. univ.           Universitatea din Craiova
                         dr. - inginer
                         Craiova               Dolj

 460 Florin Topoliceanu  Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 461 Tudor Udistoiu      Prof. univ. dr.       Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

 462 Tudoran Viorel      Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al
                                               Judetului Arad
                         Arad                  Arad

 463 Tulbure Adrian      Prof. univ.           Universitatea "1 Decembrie 1918"
     Stefan                                    Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 464 Turcu Nicolae       Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 465 Ticalo Ioan         Profesor              Scoala nr. 7 Botosani
                         Botosani              Botosani

 466 Tifrea D. Emilia    Profesor              Colegiul Pedagogic
                                               "Stefan cel Mare" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 467 Tifrea Dumitru      Profesor              Colegiul National
                                               "Mircea cel Batran"
                         Constanta             Constanta

 468 Tiganiuc Dumitru    Profesor              Colegiul National <<A.T.
                                               Laurian>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 469 Tigau Doru          Profesor              ISJ Iasi - inspector scolar
     Constantin                                general adjunct
                         Iasi                  Iasi

 470 Udrescu Victor      Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 471 Ursea Luminita      Profesor              Colegiul National Gh. Lazar
                         Bucuresti             Bucuresti

 472 Ursu Constantin     Profesor              Colegiul National
                                               "Vasile Alecsandri"
                         Galati                Galati

 473 Ursula Stanescu     Farmacist             UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 474 Valceanu Gheorghe   Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 475 Valeriu Rusu        Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 476 Vasile Mitu         Profesor              Liceul Teoretic Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 477 Vasilescu Nicolae   Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 478 Vasilica Constantin Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 479 Vasiliu Mihai       Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

 480 Strat Victor        Medic                 UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 481 Visinescu Doina     Profesor - director   Scoala nr. 1 Titu
                         Targoviste            Dambovita

 482 Vladu Dumitru       Profesor              Grupul Scolar Industrial Moldova
                                               Noua
                         Moldova Noua          Caras-Severin

 483 Traistaru           Profesor
     Constantin          Bucuresti             Bucuresti

 484 Zahariuc Petronel   Conf. univ. dr.       Universitatea "Al.I. Cuza",
                                               Facultatea de Istorie
                         Iasi                  Iasi

 485 Zgarciu Ioan        Profesor chimie       Colegiul National "Petru Rares"
                                               Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 486 Zurgalau Ioan       Profesor - director   Colegiul Tehnic "Avram Iancu"
                                               Aiud
                         Aiud                  Alba

    ANEXA 4

    Ordinul "Meritul pentru Invatamant" in grad de Cavaler

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Andrasy Diana       Filolog                Universitatea "Tibiscus"
     Andreea                                    Timisoara
                         Timisoara              Timis

   2 Gata Dan            Inginer sistem        Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         Alba Iulia            Alba

   3 Albertini Zoltan    Prof. ed. fiz. -      ISJ Mures
                         insp. sc. gen. adj.
                         Tg. Mures             Mures

   4 Aleonte Dumitru     Inspector scolar      ISJ Arad
                         Arad                  Arad

   5 Alexandru Teodor    Profesor, coordonator ISJ Gorj
                         Tg. Jiu               Gorj

   6 Andreescu Aliss     Profesor              Colegiul National
                                               "Mircea cel Batran"
                         Constanta             Constanta

   7 Andreescu Magda     Profesor              Colegiul Tehnic Gh. Asachi Iasi
     Cornelia            Iasi                  Iasi

   8 Andrei Gheorghe     Profesor              Colegiul National
                                               "Mircea cel Batran"
                         Constanta             Constanta

   9 Andrei Ioan         Profesor              Liceul Teoretic
                                               "Nicolae Cartojan" Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  10 Andrei Maria        Profesor              Colegiul Tehnic "TRANSILVANIA"
                         Deva                  Hunedoara

  11 Androne Paul        Profesor              Liceul Pedagogic "Spiru Haret"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

  12 Andronescu Rodica   Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia            Alba

  13 Angelescu Nicolae   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Campina               Prahova

  14 Anghel Daniel       Profesor              Gradinita Speciala "N. Balcescu"
                                               Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

  15 Anghene Ion         Profesor              Liceul Pedagogic
                                               "D.P. Perpessicius"
                         Braila                Braila

  16 Angi Stefan         Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  17 Antal Doina         Profesor              Lic. Teor. O.C. Taslauanu Toplita
                         Toplita               Harghita

  18 Anton Georgeta      Referent de           Inspectoratul Scolar Judetean
                         specialitate          Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  19 Antonescu Ileana    Institutor            Scoala "M. Eminescu"
                         Galati                Galati

  20 Antonescu Niculae   Inspector scolar      Inspectoratul Scolar Judetean
                         general               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  21 Apetroae Mihaela    Profesor              Liceul Mihai Eminescu Iasi
                         Iasi                  Iasi

  22 Apostol Ioana       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  23 Apostu Tincuta      Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  24 Aranyosi Stefan     Profesor              Grup Scolar Silvic "N. Rucareanu"
                         Brasov                Brasov

  25 Arbanasi Marius     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

  26 Ardeleanu I. Ionel  Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  27 Ardeleanu Nicoleta  Profesor              Colegiul National
                                               "I.L. Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

  28 Arghirescu Ion      Profesor - director   Grup Scolar Tehnic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  29 Aspru Octavian      Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

  30 Atarcicov Carmen    Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  31 Atudorei Mircea     Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  32 Avacaritei George   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  33 Avram Iftimia       Prof. psihologie -    ISJ Mures
                         insp. sc.
                         Tg. Mures             Mures

  34 Axinte Cornelia     Asistent universitar  Aca Fortelor Terestre
                                               "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  35 Baba M. Letitia     Psihopedagog          Centrul de Educatie Speciala
     Marinela                                  "Speranta" Timisoara
                         Timisoara             Timis

  36 Bacoi Liviu         Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

  37 Bacos Dorel         Inspector scolar      ISJ Arad
                         Arad                  Arad

  38 Badea Ana           Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

  39 Badea Florica       Profesor              Grup Scolar Agricol Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

  40 Badescu Octav       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
     Sergiu                                    Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

  41 Bal Crisan Ioan     Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

  42 Balaci Dutulica     Institutor, inspector ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               GORJ

  43 Balint Ioan         Profesor gimnastica   Clubul Sportiv Scolar Resita
                         Resita                Caras-Severin

  44 Balta Petre         Profesor              Gr. Sc. "Cezar Nicolau" Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

  45 Bana Maria          Educatie plastica     Palatul Copiilor Timisoara
                         Timisoara             Timis

  46 Bancu Gheorghe      Profesor              Colegiul National "C. Brediceanu"
                                               Lugoj
                         Lugoj                 Timis

  47 Banu Viorel         Profesor              Liceul Mihail Sadoveanu Pascani
                         Iasi                  Iasi

  48 Bara Angela         Profesor              Scoala "C. Gavenea" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  49 Bara Ion            Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  50 Barboni Elena       Profesor              Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

  51 Barbu Victoria      Profesor chimie       Scoala nr. 11 "I.H. Radulescu",
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  52 Barda Mariana       Consilier juridic     Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  53 Bardi Stefan        Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Aiud                  Alba

  54 Barjac Dumitru      Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

  55 Baroian Filica      Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               Gura Teghii
                         Gura Teghii           Buzau

  56 Barsan Maria        Profesor              Liceul "I.C. Dragusanu"
                         Victoria              Brasov

  57 Bartolf Hedwig      Inspector scolar de   Inspectoratul Scolar Judetean
                         specialitate          Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  58 Basca Marcel        Planificator          Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  59 Basti Octavian      Profesor              Grup Scolar "Ioan Ossian" Simleu
     Mircea                                    Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

  60 Batranu Ion         Profesor              Scoala nr. 8 Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  61 Bacila Iosif        Profesor              Liceul Teoretic "Eftimie Murgu"
                                               Bozovici
                         Bozovici              Caras-Severin

  62 Balan Daniel        Director              Colegiul Economic Arad
                         Arad                  Arad

  63 Banica Gheorghe     Conferentiar          Universitatea Pitesti
                         Universitar
                         Pitesti               Arges

  64 Barbulescu Dimitrie Profesor Inginer      Grup Scolar Agricol Oravita
                         Oravita               Caras-Severin

  65 Bataga Nicolae      Prof. dr.             Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

  66 Bebu Mihai          Profesor              Scoala "Andrei SAGUNA"
                         Deva                  Hunedoara

  67 Benta Vasile        Profesor - director   Grup Scolar Ind. Sebes
                         Sebes                 Alba

  68 Berariu Maria       Profesor              Colegiul National "C. Brediceanu"
                                               Lugoj
                         Lugoj                 Timis

  69 Bercea Petru Liviu  Prof. univ.           Univ. Europeana "Dragan" Lugoj
                         Lugoj                 Timis

  70 Berszan Lajos       Director              Liceul Teologic Sf. Elisabeta
                                               Lunca de Sus
                         Lunca de Sus          Harghita

  71 Berza I. Mirela     Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  72 Biro Judit          Profesor              Liceul Teoretic "Szekely Miko"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  73 Blaga Alexandru     Director              Liceul Pedagogic "Dimitrie
                                               Tichindeal" Arad
                         Arad                  Arad

  74 Blaga Alexandru     Profesor              Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  75 Boboc Mitica        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Galati
                         Galati                Galati

  76 Bodo Anna           Profesor              Liceul Teoretic "Szekely Miko"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  77 Bodurjan Janos      Director              Lic. Arta Pallo Imre Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  78 Bogatu Mircea       Profesor - inspector   Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                 Braila
                         Braila                 Braila

  79 Bogdan Ovidiu       Profesor
                         Curtea de Arges       Arges

  80 Boghean Victor      Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

  81 Bojinca Moise       Conferentiar          Universitatea "Constantin
                         Universitar           Brancusi"
                         Targu Jiu             Gorj

  82 Borbath Erzsebet    Profesor              Sc. Gen. Jozsef Attila
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  83 Borcea Tudor        Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  84 Bordei Marius       Profesor              Grup Scolar Agricol Armasesti
                         Armasesti             Ialomita

  85 Borsan Dana         Sefa catedra Pian -   Univ. Nationala de Muzica din
                         Acompaniament -       Bucuresti
                         Orga - Clavecin -
                         Pian general
                         Bucuresti             Bucuresti

  86 Borza Vasile        Inspector scolar      ISJ Arad
                         Arad                  Arad

  87 Bot Ioan            Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  88 Botar Ecaterina     Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  89 Botos Erika         Profesor              Liceul Teoretic Mikes Kelemen
                         Sf. Gheorghe          Covasna

  90 Botoseneanu Sorin   Lector univ. dr.      Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  91 Bota Avram          Profesor istorie      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

  92 Bota Valeria        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

  93 Boulescu Mircea     Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  94 Bozan Mihai         Profesor              Pensionar
                         Iasi                  Iasi

  95 Bragaru Gherghina   Profesor              Liceul Teoretic "Tudor Vianu"
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

  96 Bratoi Adrian       Profesor              Scoala Holboca
                         Iasi                  Iasi

  97 Brehui Gabriela     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

  98 Broasca Luminita    Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

  99 Buciu Doina         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 100 Buculei Emilia      Profesor              Colegiul National
                                               "Andrei Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 101 Bucur Gheorghe      Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 102 Budrica Camelia     Profesor              Colegiul National Pedagogic
                                               "Constantin Bratescu"
                         Constanta             Constanta

 103 Budusan Valeria     Profesor              Colegiul Pedagogic
                                               "Gheorghe Lazar" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 104 Bufnea Daniela      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 105 Buica Constantin    Profesor              Grupul Scolar Agricol
                         Bals                  Olt

 106 Bujenita Alexandru  Profesor              Liceul Teoretic "Ioan Cotovu"
                         Harsova               Constanta

 107 Bulboaca Eleonora   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Falticeni             Suceava

 108 Burca Costel        Inginer, director     Universitatea de Medicina si
                         general administrativ Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 109 Burchiu Victor      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 110 Burducea Ion        Profesor              Liceul Pedagogic "Spiru Haret"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 111 Burdusel Calin      Profesor - inspector  Grup Scolar "C. Brancoveanu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 112 Burtea Georgeta     Profesor              Liceul Pedagogic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 113 Burus Siklodi       Director              Casa Corpului Didactic
     Botond                                    Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 114 Busuioc Vily        Informatician         Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 115 Buse Ioan           Profesor              Liceul teoretic "Gheorghe Sincai"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 116 Busoi C.            Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
     Diana-Maria         Craiova               Dolj

 117 Buzatu Doina        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 118 Buzu Constantin     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 11
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 119 Caciuc Ponoran      Profesor              Palatul Copiilor si Elevilor
     Adriana                                   Resita
                         Resita                Caras-Severin

 120 Calota Adriana      Contabil-sef          Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 121 Campian Vasile      Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 122 Candea Nicolae      Economist             Inspectoratul Scolar Judetean
     Anita               Sibiu                 Sibiu

 123 Caraba Ioan         Bibliotecar           Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 124 Caracaleanu Ion     Prof. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

 125 Caracoti Constantin Profesor              Liceul Teoretic "Traian"
                         Constanta             Constanta

 126 Caraghinov Stefan   Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8
                                               Mihu Dragomir
                         Braila                Braila

 127 Caralicea           Conf. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
     Marculescu Gheorghe                       Colegiul Universitar
                         Targu Jiu             Gorj

 128 Caramarin Anisoara  Inspector             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 129 Cardan Adrian       Profesor              Liceul de Muzica "Sigismund
                                               Toduta" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 130 Cartina Iulian      Conf. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 131 Catana Daniela      Profesor              Colegiul National "Ienachita
                                               Vacarescu", Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 132 Catrina Ioan Rodica Prof. l. spaniola     Colegiul National "O. Goga"
                         Sibiu                 Sibiu

 133 Catu Mihaela        Profesor              Scoala Fedelesoiu
                         Daesti                Valcea

 134 Cazacu Mihai        Profesor              Colegiul National
                                               "Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 135 Calitu Mariana      Profesor              Scoala cu cls. I - IV
                                               Lunca Marcus
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 136 Caprita Doru        Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 137 Carbunaru Neculai   Profesor              Scoala nr. 13 "Stefan cel Mare"
                         Galati                Galati

 138 Cechin Crista       Prof. univ.           Univ. Europeana "Dragan" Lugoj
     Persida             Lugoj                 Timis

 139 Cerbu Valer         Profesor - director   Colegiul National "HCC"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 140 Cercea Alin         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 141 Cernicova Buca      filolog               Universitatea "Tibiscus"
     Mariana                                   Timisoara
                         Timisoara             Timis

 142 Chesca Margareta    Profesor              Scoala Lehliu-Gara
                         Lehliu-Gara           Calarasi

 143 Cheta Doina         Director              Liceul Teoretic "Vasile Goldis"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 144 Chezan Ioan         Profesor              Liceul de Arta "Ioan Sima" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 145 Chichernea Virgil   Informatician         Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 146 Chiper Gabriela     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 147 Chira Rodica        Profesor              Colegiul Tehnic "Aurel Vijoli"
                         Fagaras               Brasov

 148 Chiritescu Dorel    Conf. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

 149 Chirsanov Mihai     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 21
                         Braila                Braila

 150 Chitu Anca          Profesor              Colegiul National "Ion Maiorescu"
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 151 Chiurbe Grigore     Prof. ing.            Grup Scolar "Tehnofrig"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 152 Chivu Ioana         Profesor - Inspector  Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         geografie             Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 153 Cioaca Stefan       Profesor - Inspector  Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         Management            Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 154 Ciobanu Ileana      Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 155 Ciobanu Neculai     Profesor              Scoala Rediu
                         Iasi                  Iasi

 156 Ciobica Carmen Gina Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 157 Cioboata Gheorghe   Profesor              Centrul Sc. Special Voluntari
                         Ilfov                 Ilfov

 158 Cionchin Ionel      Profesor de istorie   Scoala cu cls. I - VIII nr. 21
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 159 Ciorita Lucia       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 160 Ciortea Adriana     Profesor - director   Liceul Teoretic Teius
                         Teius                 Alba

 161 Ciotei Constantin   Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 162 Ciovica Vasile      Prof. l. engleza      Inspectoratul Scolar Judetean
     Mariana             Sibiu                 Sibiu

 163 Cismas Ana          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Duiliu Zamfirescu" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 164 Cismasu Vasile      Profesor              Scoala speciala nr. 1 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 165 Ciubuca Cornelia    Profesor muz. -       ISJ Mures
                         insp. sc. gen. adj.
                         Tg. Mures             Mures

 166 Ciungu Petre        Profesor              Colegiul Comercial "Virgil
                                               Madgearu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 167 Ciupercescu Adriana Profesor              Liceul Teoretic "M. Kogalniceanu"
                                               Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 168 Ciucian Viorica     Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 169 Cintiuc Rita        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 170 Circoana Ionel      Profesor - director   Colegiul National "Lucian Blaga"
                                               Sebes
                         Sebes                 Alba

 171 Cirlig Iuliana      Profesor              Liceul de Arta
                         Constanta             Constanta

 172 Cirtina Liviu       Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
     Marius                                    Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 173 Clej Raluca         Profesor              Colegiul Tehnic "Stefan
                                               Banulescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 174 Cobarzan Constantin Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 175 Cocora Liviu        Conferentiar          Universitatea "Lucian Blaga"
                         Universitar           Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 176 Codreanu Constantin Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 12
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 177 Cojanu Veronica     Profesor              Liceul "S. Puscariu"
                         Bran                  Brasov

 178 Cojocaru Vasile     Profesor - director   Grup Scolar Industrial, Fieni
                         Targoviste            Dambovita

 179 Coltan Gheorghe     Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Rm. Valcea            Valcea

 180 Coman Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Falticeni             Suceava

 181 Constantin Mihai    Profesor              Centrul Scolar Dorohoi
                         Dorohoi               Botosani

 182 Constantin Tudora   Profesor              Liceul "Horia Hulubei" Magurele
                         Ilfov                 Ilfov

 183 Uglea Constantin    Chimist               UMF "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 184 Constantinescu      Profesor              Centrul Judetean de Asistenta
     Valentina                                 Psihopedagogica
                         Rm. Valcea            Valcea

 185 Copel Moscu         Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 186 Corduneanu Erika    Profesor - director   Grup Scolar Ind. Zlatna
                         Zlatna                Alba

 187 Corduneanu Geta     Profesor              Colegiul National "A.T. Laurian"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 188 Cornea Floricica    Profesor              Colegiul National Mihai Viteazu
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 189 Cornila Nicolae     Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 190 Corpodean Cristina  Profesor              Colegiul National "George Cosbuc"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 191 Costandache Mihaela Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 192 Costara Cristina    Profesor              Clubul Sportiv Scolar nr. 1
                                               Constanta
                         Constanta             Constanta

 193 Costea Gavril       Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 194 Costea Ioan         Profesor              ISJ - Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 195 Costin Anton        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Falticeni             Suceava

 196 Cos Daniela         Profesor - director   Liceul Sportiv Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 197 Cosnita Petru       Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 198 Cotfas Gheorghe     Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 199 Cotleanu Viorel     Profesor              Colegiul Tehnic "Mircea Cristea"
                         Brasov                Brasov

 200 Craiovan Alexandru  Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 201 Craiovan Ilie Ion   Prof. univ., Sef      Universitatea "G. Baritiu",
                         catedra               Brasov
                         Brasov                Brasov

 202 Crauciuc Mihai      Consilier juridic     Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 203 Craciun Rodica      Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8 Mihai
                                               Eminescu
                         Braila                Braila

 204 Craciunescu Laurian Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 205 Craciunescu Mareta  Profesor              Grupul Scolar DECEBAL
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 206 Cretoi Eugenia      Profesor              Scoala Generala nr. 5
                         Brasov                Brasov

 207 Cretu Emil          Prof. Univ. Dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 208 Cretu Florin        Profesor              Grupul Scolar "Latcu Voda" Siret
                         Siret                 Suceava

 209 Crihana Luminita    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                         Galati                Galati

 210 Cristea Dumitru     Prof. univ. dr.       Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 211 Cristea Marin       Profesor              Colegiul "I.C. Bratianu", Pitesti
                         Pitesti               Arges

 212 Cristea Tudorel     Profesor - Inspector  Scoala cu cls. I - VIII "Mihai
                         Matematica            Viteazul" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 213 Cristescu Mihai     Profesor               Clg. "Theodor Pietraru" Branesti
                         Ilfov                  Ilfov

 214 Cristian Vasile     Prof. matematica       Scoala cu clasele I - VIII
     Mihai                                      Alamor
                         Loamnes                Sibiu

 215 Crisan Teodor       Director               Grupul Scolar Ind. "Mihai
                                                Viteazul" Ineu
                         Arad                   Arad

 216 Croitoru Aurora     Profesor               Liceul Teoretic "C. Noica"
                                                Alexandria
                         Alexandria             Teleorman

 217 Croitoru Maria      Profesor               Colegiul National
                                                <<M. Eminescu>> Botosani
                         Botosani               Botosani

 218 Cruceanu S. Viorel  Profesor               Colegiul National "Vasile
     Lucian                                     Alecsandri Bacau
                         Bacau                  Bacau

 219 Crutu Gheorghe      Profesor               Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Ialomita
                         Slobozia               Ialomita

 220 Csukas Levente      Director economic      Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Harghita
                         Miercurea-Ciuc         Harghita

 221 Cucinic Constanta   Prof.                  ISJ Ilfov
                         Ilfov                  Ilfov

 222 Cuciureanu Cristian Profesor               Grupul Scolar Silvic Campulung
                                                Moldovenesc
                         Campulung Moldovenesc  Suceava

 223 Cuciureanu Elena    Prof. ed. fizica       Scoala cu clasele I - VIII
                                                "M. Eminescu"
                         Sibiu                  Sibiu

 224 Curelea Rodica      Profesor               Scoala Radu Cel Mare Nr. 10
                         inspector              Targoviste
                         Targoviste             Dambovita

 225 Curpas Teodor       Prof.                  Grup scolar Unio Satu Mare
                         Satu Mare              Satu Mare

 226 Daba Constantin     Profesor               Liceul Teoretic "G. Calinescu"
                         Constanta              Constanta

 227 Dabija D. Vintila   Profesor               Scoala "Al.I. Cuza" Bacau
     Dumitru             Bacau                  Bacau

 228 Damian Dumitru      Profesor               Liceul de Arta Tulcea
                         Tulcea                 Tulcea

 229 Damo Daniela        Profesor, inspector    ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu                Gorj

 230 Dancan Alice        Profesor               Colegiul National "Iancu de
                                                Hunedoara
                         Hunedoara              Hunedoara

 231 Danes Nicolae       Profesor               Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea             Valcea

 232 Dangulea Daniela    Prof. consilier        Centrul Judetean de Asistenta
                                                Psihopedagogica Arad
                         Arad                   Arad

 233 Daradics Ladislau   Profesor               Scoala Generala "A. MURESANU"
                         Deva                   Hunedoara

 234 Dascalu Cristina    Profesor - director    Inspectoratul Scolar al
                         tehnic administrativ   Judetului Iasi
                         Iasi                   Iasi

 235 Dascalu Doina Sofia Filolog                Universitatea "Tibiscus"
                                                Timisoara
                         Timisoara              Timis

 236 Dascalu Marea       Profesor ing.          Colegiul de Agricultura si
                                                Economie, Tecuci
                         Tecuci                 Galati

 237 Dasoveanu D. Carmen Profesor               Grupul Scolar de Chimie Craiova
                         Craiova                Dolj

 238 Dau-Gaspar Valeria  Psiholog scolar        Scoala cu cls. I - VIII
                                                "Al. Rosca" Lugoj
                         Lugoj                  Timis

 239 David Geza          Profesor               Lic. Teor Tamasi Aron Odorheiu
                                                Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc      Harghita

 240 Danaila Georgeta    Profesor               Colegiul National "Nicolae
                                                Balcescu"
                         Braila                 Braila

 241 Danaricu Aurora     Sef Serviciu Resurse   Universitatea Constantin
                         Umane                  Brancusi
                         Targu Jiu              Gorj

 242 Danisor Dan Claudiu Prof. univ. dr. -      Universitatea din Craiova
                         jurist
                         Craiova                Dolj

 243 Deacu Liviu         Prof. dr.              Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca            Cluj

 244 Deleanu Alina       Profesor               Liceul de Arta
                         Constanta              Constanta

 245 Devian Augustin     Profesor               Scoala Generala Nr. 5
                         Vulcan                 Hunedoara

 246 Diac Lena           Profesor               Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                                Focsani
                         Focsani                Vrancea

 247 Diaconescu Gheorghe Profesor univ.         Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 248 Diaconescu Gheorghe Lect. univ.            Universitatea Bucuresti,
     Marius                                     Facultatea de Istorie
                         Bucuresti              Bucuresti

 249 Diaconu Maria       Profesor               Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin  Mehedinti

 250 Diatcu Eugeniu      Prof. univ. dr. ing.   Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 251 Dicu Dorel          Profesor               Liceul Teoretic Ladesti
                         Ladesti                Valcea

 252 Dima Mihai          Profesor               LIDER SINDICAL
                         Drobeta-Turnu Severin  Mehedinti

 253 Dimitriu Ionut      Profesor               Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Botosani
                         Botosani               Botosani

 254 Dinescu Nicolae     Profesor               Grup Scoala Henri Coanda
                         Rm. Valcea             Valcea

 255 Dinu Camelia        Profesor, director     Colegiul National "Ienachita
                                                Vacarescu" Targoviste
                         Targoviste             Dambovita

 256 Dinu Maria          Profesor               Colegiul National
                                                "V. Alecsandri"
                         Galati                 Galati

 257 Dinu Mariana        Profesor               Colegiul National "Gib Mihaescu"
                         Rm. Valcea             Valcea

 258 Dobos Iuliana       Profesor
                         Iasi                   Iasi

 259 Dobre Anisoara      Profesor - Director    Colegiul National "A.D. Ghica"
                         Adjunct                Alexandria
                         Alexandria             Teleorman

 260 Dobre E. Marinela   Profesor               Inspectoratul Scolar al
                                                Judetului Bacau
                         Bacau                  Bacau

 261 Dobreanu Ana        Consilier superior     Directia Judeteana a Arhivelor
                                                Nationale Harghita
                         Miercurea-Ciuc         Harghita

 262 Dobrescu Gabriela   Profesor               Liceul Teoretic "N. Stanescu"
                                                Ploiesti
                         Ploiesti               Prahova

 263 Dobrete Adina       Profesor               Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea             Valcea

 264 Dobrinescu Adriana  Profesor               Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni               Ialomita

 265 Dobrinoiu Vasile    Profesor universitar   Universitatea "Nicolae
                                                Titulescu" Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 266 Dobrota Nita        Prof. univ. dr.        Academia de Studii Economice din
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 267 Dobru Paulina       Profesor               Colegiul National
                                                M. Cantacuzino Sinaia
                         Sinaia                 Prahova

 268 Doicescu Mariana    Profesor               Colegiul National
                                                "Mircea cel Batrin"
                         Constanta              Constanta

 269 Dolean Ioan         Profesor               Scoala Nr. 21 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca            Cluj

 270 Dolghin Nicolae     Cercetator stiintific  Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 271 Dolha Gheorghe      Profesor               ISJ Ilfov
                         Ilfov                  Ilfov

 272 Domniteanu Pachita  Profesor               Liceul Pedagogic "C. Negri"
                         Galati                 Galati

 273 Dona Ion            Prof. univ. dr.        Universitatea de Stiinte
                                                Agricole si Medicina Veterinara
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 274 Donath Adela        Contabil-sef           ISJ Mures
                         Tg. Mures              Mures

 275 Donath Arpad        Prof. matematica       Gr. Sc. "Electromures"
                         Tg. Mures              Mures

 276 Dordea Aftonic      Prof. geografie        Inspectoratul Scolar Judetean
     Liviu               Medias                 Sibiu

 277 Dorobantu Nicolae   Profesor               Scoala "Eugen Ionescu"
                         Slatina                Olt

 278 Dovlete Catalina    Profesor               Gr. Sc. Agr. Dragomiresti-Vale
                         Ilfov                  Ilfov

 279 Dragomir Nicolae    Prof. Univ. Dr.        Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                   Cluj

 280 Dragan Florin Mihai Profesor               Colegiul "Al. Odobescu", Pitesti
                         Pitesti                Arges

 281 Draghici Dorina     Profesor               Colegiul National
                                                "Andrei Saguna"
                         Brasov                 Brasov

 282 Draghici Ionica     Profesor               CJAP Ilfov
                         Ilfov                  Ilfov

 283 Dragusanu Lenuta    Profesor               Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                                Focsani
                         Focsani                Vrancea

 284 Dragusoiu Gheorghe  Prof. biologie         Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Prahova
                         Ploiesti               Prahova

 285 Drimbe Onucu Mihai  Profesor               Colegiul National "Roman-Voda"
                                                Roman
                         Roman                  Neamt

 286 Drobota I. Ion      Profesor               Colegiul National "Ferdinand I"
                                                Bacau
                         Bacau                  Bacau

 287 Drondoe Grigore     Prof. univ. dr.        Universitatea
                                                Constantin Brancusi
                         Targu Jiu              Gorj

 288 Drugan Constantin   Profesor               Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea             Valcea

 289 Dudau Teodor        Profesor               Grup Scolar Economic-Adm.
                                                "Ion Barbu" Giurgiu
                         Giurgiu                Giurgiu

 290 Dudau Florentina    Institutor             Scoala nr. 10 "Petre Tutea"
                         Galati                 Galati

 291 Dumitrache Ion      Profesor               Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                                Focsani
                         Focsani                Vrancea

 292 Dumitrache Liviu    Profesor - Inspector   Colegiul Tehnic "A. Saligny"
     Pompiliu            discipline tehnice     Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede       Teleorman

 293 Dumitru Ilie        Prof. univ. dr., Decan Universitatea "G. Baritiu",
     Vicentiu                                   Brasov
                         Brasov                 Brasov

 294 Dumitru Ion         Conf. univ. dr. ing.   Universitatea
                                                Constantin Brancusi
                         Targu Jiu              Gorj

 295 Dumitru Octavian    Profesor               Scoala 1 Bragadiru
                         Ilfov                  Ilfov

 296 Dumitru Virgil      Profesor               Liceul Teoretic "G. Calinescu"
                         Constanta              Constanta

 297 Dungeanu Daniela    Profesor               Colegiul National "Petru Rares"
                                                Suceava
                         Suceava                Suceava

 298 Egyed Zsigmond-     Profesor universitar   Univ. de Medicina si Farmacie
     Emeric                                     Tg. Mures
                         Tg. Mures              Mures

 299 Eilender Iosif      Profesor               Colegiul National M. Eminescu
                         Oradea                 Bihor

 300  Elena Nuica        Profesor               Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin  Mehedinti

 301 Eliade Steliana     Profesor               Centrul Judetean de Asistenta
                                                Psihopedagogica Cluj
                         Cluj-Napoca            Cluj

 302 Emilianov           Profesor               Colegiul Comercial "Carol I",
     Paraschiva                                 Constanta
                         Constanta              Constanta

 303 Enache Gheorghe     Profesor               Colegiul National "B.P. Hasdeu"
                                                Buzau
                         Buzau                  Buzau

 304 Enache Rodica       Invatamant             Scoala Speciala Nr. 1 Ploiesti
                         specialitate
                         Ploiesti               Prahova

 305 Enache Valerica     Profesor               Scoala nr. 11 Tulcea
                         Tulcea                 Tulcea

 306 Ene Feodosia        Profesor, director     Liceul "Petru Cercel",
                                                Targoviste
                         Targoviste             Dambovita

 307 Erceanu Dida        Profesor               Liceul Pedagogic "St. Odobleja"
                         Drobeta-Turnu Severin  Mehedinti

 308 Ercuta Adrian       Profesor               Inspectoratul Scolar Judetean
                                                Ialomita
                         Slobozia               Ialomita

 309 Farkas Csaba Istvan Profesor               Grup Scolar "Puskas Tivadar"
                         Sf. Gheorghe           Covasna

 310 Farkas Ernest       Prof. lb. magh.        ISJ Mures
                         - insp. scolar
                         Tg. Mures              Mures

 311 Farkas Ferenc       Profesor               Liceul Teologic Reformat
                         Tg. Secuiesc           Covasna

 312 Farkas Istvan       Profesor               Scoala cu cls. I - VIII
                                                "Varadi Jozsef"
                         Sf. Gheorghe           Covasna

 313 Falcan Ioan         Economist - director   Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         general administrativ
                         Arad                   Arad

 314 Feier Ludovic       Prof.                  Scoala Mircea Eliade Satu Mare
                         Satu Mare              Satu Mare

 315 Fierascu Petia      Inginer Profesor       Colegiul Tehnic "A. Saligny"
                         - Director             Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede       Teleorman

 316 Filip Ioana         Prof. geografie        Inspectoratul Scolar Judetean
                         Jina                   Sibiu

 317 Filip Valentina     Profesor - Director    Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         Adjunct                Alexandria
                         Alexandria             Teleorman

 318 Firea Elena         Profesor educatie      Universitatea Ecologica,
                         fizica si sport        Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 319 Flonta Stelian      Profesor              Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu
                                               Simleu" Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 320 Florea Aurelia      Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII "Vasile
                                               Goldis" Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 321 Floricel Constantin Economist             Universitatea Romano - Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 322 Fluieras Ioan       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bihor
                         Oradea                Bihor

 323 Fodor Gheorghe      Profesor de geografie Scoala cu cls. I - VIII Nr. 2
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 324 Fulga Daniela       Profesor              Colegiul National "Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 325 Fulga Mihaela       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 326 Fulger Elena        Profesor, inspector   Centrul Judetean de Asistenta
                                               Psihopedagogica Dambovita
                         Targoviste            Dambovita

 327 Funeriu Ionel       Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 328 Gaboras Alexandru   Profesor              Liceul teoretic Bratca
                         Oradea                Bihor

 329 Gal Gyongyi         Prof.                 Col. Nat. Kolcsey F. Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 330 Gall Eugen          Director              Sc. Gen. Marton Aron Sandominic
                         Sandominic            Harghita

 331 Gall Janos          Profesor              Gr. Sc. Sover Elek Joseni
                         Joseni                Harghita

 332 Galmeanu Nicolae    Profesor              Scoala cu cls. I - VIII Cislau
                         Cislau                Buzau

 333 Galos Nicusor       Prof.                 Scoala 3 Carei
                         Carei                 Satu Mare

 334 Ganju Elena         Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 335 Garagancea Camelia  Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 336 Gavrila Emil        Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 337 Gavrila Lavinia     Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

 338 Gavrilescu Paula    Profesor              Liceul Dimitrie Cantemir Iasi
                         Iasi                  Iasi

 339 Gaitanaru Stefan    Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 340 Galusca Dan-Gelu    Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 341 Geaman Ioan         Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 342 Georgescu Anton     Profesor              Colegiul National "Anastasescu"
                                               Rosiori de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 343 Georgescu Bujor     Profesor de           Liceul de Informatica "Grigore
     George              matematica            Moisil" Timisoara
                         Timisoara             Timis

 344 Georgescu Despina   Profesor              Liceul "M. Kogalniceanu" Snagov
                         Ilfov                 Ilfov

 345 Georgescu           Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
     Milpomenia          Galati                Galati

 346 Georgescu Vasilica  Profesor              Scoala nr. 79
                         Bucuresti             Bucuresti

 347 Georgescu Violeta   Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 348 Gergely Gyorgy      Director              Lic. Teor. "Orban Balazs"
                                               Cristuru Secuiesc
                         Cristuru Secuiesc     Harghita

 349 Gerold Ecaterina    Director              Palatul Copiilor Arad
                         Arad                  Arad

 350 Ghenghea Crezant    Profesor              Colegiul National "Nicu Gane"
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 351 Gheorghe Adriana    Profesor              Grup Scolar Energetic
                         Constanta             Constanta

 352 Gheorghe Alexandru  Inginer geolog        Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 353 Gheorghe Diana      Profesor              Colegiul National "Petru Rares"
                         Bucuresti             Bucuresti

 354 Filip Gheorghe      Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 355 Gheorghescu Daniela Inginer Profesor -    Colegiul Tehnic "A. Saligny"
                         Inspector de          Rosiorii de Vede
                         Specialitate
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 356 Gheorghita Vornicu  Profesor              Liceul de Arta Octav Bancila Iasi
     Gheorghe            Iasi                  Iasi

 357 Gheorghiu Anca      Conf. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 358 Gheorghiu Dumitru   Conferentiar          Universitatea "Titu Maiorescu"
                         Universitar           Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 359 Gheorghiu Mihai     Profesor              Gr. sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 360 Gheorghiu Mircea    Profesor              Scoala nr. 24 "Sf. Arh. Mihail si
                                               Gavriil"
                         Galati                Galati

 361 Gherasim Rodica     Profesor              Liceul D. Cantemir Iasi
                         Iasi                  Iasi

 362 Gherghe Valeria     Profesor - Inspector  Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         Dezvoltare            Alexandria
                         Profesionala
                         Alexandria            Teleorman

 363 Gherghina Alexandru Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 364 Gherghinoiu         Profesor              Liceul Pedagogic
     Constantin                                "D.P. Perpessicius"
                         Braila                Braila

 365 Ghete Marieta       Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 366 Ghita Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 367 Ghita Procopie      Profesor              Grup Scolar Energetic
                         Rm. Valcea            Valcea

 368 Ghizila Petre       Profesor educatie     Inspectoratul Scolar Judetean
                         fizica                Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 369 Giosan Lucia        Jurist                Universitatea Romano - Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 370 Giuchici Monica     Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 371 Giuleanu Victor     Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 372 Goaga I. Florea     Profesor              Grupul Scolar Electroputere
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 373 Grapa Doina         Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batrin"
                         Constanta             Constanta

 374 Grecu Magdalena     Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 375 Grigoras Julieta    Profesor              Liceul Vasile Alecsandri Iasi
                         Iasi                  Iasi

 376 Grigoras Cristina   Profesor              Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

 377 Grigoras Dumitru    Profesor              Liceul de Arte "D. Cuclin"
                         Galati                Galati

 378 Grigoras Magdalena  Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Falticeni             Suceava

 379 Grigore Catalin     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Fetesti               Ialomita

 380 Grigore Daniela     Profesor              Scoala nr. 307
                         Bucuresti             Bucuresti

 381 Grigore Ecaterina   Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 382 Grigorescu Stefan   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Urziceni              Ialomita

 383 Grindeanu Ana       Profesor              Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 384 Gruia M. Neculai    Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 385 Gulias Ema          Prof.                 Pensionar. Col. Nat. Kolcse F. SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 386 Gyori Doina         Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 387 Hadji-Culea         Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
     Cristian                                  Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 388 Haidu Livia         Prof.                 Col. Nat. D. Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 389 Halga Petru         Prof. univ.           U.S.A.M.V. Iasi
                         Iasi                  Iasi

 390 Halip Ioan          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 391 Hapenciuc Aura      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 392 Hegedus Eniko       Invatator             Sc. Gen. Jozsef Attila
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 393 Herlo Gheorghe      Director adjunct      Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 394 Hittner Roza-Ana    Profesor              Colegiul National "C.D. Loga"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 395 Hora Ioan           Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 396 Horduna Elena       Profesor              Colegiul National "Gh. Rosca
                                               Codreanu" Barlad
                         Barlad                Vaslui

 397 Horelu Octavian     Profesor -            Inspectoratul Scolar Judetean
                         Inspector scolar      Braila
                         Braila                Braila

 398 Horotan Mihai       Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 399 Horsia Valer        Maistru mecanic       Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 400 Hostiuc Gheorghe    Preot                 Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 401 Hrenciu Tudor       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 402 Hriniuc Radu        Secretar sef          Universitatea de Medicina si
                         universitate          Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 403 Hristea Teodor      Filolog               Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 404 Iamandei Florin     Profesor              Grupul Scolar Agricol Focsani
                         Focsani               Vrancea

 405 Iancu Lucica        Profesor universitar  Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 406 Iancu Tudor         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 407 Ianculescu Florina  Profesor              Liceul Teoretic "Gh. Titeica"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 408 Iaru Virgil         Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 409 Ica Adrian          Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 410 Ichim Marian        Profesor              Colegiul National "I.L.
                                               Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 411 Ifrim Mihail        Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 412 Ignat Catalin       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 413 Ile Nicolae         Profesor              Gradinita Ciordas Beius
                         Beius                 Bihor

 414 Ilie Mariana        Prof. psihologie      Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 415 Iliescu Cornelia    Profesor              Colegiul Tehnic "Iosif Silimon"
                         Brasov                Brasov

 416 Iliescu Mariana     Profesor              Scoala de Muzica si Arte Plastice
                                               "Victor Karpis" Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 417 Ilies Florin        Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 418 Ilies Marieta       Prof.                 Grup scolar Unio Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 419 Ilisoi Diana        Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 420 Ioachim Magdalina   Profesor              Liceul V. Alecsandri Iasi
                         Iasi                  Iasi

 421 Adumitracesei Ioan  Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 422 Ion D. Mirela       Profesor              Grupul Scolar Electroputere
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 423 Ion Daniela         Profesor              Scoala 1 Voluntari
                         Ilfov                 Ilfov

 424 Grigore Ion         Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 425 Ion Ionel           Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 426 Ion Valerian        Profesor              Clubul Sportiv Scolar Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 427 Ionescu Cristian    Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 428 Ionescu Cristina    Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 429 Ionescu Elena       Inginer               Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 430 Ionescu Gheorghe    Profesor              Grup Scolar "D. Bolintineanu"
                                               Bolintin Vale
                         Giurgiu               Giurgiu

 431 Ionescu Ioana       Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 432 Ionescu Ion         Inginer               Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Plopeni               Prahova

 433 Ionescu Mihaela     Profesor              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 434 Ionescu Mihail      Profesor              Colegiul Agricol "Dr. C.
                                               Angelescu" Buzau
                         Buzau                 Buzau

 435 Ionescu Romeo       Prof. univ. dr.       Universitatea "Danubius" din
                                               Galati
                         Galati                Galati

 436 Ionica Maria        Profesor              Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

 437 Ionita Eugenia      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 438 Ionita Petre        Profesor              Scoala I.L. Caragiale
                         Constanta             Constanta

 439 Ionutiu Eugenia     Director              Scoala generala "Nicolae
                                               Balcescu" Arad
                         Arad                  Arad

 440 Ionutiu Stelian     Director              Grupul Scolar Ind. "Iuliu Maniu"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 441 Iordache Rozalia    Contabil              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 442 Iordache Teofil     Profesor              Colegiul National "Nicolae
                                               Balcescu"
                         Braila                Braila

 443 Iordache Titel      Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 444 Iordachescu         Profesor              Liceul Mihai Eminescu Iasi
     Lacramioara         Iasi                  Iasi

 445 Iordan Ion          Ing. geodez           Colegiul Agricol "D.P. Barcianu"
                         Sibiu                 Sibiu

 446 Iordachescu Ion     Profesor              Scoala Lungesti
                         Rm. Valcea            Valcea

 447 Iordachita Costel   Profesor              Colegiul Economic Buzau
                         Buzau                 Buzau

 448 Iorga Eni           Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "M. Eminescu"
                         Braila                Braila

 449 Iosif Bartha        Profesor - decan      Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 450 Iosub Ion           Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 451 Iosub Silvia        Profesor              Scoala nr. 11
                         Pitesti               Arges

 452 Iridon  Constantin  Prof. muzica          Palatul Copiilor si Elevilor
                         Sibiu                 Sibiu

 453 Irimescu Victoria   Profesor - director   Liceul "I.L. Caragiale", Moreni
                         Targoviste            Dambovita

 454 Irimia Iuliana      Profesor              Scoala generala
                         Prejmer               Brasov

 455 Irimia Jan          Profesor              Lic. Teoretic "M. Kogalniceanu"
                                               Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 456 Irimie Charlotte    Profesor              Colegiul  Economic "HERMES"
                                               Petrosani
                         Petrosani             Hunedoara

 457 Irimie Nicolae      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 458 Iriza Constantin    Profesor              Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"
                                               Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 459 Istrate Gabriela    Profesor - director   Lic. de Muzica Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 460 Istrate Ioana       Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 461 Istrate Ion         Profesor              Clubul Sportiv Scolar Deva
                         Deva                  Hunedoara

 462 Istrate Nicolae     Profesor              Colegiul National "I. Vacarescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 463 Istratie Romeo      Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 464 Iugulescu Mihai     Profesor              Colegiul Economic Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 465 Ivan Elisabeta       Profesor universitar  Univ. Aurel Vlaicu din Arad
                         - inginer
                         Arad                  Arad

 466 Ivanus Zoe          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 467 Ivascu Dorin        Profesor              Colegiul Tehnic "Mircea Cristea"
                         Brasov                Brasov

 468 Ivascau Nicolae     Profesor              Grup Scolar "Voievodul Gelu"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 469 Ivascu Nicolae      Profesor              Colegiul National Gh. M. Murgoci
                         Braila                Braila

 470 Izgarean Elena      Director              Grupul Scolar Savarsin
                         Arad                  Arad

 471 Jecan Eugen         Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 472 Jelescu Dorina      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 473 Jimon Ioan          Profesor              Scoala nr. 8 N. Popoviciu Beius
                         Beius                 Bihor

 474 Jinga Ioan          Prof. dr.             Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 475 Josan Domnica       Profesor              Grupul Scolar nr. 1 Suceava
                         Suceava               Suceava

 476 Kajtar Magdalena    Prof.                 Scoala Acas
                         Acas                  Satu Mare

 477 Kaposta Emeric      Director              Colegiul Tehnic de Constructii si
                                               Protectia Mediului Arad
                         Arad                  Arad

 478 Kemenski Florica    Profesor              Colegiul Economic
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 479 Kerekes Adelhaida   Profesor              Liceul Teoretic "Nicolae
                                               Balcescu" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 480 Kereki Maria        Prof. geografie       Lic. Pedagogic "M. Eminescu"
                         Tg. Mures             Mures

 481 Kis Katalin         Profesor              Clubul Copiilor si Elevilor
                                               Tg. Secuiesc
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 482 Klemens Kurth       Prof. l. germana      Inspectoratul Scolar Judetean
     Manta Christine     Sibiu                 Sibiu

 483 Knall Frederic      Prof. istorie         Liceul Teoretic "St. L. Roth"
     Helmuth Iulius      Medias                Sibiu

 484 Kovacs Dezideriu    Secretar stiintific   Univ. de Medicina si Farmacie
                         facultate             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 485 Kovacs Ileana       Secretara             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 486 Kozma Constanta     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "C. Brincoveanu"
                         Slatina               Olt

 487 Lac Mircea          Profesor              Palatul Copiilor
                         Deva                  Hunedoara

 488 Lache Stefan        Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 489 Laday Zoltan        Prof. stiinte         Liceul T. "Bolyai Farkas"
                         socio-umane
                         Tg. Mures             Mures

 490 Lajcsak Iosif       Profesor              Pensionar
                         Oradea                Bihor

 491 Lancea Silviu       Profesor              Grup Scolar "St. O. Iosif"
                         Rupea                 Brasov

 492 Laslo Simion        Prof. ist. - insp. de ISJ Mures
                         spec.
                         Tg. Mures             Mures

 493 Laszlo-Herbert Ilse Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 494 Lascu Marinella     Profesor              Colegiul National "C. Hogas"
                                               Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 495 Lazar Ilie          Profesor              Grupul Scolar "Radu Negru"
                         Galati                Galati

 496 Lazar Nicolae       Profesor              Colegiul "V. Voda", Curtea de
                                               Arges
                         Curtea de Arges       Arges

 497 Lazar Simona        Profesor - director   Grup Scolar "Alexandru Borza"
                                               Ciumbrud
                         Ciumbrud              Alba

 498 Lacatusu Ioan       Profesor - arhivist   Arhivele Nationale
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 499 Lefter Aurica       Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 500 Lele Florian        Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 501 Lica Emilia         Profesor              Colegiul National "G.M. Murgoci"
                         Braila                Braila

 502 Lint Maranda        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 503 Lint Dorin          Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 504 Livadariu Gabriela  Profesor              Grup Scolar Agricol
                         Castelu               Constanta

 505 Goras Liviu         Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 506 Luca Georgeta       Profesor de limba     Inspectoratul Scolar al Judetului
                         franceza              Timis
                         Timisoara             Timis

 507 Luca Lucian         Matematica            Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 508 Lunca Gheorghe      Profesor              Liceul "Gr. Ghica Vv." Dorohoi
                         Botosani              Botosani

 509 Lungu Ioan          Profesor              Scoala nr. 5 Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 510 Lupsa Elena         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 511 Lupsea Maria        Profesor              Scoala "S. Barnutiu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 512 Lupsor Viorel       Profesor              Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 513 Lupu Adriana        Profesor              Colegiul  Economic "E. GOJDU",
                                               Hunedoara
                         Hunedoara             Hunedoara

 514 Lupu Gabriela       Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII nr. 2
                                               Cugir
                         Cugir                 Alba

 515 Lupu Ioan Dorina    Prof. fizica          Colegiul National "Octavian Goga"
     Maria               Sibiu                 Sibiu

 516 Lupu Maria          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Vrancea
                         Focsani               Vrancea

 517 Lupu Maria          Profesor              Liceul de Arta Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 518 Lupu Viorel         Profesor              Colegiul National
                                               "TRAIAN LALESCU"
                         Hunedoara             Hunedoara

 519 Lupulescu Vasile    Conf. univ. dr. mat.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

 520 Luputiu Gabriela    Prof.                 Col. Nat. D. Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 521 Macovei Eugenia     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 522 Magdas Camelia      Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 523 Magdea Ioan         Profesor              ISJ - Scoala generala Nasaud
                         Nasaud                Bistrita-Nasaud

 524 Magureanu Mihaela   Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 525 Magyarosi Erzsebet  Prof. fiz-chimie -    Grupul Scolar
                         dir.
                         Sang. de Padure       Mures

 526 Man Magdalena       Profesor              Grup Scolar Transporturi CF
                         Brasov                Brasov

 527 Mandea Nicolae      Lector univ.          Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 528 Mandru Elena        Inspector scolar de   Inspectoratul Scolar Judetean
                         specialitate          Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 529 Manicuta I. Rodica  Profesor              Inspectoratului Scolar al
                                               Judetului Bacau
                         Bacau                 Bacau

 530 Manitiu Ioan        Medic                 Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 531 Manolache Adriana   Prof. lb. romana      Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 532 Manolache Ciprian   Profesor              Liceul Pedagogic "N. Iorga"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 533 Manolache Doina     Prof. l. romana       Scoala cu clasele I - VIII nr. 4
                         Medias                Sibiu

 534 Manole Victoria     Profesor - inspector  Grup Scolar Constr. Montaj,
                         Targoviste            Dambovita

 535 Manolovici Mircea   Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 536 Manzur Maria        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 537 Maracineanu Rodica  Profesor              Scoala nr. 4 "Mihai Eminescu"
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 538 Marchis A. Ana      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 539 Marcov Svetozar     Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

 540 Mares Florin        Profesor ing.         Grupul Scolar Transp. Cai Ferate
                         Galati                Galati

 541 Marian Adrian       Arte plastice si      Universitatea "Tibiscus"
                         decorative            Timisoara
                         Timisoara             Timis

 542 Marin Mihail        Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 543 Marin Natasa        Profesor              Liceul "Andrei Muresanu"
                         Brasov                Brasov

 544 Marinache Mihai     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 545 Marineanu Stefania  profesor              Grupul Scolar Metalurgic
                         Slatina               Olt

 546 Marinescu Minodora  Inspector scolar      Inspetoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 547 Marinescu Silvia    Profesor              Gr. Sc. "Barbu A. Stirbey" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 548 Marza Maria         Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 549 Mateescu Petre      Profesor              Seminarul Teologic "Sf. Nicolae"
                         Rm. Valcea            Valcea

 550 Matei Coralia       Prof. matematica      Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 551 Matei Macoveanu     Profesor - sef        Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         catedra ingineria
                         mediului
                         Iasi                  Iasi

 552 Matei Pamfil        Prof. univ. dr.       Universitatea "Lucian Blaga"
                                               Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 553 Macelaru Ioan       Profesor              Grup Scolar Industrie Usoara
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 554 Marcus Ioana        Profesor              Liceul Pedagogic "Gh. Sincai"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 555 Mascasan Angela     Prof. matematica      Colegiul National "Al. Papiu Il."
                         Tg. Mures             Mures

 556 Micescu Nicolae     Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 557 Miclaus Ionas       Profesor              Scoala "Horea, Closca si Crisan"
                                               Turda
                         Turda                 Cluj

 558 Micu Ioan           Profesor              Liceul Teoretic A. Lazar Oradea
                         Oradea                Bihor

 559 Mielut Florian      Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 560 Miftode Vasile      Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 561 Mihai Constanta     Contabil-sef          Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 562 Mihai Georgeta-     Profesor              Liceul cu Program Sportiv Buzau
     Paula               Buzau                 Buzau

 563 Mihai Gheorghe      Prof. univ. dr.       Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 564 Mihai Gheorghita    Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 565 Mihai Surpateanu    Prof. univ. dr.       Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie, Craiova
                         Craiova               Dolj

 566 Mihaila Georgeta    Profesor              Liceul Dimitrie Cantemir Iasi
                         Iasi                  Iasi

 567 Mihalcea Ion        Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 1
                                               "Cpt. Aviator Mircea T.
                                               Badulescu" Buzau
                         Buzau                 Buzau

 568 Mihalyfalvi Geza    Profesor              Liceul Teoretic "Mikes Kelemen"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 569 Mihutescu Emilia    Profesor              Scoala nr. 14
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 570 Miklos Mihai        Profesor              Liceul Pedagogic I. Vulcan Oradea
                         Oradea                Bihor

 571 Mila Emilia         Prof. ed. speciala    Scoala Speciala nr. 1
                         Sibiu                 Sibiu

 572 Milea Nicoleta      Profesor - inspector  Colegiul National "A.D. Ghica"
                         scolar management     Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 573 Militaru D. Ion     Profesor              Colegiul National Elena Cuza
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 574 Mirica Neculai      Profesor              Scoala "N. Titulescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 575 Miron Mihai         Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

 576 Misaila Dinu        Profesor              Grup Scolar Silvic Nasaud
                         Nasaud                Bistrita-Nasaud

 577 Mititelu Emilia     Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 578 Mituletu Ion        Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 579 Mindrescu Maria     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Anghel Saligny" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 580 Mocan Ioan          Profesor              Colegiul Tehnic "Al. Papiu
                                               Ilarian" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 581 Mocanu Elena        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 582 Mocanu Elena        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
     Viorica                                   Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 583 Mocanu Stefania     Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 584 Moisiu Maria        Profesor              Grup Scolar Agricol Palas
                         Constanta             Constanta

 585 Moldovan Victor     Profesor              Colegiul National "George Cosbuc"
     Iulian                                    Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 586 Monea Alexandru     Medic stomatolog      Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 587 Moraru Aurelia      Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 588 Moraru Draghici     Profesor
     Dorina              Miercurea-Ciuc        Harghita

 589 Motea Lina          Profesor              Colegiul National
                                               "Emil Racovita"
                         Bucuresti             Bucuresti

 590 Movileanu Lenuta    Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 591 Muntean Ironim      Profesor              Colegiul National "HCC"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 592 Munteanu Paraschiva Economist contabil-   Univ. de Medicina si Farmacie
                         sef                   Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 593 Muresan Sofronie    Profesor              Colegiul National "C. Brediceanu"
                                               Lugoj
                         Lugoj                 Timis

 594 Muscalu Emanoil     Prof. univ. dr.       Universitatea "Lucian Blaga"
                                               Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 595 Musat Radu          Profesor              Liceul de Arta "H. Darclee"
                         Braila                Braila

 596 Nagy Antal          Profesor              Liceul Teoretic Marton Aron
                                               M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 597 Nagy Edita          Prof. stiinte-sociale Casa Corpului Didactic
                         - dir.
                         Tg. Mures             Mures

 598 Nagy Geza           Profesor              Lic. Teor. Marton Aron M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 599 Nastac C.           Profesor              Inspectoratului Scolar al
     Constantin                                Judetului Bacau
                         Bacau                 Bacau

 600 Nastase A. Anghel   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 601 Neagu Costica       Profesor              Casa Corpului Didactic Focsani
                         Focsani               Vrancea

 602 Neagu Nicolae       Prof. ed. fiz. - dir. ISJ Mures
                         adm.
                         Tg. Mures             Mures

 603 Neamtu I. Mihai     Profesor              Colegiul National "C.D. Loga"
     Stefan                                    Timisoara
                         Timisoara             Timis

 604 Neata Elena         Licentiat in          Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         geografie
                         Sibiu                 Sibiu

 605 Neatu Nicolae       Profesor              Scoala Profesionala
                         Bals                  Olt

 606 Neculau C.          Profesor              Colegiul "Gheorghe Vranceanu"
     Florentina                                Bacau
                         Bacau                 Bacau

 607 Nedelcu Marius      Lector univ.          Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 608 Nedelcu Polixenia   Profesor              Liceul "Grigore Moisil" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 609 Negoita Neculai     Chimist               Grup Scolar Chimie Industriala
                         Pitesti               Arges

 610 Negreanu Angela     Prof.                 Col. Nat. I. Slavici Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 611 Negulescu Dan       Profesor              Colegiul National "G.M. Murgoci"
                         Braila                Braila

 612 Taranu Nicolae      Profesor - decan      Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 613 Nicolescu Maria     Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arte
                         Bucuresti             Bucuresti

 614 Nicolescu Mariana   Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 615 Niculescu Mauriciu  Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 616 Niculescu Tudor     Inginer               Universitatea Ecologica
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 617 Nistor Mircea       Profesor              Colegiul National "Traian
                                               LALESCU"
                         Hunedoara             Hunedoara

 618 Nitescu Olivia      Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 619 Norina Consuela     Medic stomatolog      Universitatea de Medicina si
     Forna                                     Farmacie "Gr. T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 620 Oarga Cornel        Profesor              Colegiul "D. Golescu", Campulung
                         Campulung             Arges

 621 Obogeanu M. Doina   Profesor              Colegiul National Carol I Craiova
                         Craiova               Dolj

 622 Olaru Ana           Profesor              Colegiul National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 623 Oleniuc Relu        Profesor              Clubul Sportiv Scolar Botosani
                         Botosani              Botosani

 624 Oltean Galafteon    Secretar stiintific   Univ. de Medicina si Farmacie
                         facultate             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 625 Olteanu Alexandru   Profesor universitar  Universitatea "Nicolae Titulescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 626 Olteanu Ion         Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
                         inginer
                         Craiova               Dolj

 627 Onica C.M. Stela    Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 628 Oprea Mirela        Profesor              Scoala "N. Titulescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 629 Oprescu Alexandrina Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 630 Opris Ioan          Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 631 Orendi Rozalia      Prof.                 Scoala nr. 10 Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 632 Oroveanu Anca       Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 633 Otta Dorina         Profesor              Scoala Speciala nr. 2 Dorohoi
                         Dorohoi               Botosani

 634 Otvos Ana           Prof.                 Col. Nat. D. Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 635 Paidos Ioan         Profesor              Liceul Mihai Eminescu Iasi
     Constantin          Iasi                  Iasi

 636 Pal Adrian          Profesor              Liceul de Arta Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 637 Palhegyi Pal        Profesor pensionar    Grup Scolar Kos K. Odorhei
                                               Secuiesc
                         Odorhei               Harghita

 638 Pall Gecse Mihaly   Profesor              Liceul de Arta
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 639 Pana Florin         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 640 Pana Angela         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 641 Panoschi Ileana     Profesor              Scoala Speciala
                         Brasov                Brasov

 642 Pantazescu Maria    Profesor              Inspectoratul Scolar al
                                               Municipiului Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 643 Pantelinon Anisoara Profesor              Colegiul National "Barbu Stirbei"
                         Calarasi              Calarasi

 644 Parvu Tudora        Profesor              Colegiul National
                                               "Mihai Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 645 Parvulescu S.       Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
     Nicolae             Craiova               Dolj

 646 Parvut Ion          Profesor              Liceul Pedagogic "St. Odobleja"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 647 Patac Maria         Profesor              Liceul de Arte Plastice Timisoara
                         Timisoara             Timis

 648 Paun Petra          Profesor              Scoala nr. 8 Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 649 Padureanu Cornelia  Economist             Universitatea "1 Decembrie 1918"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 650 Padureanu Mihai     Director              Scoala generala nr. 20 Arad
                         Arad                  Arad

 651 Patrascu Enache     Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 652 Patrascu Tudor      Profesor              Casa Corpului Didactic, C.N.
                                               "I.L. Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 653 Patrascanu Iordache Profesor              Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 654 Paun Decebal        Profesor - director   Grup Scolar Constructii
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 655 Pecingina-Oprian    Profesor, inspector   ISJ Gorj
     Matei-Cornel        scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 656 Peicu Aurel         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 657 Penescu Gabriela    Profesor              Scoala nr. 93
                         Bucuresti             Bucuresti

 658 Pepenel Randunel    Profesor              Liceul "Traian Lalescu" Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

 659 Petcu Dalia Marina  Filosof, jurist       Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 660 Petre Nicolae       Profesor              Liceul Teoretic Tandarei
                         Tandarei              Ialomita

 661 Petre Viorica       Inspector             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 662 Petrea Emilian      Profesor - director   Colegiul National "Avram Iancu"
                                               Campeni
                         Campeni               Alba

 663 Petrescu M. Anghel  Profesor              Colegiul National Economic
                                               Gheorghe Chitu Craiova
                         Craiova               Dolj

 664 Petrescu Zamfirica  Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 665 Condrea Petru       Economist - director  Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         general administrativ
                         Iasi                  Iasi

 666 Philippi Fridirich  Prof. geografie       Colegiul National "Samuel von
     Georg                                     Brukenthal"
                         Sibiu                 Sibiu

 667 Pintea Rodica       Profesor              Liceul "Grig. Moisil"
                         Bucuresti             Bucuresti

 668 Pintilie Corneliu   Auditor intern        Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 669 Plavitu Constantin  Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 670 Plescan Bogdan      Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
     Eduard              Iasi                  Iasi

 671 Plosceanu Alexandru Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 672 Pocol Alexandru     Profesor              Scoala "Avram Iancu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 673 Poll Emilia         Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 674 Pollnitz Ilona      Profesor metodist     Casa Corpului Didactic
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 675 Pop George          Profesor              Colegiul National "Petru Rares"
                                               Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

 676 Pop Grigore         Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 677 Pop Ioan            Prof.                 Pensionar, Scoala Ajutatoare
                         Satu Mare             Satu Mare

 678 Pop Iulia           Prof.                 Col. Nat. I. Slavici Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 679 Pop Maria           Prof.                 Col. Nat. D-na Stanca Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 680 Pop Mariana         Profesor              Centrul Logopedic Iasi
                         Iasi                  Iasi

 681 Pop Monica-Daniela  Conferentiar          Universitatea de Medicina si
                         universitar           Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 682 Pop Valeriu         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Gura Humorului        Suceava

 683 Pop Vasile          Profesor              Colegiul National <<A.T.
                                               Laurian>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 684 Popa Adriana        Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 685 Popa Aneta          Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 686 Popa C. Marin       Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 687 Popa Dorin          Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Slatina               Olt

 688 Popa M. Constantin  Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 689 Popa Mihaela        Profesor              Liceul Vasile Alecsandri Iasi
                         Iasi                  Iasi

 690 Popa Mircea Dorel   Expert                Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Dolj
                         Craiova               Dolj

 691 Popa Mircea Virgil  Lector univ.          Aca Fortelor Terestre "N.
                                               Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 692 Popenici Stefan     Cercetator principal  Institutul de Stiinte ale
                         III                   Educatiei
                         Bucuresti             Bucuresti

 693 Popescu Lucian      Profesor              Colegiul National "George Cosbuc"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 694 Popescu Aurel       Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 695 Popescu Aurelian    Conf. univ. dr., Sef  Universitatea "G. Baritiu",
     Aurelian            catedra               Brasov
                         Brasov                Brasov

 696 Popescu Constantin  Profesor              Colegiul National "Gib Mihaescu"
                         Dragasani             Valcea

 697 Popescu Dan         Medic                 Universitatea Nationala de Arte
     Cristian                                  Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 698 Popescu Doru        Profesor              Colegiul National "Radu Greceanu"
                         Slatina               Olt

 699 Popescu Ion         Institutor, inspector ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 700 Popescu Ionel       Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 701 Popescu Luminita    Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 702 Popescu Maria       Profesor              Liceul de Arta Octav Bancila Iasi
                         Iasi                  Iasi

 703 Popescu Maria       Profesor              Colegiu] National
                                               "T. Vladimirescu" Tg. Jiu
                         Tg. Jiu               Gorj

 704 Popescu Marilena    Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 6
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 705 Popescu Marin       Prof.                 ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 706 Popescu Matei       Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 707 Popescu Nicolaie    Profesor              Colegiul "I.C. Bratianu", Pitesti
     Viorel              Pitesti               Arges

 708 Popescu Victor      Profesor              Grupul Scolar Metalurgic
                         Slatina               Olt

 709 Popescu Virginia    Profesor - Inspector  Grup Scolar Agricol Alexandria
                         Fizica
                         Alexandria            Teleorman

 710 Popica Mioara       Profesor              Grup Scolar Transporturi CF
                         Brasov                Brasov

 711 Pop Teodor Ioan     Prof. istorie         Grup Scolar Constructii Masini
                                               "Independenta"
                         Sibiu                 Sibiu

 712 Posea Grigore       Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 713 Potirniche Marius   Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
     Titi                Bucuresti             Bucuresti

 714 Prajea Manuela Suzy Profesor              Colegiul National Traian
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 715 Preda Ana Maria     Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 716 Preda Elena         Profesor              Colegiul National "G.M. Murgoci"
                         Braila                Braila

 717 Predescu Ion        Profesor              Grup Scolar Economic
                         Rm. Valcea            Valcea

 718 Pricop Constantin   Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 719 Purcaru Octavian    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 720 Puscas Lucretia     Prof. istorie         Gr. Sc. "Electromures"
                         Tg. Mures             Mures

 721 Puscas Teodor       Profesor              Scoala Gimnaziala nr. 1 Simleu
                                               Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 722 Rabiniuc Alexandra  Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 723 Rada Danut          Prof. univ.           Univ. Europeana "Dragan" Lugoj
                         Lugoj                 Timis

 724 Radu Alexandrina    Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 11
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 725 Radu Daniel         Profesor - Inspector  Scoala cu cls. I - VIII "Mihai
                         Educatie Fizica si    Eminescu" Rosiorii de Vede
                         Sport
                         Rosiori de Vede       Teleorman

 726 Radu Ioan           Profesor universitar  Univ. Aurel Vlaicu din Arad
                         (inginer) - prorector
                         Arad                  Arad

 727 Radu Nicolae        Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 728 Radut Eugen         Contabil sef          Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Dolj
                         Craiova               Dolj

 729 Rafiroiu A. Anca    Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 730 Rapa Marilena       Profesor              Colegiul Economic "V. Madgearu"
                         Galati                Galati

 731 Rapeanu Luminita    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 732 Rata GH. Gheorghe   Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 733 Raducu Aurelian     Profesor              Colegiul "Al. Odobescu", Pitesti
                         Pitesti               Arges

 734 Radulescu Iulian    Profesor              Club Sportiv Scolar Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 735 Rizea Constantin    Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 736 Rizon Constantin    Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Pitesti               Arges

 737 Rodica Cuciureanu   Farmacist             UMF "Gr.T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 738 Rojanschi Vladimir  Inginer               Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 739 Romascu Niculae     Profesor - matematica Grupul Scolar Industrial "Stefan
                                               Procopiu" Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 740 Rosu Elisaveta      Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 741 Rosu Gheorghe       Prof. univ. dr.       Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 742 Rotariu Constantin  Profesor              Colegiul National Economic "F.S.
                                               Nitti" Timisoara
                         Timisoara             Timis

 743 Rotche Horia        Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Cugir                 Alba

 744 Rotundu Elvira      Profesor              Liceul Negruzzi Iasi
                         Iasi                  Iasi

 745 Rozsnyai Arpad      Profesor              Liceul Teoretic "Nagy Mozes"
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 746 Runceanu Adrian     Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 747 Rusu Venera Mariana Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 748 Rusu Viorica        Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 749 Sandor Denes        Profesor pensionar    Liceul Arta "Nagy Istvan" M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 750 Sandu Costache      Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 751 Sandu Daniela       Profesor              Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

 752 Sanislav Alexandru  Profesor              Liceul Teoretic O. Ghibu Oradea
                         Oradea                Bihor

 753 Savin G. Mihaela    Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 754 Savu Corneliu       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Anghel Saligny" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 755 Sacarea Ioan        Prof. matematica      Grup Scolar "P. Maior"
                         Reghin                Mures

 756 Sandoi T. Lucian    Profesor              Liceul Tudor Arghezi Craiova
                         Craiova               Dolj

 757 Saracut Comanescu   Profesor              Liceul Pedagogic "Gh. Sincai"
     Teodor                                    Zalau
                         Zalau                 Salaj

 758 Schmidt Francisc    Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 759 Scurtu Ion          Prof. univ. dr./      Univ. "Constantin Brancoveanu"
                         inginer               Pitesti
                         Braila                Braila

 760 Scurtu Petru        Instructor            Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 761 Selagea Radu        Profesor - director   Colegiul National "IMC" Blaj
                         Blaj                  Alba

 762 Sepsi Iosif         Profesor              Liceul de Arta "Ioan Sima" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 763 Sibisteanu C. Livia Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
     Liliana                                   Bacau
                         Bacau                 Bacau

 764 Silaghi Marin       Profesor              Clubul Sportiv Scolar Zalau
                         Zalau                 Salaj

 765 Silvia Cerne        Economist - director  Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         financiar - contabil
                         Iasi                  Iasi

 766 Simiantu Eugenia    Profesor              Colegiul Economic Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 767 Simion A. Polixenia Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 768 Simion Emil         Prof. dr.             Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj-Napoca           Cluj

 769 Simion Radu         Profesor - Inspector  Lic. Teoretic "Marin Preda" Turnu
                         Socio-Umane           Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 770 Simionescu Niculina Profesor, director    Colegiul National "Constantin
                                               Carabela" Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 771 Simulescu Adriana   Profesor              Lic. de Informatica "Grigore
                                               Moisil" Timisoara
                         Timisoara             Timis

 772 Sitaru Dorin        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Hunedoara
                         Deva                  Hunedoara

 773 Sitaru Viorica      Profesor              Scoala generala "ANDREI MURESANU"
                         Deva                  Hunedoara

 774 Soare Nicolae       Profesor              Colegiul National "A.I. Cuza"
                         Corabia               Olt

 775 Soare Veronica      Profesor              Liceul Pedagogic Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 776 Sofian Adriana      Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 777 Solomon Niculai     Profesor              Scoala nr. 6 Vaslui
                         Vaslui                Vaslui

 778 Somesan Cristina    Prof. fiz. - insp.    ISJ Mures
                         scolar
                         Tg. Mures             Mures

 779 Sora Daniel         Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 780 Soriteu Emilia      Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 781 Stan Aurica         Profesor              Colegiul National "Roman-Voda"
                                               Roman
                         Roman                 Neamt

 782 Stan Ioan           Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 783 Stan Lucian         Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Prahova
                         Ploiesti              Prahova

 784 Stan P. Gabriel     Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Bacau                 Bacau

 785 Stan Viorel         Profesor              Colegiul National "Roman-Voda"
                                               Roman
                         Roman                 Neamt

 786 Stanciu Gherghina   Profesor - Inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 787 Stanciu Ion         Profesor              Grup Scolar "Henri Coanda"
                         Rm. Valcea            Valcea

 788 Stanciu Laura       Bibliotecar           Lic. Teoretic "W. Shakespeare"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 789 Stanciu Leontin     Lector univ.          Aca Fortelor Terestre "N.
                                               Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 790 Stanciu Vitalie     Profesor              Grup Scolar Industrial
                                               Constructii Masini
                         Bals                  Olt

 791 Stancu Alexandru    Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 792 Stanoiu Florin      Profesor - Director   Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 793 State Melu          Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                         Galati                Galati

 794 Stanculeanu         Profesor              Liceul de Arta "Margareta
     Constantin                                Sterian" Buzau
                         Buzau                 Buzau

 795 Stanculescu Sorin   Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 796 Steiner Gertrude    Profesor              Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 797 Stiger Simona       Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 798 Stoian Letitia      Profesor              Colegiul National "I. Hasdeu"
                                               Lugoj
                         Lugoj                 Timis

 799 Stoianovici         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
     Gheorghe                                  Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 800 Stoica Olimpia      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 801 Stoica Relu         Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 802 Stoicescu Florica   Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 803 Stratan Valeria     Profesor              Colegiul National "G.M. Murgoci"
                         Braila                Braila

 804 Stroe Mihai         Profesor              Colegiul "Henri Coanda" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 805 Suciu Ioan          Prof. fiz.- director  Lic. "A. Barseanu"
                         Tarnaveni             Mures

 806 Suciu Ioan Petru    Prof. univ. dr.       Universitatea "G. Baritiu",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

 807 Suciu Ion Elena     Prof. l. engleza      Colegiul National "Gheorghe
     Maria                                     Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

 808 Suciu Maria         Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 809 Sultanescu Marcel   Profesor              Liceul Teoretic "Al. Marghiloman"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 810 Surdu F. Ioan       Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 811 Susman Valeriu      Profesor              Colegiul National "HCC" Alba
                                               Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 812 Szabo Stefan        Profesor              Colegiul National "Simion
                                               Barnutiu" Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 813 Szasz Franscisc     Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 814 Szatmari Smaranda   Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 815 Szilagyi Miklos     Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 816 Szocs Daniel        Profesor              Liceul Teoretic Mikes Kelemen
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 817 Sandor Petru        Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Timis
                         Timisoara             Timis

 818 Sandru Ilie         Profesor
                         Toplita               Harghita

 819 Sandru Marius       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 820 Sandru Valeria      Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Rm. Valcea            Valcea

 821 Selaru Ileana       Profesor              Liceul Pedagogic "C. Negri"
                         Galati                Galati

 822 Serban Dimitrie     Decan al Facultatii   Univ. Nationala de Muzica din
     Soreanu             de Interpretare       Bucuresti
                         Muzicala
                         Bucuresti             Bucuresti

 823 Serban Ruxanda      Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

 824 Serbu Florin        Profesor              Grup Scolar "Carmen Sylva"
                         Eforie Sud            Constanta

 825 Stefan Cornel       Prof. matematica -    Gimn. "George Cosbuc"
                         dir.
                         Tg. Mures             Mures

 826 Stefanian Violeta   Profesor              Colegiul Tehnic "Tomis"
                         Constanta             Constanta

 827 Tabara Camelia      Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 828 Tacoi Alexandru     Prof. chimie          Scoala cu clasele I - VIII nr. 21
     Alexandru           Sibiu                 Sibiu

 829 Tamas Sergiu        Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 830 Tanase Claudia      Profesor              Grup Scolar Metalurgic Iasi
                         Iasi                  Iasi

 831 Tanase Renee        Profesor              Colegiul National "Ion Maiorescu"
                                               Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

 832 Tanko Viorica       Profesor              Scoala generala nr. 6
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 833 Tarziu Horia Sorin  Sef de lucrari        Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 834 Tanasa Theodora     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 835 Tanase Zamfir       Inginer               Grupul Scolar Industrie Usoara
     Corina              Medias                Sibiu

 836 Tarau Nicolae       Profesor              Liceul Teoretic "Ion Agarbiceanu"
                                               Jibou
                         Jibou                 Salaj

 837 Tarcatu Doina       Prof. lb. engleza     Colegiul National "Unirea"
                         Tg. Mures             Mures

 838 Tataru Theodor      Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 839 Tecar Sorina        Economist, contabil   Universitatea de Medicina si
                         sef                   Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 840 Tecau Felicia       Profesor              Scoala nr. 4
     Cristina            Pitesti               Arges

 841 Teiusanu Ion        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 842 Teodorescu Angelica Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 843 Teodorescu Emil     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII "Ion
                                               Basgan" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 844 Teodorescu Rodica   Profesor              Scoala nr. 3 Piatra Neamt
                         Piatra Neamt          Neamt

 845 Terente I. Neculai  Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 846 Tetiva Marian       Profesor              Colegiul National "Gheorghe Rosca
                                               Codreanu" Barlad
                         Barlad                Vaslui

 847 Rudica Tiberiu      Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 848 Tilea Ion           Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 849 Timofte Cristina    Profesor              Liceul Grigore Moisil Iasi
                         Iasi                  Iasi

 850 Timofte Liliana     Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Constanta             Constanta

 851 Tirla Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 852 Tiugan Nicoleta     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 6
                         Caracal               Olt

 853 Todericiu Nicolae   Prof. univ. dr.       Universitatea "Lucian Blaga"
                                               Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 854 Todericiu Ramona    Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 855 Tokes Bela          Profesor universitar  Univ. de Medicina si Farmacie
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 856 Tolos Marin         Profesor              Colegiul National "Radu Greceanu"
                         Slatina               Olt

 857 Toma Corina         Profesor              Liceul de Informatica "Tiberiu
                                               Popoviciu" Cluj N.
                         Cluj-Napoca           Cluj

 858 Toma Constantin     Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 859 Toma Mihai          Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 860 Toth Marta          Profesor              Liceul Teoretic Ady Endre Oradea
                         Oradea                Bihor

 861 Toth Zoltan         Profesor              Clubul Sportiv Scolar Petrosani
                         Petrosani             Hunedoara

 862 Totharsanyi Sandor  Profesor              Scoala Normala Benedek Elek
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 863 Trandafir Nicu      Prof. univ.           Univ. Europeana "Dragan" Lugoj
                         Lugoj                 Timis

 864 Triculescu Ioana    Profesor              Liceul "Grig. Moisil"
                         Bucuresti             Bucuresti

 865 Troie Gheorghe      Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 866 Truta Nicolae       Profesor              Palatul Copiilor Slatina
                         Slatina               Olt

 867 Tudorache Dumitru   Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 868 Tuduce Florian      Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 869 Turcanu Ghiorghe    Profesor              Colegiul National "G.M. Murgoci"
                         Braila                Braila

 870 Turcu Iuliana       Profesor              Colegiul National "Vladimir
                                               Streinu", Gaesti
                         Targoviste            Dambovita

 871 Turean Ioan Maria   Prof. l. franceza     Inspectoratul Scolar Judetean
                         Sibiu                 Sibiu

 872 Tutescu A. Nelu-    Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Lucian                                    Craiova
                         Craiova               Dolj

 873 Tuzson Zoltan       Profesor              Liceul Teol. Ref. Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 874 Tarcomnicu Nicolae  Profesor - director   Liceul "I.C. Visarion", Titu
                         Targoviste            Dambovita

 875 Tent Viorel         Profesor              Scoala nr. 8 "A. Iancu" Oradea
                         Oradea                Bihor

 876 Ticuleanu Elena     Profesor              Liceul Teoretic Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 877 Tifrea Eleonora     Profesor              Colegiul Tehnic "Aurel Vijoli"
                         Fagaras               Brasov

 878 Tiganescu Eugen     Prof. univ. dr.       Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 879 Tira Ioan Grigore   Lect. univ. dr.,      Universitatea "G. Baritiu",
     Leon                Director departament  Brasov
                         Brasov                Brasov

 880 Totea Georgeta      Profesor              Grup Scolar Industrial
                         Rasnov                Brasov

 881 Udeanu Gheorghe     Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 882 Udriste Michaela    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 883 Ujvarosi Brezeanu   Profesor              Scoala cu cl. I - VIII "Varadi J"
     Marinela            Sf. Gheorghe          Covasna

 884 Ungar Nicolae       Profesor              Liceul de Arta Resita
                         Resita                Caras-Severin

 885  Ungureanu Dan      Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 886 Ungureanu Octavian  Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 887 Untanu Maria        Profesor              Palatul Copiilor Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 888 Urcan Dorina Ana    Educatoare            Gradinita nr. 44
                         Sibiu                 Sibiu

 889 Ureche Lazar        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean -
                                               titular Col. Nat. Rebreanu
                                               Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 890 Ursu Moise          Profesor              Colegiul National "TRAIAN
                                               LALESCU"
                         Hunedoara             Hunedoara

 891 Uta Ana             Profesor - director   Liceul "I. H. Radulescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 892 Valentina Sandu-    Prodecan al           Univ. Nationala de Muzica din
     Dediu               Facultatii de         Bucuresti
                         Compozitie,
                         Muzicologie si
                         Pedagogie muzicala
                         Bucuresti             Bucuresti

 893 Valman Constantin   Profesor              Liceul "Tudor Vladimirescu"
                         Draganesti            Olt

 894 Vancsa Kato         Profesor              Liceul Teoretic "Mikes Kelemen"
                         Sf. Gheorghe          Covasna

 895 Vartolomei Vasile   Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 896 Vasilache Gheorghe  Profesor              Scoala "Tudor Pamfile"
                         Tepu                  Galati

 897 Vasile Gantolea     Prodecan al           Univ. Nationala de Muzica din
                         Facultatii de         Bucuresti
                         Interpretare
                         muzicala
                         Bucuresti             Bucuresti

 898 Vasile Gheorghe     Profesor              Liceul "Mihai Eminescu" Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 899 Vasile Nicolai      Profesor              Colegiul Agricol "Dr. C.
                                               Angelescu" Buzau
                         Buzau                 Buzau

 900 Vasilescu Liviu     Profesor - inspector  Scoala nr. 1 Moreni
                         management
                         Targoviste            Dambovita

 901 Vasiliu Dan Anton   Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 902 Vasiliu Georgeta    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 903 Vasiliu Rodica      Profesor              Scoala nr. 49
                         Bucuresti             Bucuresti

 904 Vasiliu Rodica      Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 905 Vasiliu Viorel      Profesor              Clubul Scolar Sportiv Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 906 Vasloban Valentin   Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 907 Vataman Radu        Medic stomatolog      UMF "Gr.T. Popa" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 908 Vatzulik Boris      Profesor              Liceul Teoretic
                                               "Diaconovici-Tietz" Resita
                         Resita                Caras-Severin

 909 Velencei Melinda    Profesor              Grup Scolar "Baroti Sz. David"
                         Baraolt               Covasna

 910 Verdes Ilie         Profesor              Grupul Scolar Forestier Focsani
                         Focsani               Vrancea

 911 Verdes Marinela     Profesor              Liceul Teoretic Ocna Mures
                         Ocna Mures            Alba

 912 Vetro Andras        Profesor              Liceul Teoretic Nagy Mozes
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 913 Veteleanu Alina     Profesor              Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

 914 Vidu Livia          Sef lucrari dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 915 Vieru Elena         Profesor              Scoala "T. Vladimirescu"
                         Dragasani             Valcea

 916 Vilhem Doru         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 917 Visan Dobre Gica    Profesor              Liceul Teoretic "Marin Preda"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 918 Visan Mihai         Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Caras-Severin
                         Resita                Caras-Severin

 919 Viticu Dumitru      Prof. univ. dr.       Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               din Suceava
                         Suceava               Suceava

 920 Vilceanu Paul       Profesor              Colegiul "Zinca Golescu", Pitesti
                         Pitesti               Arges

 921 Vintur Tatiana      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 922 Vlad Georgie Daniel Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 923 Vlad Madalina       Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Judetean
                         scolar                Braila
                         Braila                Braila

 924 Vladioniu Gheorghe  Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Mehedinti
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 925 Vlaicu Liviu        Profesor              Colegiul National "Silvania"
                                               Zalau
                         Zalau                 Salaj

 926 Vlasin Ioan         Profesor - director   Scoala cls. I - VIII Ighiu
                         Ighiu                 Alba

 927 Voica Nicolae       Prof. univ. dr. -     Universitatea din Craiova
                         inginer
                         Craiova               Dolj

 928 Vornic Roxana       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
     Antoaneta                                 "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 929 Zaharescu Magdalena Inginer chimist       Grup Scolar Chimie
                         Pitesti               Arges

 930 Zaharia Adrian      Profesor              Scoala nr. 7 Dorohoi
     Danut               Dorohoi               Botosani

 931 Zaharia Aurel       Profesor              Liceul Pedagogic Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 932 Zaharia Claudia     Profesor, inspector   ISJ Gorj
                         scolar
                         Tg. Jiu               Gorj

 933 Zaharia Corneliu    Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 934 Zamfirache Elena    Profesor, director    Liceul Baleni
                         Targoviste            Dambovita

 935 Zamfirescu Vasile   Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 936 Zaplanic Ladislau   Prof. l. germana      Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
     Brigita Gabriela    Sibiu                 Sibiu

 937 Zara Ion            Profesor              Scoala generala
                         Mandra                Brasov

 938 Zarnescu Horatiu    Profesor univ.        Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 939 Zimnicaru           Profesor              Colegiul National "Ion Maiorescu"
     Paraschiva                                Giurgiu
                         Giurgiu               Giurgiu

    ANEXA 5

    Medalia "Meritul pentru Invatamant" clasa I

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Abaluta Emanuel     Analist programator   Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

   2 Abrudan Ioan        Prof. Univ. Dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

   3 Achim Diana         Profesor              Colegiul Tehnic de Constructii si
                                               Protectia Mediului Arad
                         Arad                  Arad

   4 Aghiciuc Monica     Educatoare            Gradinita P. P. 19 Timisoara
                         Timisoara             Timis

   5 Aghinitei Olga      Institutor            Scoala nr. 7 Dorohoi
                         Botosani              Botosani

   6 Albert Judit        Profesor pensionar    Lic. Teor. Tamasi Aron Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

   7 Alexandrescu Gelu   Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

   8 Alexandrescu Radu   Profesor              Scoala nr. 2
                         Rm. Valcea            Valcea

   9 Almasan Elisabeta   Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  10 Anastasiu Gh.       Profesor              Scoala nr. 1 Comanesti
     Constantin          Comanesti             Bacau

  11 Ancateu Olimpia     Profesor              Colegiul National "Elena Ghiba
                                               Birta" Arad
                         Arad                  Arad

  12 Andrasi Zoia        Educatoare            Inspectoratul Scolar Covasna
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  13 Andrea Vasile       Profesor              Colegiul National "Emil Racovita"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  14 Andrei Gh. Gabriel  Profesor              Colegiul National "Gheorghe
                                               Vranceanu" Bacau
                         Bacau                 Bacau

  15 Andritoiu Nicolae   Profesor              Liceul Teoretic "M. Eminescu"
                         Constanta             Constanta

  16 Andronovici         Prof. univ. dr.       Universitatea "Petre Andrei" din
     Constantin                                Iasi
                         Iasi                  Iasi

  17 Angelescu Ildico    Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batran"
                         Rm. Valcea            Valcea

  18 Anghel Gh. Laura    Profesor              Colegiul Pedagogic "Stefan cel
                                               Mare" Bacau
                         Bacau                 Bacau

  19 Anistoroaie Rodica  Administrator         Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

  20 Antal Eva           Educatoare            Gradinita nr. 1 Covasna
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  21 Anton Doina         Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Pitesti               Arges

  22 Anton Mihaela       Profesor              Colegiul "C. Carabella"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  23 Anton Szekely       Conf. univ.           Universitatea Nationala de Arta
     Liudmila                                  Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  24 Antoni Ionel        Invatator             Liceul Teoretic Faget
                         Timisoara             Timis

  25 Arghirescu Aurelia  Institutor            Scoala cu cls. I - VIII "Stefan
                                               cel Mare" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  26 Ariton Nicolae      Profesor              S.A.M. Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  27 Arpinte Angela      Invatator             Liceul Pedagogic "N. Iorga"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  28 Arsenov Branco      Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

  29 Arsin Vera          Invatator             Liceul Teoretic "D. Obradovici"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  30 Asavei Gh. Gheorghe Profesor              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

  31 Avramut Otilia      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  32 Baciu Maria         Invatator             Scoala M. Sadoveanu Intorsura
                                               Buzaului
                         Intorsura Buzaului    Covasna

  33 Balaciu Nica        Invatator             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

  34 Balint Stefan       Prof. bio. - dir.     Liceul Teoretic "Bolyai Farkas"
                         Tg. Mures             Mures

  35 Baltac Mariana      Invatator             Scoala nr. 2 Chirnogi
                         Chirnogi              Calarasi

  36 Bancos Veronica     Prof.                 Scoala nr. 7 SM
                         Satu Mare             Satu Mare

  37 Barabas Angela      Bibliotecar           Casa Corpului Didactic Oradea
                         Oradea                Bihor

  38 Barbu Angeliea      Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  39 Barbu Constantin    Invatator             Scoala nr. 11 Botosani
                         Botosani              Botosani

  40 Barbu Ion           Invatator             Scoala Speciala
                         Bals                  Olt

  41 Barleanu Alexandra  Educatoare -          Gradinita "Ion Creanga"
                         Directoare            Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  42 Barta Maria         Profesor              Sc. Norm. Benedek Elek Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  43 Bartos Ladislau     Director              Gr. Sc. Zeyk D. Cristuru Secuiesc
                         Cristuru Secuiesc     Harghita

  44 Batiste Jenica      Educator              Gradinita nr. 3 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  45 Baltateanu Nicolae  Conf. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  46 Banaduc Ilie        Profesor              Clubul Sportiv Scolar Orsova
                         Orsova                Mehedinti

  47 Bancila Sorin       Asistent Universitar  Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

  48 Bazavan Larisa      Invatator             Scoala "T. Caragiu" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

  49 Beldean Monica      Telefonista           Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  50 Belibov Laura       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 43
                                               UNESCO
                         Constanta             Constanta

  51 Berea Aurel         Economist             Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  52 Bereteu Radu        Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

  53 Birca Mariana       Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 5
                         Slatina               Olt

  54 Biris Octavian      Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  55 Bizau Adriana       Prof.                 Scoala 2 SM
                         Satu Mare             Satu Mare

  56 Blagutiu Liviu      Institutor            Scoala cu clasele I - VIII nr. 15
     Cornelia            Sibiu                 Sibiu

  57 Boldura Georgeta    Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  58 Bordean Ioan        Invatator - inspector Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia            Alba

  59 Borgovan Ioan       Prof. pensionar       Gimn. "Vasile Moldovan"
                         Tarnaveni             Mures

  60 Boricean Eleana     Invatator             Inspectoratul Covasna
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  61 Borodea Gabriela    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

  62 Both Magdolna       Profesor              Liceul "Aprily Lajos"
                         Brasov                Brasov

  63 Brad Ioan           Profesor - director   Grup scolar "Timotei Cipariu"
                                               Blaj
                         Blaj                  Alba

  64 Branea Cristina     Prof. biologie - dir. Colegiul National "Unirea"
                         Tg. Mures             Mures

  65 Bratu Victor        Profesor              Liceul Teoretic "I.C.
                                               BRATIANU"
                         Hateg                 Hunedoara

  66 Bratean Mircea      Ofiter                Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

  67 Broos Karl          Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Garbova
                         Garbova               Alba

  68 Bucea Veronica      Institutor            Scoala cu cls. I - VIII nr. 11
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

  69 Bucinschi Vasile    Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  70 Bucur Elena         Institutor            Liceul Pedagogic <<N. Iorga>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  71 Budai Silvia        Profesor              Scoala Gimnaziala Poiana Blenchii
                         Poiana Blenchii       Salaj

  72 Buday Andrei        Secretar sef          Universitatea de Medicina si
                         prorectorate          Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  73 Bujor Lia           Secretara             Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  74 Bularca Maria       Invatator             Scoala 6 Sfantu Gheorghe
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  75 Bunea Marian        Profesor              Colegiul National "Gib Mihaescu"
                         Dragasani             Valcea

  76 Bungau Rodica       Economist             Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

  77 Burcea Nicolae      Profesor              Colegiul Tehnic "A. Saligny"
                                               Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

  78 Burchiu Victor      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  79 Burdoaza Vasile     Profesor              Scoala "Take Ionescu"
                         Rm. Valcea            Valcea

  80 Burlea Anisoara     Profesor              Colegiul National "I. Vacarescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  81 Bura Ana            Educatoare            Gradinita PP 5 Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

  82 Busu G. Laurentiu   Profesor              Liceul de Arta Marin Sorescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

  83 Buta Anton          Profesor              ISJ - Colegiul National "Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  84 Butnar              Ajutor programator    Universitatea de Medicina si
     Olimpia-Maria                             Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  85 Buttuceanu          Profesor              Liceul Teoretic "Ovidius"
     Laurentiu Ioan      Constanta             Constanta

  86 Calin Marcela       Educator              Gradinita cu Program Prelungit
                                               Modelu
                         Modelu                Calarasi

  87 Campan Verginia     Serv. salarizare      Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

  88 Campian Vasile      Prof. Univ. Dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

  89 Caraba Ioan         Bibliotecar           Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  90 Caracaleanu Ion     Prof. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu-Jiu             Gorj

  91 Caraghinov Stefan   Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8 Mihu
                                               Dragomir
                         Braila                Braila

  92 Cardas Dan          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

  93 Cartau Gheorghe     Invatator             Inspectoratul Scolar Judetean
     Ioan                Sibiu                 Sibiu

  94 Calueanu Dumitru    Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  95 Capraru Constantin  Tehnician             Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  96 Caraus Marian       Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  97 Carunta Elena       Invatator             Scoala cu cls. I - VIII "Lucian
                                               Blaga" Ocna Mures
                         Ocna Mures            Alba

  98 Catarig Teofil      Prof. Univ. Dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

  99 Ceaca Alexandru     Profesor              Grup Scolar "Ioachim Pop" Ileanda
                         Ileanda               Salaj

 100 Cernica Ana         Educatoare            Gradinita nr. 53 Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 101 Cherciu Rodica      Profesor              Colegiul National T. Vianu
                         Bucuresti             Bucuresti

 102 Chertes Corina      Profesor              Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 103 Chirea Georgeta     Invatator             Scoala nr. 2 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 104 Chirigiu M.         Profesor              Colegiul National Elena Cuza
     Rodica-Geanina      Craiova               Dolj

 105 Chis Dorina         Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 106 Chivarean Radu      Profesor              Scoala Generala
                         Ghimbav               Brasov

 107 Cioara Maria        Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 28 Oradea
                         Oradea                Bihor

 108 Ciobota Ileana      Prof. bio. pensionar  Grup Scolar "Gh. Marinescu"
                         Tg. Mures             Mures

 109 Ciocilteu Alexandru Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 110 Ciovica Maria       Profesor              Palatul Copiilor
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 111 Cipu Maria          Profesor              Scoala Speciala nr. 1
                         Constanta             Constanta

 112 Ciucur Elena        Profesor universitar  Universitatea "Nicolae Titulescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 113 Cirstea Elena       Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII
                                               "G. Poboran"
                         Slatina               Olt

 114 Closs Luiza Paula   Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 115 Cochino Adela       Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8 Mihai
                                               Eminescu
                         Braila                Braila

 116 Cocris Vasile       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 117 Cojanu Maria        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII "Ion
                                               Basgan" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 118 Colban Gheorghe     Profesor              Colegiul National "Eudoxiu
                                               Hurmuzachi" Radauti
                         Radauti               Suceava

 119 Comanescu Adriana   Profesor              Scoala Ramesti
                         Horezu                Valcea

 120 Comanescu Maria     Invatator             Scoala nr. 23 Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 121 Comanescu Valerian                        Inspectoratul Scolar Valcea
                                               Valcea

 122 Condeescu Elena     Secretar              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 123 Constantin Adina    Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 124 Constantin Eliza    Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 125 Constantinescu      Profesor, director    Scoala nr. 9 Targoviste
     Elisabeta           Targoviste            Dambovita

 126 Constantinescu      Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
     Virgil              Bucuresti             Bucuresti

 127 Copel Moscu         Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 128 Coreschi Eugenia    Profesor              Colegiul Tehnic Henri Coanda
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 129 Corocaescu Ioan     Maistru               Centrul Scolar Suceava
                         Suceava               Suceava

 130 Cosma Ioan Vasile   Prof. istorie         Scoala cu clasele I - VIII nr. 18
                         Sibiu                 Sibiu

 131 Cosma Petre Marius  Lect. univ. drd.      Universitatea "G. Baritiu" Brasov
     Daniel              Brasov                Brasov

 132 Costandache Mihaela Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 133 Costara Cristina    Profesor              Clubul Sportiv Scolar nr. 1
                                               Constanta
                         Constanta             Constanta

 134 Costea Ioan         Profesor              ISJ - Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 135 Cosnita Petru       Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 136 Cotleanu Viorel     Profesor              Colegiul Tehnic "Mircea Cristea"
                         Brasov                Brasov

 137 Craciun Rodica      Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8
                                               Mihai Eminescu
                         Braila                Braila

 138 Craciunescu Laurian Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 139 Craciunescu Mareta  Profesor              Grupul Scolar DECEBAL
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 140 Cretu Emil          Prof. Univ. Dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 141 Cretu Florin        Profesor              Grupul Scolar "Latcu Voda" Siret
                         Siret                 Suceava

 142 Crihana Luminita    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                         Galati                Galati

 143 Cristea Ioana       Institutor            Gradinita nr. 7 Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 144 Cristescu Ion       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 145 Cristescu Tamara    Profesor, inspector   Scoala T. Vladimirescu Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 146 Cristici Valeria    Invatator - Inspector Scoala cu cls. I - VIII "Mihai
                         Scolar invatamant     Viteazul" Alexandria
                         Primar
                         Alexandria            Teleorman

 147 Crisan Maria        Economist             Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 148 Crivac Mihaela      Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 149 Croitoru Aurora     Profesor              Liceul Teoretic "C. Noica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 150 Cruceanu S.         Profesor              Colegiul National "Vasile
     Viorel - Lucian                           Alecsandri" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 151 Csatari Maria       Educatoare            Gradinita nr. 2 Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 152 Cuciureanu Cristian Profesor              Grupul Scolar Silvic Campulung
                                               Moldovenesc
                         Campulung Moldovenesc Suceava

 153 Cuciureanu Elena    Prof. ed. fizica      Scoala cu clasele I - VIII
                                               "M. Eminescu"
                         Sibiu                 Sibiu
 154 Cucu Vasile         Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 155 Culea Laurentia     Educator              Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 2 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 156 Curelea Rodica      Profesor,             Scoala Radu Cel Mare nr. 10
                         inspector             Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 157 Dabija D. Vintila   Profesor              Scoala Al.I. Cuza Bacau
     Dumitru             Bacau                 Bacau

 158 Damian Dumitru      Profesor              Liceul de Arta Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 159 Damian Sofia        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 25
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 160 Dancan Alice        Profesor              Colegiul National "Iancu de
                                               Hunedoara"
                         Hunedoara             Hunedoara

 161 Daradics Ladislau   Profesor              Scoala Generala "A. MURESANU"
                         Deva                  Hunedoara

 162 Deleanu Alina       Profesor              Liceul de Arta
                         Constanta             Constanta

 163 Demeny Paraschiva   Profesor              Colegiul National "Bethlen Gabor"
                                               Aiud
                         Aiud                  Alba

 164 Diaconita           Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
     Florentina                                Vidra
                         Vidra                 Vrancea

 165 Diaconu Ana         Educatoare            Gradinita PP 2 Moldova Noua
                         Moldova Noua          Caras-Severin

 166 Diaconu Mihaela     Invatator             Scoala cu cls. I - VIII nr. 10
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 167 Dica Maria          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 168 Dima Daniele        Profesor              Grup Scolar M. Sebastian
                         Braila                Braila

 169 Dinu Mihaela        Profesor de geografie Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 170 Dinu Vasile         Profesor              Scoala nr. 4
                         Pitesti               Arges

 171 Dobre Anisoara      Profesor - Director   Colegiul National "A.D. Ghica"
                         Adjunct               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 172 Dobrican Gheorghe   Jurist                Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 173 Dobrila Maria       Educatoare            Gradinita nr. 4 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 174 Dobrinescu Adriana  Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 175 Doicescu Mariana    Profesor              Colegiul National "Mircea cel
                                               Batrin"
                         Constanta             Constanta

 176 Dolean Ioan         Profesor              Scoala nr. 21 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 177 Dona Ion            Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 178 Dordea Aftonic      Prof. geografie       Inspectoratul Scolar Judetean
     Liviu               Medias                Sibiu

 179 Dragomir Nicolae    Prof. Univ. Dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 180 Draghiceanu Lucia   Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               "Spiru Vergulescu"
                         Slatina               Olt

 181 Driha Mariana       Profesor              Grup Scolar "M. Viteazul" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 182 Drincu Sergiu       Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 183 Drinovan Maria      Profesor              Liceul Prejmer
                         Prejmer               Brasov

 184 Drondoe Grigore     Prof. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Juridice
                         Targu-Jiu             Gorj

 185 Dulgheru Maria      Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Vrancea
                         Focsani               Vrancea

 186 Dumbrava Dumitra    Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Braila
                         Braila                Braila

 187 Duminica Vasilica   Profesor              Scoala 1 Chitila
                         Ilfov                 Ilfov

 188 Dumitrescu Corneliu Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 189 Dumitru Daniel      Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 190 Dumitru Gheorghe    Profesor              Colegiul "I.C. Bratianu", Pitesti
     Florica             Pitesti               Arges

 191 Dumitru Ion         Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 192 Dumitru Octavian    Profesor              Scoala 1 Bragadiru
                         Ilfov                 Ilfov

 193 Dungeanu Daniela    Profesor              Colegiul National "Petru Rares"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 194 Ene Stefania        Invatatoare           Scoala "Sf. Vineri" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 195 Fejes Reka          Prof. - insp. de      ISJ Mures
                         spec.
                         Tg. Mures             Mures

 196 Ferencz Csaba       Director              Gr. Sc. Eotvos J. Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 197 Fierascu Petia      Inginer Profesor -    Colegiul Tehnic "A. Saligny"
                         Director              Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 198 Filip Ioan          Prof. geografie       Inspectoratul Scolar Judetean
                         Jina                  Sibiu

 199 Filip Valentina     Profesor - Director   Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                         Adjunct               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 200 Finichiu Irina      Educatoare            Gradinita Napsugar
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 201 Florescu Ana        Profesor              Colegiul National
                                               <<A.T. Laurian>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 202 Florescu Dumitru    Prof. Univ. Dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 203 Florescu Gheorghe   Profesor              Liceul Pedagogic "St. Odobleja"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 204 Florescu Paraschiva Educatoare            Gradinita P.P. 22 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 205 Florian Simona      Secretar              Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 206 Fogoros Daniela     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Duiliu Zamfirescu" Dumbraveni
                         Dumbraveni            Vrancea

 207 Fogorosi Constantin Profesor              Liceul Teoretic "M. Eminescu"
                         Constanta             Constanta

 208 Fotea Minodora      Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 3 Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 209 Franceanu Florina   Prof. istorie - dir.  Liceul de Arta
                         Tg. Mures             Mures

 210 Frant Ioan          Invatator             Scoala de Arte Frumoase
                                               "F. Barbu" Lugoj
                         Timisoara             Timis

 211 Frecus Valentin     Profesor              Liceul Teoretic "Ovidius"
                         Constanta             Constanta

 212 Fulop Maria         Invatator             Liceul teoretic "Bathori Istvan"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 213 Fumureanu Maria     Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 6
                         Bals                  Olt

 214 Gabor Elena         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               M. Pompiliu Stei
                         Stei                  Bihor

 215 Gabor Ella Eva      Prof.                 Scoala Lazuri
                         Satu Mare             Satu Mare

 216 Gabor Susana        Prof.                 Scoala 10 SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 217 Garboni Achim       Invatator             Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                         Resita                Caras-Severin

 218 Gasser Georgeta     Profesor              Colegiul National "Elena Ghiba
                                               Birta" Arad
                         Arad                  Arad

 219 Gava Ion            Profesor              Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

 220 Gavril Eugenia      Institutor            Scoala Stefan Barsanescu Iasi
                         Iasi                  Iasi

 221 Gavrila Emil        Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 222 Gavrilut Maria      Operator PC           Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 223 Gaitanaru Stefan    Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 224 Galusca Dan-Gelu    Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 225 Geaman Ioan         Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 226 Georgescu Cecilia   Bibliotecar           Casa Corpului Didactic
                         Galati                Galati

 227 Georgescu Mariana   Profesor              Scoala nr. 2
                         Rm. Valcea            Valcea

 228 Georgescu           Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
     Milpomenia          Galati                Galati

 229 Gerold Ecaterina    Director              Palatul Copiilor Arad
                         Arad                  Arad

 230 Ghenghea Crezant    Profesor              Colegiul National "Nicu Gane"
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 231 Gheorghe Alexandru  Inginer geolog        Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 232 Gherghina Ana       Invatator             Scoala nr. 6 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 233 Gherhard Mihai      Filolog               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Konnert             Sibiu                 Sibiu

 234 Ghiorghita Eugen    Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 235 Ghita G. Otilia     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 236 Ghita Georgeta      Educatoare            Gradinita cu orar prelungit
                                               nr. 12
                         Constanta             Constanta

 237 Ghita Tudorita      Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 238 Goicu Viorica       Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 239 Goldu Corneliu      Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

 240 Goran Gabriela      Institutor -          Scoala cu cls. I - VIII
                         Inspector Scolar      "Stefan cel Mare" Alexandria
                         Invatamant Primar
                         Alexandria            Teleorman

 241 Gosa Ana            Invatator             Liceul Sportiv Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 242 Grama Filofteia     Educatoare            Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 243 Grecu Victor        Filolog               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Nicolae Ioan        Sibiu                 Sibiu

 244 Grigore Elena       Invatator             Scoala nr. 1 Macin
                         Macin                 Tulcea

 245 Grigore Niculina    Educatoare            Gradinita nr. 49 Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 246 Grigoruta           Profesor              Liceul de Arta
     Constantin          Constanta             Constanta

 247 Gulianu Savu        Profesor              Scoala 1 Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 248 Gurgu Traian        Profesor              Scoala 1 Afumati
                         Ilfov                 Ilfov

 249 Gutu Mihaita        Inspector             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 250 Hamburda Claudia    Profesor              Liceul de Arta "Stefan Luchian"
     Maria                                     Botosani
                         Botosani              Botosani

 251 Hancescu Melania    Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 252 Hariuc Virgil       Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                         Botosani              Botosani

 253 Harlea Paula Tonica Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 254 Halmagean Eugen     Profesor              Liceul de Arta "Sabin Dragoi"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 255 Herascu Valerian    Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 256 Hodor Maxim Elena   Profesor              Scoala "Porolissum" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 257 Hruby Elisabeta     Profesor              Colegiul National TRAIAN
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 258 Hudac Axenia        Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 9
                         Iasi                  Iasi

 259 Huditean Alexandru  Filozof               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 260 Huszar Timea        Profesor              Lic. Teor. Salamon Erno
                                               Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 261 Hutanu Eugenia      Profesor              Scoala Speciala 13 Peris
                         Ilfov                 Ilfov

 262 Hutu Emilian        Prof. univ. dr.       Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 263 Iagar Mihalea       Profesor              Grupul Scolar Energetic
                         Rm. Valcea            Valcea

 264 Ianc Leontina       Secretar              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Salaj
                         Zalau                 Salaj

 265 Iancu Lucica        Profesor universitar  Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 266 Ica Florentina      Invatator             Liceul de Arta "I. St. Paulian"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 267 Ignat Eugenia       Educatoare -          Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         Inspector scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia            Alba

 268 Ilchi Mioara        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 21
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 269 Ilie Corneliu       Institutor            Scoala Vasile Conta Iasi
     Constantin          Iasi                  Iasi

 270 Iliescu Paula       Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 271 Ion D. Mirela       Profesor              Grupul Scolar Electroputere
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 272 Ion Daniela         Profesor              Scoala 1 Voluntari
                         Ilfov                 Ilfov

 273 Ionescu Cristian    Prof. univ.           Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 274 Ionescu Marcela     Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 275 Ionescu-Ambrosie    Profesor              Colegiul National "Ferdinand I"
     Gh. Adriana                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 276 Ionete Ion          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "C. Brincoveanu"
                         Slatina               Olt

 277 Ionica Mircea       Profesor              Colegiul National "A. VLAICU"
                         Orastie               Hunedoara

 278 Ionita Onita        Invatator             Scoala nr. 1 Babadag
                         Babadag               Tulcea

 279 Iordache Rozalia    Contabil              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 280 Iordan Ion Ion      Ing. geodez           Colegiul Agricol "D.P. Barcianu"
                         Sibiu                 Sibiu

 281 Iosub Ion           Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 282 Irimie Charlotte    Profesor              Colegiul Economic "HERMES"
                                               Petrosani
                         Petrosani             Hunedoara

 283 Irimie Lucian       Informatician         Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         Alba Iulia            Alba

 284 Istrate Gabriela    Profesor - director   Liceul de Muzica Targoviste

                         Targoviste            Dambovita

 285 Istrate Ion         Profesor              Clubul Sportiv Scolar Deva
                         Deva                  Hunedoara

 286 Ivascu Dorin        Profesor              Colegiul Tehnic "Mircea Cristea"
                         Brasov                Brasov

 287 Ivascu Nicolae      Profesor              Colegiul National Gh. M. Murgoci
                         Braila                Braila

 288 Ivanescu Maria      Institutor            Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 289 Izgarean Elena      Director              Grupul Scolar Savarsin
                         Arad                  Arad

 290 Josan Domnica       Profesor              Grupul Scolar nr. 1 Suceava
                         Suceava               Suceava

 291 Kesy Ildico         Educatoare            Gradinita Manoscka
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 292 Kovacs Janos        Director              Liceul Arta Nagy Istvan M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 293 Kovacs Julia        Edu. - Insp.          ISJ Mures
                         de spec.
                         Tg. Mures             Mures

 294 Kulcsar Margit      Invatator             Liceul Teoretic "Apaczai Cs.
                                               Janos" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 295 Lazar D. Ion-Viorel Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Titulescu Craiova
                         Craiova               Dolj

 296 Lazar Gheorghe      Profesor              Grupul Scolar "Alexandru cel Bun"
                                               Gura Humorului
                         Gura Humorului        Suceava

 297 Lefter Aurora       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Anghel Saligny" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 298 Lengyel Ladislau    Invatator             Liceul de Arta Sfantu Gheorghe
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 299 Leonte Verginica    Educator              Gradinita nr. 17 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 300 Lescae Iolanda      Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 301 Lint Dorin          Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 302 Lipan Constanta     Economist             Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 303 Liviu Goras         Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 304 Lobont Dorina       Invatator             Colegiul National Banatean
                         Timisoara             Timis

 305 Lovas Ioan          Prof.                 Col. Nat. Kolcsey F. SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 306 Luca Lucian         Matematica            Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 307 Lunca Gheorghe      Profesor              Liceul "Gr. Ghica Vv." Dorohoi
                         Botosani              Botosani

 308 Lupsea Maria        Profesor              Scoala "S. Barnutiu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 309 Lupsor Viorel       Profesor              Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 310 Lupu Adriana        Profesor              Colegiul Economic "E. GOJDU",
                                               Hunedoara
                         Hunedoara             Hunedoara

 311 Lupu Ioan Dorina    Prof. fizica          Colegiul National "Octavian Goga"
     Maria               Sibiu                 Sibiu

 312 Lupu Viorel         Profesor              Colegiul National "TRAIAN
                                               LALESCU"
                         Hunedoara             Hunedoara

 313 Lupulescu Liliana   Institutor            Scoala cu clasele I - VIII nr. 12
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 314 Macri Cecilia       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                         Constanta             Constanta

 315 Magdas Camelia      Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Dej
                         Dej                   Cluj

 316 Magdea Ioan         Profesor              ISJ - Scoala generala Nasaud
                         Nasaud                Bistrita-Nasaud

 317 Magureanu Mihaela   Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 318 Magyarosi Erzsebet  Prof. fizica-chimie   Grupul Scolar
                         - director
                         Sang. de Padure       Mures

 319 Manolache Doina     Prof. 1 romana        Scoala cu clasele I - VIII nr. 4
                         Medias                Sibiu

 320 Manole Victoria     Profesor - inspector  Grup Scolar Constructii Montaj

                         Targoviste            Dambovita

 321 Manolovici Mircea   Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 322 Marc Vasile         Profesor              ISJ - Colegiul National "Petru
                                               Rares" Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

 323 Marcu I. Constantin Profesor              Colegiul National Stefan Velovan
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 324 Marcu Maria         Educatoare            Gradinita "Sfanta Ana" Turda
                         Turda                 Cluj

 325 Marcu Nicusor       Profesor -            Liceul Sportiv Alba Iulia
                         director adj.
                         Alba Iulia            Alba

 326 Mariana Ene         Secretar              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 327 Marin Cristian      Profesor              Colegiul National "V. Streinu"
                                               Gaesti
                         Targoviste            Dambovita

 328 Marin Ion           Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Braila
                         Braila                Braila

 329 Marin Mihail        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Braila
                         Braila                Braila

 330 Mark Emese          Educatoare            Gradinita Hofeherke
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 331 Marta Livia         Inginer               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 332 Matei P. Elena      Educatoare            Gradinita nr. 23 Craiova
                         Craiova               Dolj

 333 Matu Camelia        Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 23 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 334 Manguta Margareta   Profesor - director   Scoala Radu cel Mare nr. 10
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 335 Marcut Ioan Teodor  Prof. matematica      Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                         Sibiu                 Sibiu

 336 Melinte Michaela    Profesor              Grupul Scolar "Samuil Isopescu"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 337 Miclaus Vasile      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 338 Micu Mariana        Prof.                 Liceul german SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 339 Mielut Eugenia      Profesor              Colegiul Tehnic T. Vuia Oradea
                         Oradea                Bihor

 340 Mihalache Lucica    Invatator             Scoala nr. 4 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 341 Millye Iuliu        Profesor              Scoala "ANDREI SAGUNA"
                         Deva                  Hunedoara

 342 Minea Elena         Invatator             Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 343 Mircea Vasilica     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Duiliu Zamfirescu" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 344 Mirica Aurelia      Profesor              Colegiul National "I. Vacarescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 345 Mirica Emil         Profesor              Grupul Scolar DECEBAL
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 346 Miron I. Rodica     Profesor              Colegiul National "Gheorghe
                                               Vranceanu" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 347 Misa Ioana          Secretar              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 348 Mititean Viorel     Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 349 Mitrea Constantin   Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8 Mihu
                                               Dragomir
                         Braila                Braila

 350 Mocanu Raluca       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 351 Moise Ana           Educatoare            Gradinita PP 7 Resita
                         Resita                Caras-Severin

 352 Moise Maria         Matematician          Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 353 Moise Valerica      Educatoare            Gradinita nr. 45
                         Galati                Galati

 354 Molnar Cornelia     Economist             Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 355 Molnar Csaba        Profesor              Grup Scolar Constructii Montaj
                         Brasov                Brasov

 356 Molnar Maria        Economist             Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 357 Mondoc Simona Elena Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 358 Moraru Elena        Fotocopist            Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 359 Moraru Mariana      Profesor              Liceul "Emil Racovita"
                         Galati                Galati

 360 Mos Mihai           Prof.                 Scoala nr. 10 SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 361 Motca Carmen        Invatator             Scoala cu cls. I - VIII
                         Scornicesti           Olt

 362 Mot Mircea          Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 363 Motateanu G.        Profesor              Colegiul National Elena Cuza
     Mihaela-Cristiana                         Craiova
                         Craiova               Dolj

 364 Muntean Lidia       Educatoare - director Gradinita cu p.p. nr. 11
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 365 Munteanu Cristiana  Invatator             Inspectoratul Scolar al Judetului
     Laura                                     Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 366 Munteanu Nicolae    Profesor              Grup Scolar "V. Jinga"
                         Sacele                Brasov

 367 Muraru Neculai      Profesor              Grupul Scolar nr. 3 Suceava
                         Suceava               Suceava

 368 Musca Maria         Secretar sef          Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 369 Nan Gheorghe        Invatator             Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 370 Naum Catalin        Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 371 Napradean Traian    Profesor              Scoala Somes Odorhei
                         Somes Odorhei         Salaj

 372 Nastase Iosif       Profesor              Scoala 2 Popesti-Leordeni
                         Ilfov                 Ilfov

 373 Neacsu I. Cornelia  Profesor              Colegiul National Elena Cuza
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 374 Neagu Lucian        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 375 Neamtu Vasile       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 376 Nechifor Emil       Director general      Universitatea "Stefan cel Mare"
                         administrativ         Suceava
                         Suceava               Suceava

 377 Negoita Ecaterina   Educatoare            Gradinita PP Baile Herculane
                         Baile Herculane       Caras-Severin

 378 Negru Virginia      Institutor            Liceul Vasile Alecsandri
                         Iasi                  Iasi

 379 Negruseri Vasile    Profesor              ISJ - Colegiul National
                                               "Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 380 Negrut Constantin   Profesor universitar  Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 381 Nehoianu Micsunica  Educatoare            Gradinita nr. 23
                         Braila                Braila

 382 Nen Ion             Invatator             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 383 Nica Dumitru        Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 384 Nichifor Gabriela   Invatator             Scoala nr. 5 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 385 Nicolae Irinela     Educatoare            Colegiul National Pedagogic
                                               "Constantin Bratescu"
                         Constanta             Constanta

 386 Nicolae Nicolae     Conferentiar          Universitatea "Titu Maiorescu"
                         Universitar           Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 387 Nistor Dumitru      Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII
     Tiberiu                                   Cetatea de Balta
                         Cetatea de Balta      Alba

 388 Nita Dumitru        Profesor              Colegiul National "Dragos Voda"
                                               Campulung Moldovenesc
                         Campulung Moldovenesc Suceava

 389 Nita Eugen          Invatator             Colegiul National
                                               "I.L. Caragiale" Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 390 Nitulescu Marioara  Profesor              Scoala nr. 1 Curtea de Arges
                         Albestii de Arges     Arges

 391 Oane Sorin          Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 392 Oanea Mirela        Profesor              Scoala nr. 13 Pitesti
                         Pitesti               Arges

 393 Oarcea Ioan         Profesor              Liceul de Arta
                         Brasov                Brasov

 394 Obogeanu Nicolae    Prof. istorie         Scoala cu clasele I - VIII nr. 17
     Valer               Sibiu                 Sibiu

 395 Olteanu Georgica    Educator              Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 1 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 396 Onea Horia Bogdan   Inginer               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 397 Onetiu Sofia        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 398 Oprea Stanca        Educatoare            Gradinita nr. 51
                                               "Motanul Incaltat"
                         Galati                Galati

 399 Oproiescu Florin    Inginer - director    Grup Scolar "A. Persu"
                         Tg. Mures             Mures

 400 Orosan Dumitru      Prof. - insp. de      ISJ Mures
                         spec.
                         Tg. Mures             Mures

 401 Orth Iosif Eniko    Prof. pian            Liceul de Arta
     Maria               Sibiu                 Sibiu

 402 Orzata Olimpia      Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 5
                         Slatina               Olt

 403 Panait Ioana        Profesor              Colegiul National "Al.I. Cuza"
                         Galati                Galati

 404 Pana Constantin     Profesor              Colegiul National "Gib Mihaescu"
                         Dragasani             Valcea

 405 Pandrea Ion         Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 406 Panea Stefania      Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 407 Pantea Ana          Educator              Gradinita nr. 3 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 408 Panta Dumitru       Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia             Alba

 409 Parpalea Mircea     Profesor               Colegiul National
                                                "Andrei Saguna"
                         Brasov                 Brasov

 410 Partene Valeriu     Invatator              Scoala cu clasele 1 - 8
                                                Mihai Eminescu
                         Braila                 Braila

 411 Pascu Gheorghe      Profesor - Director    Scoala cu cls. I - VIII
                                                "Stefan cel Mare" Alexandria
                         Alexandria             Teleorman

 412 Pasca Angela        Prof.                  GPP 7 SM
                         Satu Mare              Satu Mare

 413 Padurariu Gheorghe  Profesor               Liceul Pedagogic "C. Negri"
                         Galati                 Galati

 414 Pascuta Oana        Bibliotecar            Academia Fortelor Aeriene
                                                "Henri Coanda"
                         Brasov                 Brasov

 415 Pastrv Ioan         Prof. univ. dr.        Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                   Cluj

 416 Patrascu Ion        Profesor Universitar   Universitatea de Medicina si
                                                Farmacie "Carol Davila"
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Ilfov

 417 Patrascu M. Ion     Profesor               Colegiul National Fratii Buzesti
                                                Craiova
                         Craiova                Dolj

 418 Patrascu Petrache   Director Resurse       Universitatea "G. Baritiu",
     Constantin          Umane                  Brasov
                         Brasov                 Brasov

 419 Patru Dumitru       Ofiter                 Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 420 Pauna Mihaela       Profesor               Universitatea de Medicina si
     Rodica                                     Farmacie "Carol Davila"
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Ilfov

 421 Percze Ferenc       Profesor pensionar     Lic. Teor. Salamon Erno
                                                Gheorgheni
                         Gheorgheni             Harghita

 422 Petre Alexandru     Conferentiar           Universitatea de Medicina si
     Eugen               Universitar            Farmacie "Carol Davila"
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Ilfov

 423 Petre Tiberiu       Profesor               Scoala 1 Jilava
                         Ilfov                  Ilfov

 424 Petrescu            Conf. univ. dr.        Universitatea Nationala de Arta
     Alexandrina                                Teatrala si Cinematografie
                                                Bucuresti
                         Bucuresti              Bucuresti

 425 Petrescu Georgeta   Educator               Gradinita nr. 3
                         Drobeta-Turnu Severin  Mehedinti

 426 Petrescu Mihai      Profesor               Liceul Economic Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede       Teleorman

 427 Pintea Mihaela      Inginer                Grup Scolar "Electromures"
                         Sighisoara             Mures

 428 Pitur Maria         Profesor               Gr. Sc. "I. Cantacuzino" Pitesti
                         Pitesti                Arges

 429 Pletea Mioara       Educatoare            Gradinita cu program normal
                                               nr. 10 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 430 Pocol Olimpia       Profesor              Scoala Gimnaziala Galgau
                         Galgau                Salaj

 431 Poienaru Teodor     Profesor              Liceul Teoretic "Nicolae
                                               Balcescu" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 432 Pop Gheorghe        Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 433 Pop Lavinia         Invatator             Liceul Pedagogic
                         Timisoara             Timis

 434 Popa D. Florenta    Profesor              Colegiul National "Vasile
                                               Alecsandri" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 435 Popa Gheorghe       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 436 Popa Ilie           Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 437 Popa Ioan           Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII
                                               Rosia de Secas
                         Rosia de Secas        Alba

 438 Popa Ioan Ioan      Lect. univ. drd.      Universitatea "G. Baritiu",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

 439 Popa Marioara       Profesor              Colegiul Economic "Andrei
                                               Barseanu"
                         Brasov                Brasov

 440 Popa Mihaela        Economist             Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 441 Popa Monica         Profesor              Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

 442 Popa Olguta         Profesor              Grupul Scolar "Mihai Bacescu"
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 443 Popa Valeria        Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 3 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 444 Popan Aurelia       Prof.                 Col. Nat. D. Stanca SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 445 Popescu Agatha      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 446 Popescu Alexandru   Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 447 Popescu D.          Profesor              Grupul Scolar de Chimie Craiova
     Adina-Paula         Craiova               Dolj

 448 Popescu Ecaterina   Invatator             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 449 Popescu Elena       Profesor              Inspectoratul Scolar Valcea
                                               Valcea

 450 Popescu Livia       Director              Scoala generala "Aron Cotrus"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 451 Popescu Lucia       Sef serviciu          Universitatea "Stefan cel Mare"
                         Plan-Personal         Suceava
                         Suceava               Suceava

 452 Popescu Luminita    Profesor              Liceul Petru Cercel Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 453 Popescu Marin       Profesor              Colegiul National Economic "TH.
                                               COSTESCU"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 454 Popescu Mircea      Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Eminescu" Suceava
                         Suceava               Suceava

 455 Popovici D. Geta    Profesor              Scoala "Al.I. Cuza" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 456 Poraicu Gh.         Profesor              Colegiul National "Ferdinand I"
     Gheorghe                                  Bacau
                         Bacau                 Bacau

 457 Postelnicu Dumitru  Lect. univ. drd.,     Universitatea "G. Baritiu",
     Romeo-Paul          Secretar de Stat      Brasov
                         Brasov                Brasov

 458 Precupanu Anca      Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 459 Preda Pompiliu      Ing. - dir. adj.      Grup Scolar "Electromures"
                         Tg. Mures             Mures

 460 Rabolu Emilian      Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Pitesti               Arges

 461 Rada Nadia          Profesor              Grupul Scolar "A. Saligny" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 462 Radu Benonia        Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 19
                         Iasi                  Iasi

 463 Radu Ioana          Institutor            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Braila
                         Braila                Braila

 464 Raduly Elisabeta    Profesor pensionar    Lic. Teor. Marton Aron M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 465 Raicea Sabina       Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 2
                         Slatina               Olt

 466 Rancu Gheorghe      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Sopotu Vechi
                         Sopotu Vechi          Caras-Severin

 467 Ratiu Octavian      Sef catedra           Univ. Nationala de Muzica din
                         Instrumente de Coarde Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 468 Radulescu Ciprian   Profesor              Grup Scolar "Sf. Ecaterina"
                                               Slobozia
                         Urziceni              Ialomita

 469 Rentea Camelia      Profesor              Grup Scolar "Mihai Eminescu"
                                               Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 470 Rogobete Silviu     Profesor universitar  Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 471 Romascu Corneliu    Profesor              Colegiul Economic "Dimitrie
                                               Cantemir" Suceava
                         Suceava               Suceava

 472 Roya Andreea        Secretar              Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 473 Rugina Ana          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 474 Rus Constantin      Conferentiar          Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         universitar
                         (Preot) - decan
                         Arad                  Arad

 475 Ruse Marina         Invatator             Scoala nr. 5 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 476 Rusta Catan Zenovia Prof. univ. dr. ec.   Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

 477 Rusu Paul           Profesor              Scoala generala nr. 9
                         Hunedoara             Hunedoara

 478 Salamon Nicoleta    Instructoare          Palatul Copiilor Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 479 Sanda Nicolae       Profesor              ISJ - Colegiul National "Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 480 Sarbu Tudor         Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 481 Sarca Olimpia       Invatator             Liceul Pedagogic I. Vulcan Oradea
                         Oradea                Bihor

 482 Sas Adriana         Prof.                 Grup Scolar Ham Janos
                         Satu Mare             Satu Mare

 483 Saulea Tatiana      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                         Galati                Galati

 484 Sava Ioan Livia     Prof. istorie         Grup Scolar Transporturi Cai
                                               Ferate
                         Sibiu                 Sibiu

 485 Savu Teodor Romulus Lector univ.          Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 486 Savulescu Petruta   Invatator             Liceul Pedagogic Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 487 Scortaru Irina      Profesor              Colegiul National
                                               "M. Kogalniceanu"
                         Galati                Galati

 488 Seer Mihaly         Profesor pensionar    Lic. Teor. Salamon Erno
                                               Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 489 Segal Rodica        prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 490 Sergentu B. Adrian  Profesor              Grupul Scolar Auto Onesti
                         Onesti                Bacau

 491 Silaghi Aurica      Referent              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 492 Sillo Geza          Profesor              Lic. Teor. Marton Aron M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 493 Simiantu Adelina    Educatoare            Gradinita PP 7 Resita
                         Resita                Caras-Severin

 494 Simion Adrian       Profesor              Liceul de Arta H. Darclee
                         Braila                Braila

 495 Simion Constantin   Profesor              Scoala nr. 1 1 Decembrie
                         Ilfov                 Ilfov

 496 Simion Mariana      Profesor              Colegiul National "Unirea"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 497 Sinov Emilia        Profesor              Casa Corpului Didactic
                         Brasov                Brasov

 498 Sitaru Daniel       Profesor              Colegiul National Economic
                                               "TH. COSTESCU"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 499 Smedescu Dumitru    Jurist                Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 500 Spermezan Grigore   Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 501 Stamatescu Mihai    Profesor              Liceul Teoretic "T. LALESCU"
                         Orsova                Mehedinti

 502 Stambuli Gheorghe   Profesor              Scoala nr. 51
                         Bucuresti             Bucuresti

 503 Stan Rodica         Profesor              Scoala 1 Pantelimon
                         Ilfov                 Ilfov

 504 Stanciu Marioara    Educatoare            Gradinita nr. 18 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 505 Stanciu Veronica    Institutor            Scoala cu cls. I - VIII nr. 15
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 506 Stanga Maria        Educatoare            Gradinita nr. 30 Ploiesti
                         Ploiesti              Prahova

 507 Stetiu Gratian      Inginer               Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
     Vicentiu            Sibiu                 Sibiu

 508 Steza Tinca         Inginer               Grup Scolar "I. Vlasiu"
                         Reghin                Mures

 509 Stoica C. Vasile    Profesor              Colegiul National "Ferdinand I"
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 510 Stoica Adriana      Profesor              Scoala 1 Clinceni
                         Ilfov                 Ilfov

 511 Stoica Elena        Educatoare            Gradinita Intorsura Buzaului
                         Intorsura Buzaului    Covasna

 512 Stratulat Gelu      Profesor              Seminarul Teologic "Sf. Nicolae"
                         Rm. Valcea            Valcea

 513 Stretcu Daniel      Profesor              Liceul Teoretic "Gh. Titeica"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 514 Streza Mariana      Profesor              Liceul "Grigore Antipa"
                         Brasov                Brasov

 515 Stroe Doina         Profesor              Colegiul Tehnic Henri Coanda
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 516 Sulger Nicolae      Invatator             Colegiul National Vocational
                                               "Nicolae Titulescu"
                         Slatina               Olt

 517 Szabo Mihail Mihail Conf. univ. dr.       Universitatea "G. Baritiu",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

 518 Szabo Nora          Invatator             Scoala Varadi Joszef
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 519 Szakacs Paal Istvan Director              Colegiul Tehnic Banyai Janos
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 520 Szasz Ferenc        Profesor              Scoala generala Bethlen Gabor
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 521 Szasz Zsofia        Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 522 Szemerjai Andrei    Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Constanta             Constanta

 523 Szilagyi Judith     Profesor              Liceul Teoretic "Bathori Istvan"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 524 Szilagyi Margareta  Tehnician             Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 525 Schiopu Marioara    Institutor II         Scoala nr. 10 Botosani
                         Botosani              Botosani

 526 Serban Claudia      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                         Caracal               Olt

 527 Serban Liviu        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 24
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 528 Serdean Ion         Profesor              Colegiul National "A. VLAICU"
                         Orastie               Hunedoara

 529 Suliuc Doina        Invatator             Scoala nr. 14 Botosani
                         Botosani              Botosani

 530 Sutu Horatiu        Instructor            Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

 531 Tabacu Ion          Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 532 Tanjala Georgeta    Profesor              Grupul Scolar Forestier Arad
                         Arad                  Arad

 533 Tarca Anca          Profesor, director    Scoala "Elena Donici Cantacuzino"
                                               Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

 534 Tabacaru Gabriela   Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 535 Tamasan Petrusca    Director              Scoala generala "Aurel Vlaicu"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 536 Tanase Aurelia      Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 7
                         Slatina               Olt

 537 Tatarascu Aurora    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Adjud
                         Adjud                 Vrancea

 538 Tcaciuc Cornelia    Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 539 Teirau E. Eugen     Invatator             Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 540 Teodoreanu Maria    Profesor              Colegiul Tehnic "Petru Musat"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 541 Teodorescu Eugenia  Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
     Nora                                      Arges
                         Pitesti               Arges

 542 Terec Liviu         Profesor              Grup Scolar "Ioachim Pop" Ileanda
                         Ileanda               Salaj

 543 Tesan Onita         Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 11 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 544 Tiron Nicolae       Instructor            Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda"
                         Brasov                Brasov

 545 Titieni Adrian      Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 546 Timplaru I.         Profesor              Liceul Stefan Odobleja Craiova
     Roxana-Gabriela     Craiova               Dolj

 547 Toader Mariana      Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 548 Todea Stela         Profesor              Colegiul National" Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 549 Todirut Aneta       Contabil sef          Universitatea "Stefan cel Mare"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 550 Todor Lidia         Invatator             Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 551 Toma Badeanu Maria  Profesor              Colegiul "C. Carabella"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 552 Toma Georgeta       Educatoare            Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Pitesti               Arges

 553 Tomescu Victoria    Profesor, inspector   Gradinita nr. 8 Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 554 Tomoioaga Ioan      Profesor -            Colegiul National "IMC" Blaj
                         director adj.         Blaj
                         Blaj                  Alba

 555 Tuca Gheorghe       Profesor - Director   Scoala cu clasele I - VIII nr. 5
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 556 Tudor Stefan        Profesor chimie       Casa Corpului Didactic
     Viorica             Medias                Sibiu

 557 Tudosescu Ion       Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 558 Turbatu Stelian     Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 559 Turcu Agpia         Invatator             Scoala nr. 1 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 560 Turlacu Rodica      Jurist                Universitatea Nationala de Arte
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 561 Turturoiu Liliana   Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Arges
                         Topoloveni            Arges

 562 Tacu M.             Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
     Dan-Cristian        Craiova               Dolj

 563 Taran Constantin    Sociolog              Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 564 Tarau Viorica       Profesor              Colegiul Economic Arad
                         Arad                  Arad

 565 Tibrea Adriana      Ing. - Dir.           Grup Scolar "C-tin Brancusi"
                         Tg. Mures             Mures

 566 Tion Cozeta         Profesor              Colegiul de Stiinte ale Naturii
                                               "Emil Racovita", Brasov
                         Brasov                Brasov

 567 Togoe Iulian        Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 568 Turlan Valentin     Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din
     Valeriu                                   Galati
                         Galati                Galati

 569 Udrescu Maria       Profesor              Colegiul "Theodor Pietraru"
                                               Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

 570 Ungureanu Georgeta  Educatoare            Gradinita Tulnici
                         Tulnici               Vrancea

 571 Ungureanu Maria     Invatator             Liceul de Arta "I. St. Paulian"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 572 Ungureanu Mihai     Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 573 Ungvari Lili        Educatoare            Gradinita Hofeherke
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 574 Urs Iuliu           Profesor              Scoala Fildu de Jos
                         Fildu de Jos          Salaj

 575 Ursache Anica       Institutor            Liceul Teoretic "Mihai Eminescu"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 576 Ursentea Maria      Profesor              Scoala "Mihai Eminescu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 577 Uzum Corina         Inspector scolar      Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 578 Vajda Zoltan        Invatator pensionar   ISJ Harghita
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 579 Valachi Alexandru   Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 580 Valcu Lucia         Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               Nehoiu
                         Buzau                 Buzau

 581 Vasile Nelu         Profesor              Liceul de Arta
                         Rm. Valcea            Valcea

 582 Vasile Virginia     Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 5 Buzau
                         Buzau                 Buzau

 583 Vasiliev Elena      Invatator             Scoala Mahmudia
                         Mahmudia              Tulcea

 584 Vaduva Mariana      Invatator             Grup Scolar Industrial C-tii
                                               Masini
                         Bals                  Olt

 585 Velicu Laurentiu    Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Fetesti               Ialomita

 586 Velniciuc Stefan    Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 587 Vera Ana            Profesor              Colegiul Economic "HERMES"
                         Petrosani             Hunedoara

 588 Verdes Adriana      Secretar I A          Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Iasi
                         Iasi                  Iasi

 589 Veres Neluta        Profesor              Scoala L. Blaga SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 590 Vid Mariana         Secretar              Scoala cu clasele I - VIII Dacia
                                               Oradea
                         Oradea                Bihor

 591 Vieriu Camelia      Profesor              Grupul Scolar "Elena Doamna"
                         Galati                Galati

 592 Vitelar Doina       Secretar sef          Universitatea "Petru Maior"
                         universitate          Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 593 Vlad Gheorghe       Profesor              Scoala Gimnaziala Almasu
                         Almasu                Salaj

 594 Vlaescu Valerica    Invatator             Scoala nr. 8 Dorohoi
                         Botosani              Botosani

 595 Voica Gabriela      Profesor              Colegiul "Zinca Golescu", Pitesti
                         Pitesti               Arges

 596 Voican Valentin     Prof. univ. dr.       Univ. "Valahia" din Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 597 Voicu Aurora        Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 7
                         Slatina               Olt

 598 Voicu Viorica       Secretar              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 599 Voinescu I. Vasile  Profesor              Colegiul National Stefan Velovan
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 600 Willman Rozalia     Invatator             Scoala Varadi Joszef
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 601 Zajzon Samuel       Director              Grup Scolar J. Kajoni M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 602 Zalani Maria        Invatator             Liceul Mikes Kelemen
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 603 Zalder Eva          Profesor              Liceul Teologic Romano-Catolic
                                               Szent Laszlo Oradea
                         Oradea                Bihor

 604 Zamfir Constanta    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 605 Zetu Dumitru        Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

    ANEXA 6

    Medalia "Meritul pentru Invatamant" clasa a II-a

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Abrudan Dumitru     Preot istoric         Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

   2 Acostinesei         Profesor              Liceul Teoretic "Ion Luca" Vatra
     Virgiliu                                  Dornei
                         Vatra Dornei          Suceava

   3 Acu Dumitru         Matematician          Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

   4 Aionese Mariana     Invatator             Scoala nr. 1 Simleu Silv.
                         Simleu Silvaniei      Salaj

   5 Airinei Dinu        Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

   6 Albu Valentina      Profesor              Liceul "Horia Hulubei" Magurele
                         Ilfov                 Ilfov

   7 Albulescu Cornelia  Invatator             Colegiul National Banatean
                         Timisoara             Timis

   8 Aldea Camelia       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan Protopopescu"
                         Slatina               Olt

   9 Aldea Victoria      Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

  10 Alexandru Gheorghe  Profesor              Club Sportiv Scolar
                         Rm. Valcea            Valcea

  11 Alexe Petru         Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  12 Amarascu C.         Profesor              Colegiul National Elena Cuza
     Dan-Constantin                            Craiova
                         Craiova               Dolj

  13 Ambrus Eva          Educatoare            Gradinita nr. 4 Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  14 Ambrus Lenke        Invatator             Sc. Gen. Bethlen G.
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  15 Ampleev Marina      Profesor              Scoala de Arte si Meserii Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  16 Ana Elena           Profesor              Scoala nr. 3 Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

  17 Anastasescu Sergiu  Profesor              Liceul Teoretic "GH. TITEICA"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

  18 Andrei Livia        Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

  19 Anghel Georgeta     Educatoare            Gradinita cu orar prelungit
                                               nr. 48
                         Constanta             Constanta

  20 Anghel Zvetlana     Psiholog              Universitatea "Tibiscus"
     Mandruta                                  Timisoara
                         Timisoara             Timis

  21 Anghelescu Mariana  Laborant              Grup Scolar Constructii Montaj
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

  22 Apastinei Elena     Invatator             Scoala nr. 13 Botosani
                         Botosani              Botosani

  23 Arapache Verginia   Invatator             Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

  24 Arcalean Mariane    Profesor              Colegiul National
                                               "Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  25 Ardelean Marioara   Educatoare            Gradinita P.P. 4 Lugoj
                         Timisoara             Timis

  26 Arnautu Maria       Profesor              Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

  27 Aurica Matei        Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

  28 Avram Dumitru       Profesor - Director   Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  29 Avram Simion Ana    Prof. fizica          Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"
                         Sibiu                 Sibiu

  30 Baba Lenuta         Invatator             Scoala "Gh. Banea" Macin
                         Macin                 Tulcea

  31 Badea Constanta     Profesor, director    Scoala Matei Basarab Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

  32 Bajenaru Elena      Invatator             Scoala nr. 1 Modelu
                         Modelu                Calarasi

  33 Bakos Levente       Director              Scoala gen. "Tompa Laszlo"
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  34 Balan Daiana        Profesor              Grup Scolar Sanitar Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  35 Balog Maria         Profesor              Scoala 1 Carei
                         Carei                 Satu Mare

  36 Baniai Felicia      Profesor              Grup Scolar Agricol Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

  37 Barbu D. Gheorghe   Profesor              Grupul Scolar de Transporturi
                                               Auto Craiova
                         Craiova               Dolj

  38 Barbu Diana         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII "Eugen
                                               Ionescu"
                         Slatina               Olt

  39 Barbu Nicolae       Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

  40 Barbu Octavian      Profesor              Liceul International de
                                               Informatica
                         Constanta             Constanta

  41 Barbulescu          Invatator             Gradinita Fundulea Gara
     Constanta           Fundulea              Calarasi

  42 Barna Andrei        Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  43 Barna Stefan        Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII nr. 4
                                               Cugir
                         Cugir                 Alba

  44 Bartes Domitian     Profesor              ISJ - Colegiul National" Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  45 Batog Emilia        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  46 Badele Nela         Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

  47 Badica Georgeta     Educatoare            Gradinita cu Orar Normal nr. 22
                         Constanta             Constanta

  48 Baiasu Cristina
                         Bucuresti             Valcea

  49 Baisan Nicuta       Profesor              Scoala "C. Gavenea" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  50 Balan Dan           Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  51 Balan Gabi          Referent              Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  52 Balan Gheorghe      Profesor              Scoala nr. 2 Titu
                         Targoviste            Dambovita

  53 Balasel Adrian
                         Bucuresti             Valcea

  54 Baloiu Liviu        Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  55 Barbulescu Violeta  Profesor              Scoala 1 Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

  56 Barburas Maria      Invatator             Scoala "Mihai Eminescu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

  57 Beca Olimpia        Profesor              Grup Scolar de Chimie Industriala
                         Victoria              Brasov

  58 Bedianu Cristina    Educatoare            Gradinita nr. 211
                         Bucuresti             Bucuresti

  59 Beldiman Nicolae    Profesor              Scoala nr. 28 "Mihai Eminescu"
                         Galati                Galati

  60 Benea A. Florea     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

  61 Benga Mariuta       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 9
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

  62 Bernicu Dumitru     Profesor              Liceul cu Program Sportiv Suceava
                         Suceava               Suceava

  63 Bichigean Lucian    Profesor              Liceul de Arte Plastice "Corneliu
                                               Baba" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  64 Biolan Daniela      Profesor              Scoala nr. 8 Botosani
     Mariana             Botosani              Botosani

  65 Biriescu Terezia    Educatoare            Gradinita P.P. 2 Lugoj
                         Timisoara             Timis

  66 Biris Marta         Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  67 Blaga Eugenia       Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 2 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  68 Blidaru Dumitru     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 11
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

  69 Bobe Marian         Instructor sef        Academia Fortelor Aeriene Henri
                                               Coanda
                         Brasov                Brasov

  70 Bogdan Letitia      Profesor              Liceul Pedagogic I. Vulcan Oradea
                         Oradea                Bihor

  71 Bojinca Moise       Conf. univ. dr. jr.   Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Juridice
                         Targu Jiu             Gorj

  72 Bold Emilian        Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

  73 Boldea Flori        Profesor              Scoala "Andrei Saguna"
                         Deva                  Hunedoara

  74 Bondis Ana          Educatoare            Gradinita P.P. 13 Arad
                         Arad                  Arad

  75 Bondrea Emilia      Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  76 Bonea Maria         Profesor              Pensionara
                         Negresti              Satu Mare

  77 Boni Vasilica       Profesor              Grup Scolar Alimentar Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

  78 Borcila Stefan      Profesor              Scoala nr. 13 Botosani
                         Botosani              Botosani

  79 Borfota Iustin      Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Posaga de Jos
                         Posaga de Jos         Alba

  80 Boros Floare        Profesor              Scoala A. Iancu SM
                         Satu Mare             Satu Mare

  81 Botezatu Rodica     Profesor              Colegiul National "Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

  82 Bradatan Nicolai    Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  83 Bratucu Neculai     Asist. univ. drd.     Universitatea "G. Baritiu",
     Adriana-Elena                             Brasov
                         Brasov                Brasov

  84 Briciu Rovin        Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII Poiana
                                               Vadului
                         Poiana Vadului        Alba

  85 Bucur Viorica       Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  86 Bularca Iosif       Invatator             Grup Scolar Industrial Tehnic
                                               Nehoiu
                         Nehoiu                Buzau

  87 Bulborea Ion        Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  88 Bulgaru Costel      Profesor              Seminarul Teologic "Sf. Andrei"
                         Galati                Galati

  89 Bunau Flore Dorin   Prof. fizica          Colegiul National "Gheorghe
                                               Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

  90 Bunta Gyongyver     Educatoare            Gradinita nr. 1
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

  91 Burcea Valentin     Tehnician             Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  92 Burducea Daniela    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Bordesti
                         Bordesti              Vrancea

  93 Burlec Aurelia      Profesor              Scoala Generala "I.G. DUCA"
                         Petrosani             Hunedoara

  94 Burz Daniel         Profesor - director   Grup Scolar "Dr. Lazar Chirila"
                                               Baia de Aries
                         Baia de Aries         Alba

  95 Butnaru Luiza       Profesor              C.C.D. Suceava
                         Suceava               Suceava

  96 Buzea Maria         Educatoare            Gradinita 2
                         Covasna               Covasna

  97 Caragea Mihai       Inginer               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

  98 Carasava Daniela    Invatator             Scoala 1 Popesti-Leordeni
                         Ilfov                 Ilfov

  99 Carlig Marian       Invatator             Scoala Radovanu
                         Radovanu              Calarasi

 100 Carmaliga Cornelia  Profesor              Liceul Teoretic "Marin Preda"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 101 Carstea Eniko       Educator              Gradinita Hofeherke
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 102 Catai Magdalena     Invatator             Scoala I.A.S. Jegalia
                         Jegalia               Calarasi

 103 Catana Elena        Profesor              Colegiul National "TRAIAN"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 104 Cauc N. Petre       Profesor              Grupul Scolar ICM George Bibescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 105 Cainiceanu Gheorghe Profesor              Colegiul National "TRAIAN"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 106 Calugarita Angelica Invatator             Scoala "D. Sturdza"
                         Tecuci                Galati

 107 Ceascaiu Floare     Educatoare            Gradinita "Prichindel" Jibou
                         Jibou                 Salaj

 108 Cernica Constantin  Profesor              Liceul de Informatica "Spiru
                                               Haret" Suceava
                         Suceava               Suceava

 109 Cezar Eugenia       Invatator             Lic. Teor. Marin Preda
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 110 Chear Florica       Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 111 Chichisan Laura     Educatoare            Gradinita nr. 1 Zalau
                         Zalau                 Salaj

 112 Chira Carmen        Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 113 Chiriac Mircea      Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
     Danut               Bucuresti             Bucuresti

 114 Chirila Steliana    Educatoare            Gradinita nr. 6 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 115 Chirita Eufrosina   Profesor - Director   Grup Scolar "Sf. Haralambie"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 116 Chirvase Mariana    Prof. lb. romana -    Gimn. "Tudor Vladimirescu"
                         Director
                         Tg. Mures             Mures

 117 Chistruga Valea     Invatator             Liceul Pedagogic Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 118 Chisca Mircia       Profesor              Liceul Pedagogic <<N. Iorga>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 119 Chitic M. Viorica   Profesor              Colegiul National "Ferdinand I"
                                               Bacau
                         Bacau                 Bacau

 120 Cioaba Virginia     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                         Slatina               Olt

 121 Cioaca Gheorghe     Profesor              Palatul Copiilor, Brasov
                         Brasov                Brasov

 122 Cioban Gheorghe     Lect. univ. drd.      Universitatea "G. Baritiu" Brasov
     Claudia-Georgeta    Brasov                Brasov
     (cas. Carstea)

 123 Ciobanu Dumitru     Profesor              Grupul Scolar "Preda Buzescu"
                         Berbesti              Valcea

 124 Ciobanu Gheorghe    Director              Universitatea "G. Baritiu" Brasov
     Mihai               administrativ
                         Brasov                Brasov

 125 Ciobanu Ion         Profesor              Grupul Scolar "Ferdinand I"
                         Rm. Valcea            Valcea

 126 Ciobanu P. Marioara Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 21
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 127 Cioc Ioan           Secretar              Academia Fortelor Aeriene Henri
                                               Coanda
                         Brasov                Brasov

 128 Ciocan Ioana        Contabil              Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 129 Ciorciog Marin      Profesor              Grup Scolar Constructii Montaj
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 130 Ciorita Antonel     Profesor              Liceul de Arta "I. St. Paulian"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 131 Ciubotaru Dan       Profesor              Grupul Scolar" C. Brancoveanu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 132 Ciuca Domnica       Profesor              Colegiul National "Gib Mihaescu"
                         Dragasani             Valcea

 133 Ciumacenco Caterina Profesor              Colegiul Agricol Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 134 Ciurea Alexandru    Profesor              Universitatea de Medicina si
     Vladimir                                  Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 135 Cizmaru Mihaela     Profesor              Colegiul Tehnic Henri Coanda
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 136 Cimpeanu Sorin      Conf. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 137 Cirnu Doru          Prof. univ. dr. ec.   Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

 138 Coanda Stelian      Profesor              Scoala Speciala nr. 01 Oradea
                         Oradea                Bihor

 139 Coarna Iuliana      Invatator             Scoala nr. 10 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 140 Cociubei Lucia      Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               Al. Roman Oradea
                         Oradea                Bihor

 141 Coconea Mamela      Profesor              Colegiul de Informatica "Grigore
                                               Moisil", Brasov
                         Brasov                Brasov

 142 Cocos Adriana       Profesor              Scoala generala "Aron Cotrus"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 143 Coculescu Gabriela  Profesor              Scoala de Arte si Meserii Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 144 Codirla Marioara    Educatoare            Gradinita nr. 34
                         Braila                Braila

 145 Codrescu Costel     Invatator             Liceul Teoretic "Duiliu
                                               Zamfirescu" Odobesti
                         Odobesti              Vrancea

 146 Cojocaru Rodica     Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 147 Cojocaru Viorel     Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 148 Coldea Alexandrina  Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 149 Coman Rodica        Prof. lb. rom.        Liceul T. "Andrei Barseanu"
                         Tarnaveni             Mures

 150 Coman Toma          Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 151 Conachi Valentina   Invatator             Scoala nr. 10 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 152 Condrut Codruta     Prof. pian            Liceul de Arta
                         Tg. Mures             Mures

 153 Constantin Maria    Profesor              Scoala nr. 29 "Sf. Ana"
                         Galati                Galati

 154 Constantin Vioreta  Invatator             Liceul Teoretic "Marin Preda"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 155 Cordos Domnica      Invatator             LPS Bihorul
                         Oradea                Bihor

 156 Cormos Rodica       Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 24 Oradea
                         Oradea                Bihor

 157 Cornea Calina       Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
     Petruta                                   si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 158 Cornea Melania      Profesor              Scoala Speciala SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 159 Cornea Stela        Profesor              Liceul Teoretic "TRAIAN"
                         Deva                  Hunedoara

 160 Corneci Iulian      Profesor              Scoala nr. 1
                         Independenta          Galati

 161 Cornel Viorel       Profesor              Colegiul National "Iancu de
                                               Hunedoara"
                         Hunedoara             Hunedoara

 162 Cornia Ghiorghi     Profesor              Scoala cu cl. I - VIII nr. 3
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 163 Cosma Andrei        Profesor              "Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 164 Cosma Lenuta        Educatoare            Gradinita nr. 16 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 165 Cosma Theodor       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 166 Cosmescu Ioan       Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 167 Costache Rodica     Invatator             Scoala N. Colan
                         Sfantu Gheorghe        Covasna

 168 Costea Constanta    Educatoare            Gradinita nr. 6 Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 169 Costea Sonia        Manuitor carti        Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 170 Coza Vasile         Profesor              Scoala 3 Negresti
                         Negresti-Oas          Satu Mare

 171 Crasmaru Mihaela    Invatator             Scoala Dragalina
                         Dragalina             Calarasi

 172 Craciun Ioan        Ofiter                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 173 Cristea Aurelia     Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
     Nicoleta                                  Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 174 Cristea Doina       Educatoare            Gradinita PP 4 Resita
                         Resita                Caras-Severin

 175 Crisan Silviu       Economist             Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 176 Cruceru Alexandrina Profesor              Colegiul National "Emil Racovita"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 177 Cruceru Mihai       Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 178 Csatari Ioana       Educatoare            Gradinita nr. 2 Simleu Silvaniei
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 179 Csiszar Katalin     Educator              Gradinita Vackor
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 180 Csizmadia Erzsebet  Tehnician             Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 181 Csutac Julia        Invatator             Liceul de Arta Sf. Gheorghe
                         Sfantu Gheorghe        Covasna

 182 Cucu-Ciuhan         Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
     Geanina             Pitesti               Arges

 183 Curelaru Elena      Secretar sef          Universitatea Stefan cel Mare
                         Facultate             Suceava
                         Suceava               Suceava

 184 Czumbil Ella        Profesor              Col. Nat. I. Slavici SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 185 Damian Ana          Educatoare            Gradinita PN 4 Resita
                         Resita                Caras-Severin

 186 Dan Aurelia         Profesor              Grupul Scolar de Ind. Alimentara
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 187 Dan Florica         Profesor              Gr. Sc. Agr. Dragomiresti-Vale
                         Ilfov                 Ilfov

 188 Dan Tatiana         Secretara             Liceul "Neagoe Basarab Oltenita"
                         Oltenita              Calarasi

 189 Dancan Corina       Profesor              Liceul Teoretic "TRAIAN"
                         Deva                  Hunedoara

 190 Daneilescu Iulian   Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 191 Danielescu Gabriel  Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 192 Dascal Ioan         Portar                Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 193 Daschievici P.      Profesor              Sc. Covasna - Comuna Costuleni
     Marius-Andi         Com. Costuleni        Iasi

 194 David Bianca        Profesor              Liceul "Horia Hulubei" Magurele
                         Ilfov                 Ilfov

 195 David Manuela       Profesor              Colegiul National "Petru Rares"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 196 Dagadita Ionica     Invatator             Scoala nr. 4
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 197 Danaila Marioara    Educatoare            Gradinita nr. 5 "Dumbrava
                                               Minunata"
                         Tecuci                Galati

 198 Dascalita Cristina  Profesor              Scoala cu clasele I - VIII Movila
                         Movila                Ialomita

 199 Deac Viorel         Prof. fiz.            Colegiul "Mircea Eliade"
                         Sighisoara            Mures

 200 Deacu Margareta     Invatator             Scoala nr. 5 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 201 Demeter-Szilveszter Educatoare            Gradinita nr. 1 Cristuru Secuiesc
     Ilona               Cristuru Secuiesc     Harghita

 202 Despa Radu          Matematician          Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 203 Diaconu Rodica      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                         Celeiu                Olt

 204 Diculescu Maria     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 205 Dima Eva            Invatator             Scoala Generala Nagy Imre M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 206 Dimofte Cornelia    Secretar              Liceul de Muzica si Arte Plastice
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 207 Dinu Toma Adrian    Conf. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 208 Dobre Gheorghe      Administrator         Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 209 Dobre Stanca        Invatator             Colegiul National Vocational
                                               "N. Titulescu"
                         Slatina               Olt

 210 Dobrescu Gabriel    Expert                Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 211 Dominte Doina       Profesor              Colegiul National "Nicu Gane"
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 212 Dondorici           Profesor              Liceul "Petru Cercel" Targoviste
     Florentina          Targoviste            Dambovita

 213 Dragomir Ana        Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 214 Dragan Mihai        Maistru instructor    Colegiul Tehnic "Alexandru Domsa"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 215 Draghici Reghina    Educatoare            Gradinita cu Orar Normal nr. 54
                         Constanta             Constanta

 216 Dragoi Mia          Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 217 Dragulescu Dan      Profesor - Director   Gr. Sc. "N. Cioranescu"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 218 Drimba Florin       Profesor              Grupul Scolar Agricol "Andronic
                                               Motrescu" Radauti
                         Radauti               Suceava

 219 Druica Minodora     Educatoare            Gradinita nr. 18 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 220 Dudu Ioan           Profesor              Liceul "M. Saulescu"
                         Predeal               Brasov

 221 Duicu Valeria       Prof. lb. romana      Grup Scolar "Ion Vlasiu"
                         Tg. Mures             Mures

 222 Dulgheru Horia      Conf. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 223 Dumbrava Dorina     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Anghel Saligny" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 224 Dumitrache Cornelia Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica de
                                               Constructii Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 225 Dumitrascu Dumitra  Profesor              Scoala nr. 4 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 226 Dumitrescu Ion      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                         Constanta             Constanta

 227 Dumitriu Gheorghe   Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII nr. 3
                         adj.                  Sebes
                         Sebes                 Alba

 228 Dumitru Elena       Educatoare            Gradinita PN 9 Resita
                         Resita                Caras-Severin

 229 Dumitru Viorica     Educatoare            Gradinita progr. prelungit 1
                                               Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 230 Dusceag Radu        Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 231 Elefterescu Romeo   Medic                 Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 232 Elek Emerik         Prof.                 Col. Nat. Kolcsey F. SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 233 Eli Petru Androna   Profesor              Scoala Generala "Dr. Aurel Vlad"
                         Orastie               Hunedoara

 234 Enache Georgeta     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Nereju Mic
                         Nereju                Vrancea

 235 Enache Maria        Invatator             Scoala Mitreni
                         Mitreni               Calarasi

 236 Enuta Mirela        Invatator             Grup Scolar "Virgil Madgearu"
                         Constanta             Constanta

 237 Epure Manuela       Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 238 Esan Ligia          Profesor              Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 239 Farcas Nicoleta     Profesor              Scoala "T. Vladimirescu"
                         Dragasani             Valcea

 240 Faur Hajnal         Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 241 Faur Ioan Ioan      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 17
                         Sibiu                 Sibiu

 242 Fazakas Tiberiu     Profesor              Scoala Generala nr. 1
                         Hunedoara             Hunedoara

 243 Farcas Zaharia      Maistru               Grup Scolar "Ion Vlasiu"
                         Tg. Mures             Mures

 244 Fatulescu Dumitru   Profesor              Liceul "Jean Bart" Sulina
                         Sulina                Tulcea

 245 Fatusan Iuliana     Ingrijitoare          Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 246 Fatusan Marius      Muncitor              Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 247 Feier Emilia        Prof. pensionar       Grup Scolar
                         Sang. de Padure       Mures

 248 Feleaga Valentina   Profesor              Liceul teoretic N. Iorga
                         Braila                Braila

 249 Feodor Nicolae      Conferentiar          Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         universitar
                         Bucuresti             Bucuresti

 250 Ferdoschi Luminita  Profesor              Liceul Teoretic Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 251 Fiera Mihaela       Profesor              Grupul Scolar Oltchim
                         Rm. Valcea            Valcea

 252 Filip Corneliu      Profesor              Liceul pedagogic
     Basarab                                   D.P. Perpessicius
                         Braila                Braila

 253 Filip Denisiu       Profesor              Liceul Teoretic "TRAIAN"
                         Deva                  Hunedoara

 254 Filipescu Irina     Profesor              Grupul Scolar de Industrie
                                               Alimentara Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 255 Firtonea            Prof. fizica          Grup Scolar Constr. Arhitectura
     Teodor-Dumitru                            "Carol I."
                         Sibiu                 Sibiu

 256 Florea Mihai        Profesor              Grupul Scolar "Oltea Doamna"
                                               Dolhasca
                         Dolhasca              Suceava

 257 Florescu Delia      Invatator             Colegiul National Banatean
                         Timisoara             Timis

 258 Focht Ramona        Invatator             Grup Scolar Industrial Anina
                         Anina                 Caras-Severin

 259 Foltean Camelia     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 260 Fornica-Livada      Profesor              Colegiul National "Dimitrie
     Gabriel Catalin                           Cantemir" Onesti
                         Onesti                Bacau

 261 Fotescu Mariana     Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 262 Francu Mariana      Secretar              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 263 Francu Paul         Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 264 Fratutescu Dan      Invatator             Scoala cu clasele I - IV
                                               Jabar-Boldur
                         Timisoara             Timis

 265 Fratutescu Mariana  Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                                               Lugoj
                         Timisoara             Timis

 266 Frincu Georgeta     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                         Constanta             Constanta

 267 Fulea Mihai         Prof. biologie        Colegiul National "Octavian Goga"
     Adelhaida           Sibiu                 Sibiu

 268 Fundateanu Florea   Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 269 Gabriela-Maria      Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
     Atanasiu            Iasi                  Iasi

 270 Gal Klara           Educator              Gradinita Csipkerozsika
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 271 Gal Stenuta Tita    Profesor              Scoala Generala nr. 5 Brasov
                         Brasov                Brasov

 272 Galea Maria         Prof.                 Scoala nr. 1 Carei
                         Carei                 Satu Mare

 273 Garaiman Dan        Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

 274 Garleanu Dumitru    Profesor educatie     Universitatea Ecologica,
                         fizica si sport       Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 275 Gatlan Dumitru      Profesor              Liceul Pedagogic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 276 Gavrila Petrea      Profesor              Liceul "M. Kogalniceanu" Snagov
                         Ilfov                 Ilfov

 277 Gavrilescu Sorina   Profesor              Scoala generala nr. 5 Arad
                         Arad                  Arad

 278 Gaina Stelica       Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 57
                         Constanta             Constanta

 279 Galdean Nicolae     Biolog                Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 280 Gamulescu Maria     Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Sasciori
                         Sasciori              Alba

 281 Georgescu Doina     Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 282 Georgescu Elena     Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 2
                         Bals                  Olt

 283 Georgescu Gigel     Profesor - director   Grup Scolar Transporturi Auto
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 284 Georgescu Maria     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan Protopopescu"
                         Slatina               Olt

 285 Georgescu Marin     Invatator             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 286 Gheorghe A. Iuliana Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 287 Gheorghe Geta       Referent              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 288 Gheorghe Mircea     Profesor              Scoala S. Cioculescu Gaesti
                         Targoviste            Dambovita

 289 Gheorghioiu Dorina  Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Adjud
                         Adjud                 Vrancea

 290 Gheorghiu Teodora   Profesor              Scoala "M. Viteazul"
                         Strehaia              Mehedinti

 291 Gherasim Constantin Profesor              Scoala nr. 6 Botosani
                         Botosani              Botosani

 292 Gherghel Dumitru    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 19
     Emanoil             Sibiu                 Sibiu

 293 Ghita Constantin    Profesor              Liceul Teoretic "Adam Muller
                                               Guttenbrunn" Arad
                         Arad                  Arad

 294 Ghita Gheorghe      Profesor              PALATUL COPIILOR
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 295 Gica Zoita          Educator              Scoala nr. 4 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 296 Giorgiu Floare      Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Intregalde
                         Alba Iulia            Alba

 297 Giurginca Doina     Invatator             Liceul "Hercules" Baile
                                               Herculane
                         Baile Herculane       Caras-Severin

 298 Girniceanu          Prof. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
     Gheorghe                                  Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 299 Gockel Ana          Profesor              Liceul Teoretic "Adam Muller
                                               Guttenbrunn" Arad
                         Arad                  Arad

 300 Goia Rozalia        Educatoare - dir.     Grad. "Dumbrava Minunata"
                         Tg. Mures             Mures

 301 Goran Vasile        Profesor              Scoala Generala nr. 6
                         Petrosani             Hunedoara

 302 Gordan Viorica      Invatator             Scoala "Iuliu Maniu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 303 Gorgota Vasile      Profesor              Colegiul National "Al. Lahovari"
                         Rm. Valcea            Valcea

 304 Greceanu Ioana      Invatator             Scoala "Gh. Banea" Macin
                         Macin                 Tulcea

 305 Grigore Elena       Invatator             Scoala nr. 5 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 306 Grindeanu Victor    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 9
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 307 Grosu Gabriel       Profesor              Scoala nr. 1 Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

 308 Gudiu Geta          Profesor              Grupul Scolar Ind. Sebis
                         Arad                  Arad

 309 Gusa Mircea-Dan     Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 310 Gyarmati Francisc   Prof. lupte           Clubul Sportiv Scolar Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 311 Gyokos Francisc     Prof.                 Scoala M. Eliade SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 312 Hathazi Annamaria   Profesor              Liceul Teoretic "Bathori Istvan"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 313 Hategan Constantin  Educatoare            Gradinita nr. 26
     Corina              Sibiu                 Sibiu

 314 Hava Florica        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Dacia Oradea
                         Oradea                Bihor

 315 Hideg Ana           Invatator             Scoala "Lucian Blaga" Jibou
                         Jibou                 Salaj

 316 Hojbota Georgeta    Profesor              Grupul Scolar nr. 1 Campulung
                                               Moldovenesc
                         Campulung Moldovenesc Suceava

 317 Holdevici Iulia     Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 318 Honiges Ana         Profesor              Scoala generala "Sfanta Ana"
                                               Santana
                         Arad                  Arad

 319 Horja Viorica       Profesor              Colegiul Tehnic "Alexandru Domsa"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 320 Horsia Valer        Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Sanmiclaus
                         Sanmiclaus            Alba

 321 Horvath Judit       Invatator             Scoala Tinoasa
                         Tinoasa               Covasna

 322 Hugo Maracineanu    Profesor              Liceul de Arta H. Darclee
                         Braila                Braila

 323 Huhn Otmar          Profesor              Grupul Scolar Ind. "Mihai
                                               Viteazul" Ineu
                         Arad                  Arad

 324 Hurghis Gabriela    Profesor              Colegiul National "Unirea" Brasov
                         Brasov                Brasov

 325 Hutupas Anisoara    Profesor              Liceul de Informatica "Spiru
                                               Haret" Suceava
                         Suceava               Suceava

 326 Iacob Adelina       Institutor            Casa Corpului Didactic Oradea
                         Oradea                Bihor

 327 Iacob C. Gheorghe   Profesor              Clubul Sportiv Scolar Onesti
                         Onesti                Bacau

 328 Iacob Oliviu        Profesor - director   Colegiul Tehnic "Dorin Pavel"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 329 Iamandi Gheorghe    Maistru instructor    Colegiul Tehnic de Constructii si
                                               Protectia Mediului Arad
                         Arad                  Arad

 330 Iancu Elena         Educatoare            Gradinita cu Program Normal
                                               nr. 18
                         Slatina               Olt

 331 Iancu Liliana       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 37
                         Constanta             Constanta

 332 Ianegic Raluca      Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 333 Ichima Mariana      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Ion Basgan" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 334 Iepure Lucia        Profesor              Scoala "Ioan Bob" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 335 Iesan Dorin         Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 336 Ifrim Elena         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 31
                         Constanta             Constanta

 337 Ileana Elena Anca   Profesor              Liceul Grigore Moisil
                         Bucuresti             Bucuresti

 338 Ilie Gratiela       Profesor              Grup Scolar "A.I. Cuza" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 339 Ilie I. Maria       Profesor              Liceul de Arta Marin Sorescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 340 Ilie Radita         Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit nr. 6
                         Constanta             Constanta

 341 Ilie Vergilia       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 29
                         Constanta             Constanta

 342 Iliescu Victorita   Invatator             Scoala 1 Mogosoaia
                         Ilfov                 Ilfov

 343 Iliesiu Sorin       Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 344 Ion Ritta           Invatator             Liceul Pedagogic "C.D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 345 Ion Victoria        Educatoare            Gradinita cu Program Normal
                                               nr. 13
                         Slatina               Olt

 346 Ionescu Andrei      Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Slobozia              Ialomita

 347 Ionescu C. Iliana   Profesor              Liceul Stefan Odobleja Craiova
                         Craiova               Dolj

 348 Ionescu Gabriela    Profesor              Grupul Scolar Ind. Transporturi
                                               C.F. Arad
                         Arad                  Arad

 349 Ionica S.           Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 30
     Alexandrina-Maria                         Craiova
                         Craiova               Dolj

 350 Ionut Nicolae       Profesor              Scoala Generala nr. 1
                         Fagaras               Brasov

 351 Iorga Elena         Educatoare            Gradinita PN Teregova
                         Teregova              Caras-Severin

 352 Iorga Siman Ion     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 353 Iovanescu Claudia   Educatoare            Gradinita PP Baile Herculane
                         Baile Herculane       Caras-Severin

 354 Irimia Elena        Invatator             Scoala cu cls. I - VIII nr. 6
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 355 Iriza Dina          Educatoare            Gradinita nr. 3 Simleu Silv.
                         Simleu Silvaniei      Salaj

 356 Iriza V. Ion        Profesor              Colegiul Tehnic de Arte si
                                               Meserii C. Brancusi Craiova
                         Craiova               Dolj

 357 Isopescu Maria      Profesor              Grupul Scolar Forestier Arad
                         Arad                  Arad

 358 Ispas Alexandru     Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
     Teodor                                    Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 359 Janosi Anda         Director              Sc. Gen. Miron Cristea Toplita
                         Toplita               Harghita

 360 Jarca Maria         Institutor            Liceul Pedagogic "Spiru Haret"
                                               Buzau
                         Buzau                 Buzau

 361 Johannis Ioan       Prof. 1 engleza       Colegiul National "Gheorghe
     Carmen                                    Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

 362 Jozsef Ildiko       Invatator             Lic. Teor. Orban Balazs Cristuru
                                               Secuiesc
                         Cristuru Secuiesc     Harghita

 363 Jucan Theodor       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 364 Jula Dorin          Economist             Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 365 Jurj Silvia         Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 366 Kalman Istvan       Director adjunct      Gr. Sc. Eotvos J. Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 367 Karnyansyky Tiberiu Inginer               Universitatea "Tibiscus"
     Marius                                    Timisoara
                         Timisoara             Timis

 368 Koka Lia            Prof.                 Grup scolar Unio SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 369 Koss Elisabeta      Profesor              Colegiul National "Andrei
                                               Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 370 Kovacs Erzbet       Invatator             Scoala R. Cioflec
                         Araci                 Covasna

 371 Laurentiu Liliana   Invatator             Colegiul National M. Viteazu
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 372 Lazar Daniela       Educatoare            Gradinita PP 3 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 373 Lazar Gheorghe      Profesor              Grupul Scolar Economic
                         Calimanesti           Valcea

 374 Lautas Rodica       Invatator             Liceul de Muzica "Ion Vidu"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 375 Leabu Constanta     Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 12
                         Constanta             Constanta

 376 Leonte Valeria      Profesor              Scoala cu cl. I - VIII Satu Mare
                         Satu Mare             Suceava

 377 Letia Ioan          Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 378 Lica Vasile         Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 379 Liga Adrian         Profesor              Colegiul National Sportiv
                                               "CETATE"
                         Deva                  Hunedoara

 380 Luca Paula          Invatator             Scoala cu cls. I - VIII
                                               Maracineni
                         Maracineni            Buzau

 381 Luculescu Anca      Profesor              Scoala "N. Balcescu"
                         Dragasani             Valcea

 382 Luminosu Ionel      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                                               Lugoj
                         Timisoara             Timis

 383 Luncan Anita        Profesor              Colegiul National E. Gojdu Oradea
                         Oradea                Bihor

 384 Lungeanu Gherghina  Invatator             Scoala "Sf. Ana"
                         Galati                Galati

 385 Macesanu Florin     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 386 Maierean Maria      Profesor              Scoala Generala "Grigore Silasi"
                                               Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

 387 Major Melinda       Invatator             Scoala nr. 2 Gherla
                         Gherla                Cluj

 388 Mandache Cristiana  Invatator             Scoala 1 Tunari
                         Ilfov                 Ilfov

 389 Manea Cristina      Profesor              C.S.S. Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 390 Manolache Ioana     Conferentiar          Univ. Nat. de Aparare Bucuresti
                         universitar
                         Bucuresti             Bucuresti

 391 Manole Florina      Profesor - Director   Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Mihai Eminescu" Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 392 Manu Danut          Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 393 Manyov Daniela      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 394 Manzu Liana         Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 47
                         Constanta             Constanta

 395 Marc Lenuta         Educatoare            Gradinita nr. 1 Toplita
                         Toplita               Harghita

 396 Marchis Viorica     Invatator             Scoala "Gh. Lazar" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 397 Marcu Doina         Profesor              Liceul de Arta Oradea
                         Oradea                Bihor

 398 Mardaloiu Ioana     Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 6
                         Bals                  Olt

 399 Mares Stela         Invatator             Scoala Gurbanesti
                         Gurbanesti            Calarasi

 400 Margalina Victor    Profesor              Scoala nr. 9
                         Rm. Valcea            Valcea

 401 Marica Eana         Profesor - Director   Liceul Teoretic "Marin Preda"
                         adjunct               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 402 Marica Mariana      Profesor              Grupul Scolar Energetic
                         Rm. Valcea            Valcea

 403 Marin Carmen        Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8
                                               Mihai Eminescu
                         Braila                Braila

 404 Marin Floare        Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 405 Marinescu Patrita   Profesor - director   Grup Sc. "Spiru Haret" Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 406 Marsolea Liliana    Invatator             Scoala "Grigore Hagiu"
                         Tg. Bujor             Galati

 407 Marton Ildiko       Invatator             Sc. Gen. Jozsef Attila
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 408 Matei Partenie      Profesor              Clubul Sportiv Scolar Deva
                         Deva                  Hunedoara

 409 Matiuta Lucia       Profesor              Colegiul National M. Eminescu
                                               Oradea
                         Oradea                Bihor

 410 Matulea Iordan      Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 411 Matyas Erzsebet     Inv.                  Gimn. "Augustin Maior"
                         Reghin                Mures

 412 Maxim Olivia        Invatator             Scoala "S. Barnutiu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 413 Maximilian Doina    Conf. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 414 Magherusan Mihai    Prof. lb. rom.        Gimn. "Dacia"
                         Tg. Mures             Mures

 415 Manescu Liana       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 24
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 416 Melcioiu Felicia    Invatator             Scoala nr. 15
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 417 Mihai Nina          Profesor              Gr. Sc. "Barbu A. Stirbey" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 418 Mihai Violeta       Profesor              Grup Scolar "Grigore Moisil"
                                               Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 419 Mihalache Adriana   Educator              Gradinita Csipike
                         Sfantu Gheoghe        Covasna

 420 Mihaila Petre       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 421 Mihaila Liliana     secretar              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 422 Mihu Ecaterina      Educatoare            Gradinita nr. 3 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 423 Mihul Tatiana       Profesor              Colegiul National "Mihai
                                               Viteazul" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 424 Minisca Lacramioara Educatoare            Scoala "Andrei SAGUNA"
                         Deva                  Hunedoara

 425 Mirel Vasile        Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII "Horea"
                                               Zlatna
                         Zlatna                Alba

 426 Mitoseriu Olga      Prof. univ. dr. chim. Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 427 Mitran Lorena       Invatator             Scoala nr. 9 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 428 Mitricica Stefan    Director              Universitatea "Titu Maiorescu"
                         administrativ         Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 429 Mitrita Nada        Profesor              Liceul teoretic P. Cernea
                         Braila                Braila

 430 Mizga Ioan          Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 431 Mocan Angela        Educatoare            Gradinita nr. 10 Zalau
                         Zalau                 Salaj

 432 Mocanu Alexandra    Profesor              Colegiul National "A.D. Ghica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 433 Mocanu Mircea       Profesor              Liceul de Arte Plastice
                                               "Corneliu Baba" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 434 Mock Ioan           Prof.                 Scoala M. Eliade SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 435 Mogos Ruta          Educatoare            Gradinita nr. 61 "Ion Creanga"
                         Galati                Galati

 436 Moise George Ion    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 13
                         Sibiu                 Sibiu

 437 Moldovan Elisabeta  Profesor              Colegiul National
                                               "Andrei Muresanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 438 Moldovan Florea     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 439 Moldoveanu Adriana  Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

 440 Molnar Dalma        Educator              Gradinita 5
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 441 Monea Mihai         Profesor              Colegiul National "DECEBAL"
                         Deva                  Hunedoara

 442 Monea Niculina      Educatoare            Gradinita nr. 5 Zimnicea
                         Zimnicea              Teleorman

 443 Monoranu Mihaela    Profesor              Grupul Scolar "Mihai Bacescu"
     Doina                                     Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 444 Morar Petru         Tehnician             Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 445 Morariu Alexandru   Profesor              Colegiul National
     Dorin                                     <<A.T. Laurian>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 446 Moscu Valentina     Invatator             Scoala nr. 10 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 447 Motoc Valentin      Profesor - director   Grup Scolar Agricol Blaj
                         Blaj                  Alba

 448 Munteanu Ioan Delia Prof. chimie          Colegiul National "Octavian Goga"
                         Sibiu                 Sibiu

 449 Munteanu Octav      Profesor              Liceul Teoretic "Ovidius"
                         Constanta             Constanta

 450 Muresan Ana         referent              Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 451 Muresan Pavel       Profesor              Scoala cu cls. I - VIII nr. 7
                                               Baia Mare
                         Baia Mare             Maramures

 452 Muszka Pal Anna     Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 9 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 453 Naghi Marta         Educator              Gradinita Benedek Elek
                         Sfantu Gheoghe        Covasna

 454 Nagy Annamaria      Invatator             Sc. Gen. Nagy Imre Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 455 Nancu Vasile        Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               Barbulesti
                         Maia                  Ialomita

 456 Narosi Iacob        Profesor              Grup Scolar "Liviu Rebreanu"
                                               Maieru
                         Maieru                Bistrita-Nasaud

 457 Nastase Elena       Profesor              Scoala Generala "Avram Iancu"
                                               Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 458 Napradean Terezia   Educatoare            Gradinita Benesat
                         Benesat               Salaj

 459 Nastase Maria       Jurist                Universitatea Ecologica Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 460 Neagu Ion           Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 461 Neagu Lidia         Profesor              Scoala nr. 2
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 462 Neagu Vasile        Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 463 Neamtu Victor       Profesor              Seminarul Teologic "D. Staniloae"
                         Brasov                Brasov

 464 Neatu Ana           Invatator             Scoala cu cls. I - VIII nr. 1
                         Caracal               Olt

 465 Nechifor Rodica     Profesor              Grupul Sc. de Industrie Usoara
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 466 Negrut Mariana      Prof. vioara          Liceul de Arta
                         Tg. Mures             Mures

 467 Negrutiu Silvia     Inv.                  Colegiul National "Unirea"
                         Tg. Mures             Mures

 468 Neicu Marian        Profesor              Scoala cu clasele 1 - 8
                                               M. Eminescu
                         Braila                Braila

 469 Nemes Ildico        Invatator             Scoala Varadi Joszef
                         Sfantu Gheoghe        Covasna

 470 Netu Stela          Educatoare            Gradinita cu Program Normal
                                               "Dumbrava Minunata"
                         Draganesti            Olt

 471 Nevinglovschi       Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
     Tabita                                    Botosani
                         Botosani              Botosani

 472 Nicoara Daniel      Profesor              Liceul Teoretic "I.C. BRATIANU"
                         Hateg                 Hunedoara

 473 Nicola Pavel        Educatoare            Gradinita nr. 1
     Cornelia Doina      Rasinari              Sibiu

 474 Nicolae Ion         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 475 Nicolae Jeni        Profesor              Scoala 2 Cretesti Vidra
                         Ilfov                 Ilfov

 476 Nicolaescu Victoria Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 1
                         Slatina               Olt

 477 Niculescu Elena     Secretara             Gradinita Speciala "N. BALCESCU"
                                               Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 478 Niculescu Mugur     Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 479 Nicusan Maria       Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Ocolis
                         Ocolis                Alba

 480 Octavian Pruteanu   Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 481 Olaru Domnica       Profesor              Grupul Scolar Economic
                         Rm. Valcea            Valcea

 482 Olaru Valeria       Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 1
                         Bals                  Olt

 483 Olteanu Elena       Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 484 Oprea Alexandru     Lect. univ. drd.      Universitatea "G. Baritiu",
     Dan Sergiu                                Brasov
                         Brasov                Brasov

 485 Oprea Tudorita      Educatoare            Gradinita nr. 36 "Mihai Eminescu"
                         Galati                Galati

 486 Ordean Gratian      Profesor              Scoala Generala nr. 11
                         Hunedoara             Hunedoara

 487 Orza Cristian       Profesor              Club Sportiv Scolar
                         Dragasani             Valcea

 488 Osanu Octavian      Profesor              Liceul cu program sportiv
                         Braila                Braila

 489 Osan Maria          Prof.                 Grup Scolar Tasnad
                         Tasnad                Satu Mare

 490 Pahoni Dan          Inginer               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 491 Pana Otilia         Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 3
                         Slatina               Olt

 492 Pancratov Olga      Profesor              Colegiul Economic Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 493 Pancu Marielena     Profesor              Liceul de Arta "C. Porumbescu"
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 494 Panici Lucica       Educatoare            Gradinita P.P. 32 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 495 Pantelimon Gheorghe
                         Bucuresti             Valcea

 496 Parlogea Anica      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Chiojdeni
                         Chiojdeni             Vrancea

 497 Parvan Lucica       Profesor              Liceul Pedagogic Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 498 Pascaru Adriana     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Boghesti
                         Boghesti              Vrancea

 499 Pascu Dumitru       Profesor              Grup Scolar Industrial
                         Rasnov                Brasov

 500 Pascu Mihaela       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Maicanesti
                         Maicanesti            Vrancea

 501 Pasztor Gabriela    Profesor              Inspectoratul Scolar Bihor
                         Bratca                Bihor

 502 Pataki Daniela      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 30
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 503 Pavel Cornelia      Profesor              Gr. Sc. Agr. Dragomiresti-Vale
                         Ilfov                 Ilfov

 504 Pavel Steluta       Profesor              Grupul Scolar Ind. "Iuliu Maniu"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 505 Pavel Vasilica      Invatator             Colegiul Tehnic Henri Coanda
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 506 Pavel Viorica       Invatator             Liceul de Arta Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 507 Pavlovschi Adina    Invatator             Scoala cu clasele 1 - 8
                                               I. Bancila
                         Braila                Braila

 508 Pacurar Vasile      Prof. univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 509 Paduraru Luminita   Secretar Sef          Universitatea Stefan cel Mare
                         Facultate             Suceava
                         Suceava               Suceava

 510 Paduraru Olguta     Profesor              Grupul Scolar "Sf. Maria"
                         Galati                Galati

 511 Patrascu Petrache   Director Biblioteci,  Universitatea "G. Baritiu",
     Vasile              Camine, Cantine       Brasov
                         Brasov                Brasov

 512 Patuleanu Georgeta  Profesor              Scoala Generala nr. 13, Brasov
                         Brasov                Brasov

 513 Paun A. Constantin  Profesor              Colegiul National Elena Cuza
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 514 Paun Elena          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan Protopopescu"
                         Slatina               Olt

 515 Pele Maria          Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 516 Penescu Aurelian    Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 517 Penzes Clara        Invatator             Scoala T. Sandor
                         Ozun                  Covasna

 518 Peptan Zamfirita    Educatoare            Gradinita nr. 1 Panciu
                         Panciu                Vrancea

 519 Peres Liliana       Profesor              Grup Scolar Astra, Brasov
     Carmen              Brasov                Brasov

 520 Peres Ion           Profesor Universitar  Universitatea de Vest Timisoara
                         Timisoara             Timis

 521 Petki Pal           Profesor              Liceul "Aprily Lajos", Brasov
                         Brasov                Brasov

 522 Peto Csilla         Institutor            Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 523 Petrache Dan        Profesor              Liceul Teoretic "C. Noica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 524 Petrescu C. Genelia Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 525 Petrescu Ion        Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 526 Petriu Gabriela     Invatator             Scoala nr. 14
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 527 Petruta Gelu        Profesor              Colegiul National E. Gojdu Oradea
                         Oradea                Bihor

 528 Pfeirer Gabriela    Invatator             Liceul Pedagogic "C. D. Loga"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 529 Picos Mihaela Ara   Profesor              Scoala nr. 28 "Mihai Eminescu"
                         Galati                Galati

 530 Pintea Eugen                              Inspectoratul Brasov
                         Brasov                Brasov

 531 Pirici Rozalia      Prof.                 Scoala Speciala SM
                         Carei                 Satu Mare

 532 Pitila Tudora       Profesor              Scoala nr. 84
                         Bucuresti             Bucuresti

 533 Pito Piroska        Educatoare            Gradinita nr. 3 M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 534 Ploscaru Cornel     Profesor              Grup Scolar "C. Brancoveanu"
                         Baia de Arama         Mehedinti

 535 Pocol Emil          Invatator             Scoala Gimnaziala Galgau
                         Galgau                Salaj

 536 Pogan Mihai         Profesor              Grupul Scolar Ind. Sebis
                         Arad                  Arad

 537 Pop Elena           Secretar facultate    Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 538 Pop Ovidiu          Profesor              Col. Nat. M. Eminescu SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 539 Popa Aurelia        Consilier             ISJ Dolj
                         Craiova               Dolj

 540 Popa Elena          Profesor              Liceul de Arta, Brasov
                         Brasov                Brasov

 541 Popa F.             Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
     Ionela-Maria                              Craiova
                         Craiova               Dolj

 542 Popa Gheorghe       Prof. univ. dr.       Univ. "Alex. Ioan Cuza" Iasi
                         Iasi                  Iasi

 543 Popa Ioan Eneida    Profesor              Lic. Teol. Ref. Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 544 Popa                Profesor              Sc. Norm. Benedek Elek Odorheiu
     Maria-Gabriella                           Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 545 Popa Valerica       Educatoare            Gradinita nr. 7 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 546 Popescu C. Dumitru  Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                                               Petrache Triscu Craiova
                         Craiova               Dolj

 547 Popescu Ileana      Profesor              Colegiul Agricol Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 548 Popescu Iulia       Profesor              Scoala I. Al. B. Voinesti
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 549 Popescu Liliana     Invatator             Grupul Scolar Dumitresti
                         Dumitresti            Vrancea

 550 Popescu Luminita    Conf. univ. dr. ing   Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 551 Popescu Marcel      Profesor              Liceul Pedagogic "St. Odobleja"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 552 Popescu Stefan      Profesor              Scoala nr. 6
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 553 Popescu Tamara      Bibliotecar           Casa Corpului Didactic
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 554 Popian Danita       Profesor              Scoala generala nr. 4 "Ioan
                                               Slavici" Arad
                         Arad                  Arad

 555 Popisca Lucica      Invatator             Scoala nr. 12 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 556 Poplacean Ioan      Inginer TCM           Inspectoratul Scolar Judetean
     Adrian              Sibiu                 Sibiu

 557 Popon Tatiana       Profesor              Scoala Generala nr. 5, Brasov
                         Brasov                Brasov

 558 Popovici Aurelia    Secretar facultate    Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 559 Popovici Dumitru    Economist             Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 560 Preda I. Mircea     Profesor              Liceul Teoretic Henri Coanda
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 561 Pricop Dorina       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Panciu
                         Panciu                Vrancea

 562 Pricop Luiza        Secretar Sef          Universitatea Stefan cel Mare
                         Facultate             Suceava
                         Suceava               Suceava

 563 Pristavu P. Stefan  Profesor              Scoala "Mihai Dragan" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 564 Prodan Gheorghe     Profesor              Scoala nr. 2 Botosani
     Danut               Botosani              Botosani

 565 Puia Andrei         Profesor              Colegiul economic I. Ghica
                         Braila                Braila

 566 Putanu Marius       Profesor              Colegiul National
                                               "M. Kogalniceanu"
                         Galati                Galati

 567 Raboj Gherghina     Invatator             Scoala nr. 3 Chirnogi
                         Chirnogi              Calarasi

 568 Rada Constanta      Educatoare            Gradinita PP Baile Herculane
                         Baile Herculane       Caras-Severin

 569 Radu Aurelia        Secretar              Liceul Pedagogic Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 570 Radu Gaiginschi     Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 571 Radu Marecele       Invatator             Scoala M. Sadoveanu
                         Intorsura Buzaului    Covasna

 572 Radu Steliana       Educatoare            Gradinita nr. 6
                         Braila                Braila

 573 Radu Ybolia         Invatator             Scoala nr. 3 Cernat
                         Cernat                Covasna

 574 Raluca              Sefa catedra Muzica   Univ. Nationala de Muzica din
     Voicu-Arnautoiu     de camera - Ansamblu  Bucuresti
                         orchestra
                         Bucuresti             Bucuresti

 575 Rascu Valerica
                         Bucuresti             Valcea

 576 Radulescu Anca      Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 577 Radulescu Emilia    Profesor - director   Scoala Vasile Carlova
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 578 Radulescu T.        Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Teodora-Liliana                           Craiova
                         Craiova               Dolj

 579 Rau Ioan            Profesor              Scoala I. Al. B. Voinesti
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 580 Rau Ion Mircea      Prof. ed. fizica      Clubul Sportiv Scolar Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 581 Raulea Sevastian    Prof. matematica      Scoala cu clasele I - VIII
     Elisabeta           Sura Mica             Sibiu

 582 Retegan Macedon     Profesor              Liceul de Arte Plastice "Corneliu
                                               Baba" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 583 Rigo Bela           Profesor              Sc. Gen. Bethlen G. Odorheiu
                                               Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 584 Rila Otilia         Educatoare            Gradinita P.P. 27 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 585 Rizan T. Tatiana    Profesor              Colegiul National "Vasile
                                               Alecsandri" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 586 Riznic Marius       Profesor              Seminarul Teologic
                                               "Sf. Gheorghe" Bt.
                         Botosani              Botosani

 587 Roman Olimpia       Invatator             Lic. Teor. Sf. Nicolae Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 588 Romaneac Cornelia   Educatoare            Gradinita Cu Program Prelungit
                                               nr. 28 Oradea
                         Oradea                Bihor

 589 Romascu Anghelusa   Profesor              Grup Scolar "A.I. Cuza" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 590 Rosca Georgeta      Profesor              Scoala S. Gheorghiu
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 591 Rosca Ion           Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 592 Rotaru Dan          Profesor              Liceul Teoretic "Adam Muller
                                               Guttenbrunn" Arad
                         Arad                  Arad

 593 Rotaru Natalia      Invatator             Scoala 1 Chitila
                         Ilfov                 Ilfov

 594 Rupesac Ecaterina   Invatator             Scoala "Dan Barbilian"
                         Constanta             Constanta

 595 Ruscan Silvia       Profesor              Grupul Scolar Dorna Candrenilor
                         Dorna Candrenilor     Suceava

 596 Rusti Maria         Profesor              Scoala Generala Magura Ilvei
                         Magura Ilvei          Bistrita-Nasaud

 597 Rusu Mihaela        Secretar facultate    Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 598 Rusu Viorel         Prof.                 Grup Scolar Tasnad
                         Tasnad                Satu Mare

 599 Sabau Cristina      Instructoare          Liceul de Coregrafie "Octavian
                                               Stroia" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 600 Salanta Victoria    Ingrijitoare          Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 601 Samsonic Anton      Profesor              Liceul pedagogic D. P.
                                               Perpessicius
                         Braila                Braila

 602 Sanda Dumitru       Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII nr. 4
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

 603 Sansebes Eugen      Profesor              Colegiul de Informatica "Grigore
                                               Moisil", Brasov
                         Brasov                Brasov

 604 Sarb Zorel Nicoara  Profesor              Grupul Scolar Pancota
                         Arad                  Arad

 605 Sabadus Maria       Profesor - director   Grup Scolar Ind. Jidvei
                         Jidvei                Alba

 606 Savan Simion        Muncitor calificat    Acdemia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 607 Schlupek Carol      Instructor Superior   Academia Fortelor Aeriene
                                               Henri Coanda
                         Brasov                Brasov

 608 Scobici Hermina     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Mihai Eminescu" Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 609 Sebestyen Julia     Prof.                 Scoala generala nr. 7
                         mat. - pensionar
                         Tg. Mures             Mures

 610 Sechesan Gheorghe   Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 611 Selagea Gheorghe    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
     Radu                                      "M. Eminescu"
                         Medias                Sibiu

 612 Serbanescu Nicolae  Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Petresti
                         Petresti              Alba

 613 Silaghi Eva         Prof.                 Liceul teologic Reformat SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 614 Simion Mariana      Invatator             Scoala cu clasele 1 - 8
                                               Ion Creanga
                         Braila                Braila

 615 Simon Emese         Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 56 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 616 Sitaru Corina       Profesor              Liceul Teoretic
                                               "Nicolae Balcescu" Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 617 Sociu Carmen        Secretar              Universitatea Stefan cel Mare
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 618 Sohan Luminita      Invatator             Scoala nr. 11 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 619 Solomon Aurora      Profesor              Scoala Diaconul Coresi Fieni
                         Targoviste            Dambovita

 620 Sonea Mariana       Profesor              Grup Scolar "Grigore Moisil"
                                               Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 621 Spataru Manuela     Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 622 Spataru Smaranda    Profesor              Liceul Pedagogic "St. Odobleja"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 623 Spita Livia         Invatator             Scoala cu clasele 1 - 8
                                               I.L. Caragiale
                         Braila                Braila

 624 Stamin Gheorghe
                         Bucuresti             Valcea

 625 Stan Elena          Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 43
                         Constanta             Constanta

 626 Stan Ioan           Prof. mat. -          Grup Scolar Chimie
                         pensionar
                         Tg. Mures             Mures

 627 Stanciu Dana        Educatoare            Gradinita PP 2 Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 628 Stancioiu Maria     Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 629 Stanculescu Dan     Profesor              Grupul Scolar "G-ral Magheru"
                         Rm. Valcea            Valcea

 630 Stelian-Sergiu      Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
     Maier               Iasi                  Iasi

 631 Stere Haida         Profesor              Liceul Pedagogic Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 632 Stoian Elena        Conf. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 633 Stoian Luminita     Profesor              Colegiul National "V. Alecsandri"
                         Galati                Galati

 634 Stoian Vasile       Prof. l. romana       Colegiul National "Octavian Goga"
     Horia Achim         Sibiu                 Sibiu

 635 Stoica Elena        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 26
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 636 Stoinel Ilie Dan    Invatator/Inspector   Inspectoratul Scolar Al Judetului
                         Scolar De             Caras-Severin
                         Specialitate
                         Invatamant Primar
                         Resita                Caras-Severin

 637 Strujan Ioan        Profesor              Scoala nr. 13 Botosani
                         Botosani              Botosani

 638 Suarasan Mariana    Profesor              Colegiul National"
                                               Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 639 Suciu Petru         Director adjunct      Gr. Sc. Constr. Mas. Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 640 Szabo Gabor         Invatator             Liceul Teoretic "Bathori Istvan"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 641 Szabo Margit        Invatator             Scoala T. Sandor
                         Ozun                  Covasna

 642 Szekely Emese       Prof. lb. engl.- dir. Liceul Teologic Reformat
                         Tg. Mures             Mures

 643 Szocs Eva           Inv.                  Scoala Generala nr. 2
                         Tg. Mures             Mures

 644 Szojnik Stefan      Prof.                 Scoala Beltiug
                         Beltiug               Satu Mare

 645 Sandru Vasile       Instructor sef        Academia Fortelor Aeriene Henri
                                               Coanda
                         Brasov                Brasov

 646 Serban Domnica      Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 647 Serban Florica      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 24
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 648 Serban Georgeta     Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII nr. 20
                         Constanta             Constanta

 649 Serbanoiu Nicolae   Profesor              Grup Scolar Agricol Tartasesti,
                                               director
                         Targoviste            Dambovita

 650 Soldea Dora         Prof. matematica      Colegiul National "Unirea"
                         Tg. Mures             Mures

 651 Sorodoc Gheorghe    Institutor            Scoala cu cl. I - VIII Bivolarie
                         Vicovu de Sus         Suceava

 652 Stefan Adriana      Profesor              Grupul Scolar "Preda Buzescu"
                         Berbesti              Valcea

 653 Stefan Aneta        Profesor              Grup Scolar Agricol Armasesti
                         Armasesti             Ialomita

 654 Stefan Gheorghe     Inspector             Inspectoratul scolar judetean
                                               Braila
                         Braila                Braila

 655 Stefan Mihaela      Secretar Sef          Universitatea Stefan cel Mare
                         Facultate             Suceava
                         Suceava               Suceava

 656 Stefanovici Elena   Invatatoare           Liceul de Arta Resita
                         Resita                Caras-Severin

 657 Stefanescu A.       Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Carmen-Lucia                              Craiova
                         Craiova               Dolj
 658 Stefanescu Angela   Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII "Eugen
                                               Ionescu"
                         Slatina               Olt

 659 Tatarcan Dumitru    Profesor              Colegiul National
                                               <<A.T. Laurian>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 660 Tauru Gheorghe      Prof. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 661 Tamas Ana           Prof. chimie - Dir.   Grup Scolar Industrial
                         Iernut                Mures

 662 Tanase Mihai        Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 663 Tanase Viorel       Lector Univ.          Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 664 Tanasescu Mircea    Profesor              Colegiul National
                                               "Andrei Saguna", Brasov
                         Brasov                Brasov

 665 Tatar Doina         Profesor              Liceul de Arta Oradea
                         Oradea                Bihor

 666 Tataruca Olga       Prof.                 Scoala A. Iancu SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 667 Tecsi Francisc      Profesor              Grup Scolar Vadu Crisului
                         Vadu Crisului         Bihor

 668 Teofanescu Emanoil  Instructor Sef        Academia Fortelor Aeriene Henri
                                               Coanda
                         Brasov                Brasov

 669 Teofilescu          Profesor              Scoala "T. Vladimirescu"
     Constantin          Dragasani             Valcea

 670 Teohari Ganciu      Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 671 Terhes Maria        Educatoare            Gradinita Nr. 2 Zalau
                         Zalau                 Salaj

 672 Timoianu Ecaterina  Secretara             Colegiul National Nicolae
                                               Balcescu
                         Braila                Braila

 673 Tipa Elena          Referent              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 674 Toader Florian      Profesor              Scoala 1 Jilava
                         Ilfov                 Ilfov

 675 Toderica Sanda      Profesor              Scoala Generala nr. 10, Brasov
                         Brasov                Brasov

 676 Tohati Giurca Maria Educatoare            Gradinita nr. 8
                         Sibiu                 Sibiu

 677 Tomos Gabriela      Educator              Gradinita Gulliver
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 678 Toroapa Constantin  Profesor              Liceul de Informatica
                         Petrosani             Hunedoara

 679 Torok Ileana        Invatatoare           Grup Scolar Huedin
                         Huedin                Cluj

 680 Trif Anica          Contabil sef          Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         Alba Iulia            Alba

 681 Tudor Georgeta      Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 2 Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 682 Tufan Constantin    Jurist                Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 683 Tulcan Ioan         Conferentiar          Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         universitar
                         (Preot) - sef catedra
                         Arad                  Arad

 684 Turbe Gina          Profesor              Casa Corpului Didactic Oradea
                         Oradea                Bihor

 685 Tutor Mihaela       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 22
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 686 Tuturea Moise       Inginer economist     Univ. "Lucian Blaga" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 687 Tzetziclis Gheorghe Profesor              Clubul Sportiv Scolar Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 688 Taranu Georgeta     Profesor              Scoala cu cl. I - VIII nr. 2
                                               Vatra Dornei
                         Vatra Dornei          Suceava

 689 Teicu Mariana       Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Oravita
                         Oravita               Caras-Severin

 690 Tenea C. Aureliea-  Profesor              Grupul Scolar Transporturi Cai
     Luminita                                  Ferate Craiova
                         Craiova               Dolj

 691 Tibrian Constantin  Prof. univ.           Universitatea din Pitesti
                         Pitesti               Arges

 692 Toldan Rodica       Educatoare            Gradinita P.P. 14 Arad
                         Arad                  Arad

 693 Tugulea Elena       Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 2
                         Slatina               Olt

 694 Tutuianu Radu       Profesor              Colegiul National
                                               "Andrei Saguna", Brasov
                         Brasov                Brasov

 695 Uliescu Marilena    Jurist                Universitatea Ecologica,
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 696 Ulmeanu Ilie        Profesor - Director   Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Mihai Viteazul" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 697 Ungureanu Aurelia   Profesor              Gr. Sc. <<Gh. Asachi>> Botosani
                         Botosani              Botosani

 698 Ungureanu Paul      Profesor              Lic. de St. ale Naturii
                                               <<Grigore Antipa>> Bt
                         Botosani              Botosani

 699 Urs Iosif           Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 700 Vagner Maria        Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 64 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 701 Vaida Simion        Profesor              Scoala "Octavian Goga" Baia Mare
                         Baia Mare             Maramures

 702 Vaida Simion        Profesor              Scoala Octavian Goga Baia Mare
                         Baia Mare             Maramures

 703 Vajda Attila        Tehnician             Universitatea "Petru Maior"
                                               Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 704 Vanga Paraschiva    Contabil              Grup Scolar Ind. Usoara
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 705 Vantu Virgil        Profesor              Scoala nr. 13 Botosani
                         Botosani              Botosani

 706 Vasile Valentina    Profesor              Scoala Potlogi, director
                         Targoviste            Dambovita

 707 Vasile Velica       Invatatoare           Scoala nr. 11 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 708 Vasilescu Valentina Profesor              Colegiul National "Emil Racovita"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 709 Vasilica Camelia    Profesor              Scoala nr. 13 Botosani
     Doina               Botosani              Botosani

 710 Vass Petruta        Profesor              Grupul Scolar Metalurgic
                         Galati                Galati

 711 Vaideanu Stefan     Inginer               ISJ Suceava
                         Suceava               Suceava

 712 Vesa Mihai          Profesor              LIT O. Ghibu Oradea
                         Oradea                Bihor

 713 Vestila Lelia       Prof. Univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 714 Vida Simiti         Prof. Univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 715 Vidrighin Gheorghe  Prof. istorie         Colegiul National "Octavian Goga"
     Elena               Sibiu                 Sibiu

 716 Vieru C. Costica    Profesor              Scoala de Arte si Meserii Bacau
                         Bacau                 Bacau

 717 Vintila Sorin       Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 718 Viorel Ioan         Prof. Univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 719 Visoiu Ion          Profesor              Scoala 1 Chitila
                         Ilfov                 Ilfov

 720 Vladu Alexandra     Educatoare            Gradinita nr. 7
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 721 Vladareanu Violeta  Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 49
                         Constanta             Constanta

 722 Vladau Corneliu     Profesor - director   Scoala Gr. Alexandrescu
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 723 Vladescu Ioana      Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                         Slatina               Olt

 724 Vladuceanu Atena    Profesor              Grup Scolar "Dimitrie LEONIDA"
                         Petrosani             Hunedoara

 725 Vladut Dumitru      Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 726 Vladut Elisabeta    Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 727 Voina Marinela      Invatatoare           Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Bocsa
                         Bocsa                 Caras-Severin

 728 Volosciuc Mihail    Ing. electronist      Grup Scolar Energetic
     Sorin               Sibiu                 Sibiu

 729 Vornicescu Nicolae  Prof. Univ. dr.       Universitatea Tehnica Cluj
                         Cluj                  Cluj

 730 Vrabie Gheorghe Ion Director Gen. Adm.    Universitatea "G. Baritiu",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

 731 Vultur Rodica       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 26
                         Timisoara             Timis

 732 Waczel Ferenc       Director              Sc. Gen. Sansimion
                         Sansimion             Harghita

 733 Wagner Helmut       Profesor              Liceul "J. Honterus", Brasov
                         Brasov                Brasov

 734 Watzlawek           Profesor              Grupul Scolar Industrial Auto
     Florentina          Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 735 Zagoni Erzbet       Educator              Gradinita Csipkerozsika
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 736 Zaharia Marian      Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 737 Zamfir Liliana      Invatator             Scoala nr. 3 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 738 Zamfir Marica       Invatator             Scoala nr. 5 Calarasi
                         Calarasi              Calarasi

 739 Zamfirache Arfire   Secretar Sef          Universitatea Stefan cel Mare
                         Facultate             Suceava
                         Suceava               Suceava

 740 Zamfirescu Zoica    Lector Univ.          Universitatea Constantin Brancusi
                         Targu Jiu             Gorj

 741 Zavalas Mariana     Secretara             Scoala nr. 2 Oltenita
                         Oltenita              Calarasi

 742 Zglobiu Mircea      Profesor              Scoala 1 Popesti Leordeni
                         Ilfov                 Ilfov

 743 Ziman Dorina        Prof.                 Col. Nat. M. Eminescu SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 744 Zoicas Maria        Educatoare            Gradinita "Ion Creanga" Zalau
                         Zalau                 Salaj

    ANEXA 7

    Medalia "Meritul pentru Invatamant" clasa a III-a

     Nume si prenume     Profesia              Locul de activitate
                         Localitatea           Judetul

   1 Achim Liana         Educator              GPP 7 Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

   2 Acostoaie Lidia     Profesor              Scoala cu cl. I - VIII nr. 10
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

   3 Adamescu Maxim      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 9
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

   4 Adomnitii Elena     Secretar              ISJ Suceava
                         Suceava               Suceava

   5 Agnola Anton Liana  Prof. matematica      Colegiul National
                                               "Gheorghe Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

   6 Alb Nicoleta        Jurist                Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

   7 Albastroiu Maria    Educatoare            Gradinita Horezu
                         Horezu                Valcea

   8 Albu Rodica         Educatoare            Gradinita nr. 62
                         Brasov                Brasov

   9 Aldea Aurica        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

  10 Aldea Lucretia      Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                         Hirsova               Constanta

  11 Alecu Marinela      Educatoare            Gradinita P.P. 15 Arad
                         Arad                  Arad

  12 Alexandrescu V.     Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
     Maria               Craiova               Dolj

  13 Alexandru Maria     Educatoare            Gradinita PP 5 Resita
                         Resita                Caras-Severin

  14 Alexandru Marian    Invatator             Scoala cu cls. I - VIII nr. 3
                         Corabia               Olt

  15 Ambrus Maria        Invatatoare           Sc. Gen Fogarassy Mihaly
                         pensionara            Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

  16 Andrei Marieta      Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

  17 Angelescu Gabriel   Profesor              Colegiul National "Radu Negru"
                         Fagaras               Brasov

  18 Anghel Magdalena    Educatoare            Gradinita cu Program Normal nr. 4
                         Caracal               Olt

  19 Anghel Maria        Educatoare            Gradinita nr. 8 Focsani
                         Focsani               Vrancea

  20 Anghel Rodica       Educatoare            Gradinita nr. 18 Focsani
                         Focsani               Vrancea

  21 Anghel Violeta      Educatoare            Gradinita "T. Vladimirescu"
                         Dragasani             Valcea

  22 Anisie Maria        Invatator             Scoala nr. 7 Botosani
                         Botosani              Botosani

  23 Anton Alexandru     Profesor              Gr. Sc. "Cezar Nicolau" Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

  24 Anton Stela         Profesor              Grup Scolar Alimentar Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

  25 Apostol Veronica    Profesor              C.C.D. Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

  26 Arcus Ana           Profesor              Scoala Luncavita
                         Luncavita             Tulcea

  27 Armeanu Cristea     Profesor              Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  28 Arsenov Simona      Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

  29 Asztalos Erzsebet   Invatator             Scoala Orban Balasz
                         Covasna               Covasna

  30 Atyim Paul          Prof.                 Col. Nat. I. Slavici SM
                         Satu Mare             Satu Mare

  31 Avram Daniel        Profesor              Palatul Copiilor Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

  32 Avram Gabriel       Profesor              Liceul Sportiv Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

  33 Avram Ioan          Prof. atletism        Clubul Sportiv Scolar Sighisoara
                         Sighisoara            Mures

  34 Avramescu Viorel    Profesor              Sc. Ungureni Nr. 1 - Corbii Mari,
                                               director
                         Targoviste            Dambovita

  35 Avrigeanu Adriana   Bibliotecar           Colegiul Economic "Mihail
                                               Kogalniceanu" Focsani
                         Focsani               Vrancea

  36 Axinti Gavril       Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  37 Azoitei Elena       Profesor              Colegiul National <<M. Eminescu>>
     Luminita                                  Botosani
                         Botosani              Botosani

  38 Baba Raveca         Maistru               Grup Scolar "Avram Iancu"
                         Tg. Mures             Mures

  39 Babucea Gabriela    Prof. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Stiinte Economice
                         Targu Jiu             Gorj

  40 Badea Rozeta        Profesor - Director   Scoala cu cls. I - VIII
                                               "Mircea cel Batran"
                                               Turnu Magurele
                         Turnu Magurele        Teleorman

  41 Badiu Toma          Prof. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

  42 Balasz Gizella      Educatoare - dir.     Gradinita P.P. nr. 14
                         Tg. Mures             Mures

  43 Balazs Denes        Profesor              ISJ - Scoala Generala "Grigore
                                               Silasi" Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

  44 Balazs Ida          Educatoare            Gradinita Corund
                         Corund                Harghita

  45 Balekics Georgeta   Inginer               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  46 Balintoni Mirela    Profesor              Grup Scolar "Constantin BRANCUSI"
                         Petrila               Hunedoara

  47 Balogh Iren         Educator              Gradinita Csipike
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  48 Baloi Floarea       Profesor              Liceul Teoretic "C. Noica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

  49 Bande Maria         Invatatoare           Scoala "Vasile Goldis" Zalau
                         Zalau                 Salaj

  50 Barabas Zsuzsanna   Invatatoare           Liceul Arta "Nagy I." M.-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

  51 Barath Iosif        Maistru               Grup Scolar "I. Vlasiu"
                         Tg. Mures             Mures

  52 Bara Constantin     Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

  53 Barbu Felicia       Educatoare            Gradinita P.P. 26 Timisoara
                         Timisoara             Timis

  54 Barcari Luminita    Profesor              Grup Scolar CCF Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

  55 Baricz Maria        Prof.                 Grup Sc. Ind. Usoara SM
                         Satu Mare             Satu Mare

  56 Barleanu Petre      Profesor - Director   Scoala cu cls. I - VIII "Vasile
                                               Racotta" Storobaneasa
                         Alexandria            Teleorman

  57 Barlovan Anemarie   Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 16
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  58 Baroti Etelka       Profesor              Scoala Generala Kos K. Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

  59 Bartha Eva          Educ.                 GPP 10 Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

  60 Bartocz Anna        Educator              Gradinita Arvackska
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  61 Bartok Sende        Educator              Gradinita Csipike
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  62 Badalan Gheorghe    Sef birou             Aca Fortelor Terestre
                                               "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

  63 Baicus Joita        Invatator             Liceul Teoretic "Radu Vladescu"
                                               Patarlagele
                         Buzau                 Buzau

  64 Bajenaru Ovidiu     Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
     Alexandru                                 Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

  65 Balasa Marilena     Prof. istorie         Scoala cu clasele I - VIII
     Olimpia             Arpasu de Jos         Sibiu

  66 Balosu Elena        Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 45
                         Constanta             Constanta

  67 Baltoiu Iuliana     Profesor              Liceul "G. Moisil" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

  68 Banica Rodica       Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 14
                         Constanta             Constanta

  69 Baraianu Letitia    Educ. - dir.          Grad. P.P. nr. 13
                         Tg. Mures             Mures

  70 Barbuceanu Ion      Profesor              Grupul scolar N. Oncescu
                         Braila                Braila

  71 Barbulescu C. Lola  Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 21
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

  72 Barbulescu V.       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 39
     Nicoleta                                  Craiova
                         Craiova               Dolj

  73 Barculet Ana        Profesor              Grupul Scolar "Gh. Asachi"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

  74 Bataran Florica     Profesor              Scoala generala Andrei Saguna
                         Arad                  Arad

  75 Batalan Costica     Profesor              Liceul Teoretic "S. DRAGOMIR"
                         Ilia                  Hunedoara

  76 Baulescu Florin     Invatator             Scoala "M. VITEAZUL"
                         Strehaia              Mehedinti

  77 Bealkovski Eugen    Profesor              Pensionar
                                               Bihor

  78 Bejgu Nicolae       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               Munteni Buzau
                         Munteni Buzau         Ialomita

  79 Belean Pavel        Conferentiar          Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         universitar
                         (economist) -
                         sef catedra
                         Arad                  Arad

  80 Beleiu Miralda      Educatoare            Gradinita "N. Lenau" Timisoara
                         Timisoara             Timis

  81 Benedekfi Ferenc    Invatator             Lic. Teor. Orban Balazs Cristuru
                                               Secuiesc
                         Cristuru Secuiesc     Harghita

  82 Bercea Cornelius    Inginer electro.      Grup Scolar Energetic
     Victor              Sibiu                 Sibiu

  83 Bercea Mariana      Secretar sef          Universitatea "Petru Maior"
                         facultate             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

  84 Berchi Angela       Maistru instructor    Grupul Scolar Forestier Arad
                         Arad                  Arad

  85 Berei Teodorina     Profesor              Scoala Generala nr. 2
                         Codlea                Brasov

  86 Bica Gheorghe       Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  87 Bidirici Jeni       Secretar              Scoala nr. 148
                         Bucuresti             Bucuresti

  88 Birgean Simona      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

  89 Biris Ioan          Ospatar               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

  90 Birtalan Margit     Educator              Gradinita Napsugar
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

  91 Birdac Anca         Educatoare            Gradinita PN 2 Resita
                         Resita                Caras-Severin

  92 Birsanescu S. Elena Secretar              Grupul Scolar Electroputere
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

  93 Bob Dorina          Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  94 Bocarnea Alexandru  Analist programator   Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

  95 Boceanu Doina       Educatoare            Gradinita PP 8 Resita
                         Resita                Caras-Severin

  96 Bodas Maria         Profesor              Scoala nr. 12 Botosani
                         Botosani              Botosani

  97 Bodea Lucia         Educatoare            Gradinita nr. 1 Simleu Silv.
                         Simleu Silvaniei      Salaj

  98 Bodescu Maria       Invatatoare           Liceul cu Program Sportiv
                         Slatina               Olt

  99 Bogdan Doru         Profesor              Liceul Pedagogic "Dimitrie
                                               Tichindeal"  Arad
                         Arad                  Arad

 100 Bogdan Magda        Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 101 Bolbotina Mirela    Invatatoare           Liceul "Hercules" Baile
                                               Herculane
                         Baile Herculane       Caras-Severin

 102 Boldea Violeta      Profesor              Liceul "SIGISMUND TODUTA"
                         Deva                  Hunedoara

 103 Bolota Amos         Profesor              Scoala Generala
                         Vata de Jos           Hunedoara

 104 Borbath Gizella     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII Diosig
                         Diosig                Bihor

 105 Borhan Alexandrina  Profesor              Grupul Scolar "Ion Nistor"
                                               Vicovu de Sus
                         Vicovu de Sus         Suceava

 106 Borlovan Angela     Educatoare            Gradinita P.P. 33 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 107 Borza Michaela      Profesor              Grupul Scolar Ind. "Aurel Vlaicu"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 108 Bota Lucia          Prof. matematica      Scoala Generala nr. 2
                         Tg. Mures             Mures

 109 Botos Carmen        Profesor              Scoala Generala "ANDREI SAGUNA"
                         Deva                  Hunedoara

 110 Boulescu Anica      Profesor              Liceul Pedagogic "St. ODOBLEJA"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 111 Brandusoiu I. Mihai Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 112 Branzan Ioan        Profesor - director   Colegiul National "Lucian Blaga"
                                               Sebes
                         Sebes                 Alba

 113 Branzila Sandala    Contabil              Grupul Scolar de Constructii
                                               Montaj Focsani
                         Focsani               Vrancea

 114 Bratu Iulian        Profesor              Clubul Sportiv Scolar Galati
                         Galati                Galati

 115 Bratu N. Sandu      Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 11
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 116 Bradeaunu Sava      Asist. univ.          Universitatea "G. Baritiu",
     Florin                                    Brasov
                         Brasov                Brasov

 117 Braguta Ion         Profesor              Colegiul National I. Vacarescu
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 118 Branescu Gabriel    Instructor            Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 119 Bratucu Eugen       Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 120 Breben I. Silvica   Educatoare            Gradinita nr. 41 Craiova
                         Craiova               Dolj

 121 Brezovan Angelica   Invatator             Liceul Teoretic Faget
                         Timisoara             Timis

 122 Broscaru Aurel      Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 123 Bruciu Eleonora     Prof.                 pensionara
                         Satu Mare             Satu Mare

 124 Bucatica Huna       Profesor              Colegiul National "Dr. I Mesota"
                         Brasov                Brasov

 125 Bucur Alexandru     Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 126 Bucur Maria         Invatatoare           Sc. Gen. nr. 17
                         Tg. Mures             Mures

 127 Bucur Toader Sorin  Asist. univ. drd.     Universitatea "G. Baritiu",
                                               Brasov
                         Brasov                Brasov

 128 Bulbuc Mariana      Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 129 Bulgaru Gilda       Profesor              Liceul Macin
                         Macin                 Tulcea

 130 Burcescu Carmen     Invatatoare           Liceul "M. Kogalniceanu" Snagov
                         Ilfov                 Ilfov

 131 Burz Gheorghe       Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Campeni               Alba

 132 Busa Ioan Gabriela  Educatoare            Centrul de Formare Continua in
                                               Limba Germana
                         Medias                Sibiu

 133 Bustan Daniela      Profesor              Scoala Speciala
                         Sacel                 Hunedoara

 134 Busuioceanu P.      Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Mircea                                    Craiova
                         Craiova               Dolj

 135 Butufei-Marcu       Profesor              Scoala nr. 1 "Lascar Catargiu"
     Virgiliu
                         Tg. Bujor             Galati

 136 Buzduga Neculai     Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 137 Buzdugan Dorica     Invatator             Liceul de Arta <<Stefan Luchian>>
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 138 Calitoiu Ana        Secretar              Grup Scolar Industrial Metalurgic
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 139 Campan Gavril       Invatator             ISJ - titular Scoala Generala
                                               nr. 1 Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 140 Campean Emilia      Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 56 Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 141 Campean Susana      Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 10 Dej
                         Dej                   Cluj

 142 Caracaleanu Camelia Profesor              Liceul Teoretic "A.I. Cuza"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 143 Carciumaru Steliana Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               A. Iancu Oradea
                         Oradea                Bihor

 144 Carlan Doina        Profesor universitar  Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         (inginer) - decan
                         Arad                  Arad

 145 Carp Mirela         Invatator             Liceul Pedagogic Timisoara
                         Timisoara             Timis

 146 Cautis Claudia      Profesor              Liceul cu Program Sportiv Bacau
                         Bacau                 Bacau

 147 Caescu Marieta      Educatoare            Gradinita cu Orar Normal nr. 25
                         Constanta             Constanta

 148 Calin Daciana       Invatatoare           Liceul cu Program Sportiv
                         Constanta             Constanta

 149 Cananau Nicolae     Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 150 Carpinisan Gheorghe Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII
                                               "I. Agarbiceanu" Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 151 Cavacean Ioan       Administrator         Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 152 Cealmof Simona      Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 153 Cercea Sorin        Profesor              Scoala Generala "LUCIAN BLAGA"
                         Deva                  Hunedoara

 154 Cerghizan Doinita   Ing. - dir.           Gr. Sc. Chimie Ind.
                         Tarnaveni             Mures

 155 Chelaru Eugen       Profesor universitar  Universitatea Pitesti
                         Pitesti               Arges

 156 Chelbea Cristina    Profesor              Grup Scolar de Industrie
                                               Alimentara Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 157 Cherciu Constantin  Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie, Craiova
                         Craiova               Dolj

 158 Cherciu Floarea     Secretar              Inspectoratul Scolar al
                                               Municipiului Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 159 Cherciu Marioara    Educator              Gradinita Csipkerozsika
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 160 Cherlea Valeriu     Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 161 Chesches Eugenia    Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 162 Chicus Stefania     Steno-dactilograf     Universitatea Romano-Americana
     Livia                                     din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 163 Chindris Gheorghe   Prof. ed. fizica      Clubul Sportiv Scolar "Soimii"
     Dumitru Ioan        Sibiu                 Sibiu

 164 Chira Maria         Invatator             Scoala "Porolissum" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 165 Chiriac Paraschiva  Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Vatra Dornei
                         Vatra Dornei          Suceava

 166 Chirila Viorel      Profesor              Colegiul National E. Gojdu Oradea
                         Oradea                Bihor

 167 Chirilescu Adelina  Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 4
                                               Vatra Dornei
                         Vatra Dornei          Suceava

 168 Chirita             Profesor Universitar  Universitatea de Medicina si
     Ileana-Cornelia                           Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 169 Chirlesan Dumitru   Conferentiar          Universitatea Pitesti
                         Universitar
                         Pitesti               Arges

 170 Chisu Romulus       Prof. fizica          Inspectoratul Scolar Judetean
     Marius              Sibiu                 Sibiu

 171 Cilibeanu Cornelia  Invatator             Liceul Pedagogic Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 172 Cimpoaie Nicolae    Profesor              Scoala speciala de fete
                         Braila                Braila

 173 Cimpoi Maria        Invatator             Scoala Avram Iancu
                         Covasna               Covasna

 174 Ciobanu Rodica      Profesor              Liceul Teoretic "Spiru Haret"
                         Tecuci                Galati

 175 Ciocan Maricica     Profesor              Liceul cu Program Sportiv
                         Galati                Galati

 176 Ciocan Nicolae      Invatator             Liceul Teoretic "Ion Lupas"
     Maria               Saliste               Sibiu

 177 Ciocarlan Doinita   Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

 178 Ciocazeanu Ion      Jurist, Sef serviciu  Universitatea Constantin Brancusi
                         Rectorat
                         Targu Jiu             Gorj

 179 Cioflica Smaranda   Educator              Gradinita cu program prelungit si
                                               program normal nr. 1
                         Brad                  Hunedoara

 180 Ciorica Mirela      Profesor              Liceul Teoretic "C. Noica"
                                               Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 181 Cipueriu            Ofiter                Aca Fortelor Terestre
     Sandel-Florin                             "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 182 Cirin Marius        Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 183 Ciubotaru Maria     Educatoare            Gradinita nr. 15 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 184 Ciumacencu Elena    Profesor              Scoala "C. Gavenea" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 185 Ciurea Dumitru                            Inspectoratul Constanta
                                               Constanta

 186 Ciurla Constantin   Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 187 Cirlan Carmen       Profesor              Colegiul Dobrogea "Spiru Haret"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 188 Clim Rodica         Educatoare            Gradinita cu Orar Normal Colegiul
                                               National Pedagogic "Constantin
                                               Bratescu"
                         Constanta             Constanta

 189 Clontea Procopie    Conferentiar          Universitatea Pitesti
                         Universitar
                         Pitesti               Arges

 190 Clososciuc Angela   Secretar              Colegiul National "Gh. Lazar"
                         Bucuresti             Bucuresti

 191 Coc Dorel           Profesor              Colegiul National "George Cosbuc"
                                               Nasaud
                         Nasaud                Bistrita-Nasaud

 192 Cocarla Georgeta    Secretara             Grupul Scolar Fundulea
                         Fundulea              Calarasi

 193 Codreanu Liana      Invatator             Scoala "N. Balcescu"
                         Dragasani             Valcea

 194 Cojoc Marcela       Secretar sef          Universitatea "Petru Maior"
                         facultate             Tg. Mures
                         Tg. Mures             Mures

 195 Cojocariu Greta     Institutor            Scoala nr. 11 Botosani
     Felicia             Botosani              Botosani

 196 Cojocaru Ionescu    Profesor              Scoala "B. P. Hasdeu"
     Elena               Constanta             Constanta

 197 Comanceanu Vasilica Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 5
                         Slatina               Olt

 198 Condrea Viorica     Invatator             Scoala Orban Balasz
                         Covasna               Covasna

 199 Coneac Ana          Educatoare            Gradinita cu Program Prelungit
                                               nr. 30 Oradea
                         Oradea                Bihor

 200 Conrat Sezon        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
     Valentina           Atel                  Sibiu

 201 Constantin Mariana  Profesor              Scoala Generala nr. 15
                         Brasov                Brasov

 202 Corduban Iulia      Profesor              Scoala nr. 6 Botosani
                         Botosani              Botosani

 203 Cornea Mariana      Invatator             Scoala nr. 14
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 204 Cornean Ion         Invatator             Scoala cu clasele I - IV
                                               Matnicu Mare
                         Matnicu Mare          Caras-Severin

 205 Corondan Rodica     Invatator             Scoala L. Blaga SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 206 Cosneanu Georgeta   Educator              Gradinita 2
                         Covasna               Covasna

 207 Costache Constantin Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 208 Costangioara        Profesor              Liceul Pedagogic I. Vulcan
     Constantin                                Oradea
                         Oradea                Bihor

 209 Costea Lidia        Profesor              Liceul Teoretic "Spiru Haret"
                         Tecuci                Galati

 210 Costea Stefan       Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 211 Costin Cucu         Secretar              Universitatea Stefan cel Mare
     Camelia             Suceava               Suceava

 212 Costinescu M.       Profesor              Grupul Scolar Anghel Saligny
     Nicolae                                   Craiova
                         Craiova               Dolj

 213 Costiuc Gabriela    Secretar              Universitatea Stefan cel Mare
                         Suceava               Suceava

 214 Costras Elena       Educatoare            Gradinita PP 1 Moldova Noua
                         Moldova Noua          Caras-Severin

 215 Cotin Rodica        Profesor              Scoala cu clasele I - VIII "Miron
                                               Costin" Suceava
                         Suceava               Suceava

 216 Cotrau Iosana       Maistru instructor    Grupul Scolar "Francisc Neuman"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 217 Cotuna Veronica     Profesor              Grupul Scolar Ind. "Mihai
                                               Viteazul" Ineu
                         Arad                  Arad

 218 Cotofrei Vasile     Profesor              Scoala nr. 5 Dorohoi
                         Botosani              Botosani

 219 Covaliu Luminita    Profesor              Liceul Teoretic Fetesti
                         Fetesti               Ialomita

 220 Coza Ionel          Invatator             Scoala Generala "M. SANTIMBREANU"
                         Brad                  Hunedoara

 221 Cozma Vasile        Portar                Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 222 Coznean Viorica     Invatator             Scoala George Cosbuc
                         Zagon                 Covasna

 223 Craiovan Elisabeta  Secretar              Grup Scolar Economic Resita
                         Resita                Caras-Severin

 224 Crasnic Ioana       Profesor - director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Micesti
                         Alba Iulia            Alba

 225 Cretu               Bibliotecar           Aca Fortelor Terestre
     Angela-Margareta                          "N. Balcescu" Sibiu
                         Sibiu                 Sibiu

 226 Cretu V.            Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
     Ileana-Valeria      Craiova               Dolj

 227 Criste Daniela      Invatator             Scoala "Lucian Blaga" Jibou
                         Jibou                 Salaj

 228 Cristea Rodica      Profesor              Scoala Coresi Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 229 Cristea Victor      Prof. univ. dr. ing.  Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 230 Croitor Nuia        Referent              Inspectoratul Scolar al Judetului
                                               Suceava
                         Suceava               Suceava

 231 Croitoru Elena      Secretar sef          Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 232 Croitoru Felicia    Profesor              Colegiul Tehnic "Dorin Pavel"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 233 Csatlos Anna        Educatoare            Gradinita nr. 1 Toplita
                         Toplita               Harghita

 234 Csedo Julianna      Invatator             Liceul Arta "Nagy I."
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 235 Culciar Mariana     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 7
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 236 Culea Andreiana     Laborant              Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

 237 Culea Cristina      Profesor              Liceul Teoretic Tandarei
                         Tandarei              Ialomita

 238 Cutieru Adeluta     Profesor              Grup Scolar Forestier
                         Codlea                Brasov

 239 Cuzea Georgeta      Sef serviciu          Universitatea "Titu Maiorescu"
                         resurse umane         Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 240 Czondi Janos        Profesor              Liceul Teoretic "Brassai Samuel"
                                               Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 241 Damian Tincuta      Invatator             Scoala nr. 6 Botosani
                         Botosani              Botosani

 242 Dana C. Camelia     Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
     Sorina                                    Craiova
                         Craiova               Dolj

 243 Danciu Viorica      Profesor              Scoala Generala nr. 22
                         Brasov                Brasov

 244 Dandu Ionela        Secretar              Universitatea Stefan cel Mare
                         Suceava               Suceava

 245 Danes Doina         Conf. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 246 Danes Mariana       Educatoare            Gradinita Traian
                         Rm. Valcea            Valcea

 247 Danila Dorina       Invatator             Scoala Generala Sangeorz Bai
                         Sangeorz Bai          Bistrita-Nasaud

 248 Danet Gheorghe      Administrator         Colegiul National "HCC" Alba
                                               Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 249 Danetiu Ioana       Prof. l. romana       Liceul Teoretic "Constantin
                                               Noica"
                         Sibiu                 Sibiu

 250 Danila Culina       Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                                               Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

 251 Danila Rodica       Sef Cabinet Rector    Universitatea Constantin Brancusi
                         Targu Jiu             Gorj

 252 Daranga Aurelia     Profesor - director   Scoala Ulmi,
                         Targoviste            Dambovita

 253 Deac Remus          Profesor              Scoala Generala Josenii Bargaului
                         Josenii Bargaului     Bistrita-Nasaud

 254 Dedu Marin          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII Dridu
                         Dridu                 Ialomita

 255 Degeratu Dan        Inginer               Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 256 Dejescu Voica       Invatator             Scoala nr. 2
                         Rm. Valcea            Valcea

 257 Delu Valeria        Economist             Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 258 Demea Mihaela       Profesor              Colegiul National "Iancu de
                                               Hunedoara"
                         Hunedoara             Hunedoara

 259 Demian Silvia       Profesor              Liceul de Arta "Sabin Dragoi"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 260 Denes Ilona         Educator              Gradinita Braduti
                         Baraolt               Covasna

 261 Denes Margit        Profesor              Scoala Generala Liviu Rebreanu
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 262 Denitoiu Paula      Invatator             Scoala "T. Vladimirescu"
                         Dragasani             Valcea

 263 Derzsi Albert       Prof. viola           Liceul de Arta
                         Tg. Mures             Mures

 264 Detesea Cristina    Educator              Gradinita Barcan
                         Barcan                Covasna

 265 Dietrich Lucretia   Prof. stiinte         Liceul Teoretic "Gustav Gundisch"
     Mariana             sociale
                         Cisnadie              Sibiu

 266 Dila Sanda          Educator              Gradinita nr. 19 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 267 Dima Gina           Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                         Constanta             Constanta

 268 Dimitriu Mirela     Profesor              Scoala nr. 7 Botosani
                         Botosani              Botosani

 269 Dinita Georgeta     Sef lucrari dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 270 Dinu Georgeta       Secretara             Colegiul National "BARBU STIRBEI"
                         Calarasi              Calarasi

 271 Doble Ileana        Profesor              Scoala generala nr. 7 Arad
                         Arad                  Arad

 272 Dobre Maria         Invatator             Liceul Pedagogic "ST. ODOBLEJA"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 273 Dobrila Mioara      Invatator             Colegiul National Mihai Viteazu
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 274 Dobroiu Milica      Profesor              Liceul Teoretic "Dr. V. GOMOIU"
                         Vinju Mare            Mehedinti

 275 Dobrota Dan         Conf. univ. dr. ing.  Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 276 Dochit N. Marieta   Profesor              Grupul Scolar Traian Vuia Craiova
                         Craiova               Dolj

 277 Doloiu Paul         Instructor            Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 278 Dolot Lavinia       Invatator             Liceul Teoretic "Traian Lalescu"
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 279 Dominte P. Aurora   Profesor              Liceul de Arta Marin Sorescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 280 Done Aurica         Educatoare            Gradinita Gropeni
                         Braila                Braila

 281 Done Cornelia       Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                                               Zimnicea
                         Zimnicea              Teleorman

 282 Dragna Georgeta     Invatator             Scoala I. Al. B. Voinesti
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 283 Dragoman Mirela     Profesor              Grup Scolar Ind. Usoara
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 284 Dragomirescu        Profesor universitar  Universitatea de Medicina si
     Corneliu                                  Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 285 Dragos Claudia      Profesor              Colegiul Pedagogic "Gheorghe
                                               Lazar" Cluj N.
                         Cluj-Napoca           Cluj

 286 Dragusin Victor     Profesor - Director   Scoala cu clasele I - VIII
                         adjunct               "Zaharia Stancu" Rosiorii de Vede
                         Rosiorii de Vede      Teleorman

 287 Drasoveanu Georgeta Educatoare            Gradinita cu Orar Prelungit
                                               nr. 14
                         Constanta             Constanta

 288 Draganescu Maria    Profesor              Scoala nr. 16 "N. Balcescu"
                         Galati                Galati

 289 Draghici Mihaela    Asist. univ. drd.     Universitatea "G. Baritiu",
     Dana                                      Brasov
                         Brasov                Brasov

 290 Draghici Viorel     Profesor              Colegiul National "Andrei Saguna"
                         Brasov                Brasov

 291 Dragusanu Valeriu   Conf. univ.           Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 292 Duca Diana          Profesor              Liceul Teoretic "Vasile Goldis"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 293 Duda Ana            Secretar              Liceul Teoretic "Traian Doda"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 294 Duiculete Dorin     Ofiter                Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 295 Dulman Anita        Invatator             Colegiul "C. Cantacuzino"
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 296 Dumbrava Ionica     Secretara             Colegiul National "BARBU STIRBEI"
                         Calarasi              Calarasi

 297 Dumitrache          Profesor              Scoala "B.P. Hasdeu"
     Alexandrina
                         Constanta             Constanta

 298 Dumitrache Carmen   Profesor              Liceul de Arta Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 299 Dumitrache Mitrita  Invatator             Liceul Teoretic
                                               "Duiliu Zamfirescu" Odobesti
                         Odobesti              Vrancea

 300 Dumitrescu Paul     Invatator             Scoala "Take Ionescu"
                         Rm. Valcea            Valcea

 301 Dumitru Despina     Profesor              Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Ialomita
                         Urziceni              Ialomita

 302 Dumitru Ioana       Invatator             Grup Scolar "D. Filipescu" Buzau
                         Buzau                 Buzau

 303 Dundler Ana         Invatator             Scoala Turoczi Moszes
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 304 Dutu Parvu Mircea   Profesor              Scoala 1 Chitila
                         Ilfov                 Ilfov

 305 Ecobici Daniela     Profesor              Scoala nr. 3
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 306 Eduard Moisii       Inginer               Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 307 Eilender Natalia    Bibliotecar           Colegiul National M. Eminescu
                                               Oradea
                         Oradea                Bihor

 308 Elekes Ildico       Educator              Gradinita Pinochio
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 309 Enache Elena        Educatoare            Gradinita nr. 66
                         Brasov                Brasov

 310 Enache Florica      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII Alesd
                         Alesd                 Bihor

 311 Enache Georgeta     Invatator             Scoala V. Alecsandri
                         Braila                Braila

 312 Enache Ioan         Invatator             Gimn. "Aurel. Mosora"
                         Sighisoara            Mures

 313 Ene Ecaterina       Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 314 Epure Gheorghita    Educatoare            Gradinita nr. 2
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 315 Eugenia Guriuc      Profesor              Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 316 Ezeanu Marian       Profesor              Grup Scolar "A.I. Cuza" Slobozia
                         Slobozia              Ialomita

 317 Falaus Rodica       Educatoare            Gradinita nr. 2 Cehu Silvaniei
                         Cehu Silvaniei        Salaj

 318 Feier Ion Elena     Contabil sef          Clubul Sportiv Scolar Medias
                         Medias                Sibiu

 319 Ferenczi Karoly     Invatator             Scoala generala nr. 2
                         Sovata                Mures

 320 Ferescu Victoria    Profesor              Liceul pedagogic D.P.
                                               Perpessicius
                         Braila                Braila

 321 Fifoiu Alexandru    Invatator             Liceul Teoretic
                         Valeni                Olt

 322 Filat Stefania      Profesor              Colegiul Agricol "N. Cornateanu"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 323 Filionescu Marin    Profesor              Scoala 1 Popesti Leordeni
                         Ilfov                 Ilfov

 324 Filip Gyongyi       Educatoare            Gradinita Pericei
                         Pericei               Salaj

 325 Filip Vasile        Profesor              Colegiul National
                                               "Liviu Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 326 Filip Vasilica      Educatoare            Gradinita P.S. Timisoara
                         Timisoara             Timis

 327 Firu Stefan Stefan  Prof. istorie-germ.   Agentia Teritoriala a Taberelor
                                               si Turismului Scolar
                         Sibiu                 Sibiu

 328 Floarea Ioana       Educator              Gradinita Sita Buzaului
                         Sita Buzaului         Covasna

 329 Florea Elena        Secretar sef          Inspectoratul Scolar, 1964 - 2004
                         Targoviste            Dambovita

 330 Florea Georgeta     Profesor, director    Scoala nr. 4 Moreni
                         Targoviste            Dambovita

 331 Florea Mihaela      Profesor              Scoala 2 Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 332 Florea Mihaela      Profesor              Grupul Scolar "Domnul Tudor"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 333 Florescu Alexandria Invatator             Scoala nr. 7 Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 334 Florescu Vasile     Profesor              Clg. "Theodor Pietraru" Branesti
                         Ilfov                 Ilfov

 335 Fodor Monica        Profesor              Colegiul Agricol "N. Cornateanu"
                                               Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 336 Fulayter Olga       Profesor              Colegiul Tehnic "Dorin Pavel"
                                               Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 337 Fulop Gheorghe      Prof.                 Liceul Sportiv SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 338 Fulop Judith        Educatoare - dir.     Gradinita P.N. nr. 1
                         Sovata                Mures

 339 Gabriela Iurcan     Inginer               Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 340 Gadei Margareta     Profesor              Liceul Pedagogic "C. Negri"
                         Galati                Galati

 341 Gaita Nicolae       Profesor - director   Centrul Scolar de Recuperare
                                               Abrud
                         Abrud                 Alba

 342 Gaiu Cezar          Profesor              Colegiul "V. Alecsandri", Galati
                         Galati                Galati

 343 Galescu Marinela    Invatator             Liceul Teoretic "Traian Doda"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 344 Galiceanu Dan       Economist             Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Craiova
                         Craiova               Dolj

 345 Ganea Ionela        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 346 Garboni Tatiana     Secretar              Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 347 Garjob Elena        Invatator             Scoala Generala "I.G. DUCA"
                         Petrosani             Hunedoara

 348 Garju G. Maria      Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 349 Gavrila A. Octavian Profesor              Grupul Scolar Traian Demetrescu
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 350 Gavrila Steliana    Educatoare            Gradinita cu program normal nr. 3
                         Caracal               Olt

 351 Gavrilescu B. Geta  Educatoare            Gradinita nr. 43 Craiova
                         Craiova               Dolj

 352 Galatanu Ana        Profesor              Grupul Scolar "Mihai Bacescu"
                                               Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 353 Georgescu Ioana     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 1
                         Slatina               Olt

 354 Georgescu Lucian    Lector univ.          Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 355 Georgescu Luminita  Conferentiar          Universitatea Pitesti
                         universitar
                         Pitesti               Arges

 356 Georgescu Mihail    Referent de           Universitatea Nationala de
                         specialitate          Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 357 Georgescu Saveta    Educatoare            Gradinita cu orar normal nr. 2
                         Mangalia              Constanta

 358 Georghinca Doina    Invatator             Colegiul National Mihai Viteazu
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 359 Gheorghe C. Maria   Profesor              Liceul Teoretic Dabuleni
                         Craiova               Dolj

 360 Gheorghe Daniela    Secretara             Colegiul Economic Calaras
                         Calarasi              Calarasi

 361 Gheorghiescu Anica  Invatator             Scoala M. Eminescu
                         Braila                Braila

 362 Ghera Anastasia     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 363 Gherasim Argentina  Profesor              Scoala nr. 4 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 364 Gherasim Maria      Profesor              Scoala "Al. Ciucurencu" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 365 Gherasim Mihaela    Invatator             Colegiul National Timisoara
                         Timisoara             Timis

 366 Gherghisan          Profesor              Grupul Scolar de Industrie
     Ecarterina                                Alimentara Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 367 Gherman Camelia     Profesor              Grup Scolar "Nicolaus Olahus"
                         Orastie               Hunedoara

 368 Gherman Lucia       Educatoare            Gradinita PN Oravita
                         Oravita               Caras-Severin

 369 Gherta Maria        Profesor              Scoala "Al. Ciucurencu" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 370 Ghira M. Cornelia   Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 371 Ghit Leontina       Educatoare            GPP Tricotex Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 372 Gimoiu Iuliana      Profesor              Grupul Scolar "DECEBAL"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 373 Gioroc Florin       Conf. univ.           Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 374 Giurgea Elena       Educatoare            Gradinita nr. 1 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 375 Giurgea Maria       Educatoare            Gradinita nr. 1 Marasesti
                         Marasesti             Vrancea

 376 Giurma Doina-Silvia Economist             Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 377 Gijgan Viorela      Profesor              Grupul Scolar "A. Saligny" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 378 Gorganeanu          Dactilografa          Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
     Margareta
                         Bucuresti             Bucuresti

 379 Goron Margareta     Educatoare            Gradinita nr. 7 Zalau
                         Zalau                 Salaj

 380 Grasu Emilia        Educatoare            Gradinita cu orar prelungit nr. 2
                         Constanta             Constanta

 381 Griger Mariana      Educatoare            Gradinita PN 2 Bocsa
                         Bocsa                 Caras-Severin

 382 Grigore Gheorghita  Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Gheorghe Magheru"
                         Caracal               Olt

 383 Grigorescu Luminita Invatator             Scoala "Take Ionescu"
                         Rm. Valcea            Valcea

 384 Grigorie Sanda      Profesor              Scoala "M. VITEAZUL"
                         Strehaia              Mehedinti

 385 Griogorov Lida      Profesor              Liceul "G. Moisil" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 386 Groparu Rodica      Profesor              Scoala nr. 2 Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 387 Gros Doina          Invatator             Scoala Gimnaziala Nusfalau
                         Nusfalau              Salaj

 388 Grosu Mirela Silvia Educatoare            Gradinita Nr. Dumbraveni
                         Dumbraveni            Vrancea

 389 Grosu Teodor Liana  Ing. ind. alim.       Colegiul Tehnic Industrie
                                               Alimentara "Terezianum"
                         Sibiu                 Sibiu

 390 Grosu Tudor         Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Stefan cel Mare" Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 391 Grozoni Ioan        Profesor              Scoala Speciala
                         Sacel                 Hunedoara

 392 Gruia Mihai Sandu   Lector univ. dr.      Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 393 Grunzu Elena        Profesor              Liceul Pedagogic "N. Iorga"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 394 Gudan Paula         Sef Serviciu          Inspectoratul Scolar Judetean
                         Salarizare Normare    Teleorman
                         Retea Scolara
                         Alexandria            Teleorman

 395 Guja Gheorghe       Profesor              Grupul Scolar Nicolae Balcescu -
                                               Flamanzi
                         Flamanzi              Botosani

 396 Gulianu Ana         Profesor              Gr. Sc. "D. Dumitrescu" Buftea
                         Ilfov                 Ilfov

 397 Guran Violeta       Profesor              Scoala nr. 14
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 398 Gurlui Petre        Profesor - Director   Clubul Sportiv Scolar Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 399 Gusa Paula          Invatator             Colegiul National Vocational
                                               "Nicolae Titulescu"
                         Slatina               Olt

 400 Gusu Virginia       Profesor              Scoala nr. 10 Botosani
                         Botosani              Botosani

 401 Gyarmati Janos      Prof. arte plastice   Liceul de Arta
                         Sighisoara            Mures

 402 Gyenge Csaba        Profesor universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         doctor
                         Cluj                  Cluj

 403 Haidet Costinela    Profesor              Liceul "J. Honterus"
                         Brasov                Brasov

 404 Hamza Cornel        Profesor              Scoala nr. 1 "H.P. Bengescu"
                         Ivesti                Galati

 405 Hancea Maria        Profesor              Centrul Judetean de Asistenta
                                               Psihopedagogica Suceava
                         Suceava               Suceava

 406 Hangan Marin        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Vasile Cristoforeanu" Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

 407 Hanu Maria          Profesor              Liceul "Emil Racovita"
                         Galati                Galati

 408 Heredea Dan         Profesor              Colegiul Tehnic "TRANSILVANIA"
                         Deva                  Hunedoara

 409 Hideg Voichita      Educatoare            Gradinita nr. 2 Jibou
                         Jibou                 Salaj

 410 Hincu Floarea       Profesor              Scoala "C. Gavenea" Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 411 Hondrila Maria      Profesor              Liceul Teoretic "G. Calinescu"
                         Constanta             Constanta

 412 Hondru Angela       Prof. univ. dr.       Univ. "Hyperion" din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 413 Hrusca Corina       Profesor              Scoala nr. 17 Botosani
                         Botosani              Botosani

 414 Hudescu Constantin  Profesor              Scoala nr. 1 Saveni
                         Saveni                Botosani

 415 Hulpoi Elena        Invatator             Scoala Avram Iancu
                         Covasna               Covasna

 416 Huma Stefania       Invatator             Scoala nr. 8 Botosani
                         Botosani              Botosani

 417 Husac Melexina      Invatator             Colegiul National Pedagogic
                                               "Constantin Bratescu"
                         Constanta             Constanta

 418 Hustiuc Maria       Invatator             Scoala nr. 17 Botosani
                         Botosani              Botosani

 419 Ianchis Ileana      Invatator             Scoala "Avram Iancu" Zalau
                         Zalau                 Salaj

 420 Iancura Ilarie      Secretar sef          Liceul Teoretic Dumbraveni
     Rodica
                         Dumbraveni            Sibiu

 421 Ichim Matroana      Profesor              Inspectoratul Scolar Braila
                         Braila                Braila

 422 Ignat Grigore       Profesor universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         doctor
                         Cluj                  Cluj

 423 Ilas Ana            Informatician         Inspectoratul Scolar Judetean
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 424 Ile Liliana         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               M. Pompiliu Stei
                         Stei                  Bihor

 425 Ile Marioara        Institutor            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 25 Oradea
                         Oradea                Bihor

 426 Ilea Olga           Invatator             Scoala O. Goga SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 427 Ilie Alexandrina    Subinginer            Inspectoratul Scolar Braila
                         Braila                Braila

 428 Ilie Elena          Educatoare            Gradinita nr. 1
                         Rm. Valcea            Valcea

 429 Ilie Mariana        Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                         Slatina               Olt

 430 Ilie Stavar         Profesor              Liceul Teoretic Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 431 Iliescu Camelia     Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 2 Urziceni
                         Urziceni              Ialomita

 432 Iliescu Iuliana     Invatator             Liceul "Matei Basarab"
                         Rm. Valcea            Valcea

 433 Iliescu Viorica     Educatoare            Gradinita Berbesti
                         Berbesti              Valcea

 434 Ion Rodica          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                                               Focsani
                         Focsani               Vrancea

 435 Ionescu Daniela     Informatician         ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 436 Ionescu Nora        Operator calculator   Universitatea Romano-Americana
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 437 Ionita Bica         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Vasile Cristoforeanu" Rm. Sarat
                         Rm. Sarat             Buzau

 438 Ionita Petre        Profesor              Scoala "I.L. Caragiale"
                         Constanta             Constanta

 439 Iordache Valentina  Educatoare            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 3
                         Caracal               Olt

 440 Iordanescu Elena    Profesor metodist     Casa Corpului Didactic
                         Alba Iulia            Alba

 441 Iorga Dan           Profesor              Grup Scolar de Arte si Meserii
                         Brasov                Brasov

 442 Iosub Aurica        Profesor              Grupul Scolar "Domnul Tudor"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 443 Iosa Dorina-Eugenia Conf. univ. dr.       Universitatea "G. Baritiu",
     Ana                                       Brasov
                         Brasov                Brasov

 444 Iote Sanda          Bibliotecar           Academia Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 445 Iotu Georgeta       Pedagog               Colegiul National "Ion Minulescu"
                         Slatina               Olt

 446 Iovanov Miodrag     Prof. univ. dr.       Universitatea Constantin Brancusi
                                               Facultatea de Inginerie
                         Targu Jiu             Gorj

 447 Isac Eleonora       Educatoare            Gradinita P.P. 1 Sannicolau Mare
                         Timisoara             Timis

 448 Isac Victor Radu    Prof. matematica      Colegiul National "Gheorghe
                                               Lazar"
                         Sibiu                 Sibiu

 449 Iuhas Cristian      Informatician         Inspectoratul Scolar Bihor
                         Oradea                Bihor

 450 Iuret Ancuta        Profesor              Grupul Scolar Agricol Botosani
                         Botosani              Botosani

 451 Ivacson Sandor      Profesor              Liceul Teoretic Orban Balazs
                                               Cristuru Secuiesc
                         Cristuru Secuiesc     Harghita

 452 Intorsura Cristinel Economist             Inspectoratul Scolar al Judetului
     Petru                                     Suceava
                         Suceava               Suceava

 453 Jenei Georgeta      Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 16
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 454 Jiga Elena          Profesor              Scoala "B.P. Hasdeu"
                         Constanta             Constanta

 455 Jiroveanu Ileana    Muncitor I            Academia de Studii Economice
                                               din Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 456 Jitarasu Georgeta   Educatoare            Gradinita cu orar prelungit nr. 3
                         Mangalia              Constanta

 457 Juncu C. Constantin Profesor              Scoala "Mihai Dragan" Bacau
                         Bacau                 Bacau

 458 Juras Angela        Profesor              Colegiul National "Octavian Goga"
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 459 Jurcau M.           Educatoare            Gradinita cu program normal
                                               nr. 16 Oradea
                         Oradea                Bihor

 460 Kadar Matilda       Invatator             Scoala Petofi Sandor
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 461 Kecskes E.          Educatoare            Gradinita Ambliopi Oradea
                         Oradea                Bihor

 462 Kelemen Gabriela    Educatoare            Gradinita P.P. 2 Arad
                         Arad                  Arad

 463 Keresturi Maria     Educatoare            Gradinita P.S. Sannicolau Mare
                         Timisoara             Timis

 464 Kisghyorgy          Educatoare            Gradinita Vackor
     Katalina
                         Tg. Secuiesc          Covasna

 465 Kisghyorgy Tunde    Educatoare            Gradinita Cimbora
                         Covasna               Covasna

 466 Kitu Daniel         Profesor              Inspectoratul Scolar Braila
                         Braila                Braila

 467 Kocis Josan         Profesor              Liceul de Arta "Sabin Dragoi"
     Cornelia                                  Arad
                         Arad                  Arad

 468 Konya Judit         Profesor              Gr. Sc. Ind. Alimentara SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 469 Kovacs Bela         Invatator             Col. Nat. Kolcsey F. Satu Mare
                         Satu Mare             Satu Mare

 470 Kovacs Dorina       Educatoare            Gradinita nr. 23
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 471 Kovacs Zsuzsa       Profesor pian         Liceul de Arta
                         Sighisoara            Mures

 472 Kover Margit        Invatator             Scoala 6
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 473 Kun Baczoni Geza    Lacatus               Universitatea de Medicina si
                                               Farmacie Cluj-Napoca
                         Cluj-Napoca           Cluj

 474 Lacrama Dan         Inginer               Universitatea "Tibiscus"
     Laurentiu                                 Timisoara
                         Timisoara             Timis

 475 Lavric Angela       Secretar              Universitatea Stefan cel Mare
                         Suceava               Suceava

 476 Lazar Margareta     Invatator             Scoala Generala "L. Rebreanu"
                                               Beclean
                         Beclean               Bistrita-Nasaud

 477 Lazar Gabriela      Invatator             Scoala V. Lucaciu Carei
                         Carei                 Satu Mare

 478 Lazar Ioan Anca     Secretar sef          Scoala cu clasele I - VIII nr. 6
                         Sibiu                 Sibiu

 479 Lazea Postelnicu    Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
     Anca                                      Arad
                         Arad                  Arad

 480 Lefter Elena        Maistru - instructor  Colegiul Economic I. Ghica
                         Braila                Braila

 481 Lepadat Maria       Profesor              Scoala nr. 45
                         Bucuresti             Bucuresti

 482 Lesenciuc Adrian    Comandant             Academia Fortelor Aeriene "Henri
                                               Coanda" Brasov
                         Brasov                Brasov

 483 Leu Victor          Secretar sef          Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 484 Lezeu Rodica        Institutor            Gradinita cu program prelungit
                                               nr. 54 Oradea
                         Oradea                Bihor

 485 Lie Lenuta          Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Anghel Saligny" Focsani
                         Focsani               Vrancea

 486 Lita Elena          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 3
                         Constanta             Constanta

 487 Litoi Veronica      Contabil              ISJ Ilfov
                         Ilfov                 Ilfov

 488 Litu Mariana        Profesor              Colegiul Agricol Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 489 Livinti Liliana     Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               "Al.I. Cuza" Falticeni
                         Falticeni             Suceava

 490 Liviu Ioani         Profesor              Scoala Generala nr. 1
                         Fagaras               Brasov

 491 Lohan Constantin    Profesor              Colegiul National "M. Eminescu"
                                               Botosani
                         Botosani              Botosani

 492 Lohan Lizeta        Institutor            Scoala nr. 11 Botosani
                         Botosani              Botosani

 493 Lohan Viorica       Profesor              Liceul Teoretic Negresti
                         Negresti              Satu Mare

 494 Lorincz Jozsef      Profesor              Liceul Teoretic Tamasi Aron
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 495 Lovisteanu Ion      Invatator, director   Scoala cu clasele I - VIII
                                               Romanesti
                         Targoviste            Dambovita

 496 Lucaci Floarea      Conferentiar          Univ. "Aurel Vlaicu" din Arad
                         universitar -
                         prodecan
                         Arad                  Arad

 497 Lucuta Ivone        Filolog               Universitatea "Tibiscus"
                                               Timisoara
                         Timisoara             Timis

 498 Lungu Liliana       Invatator             Scoala Avram Iancu
                         Covasna               Covasna

 499 Lupsa Liliana       Profesor              Scoala generala nr. 5 Arad
                         Arad                  Arad

 500 Lupu Ion Cornelia   Secretar sef          Grup Scolar Constructii Masini
                         Sibiu                 Sibiu

 501 Lupu Maricica       Profesor              Liceul pedagogic D.P.
                                               Perpessicius
                         Braila                Braila

 502 Lupu Vasile         Portar                Academia de Muzica "Ghe. Dima"
                                               Cluj-Napoca
                         Piatra Neamt          Neamt

 503 Macrea Ioan Silvia  Invatator             Palatul Copiilor si Elevilor
                         Sibiu                 Sibiu

 504 Mada Maria          Profesor              GRI I. Ciordas Beius
                         Beius                 Beius

 505 Maftei Adrian       Profesor              Clubul Sportiv Scolar Galati
                         Galati                Galati

 506 Maier Elisabeta     Invatator             Liceul german SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 507 Maier Virgil        Profesor universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         doctor
                         Cluj                  Cluj

 508 Major Csaba         Profesor              Colegiul National "Moise Nicoara"
                                               Arad
                         Arad                  Arad

 509 Manaila Virginia    Profesor - Director   Palatul Copiilor Alexandria
                         Alexandria            Teleorman

 510 Mandreanu Emilian   Profesor              Colegiul de Informatica
                                               "Grigore Moisil", Brasov
                         Brasov                Brasov

 511 Manea Gheorghe      Prof. dr.             Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 512 Manolache Georgeta  Profesor              Liceul "M. Kogalniceanu" Snagov
                         Ilfov                 Ilfov

 513 Manole Elena        Profesor, director    Grup. Sc. C. Brancoveanu
                                               Targoviste
                         Targoviste            Dambovita

 514 Manole Fabiola      Secretara             Grupul Scolar "DANUBIUS" CALARASI
                         Calarasi              Calarasi

 515 Manzatu Ioan        Profesor              Grupul Scolar Ind. "Atanasie
                                               Marienescu" Lipova
                         Arad                  Arad

 516 Mara Antoniu        Profesor - director   Club Scolar Sportiv Blaj
                         Blaj                  Alba

 517 Marchis Maria       Tehnoredactor         Universitatea Nationala de
                                               Aparare Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 518 Marga Ion           Profesor - director   Sc. "T. Vladimirescu" Targoviste,
                         Targoviste            Dambovita

 519 Mariana Crivoi      Economist             Univ. Tehnica <<Gh. Asachi>> Iasi
                         Iasi                  Iasi

 520 Marica Ion          Profesor              Colegiul National Fratii Buzesti
                                               Craiova
                         Craiova               Dolj

 521 Marin Anca          Educatoare            Gradinita 2
                         Covasna               Covasna

 522 Marina Adela        Profesor              Scoala Generala nr. 6
                         Brasov                Brasov

 523 Marinescu Athanasie Profesor              Scoala cu clasele I - VIII Amara
                         Amara                 Ialomita

 524 Marinescu Livia     Profesor              Colegiul National "Elena Ghiba
                                               Birta" Arad
                         Arad                  Arad

 525 Marinoiu Rozica     Invatator             Scoala nr. 2
                         Rm. Valcea            Valcea

 526 Marinovici Dan      Prof. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 527 Marisescu Anica     Invatator             Grup Scolar Industrial Moldova
                                               Noua
                         Moldova Noua          Caras-Severin

 528 Marton Simon        Director              Club Sportiv Scolar
                                               Miercurea-Ciuc
                         Miercurea-Ciuc        Harghita

 529 Masca Ioan          Prof. lb. rom.        Colegiul Economic "Transilvania"
                         dir. adj.
                         Sighisoara            Mures

 530 Matache Silvia      Sef departament       Universitatea "Titu Maiorescu"
                         relatii               Bucuresti
                         internationale
                         Bucuresti             Bucuresti

 531 Mateescu Dorina     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 30
                         Constanta             Constanta

 532 Matei Dumitru       Prof. chimie - dir.   Grup Scolar Agricol
                         Tg. Mures             Mures

 533 Matei Golopenta     Secretar facultate    Universitatea de Medicina si
     Lucian                                    Farmacie "Carol Davila" Bucuresti
                         Bucuresti             Ilfov

 534 Mathe Andras        Director              Scoala Generala Orban Balazs
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 535 Mato Zoe            Invatator             Liceul Teoretic "Traian Doda"
                                               Caransebes
                         Caransebes            Caras-Severin

 536 Matroz Mihaela      Profesor              Grupul Scolar de Industrie
                                               Alimentara Tulcea
                         Tulcea                Tulcea

 537 Maxim Gabriel       Profesor - director   Scoala cu cls. I - VIII Botoroaga
                         Botoroaga             Teleorman

 538 Madarasan Teodor    Profesor universitar  Universitatea Tehnica Cluj
                         doctor
                         Cluj                  Cluj

 539 Malin Dumitru       Profesor - inspector  Inspectoratul Scolar Jud. Alba
                         scolar de
                         specialitate
                         Alba Iulia            Alba

 540 Malin Teodora       Profesor - director   Palatul Copiilor Alba Iulia
                         Alba Iulia            Alba

 541 Margarit Jenica     Educatoare            Gradinita cu orar prelungit nr. 5
                         Constanta             Constanta

 542 Margineanu          Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
     Constantin                                "Ion Creanga" Suceava
                         Suceava               Suceava

 543 Margulescu Elena    Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 8
                         Constanta             Constanta

 544 Marinceanu Elena    Invatator             Scoala Casimcea
                         Casimcea              Tulcea

 545 Marneanu Ioan       Profesor              Liceul teoretic Carei
                         Carei                 Satu Mare

 546 Melinte Doina       Profesor              Colegiul National "Iulia Hasdeu"
                         Bucuresti             Bucuresti

 547 Miala P.            Profesor              Scoala cu clasele I - VIII nr. 35
     Rodica-Victoria                           Craiova
                         Craiova               Dolj

 548 Miclaus Iudit       Invatator             Scoala Dr. V. Lucaciu SM
                         Satu Mare             Satu Mare

 549 Micu Ioana          Profesor              Scoala 1 Voluntari
                         Ilfov                 Ilfov

 550 Micu Marius         Profesor chimie       Inspectoratul Scolar Braila
                         Braila                Braila

 551 Mihai Claudia       Invatator             Scoala E. Donici Cantacuzino
                                               Pucioasa
                         Targoviste            Dambovita

 552 Mihai Eugenia       Secretar              Colegiul National "Radu Greceanu"
                         Slatina               Olt

 553 Mihai Lidia         Profesor              Scoala nr. 10
                         Galati                Galati

 554 Mihalache Maria     Profesor              Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 555 Mihalyfalvi Erno    Profesor              Colegiul Tehnic Banyai Janos
                                               Odorheiu Secuiesc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 556 Mihaiescu Carmen    Prof. pian            Liceul de Arta
                         Sighisoara            Mures

 557 Mihailescu Carmen   Profesor              Grupul Scolar "Domnul Tudor"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 558 Mihailescu Dinu     Profesor              Liceul de Arte "D. Cuclin"
                         Galati                Galati

 559 Mihailescu Ilie     Invatator             Scoala cu clasele I - VIII
                                               Eftimie Murgu
                         Eftimie Murgu         Caras-Severin

 560 Mihet Gheorghe      Profesor              Scoala cu clasele I - VIII Abrud
                         Abrud                 Alba

 561 Mihet Ovidiu        Invatator             Scoala "ANDREI SAGUNA"
                         Deva                  Hunedoara

 562 Mija Nicoleta       Educatoare            Liceul teoretic N. Iorga
                         Braila                Braila

 563 Milea Mariana       Profesor              ISJ - Colegiul National "Liviu
                                               Rebreanu" Bistrita
                         Bistrita              Bistrita-Nasaud

 564 Milea Victoria      Jurist                Gradinita 30
                         Braila                Braila

 565 Militaru Manuella   Conf. univ. dr.       Universitatea de Stiinte Agricole
                                               si Medicina Veterinara Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 566 Milosev Ana         Profesor              Liceul Teoretic "Gh. TITEICA"
                         Drobeta-Turnu Severin Mehedinti

 567 Minea Delia         Profesor              Scoala Generala nr. 5
                         Brasov                Brasov

 568 Minea Maria         Profesor              Scoala nr. 28 "Mihai Eminescu"
                         Galati                Galati

 569 Mircea Viorel       Conf. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 570 Mirea Rodica        Profesor              Scoala 2 Peris
                         Ilfov                 Ilfov

 571 Mirica Nicolae      Muncitor              Colegiul National "BARBU STIRBEI"
                         Calarasi              Calarasi

 572 Mirica Ion          Conf. univ. dr.       Univ. "Dunarea de Jos" din Galati
                         Galati                Galati

 573 Mirk Laszlo         Profesor              Liceul Teoretic "Segito Maria"
                                               Miercurea-Ciuc
                         Odorheiu Secuiesc     Harghita

 574 Mitran Anca         Prof. univ. dr.       Universitatea Nationala de Arta
                                               Teatrala si Cinematografie
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 575 Mitrovici Iasmina   Invatator             Colegiul National Banatean
                         Timisoara             Timis

 576 Modoran Ana         Invatator             Scoala cu clasele I - VIII nr. 2
                                               Resita
                         Resita                Caras-Severin

 577 Moise Bogdan        Profesor, director    Scoala nr. 3 Moreni
                         Targoviste            Dambovita

 578 Moisoiu Lidia       Prof. bio. -          Colegiul National "Unirea"
                         pensionar
                         Tarnaveni             Mures

 579 Moisuc Constantin   Prof. univ.           Univ. "Spiru Haret" Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 580 Moldovan Maria      Invatator             Scoala generala nr. 17
                         Tg. Mures             Mures

 581 Moldovan Meria      Educatoare            Gradinita Gulliver
                         Sfantu Gheorghe       Covasna

 582 Molnar Edit         Educatoare            Gradinita nr. 7 Gheorgheni
                         Gheorgheni            Harghita

 583 Molnar Eva          Invatator             Scoala Berveni
                         Berveni               Satu Mare

 584 Molocea Geta        Secretar              Academia de Studii Economice din
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 585 Mondici Elisabeta   Invatator             Scoala 1 Negresti Oas
                         Negresti              Satu Mare

 586 Morar Ecaterina     Director d.p.p.d      Universitatea "Titu Maiorescu"
                                               Bucuresti
                         Bucuresti             Bucuresti

 587 Moraru Clara        Educatoare            Gradinita nr. 17 Focsani
                         Focsani               Vrancea

 588 Moraru Mariana      Profesor              Scoala nr. 2
                         Galati                Galati

 589 More Laszlo         Invatator             Scoala Lutoasa
                         Lutoasa               Covasna

 590 Motoc Vasile        Profesor              Scoala cu clasele I - VIII
                                               Suplacu de Tinca
                         Suplacu de Tinca      Bihor

 591 Mot Doina           Inginer               Universitatea &