E-mail:
Parola:
     
 Nu ai cont? Inregistreaza-te
 Ai uitat parola? Click aici
alerte legex
Coduri postale şi prefixe telefonice naţionale şi internaţionale
Legături cu alte acte
nu a modificat niciun act
Cele mai căutate legi
Ultimele acte citite
Sisteme de securitate
Registrul Agricol Integrat - www.registrulagricolintegrat.ro

Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

HOTARARE Nr

HOTARARE   Nr. 337 din  9 iulie 1993

pentru stabilirea circumscriptiilor judecatoriilor si parchetelor de pe langa judecatorii

ACT EMIS DE: GUVERNUL ROMANIEI

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 188 din  6 august 1993


SmartCity3


    Guvernul Romaniei hotaraste:

    ARTICOL UNIC
    Circumscriptia fiecarei judecatorii si a parchetului de pe langa aceasta se stabileste potrivit anexei care face parte integranta din prezenta hotarare.

                  PRIM-MINISTRU
                 NICOLAE VACAROIU

                         Contrasemneaza:
                         Ministrul justitiei,
                         Petre Ninosu

    JUDETUL ALBA
    1. JUDECATORIA ALBA IULIA
    cu sediul in municipiul Alba Iulia
    MUNICIPIU
    1. Alba Iulia
    ORASE
    1. Cugir
    2. Zlatna
    COMUNE
    1. Almasu Mare
    2. Berghin
    3. Blandiana
    4. Ceru-Bacainti
    5. Ciugud
    6. Cricau
    7. Galda de Jos
    8. Ighiu
    9. Intregalde
    10. Metes
    11. Mihalt
    12. Salistea
    13. Sintimbru
    14. Sibot
    15. Vintu de Jos
    2. JUDECATORIA AIUD
    cu sediul in orasul Aiud
    ORASE
    1. Aiud
    2. Ocna Mures
    COMUNE
    1. Farau
    2. Hopirta
    3. Livezile
    4. Lopadea Noua
    5. Lunca Muresului
    6. Miraslau
    7. Noslac
    8. Ponor
    9. Radesti
    10. Rimet
    11. Rimetea
    12. Stremt
    13. Teius
    14. Unirea
    3. JUDECATORIA BLAJ
    cu sediul in municipiul Blaj
    MUNICIPIU
    1. Blaj
    COMUNE
    1. Cenade
    2. Cergau
    3. Cetatea de Balta
    4. Craciunelu de Jos
    5. Jidvei
    6. Rosia de Secas
    7. Sincel
    8. Sona
    9. Valea Lunga
    4. JUDECATORIA CIMPENI
    cu sediul in orasul Cimpeni
    ORASE
    1. Abrud
    2. Cimpeni
    COMUNE
    1. Albac
    2. Arieseni
    3. Avram Iancu
    4. Baia de Aries
    5. Bistra
    6. Bucium
    7. Ciuruleasa
    8. Girda de Sus
    9. Horea
    10. Lupsa
    11. Mogos
    12. Ocolis
    13. Poiana Vadului
    14. Posaga
    15. Rosia Montana
    16. Salciua
    17. Scarisoara
    18. Sohodol
    19. Vadu Motilor
    20. Vidra

    5. JUDECATORIA SEBES
    cu sediul in orasul Sebes
    ORASE
    1. Sebes
    COMUNE
    1. Cilnic
    2. Daia Romana
    3. Dostat
    4. Girbova
    5. Ohaba
    6. Pianu
    7. Sasciori
    8. Spring
    9. Sugag

    JUDETUL ARAD
    1. JUDECATORIA ARAD
    cu sediul in municipiul Arad
    MUNICIPIU
    1. Arad
    ORASE
    1. Curtici
    2. Nadlac
    COMUNE
    1. Fintinele
    2. Felnac
    3. Iratosu
    4. Livada
    5. Macea
    6. Pecica
    7. Peregu Mare
    8. Secusigiu
    9. Semlac
    10. Sagu
    11. Seitin
    12. Siria
    13. Sofronea
    14. Vinga
    15. Vladimirescu
    16. Zimandu Nou
    2. JUDECATORIA CHISINEU-CRIS
    cu sediul in orasul Chisineu-Cris
    ORASE
    1. Chisineu-Cris
    COMUNE
    1. Apateu
    2. Graniceri
    3. Misca
    4. Olari
    5. Pilu
    6. Sintana
    7. Sintea Mare
    8. Socodor
    9. Sepreus
    10. Simand
    11. Zarand
    12. Zerind
    3. JUDECATORIA GURAHONT
    cu sediul in comuna Gurahont
    ORASE
    1. Sebis
    COMUNE
    1. Almas
    2. Brazii
    3. Buteni
    4. Chisindia
    5. Dezna
    6. Dieci
    7. Gurahont
    8. Halmagiu
    9. Halmagel
    10. Ignesti
    11. Moneasa
    12. Plescuta
    13. Virfurile
    4. JUDECATORIA INEU
    cu sediul in orasul Ineu
    ORASE
    1. Ineu
    2. Pincota
    COMUNE
    1. Archis
    2. Beliu
    3. Birsa
    4. Bocsig
    5. Carand
    6. Cermei
    7. Craiva
    8. Hasmas
    9. Seleus
    10. Sicula
    11. Silindia
    12. Taut
    13. Tirnova
    5. JUDECATORIA LIPOVA
    cu sediul in orasul Lipova
    ORASE
    1. Lipova
    COMUNE
    1. Bata
    2. Birzova
    3. Birchis
    4. Conop
    5. Covasint
    6. Dorgos
    7. Ghioroc
    8. Paulis
    9. Petris
    10. Savirsin
    11. Sistarovat
    12. Varadia de Mures
    13. Zabrani

    JUDETUL ARGES
    1. JUDECATORIA CIMPULUNG
    cu sediul in orasul Cimpulung
    ORASE
    1. Cimpulung
    COMUNE
    1. Albestii de Muscel
    2. Aninoasa
    3. Balilesti
    4. Berevoesti
    5. Boteni
    6. Bughea de Jos
    7. Cetateni
    8. Cosesti
    9. Davidesti
    10. Dimbovicioara
    11. Dirmanesti
    12. Dragoslavele
    13. Godeni
    14. Hirtiesti
    15. Leresti
    16. Mihaesti
    17. Mioarele
    18. Poienarii de Muscel
    19. Rucar
    20. Schitu Golesti
    21. Stilpeni
    22. Stoenesti
    23. Titesti
    24. Valea Mare-Pravat
    25. Vladesti
    2. JUDECATORIA COSTESTI
    cu sediul in orasul Costesti
    ORASE
    1. Costesti
    COMUNE
    1. Birla
    2. Buzoiesti
    3. Caldararu
    4. Hirsesti
    5. Izvoru
    6. Lunca Corbului
    7. Mirosi
    8. Mozaceni
    9. Negrasi
    10. Popesti
    11. Recea
    12. Rociu
    13. Sapata
    14. Slobozia
    15. Stolnici
    16. Suseni
    17. Stefan cel Mare
    18. Teiu
    19. Ungheni
    3. JUDECATORIA CURTEA DE ARGES
    cu sediul in orasul Curtea de Arges
    ORASE
    1. Curtea de Arges
    COMUNE
    1. Albestii de Arges
    2. Arefu
    3. Baiculesti
    4. Bradulet
    5. Cepari
    6. Cicanesti
    7. Ciofringeni
    8. Corbeni
    9. Corbi
    10. Domnesti
    11. Malureni
    12. Musatesti
    13. Nucsoara
    14. Pietrosani
    15. Poienarii de Arges
    16. Salatrucu
    17. Suici
    18. Tigveni
    19. Valea Danului
    20. Valea Iasului
    4. JUDECATORIA PITESTI
    cu sediul in municipiul Pitesti
    MUNICIPIU
    1. Pitesti
    ORASE
    1. Colibasi
    2. Topoloveni
    COMUNE
    1. Albota
    2. Bascov
    3. Babana
    4. Beleti-Negresti
    5. Bogati
    6. Botesti
    7. Bradu
    8. Budeasa
    9. Calinesti
    10. Cateasca
    11. Ciomagesti
    12. Cocu
    13. Cotmeana
    14. Cuca
    15. Dobresti
    16. Draganu
    17. Leordeni
    18. Maracineni
    19. Merisani
    20. Micesti
    21. Moraresti
    22. Mosoaia
    23. Oarja
    24. Poiana Lacului
    25. Priboieni
    26. Ratesti
    27. Stefanesti
    28. Uda
    29. Vedea

    JUDETUL BACAU
    1. JUDECATORIA BACAU
    cu sediul in municipiul Bacau
    MUNICIPIU
    1. Bacau
    COMUNE
    1. Buhoci
    2. Cleja
    3. Colonesti
    4. Corbasca
    5. Damienesti
    6. Faraoani
    7. Filipeni
    8. Hemeius
    9. Huruiesti
    10. Izvoru Berheciului
    11. Letea Veche
    12. Lipova
    13. Luizi-Calugara
    14. Magura
    15. Margineni
    16. Negri
    17. Nicolae Balcescu
    18. Oncesti
    19. Orbeni
    20. Parava
    21. Plopana
    22. Racaciuni
    23. Rachitoasa
    24. Rosiori
    25. Sascut
    26. Saucesti
    27. Secuieni
    28. Tatarasti
    29. Traian
    30. Valea Seaca
    2. JUDECATORIA BUHUSI
    cu sediul in orasul Buhusi
    ORASE
    1. Buhusi
    COMUNE
    1. Balcani
    2. Beresti-Bistrita
    3. Blagesti
    4. Filipesti
    5. Girleni
    6. Racova
    3. JUDECATORIA MOINESTI
    cu sediul in orasul Moinesti
    ORASE
    1. Moinesti
    2. Comanesti
    3. Darmanesti
    COMUNE
    1. Agas
    2. Ardeoani
    3. Asau
    4. Beresti-Tazlau
    5. Brusturoasa
    6. Ghimes-Faget
    7. Magiresti
    8. Palanca
    9. Pirjol
    10. Poduri
    11. Scorteni
    12. Solont
    13. Strugari
    14. Zemes
    4. JUDECATORIA ONESTI
    cu sediul in municipiul Onesti
    MUNICIPIU
    1. Onesti
    ORASE
    1. Slanic-Moldova
    2. Tirgu Ocna
    COMUNE
    1. Birsanesti
    2. Berzunti
    3. Bogdanesti
    4. Casin
    5. Caiuti
    6. Cotofanesti
    7. Dofteana
    8. Gura Vaii
    9. Helegiu
    10. Livezi
    11. Manastirea Casin
    12. Oituz
    13. Pirgaresti
    14. Sanduleni
    15. Stefan cel Mare
    16. Tirgu Trotus
    17. Urechesti
    5. JUDECATORIA PARINCEA
    cu sediul in comuna Parincea
    COMUNE
    1. Dealu Morii
    2. Gaiceana
    3. Glavanesti
    4. Horgesti
    5. Motoseni
    6. Parincea
    7. Pincesti
    8. Podu Turcului
    9. Stanisesti
    10. Tamas
    11. Ungureni
    12. Vultureni

    JUDETUL BIHOR
    1. JUDECATORIA ALESD
    cu sediul in orasul Alesd
    ORASE
    1. Alesd
    COMUNE
    1. Astileu
    2. Auseu
    3. Borod
    4. Bratca
    5. Brusturi
    6. Bulz
    7. Lugasu de Jos
    8. Magesti
    9. Sinteu
    10. Suncuius
    11. Tileagd
    12. Tetchea
    13. Vadu Crisului
    14. Virciorog
    2. JUDECATORIA BEIUS
    cu sediul in orasul Beius
    ORASE
    1. Beius
    2. Nucet
    3. Dr. Petru Groza
    4. Vascau
    COMUNE
    1. Budureasa
    2. Buntesti
    3. Cabesti
    4. Capilna
    5. Carpinet
    6. Cimpani
    7. Ceica
    8. Cociuba Mare
    9. Cristioru de Jos
    10. Curatele
    11. Dobresti
    12. Draganesti
    13. Finis
    14. Holod
    15. Lazuri de Beius
    16. Lunca
    17. Olcea
    18. Pietroasa
    19. Pocola
    20. Pomezeu
    21. Rabagani
    22. Remetea
    23. Rieni
    24. Rosia
    25. Simbata
    26. Soimi
    27. Tarcaia
    28. Uileacu de Beius
    3. JUDECATORIA MARGHITA
    cu sediul in orasul Marghita
    ORASE
    1. Marghita
    2. Valea lui Mihai
    COMUNE
    1. Abram
    2. Abramut
    3. Balc
    4. Boianu Mare
    5. Buduslau
    6. Cherechiu
    7. Chislaz
    8. Curtuiseni
    9. Derna
    10. Popesti
    11. Sacueni
    12. Salacea
    13. Spinus
    14. Suplacu de Barcau
    15. Simian
    16. Tarcea
    17. Tauteu
    18. Viisoara
    4. JUDECATORIA ORADEA
    cu sediul in municipiul Oradea
    MUNICIPIU
    1. Oradea
    ORASE
    1. Salonta
    COMUNE
    1. Avram Iancu
    2. Batar
    3. Biharia
    4. Bors
    5. Cefa
    6. Cetariu
    7. Ciuhoi
    8. Ciumeghiu
    9. Copacel
    10. Diosig
    11. Dragesti
    12. Girisu de Cris
    13. Hidiselu de Sus
    14. Husasau de Tinca
    15. Ineu
    16. Lazareni
    17. Madaras
    18. Nojorid
    19. Osorhei
    20. Sacadat
    21. Salard
    22. Sinmartin
    23. Sintandrei
    24. Sirbi
    25. Tinca
    26. Tulca

    JUDETUL BISTRITA-NASAUD
    1. JUDECATORIA BECLEAN
    cu sediul in orasul Beclean
    ORASE
    1. Beclean
    COMUNE
    1. Branistea
    2. Caianu Mic
    3. Chiochis
    4. Chiuza
    5. Ciceu-Giurgesti
    6. Lechinta
    7. Matei
    8. Nuseni
    9. Petru Rares
    10. Spermezeu
    11. Sieu Odorhei
    12. Sintereag
    13. Tirlisua
    14. Uriu
    2. JUDECATORIA BISTRITA
    cu sediul in municipiul Bistrita
    MUNICIPIU
    1. Bistrita
    COMUNE
    1. Bistrita Birgaului
    2. Budacu de Jos
    3. Budesti
    4. Cetate
    5. Galatii Bistritei
    6. Josenii Birgaului
    7. Livezile
    8. Mariselu
    9. Micestii de Cimpie
    10. Milas
    11. Monor
    12. Prundu Birgaului
    13. Silivasu de Cimpie
    14. Sinmihaiu de Cimpie
    15. Sieu
    16. Sieu-Magherus
    17. Sieut
    18. Teaca
    19. Tiha Birgaului
    20. Urmenis
    3. JUDECATORIA NASAUD
    cu sediul in orasul Nasaud
    ORASE
    1. Nasaud
    2. Singeorz-Bai
    COMUNE
    1. Cosbuc
    2. Dumitra
    3. Feldru
    4. Ilva Mare
    5. Ilva Mica
    6. Lesu
    7. Lunca Ilvei
    8. Maieru
    9. Magura Ilvei
    10. Nimigea
    11. Parva
    12. Rebra
    13. Rebrisoara
    14. Rodna
    15. Romuli
    16. Slava
    17. Sant
    18. Telciu
    19. Zagra

    JUDETUL BOTOSANI
    1. JUDECATORIA BOTOSANI
    cu sediul in municipiul Botosani
    MUNICIPIU
    1. Botosani
    COMUNE
    1. Albesti
    2. Baluseni
    3. Bucecea
    4. Calarasi
    5. Copalau
    6. Corni
    7. Cristesti
    8. Curtesti
    9. Flaminzi
    10. Frumusica
    11. Gorbanesti
    12. Hlipiceni
    13. Lunca
    14. Mihai Eminescu
    15. Nicseni
    16. Prajeni
    17. Rachiti
    18. Rauseni
    19. Roma
    20. Romanesti
    21. Santa Mare
    22. Stauceni
    23. Sulita
    24. Todireni
    25. Trusesti
    26. Tudora
    27. Unteni
    28. Vladeni
    29. Vorona
    2. JUDECATORIA DARABANI
    cu sediul in orasul Darabani
    ORASE
    1. Darabani
    COMUNE
    1. Concesti
    2. Cotusca
    3. Havirna
    4. Hudesti
    5. Mileanca
    6. Paltinis
    7. Radauti-Prut
    8. Suharau
    9. Viisoara
    3. JUDECATORIA DOROHOI
    cu sediul in orasul Dorohoi
    ORASE
    1. Dorohoi
    COMUNE
    1. Braesti
    2. Broscauti
    3. Cordareni
    4. Corlateni
    5. Cristinesti
    6. Dersca
    7. George Enescu
    8. Hiliseu-Horia
    9. Ibanesti
    10. Leorda
    11. Mihaileni
    12. Pomirla
    13. Sendriceni
    14. Vaculesti
    15. Virfu Cimpului
    4. JUDECATORIA SAVENI
    cu sediul in orasul Saveni
    ORASE
    1. Saveni
    COMUNE
    1. Avrameni
    2. Dingeni
    3. Dobirceni
    4. Draguseni
    5. Durnesti
    6. Hanesti
    7. Manoleasa
    8. Mihalaseni
    9. Mitoc
    10. Ripiceni
    11. Stefanesti
    12. Stiubieni
    13. Ungureni
    14. Vlasinesti
    15. Vorniceni

    JUDETUL BRASOV
    1. JUDECATORIA BRASOV
    cu sediul in municipiul Brasov
    MUNICIPIU
    1. Brasov
    ORASE
    1. Codlea
    2. Predeal
    3. Sacele
    COMUNE
    1. Bod
    2. Budila
    3. Cristian
    4. Dumbravita
    5. Feldioara
    6. Ghimbav
    7. Halchiu
    8. Harman
    9. Maierus
    10. Prejmer
    11. Sinpetru
    12. Tarlungeni
    13. Teliu
    14. Vama Buzaului
    2. JUDECATORIA FAGARAS
    cu sediul in municipiul Fagaras
    MUNICIPIU
    1. Fagaras
    ORASE
    1. Victoria
    COMUNE
    1. Beclean
    2. Cincu
    3. Hirseni
    4. Lisa
    5. Mindra
    6. Parau
    7. Recea
    8. Sercaia
    9. Sinca
    10. Soars
    11. Ucea
    12. Vistea
    13. Voila
    3. JUDECATORIA RUPEA
    cu sediul in orasul Rupea
    ORASE
    1. Rupea
    COMUNE
    1. Apata
    2. Bunesti
    3. Cata
    4. Comana
    5. Hoghiz
    6. Homorod
    7. Jibert
    8. Ormenis
    9. Racos
    10. Ticusu
    11. Ungra
    4. JUDECATORIA ZARNESTI
    cu sediul in orasul Zarnesti
    ORASE
    1. Risnov
    2. Zarnesti
    COMUNE
    1. Bran
    2. Fundata
    3. Moieciu
    4. Poiana Marului
    5. Vulcan
    JUDETUL BRAILA
    1. JUDECATORIA BRAILA
    cu sediul in municipiul Braila
    MUNICIPIU
    1. Braila
    COMUNE
    1. Chiscani
    2. Frecatei
    3. Gemenele
    4. Gropeni
    5. Marasu
    6. Maxineni
    7. Movila Miresii
    8. Rimnicelu
    9. Romanu
    10. Salcia Tudor
    11. Scortaru Nou
    12. Silistea
    13. Tichilesti
    14. Traian
    15. Tudor Vladimirescu
    16. Unirea
    17. Vadeni

    2. JUDECATORIA FAUREI
    cu sediul in orasul Faurei
    ORASE
    1. Faurei
    2. Ianca
    COMUNE
    1. Ciresu
    2. Dudesti
    3. Galbenu
    4. Gradistea
    5. Jirlau
    6. Mircea Voda
    7. Racovita
    8. Surdila-Gaiseanca
    9. Surdila-Greci
    10. Sutesti
    11. Visani
    3. JUDECATORIA INSURATEI
    cu sediul in orasul Insuratei
    ORASE
    1. Insuratei
    COMUNE
    1. Baraganul
    2. Bertestii de Jos
    3. Bordei Verde
    4. Ciocile
    5. Rosiori
    6. Stancuta
    7. Tufesti
    8. Ulmu
    9. Victoria
    10. Viziru
    11. Zavoaia

    JUDETUL BUZAU
    1. JUDECATORIA BUZAU
    cu sediul in municipiul Buzau
    MUNICIPIU
    1. Buzau
    COMUNE
    1. Amaru
    2. Beceni
    3. Berca
    4. Bisoca
    5. Breaza
    6. Canesti
    7. Cernatesti
    8. Chiliile
    9. Costesti
    10. Galbinasi
    11. Gheraseni
    12. Largu
    13. Lopatari
    14. Luciu
    15. Maracineni
    16. Minzalesti
    17. Merei
    18. Mihailesti
    19. Movila Banului
    20. Naieni
    21. Pietroasele
    22. Posta Cilnau
    23. Sageata
    24. Sahateni
    25. Sapoca
    26. Sarulesti
    27. Scortoasa
    28. Stilpu
    29. Tisau
    30. Tintesti
    31. Ulmeni
    32. Vadu Pasii
    33. Vernesti
    34. Vintila Voda

    2. JUDECATORIA PATIRLAGELE
    cu sediul in comuna Patirlagele
    ORASE
    1. Nehoiu
    COMUNE
    1. Bozioru
    2. Braesti
    3. Calvini
    4. Catina
    5. Chiojdu
    6. Cislau
    7. Colti
    8. Cozieni
    9. Gura Teghii
    10. Magura
    11. Odaile
    12. Panatau
    13. Patirlagele
    14. Pirscov
    15. Siriu
    16. Viperesti

    3. JUDECATORIA POGOANELE
    cu sediul in orasul Pogoanele
    ORASE
    1. Pogoanele
    COMUNE
    1. Bradeanu
    2. C.A. Rosetti
    3. Cilibia
    4. Glodeanu Sarat
    5. Glodeanu-Silistea
    6. Padina
    7. Rusetu
    8. Scutelnici
    9. Smeeni
    4. JUDECATORIA RIMNICU SARAT
    cu sediul in orasul Rimnicu Sarat
    ORASE
    1. Rimnicu Sarat
    COMUNE
    1. Balta Alba
    2. Balaceanu
    3. Blajani
    4. Boldu
    5. Buda
    6. Cochirleanca
    7. Ghergheasa
    8. Grebanu
    9. Margaritesti
    10. Murgesti
    11. Pardosi
    12. Podgoria
    13. Puiesti
    14. Racoviteni
    15. Rimnicelu
    16. Robeasca
    17. Topliceni
    18. Valea Rimnicului
    19. Valea Salciei
    20. Vilcelele
    21. Zarnesti
    22. Ziduri

    JUDETUL CARAS-SEVERlN
    1. JUDECATORIA BOZOVICI
    cu sediul in comuna Bozovici
    COMUNE
    1. Bania
    2. Bozovici
    3. Dalboset
    4. Eftimie Murgu
    5. Lapusnicel
    6. Lapusnicu Mare
    7. Prigor
    8. Sopotu Nou
    2. JUDECATORIA CARANSEBES
    cu sediul in orasul Caransebes
    ORASE
    1. Baile Herculane
    2. Caransebes
    3. Otelu Rosu
    COMUNE
    1. Armenis
    2. Bautar
    3. Bolvasnita
    4. Buchin
    5. Bucosnita
    6. Constantin Daicoviciu
    7. Copacele
    8. Cornea
    9. Cornereva
    10. Domasnea
    11. Glimboca
    12. Iablanita
    13. Luncavita
    14. Marga
    15. Mehadia
    16. Mehadica
    17. Obreja
    18. Paltinis
    19. Rusca Montana
    20. Sacu
    21. Slatina-Timis
    22. Teregova
    23. Toplet
    24. Turnu Ruieni
    25. Zavoi

    3. JUDECATORIA MOLDOVA NOUA
    cu sediul in orasul Moldova Noua
    ORASE
    1. Moldova Noua
    COMUNE
    1. Berzasca
    2. Carbunari
    3. Girnic
    4. Pescari
    5. Pojejena
    6. Sichevita
    7. Socol

    4. JUDECATORIA ORAVITA
    cu sediul in orasul Oravita
    ORASE
    1. Anina
    2. Oravita
    COMUNE
    1. Berliste
    2. Ciclova Romana
    3. Ciuchici
    4. Ciudanovita
    5. Forotic
    6. Goruia
    7. Gradinari
    8. Naidas
    9. Racasdia
    10. Sasca Montana
    11. Ticvaniu Mare
    12. Varadia
    13. Vrani

    5. JUDECATORIA RESITA
    cu sediul in municipiul Resita
    MUNICIPIU
    1. Resita
    ORASE
    1. Bocsa
    COMUNE
    1. Berzovia
    2. Brebu
    3. Brebu Nou
    4. Carasova
    5. Doclin
    6. Dognecea
    7. Ezeris
    8. Firliug
    9. Lupac
    10. Maureni
    11. Ocna de Fier
    12. Ramna
    13. Tirnova
    14. Valiug
    15. Vermes
    16. Zorlentu Mare

    JUDETUL CALARASI
    1. JUDECATORIA CALARASI
    cu sediul in municipiul Calarasi
    MUNICIPIU
    1. Calarasi
    COMUNE
    1. Alexandru Odobescu
    2. Borcea
    3. Ciocanesti
    4. Cuza Voda
    5. Dichiseni
    6. Dorobantu
    7. Dragalina
    8. Gradistea
    9. Independenta
    10. Jegalia
    11. Modelu
    12. Perisoru
    13. Roseti
    14. Stefan cel Mare
    15. Stefan Voda
    16. Ulmu
    17. Unirea
    18. Vilcelele
    19. Vlad Tepes
    2. JUDECATORIA LEHLIU-GARA
    cu sediul in orasul Lehliu-Gara
    ORASE
    1. Fundulea
    2. Lehliu-Gara
    COMUNE
    1. Belciugatele
    2. Dor Marunt
    3. Dragos Voda
    4. Frasinet
    5. Gurbanesti
    6. Ileana
    7. Lehliu
    8. Lupsanu
    9. Nicolae Balcescu
    10. Sarulesti
    11. Tamadau Mare
    12. Valea Argovei

    3. JUDECATORIA OLTENITA
    cu sediul in orasul Oltenita
    ORASE
    1. Budesti
    2. Oltenita
    COMUNE
    1. Cascioarele
    2. Chirnogi
    3. Chiselet
    4. Curcani
    5. Frumusani
    6. Fundeni
    7. Luica
    8. Minastirea
    9. Mitreni
    10. Nana
    11. Plataresti
    12. Radovanu
    13. Sohatu
    14. Spantov
    15. Soldanu
    16. Ulmeni
    17. Vasilati

    JUDETUL CLUJ
    1. JUDECATORIA CLUJ-NAPOCA
    cu sediul in municipiul Cluj-Napoca
    MUNICIPIU
    1. Cluj-Napoca
    COMUNE
    1. Apahida
    2. Baciu
    3. Caianu
    4. Chinteni
    5. Cojocna
    6. Feleacu
    7. Floresti
    8. Gilau
    9. Maguri-Racatau
    10. Palatca
    11. Suatu

    2. JUDECATORIA DEJ
    cu sediul in municipiul Dej
    MUNICIPIU
    1. Dej
    COMUNE
    1. Bobilna
    2. Caseiu
    3. Citcau
    4. Chiuiesti
    5. Cuzdrioara
    6. Jichisu de Jos
    7. Mica
    8. Panticeu
    9. Recea Cristur
    10. Unguras
    11. Vad

    3. JUDECATORIA GHERLA
    cu sediul in orasul Gherla
    ORASE
    1. Gherla
    COMUNE
    1. Alunis
    2. Aschileu
    3. Bontida
    4. Borsa
    5. Buza
    6. Camarasu
    7. Catina
    8. Cornesti
    9. Dabica
    10. Fizesu Gherlii
    11. Geaca
    12. Iclod
    13. Jucu
    14. Mintiu Gherlii
    15. Mociu
    16. Sinmartin
    17. Sic
    18. Taga
    19. Vultureni
    4. JUDECATORIA HUEDIN
    cu sediul in orasul Huedin
    ORASE
    1. Huedin
    COMUNE
    1. Aghiresu
    2. Belis
    3. Calatele
    4. Capusu Mare
    5. Ciucea
    6. Girbau
    7. Izvorul Crisului
    8. Manastireni
    9. Margau
    10. Marisel
    11. Poieni
    12. Risca
    13. Sacuieu
    14. Sincraiu
    15. Sinpaul

    5. JUDECATORIA TURDA
    cu sediul in municipiul Turda
    MUNICIPIU
    1. Turda
    ORASE
    1. Cimpia Turzii
    COMUNE
    1. Aiton
    2. Baisoara
    3. Calarasi
    4. Ceanu Mare
    5. Ciurila
    6. Frata
    7. Iara
    8. Luna
    9. Mihai Viteazu
    10. Moldovenesti
    11. Petrestii de Jos
    12. Ploscos
    13. Sandulesti
    14. Savadisla
    15. Tritenii de Jos
    16. Tureni
    17. Valea Ierii
    18. Viisoara

    JUDETUL CONSTANTA
    1. JUDECATORIA BANEASA
    cu sediul in comuna Baneasa
    COMUNE
    1. Adamclisi
    2. Aliman
    3. Baneasa
    4. Deleni
    5. Dobromir
    6. Ion Corvin
    7. Lipnita
    8. Oltina
    9. Ostrov
    2. JUDECATORIA CONSTANTA
    cu sediul in municipiul Constanta
    MUNICIPIU
    1. Constanta
    ORASE
    1. Basarabi
    2. Eforie
    3. Navodari
    4. Ovidiu
    5. Techirghiol
    COMUNE
    1. Agigea
    2. Cogealac
    3. Corbu
    4. Cumpana
    5. Istria
    6. Lumina
    7. Mihail Kogalniceanu
    8. Mihai Viteazu
    9. Nicolae Balcescu
    10. Sacele
    11. Tirgusor
    12. Valu lui Traian
    3. JUDECATORIA HIRSOVA
    cu sediul in orasul Hirsova
    ORASE
    1. Hirsova
    COMUNE
    1. Ciobanu
    2. Crucea
    3. Girliciu
    4. Horia
    5. Pantelimon
    6. Saraiu
    7. Topalu
    8. Vulturu
    4. JUDECATORIA MANGALIA
    cu sediul in orasul Mangalia
    ORASE
    1. Mangalia
    2. Negru Voda
    COMUNE
    1. Albesti
    2. Amzacea
    3. Cerchezu
    4. Chirnogeni
    5. Comana
    6. Dumbraveni
    7. Independenta
    8. Limanu
    9. Mereni
    10. Pecineaga
    11. Topraisar
    12. Tuzla
    13. 23 August
    5. JUDECATORIA MEDGIDIA
    cu sediul in orasul Medgidia
    ORASE
    1. Cernavoda
    2. Medgidia
    COMUNE
    1. Castelu
    2. Ciocirlia
    3. Cobadin
    4. Mircea Voda
    5. Pestera
    6. Poarta Alba
    7. Rasova
    8. Seimeni
    9. Silistea
    10. Tortomanu

    JUDETUL COVASNA
    1. JUDECATORIA INTORSURA BUZAULUI
    cu sediul in orasul Intorsura Buzaului
    ORASE
    1. Intorsura Buzaului
    COMUNE
    1. Barcani
    2. Dobirlau
    3. Sita Buzaului
    2. JUDECATORIA SFINTU GHEORGHE
    cu sediul in municipiul Sfintu Gheorghe
    MUNICIPIU
    1. Sfintu Gheorghe
    ORASE
    1. Baraolt
    COMUNE
    1. Aita Mare
    2. Batani
    3. Belin
    4. Bodoc
    5. Borosneu Mare
    6. Bradut
    7. Chichis
    8. Ghidfalau
    9. Haghig
    10. Ilieni
    11. Malnas
    12. Ozun
    13. Reci
    14. Valea Crisului
    15. Vilcele
    16. Virghis
    3. JUDECATORIA TIRGU SECUIESC
    cu sediul in orasul Tirgu Secuiesc
    ORASE
    1. Covasna
    2. Tirgu Secuiesc
    COMUNE
    1. Brates
    2. Bretcu
    3. Catalina
    4. Cernat
    5. Comandau
    6. Ghelinta
    7. Lemnia
    8. Moacsa
    9. Ojdula
    10. Poian
    11. Sinzieni
    12. Turia
    13. Zagon
    14. Zabala

    JUDETUL DIMBOVITA
    1. JUDECATORIA GAESTI
    cu sediul in orasul Gaesti
    ORASE
    1. Gaesti
    COMUNE
    1. Cobia
    2. Corbii Mari
    3. Costestii din Vale
    4. Cringurile
    5. Dragodana
    6. Gura Foii
    7. Gura Sutii
    8. Hulubesti
    9. Ludesti
    10. Matasaru
    11. Mogosani
    12. Morteni
    13. Petresti
    14. Produlesti
    15. Selaru
    16. Uliesti
    17. Valea Mare
    18. Visina
    2. JUDECATORIA MORENI
    cu sediul in orasul Moreni
    ORASE
    1. Moreni
    COMUNE
    1. Darmanesti
    2. Gura Ocnitei
    3. Iedera
    4. I.L. Caragiale
    5. Ocnita
    6. Valea Lunga
    7. Visinesti
    3. JUDECATORIA PUCIOASA
    cu sediul in orasul Pucioasa
    ORASE
    1. Fieni
    2. Pucioasa
    COMUNE
    1. Bezdead
    2. Buciumeni
    3. Glodeni
    4. Moroeni
    5. Motaeni
    6. Pietrosita
    7. Runcu
    8. Sotinga
    9. Virfuri
    10. Vulcana-Bai
    4. JUDECATORIA RACARI
    cu sediul in comuna Racari
    ORASE
    1. Titu
    COMUNE
    1. Branistea
    2. Brezoaele
    3. Ciocanesti
    4. Contesti
    5. Cornatelu
    6. Crevedia
    7. Lunguletu
    8. Odobesti
    9. Poiana
    10. Potlogi
    11. Racari
    12. Salcioara
    13. Slobozia Moara
    14. Tartasesti
    5. JUDECATORIA TIRGOVISTE
    cu sediul in municipiul Tirgoviste
    MUNICIPIU
    1. Tirgoviste
    COMUNE
    1. Aninoasa
    2. Baleni
    3. Barbuletu
    4. Bilciuresti
    5. Branesti
    6. Bucsani
    7. Butimanu
    8. Cindesti
    9. Cojasca
    10. Comisani
    11. Cornesti
    12. Dobra
    13. Doicesti
    14. Dragomiresti
    15. Finta
    16. Lucieni
    17. Malu cu Flori
    18. Manesti
    19. Niculesti
    20. Nucet
    21. Pucheni
    22. Razvad
    23. Tatarani
    24. Ulmi
    25. Vacaresti
    26. Valeni-Dimbovita
    27. Voinesti

    JUDETUL DOLJ
    1. JUDECATORIA BAILESTI
    cu sediul in orasul Bailesti
    ORASE
    1. Bailesti
    COMUNE
    1. Afumati
    2. Bistret
    3. Caraula
    4. Cioroiasi
    5. Galicea Mare
    6. Giubega
    7. Izvoare
    8. Negoi
    9. Orodel
    10. Perisor
    11. Plenita
    12. Radovan
    13. Rast
    14. Silistea Crucii
    15. Urzicuta
    16. Virtop
    17. Verbita
    2. JUDECATORIA CALAFAT
    cu sediul in orasul Calafat
    ORASE
    1. Calafat
    COMUNE
    1. Cetate
    2. Ciupercenii Noi
    3. Desa
    4. Maglavit
    5. Motatei
    6. Piscu Vechi
    7. Poiana Mare
    8. Seaca de Cimp
    9. Unirea
    3. JUDECATORIA CRAIOVA
    cu sediul in municipiul Craiova
    MUNICIPIU
    1. Craiova
    COMUNE
    1. Almaj
    2. Amarastii de Jos
    3. Amarastii de Sus
    4. Apele Vii
    5. Bechet
    6. Botosesti-Paia
    7. Brabova
    8. Bratovoesti
    9. Breasta
    10. Bucovat
    11. Bulzesti
    12. Carpen
    13. Castranova
    14. Calarasi
    15. Celaru
    16. Cernele
    17. Cosoveni
    18. Daneti
    19. Dabuleni
    20. Diosti
    21. Dobresti
    22. Dragotesti
    23. Farcas
    24. Ghercesti
    25. Gogosu
    26. Goiesti
    27. Isalnita
    28. Leu
    29. Malu Mare
    30. Melinesti
    31. Mirsani
    32. Mischii
    33. Murgasi
    34. Ostroveni
    35. Pielesti
    36. Podari
    37. Predesti
    38. Robanesti
    39. Sadova
    40. Salcuta
    41. Seaca de Padure
    42. Sopot
    43. Simnicu de Sus
    44. Teasc
    45. Terpezita
    46. Teslui
    47. Tuglui
    48. Vela
    49. Virvoru de Jos
    4. JUDECATORIA FILIASI
    cu sediul in orasul Filiasi
    ORASE
    1. Filiasi
    COMUNE
    1. Argetoaia
    2. Bradesti
    3. Bralostita
    4. Cernatesti
    5. Cotofenii din Dos
    6. Grecesti
    7. Scaesti
    8. Secu
    5. JUDECATORIA SEGARCEA
    cu sediul in orasul Segarcea
    ORASE
    1. Segarcea
    COMUNE
    1. Birca
    2. Calopar
    3. Cerat
    4. Dranic
    5. Gingiova
    6. Gighera
    7. Giurgita
    8. Goicea
    9. Lipovu
    10. Macesu de Jos
    11. Macesu de Sus
    12. Valea Stanciului

    JUDETUL GALATI
    1. JUDECATORIA BERESTI
    cu sediul in orasul Beresti
    ORASE
    1. Beresti
    COMUNE
    1. Balabanesti
    2. Balasesti
    3. Beresti-Meria
    4. Cavadinesti
    5. Oancea
    6. Suceveni
    2. JUDECATORIA GALATI
    cu sediul in municipiul Galati
    MUNICIPIU
    1. Galati
    COMUNE
    1. Branistea
    2. Costache Negri
    3. Frumusita
    4. Fundeni
    5. Grivita
    6. Independenta
    7. Liesti
    8. Namoloasa
    9. Pechea
    10. Piscu
    11. Scinteiesti
    12. Schela
    13. Slobozia Conachi
    14. Smirdan
    15. Sendreni
    16. Tudor Vladimirescu
    17. Tulucesti
    18. Vinatori
    3. JUDECATORIA TECUCI
    cu sediul in municipiul Tecuci
    MUNICIPIU
    1. Tecuci
    COMUNE
    1. Barcea
    2. Brahasesti
    3. Buciumeni
    4. Certesti
    5. Corod
    6. Cosmesti
    7. Cudalbi
    8. Draganesti
    9. Ghidigeni
    10. Gohor
    11. Ivesti
    12. Matca
    13. Movileni
    14. Munteni
    15. Nicoresti
    16. Priponesti
    17. Tepu
    18. Umbraresti
    19. Valea Marului
    4. JUDECATORIA TIRGU BUJOR
    cu sediul in orasul Tirgu Bujor
    ORASE
    1. Tirgu Bujor
    COMUNE
    1. Baleni
    2. Baneasa
    3. Corni
    4. Cuca
    5. Draguseni
    6. Firtanesti
    7. Foltesti
    8. Jorasti
    9. Mastacani
    10. Rediu
    11. Smulti
    12. Virlezi
    13. Vladesti

    JUDETUL GIURGIU
    1. JUDECATORIA BOLINTIN-VALE
    cu sediul in orasul Bolintin-Vale
    ORASE
    1. Bolintin-Vale
    2. Mihailesti
    COMUNE
    1. Bolintin-Deal
    2. Bucsani
    3. Bulbucata
    4. Buturugeni
    5. Clejani
    6. Crevedia Mare
    7. Floresti-Stoenesti
    8. Gaiseni
    9. Gradinari
    10. Joita
    11. Letca Noua
    12. Mirsa
    13. Ogrezeni
    14. Roata de Jos
    15. Ulmi
    16. Vinatorii Mici
    2. JUDECATORIA GIURGIU
    cu sediul in municipiul Giurgiu
    MUNICIPIU
    1. Giurgiu
    COMUNE
    1. Adunatii-Copaceni
    2. Baneasa
    3. Calugareni
    4. Colibasi
    5. Comana
    6. Daia
    7. Fratesti
    8. Gaujani
    9. Ghimpati
    10. Gogosari
    11. Gostinu
    12. Gostinari
    13. Greaca
    14. Hotarele
    15. Iepuresti
    16. Izvoarele
    17. Mihai Bravu
    18. Oinacu
    19. Prundu
    20. Putineiu
    21. Rasuceni
    22. Schitu
    23. Singureni
    24. Slobozia
    25. Stanesti
    26. Stoenesti
    27. Toporu
    28. Valea Dragului
    29. Varasti
    30. Vedea

    JUDETUL GORJ
    1. JUDECATORIA MOTRU
    cu sediul in orasul Motru
    ORASE
    1. Motru
    COMUNE
    1. Bolbosi
    2. Borascu
    3. Catunele
    4. Dragotesti
    5. Glogova
    6. Matasari
    7. Pades
    8. Samarinesti
    9. Slivilesti
    10. Vagiulesti
    2. JUDECATORIA NOVACI
    cu sediul in orasul Novaci
    ORASE
    1. Novaci
    COMUNE
    1. Alimpesti
    2. Baia de Fier
    3. Bengesti-Ciocadia
    4. Bumbesti-Pitic
    5. Crasna
    6. Polovragi
    7. Rosia de Amaradia
    8. Sacelu
    3. JUDECATORIA TIRGU CARBUNESTI
    cu sediul in orasul Tirgu Carbunesti
    ORASE
    1. Tirgu Carbunesti
    2. Ticleni
    COMUNE
    1. Albeni
    2. Aninoasa
    3. Barbatesti
    4. Berlesti
    5. Bustuchin
    6. Capreni
    7. Cruset
    8. Danciulesti
    9. Hurezani
    10. Jupinesti
    11. Licurici
    12. Logresti
    13. Prigoria
    14. Saulesti
    15. Scoarta
    16. Stejari
    17. Stoina
    18. Turburea
    19. Tintareni
    20. Vladimir
    4. JUDECATORIA TIRGU JIU
    cu sediul in municipiul Tirgu Jiu
    MUNICIPIU
    1. Tirgu Jiu
    ORASE
    1. Bumbesti-Jiu
    2. Rovinari
    COMUNE
    1. Arcani
    2. Balanesti
    3. Balesti
    4. Bilteni
    5. Branesti
    6. Ciuperceni
    7. Cilnic
    8. Danesti
    9. Dragutesti
    10. Farcasesti
    11. Godinesti
    12. Ionesti
    13. Lelesti
    14. Musetesti
    15. Negomir
    16. Pestisani
    17. Plopsoru
    18. Runcu
    19. Schela
    20. Stanesti
    21. Telesti
    22. Tismana
    23. Turceni
    24. Turcinesti
    25. Urdari

    JUDETUL HARGHITA
    1. JUDECATORIA GHEORGHIENI
    cu sediul in orasul Gheorgheni
    ORASE
    1. Gheorgheni
    COMUNE
    1. Ciumani
    2. Ditrau
    3. Joseni
    4. Lazarea
    5. Remetea
    6. Suseni
    7. Voslabeni
    2. JUDECATORIA MIERCUREA-CIUC
    cu sediul in municipiul Miercurea-Ciuc
    MUNICIPIU
    1. Miercurea-Ciuc
    ORASE
    1. Baile Tusnad
    2. Balan
    COMUNE
    1. Cirta
    2. Ciucsingeorgiu
    3. Danesti
    4. Frumoasa
    5. Lunca de Jos
    6. Lunca de Sus
    7. Mihaileni
    8. Pauleni-Ciuc
    9. Plaiesii de Jos
    10. Siculeni
    11. Sincraieni
    12. Sindominic
    13. Sinmartin
    14. Sinsimion
    15. Tusnad
    3. JUDECATORIA ODORHEIU SECUIESC
    cu sediul in municipiul Odorheiu Secuiesc
    MUNICIPIU
    1. Odorheiu Secuiesc
    ORASE
    1. Cristuru Secuiesc
    2. Vlahita
    COMUNE
    1. Atid
    2. Avramesti
    3. Bradesti
    4. Capilnita
    5. Corund
    6. Dirjiu
    7. Dealu
    8. Feliceni
    9. Lueta
    10. Lupeni
    11. Martinis
    12. Meresti
    13. Mugeni
    14. Ocland
    15. Praid
    16. Sacel
    17. Secuieni
    18. Simonesti
    19. Ulies
    20. Varsag
    21. Zetea
    4. JUDECATORIA TOPLITA
    cu sediul in orasul Toplita
    ORASE
    1. Borsec
    2. Toplita
    COMUNE
    1. Bilbor
    2. Corbu
    3. Galautas
    4. Sarmas
    5. Subcetate
    6. Tulghes

    JUDETUL HUNEDOARA
    1. JUDECATORIA BRAD
    cu sediul in orasul Brad
    ORASE
    1. Brad
    COMUNE
    1. Baia de Cris
    2. Baita
    3. Batrina
    4. Blajeni
    5. Buces
    6. Bucuresci
    7. Bulzestii de Sus
    8. Criscior
    9. Luncoiu de Jos
    10. Ribita
    11. Tomesti
    12. Vata de Jos
    13. Valisoara
    2. JUDECATORIA DEVA
    cu sediul in municipiul Deva
    MUNICIPIU
    1. Deva
    ORASE
    1. Simeria
    COMUNE
    1. Bacia
    2. Branisca
    3. Burjuc
    4. Cirjiti
    5. Certeju de Sus
    6. Dobra
    7. Gurasada
    8. Harau
    9. Ilia
    10. Lapugiu de Jos
    11. Rapoltu Mare
    12. Soimus
    13. Vetel
    14. Vorta
    15. Zam
    3. JUDECATORIA HATEG
    cu sediul in orasul Hateg
    ORASE
    1. Hateg
    COMUNE
    1. Baru
    2. Bosorod
    3. Bretea Romana
    4. Densus
    5. Pui
    6. Rachitova
    7. Riu de Mori
    8. Sarmizegetusa
    9. Salasu de Sus
    10. Sintamaria-Orlea
    11. Totesti
    12. Unirea
    4. JUDECATORIA HUNEDOARA
    cu sediul in municipiul Hunedoara
    MUNICIPIU
    1. Hunedoara
    ORASE
    1. Calan
    COMUNE
    1. Bunila
    2. Cerbal
    3. Ghelari
    4. Lelese
    5. Lunca Cernii de Jos
    6. Pestisu Mic
    7. Teliucu Inferior
    8. Toplita
    5. JUDECATORIA ORASTIE
    cu sediul in orasul Orastie
    ORASE
    1. Orastie
    COMUNE
    1. Balsa
    2. Beriu
    3. Geoagiu
    4. Martinesti
    5. Orastioara de Sus
    6. Romos
    7. Turdas
    6. JUDECATORIA PETROSANI
    cu sediul in municipiul Petrosani
    MUNICIPIU
    1. Petrosani
    ORASE
    1. Aninoasa
    2. Lupeni
    3. Petrila
    4. Uricani
    5. Vulcan
    COMUNE
    1. Banita

    JUDETUL IALOMITA
    1. JUDECATORIA FETESTI
    cu sediul in orasul Fetesti
    ORASE
    1. Fetesti
    2. Tandarei
    COMUNE
    1. Bordusani
    2. Facaeni
    3. Giurgeni
    4. Mihail Kogalniceanu
    5. Movila
    6. Saveni
    7. Stelnica
    8. Suditi
    9. Valea Ciorii
    10. Vladeni
    2. JUDECATORIA SLOBOZIA
    cu sediul in municipiul Slobozia
    MUNICIPIU
    1. Slobozia
    COMUNE
    1. Albesti
    2. Amara
    3. Andrasesti
    4. Bucu
    5. Cazanesti
    6. Ciochina
    7. Ciulnita
    8. Cocora
    9. Cosimbesti
    10. Gheorghe Doja
    11. Gheorghe Lazar
    12. Grivita
    13. Milosesti
    14. Munteni-Buzau
    15. Perieti
    16. Reviga
    17. Scinteia
    3. JUDECATORIA URZICENI
    cu sediul in orasul Urziceni
    ORASE
    1. Urziceni
    COMUNE
    1. Adincata
    2. Alexeni
    3. Armasesti
    4. Axintele
    5. Balaciu
    6. Barcanesti
    7. Brazii
    8. Ciocirlia
    9. Cosereni
    10. Dragoesti
    11. Dridu
    12. Fierbinti-Tirg
    13. Girbovi
    14. Grindu
    15. Ion Roata
    16. Jilavele
    17. Manasia
    18. Movilita
    19. Salcioara
    20. Sfintu Gheorghe
    21. Sinesti
    22. Valea Macrisului

    JUDETUL IASI
    1. JUDECATORIA HIRLAU
    cu sediul in orasul Hirlau
    ORASE
    1. Hirlau
    COMUNE
    1. Belcesti
    2. Ceplenita
    3. Coarnele Caprei
    4. Cotnari
    5. Cucuteni
    6. Deleni
    7. Erbiceni
    8. Focuri
    9. Plugari
    10. Scobinti
    2. JUDECATORIA IASI
    cu sediul in municipiul Iasi
    MUNICIPIU
    1. Iasi
    COMUNE
    1. Andrieseni
    2. Aroneanu
    3. Birnova
    4. Bivolari
    5. Bosia
    6. Ciurea
    7. Dagita
    8. Dobrovat
    9. Dumesti
    10. Golaiesti
    11. Grajduri
    12. Gropnita
    13. Holboca
    14. Horlesti
    15. Ipatele
    16. Letcani
    17. Madirjac
    18. Mironeasa
    19. Miroslava
    20. Mogosesti
    21. Movileni
    22. Podu Iloaiei
    23. Popesti
    24. Popricani
    25. Probota
    26. Rediu
    27. Romanesti
    28. Schitu Duca
    29. Scinteia
    30. Sinesti
    31. Scheia
    32. Sipote
    33. Tansa
    34. Tomesti
    35. Trifesti
    36. Tibana
    37. Tibanesti
    38. Tiganasi
    39. Tutora
    40. Victoria
    41. Vladeni
    42. Voinesti
    3. JUDECATORIA PASCANI
    cu sediul in orasul Pascani
    ORASE
    1. Pascani
    2. Tirgu Frumos
    COMUNE
    1. Alexandru I. Cuza
    2. Baltati
    3. Braesti
    4. Butea
    5. Cristesti
    6. Halaucesti
    7. Helesteni
    8. Lespezi
    9. Lungani
    10. Mircesti
    11. Miroslovesti
    12. Mogosesti-Siret
    13. Motca
    14. Oteleni
    15. Ruginoasa
    16. Siretel
    17. Stolniceni-Prajescu
    18. Strunga
    19. Tatarusi
    20. Tirgu Frumos
    21. Todiresti
    22. Valea Seaca
    23. Vinatori
    4. JUDECATORIA RADUCANENI
    cu sediul in comuna Raducaneni
    COMUNE
    1. Ciortesti
    2. Comarna
    3. Costuleni
    4. Cozmesti
    5. Dolhesti
    6. Gorban
    7. Grozesti
    8. Mosna
    9. Prisacani
    10. Raducaneni

    JUDETUL MARAMURES
    1. JUDECATORIA BAIA MARE
    cu sediul in municipiul Baia Mare
    MUNICIPIU
    1. Baia Mare
    ORASE
    1. Baia Sprie
    2. Cavnic
    3. Seini
    COMUNE
    1. Ardusat
    2. Arinis
    3. Asuaju de Sus
    4. Baita de sub Codru
    5. Basesti
    6. Bicaz
    7. Boiu Mare
    8. Cicirlau
    9. Dumbravita
    10. Farcasa
    11. Grosi
    12. Miresu Mare
    13. Oarta de Jos
    14. Recea
    15. Remetea Chioarului
    16. Satulung
    17. Sacalaseni
    18. Salsig
    19. Sisesti
    20. Somcuta Mare
    21. Tautii Magheraus
    22. Ulmeni
    23. Valea Chioarului
    2. JUDECATORIA DRAGOMIRESTI
    cu sediul in comuna Dragomiresti
    COMUNE
    1. Bogdan Voda
    2. Botiza
    3. Dragomiresti
    4. Ieud
    5. Rozavlea
    6. Sacel
    7. Salistea de Sus
    8. Strimtura
    3. JUDECATORIA SIGHETU MARMATIEI
    cu sediul in municipiul Sighetu Marmatiei
    MUNICIPIU
    1. Sighetu Marmatiei
    COMUNE
    1. Birsana
    2. Bocicoiu Mare
    3. Budesti
    4. Calinesti
    5. Cimpulung la Tisa
    6. Desesti
    7. Giulesti
    8. Ocna Sugatag
    9. Remeti
    10. Rona de Jos
    11. Rona de Sus
    12. Sarasau
    13. Sapinta
    14. Vadu Izei
    4. JUDECATORIA TIRGU LAPUS
    cu sediul in orasul Tirgu Lapus
    ORASE
    1. Tirgu Lapus
    COMUNE
    1. Baiut
    2. Cernesti
    3. Copalnic Manastur
    4. Coroieni
    5. Cupseni
    6. Lapus
    7. Suciu de Sus
    8. Vima Mica
    5. JUDECATORIA VISEU DE SUS
    cu sediul in orasul Viseu de Sus
    ORASE
    1. Borsa
    2. Viseu de Sus
    COMUNE
    1. Bistra
    2. Leordina
    3. Moisei
    4. Petrova
    5. Poienile de sub Munte
    6. Repedea
    7. Ruscova
    8. Viseu de Jos

    JUDETUL MEHEDINTI
    1. JUDECATORIA BAIA DE ARAMA
    cu sediul in orasul Baia de Arama
    ORASE
    1. Baia de Arama
    COMUNE
    1. Bala
    2. Balta
    3. Izverna
    4. Obirsia-Closani
    5. Ponoarele
    2. JUDECATORIA DROBETA-TURNU SEVERIN
    cu sediul in municipiul Drobeta-Turnu Severin
    MUNICIPIU
    1. Drobeta-Turnu Severin
    COMUNE
    1. Bilvanesti
    2. Breznita-Ocol
    3. Burila Mare
    4. Cazanesti
    5. Devesel
    6. Godeanu
    7. Gogosu
    8. Hinova
    9. Husnicioara
    10. Ilovat
    11. Izvoru Birzii
    12. Malovat
    13. Prunisor
    14. Simian
    15. Sisesti
    16. Sovarna
    3. JUDECATORIA ORSOVA
    cu sediul in orasul Orsova
    ORASE
    1. Orsova
    COMUNE
    1. Ciresu
    2. Dubova
    3. Ieselnita
    4. Ilovita
    5. Podeni
    6. Svinita
    4. JUDECATORIA STREHAIA
    cu sediul in orasul Strehaia
    ORASE
    1. Strehaia
    COMUNE
    1. Bicles
    2. Breznita-Motru
    3. Brosteni
    4. Butoiesti
    5. Corcova
    6. Dumbrava
    7. Floresti
    8. Greci
    9. Grozesti
    10. Stingaceaua
    11. Timna
    12. Voloiac
    5. JUDECATORIA VINJU MARE
    cu sediul in orasul Vinju Mare
    ORASE
    1. Vinju Mare
    COMUNE
    1. Balacita
    2. Corlatel
    3. Cujmir
    4. Dirvari
    5. Girla Mare
    6. Gruia
    7. Jiana
    8. Livezile
    9. Obirsia de Cimp
    10. Oprisor
    11. Padina
    12. Patulele
    13. Poroina Mare
    14. Pristol
    15. Punghina
    16. Rogova
    17. Salcia
    18. Vinatori
    19. Vinjulet
    20. Vladaia

    JUDETUL MURES
    1. JUDECATORIA LUDUS
    cu sediul in orasul Ludus
    ORASE
    1. Iernut
    2. Ludus
    COMUNE
    1. Atintis
    2. Bichis
    3. Bogata
    4. Chetani
    5. Cucerdea
    6. Cuci
    7. Iclanzel
    8. Mihesu de Cimpie
    9. Papiu Ilarian
    10. Sarmasu
    11. Singer
    12. Taureni
    13. Valea Larga
    14. Zau de Cimpie
    2. JUDECATORIA REGHIN
    cu sediul in orasul Reghin
    ORASE
    1. Reghin
    COMUNE
    1. Alunis
    2. Batos
    3. Bala
    4. Beica de Jos
    5. Breaza
    6. Brancovenesti
    7. Chiheru de Jos
    8. Cozma
    9. Craiesti
    10. Deda
    11. Faragau
    12. Gurghiu
    13. Hodac
    14. Ibanesti
    15. Ideciu de Jos
    16. Lunca
    17. Lunca Bradului
    18. Petelea
    19. Rastolita
    20. Rusii-Munti
    21. Solovastru
    22. Stinceni
    23. Suseni
    24. Vatava
    3. JUDECATORIA SIGHISOARA
    cu sediul in municipiul Sighisoara
    MUNICIPIU
    1. Sighisoara
    COMUNE
    1. Albesti
    2. Apold
    3. Danes
    4. Nades
    5. Saschiz
    6. Vetca
    7. Viisoara
    8. Vinatori
    4. JUDECATORIA SINGEORGIU DE PADURE
    cu sediul in comuna Singeorgiu de Padure
    ORASE
    1. Sovata
    COMUNE
    1. Balauseri
    2. Fintinele
    3. Ghindari
    4. Neaua
    5. Singeorgiu de Padure
    5. JUDECATORIA TIRGU MURES
    cu sediul in municipiul Tirgu Mures
    MUNICIPIU
    1. Tirgu Mures
    COMUNE
    1. Acatari
    2. Band
    3. Ceuasu de Cimpie
    4. Craciunesti
    5. Cristesti
    6. Eremitu
    7. Ernei
    8. Galesti
    9. Gheorghe Doja
    10. Glodeni
    11. Gornesti
    12. Grebenisu de Cimpie
    13. Hodosa
    14. Livezeni
    15. Magherani
    16. Miercurea Nirajului
    17. Ogra
    18. Panet
    19. Pasareni
    20. Pogaceaua
    21. Riciu
    22. Sincraiu de Mures
    23. Singeorgiu de Mures
    24. Sinpaul
    25. Sinpetru de Cimpie
    26. Sintana de Mures
    27. Saulia
    28. Sincai
    29. Ungheni
    30. Vargata
    31. Voivodeni
    6. JUDECATORIA TIRNAVENI
    cu sediul in orasul Tirnaveni
    ORASE
    1. Tirnaveni
    COMUNE
    1. Adamus
    2. Bahnea
    3. Bagaciu
    4. Coroisinmartin
    5. Ganesti
    6. Mica
    7. Suplac
    8. Zagar

    JUDETUL NEAMT
    1. JUDECATORIA BICAZ
    cu sediul in orasul Bicaz
    ORASE
    1. Bicaz
    COMUNE
    1. Bicaz-Chei
    2. Bicazu Ardelean
    3. Borca
    4. Ceahlau
    5. Damuc
    6. Farcasa
    7. Grinties
    8. Hangu
    9. Poiana Teiului
    10. Tarcau
    11. Tasca
    2. JUDECATORIA PIATRA-NEAMT
    cu sediul in municipiul Piatra-Neamt
    MUNICIPIU
    1. Piatra-Neamt
    COMUNE
    1. Birgauani
    2. Bodesti
    3. Borlesti
    4. Cindesti
    5. Costisa
    6. Dobreni
    7. Dragomiresti
    8. Dumbrava Rosie
    9. Gircina
    10. Girov
    11. Margineni
    12. Pingarati
    13. Piatra Soimului
    14. Podoleni
    15. Razboieni
    16. Rediu
    17. Roznov
    18. Savinesti
    19. Stefan cel Mare
    20. Tazlau
    21. Tupilati
    22. Viisoara
    23. Zanesti
    3. JUDECATORIA ROMAN
    cu sediul in municipiul Roman
    MUNICIPIU
    1. Roman
    COMUNE
    1. Bahna
    2. Bira
    3. Botesti
    4. Bozieni
    5. Cordun
    6. Doljesti
    7. Dulcesti
    8. Faurei
    9. Gheraesti
    10. Horia
    11. Icusesti
    12. Ion Creanga
    13. Moldoveni
    14. Oniceni
    15. Poienari
    16. Romani
    17. Sagna
    18. Sabaoani
    19. Secuieni
    20. Stanita
    21. Tamaseni
    22. Trifesti
    23. Valea Ursului
    4. JUDECATORIA TIRGU NEAMT
    cu sediul in orasul Tirgu-Neamt
    ORASE
    1. Tirgu-Neamt
    COMUNE
    1. Agapia
    2. Baltatesti
    3. Brusturi-Draganesti
    4. Cracaoani
    5. Grumazesti
    6. Pastraveni
    7. Petricani
    8. Pipirig
    9. Raucesti
    10. Timisesti
    11. Tibucani
    12. Urecheni
    13. Vinatori-Neamt

    JUDETUL OLT
    1. JUDECATORIA BALS
    cu sediul in orasul Bals
    ORASE
    1. Bals
    COMUNE
    1. Baldovinesti
    2. Birza
    3. Bobicesti
    4. Dobretu
    5. Iancu Jianu
    6. Morunglav
    7. Oboga
    8. Pirscoveni
    9. Voineasa
    10. Vulpeni
    2. JUDECATORIA CARACAL
    cu sediul in orasul Caracal
    ORASE
    1. Caracal
    2. Draganesti-Olt
    COMUNE
    1. Babiciu
    2. Bucinisu
    3. Cezieni
    4. Daneasa
    5. Deveselu
    6. Dobrosloveni
    7. Dobrun
    8. Draghiceni
    9. Falcoiu
    10. Farcasele
    11. Gostavatu
    12. Mihaesti
    13. Osica de Sus
    14. Radomiresti
    15. Redea
    16. Rotunda
    17. Scarisoara
    18. Seaca
    19. Sprincenata
    20. Stoenesti
    21. Stoicanesti
    22. Traian
    23. Valeni
    24. Vladila
    3. JUDECATORIA CORABIA
    cu sediul in orasul Corabia
    ORASE
    1. Corabia
    COMUNE
    1. Brastavatu
    2. Cilieni
    3. Gircov
    4. Giuvaresti
    5. Grojdibodu
    6. Ianca
    7. Izbiceni
    8. Obirsia
    9. Orlea
    10. Rusanesti
    11. Studina
    12. Stefan cel Mare
    13. Tia Mare
    14. Urzica
    15. Vadastra
    16. Vadastrita
    17. Visina
    4. JUDECATORIA SCORNICESTI
    cu sediul in orasul Scornicesti
    ORASE
    1. Scornicesti
    COMUNE
    1. Barasti
    2. Colonesti
    3. Corbu
    4. Cungrea
    5. Fagetelu
    6. Icoana
    7. Leleasca
    8. Oporelu
    9. Optasi-Magura
    10. Poboru
    11. Potcoava
    12. Spineni
    13. Tatulesti
    14. Topana
    15. Tufani
    5. JUDECATORIA SLATINA
    cu sediul in municipiul Slatina
    MUNICIPIU
    1. Slatina
    ORASE
    1. Piatra-Olt
    COMUNE
    1. Brebeni
    2. Brancoveni
    3. Cirlogani
    4. Coteana
    5. Crimpoia
    6. Curtisoara
    7. Dobroteasa
    8. Ganeasa
    9. Gradinari
    10. Izvoarele
    11. Maruntei
    12. Milcov
    13. Movileni
    14. Nicolae Titulescu
    15. Perieti
    16. Plesoiu
    17. Priseaca
    18. Simburesti
    19. Schitu
    20. Slatioara
    21. Strejesti
    22. Serbanesti
    23. Teslui
    24. Valea Mare
    25. Verguleasa
    26. Vitomiresti
    27. Vilcele
    28. Vulturesti

    JUDETUL PRAHOVA
    1. JUDECATORIA CIMPINA
    cu sediul in orasul Cimpina
    ORASE
    1. Baicoi
    2. Breaza
    3. Cimpina
    COMUNE
    1. Adunati
    2. Banesti
    3. Brebu
    4. Cocorastii Mislii
    5. Cornu
    6. Filipestii de Padure
    7. Filipestii de Tirg
    8. Floresti
    9. Magureni
    10. Poiana Cimpina
    11. Provita de Jos
    12. Provita de Sus
    13. Scorteni
    14. Sotrile
    15. Talea
    16. Telega
    17. Valea Doftanei
    2. JUDECATORIA MIZIL
    cu sediul in orasul Mizil
    ORASE
    1. Mizil
    COMUNE
    1. Baba Ana
    2. Boldesti-Gradistea
    3. Calugareni
    4. Ceptura
    5. Ciorani
    6. Colceag
    7. Fintinele
    8. Fulga
    9. Gura Vadului
    10. Jugureni
    11. Salciile
    12. Tomsani
    3. JUDECATORIA PLOIESTI
    cu sediul in municipiul Ploiesti
    MUNICIPIU
    1. Ploiesti
    ORASE
    1. Boldesti-Scaeni
    2. Plopeni
    3. Urlati
    COMUNE
    1. Albesti-Paleologu
    2. Apostolache
    3. Aricestii Rahtivani
    4. Balta Doamnei
    5. Barcanesti
    6. Berceni
    7. Blejoi
    8. Brazi
    9. Bucov
    10. Chiojdeanca
    11. Draganesti
    12. Dumbrava
    13. Dumbravesti
    14. Gherghita
    15. Gorgota
    16. Gornet-Cricov
    17. Iordacheanu
    18. Lapos
    19. Lipanesti
    20. Manesti
    21. Paulesti
    22. Plopu
    23. Poienarii Burchii
    24. Puchenii Mari
    25. Rifov
    26. Salcia
    27. Singeru
    28. Sirna
    29. Tataru
    30. Tirgsoru Vechi
    31. Tinosu
    32. Valea Calugareasca
    4. JUDECATORIA SINAIA
    cu sediul in orasul Sinaia
    ORASE
    1. Azuga
    2. Busteni
    3. Comarnic
    4. Sinaia
    COMUNE
    1. Secaria
    5. JUDECATORIA VALENII DE MUNTE
    cu sediul in orasul Valenii de Munte
    ORASE
    1. Slanic
    2. Valenii de Munte
    COMUNE
    1. Alunis
    2. Aricestii Zeletin
    3. Baltesti
    4. Bertea
    5. Carbunesti
    6. Cerasu
    7. Cosminele
    8. Drajna
    9. Gornet
    10. Gura Vitioarei
    11. Izvoarele
    12. Magurele
    13. Maneciu
    14. Pacureti
    15. Podenii Noi
    16. Posesti
    17. Predeal-Sarari
    18. Starchiojd
    19. Surani
    20. Soimari
    21. Stefesti
    22. Teisani
    23. Varbilau
    24. Vilcanesti

    JUDETUL SATU MARE
    1. JUDECATORIA CAREI
    cu sediul in orasul Carei
    ORASE
    1.Carei
    2. Tasnad
    COMUNE
    1. Acis
    2. Andrid
    3. Berveni
    4. Capleni
    5. Cauas
    6. Cehal
    7. Craidorolt
    8. Foieni
    9. Moftin
    10. Petresti
    11. Pir
    12. Piscolt
    13. Sanislau
    14. Santau
    15. Sacaseni
    16. Sauca
    17. Supur
    18. Tiream
    19. Urziceni
    2. JUDECATORIA NEGRESTI-OAS
    cu sediul in orasul Negresti-Oas
    ORASE
    1. Negresti-Oas
    COMUNE
    1. Batarci
    2. Bixad
    3. Calinesti-Oas
    4. Camarzana
    5. Certeze
    6. Gherta Mica
    7. Orasu Nou
    8. Tarna Mare
    9. Tirsolt
    10. Turt
    11. Vama
    3. JUDECATORIA SATU MARE
    cu sediul in municipiul Satu Mare
    MUNICIPIU
    1. Satu Mare
    COMUNE
    1. Apa
    2. Ardud
    3. Birsau
    4. Beltiug
    5. Bogdand
    6. Botiz
    7. Crucisor
    8. Culciu
    9. Doba
    10. Dorolt
    11. Halmeu
    12. Hodod
    13. Homoroade
    14. Lazuri
    15. Livada
    16. Mediesu Aurit
    17. Micula
    18. Odoreu
    19. Paulesti
    20. Pomi
    21. Socond
    22. Terebesti
    23. Turulung
    24. Valea Vinului
    25. Vetis
    26. Viile Satu Mare

    JUDETUL SALAJ
    1. JUDECATORIA JIBOU
    cu sediul in orasul Jibou
    ORASE
    1. Jibou
    COMUNE
    1. Babeni
    2. Balan
    3. Benesat
    4. Creaca
    5. Cristolt
    6. Dragu
    7. Gilgau
    8. Girbou
    9. Hida
    10. Ileanda
    11. Letca
    12. Lozna
    13. Napradea
    14. Poiana Blenchii
    15. Rus
    16. Somes-Odorhei
    17. Surduc
    18. Zalha
    2. JUDECATORIA SIMLEU SILVANIEI
    cu sediul in orasul Simleu Silvaniei
    ORASE
    1. Simleu Silvaniei
    COMUNE
    1. Banisor
    2. Bobota
    3. Camar
    4. Carastelec
    5. Chiesd
    6. Cizer
    7. Crasna
    8. Halmasd
    9. Horoatu Crasnei
    10. Ip
    11. Marca
    12. Maeriste
    13. Nusfalau
    14. Pericei
    15. Plopis
    16. Samsud
    17. Sarmasag
    18. Sig
    19. Valcau de Jos
    20. Virsolt
    3. JUDECATORIA ZALAU
    cu sediul in municipiul Zalau
    MUNICIPIU
    1. Zalau
    ORASE
    1. Cehu Silvaniei
    COMUNE
    1. Treznea-Agrij
    2. Almasu
    3. Bocsa
    4. Buciumi
    5. Coseiu
    6. Criseni
    7. Cuzaplac
    8. Dobrin
    9. Fildu de Jos
    10. Hereclean
    11. Mesesenii de Jos
    12. Mirsid
    13. Romanasi
    14. Salatig
    15. Sinmihaiu Almasului
    16. Zimbor

    JUDETUL SIBIU
    1. JUDECATORIA AGNITA
    cu sediul in orasul Agnita
    ORASE
    1. Agnita
    COMUNE
    1. Altina
    2. Birghis
    3. Bradeni
    4. Bruiu
    5. Chirpar
    6. Iacobeni
    7. Marpod
    8. Merghindeal
    9. Mihaileni
    10. Nocrich
    2. JUDECATORIA AVRIG
    cu sediul in orasul Avrig
    ORASE
    1. Avrig
    2. Talmaciu
    COMUNE
    1. Arpasu de Jos
    2. Cirta
    3. Cirtisoara
    4. Porumbacu de Jos
    5. Racovita
    6. Turnu Rosu
    3. JUDECATORIA MEDIAS
    cu sediul in municipiul Medias
    MUNICIPIU
    1. Medias
    ORASE
    1. Copsa Mica
    2. Dumbraveni
    COMUNE
    1. Atel
    2. Axente Sever
    3. Bazna
    4. Biertan
    5. Blajel
    6. Brateiu
    7. Dirlos
    8. Hoghilag
    9. Laslea
    10. Micasasa
    11. Mosna
    12. Seica Mare
    13. Seica Mica
    14. Tirnava
    15. Valea Viilor
    4. JUDECATORIA SALISTE
    cu sediul in comuna Saliste
    COMUNE
    1. Apoldu de Jos
    2. Gura Riului
    3. Jina
    4. Ludos
    5. Miercurea Sibiului
    6. Orlat
    7. Poiana Sibiului
    8. Saliste
    9. Tilisca
    5. JUDECATORIA SIBIU
    cu sediul in municipiul Sibiu
    MUNICIPIU
    1. Sibiu
    ORASE
    1. Cisnadie
    2. Ocna Sibiului
    COMUNE
    1. Cristian
    2. Loamnes
    3. Pauca
    4. Poplaca
    5. Rasinari
    6. Riu Sadului
    7. Rosia
    8. Sadu
    9. Slimnic
    10. Selimbar
    11. Sura Mare
    12. Sura Mica
    13. Vurpar

    JUDETUL SUCEAVA
    1. JUDECATORIA CAMPULUNG MOLDOVENESC
    cu sediul in orasul Cimpulung Moldovenesc
    ORASE
    1. Cimpulung Moldovenesc
    COMUNE
    1. Breaza
    2. Frumosu
    3. Fundu Moldovei
    4. Izvoarele Sucevei
    5. Moldova-Sulita
    6. Moldovita
    7. Pojorita
    8. Sadova
    9. Vama
    10. Vatra Moldovitei
    2. JUDECATORIA FALTICENI
    cu sediul in orasul Falticeni
    ORASE
    1. Falticeni
    COMUNE
    1. Baia
    2. Bogdanesti
    3. Boroaia
    4. Bunesti
    5. Cornu Luncii
    6. Dolhasca
    7. Dolhesti
    8. Draguseni
    9. Forasti
    10. Horodniceni
    11. Malini
    12. Preutesti
    13. Radaseni
    14. Risca
    15. Slatina
    16. Vadu Moldovei
    17. Vulturesti
    3. JUDECATORIA GURA HUMORULUI
    cu sediul in orasul Gura Humorului
    ORASE
    1. Gura Humorului
    COMUNE
    1. Cacica
    2. Dragoiesti
    3. Frasin
    4. Manastirea Humorului
    5. Ostra
    6. Paltinoasa
    7. Pirtestii de Jos
    8. Stulpicani
    9. Valea Moldovei
    4. JUDECATORIA RADAUTI
    cu sediul in orasul Radauti
    ORASE
    1. Radauti
    2. Siret
    3. Solca
    COMUNE
    1. Arbore
    2. Balcauti
    3. Bilca
    4. Brodina
    5. Cajvana
    6. Calafindesti
    7. Dornesti
    8. Emil Bodnaras
    9. Fratautii Noi
    10. Fratautii Vechi
    11. Galanesti
    12. Gramesti
    13. Granicesti
    14. Horodnic
    15. Marginea
    16. Musenita
    17. Putna
    18. Satu Mare
    19. Straja
    20. Sucevita
    21. Ulma
    22. Vicovu de Jos
    23. Vicovu de Sus
    24. Volovat
    25. Zamostea
    5. JUDECATORIA SUCEAVA
    cu sediul in municipiul Suceava
    MUNICIPIU
    1. Suceava
    COMUNE
    1. Adincata
    2. Bosanci
    3. Botosana
    4. Ciprian Porumbescu
    5. Darmanesti
    6. Dumbraveni
    7. Fintinele
    8. Ipotesti
    9. Liteni
    10. Mitocu Dragomirnei
    11. Moara
    12. Patrauti
    13. Salcea
    14. Siminicea
    15. Stroiesti
    16. Scheia
    17. Todiresti
    18. Udesti
    19. Veresti
    20. Zvoristea
    6. JUDECATORIA VATRA DORNEI
    cu sediul in orasul Vatra Dornei
    ORASE
    1. Vatra Dornei
    COMUNE
    1. Brosteni
    2. Cirlibaba
    3. Crucea
    4. Dorna-Arini
    5. Dorna Candrenilor
    6. Iacobeni
    7. Panaci
    8. Poiana Stampei
    9. Saru Dornei

    JUDETUL TELEORMAN
    1. JUDECATORIA ALEXANDRIA
    cu sediul in municipiul Alexandria
    MUNICIPIU
    1. Alexandria
    COMUNE
    1. Bogdana
    2. Brinceni
    3. Bujoreni
    4. Buzescu
    5. Calinesti
    6. Draganesti-Vlasca
    7. Furculesti
    8. Mavrodin
    9. Magura
    10. Mirzanesti
    11. Nanov
    12. Orbeasca
    13. Plosca
    14. Poroschia
    15. Purani
    16. Rasmiresti
    17. Storobaneasa
    18. Tiganesti
    2. JUDECATORIA ROSIORI DE VEDE
    cu sediul in orasul Rosiori de Vede
    ORASE
    1. Rosiori de Vede
    COMUNE
    1. Balaci
    2. Calmatuiu
    3. Calmatuiu de Sus
    4. Ciolanesti
    5. Cringeni
    6. Didesti
    7. Dobrotesti
    8. Dracsenei
    9. Draganesti-Vede
    10. Maldaeni
    11. Necsesti
    12. Olteni
    13. Peretu
    14. Radoiesti
    15. Saceni
    16. Scrioastea
    17. Sfintesti
    18. Silistea Noua
    19. Stejaru
    20. Troianul
    21. Virtoape
    22. Vedea
    23. Zimbreasca
    3. JUDECATORIA TURNU MAGURELE
    cu sediul in municipiul Turnu Magurele
    MUNICIPIU
    1. Turnu Magurele
    COMUNE
    1. Ciuperceni
    2. Cringu
    3. Islaz
    4. Lisa
    5. Lita
    6. Lunca
    7. Plopii-Slavitesti
    8. Putineiu
    9. Salcia
    10. Seaca
    11. Segarcea-Vale
    12. Slobozia Mindra
    13. Traian
    4. JUDECATORIA VIDELE
    cu sediul in orasul Videle
    ORASE
    1. Videle
    COMUNE
    1. Babita
    2. Blejesti
    3. Botoroaga
    4. Cosmesti
    5. Crevenicu
    6. Galateni
    7. Gratia
    8. Mereni
    9. Mosteni
    10. Poeni
    11. Sirbeni
    12. Scurtu Mare
    13. Silistea
    14. Talpa
    15. Tatarastii de Jos
    16. Tatarastii de Sus
    17. Trivalea-Mosteni
    5. JUDECATORIA ZIMNICEA
    cu sediul in orasul Zimnicea
    ORASE
    1. Zimnicea
    COMUNE
    1. Bragadiru
    2. Bujoru
    3. Cervenia
    4. Contesti
    5. Frumoasa
    6. Izvoarele
    7. Nasturelu
    8. Piatra
    9. Pietrosani
    10. Smirdioasa
    11. Suhaia
    12. Viisoara

    JUDETUL TIMIS
    1. JUDECATORIA DETA
    cu sediul in orasul Deta
    ORASE
    1. Deta
    COMUNE
    1. Banloc
    2. Ciacova
    3. Denta
    4. Gataia
    5. Giera
    6. Jamu Mare
    7. Jebel
    8. Liebling
    9. Moravita
    10. Tormac
    11. Voiteg
    2. JUDECATORIA FAGET
    cu sediul in comuna Faget
    COMUNE
    1. Birna
    2. Bethausen
    3. Curtea
    4. Dumbrava
    5. Faget
    6. Firdea
    7. Margina
    8. Manastiur
    9. Ohaba Lunga
    10. Pietroasa
    11. Tomesti
    12. Traian Vuia
    3. JUDECATORIA LUGOJ
    cu sediul in municipiul Lugoj
    MUNICIPIU
    1. Lugoj
    ORASE
    1. Buzias
    COMUNE
    1. Balint
    2. Bara
    3. Belint
    4. Boldur
    5. Brestovat
    6. Costeiu
    7. Criciova
    8. Darova
    9. Gavojdia
    10. Ghizela
    11. Nadrag
    12. Nitchidorf
    13. Racovita
    14. Secas
    15. Stiuca
    16. Topolovatu Mare
    17. Victor Vlad Delamarina
    4. JUDECATORIA SINNICOLAU MARE
    cu sediul in orasul Sinnicolau Mare
    ORASE
    1. Sinnicolau Mare
    COMUNE
    1. Beba Veche
    2. Cenad
    3. Comlosu Mare
    4. Dudestii Vechi
    5. Lenauheim
    6. Lovrin
    7. Periam
    8. Sinpetru Mare
    9. Teremia Mare
    10. Varias
    5. JUDECATORIA TIMISOARA
    cu sediul in municipiul Timisoara
    MUNICIPIU
    1. Timisoara
    ORASE
    1. Jimbolia
    COMUNE
    1. Becicherecu Mic
    2. Biled
    3. Bogda
    4. Carpinis
    5. Cenei
    6. Cheveresu Mare
    7. Dumbravita
    8. Foeni
    9. Ghiroda
    10. Giarmata
    11. Giroc
    12. Giulvaz
    13. Masloc
    14. Mosnita Noua
    15. Ortisoara
    16. Peciu Nou
    17. Pischia
    18. Recas
    19. Remetea Mare
    20. Sacosu Turcesc
    21. Satchinez
    22. Sacalaz
    23. Sinandrei
    24. Sinmihaiu Roman
    25. Sag
    26. Uivar

    JUDETUL TULCEA
    1. JUDECATORIA BABADAG
    cu sediul in orasul Babadag
    ORASE
    1. Babadag
    COMUNE
    1. Baia
    2. Beidaud
    3. Casimcea
    4. Ceamurlia de Jos
    5. Ciucurova
    6. Mihai Bravu
    7. Sarichioi
    8. Slava Cercheza
    9. Stejaru
    10. Topolog
    11. Unirea
    2. JUDECATORIA MACIN
    cu sediul in orasul Macin
    ORASE
    1. Macin
    COMUNE
    1. Carcaliu
    2. Cerna
    3. Daeni
    4. Dorobantu
    5. Greci
    6. Grindu
    7. Jijila
    8. Luncavita
    9. Ostrov
    10. Peceneaga
    11. Smirdan
    12. Turcoaia
    13. 23 August
    3. JUDECATORIA TULCEA
    cu sediul in municipiul Tulcea
    MUNICIPIU
    1. Tulcea
    ORASE
    1. Isaccea
    2. Sulina
    COMUNE
    1. C. A. Rosetti
    2. Ceatalchioi
    3. Chilia Veche
    4. Crisan
    5. Frecatei
    6. Hamcearca
    7. Horia
    8. Independenta
    9. Izvoarele
    10. Mahmudia
    11. Maliuc
    12. Mihail Kogalniceanu
    13. Nalbant
    14. Niculitel
    15. Nufaru
    16. Sfintu Gheorghe
    17. Somova
    18. Valea Nucarilor
    19. 1 Mai

    JUDETUL VASLUI
    1. JUDECATORIA BIRLAD
    cu sediul in municipiul Birlad
    MUNICIPIU
    1. Birlad
    COMUNE
    1. Alexandru Vlahuta
    2. Banca
    3. Bacani
    4. Bogdanesti
    5. Bogdanita
    6. Coroiesti
    7. Dragomiresti
    8. Gherghesti
    9. Grivita
    10. Iana
    11. Ivesti
    12. Perieni
    13. Pogana
    14. Puiesti
    15. Rosiesti
    16. Tutova
    17. Viisoara
    18. Vinderei
    19. Voinesti
    20. Vutcani
    21. Zorleni
    2. JUDECATORIA HUSI
    cu sediul in orasul Husi
    ORASE
    1. Husi
    COMUNE
    1. Arsura
    2. Botesti
    3. Bunesti-Averesti
    4. Cretesti
    5. Dimitrie Cantemir
    6. Drinceni
    7. Duda-Epureni
    8. Hoceni
    9. Lunca Banului
    10. Oltenesti
    11. Padureni
    12. Stanilesti
    13. Tatarani
    14. Vetrisoaia
    3. JUDECATORIA MURGENI
    cu sediul in comuna Murgeni
    COMUNE
    1. Berezeni
    2. Blagesti
    3. Epureni
    4. Falciu
    5. Gagesti
    6. Malusteni
    7. Murgeni
    8. Suletea
    4. JUDECATORIA VASLUI
    cu sediul in municipiul Vaslui
    MUNICIPIU
    1. Vaslui
    ORASE
    1. Negresti
    COMUNE
    1. Albesti
    2. Bacesti
    3. Balteni
    4. Bogdana
    5. Codaesti
    6. Costesti
    7. Danesti
    8. Deleni
    9. Delesti
    10. Dumesti
    11. Girceni
    12. Ivanesti
    13. Laza
    14. Lipovat
    15. Miclesti
    16. Muntenii de Jos
    17. Osesti
    18. Poienesti
    19. Pungesti
    20. Rebricea
    21. Solesti
    22. Stefan cel Mare
    23. Tanacu
    24. Tacuta
    25. Todiresti
    26. Valeni
    27. Vulturesti
    28. Zapodeni

    JUDETUL VILCEA
    1. JUDECATORIA BALCESTI
    cu sediul in comuna Balcesti
    COMUNE
    1. Balcesti
    2. Fauresti
    3. Firtatesti
    4. Ghioroiu
    5. Gradistea
    6. Lalosu
    7. Livezi
    8. Maciuca
    9. Rosiile
    10. Stanesti
    11. Tetoiu
    12. Valea Mare
    13. Zatreni
    2. JUDECATORIA BREZOI
    cu sediul in orasul Brezoi
    ORASE
    1. Brezoi
    2. Calimanesti
    COMUNE
    1. Berislavesti
    2. Boisoara
    3. Ciineni
    4. Malaia
    5. Perisani
    6. Racovita
    7. Salatrucel
    8. Voineasa
    3. JUDECATORIA DRAGASANI
    cu sediul in orasul Dragasani
    ORASE
    1. Dragasani
    COMUNE
    1. Amarasti
    2. Creteni
    3. Dragoesti
    4. Glavile
    5. Gusoeni
    6. Ionesti
    7. Lungesti
    8. Madulari
    9. Olanu
    10. Orlesti
    11. Pesceana
    12. Prundeni
    13. Scundu
    14. Sutesti
    15. Stefanesti
    16. Susani
    17. Voicesti
    4. JUDECATORIA HOREZU
    cu sediul in orasul Horezu
    ORASE
    1. Horezu
    COMUNE
    1. Alunu
    2. Barbatesti
    3. Berbesti
    4. Cernisoara
    5. Copaceni
    6. Costesti
    7. Ladesti
    8. Lapusata
    9. Mateesti
    10. Maldaresti
    11. Otesani
    12. Pausesti
    13. Pietrari
    14. Popesti
    15. Roesti
    16. Sinesti
    17. Slatioara
    18. Stoenesti
    19. Stroesti
    20. Tomsani
    21. Vaideeni
    5. JUDECATORIA RIMNICU VILCEA
    cu sediul in municipiul Rimnicu Vilcea
    MUNICIPIU
    1. Rimnicu Vilcea
    ORASE
    1. Baile Govora
    2. Baile Olanesti
    3. Ocnele Mari
    COMUNE
    1. Babeni
    2. Budesti
    3. Bujoreni
    4. Bunesti
    5. Daesti
    6. Danicei
    7. Frincesti
    8. Galicea
    9. Golesti
    10. Goranu
    11. Mihaesti
    12. Milcoiu
    13. Muereasca
    14. Nicolae Balcescu
    15. Pausesti-Maglasi
    16. Runcu
    17. Stoilesti
    18. Sirineasa
    19. Vladesti

    JUDETUL VRANCEA
    1. JUDECATORIA ADJUD
    cu sediul in orasul Adjud
    ORASE
    1. Adjud
    COMUNE
    1. Boghesti
    2. Corbita
    3. Homocea
    4. Paunesti
    5. Pufesti
    6. Ruginesti
    7. Tanasoaia
    2. JUDECATORIA FOCSANI
    cu sediul in municipiul Focsani
    MUNICIPIU
    1. Focsani
    ORASE
    1. Odobesti
    COMUNE
    1. Andreiasu de Jos
    2. Balesti
    3. Birsesti
    4. Bolotesti
    5. Bordesti
    6. Brosteni
    7. Cimpineanca
    8. Cirligele
    9. Chiojdeni
    10. Ciorasti
    11. Cotesti
    12. Dumbraveni
    13. Dumitresti
    14. Garoafa
    13. Golesti
    16. Gugesti
    17. Gura Calitei
    18. Jaristea
    19. Jitia
    20. Maicanesti
    21. Mera
    22. Milcovul
    23. Nanesti
    24. Naruja
    25. Nereju
    26. Nistoresti
    27. Paltin
    28. Poiana Cristei
    29. Reghiu
    30. Sihlea
    31. Slobozia Bradului
    32. Slobozia Ciorasti
    33. Suraia
    34. Tataranu
    35. Timboesti
    36. Tulnici
    37. Urechesti
    38. Valea Sarii
    39. Vinatori
    40. Virtescoiu
    41. Vidra
    42. Vintileasca
    43. Vrincioaia
    44. Vulturu
    3. JUDECATORIA PANCIU
    cu sediul in orasul Panciu
    ORASE
    1. Marasesti
    2. Panciu
    COMUNE
    1. Cimpuri
    2. Fitionesti
    3. Movilita
    4. Racoasa
    5. Soveja
    6. Straoane
    7. Tifesti
    8. Vizantea-Livezi

    MUNICIPIUL BUCURESTI
    1. JUDECATORIA SECTORULUI 1
    2. JUDECATORIA SECTORULUI 2
    3. JUDECATORIA SECTORULUI 3
    4. JUDECATORIA SECTORULUI 4
    5. JUDECATORIA SECTORULUI 5
    6. JUDECATORIA SECTORULUI 6
    cu sediile in municipiul Bucuresti
    7. JUDECATORIA Nr. 1 A SECTORULUI AGRICOL ILFOV
    cu sediul in municipiul Bucuresti
    COMUNE
    1. Afumati
    2. Berceni
    3. Bragadiru
    4. Branesti
    5. Cernica
    6. Chiajna
    7. Ciorogirla
    8. Clinceni
    9. Cornetu
    10. Darasti-Ilfov
    11. Dobroiesti
    12. Domnesti
    13. Dragomiresti-Vale
    14. Ganeasa
    15. Glina
    16. Jilava
    17. Magurele
    18. Pantelimon
    19. Petrachioaia
    20. Popesti-Leordeni
    21. Tunari
    22. Vidra
    23. Voluntari
    24. 30 Decembrie
    8. JUDECATORIA Nr. 2 A SECTORULUI AGRICOL ILFOV
    cu sediul in orasul Buftea
    ORASE
    1. Buftea
    COMUNE
    1. Balotesti
    2. Chitila
    3. Ciolpani
    4. Corbeanca
    5. Dascalu
    6. Gradistea
    7. Gruiu
    8. Moara Vlasiei
    9. Mogosoaia
    10. Nuci
    11. Otopeni
    12. Peris
    13. Snagov
    14. Stefanestii de Jos



SmartCity5

COMENTARII la Hotărârea 337/1993

Momentan nu exista niciun comentariu la Hotărârea 337 din 1993
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat Decretul 493 2018
    Hello Everybody, My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.
ANONIM a comentat Decretul 493 2018
    Hello Everybody, My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.
ANONIM a comentat Decretul 493 2018
    Hello Everybody, My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.
ANONIM a comentat Decretul 493 2018
    Hello Everybody, My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of $250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of $250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.
ANONIM a comentat Decizia 395 2017
    Private Lender Bentex Funding Group Ltd. Greetings to you by (BFGL). We are a France-Paris based investment company known as Bentex Funding Group Ltd working on expanding its portfolio globally and financing projects. We would be happy to fund and invest with you in any profitable project if you have any viable project we can finance by making mutual investment with you. If you are interested, kindly contact us on:avitinvestmentauthority2@gmail.com for more details. Looking forward hearing from you soonest. Yours truly, Mrs Rose Larsson. (Personal Assistant) Bentex Funding Group Ltd(BFGL) 509 Rue Jacques Coeur,75008 Paris-France Paris-France.Bentex Funding Group Ltd (BFGL)
ANONIM a comentat Legea 12 2018
    Bună ziua și Bine ați venit la Sunshine Financial Group Inc. Sunteți un om de afaceri sau o femeie? Aveți nevoie de un împrumut de urgență? Aveți nevoie de un împrumut pentru a vă începe propria afacere sau proiect sau pentru a cumpăra o casă sau o mașină? și vă simțiți atât de dificil să obțineți împrumuturi de capital de la băncile locale și alte instituții financiare? nu vă faceți griji pentru că suntem o companie de împrumut legitimă și reputație. Suntem o companie dinamică cu asistență financiară. Scopul nostru principal este să vă ajutăm să obțineți serviciile pe care le meritați și să oferim împrumuturi garantate și negarantate la un preț accesibil de 3%. Oferim toate tipurile de împrumut; Imprumut personal. Împrumut comercial (e.t.c). Dacă aveți nevoie de un împrumut de urgență în termen de 24 de ore, atunci scrieți-ne cu amabilitate pentru mai multe informații prin e-mailul de mai jos. Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) sau; dacă nu aveți nici o adresă de e-mail, puteți să ne trimiteți un mesaj sau să ne trimiteți un mesaj prin Whatsapp cu acest număr: (+447903159998). Așteptăm cu nerăbdare să vă sunăm de îndată ce citiți acest anunț Mulțumesc
ANONIM a comentat Legea 12 2018
    Bună ziua, sunt doctorul Harry Carlos, creditor privat de împrumut, dau împrumut celor care au nevoie de împrumut și cei care doresc să înceapă o nouă afacere. Îi dau împrumuturi personale, împrumuturi de afaceri, împrumuturi pentru studenți, credite pentru companii și toate tipurile de împrumuturi, în rata interesată de 2% contact astăzi la: harryloanfirm56@gmail.com whatsapp via +32460210203
ANONIM a comentat Legea 116 2018
     Do you need an urgent loan to finance your business or in any purpose? we are certified and legitimate and international licensed loan lender We offer loans to Business firms, companies and individuals at an affordable interest rate of 3%. contact Mrs Briggite Klaus. email;stefanklaus0147@gmail.com whatsapp:+15186656998
ANONIM a comentat Decretul 737 2018
    XMAS IS HERE AGAIN, DO NOT BE LEFT OUT, APPLY FOR ALL KINDS OF XMAS LOAN WITH US TODAY! XMAS FREE GIFTS PACKAGE FOR CLIENTS INTERESTED We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffeur driven offers. DESCRIPTION OF INSTRUMENTS: 1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A) 2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD). 3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Barclays, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt. 4. Age: One Year, One Month 5. Purchasing Price: 32% of Face Value plus 2% commission fees to brokers. 6. Leasing Price: 4% of Face Value plus 2% commission fees to brokers. 7. Delivery: Bank to Bank swift. 8. Payment: MT-103 or MT760 9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days. We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. Email: bradleyblakesfinancialfundsplc@gmail.com Regards, Mr Bradley Blakes
ANONIM a comentat Hotărârea 3 2018
    Dragi solicitanți de împrumut Sunteți în dificultate financiară? Vrei să începi propria afacere? Această societate de împrumut a fost înființată în întreaga lume cu scopul de a ajuta săracii și oamenii cu dificultăți financiare de viață. Dacă doriți să solicitați un împrumut, reveniți la noi cu detaliile de mai jos pe e-mail: elenanino0007@gmail.com Nume: Suma imprumutata necesara: Durata împrumutului: Numar de mobil: Mulțumesc și Dumnezeu să binecuvânteze ÎNCREDERE Elena
Alte acte pe aceeaşi temă cu Hotărârea 337/1993
Hotărârea 415 2018
Hotărârea 476 2016
Hotărârea 794 2015
Hotărârea 34 2013
Hotărârea 868 2011
privind modificarea anexei la Hotărârea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscripţiilor judecătoriilor şi parchetelor de pe lângă judecătorii
Hotărârea 27 2008
privind modificarea anexei la Hotararea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscriptiilor judecatoriilor si parchetelor de pe langa judecatorii
Hotărârea 237 2007
privind modificarea anexei la Hotararea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscriptiilor judecatoriilor si parchetelor de pe langa judecatorii
Hotărârea 635 1999
privind modificarea anexei la Hotararea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscriptiilor judecatoriilor si parchetelor de pe langa judecatorii
Hotărârea 326 1998
privind modificarea si completarea Hotararii Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscriptiilor judecatoriilor si parchetelor de pe langa judecatorii
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu