ORDIN Nr
ORDIN Nr. 634
din 9 octombrie 2009
privind aprobarea Listei
resurselor genetice animale în stare critica, în pericol de disparitie si a
celor vulnerabile, care sunt supuse programelor de conservare si utilizare în
anul 2009
ACT EMIS DE:
MINISTERUL AGRICULTURII, PADURILOR SI DEZVOLTARII RURALE
ACT PUBLICAT IN:
MONITORUL OFICIAL NR. 698 din 16 octombrie 2009
Văzând Adresa nr. 4.836/2009 transmisă de Agenţia
Naţională pentru Ameliorare şi Reproducţie în Zootehnie „Prof. Dr. G.K.
Constantinescu", prin care este propusă lista resurselor genetice animale
în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, cu acordul
Comisiei pentru managementul resurselor genetice animale, conform procesului-verbal
din 14 aprilie 2009, precum şi Referatul de aprobare nr. 126.795 din 30
septembrie 2009 al Direcţiei politici de piaţă în zootehnie,
având în vedere prevederile art. 2 alin. (2) din
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 194/2005 privind finanţarea de la bugetul
de stat a unor măsuri pentru conservarea şi utilizarea resurselor genetice
animale în stare critică, în pericol de dispariţie si a celor vulnerabile,
aprobată cu modificări prin Legea nr. 137/2006,
în temeiul Hotărârii Guvernului nr. 8/2009 privind
organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii, Pădurilor şi Dezvoltării
Rurale,
ministrul agriculturii, pădurilor şi dezvoltării
rurale, interimar, emite următorul ordin:
Art. 1. - Se aprobă Lista resurselor genetice animale
în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, care sunt
supuse programelor de conservare şi utilizare în anul 2009, prevăzută în anexa
care face parte integrantă din prezentul ordin.
Art. 2. - Prezentul ordin se publică în Monitorul
Oficial al României, Partea I.
p. Ministrul agriculturii, pădurilor şi dezvoltării
rurale, interimar,
Nicolae Giugea,
secretar de stat
ANEXĂ
LISTA
resurselor genetice animale în stare critică, în
pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, care sunt supuse programelor de
conservare şi utilizare în anul 2009
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
SPECIA TAURINE
|
279
|
Rasa Sură de stepă
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Vaci de Lapte - Holboca Iaşi
|
51
|
1
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Bovinelor
Dancu
|
Localitatea Dancu, şos. Iaşi-Ungheni nr. 9, comuna Holboca
|
Iaşi
|
37
|
2
|
S.C. Rouă Grup -S.R.L.
|
Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti
|
Ialomiţa
|
5
|
3
|
U.S.A.M.V Cluj-Napoca Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru
Pajişti Jucu
|
Localitatea Jucu, Str. Dejului nr. 42
|
Cluj
|
9
|
SPECIA BUBALINE
|
228
|
Rasa Bivolul românesc
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Bubaline din România
|
|
1
|
Anghel Gheorghe
|
Sat Râuşor nr. 79, comuna Mândra
|
Braşov
|
21
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
2
|
Balca Dan Victor
|
Sat Şercaia nr. 141 (comuna Şercaia)
|
Braşov
|
2
|
3
|
Prună Dan
|
Sat Şercaia nr. 213 (comuna Şercaia)
|
Braşov
|
4
|
4
|
Rusanda Liviu
|
Sat Şercaia nr. 389 (comuna Şercaia)
|
Braşov
|
4
|
5
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru creşterea Bubalinelor
Şercaia
|
Str. Câmpului nr. 2, Şercaia
|
Braşov
|
122
|
6
|
S.C. Transylvanian Natural Products - S.R.L., ferma Mesendorf
|
Str. Republicii nr. 38, Braşov
|
Braşov
|
68
|
7
|
Drăghici Victor
|
Sat Grid nr. 187 (comuna Părău)
|
Braşov
|
7
|
SPECIA OVINE
|
22921
|
Rasa Valahă cu coarne în tirbuşon (Raţca)
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Judeţeană a Crescătorilor de Ovine Caraş-Severin
|
2371
|
1
|
Ţambriş Constantin
|
Sat Doclin nr. 204, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
35
|
2
|
Ioana Ion
|
Sat Doclin nr. 108, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
36
|
3
|
David Petru
|
Sat Doclin nr. 122, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
101
|
4
|
Stoia Damaschin
|
Sat Doclin nr. 127, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
146
|
5
|
Stoia Ciurcu Ioan
|
Sat Doclin nr. 205, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
35
|
6
|
Marcu Irimia
|
Sat Doclin nr. 40, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
67
|
7
|
Pascu Ionel
|
Sat Doclin nr. 65, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
198
|
8
|
Dragomir Adam
|
Sat Doclin nr. 49, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
32
|
9
|
Răitaru Petru
|
Sat Doclin nr. 72, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
26
|
10
|
Pau Ion
|
Sat Doclin nr. 144, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
35
|
11
|
Cocora Elvira
|
Sat Doclin nr. 117, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
39
|
12
|
Bişte Cornelia Camelia
|
Sat Doclin nr. 148, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
32
|
13
|
Mustaţă Maria
|
Sat Biniş nr. 218, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
39
|
14
|
Avram Elena
|
Sat Biniş nr. 225, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
52
|
15
|
Nartiţă Ioan
|
Sat Biniş nr. 272, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
71
|
16
|
Iorgovan Ioan
|
Sat Biniş nr. 204, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
34
|
17
|
Iorgovan Petru
|
Sat Biniş nr. 207, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
92
|
18
|
Ştefan Iorgovan Ioan
|
Sat Biniş nr. 221, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
169
|
19
|
Blocau Ioan
|
Sat Biniş nr. 145, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
74
|
20
|
Pascu Gheorghe
|
Sat Biniş nr. 271, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
37
|
21
|
Rădici Marian
|
Sat Tirol nr. 142, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
62
|
22
|
Azap Tudor
|
Sat Tirol nr. 326, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
62
|
23
|
Cerski Giani laroslav
|
Sat Tirol nr. 123, comuna Doclin
|
Caraş-Severin
|
62
|
24
|
Domănianţ Mihai
|
Sat Caraşova nr. 458, comuna Caraşova
|
Caraş-Severin
|
48
|
25
|
Miu Pavel
|
Sat Comorâşte nr.29, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
32
|
26
|
Tîrbăţ Ion
|
Sat Comorâşte nr. 13, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
29
|
27
|
Călariu Iuliana Rodica
|
Sat Comorâşte nr. 45, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
53
|
28
|
Romînu Ionel
|
Sat Comorâşte nr.215, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
42
|
29
|
Zgârdea Străin
|
Sat Comorâşte nr. 31, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
25
|
30
|
Bojin Iacob
|
Sat Forotic nr. 23, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
62
|
31
|
Găvăgină Felicia
|
Sat Forotic nr. 94, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
55
|
32
|
Simulescu Cornel
|
Sat Forotic nr. 136, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
45
|
33
|
Grema Ion
|
Sat Forotic nr. 72, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
72
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
34
|
Truia Tiberiu Gheorghe
|
Sat Surducu Mare nr. 95, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
55
|
35
|
Ruja Petru
|
Sat Surducu Mare nr. 6, comuna Forotic
|
Caraş-Severin
|
35
|
36
|
Mersa Florin Mircea
|
Sat Grădinari nr. 172, comuna Grădinari
|
Caraş-Severin
|
56
|
37
|
Gheorghescu Mihai
|
Sat Macovişte nr. 121, comuna Ciuchici
|
Caraş-Severin
|
30
|
38
|
Beutură Eugen Puiu
|
Sat Macovişte nr. 45, comuna Ciuchici
|
Caraş-Severin
|
25
|
39
|
Roşu Ioniţă
|
comuna Bozovici nr. 825
|
Caraş-Severin
|
50
|
40
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine Caransebeş
|
Str. Drumul Reşiţei, Km. 2, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
67
|
41
|
Supărare Ion
|
Sat Moraviţa nr. 272, comuna Moraviţa
|
Timiş
|
54
|
Rasa Karakul
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine şi Caprine Moldoovis - Botoşani
|
3669
|
1
|
S.C.D.C.O.C. Popăuţi
|
Comuna Răchiţi
|
Botoşani
|
1007
|
2
|
Nechifor Ionică
|
Aleea Gen. Gh. Avramescu nr. 31, sc. B, ap.1, Botoşani
|
Botoşani
|
249
|
3
|
Arăpaşu Victor
|
Sat Victoria nr. 316, comuna Stăuceni
|
Botoşani
|
32
|
4
|
Romanciuc Constantin
|
Str. Luchian nr. 167, localitatea Ştefăneşti
|
Botoşani
|
145
|
5
|
Iordăchescu Lica
|
Sat Dacia, comuna Nicşeni
|
Botoşani
|
65
|
6
|
Timofte Ioan
|
Sat Hoiseşti, comuna Dumeşti
|
Iaşi
|
51
|
7
|
Pascal Gheorghe Vasile
|
Sat Heci, comuna Lespezi
|
Iaşi
|
62
|
8
|
S.C. Agralmixt - S.A.
|
Localitatea Andrieşeni
|
Iaşi
|
1061
|
9
|
S.C. Agriferm - S.R.L. -Răducăneni
|
Aleea Mihail Sadoveanu nr. 14 A, sc. A, et. 2, ap. 6, Iaşi
|
Iaşi
|
240
|
10
|
Seghedin Ciprian
|
Str. Silvestru Străpungere nr. 12, bl. CL 18, ap. 3, Iaşi
|
Iaşi
|
52
|
11
|
Cuibări Vaier
|
Localitatea Grumăzeşti
|
Neamţ
|
183
|
12
|
Arnăutu Decebal
|
Str. Batalion nr. 22, Târgu-Neamţ
|
Neamţ
|
150
|
13
|
Mănăstirea Agapia
|
Localitatea Agapia
|
Neamţ
|
288
|
14
|
Huma Anton
|
Bd. Ştefan Cel Mare nr.120, Târgu-Neamţ
|
Neamţ
|
84
|
Rasa Merinos de Palas
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
4415
|
1
|
S.C. Agronova - S.A.
|
Sat Răcăciuni
|
Bacău
|
179
|
2
|
Suciu Gheorghe
|
Str. Şcolilor nr. 81, bl. PP, sc. 4, ap. 7, et. 1, Brăila
|
Brăila
|
242
|
3
|
Dauti Gheorghe
|
Şos. Mihai Bravu nr. 186, bl. 212, sc. A, et. 2, ap. 7, sectorul
2, Bucureşti
|
Bucureşti
|
81
|
4
|
ZOOTEHNICA IMPEX - S.R.L.
|
Comuna Sărăţeni
|
Ialomiţa
|
102
|
5
|
Artimon Valentin
|
Str. Primăverii nr. 72, comuna Modelu
|
Călăraşi
|
186
|
6
|
S.C. Agrofam Holding - S.R.L.
|
Str. Aleea Rozmarin ,Vila Z 29, parter, ap. 1, Călăraşi
|
Călăraşi
|
385
|
7
|
Dulce Nicolae
|
Str. Sulfinei nr. 69, Călăraşi
|
Călăraşi
|
137
|
8
|
Cincă Dragoş
|
Sat Schitu, comuna Costineşti
|
Constanţa
|
79
|
9
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas
|
Bd. LC. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
342
|
10
|
Polifronie Iancu Dimu
|
Str. Banu Mihalcea nr. 71, Constanţa
|
Constanţa
|
499
|
11
|
Sterghiuli Ion
|
Str. Cişmelei nr. 11, bl. 1C, sc. E, et. 6, ap. 213, Constanţa
|
Constanţa
|
235
|
12
|
S.C. Argonaut -S.R.L.
|
Str. B. P. Haşdeu nr. 101, Constanţa
|
Constanţa
|
105
|
13
|
Lungu George
|
Str. 23 August nr. 3, bl. P102, sc. 1, ap. 1, Otopeni
|
Ilfov
|
286
|
14
|
Câmpulungeanu Vasile
|
Sat Borduşelu, comuna Ciochina
|
Ialomiţa
|
72
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
15
|
Mihai Valeriu
|
Comuna Movila
|
Ialomiţa
|
226
|
16
|
Nedelcu Valeriu
|
Str. Ana Ipătescu nr.10, Slobozia
|
Ialomiţa
|
155
|
17
|
Gherman Marioara
|
Sat Boineşti, comuna Bixad nr. 507
|
Satu Mare
|
300
|
18
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Combaterea Eroziunii
Solului Perieni
|
Comuna Perieni-Bârlad
|
Vaslui
|
490
|
19
|
Tiron Costică
|
Sat Văleni, comuna Pădureni
|
Vaslui
|
314
|
Rasa Merinos de Suseni
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
978
|
1
|
S.C. Agroind Berezeni - S.A.
|
Comuna Berezeni
|
Vaslui
|
738
|
2
|
S.C. Telcomis -S.R.L.
|
Comuna Berezeni
|
Vaslui
|
83
|
3
|
Manea Florin
|
Comuna Albeşti, sat Corni
|
Vaslui
|
157
|
Rasa Merinos de Stavropol
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
2196
|
1
|
Cosor Ion
|
Sat Ivrinezu Mic, comuna Peştera
|
Constanţa
|
156
|
2
|
Droancă Constantin
|
Sat Peştera, comuna Peştera
|
Constanţa
|
1120
|
3
|
Lupu Petre
|
Str. Cpt. D. Eugeniu nr. 11, bl. V3, sc. A, et. 3, ap. 16,
Constanţa
|
Constanţa
|
660
|
4
|
Vîlcu Aurel
|
Str. Cişmelei nr. 38, sat Izvorul Mare, comuna Peştera
|
Constanţa
|
154
|
5
|
Voicu Ion
|
Comuna Castelu
|
Constanţa
|
106
|
Rasa Merinos Australian
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
115
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas
|
Bd. LC. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
115
|
Rasa Merinos de Cluj
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
202
|
1
|
USAMV Cluj-Napoca Staţiunea Didactică şi Experimentală Mănăştur
|
Calea Floreşti nr. 56, Mănăştur
|
Cluj
|
202
|
Rasa Merinos Transilvănean
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
2396
|
1
|
S.C. Agroindustriala Sinagro Sânnicolau Mare - S.A.
|
Str. Piaţa 30 Decembrie nr. 9, Sânnicolau Mare
|
Timiş
|
2396
|
Rasa Polwarth
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
30
|
1
|
Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas
|
Bd. I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
30
|
Rasa Suffolk Cullard Belgian
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
57
|
1
|
Mocanu Valentin
|
Str. Şcolilor nr. 90, bl. AF1, sc. 2, et.1 , ap. 31
|
Brăila
|
37
|
2
|
Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea
|
Bd. I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
10
|
3
|
Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas
|
Bd. I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
10
|
Rasa Tigaie cu cap negru de Teleorman
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Ovine şi Caprine - Teleorman
|
4030
|
1
|
S.C. Favis -S.R.L.
|
Str. 1 Decembrie nr. 83, Darabani
|
Botoşani
|
31
|
2
|
Oltenacu Niculae
|
Str. Castanului nr. 17, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
109
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
3
|
Poienaru Ştefan
|
Str. G-ral av. Andrei Popovici nr. 6A, bl. 6, sc. B, et. 2, ap.
24, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
428
|
4
|
Dulce Nicolae
|
Str. Sulfinei nr. 69, Călăraşi
|
Călăraşi
|
88
|
5
|
Giaca Stere
|
Str. LC. Frimu nr. 6, Călăraşi
|
Călăraşi
|
46
|
6
|
Popa George
|
Comuna Independenţa
|
Călăraşi
|
86
|
7
|
Rainea Ioana
|
Str. Năvodari nr. 106, Călăraşi
|
Călăraşi
|
30
|
8
|
S.C. Fr. International Group - S.R.L.
|
Şoseaua Călăraşi km 4, Olteniţa
|
Călăraşi
|
142
|
9
|
Iacob Nicolae
|
Sat Frăţileşti (comuna Săveni)
|
Ialomiţa
|
45
|
10
|
losif Leonide
|
Bd. Matei Basarab bl. 160, sc. B, ap. 32, Slobozia
|
Ialomiţa
|
104
|
11
|
Popica Adriana
|
Str. Mărului nr. 31, Slobozia
|
Ialomiţa
|
89
|
12
|
Ureche Adrian
|
Str. 1 Mai nr. 28, Feteşti
|
Ialomiţa
|
421
|
13
|
S.C. Agriferm S.R.L.-Răducăneni
|
Aleea Mihail Sadoveanu nr. 14 A, sc. A, et. 2, ap. 6, Iaşi
|
Iaşi
|
170
|
14
|
Institutul Naţional de Cercetare- Dezvoltare pentru Biologie şi
Nutriţie Animală -IBNA Baloteşti
|
Calea Bucureşti nr. 1, Baloteşti
|
Ilfov
|
118
|
15
|
S.C. Sagitaria Queen CO -S.R.L.
|
Aleea Studioului nr. 3, Buftea
|
Ilfov
|
57
|
16
|
Baboi Cătălin-Petrişor
|
Sat Călineşti (comuna Călineşti)
|
Teleorman
|
50
|
17
|
Dincă Ionel
|
Sat Călineşti (comuna Călineşti)
|
Teleorman
|
35
|
18
|
Dincă Oprea
|
Sat Călineşti (comuna Călineşti)
|
Teleorman
|
84
|
19
|
Dobre Petre
|
Comuna Călineşti
|
Teleorman
|
30
|
20
|
Haită Gigi
|
Sat Călineşti (comuna Călineşti)
|
Teleorman
|
54
|
21
|
Tudorache Valentin
|
Sat Călineşti (comuna Călineşti)
|
Teleorman
|
39
|
22
|
Seba Tudor
|
Str. Negru Vodă nr. 39, bl. J135, sc. E, ap. 65, Alexandria
|
Teleorman
|
78
|
23
|
Barbălată Florin
|
Sat Furculeşti, comuna Furculeşti
|
Teleorman
|
90
|
24
|
Ciurea Ilie
|
Str. Dunării bl. 14, sc. A, et. 4, ap. 17, Alexandria
|
Teleorman
|
57
|
25
|
Dumitrache Nicolae
|
Sat Mavrodin (comuna Mavrodin)
|
Teleorman
|
74
|
26
|
Năsoi Genica
|
Comuna Mavrodin
|
Teleorman
|
56
|
27
|
Neagoi Marin
|
Comuna Mavrodin
|
Teleorman
|
49
|
28
|
Negrilă Petre
|
Comuna Mavrodin
|
Teleorman
|
50
|
29
|
Rusu Radu
|
Sat Mavrodin (comuna Mavrodin)
|
Teleorman
|
79
|
30
|
Văetuş Anghel
|
Comuna Mavrodin
|
Teleorman
|
113
|
31
|
Vişan Ion
|
Comuna Mavrodin
|
Teleorman
|
41
|
32
|
Tudorana Nicolae
|
Sat Mavrodin (comuna Mavrodin)
|
Teleorman
|
56
|
33
|
Kivu Victor
|
Comuna Măldăeni
|
Teleorman
|
92
|
34
|
Grigore Aurel
|
Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)
|
Teleorman
|
40
|
35
|
Grigore Stan
|
Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)
|
Teleorman
|
54
|
36
|
Ilie Gheorghe
|
Comuna Măldăeni
|
Teleorman
|
63
|
37
|
Mustăţea Gheorghe
|
Comuna Măldăeni
|
Teleorman
|
68
|
38
|
Nedeloaia Ilie
|
Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)
|
Teleorman
|
60
|
39
|
Nedeloaia Nicolae
|
Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)
|
Teleorman
|
46
|
40
|
Petra Ion
|
Bd. 23 August nr. 109, Roşiori de Vede
|
Teleorman
|
91
|
41
|
Stocheci Marin
|
Comuna Măldăeni
|
Teleorman
|
121
|
42
|
Vâlcea Marin
|
Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)
|
Teleorman
|
42
|
43
|
Stoian Manole
|
Comuna Orbească
|
Teleorman
|
35
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
44
|
Băltăreţu Ionel
|
Comuna Peretu
|
Teleorman
|
50
|
45
|
Coman Iulian
|
Sat Zâmbreasca, comuna Zâmbreasca
|
Teleorman
|
50
|
46
|
S.C. GrufalAgro -S.R.L.
|
Comuna Viişoara
|
Teleorman
|
219
|
Rasa Tigaie varietate Ruginie
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Specii Aflate în Conservare
|
1271
|
1
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine
Secuieni Bacău
|
Comuna Letea Veche
|
Bacău
|
135
|
2
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricolă Turda
|
Str. Agriculturii nr. 27, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
658
|
3
|
S.C. Unic Star
|
Str. Cuza-Vodă nr. 44, Covasna
|
Covasna
|
230
|
4
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Ovinelor şi
Caprinelor Reghin
|
Str. Dedradului nr. 11, Reghin
|
Mureş
|
248
|
Rasa Awassi
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Judeţeană a Crescătorilor de Ovine şi Caprine
„Mioriţa-Moldavis"
|
1191
|
1
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine si Caprine
Secuieni Bacău
|
Sat Hoit nr. 54, comuna Letea Veche
|
Bacău
|
110
|
2
|
Ciucea Alexandru
|
Sat Nisipari, Str. Aromânilor nr. 1, comuna Castelu
|
Constanţa
|
383
|
3
|
Vlasie Ion
|
Sat Slobozia, comuna Stănişeşti
|
Bacău
|
306
|
4
|
Hodoroabă Vasile Dumitru
|
Sat Izvoru Berheciului, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
80
|
5
|
Bufnilă Gheorghe
|
SatAntoheşti, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
85
|
6
|
Chitic Vasile
|
Sat Oţeleşti, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
50
|
7
|
Mihu Marian
|
Comuna Sascut
|
Bacău
|
30
|
8
|
Ojar Neculai
|
Sat Pădureni, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
30
|
9
|
Vasilasi Costică
|
Sat Izvoru Berheciului, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
30
|
10
|
Platon Neculai
|
Str. Banca Naţională nr. 45, sc. A, ap. 6, Bacău
|
Bacău
|
20
|
11
|
Dodiţă Ion
|
Sat Izvoru Berheciului, comuna Izvoru Berheciului
|
Bacău
|
67
|
SPECIA CAPRINE
|
3749
|
Rasa Alba de Banat
Responsabil de aplicarea programelor de conservare si utilizare:
Asociaţia Naţională a Crescătorilor de Capre - CAPRIROM
|
603
|
1
|
Ichim Teodor
|
Sat Jabeniţa nr. 312/A, comuna Solovăstru
|
Mureş
|
60
|
2
|
Cocea Constantin
|
Str. Mihai Eminescu bl. D4, sc. B, et. 4, ap. 54, Piatra-Neamţ
|
Neamţ
|
361
|
3
|
S.C.Remodet TMB - S.R.L.
|
Str. Timişorii nr. 139-141, Lugoj
|
Timiş
|
182
|
Rasa Carpatina
Responsabil de aplicarea programelor de conservare si utilizare:
Asociaţia Naţională a Crescătorilor de Capre - CAPRIROM
|
3146
|
1
|
Gherasim Ghiţă
|
Sat Gutinaş (comuna Ştefan cel Mare)
|
Bacău
|
94
|
2
|
Doileţ Neculai
|
Bd. Belvedere nr. 1, sc. G, ap. 85, Oneşti
|
Bacău
|
50
|
3
|
Struguţ Neculai
|
Calea Mărăşeşti nr. 10, sc. C, ap. 75, Oneşti
|
Bacău
|
31
|
4
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Ovinelor şi
Caprinelor Popăuţi
|
Localitatea Răchiţi, comuna Răchiţi
|
Botoşani
|
105
|
5
|
S.C. Premetalica -S.R.L.
|
Str. Petru Rareş nr. 53, Botoşani
|
Botoşani
|
175
|
6
|
Turcu Marcela
|
Calea Brăilei nr. 51, bl. G4, sc. 3, et. 1, ap. 34, lanca
|
Brăila
|
230
|
7
|
Mocanu Nicuşor-Bebi
|
Bd. Dorobanţilor nr. 70, bl. B25, sc. 4, ap. 49, Brăila
|
Brăila
|
414
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
8
|
Olescu Gheorghe
|
Sat Zorile, comuna Adamclisi
|
Constanţa
|
196
|
9
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas
|
Bd. LC. Brătianu nr. 248, Constanţa
|
Constanţa
|
320
|
10
|
Gore Iancu
|
Str. Aron Pumnul nr. 17, Constanţa
|
Constanţa
|
315
|
11
|
Cincă Dragoş
|
Sos. Principală nr. 125, sat Schitu, (comuna Costineşti)
|
Constanţa
|
166
|
12
|
Crişan Vasile
|
Sat Copăceni nr. 53, comuna Sănduleşti
|
Cluj
|
231
|
13
|
Boitan Constantin
|
Aleea Tineretului bl. F6, sc. A, et. 3, ap. 13, Slobozia
|
Ialomiţa
|
83
|
14
|
S.C.D.C.O.C. Reghin
|
Str. Dedradului nr. 11, Reghin
|
Mureş
|
109
|
15
|
Pop Ioan
|
Sat Culpiu nr. 165 (comuna Ceuaşu de Câmpie)
|
Mureş
|
104
|
16
|
Raţiu Augustin-lon
|
Str. Seuca nr. 331, sat Găneşti, comuna Găneşti
|
Mureş
|
98
|
17
|
Pîrjol Costel
|
Sat Fărcaşa (comuna Fărcaşa)
|
Neamţ
|
103
|
18
|
Teju Nicolae
|
SatAluniş nr. 979, comuna Aluniş
|
Prahova
|
157
|
19
|
Bencu Gheorghe
|
Sat Ceamurlia de Sus (comuna Baia)
|
Tulcea
|
62
|
20
|
Neculiţă Iftene
|
Sat Berezeni, comuna Berezeni
|
Vaslui
|
103
|
SPECIA PORCINE
|
627
|
Rasa Bazna
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Specii Aflate în Conservare
|
79
|
1
|
S.C. Rouă Grup -S.R.L.
|
Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti
|
Ialomiţa
|
42
|
2
|
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricolă Turda
|
Str. Agriculturii nr. 27, Turda
|
Cluj
|
37
|
Rasa Mangaliţa
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Română a Producătorilor de Porci Rasa Mangaliţa
|
548
|
1
|
S.C. Suinprod - S.A. Roman
|
Localitatea Roman, Str. Ştefan cel Mare km 336
|
Neamţ
|
520
|
2
|
S.C. Rouă Grup -S.R.L.
|
Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti
|
Ialomiţa
|
28
|
SPECIA VIERMI DE MĂTASE
|
3250
|
Rasa Bombyx mori-familii
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Societatea Comercială de Sericicultură SERICAROM - S.A. Bucureşti
|
1
|
Societatea Comercială de Sericicultură SERICAROM - S.A. Bucureşti
|
Şos. Bucureşti-Ploieşti nr. 69, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
3250
|
SPECIA ALBINE
|
1000
|
Rasa Apis mellifera carpatica-familii
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Apicultură
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Apicultură
|
Bd. Ficusului nr. 42, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
1000
|
Animale de blană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană -
Târgu Mureş
|
650
|
SPECIA NURCĂ
|
200
|
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană -
Târgu Mureş
|
1
|
Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA- Staţiunea de
Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană - Târgu Mureş
|
Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş
|
Mureş
|
200
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
SPECIA VULPE POLARĂ
|
90
|
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană -
Târgu Mureş
|
1
|
Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVÂ- Staţiunea de
Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană - Târgu Mureş
|
Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş
|
Mureş
|
90
|
SPECIA VULPE ARGINTIE
|
110
|
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană -
Târgu Mureş
|
1
|
Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVÂ- Staţiunea de
Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană - Târgu Mureş
|
Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş
|
Mureş
|
110
|
SPECIA DIHOR
|
250
|
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană -
Târgu Mureş
|
1
|
Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVÂ- Staţiunea de
Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană - Târgu Mureş
|
Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş
|
Mureş
|
250
|
SPECIA GĂINI
|
34767
|
Rase uşoare - linii pure
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
S.C. AVICOLA BUCUREŞTI - S.A.
|
1
|
S.C. AVICOLA BUCUREŞTI - S.A.
|
Str. Jandarmeriei nr. 2, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
27200
|
|
Rasa Rhode-Island - linia 5K (roşu)
Rasa Rhode-Island
- linia 5M (alb)
- linia 5F (alb)
- linia 3H (roşu)
- linia 3E (roşu)
- linia 3M (roşu)
- linia S4 (alb)
- linia S5 (alb)
Marans Barat - linia 54B
Marans Barat - linia S3
Marans Herminat
- linia 54S
Sussex - linia 32T
Leghorn - linia 2G
- linia 4Z
- linia 4X
- linia 4C
|
|
|
2430
2450
3180
1050
560
650
1600
1010
3700
780
710
650
3100
2330
1570
1430
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
RASE GENOTECĂ TOTAL
|
7567
|
Rasa Brahma
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
285
|
1
|
Buhnici Neculai
|
Sat Vulcan nr. 82, comuna Vulcan
|
Braşov
|
15
|
2
|
Puşcă Minei
|
Str. Dacia nr. 66, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Anghelina Nelu
|
Str. Suhaia nr. 25, sectorul 5, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
4
|
Mincă Cristian
|
Str. Ţesătoarelor nr. 66, sectorul 2, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
5
|
Nistoran Emil Virgil
|
Str. Zona Gării bl. E 8, sc. A, et. 2, ap. 11, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
6
|
Domniţiu Victor Alexandru
|
SatAghireşu nr. 227, comuna Aghireşu
|
Cluj
|
15
|
7
|
Marcu NicuşorAuraş
|
Str. Amilcar Săndulescu nr. 6, bl. A27, sc. 1, et. 1, ap. 5,
Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Mitran Paul Victor
|
Str. Vântului bl. P5, sc. 1, et. 1, ap. 3, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Vasile Constantin
|
Str. G-ral Magheru nr. 12, bl. 123, ap. 19, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Horvath Attila
|
Bd. Timişoarei nr. 49, ap. 17, et. 4, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
11
|
Manoliu Mihai
|
Str. Neculce nr. 31, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
12
|
Daraban Ioan
|
Sat Hideaga nr. 48, comuna Satulung
|
Maramureş
|
15
|
13
|
Dragnea Nicolae
|
Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti
|
Prahova
|
15
|
14
|
Spiridon Nicolae
|
Str. Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
15
|
Călin Alexandru
|
Str. 23 August nr. 17, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
17
|
Beanu Augustin-Alexandru
|
Str. George Coşbuc nr. 4, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
18
|
Vintilă Sebastian
|
Str. Văii nr. 19, Slimnic
|
Sibiu
|
15
|
19
|
Boitoş Dan Victor
|
Comuna Coşteiu nr. 309
|
Timiş
|
15
|
Rasa Orpington
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Bilă Dumitru
|
Str. Cloşca nr. 9 B, Săcele
|
Braşov
|
15
|
2
|
Chioveanu Gheorghe
|
Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
4
|
Oltean Emil
|
Str. Republicii nr. 116, comuna Cristian
|
Braşov
|
15
|
5
|
Puşcă Minei
|
Str. Dacia nr. 66, Braşov
|
Braşov
|
15
|
6
|
Matei Mihai
|
Str. Navigaţiei nr. 52, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
7
|
Bănăşila Ion Ciprian
|
Str. Bucegi bl. 2, sc. 1, ap. 10, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
8
|
Traleş Liviu Viorel
|
Str. Alexandru Sahia nr. 20, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
9
|
Cipcigan Ioan
|
Str. Codrului nr. 46 F, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
10
|
Pop Daniel
|
Str. Corneliu Coposu nr. 143, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
11
|
Cătălina Ovidiu Florin
|
Str. Eustaţiu Stoenescu nr. 4, bl. P2, sc. 1, et. 3, ap. 15,
Craiova
|
Dolj
|
15
|
12
|
Şipoteanu Răzvan
|
Str. Dâmboviţa bl. B 20, sc. 1, et. 3, ap. 13, Craiova
|
Dolj
|
15
|
13
|
Aczel Ludovic
|
Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
14
|
Goncescu Florin
|
Aleea Decebal nr. 11, bl. B4, sc. A, et. 4, ap. 20, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
15
|
Tiron Stelian
|
Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
16
|
Dragnea Nicolae
|
Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti
|
Prahova
|
15
|
17
|
Niţă Constantin
|
Str. Plaiului nr. 46, Breaza
|
Prahova
|
15
|
18
|
Tarcsa Attila
|
Bd. Sănătăţii bl. K29, ap. 15, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
19
|
Troancă Felicia
|
Bd. Vasile Milea bl. 13, ap. 13, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
20
|
Uşurelu Romeu-Radu
|
Str. Gheorghe Doja nr. 195, Suceava
|
Suceava
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Rasa Plymouth Rock
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Cofaru Adrian Cristin
|
Str. Iuliu Maniu nr. 58, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Dinu Adrian
|
Sat Sătuc, comuna Berea
|
Buzău
|
15
|
4
|
Horalek losif
|
Str. Funicularului nr. 13, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
5
|
Nistoran Gheorghe Dorin
|
Str. Damaschin Bojincă nr. 7, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
6
|
Vaida Flaviu Dorel
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 2-4, ap. 16, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
7
|
Duca Adrian-Lucian
|
Str. Căpitan Grigore Ignat nr. 16, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
8
|
Prunoiu Dumitru
|
Str. Bihorului nr. 77, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Mehedinţeanu Nicuşor
|
Str. Bariera Vâlcii nr. 24, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Aczel Ludovic
|
Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
11
|
Veres Szaszka lanos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
24
|
12
|
Tudor Aristide Aurelian
|
Str. Fermei nr. 19, comuna Pantelimon
|
Ilfov
|
15
|
13
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
14
|
Merca Mircea Dănuţ
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
15
|
Suciu Marius Olimpiu
|
Str. Aron Pumnu nr. 13, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
16
|
Brotoiu Constantin
|
Str. Aleea Parcului bl. 8, sc. A, et. 3, ap. 13, Breaza
|
Prahova
|
15
|
17
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
21
|
18
|
Tarcsa Attila
|
Bd. Sănătăţii bl. K29, ap. 15, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
19
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Cochinchina Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Chima Valentin
|
Str. Lungă nr. 144, Cristian
|
Braşov
|
15
|
2
|
Oltean Emil
|
Str. Republicii nr. 116, comuna Cristian
|
Braşov
|
15
|
3
|
Bănăşilă Ion Ciprian
|
Str. Bucegi bl. 2, sc. 1, ap. 10, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Traleş Liviu Viorel
|
Str. Alexandru Sahia nr. 20, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
5
|
Domniţiu Victor Alexandru
|
SatAghireşu nr. 227, comuna Aghireşu
|
Cluj
|
15
|
6
|
Barcsa Jozsef
|
SatAngheluş nr. 95, comuna Ghidfalău
|
Covasna
|
15
|
7
|
Gătejescu Alexandru-Florian
|
Str. Constantin Rădulescu Motm, nr. 10, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Măceşanu Victor
|
Bd. Dacia nr. 199, bl. 53 IVA1, sc. 2, et. 2, ap. 10, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Mihail Mugurel Eugen
|
Str. General Dragalina nr. 54, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Simion Inea
|
Str. Alunului nr. 3, Craiova
|
Dolj
|
15
|
11
|
Buzatu Gheorghe Oprea
|
Comuna Apele Vii
|
Dolj
|
15
|
12
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
13
|
Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe
|
Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
14
|
Dumitrescu Ciprian Angel
|
Str. Tărnavei nr. 11, ap. 12, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
15
|
Ţînţăreanu Mihai
|
Str. Cloşca nr. 6, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
16
|
Călin Alexandru
|
Str. 23 August nr. 17, Breaza
|
Prahova
|
15
|
17
|
Toader Cristian-Mihai
|
Str. Republicii nr. 68, Breaza
|
Prahova
|
15
|
18
|
Niţă Constantin
|
Str. Plaiului nr. 46, Breaza
|
Prahova
|
15
|
19
|
Căprar Petru
|
Str. Popa Şapcă nr. 16, Sânnicolau Mare
|
Timiş
|
15
|
20
|
Frăţilă Ioan
|
Str. Nicolae Titulescu nr. 66, Lugoj
|
Timiş
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Rasa Moţată Olandeză
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
270
|
1
|
Chioveanu Gheorghe
|
Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Cârstea Argentinian
|
Str. Pictor Luchian nr. 25, bl. 30A, ap. 12, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Galea Ioan Daniel
|
Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Nistoran Gheorghe Dorin
|
Str. Damaschin Bojincă nr. 7, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
23
|
5
|
Păun Constantin
|
Str. Rodna nr. 56, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe
|
Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
7
|
Ganicenco Constantin
|
Str. Cicoarei nr. 39, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
8
|
CondriucAlin Cristian
|
Str. Nicolae lorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
9
|
Iftemie Manuel Silviu Ghiga
|
Str. Cloşca nr. 10, bl. C3, et. 6, ap. 21, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
10
|
Lucaci Mihai
|
Şos. Bârnova nr. 102 A, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
11
|
Cîmpeanu Constantin
|
Str. Baicului nr. 34, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
12
|
Oţelea Cornel
|
Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi
|
Prahova
|
37
|
13
|
Spiridon Nicolae
|
Str. Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
14
|
Voicu Cristian
|
Str. Horia, Cloşca şi Crişan nr. 6, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
15
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
16
|
Rău Ilie
|
Str. Arad nr. 30, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Italiană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Buhnici Neculai
|
Str. Morii nr. 82, Vulcan
|
Braşov
|
15
|
2
|
Chioveanu Gheorghe
|
Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Cofaru Adrian Cristin
|
Str. Iuliu Maniu nr. 58, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
4
|
Sipos Lehel Marton
|
Str. A. Petofi nr. 256, sat Zizin, comuna Tărlungeni
|
Braşov
|
15
|
5
|
Vrapciu Mihail
|
Str. Dorobanţilor nr. 3, ap. 12, Braşov
|
Braşov
|
15
|
6
|
Felecan Ioan
|
Sat Vâlcele nr. 205, comuna Feleacu
|
Cluj
|
15
|
7
|
Bene Zsolt
|
Str. Muller Laszlo nr. 3, sc. A, et. 4, ap. 20, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
8
|
Budai Ştefan
|
Aleea Ciocârliei nr. 6, sc. A, ap. 4, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
9
|
Ionescu Victor
|
Str. Ion Creangă nr. 85A, bl. C3, ap. 63, et. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
10
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
11
|
Cîrlogea Haralambie
|
Şos. Afumaţi nr. 6C, Voluntari
|
Ilfov
|
15
|
12
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
13
|
Baciu Corneliu
|
Str. Mărie Chendi nr. 140, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
14
|
Ţânţ Mircea
|
Str. Româna nr. 117, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
15
|
Hornea Gheorghe
|
Str. Republicii nr. 248, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
Enache Ion
|
Str. Erou Plutonier Rădulescu nr. 36, Breaza
|
Prahova
|
15
|
17
|
Spiridon Nicolae
|
Str. Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
18
|
Gorbe Alexandru
|
Str. Amaţului nr. 45/A, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
19
|
Bichiş Gheorghe Vasile
|
Str. Traian nr. 10, Cărei
|
Satu Mare
|
15
|
20
|
Ţînţ Liviu
|
Str. 9 Mai nr. 17, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Rasa Rhode-lsland
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
297
|
1
|
Mincă Cristian
|
Str. Ţesătoarelor nr. 66, sectorul 2, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
2
|
Herzovi Silviu
|
Str. Gurghiului nr. 1, sc. C, ap. 3, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
18
|
3
|
Păun Ion
|
Str. Carpaţi nr. 7, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Hangan Virgil-Cristian
|
Str. Rarău nr. 12-14, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
24
|
5
|
Soreanu Alexandru
|
Str. Elena Farago bl. 173E, sc. A, ap. 6, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
Mihăescu Mircea-Aurel
|
Str. Luminii nr. 5, Craiova
|
Dolj
|
15
|
7
|
Dumitrescu Ion
|
Str. Aleea Târgului nr. 31, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Cojocaru Ion
|
Str. Mihail Moxa bl. H4, sc. 1, et. 2, ap. 11, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Szoke Geza Csaba
|
Str. Bolyai Janos nr. 14, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
10
|
Volosciuc Mihail
|
Bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt nr. 3, bl. A1-1, sc. A, et. 1, ap.
1, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
11
|
Merca Mircea Dănuţ
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
12
|
Bertalan Marinei
|
Str. Aurel Vlaicu nr. 35, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
13
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
14
|
Cioroboiu Dan
|
Str. Războieni nr. 13, Breaza
|
Prahova
|
15
|
15
|
Enache Ion
|
Str. Erou Plutonier Rădulescu nr. 36, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
15
|
17
|
Pescaru Augustin Gheorghe
|
Aleea Zorilor nr. 10, Breaza
|
Prahova
|
15
|
18
|
Karpinszki Attila
|
Str. Arad nr. 16, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
19
|
Tripunescu Marius
|
Str. Vlad Ţepeş nr. 1, Jimbolia
|
Timiş
|
15
|
Rasa Sussex
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
291
|
1
|
Bularcă Ciprian
|
Str. Albinelor nr. 22, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Ciurea Ovidiu
|
Str. De Mijloc nr. 153, Braşov
|
Braşov
|
18
|
3
|
Gheorghita Caragiu Dragoş
|
Str. Polonă nr. 56, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
4
|
Stelian Jan
|
Aleea Cislău nr. 7, bl. 3E, sc. 1, et. 6, ap. 35, sectorul 2,
Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
5
|
Ephardt Attila
|
Str. Vlad Ţepeş nr. 26, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
18
|
6
|
Bojan Gavril
|
Str. Măcinului nr. 38, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
7
|
Prunoiu Dumitru
|
Str. Bihorului nr. 77, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Bărăitaru Ilie
|
Str. Padeşului nr. 3, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Dumitrescu Ion
|
Str. Aleea Târgului nr. 31, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Imets Andras
|
Str. Băilor nr. 11, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
11
|
Kristaly Zoltan
|
Sat Sândominic nr. 68, comuna Sândominic
|
Harghita
|
15
|
12
|
Boroş Gabriela
|
Str. Zorilor nr. 10, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
13
|
Merca Mircea Danuţ
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
14
|
Manta Lucian
|
Str. 1 Mai nr. 89, Breaza
|
Prahova
|
15
|
15
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
Pop Ioan
|
Str. Platoul Izvor nr. 10, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
17
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
18
|
Rău Ilie
|
Str. Arad nr. 30, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
19
|
Apostol Dănuţ-Silviu
|
Str. Dr. Carol Diell nr. 13, Jimbolia
|
Timiş
|
15
|
Rasa Wyandotte
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Nistoran Emil Virgil
|
Str. Zona Gării bl. E8, sc. A, et. 2, ap. 11, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Petrovici Lucian
|
Comuna Grădinari nr. 170
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Ştiopu Nicolae
|
Sat Berzovia nr. 339, comuna Berzovia
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Geantă Dorel
|
Sat Săcălaia nr. 138, comuna Fizesu Gherlii
|
Cluj
|
15
|
5
|
Neag Adrian
|
SatAghireşu-Fabrici nr. 205
|
Cluj
|
15
|
6
|
Mihail Mugurel Eugen
|
Str. General Dragalina nr. 54, Craiova
|
Dolj
|
15
|
7
|
Cristea Alexandru
|
Str. Râului nr. 197A, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Hoarcă Romica
|
Str. Walter Mărăcineanu bl. G9, sc. 1, et. 3, ap. 12, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Cristea Nicuşor Ionel
|
Str. Râului nr. 197A, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Surugiu Liviu
|
Aleea 2 Bechetului nr. 5, Craiova
|
Dolj
|
15
|
11
|
Păun Constantin
|
Str. Rodna nr. 56, Craiova
|
Dolj
|
15
|
12
|
Serban Ioan
|
Sat Roşiori, comuna Dulceşti
|
Neamţ
|
15
|
13
|
Calciu Adrian
|
Calea Moroieni nr. 29, bl. 18, sc. B, et. 1, ap. 5, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
14
|
Manta Lucian
|
Str. 1 Mai nr. 89, Breaza
|
Prahova
|
15
|
15
|
Mihai Daniel
|
Str. Gurga nr. 9, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
Homescu Vasile
|
Aleea Brateiu nr. 4, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
17
|
Dragomir Lazăr Adrian
|
Str. Măgheranului nr. 101, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
18
|
Hudiţan Nicolae
|
Str. Merilor nr. 6, Cisnădie
|
Sibiu
|
15
|
19
|
Rău Ilie
|
Str. Arad nr. 30, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
20
|
Zaharie Constantin
|
Str. Reşiţa nr. 39, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa New-Hampshire
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Nagy Vasile
|
Str. Rândul 2 nr. 8A, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Herzovi Silviu
|
Str. Gurghiului nr. 1, sc. C, ap. 3, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Pîsla Daniel Adrian
|
Str. Căminelor nr. 11, sc. 2, et. 2, ap. 17, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Arcălean Florian
|
Str. Aiudului nr. 34, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
5
|
Cocu Adrian
|
Comuna Chinteni nr. 185
|
Cluj
|
15
|
6
|
Neag Adrian
|
SatAghireşu-Fabrici nr. 205
|
Cluj
|
15
|
7
|
Ferencz Ioan
|
Str. Piaţa Kalvin nr. 9, Sfântu Gheorghe
|
Covasna
|
15
|
8
|
Szabo Tamas
|
Str. Laszlo Ferenc bl. 4, sc. A, ap. 16, Sfântu Gheorghe
|
Covasna
|
15
|
9
|
Ene Mihai-Dan
|
Str. Traian Lalescu bl. a1, sc. 3, et. 1, ap. 4, Craiova
|
Dolj
|
15
|
10
|
Gofiţa Marian
|
Str. Tineretului nr. 1, bl. 168 D, sc. 1, et. 3, ap. 5, Craiova
|
Dolj
|
15
|
11
|
Aczel Ludovic
|
Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
45
|
12
|
Bene Zsolt
|
Str. Muller Laszlo nr. 3, sc. A, et. 4, ap. 20, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
13
|
Budai Ştefan
|
Aleea Ciocârliei nr. 6, sc. A, ap. 4, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
14
|
Ioniţă Cristian
|
Intr. Garoafelor nr. 6, Otopeni
|
Ilfov
|
15
|
15
|
Keul Maria
|
Str. 1 Decembrie 1918 nr. 36, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
16
|
Serban Ioan
|
Sat Roşiori, comuna Dulceşti
|
Neamţ
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
17
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
18
|
Romanciuc Dumitru
|
Str. Spre Sud nr. 70, Jimbolia
|
Timiş
|
15
|
Rasa Paduana
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte si Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
193
|
1
|
Cârstea Argentinian
|
Str. Pictor Luchian nr. 25, bl. 30A, ap. 12, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Papp Alexandru
|
Str. Codrul Cosminului nr. 103, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Dezsi Ferenc
|
Str. Borviz nr. 18, Sfântu Gheorghe
|
Covasna
|
15
|
4
|
Hideg Andrei-Cristian
|
Str. Observatorului nr. 119, ap. 27, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
5
|
Şipoteanu Răzvan
|
Str. Dâmboviţa bl. B 20, sc. 1, et. 3, ap. 13, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
CondriucAlin Cristian
|
Str. Nicolae lorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
7
|
Tiron Stelian
|
Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
17
|
8
|
Bertalan Marinei
|
Str. Aurel Vlaicu nr. 35, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
9
|
Cîmpeanu Constantin
|
Str. Baicului nr. 34, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
10
|
Oţelea Cornel
|
Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi
|
Prahova
|
26
|
11
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
12
|
Căprariu Ioan
|
Str. Bocşei nr. 40, Lugoj
|
Timiş
|
15
|
Rasa Wyandotte Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Dode Vasile
|
Str. Albinelor nr. 25, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealul nr. 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Galea Ioan Daniel
|
Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
30
|
5
|
Oance Gheorghe Dom
|
Str. Poet Grigore Alexandrescu nr. 7, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
6
|
Ciocea Adrian Florentin
|
Str. Dr. Victor Gomoiu nr. 25, bl. K8, sc. 1, et. 3, ap. 10,
Craiova
|
Dolj
|
15
|
7
|
Mehedinţeanu Nicuşor
|
Str. Bariera Vâlcii nr. 24, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88 Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
9
|
Horvath Attila
|
Bd. Timişoarei nr. 49, et. 4, ap. 17, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
10
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
30
|
11
|
Achim Traian
|
Str. 23 August nr. 155, Breaza
|
Prahova
|
15
|
12
|
Enache Ion
|
Str. Erou Plutonier Rădulescu nr. 36, Breaza
|
Prahova
|
15
|
13
|
Manta Lucian
|
Str. 1 Mai nr. 89, Breaza
|
Prahova
|
15
|
14
|
Mihai Daniel
|
Str. Gurga nr. 9, Breaza
|
Prahova
|
15
|
15
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
15
|
16
|
lonichi Ioan
|
Str. Mitropolit Andrei Şaguna nr. 548, sat Şura Mare, comuna Şura
Mare
|
Sibiu
|
15
|
17
|
Mihali Ioan
|
Str. Dimitrie Cantemir nr. 1, Lugoj
|
Timiş
|
15
|
18
|
Răchitan Nicolae
|
Str. Gheorghe Bariţiu nr. 17A, Lugoj
|
Timiş
|
15
|
Rasa Chabo
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
202
|
1
|
Geantă Dorel
|
Str. Bucium nr. 5, ap. 32, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
2
|
Ciocea Adrian Florentin
|
Str. Dr. Victor Gomoiu nr. 25, bl. K8, sc. 1, et. 3, ap. 10,
Craiova
|
Dolj
|
15
|
3
|
Coandă Ion
|
Str. Principală nr. 8, sat Bucovăţ, comuna Bucovăţ
|
Dolj
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
4
|
Hoarcă Romica
|
Str. Walter Mărăcineanu bl. G9, sc. 1, et 3, ap. 12, Craiova
|
Dolj
|
15
|
5
|
Zorilă Ilie Octavian
|
Str. Târnava nr. 50A, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
Lucaci Mihai
|
Şos. Bârnova nr. 102 A, Iaşi
|
Iaşi
|
17
|
7
|
Ionescu Victor
|
Str. Ion Creangă nr. 85A, bl. C3, ap. 63, Iaşi
|
Iaşi
|
16
|
8
|
Iftemie Manuel Silviu Ghiga
|
Str. Cloşca nr. 10, bl. C 3, et. 6, ap. 21, Iaşi
|
Iaşi
|
19
|
9
|
Tiron Stelian
|
Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
10
|
Merca Mircea-Dănuţ
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
11
|
Bichiş Gheorghe Vasile
|
Str. Traian nr. 10, Cărei
|
Satu Mare
|
15
|
12
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
30
|
Rasa Mătase Japoneză
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
249
|
1
|
Nistoran Emil Daniel
|
Sat Broşteni nr. 218
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Dezsi Ferenc
|
Str. Borviz nr. 18, Sfântu Gheorghe
|
Covasna
|
15
|
3
|
Domokos Jozsef
|
Sat Ojdula nr. 701, comuna Ojdula
|
Covasna
|
15
|
4
|
Cătălina Ovidiu Florin
|
Str. Eustaţiu Stoenescu nr. 4, bl. P2, sc. 1, et. 3, ap. 15,
Craiova
|
Dolj
|
15
|
5
|
Cristea Nicuşor-lonel
|
Str. Râului nr. 197A, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
Gătejescu Alexandru-Florian
|
Str. Constantin Rădulescu Motm nr. 10, Craiova
|
Dolj
|
15
|
7
|
Gofiţă Marian
|
Str. Tineretului nr. 1, bl. 168 D, sc. 1, et. 3, ap. 15, Craiova
|
Dolj
|
15
|
8
|
Pleşoianu Valeriu
|
Str. Brestei nr. 139, Craiova
|
Dolj
|
15
|
9
|
Athes Haralambie
|
Str. Sfântul Lazăr nr. 1, bl. G. Vodă, sc. 1B, et. 7, ap. 38,
Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
10
|
Lucaci Mihai
|
Şos. Bârnova nr. 102 A, Iaşi
|
Iaşi
|
16
|
11
|
Volosciuc Mihail
|
Bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt nr. 3, bl. A1-1, sc. A, et. 1, ap.
1, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
12
|
Iftemie Manuel Silviu Ghiga
|
Str. Cloşca nr. 10, bl. C 3, et.6, ap. 21, Iaşi
|
Iaşi
|
17
|
13
|
Komives Gyula-Barna
|
Str. Mihail Eminescu nr. 4, Baia Mare
|
Maramureş
|
21
|
14
|
Banu Florin Vernel
|
Str. Badea Cîrţan nr. 29, bl. 5, et. 2, ap. 5, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
15
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
16
|
Guliciuc Dragoş
|
Sat Ipoteşti, comuna Ipoteşti
|
Suceava
|
15
|
Rasa Hamburg
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
105
|
1
|
Deaconescu Marcel
|
Str. Mihail Eminescu nr. 75, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Boldizsar Ioan
|
Sat Bonţida nr. 413, comuna Bonţida
|
Cluj
|
15
|
3
|
Kocsur Otto
|
Str. Gruia nr. 27, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
4
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
30
|
5
|
Voicu Cristian
|
Str. Horia, Cloşca şi Crişan nr. 6, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
6
|
Boitoş Dan Victor
|
Comuna Coşteiu nr. 309
|
Timiş
|
15
|
Rasa Combatant Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
65
|
1
|
Bilă Dumitru
|
Str. Cloşca nr. 9 B, Săcele
|
Braşov
|
30
|
2
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
20
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Rasa Faverolles Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
54
|
1
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
34
|
2
|
Tiron Stelian
|
Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
20
|
Rasa Pitică Americană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
15
|
1
|
Vaida Flaviu Dorel
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 2-4, ap. 16, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
Rasa Pitică Germană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
66
|
1
|
Condriuc Alin Cristian
|
Str. Nicolae lorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
34
|
2
|
Ganicenco Constantin
|
Str. Cicoarei nr. 39, Iaşi
|
Iaşi
|
17
|
3
|
Mihăilescu Alexandru
|
Str. Mihail Kogălniceanu nr. 74, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
Rasa Combatantă Indiană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
75
|
1
|
Horalek Egon
|
Str. 1 Decembrie 1918 nr. 13, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Szanto Tihamer
|
Str. Păcii nr. 40, Târgu Secuiesc
|
Covasna
|
15
|
3
|
Condriuc Alin Cristian
|
Str. Nicolae lorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
4
|
Lucaci Mihai
|
Şos. Bârnova nr. 102 A, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
5
|
Dragomir Lazăr-Adrian
|
Str. Măgheranului nr. 101, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Combatantă Malayeziană
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
75
|
1
|
Cîrlescu Olimpia
|
Str. Prof. I. Simionescu nr. 1, bl. SD9, et. 7, ap. 27, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
2
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
3
|
Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe
|
Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
4
|
Dragnea Nicolae
|
Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti
|
Prahova
|
15
|
5
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
15
|
Rasa New-Jersey
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
27
|
1
|
Kapitany Eduard
|
Str. Rândul II nr. 6C, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
27
|
Rasa Brahma Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
95
|
1
|
Ephardt Attila
|
Str. Vlad Ţepeş nr. 26, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
30
|
2
|
Păun Ion
|
Str. Carpaţi nr. 7, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
20
|
3
|
Bojan Gavril
|
Str. Măcinului nr. 38, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
4
|
Gătejescu Alexandru-Florian
|
Str. Constantin Rădulescu Motm nr. 10, Craiova
|
Dolj
|
15
|
5
|
Bertalan Marinei
|
Str. Aurel Vlaicu nr. 35, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
Rasa Minorca
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
259
|
1
|
Buhnici Neculai
|
Sat Vulcan nr. 82, comuna Vulcan
|
Braşov
|
15
|
2
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
30
|
3
|
Oltean Florin
|
Str. lazului nr. 14, Râşnov
|
Braşov
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
4
|
Sipos Lehel-Marton
|
Str. A. Petofi nr. 256, sat Zizin, com. Tărlungeni
|
Braşov
|
15
|
5
|
Nistoran Emil Virgil
|
Str. Zona Gării bl. E8, sc. A, ap. 11, et. 2, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
6
|
Neag Adrian
|
SatAghireşu-Fabrici nr. 205
|
Cluj
|
15
|
7
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
16
|
8
|
Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe
|
Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi
|
Iaşi
|
18
|
9
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
10
|
Rogoz Crucian Eugen
|
Str. Tâmplarilor nr. 2, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
11
|
Ţânţ Mircea
|
Str. Română nr. 117, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
12
|
Toader Cristian-Mihai
|
Str. Republicii nr. 68, Breaza
|
Prahova
|
15
|
13
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
14
|
Dobrotă Aurelian
|
Str. 1 Mai nr. 28, Tălmaciu
|
Sibiu
|
15
|
15
|
lonichi Ioan
|
Str. Mitropolit Andrei Şaguna nr. 548, sat Şura Mare, comuna Şura
Mare
|
Sibiu
|
15
|
16
|
Tînţ Liviu
|
Str. 9 Mai nr. 17, ap. 6, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Yokohama
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
96
|
1
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Oance Gheorghe Dom
|
Str. Poet Grigore Alexandrescu nr. 7, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Ganicenco Constantin
|
Str. Cicoarei nr. 39, Iaşi
|
Iaşi
|
15
|
4
|
Cîrlescu Olimpia
|
Str. Prof. I. Simionescu nr. 1, bl. SD9, et. 7, ap. 27, Iaşi
|
Iaşi
|
18
|
5
|
Condriuc Alin Cristian
|
Str. Nicolae lorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
16
|
6
|
Goncescu Florin
|
Aleea Decebal nr. 11, bl. B4, sc. A, et. 4, ap. 20, Iaşi
|
Iaşi
|
17
|
Rasa Sebright
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
150
|
1
|
Chioveanu Gheorghe
|
Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Anton Mihai
|
Str. Teiuşului nr. 34, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Barcsa Jozsef
|
SatAngheluş nr. 95, comuna Ghidfalău
|
Covasna
|
15
|
4
|
Gaiţă Marius
|
Str. Tomis nr. 9, Craiova
|
Dolj
|
15
|
5
|
Roşu Ilie
|
Str. I. D. Sârbu nr. 2, bl. S9, sc. 1, et. 4, ap. 19, Craiova
|
Dolj
|
15
|
6
|
Hauşi Victor
|
Str. Transilvaniei nr. 3A, ap. 9, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
7
|
Banu Florin Vernel
|
Str. Badea Cîrţan nr. 29, bl. 5, et. 2, ap. 5, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
8
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
9
|
Vereş Gheorghe
|
Str. Crişului bl. UC10, ap. 3, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
10
|
Ionichi Ioan
|
Str. Mitropolit Andrei Şaguna nr. 548, sat Şura Mare, comuna Şura
Mare
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Faverolles
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
156
|
1
|
Ionele Dom Petre
|
Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Brusture Adrian-lon
|
Str. Zona Gării bl. D9, et. 1, ap. 4, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Nistoran Emil Virgil
|
Str. Zona Gării bl. E8, sc. A, ap. 11, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
4
|
Felecan Ioan
|
Str. Vâlcele nr. 205, comuna Feleacu
|
Cluj
|
15
|
5
|
Hangan Virgil-Cristian
|
Str. Rarău nr. 12-14, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
6
|
Pargariu Petru
|
Str. Curtea 40 nr. 12, Târgu Secuiesc
|
Covasna
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
7
|
Holban Sebastian-Adrian
|
Str. Alba nr. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
20
|
8
|
Manta Lucian
|
Str. 1 Mai nr. 89, Breaza
|
Prahova
|
31
|
9
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Welsumer Mare
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
60
|
1
|
Ferezan Ioan Mircea
|
Str. Horia Teculescu nr. 48, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
2
|
Perţe Dan
|
Str. Andrei Mureşanu nr. 16, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
3
|
Zaharie Constantin
|
Str. Reşiţa nr. 39, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
4
|
Ludwig Karl-Heinz
|
Str. Alexandru Odobescu nr. 6, ap. 3, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Mii de Flori
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Ducar Dumitru-Daniel
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 30, Râşnov
|
Braşov
|
21
|
2
|
Oltean Emil
|
Str. Republicii nr. 116, comuna Cristian
|
Braşov
|
15
|
3
|
Oltean Florin
|
Str. lazului nr. 14, Râşnov
|
Braşov
|
15
|
4
|
Râpeanu Marius-Bruno
|
Str. Pinului nr. 11, Săcele
|
Braşov
|
15
|
5
|
Sipos Lehel-Marton
|
Str. A. Petofi nr. 256, sat Zizin, comuna Tărlungeni
|
Braşov
|
15
|
6
|
Sebestyen Attila
|
Str. Suceava nr. 15, Braşov
|
Braşov
|
24
|
7
|
Vrapciu Mihail
|
Str. Dorobanţilor nr. 3, ap.12, Braşov
|
Braşov
|
15
|
8
|
Arcălean Florian
|
Str. Aiudului nr. 34, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
9
|
Vaida Flaviu Dorel
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 2-4, ap. 16, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
10
|
Szoke Geza-Csaba
|
Str. Bolyai Janos nr. 14, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
11
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
12
|
Kirmaier Ervin
|
Str. Nufărului nr. 16, ap. 44, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
13
|
Dragnea Nicolae
|
Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti
|
Prahova
|
15
|
14
|
Oţelea Cornel
|
Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi
|
Prahova
|
15
|
15
|
Posescu Marius
|
Str. 1 Mai nr. 63, Urlaţi
|
Prahova
|
15
|
16
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
17
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
18
|
Haidu Ioan
|
Str. Gheţii nr. 6, Mediaş
|
Sibiu
|
15
|
19
|
Răchitan Nicolae
|
Str. Gheorghe Bariţiu nr. 17A, Lugoj
|
Timiş
|
15
|
Rasa Brakel
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
60
|
1
|
Ciurea Virgil
|
Str. De Mijloc nr. 153, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Vrapciu Mihail
|
Str. Dorobanţilor nr. 3, ap. 12, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Cîrlogea Haralambie
|
Şos. Afumaţi nr. 6C, Voluntari
|
Ilfov
|
15
|
4
|
Zaharie Constantin
|
Str. Reşiţa nr. 39, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Sussex Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
141
|
1
|
Dode Vasile
|
Str. Albinelor nr. 25, Braşov
|
Braşov
|
30
|
2
|
Oltean Florin
|
Str. lazului nr. 14, Râşnov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Hauşi Victor
|
Str. Transilvaniei nr. 3A, ap. 9, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
4
|
Achim Traian
|
Str. 23 August nr. 155, Breaza
|
Prahova
|
25
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
5
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
15
|
6
|
Niţă Constantin
|
Str. Plaiului nr. 46, Breaza
|
Prahova
|
26
|
7
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
Rasa Welsumer Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
45
|
1
|
Horalek Egon
|
Str. 1 Decembrie 1918 nr. 13, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Arcălean Florian
|
Str. Aiudului nr. 34, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
3
|
Mitrică Eugen
|
Comuna Amărăştii de Jos nr. 633
|
Dolj
|
15
|
Rasa Pheonix
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
60
|
1
|
Galiş Mircea
|
SatAghireşu-Fabrici nr. 162
|
Cluj
|
15
|
2
|
Haidu Ioan
|
Str. Gheţii nr. 6, Mediaş
|
Sibiu
|
15
|
3
|
Ionichi Ioan
|
Str. Mitropolit Andrei Şaguna nr. 548, sat Şura Mare, comuna Şura
Mare
|
Sibiu
|
15
|
4
|
Calancea Ioan
|
Sat Falcău nr. 123, comuna Brodina
|
Suceava
|
15
|
Rasa Bielfelder
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
30
|
1
|
Ciurea Virgil
|
Str. De Mijloc nr. 153, Braşov
|
Braşov
|
15
|
2
|
Hauşi Victor
|
Str. Transilvaniei nr. 3A, ap. 9, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
Rasa Cochinchina
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
300
|
1
|
Niculescu Nicolae Ilie
|
Str. Lungă nr. 21, Ghimbav
|
Braşov
|
15
|
2
|
Chiriac Toma
|
Str. Jimbolia nr. 120, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
3
|
Ene Marian
|
Str. Aeromodelului nr. 1, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
15
|
4
|
Miroşeanu Vasile
|
Str. Bârnova nr. 11, bl. M120, ap. 12, et. 2, sc. 1, sectorul 5,
Bucureşti
|
Bucureşti
|
21
|
5
|
Anton Mihai
|
Str. Teiuşului nr. 34, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
6
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
24
|
7
|
Galea Ioan Daniel
|
Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
8
|
Nagelbach Helmut
|
Str. Bocşa Nouă nr. 8, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
9
|
Traleş Liviu Viorel
|
Str. Alexandru Sahia nr. 20, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
10
|
Arcălean Florian
|
Str. Aiudului nr. 34, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
15
|
11
|
Mihăescu Mircea-Aurel
|
Str. Luminii nr. 5, Craiova
|
Dolj
|
15
|
12
|
Vişan Marius
|
Str. Trandafirilor nr. 6, comuna Popeşti-Leordeni
|
Ilfov
|
15
|
13
|
Hauşi Victor
|
Str. Transilvaniei nr. 3 A, ap. 9, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
14
|
Păun Dănilă
|
Str. Horia, Cloşca şi Crişan nr. 4, bl. H2, ap. 2, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
15
|
Zaharia Dumitru
|
Str. Toamnei nr. 3, Băicoi
|
Prahova
|
15
|
16
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
17
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
18
|
Ciobotici Daniel
|
Str. Albinelor nr. 94, Timişoara
|
Timiş
|
15
|
19
|
Dosa Dănuţ
|
Str. Cărăbuşului nr. 18 A, Timişoara
|
Timiş
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Rasa Yokohama Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
30
|
1
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
Rasa Găina de Anvers
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
30
|
1
|
Gherghel Victor Adrian
|
Bd. Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
2
|
Hauşi Victor
|
Str. Transilvaniei nr. 3A, ap. 9, Baia Mare
|
Maramureş
|
15
|
Rasa New Hampshire Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
75
|
1
|
Cocu Adrian-Vasile
|
Sat Chinteni nr. 185, comuna Chinteni
|
Cluj
|
15
|
2
|
Burchel Constantin
|
Str. Mihail Eminescu nr. 62, Filiaşi
|
Dolj
|
15
|
3
|
Gofiţa Marian
|
Str. Tineretului nr. 1, bl. 168 D, sc. 1, et. 3, ap. 5, Craiova
|
Dolj
|
15
|
4
|
Nicola Constantin
|
Str. Calea Bucureşti bl. E4, sc. 3, ap. 9, Craiova
|
Dolj
|
15
|
5
|
Mea Nicolae
|
Str. Crişan nr. 7, Sighişoara
|
Mureş
|
15
|
Rasa Bantham Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
120
|
1
|
Bilă Dumitru
|
Str. Cloşca nr. 9 B, Săcele
|
Braşov
|
30
|
2
|
Anton Mihai
|
Str. Teiuşului nr. 34, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
30
|
3
|
Bajko Francisc
|
Str. Pictor Nagy Imre nr. 141, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
4
|
Budai Ştefan
|
Aleea Ciocârliei nr. 6, sc. A, ap. 4, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
5
|
Horvath Attila
|
Bd. Timişoarei nr. 49, et. 4, ap. 17, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
6
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
Rasa Araucana
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
30
|
1
|
Kapitany Eduard
|
Str. Rândul II nr. 6C, Reşiţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Petrişor Petru-Viorel
|
Str. Nicolae Bălcescu nr. 19, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
Rasa Amrok
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
30
|
1
|
Nistoran Gheorghe Dorin
|
Str. Damaschin Bojincă nr. 7, Oraviţa
|
Caraş-Severin
|
15
|
2
|
Dobrotă Aurelian
|
Str. Victor Hugo nr. 4, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Marans
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
75
|
1
|
Cofaru Adrian Cristin
|
Str. Iuliu Maniu nr. 58, ap. 2, Braşov
|
Braşov
|
30
|
2
|
Pargariu Petru
|
Str. Curtea 40 nr. 12, Târgu Secuiesc
|
Covasna
|
15
|
3
|
Calciu Adrian
|
Str. Calea Moroieni nr. 29, bl. 18, sc. B, et. 1, ap. 5, Sinaia
|
Prahova
|
15
|
4
|
Floca Ioan
|
Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Rasa Phonix Pitic
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
45
|
1
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealului nr 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
15
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
2
|
Galea Ioan Daniel
|
Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa
|
Caraş-Severin
|
15
|
3
|
Guliciuc Dragoş
|
Sat Ipoteşti, comuna Ipoteşti
|
Suceava
|
15
|
Rasa Vonwerk
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în
Rasă Pură din România
|
15
|
1
|
Salmen Gheorghe Victor
|
Str. Rahovei nr. 1, Braşov
|
Braşov
|
15
|
Rasa Gât Golaş de Transilvania
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Asociaţia Crescătorilor de Păsări din Rasa Gât Golaş de Transilvania -'
„Hobby-GGT"
|
996
|
1
|
Hetrea Stan Cornel
|
Sat Orheiu Bistriţei nr. 24, comuna Cetate
|
Bistriţa-Năsăud
|
15
|
2
|
Gavriloaia Laurenţiu
|
Str. Alexandru Sahia nr. 3, bl. 19, sc. D, ap. 18, Braşov
|
Braşov
|
15
|
3
|
Bilă Dumitru
|
Str. Cloşca nr. 9B, Săcele
|
Braşov
|
15
|
4
|
Danciu Ioan
|
Str. Pieţii nr. 6, Rupea
|
Braşov
|
16
|
5
|
Puşcă Minei
|
Str. Dacia nr. 66, Braşov
|
Braşov
|
15
|
6
|
Vrapciu Mihail
|
Str. Dorobanţilor nr. 3, ap. 12, Braşov
|
Braşov
|
30
|
7
|
Enăchescu Dobrin
|
Str. Mihai Viteazu nr. 36, comuna Măgura
|
Buzău
|
15
|
8
|
Deteşan Alin Sever
|
Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş
|
Caraş-Severin
|
32
|
9
|
Pop Gheorghe
|
Str. Principală nr. 191, sat Gadalin, comuna Jucu
|
Cluj
|
15
|
10
|
Secara Ezechiel
|
Str. 16 Februarie nr. 2, ap. 11, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
46
|
11
|
Ţârţan Ioan
|
Str. Ecaterina Teodoroiu nr. 12, Cluj-Napoca
|
Cluj
|
43
|
12
|
Aczel Ludovic
|
Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
13
|
Bancs Erno- Karoly
|
Str. Kuvar nr. 22, ap. 7, Odorheiu Secuiesc
|
Harghita
|
15
|
14
|
Gothard Francisc
|
Str. Sâmbăteşti nr. 17, Odorheiu Secuiesc
|
Harghita
|
33
|
15
|
Molnar Lajos
|
Str. Breslelor nr. 16, ap. 2, Odorheiu Secuiesc
|
Harghita
|
20
|
16
|
Orban Gabor
|
Bd. Independenţei nr. 51, ap. 17, Odorheiu Secuiesc
|
Harghita
|
15
|
17
|
Peter Andras
|
Str. Orban Balazs nr. 58, Odorheiu Secuiesc
|
Harghita
|
16
|
18
|
Szoke Geza Csaba
|
Str. Bolyai Janos nr. 14, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
19
|
Veres Szaszka Janos
|
Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc
|
Harghita
|
15
|
20
|
Cîrlescu Olimpia
|
Str. Prof. Ion Simionescu nr. 1, bl. SD9, ap. 27, et. 7, Iaşi
|
Iaşi
|
33
|
21
|
Condriuc Romeo
|
Bd. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, ap. 10, et. 2, Iaşi
|
Iaşi
|
34
|
22
|
Ionescu Victor
|
Str. Ion Creangă nr. 85 A, bl. C3, ap. 63, et. 10, Iaşi
|
Iaşi
|
33
|
23
|
Vădeanu Scevola-Marcel-Gheorghe
|
Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi
|
Iaşi
|
33
|
24
|
Merca Mircea Dănuţ
|
Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare
|
Maramureş
|
20
|
25
|
Petre Paul Vasile
|
Str. Stadionului nr. 1/3, sat Raciu, comuna Raciu
|
Mureş
|
15
|
26
|
Pleşa Marius
|
Str. Izvorului nr. 12, Târgu Mureş
|
Mureş
|
80
|
27
|
Bozoancă Alexandru Gabriel
|
Sat Nechit, comuna Borleşti
|
Neamţ
|
15
|
28
|
Ceuşan Costel Romulus
|
Sat Nechit, comuna Borleşti
|
Neamţ
|
50
|
29
|
Mănăstirea Nechit
|
Sat Nechit, comuna Borleşti
|
Neamţ
|
50
|
30
|
Burlacu Ion
|
Str. 23 August nr. 165, Breaza
|
Prahova
|
16
|
31
|
Diaconescu Robert Claudiu
|
Str. General Ion Dragalina nr. 7, Ploieşti
|
Prahova
|
30
|
32
|
Enache Niculae
|
Str. Mihai Bravu nr. 19, Buşteni
|
Prahova
|
21
|
33
|
Mihai Daniel
|
Str. Gurga nr. 9, Breaza
|
Prahova
|
36
|
34
|
Motoroiu Sorin
|
Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza
|
Prahova
|
16
|
35
|
Toader Cristian-Mihai
|
Str. Republicii nr. 68, Breaza
|
Prahova
|
20
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
36
|
Kiss Sandor
|
Str. Martirilor Deportaţi nr. 20, Satu Mare
|
Satu Mare
|
15
|
37
|
Pop Viorel Silvestru
|
Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare
|
Satu Mare
|
30
|
38
|
Bădilă Adrian Milică
|
Str. Oituznr. 11, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
39
|
Ludwig Karl-Heinz
|
Str. Alexandru Odobescu nr. 6, ap. 3, Sibiu
|
Sibiu
|
18
|
40
|
Neaga Eugen
|
Str. Ana Ipătescu nr. 47, Sibiu
|
Sibiu
|
15
|
Specia CURCI
|
4020
|
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Cartof şi Sfeclă de zahăr
Braşov
|
1
|
Institutul Naţional de Cercetare- Dezvoltare pentru Cartof şi
Sfeclă de zahăr Braşov
|
Str. Fundăturii nr. 2, Braşov
|
Braşov
|
4020
|
SPECIA PALMIPEDE
|
580
|
Rase de raţe - linii pure
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
USAMV Bucureşti - Facultatea de Zootehnie
|
450
|
1
|
USAMV Bucureşti - Facultatea de Zootehnie
|
Bd. Mărăşti nr. 59, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
450
|
Rase de gâşte - linii pure
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
USAMV Bucureşti - Facultatea de Zootehnie
|
130
|
1
|
USAMV Bucureşti - Facultatea de Zootehnie
|
Bd. Mărăşti nr. 59, sectorul 1, Bucureşti
|
Bucureşti
|
130
|
SPECIA PEŞTI
|
49550
|
Crap Dunăre
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
1430
|
Păstruga
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
100
|
Morun
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
200
|
Şalău
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
150
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Ştiuca
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
200
|
Cosaş
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
2800
|
Crap Brateş
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică, Pescuit şi
Acvacultura Galaţi
|
|
1
|
Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ecologie Acvatică,
Pescuit şi Acvacultura Galaţi
|
Galaţi, Str. Portului nr. 54
|
Galaţi
|
300
|
Crap Podul lloaiei
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
S.C. ACVARES - S.R.L. Ţigănaşi
|
|
1
|
S.C. ACVARES - S.R L
|
Comuna Ţigănaşi, şos. Iaşi-Ciurea, km 5
|
Iaşi
|
4200
|
Lin
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
S.C. ACVARES - S.R.L. Ţigănaşi
|
|
1
|
S.C. ACVARES -S.R.L.
|
Comuna Ţigănaşi, şos. Iaşi-Ciurea, km 5
|
Iaşi
|
2150
|
Lopătar
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
S.C. ACVARES - S.R.L. Ţigănaşi
|
|
1
|
S.C. ACVARES -S.R.L.
|
Comuna Ţigănaşi, şos. Iaşi-Ciurea, km 5
|
Iaşi
|
2500
|
Somn
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
S.C. ACVARES - S.R.L. Ţigănaşi
|
|
1
|
S.C. ACVARES -S.R.L.
|
Comuna Ţigănaşi, şos. Iaşi-Ciurea, km 5
|
Iaşi
|
1700
|
Crap Frăsinet
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4500
|
Crap Ineu
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4500
|
Crap Ropsa
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4500
|
Crap ornamental japonez (Koi)
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4000
|
Nr. crt.
|
Numele sau denumirea deţinătorului
|
Adresa
|
Judeţul
|
Nr. cap.
|
Caras ornamental
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4500
|
Polyodon spathula
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4000
|
Sânger
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4000
|
Novac
Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
1
|
Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Piscicultura Nucet
|
Comuna Nucet
|
Dâmboviţa
|
4000
|
|