Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

ORDIN Nr

ORDIN   Nr. 582 din 15 septembrie 2008

privind aprobarea Listei resurselor genetice animale in stare critica, in pericol de disparitie si a celor vulnerabile, care sunt supuse programelor de conservare si utilizare in anul 2008

ACT EMIS DE: MINISTERUL AGRICULTURII SI DEZVOLTARII RURALE

ACT PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL  NR. 662 din 23 septembrie 2008



Văzând Adresa nr. 2.856/2008 transmisă de Agenţia Naţională pentru Ameliorare şi Reproducţie în Zootehnie „Prof. Dr. G.K. Constantinescu", prin care este propusă lista resurselor genetice animale în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, cu acordul Comisiei pentru managementul resurselor genetice animale, precum şi Referatul de aprobare nr. 120.593 din 25 august 2008 al Direcţiei politici de piaţă în sectorul zootehnic,

având în vedere prevederile art. 2 alin. (2) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 194/2005 privind finanţarea de la bugetul de stat a unor măsuri pentru conservarea şi utilizarea resurselor genetice animale în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, aprobată cu modificări prin Legea nr. 137/2006,

în temeiul Hotărârii Guvernului nr. 385/2007 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale,

ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale emite următorul ordin:

Art. 1. - Se aprobă Lista resurselor genetice animale în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, care sunt supuse programelor de conservare şi utilizare în anul 2008, prevăzută în anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.

Art. 2. - Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.

Ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale,

Dacian Cioloş

ANEXĂ

LISTA

resurselor genetice animale în stare critică, în pericol de dispariţie şi a celor vulnerabile, care sunt supuse programelor de conservare şi utilizare în anul 2008

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

SPECIA TAURINE

45

Rasa Sură de stepă

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Vaci de Lapte Holboca - Iaşi

1

U. S. A. M. V. Cluj-Napoca Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Pajişti Jucu

Str. Dejului nr. 42, Jucu

Cluj

4

2

S. C. Rouă Grup S. R. L.

Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti

Ialomiţa

5

3

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Bovinelor Dancu

Şoseaua Iaşi-Ungheni nr. 9, sat Dancu, comuna Holboca

Iaşi

36

SPECIA BUBALINE

221

Rasa Bivolul românesc

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Bubaline din România

1

Anghel Gheorghe

Sat Râuşor nr. 79, comuna Mândra

Braşov

21

2

Balca Dan Victor

Sat Şercaia nr. 141 (comuna Şercaia)

Braşov

2

3

Prună Dan

Sat Şercaia nr. 213 (comuna Şercaia)

Braşov

4

4

Rusanda Liviu

Sat Şercaia nr. 389 (comuna Şercaia)

Braşov

4

5

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru creşterea Bubalinelor Şercaia

Str. Câmpului nr. 2, Şercaia

Braşov

122

6

S.C. Transylvanian Natural Products S.R.L., ferma Mesendorf

Str. Republicii nr. 38, Braşov

Braşov

68

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

SPECIA OVINE

    20494

Rasa Valahă cu coarne în tirbuşon (Raţca)

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Judeţeană a Crescătorilor de Ovine Caraş-Severin

20582

1

Domănianţ Mihai

Sat Caraşova nr. 458, comuna Caraşova

Caraş-Severin

41

2

Staţiunea de Cercetare Dezvoltare pentru Ovine Caransebeş

Str. Drumul Reşiţei, km. 2, Caransebeş

Caraş-Severin

67

3

Beutură Eugen Puiu

Sat Macovişte nr. 45, comuna Ciuchici

Caraş-Severin

28

4

Gheorghescu Mihai

Sat Macovişte nr. 121, comuna Ciuchici

Caraş-Severin

29

5

Avram Elena

Sat Biniş nr. 225, comuna Doclin

Caraş-Severin

48

6

Azap Tudor

Sat Tirol nr. 326, comuna Doclin

Caraş-Severin

55

7

Blocau Ioan

Sat Biniş nr. 145, comuna Doclin

Caraş-Severin

62

8

Cîrdu Adam

Sat Doclin nr. 64, comuna Doclin

Caraş-Severin

35

9

Cerski Giani Iaroslav

Sat Tirol nr. 123, comuna Doclin

Caraş-Severin

56

10

Cocora Elvira

Sat Doclin nr. 117, comuna Doclin

Caraş-Severin

34

11

Dragomir Adam

Sat Doclin nr. 49, comuna Doclin

Caraş-Severin

29

12

Ioana Ion

Sat Doclin nr. 108, comuna Doclin

Caraş-Severin

35

13

Iorgovan Ioan

Sat Biniş nr. 204, comuna Doclin

Caraş-Severin

31

14

Iorgovan Petru

Sat Biniş nr. 207, comuna Doclin

Caraş-Severin

79

15

Manciu Viorica

Sat Doclin nr. 121, comuna Doclin

Caraş-Severin

38

16

Marcu Irimia

Sat Doclin nr. 40, comuna Doclin

Caraş-Severin

56

17

Mustaţă Maria

Sat Biniş nr. 218, comuna Doclin

Caraş-Severin

39

18

Nartiţă Ioan

Sat Biniş nr. 272, comuna Doclin

Caraş-Severin

71

19

Pascu Gheorghe

Sat Biniş nr. 271, comuna Doclin

Caraş-Severin

33

20

Pascu Ionel

Sat Doclin nr. 65, comuna Doclin

Caraş-Severin

179

21

Pau Ion

Sat Doclin nr. 144, comuna Doclin

Caraş-Severin

29

22

Radici Marian

Sat Tirol nr. 142, comuna Doclin

Caraş-Severin

51

23

Răitaru Petru

Sat Doclin nr. 72, comuna Doclin

Caraş-Severin

26

24

Stoia Petru

Sat Doclin nr. 97, comuna Doclin

Caraş-Severin

76

25

Stoia Damaschin

Sat Doclin nr. 127, comuna Doclin

Caraş-Severin

117

26

Stoia Ciurcu Ioan

Sat Doclin nr. 205, comuna Doclin

Caraş-Severin

50

27

Ştefan Iorgovan Ioan

Sat Biniş nr. 221, comuna Doclin

Caraş-Severin

127

28

Ţambriş Constantin

Sat Doclin nr. 204, comuna Doclin

Caraş-Severin

30

29

Bojin Iacob

Sat Forotic nr. 23, comuna Forotic

Caraş-Severin

58

30

Călariu Iuliana Rodica

Sat Comorâşte nr. 45, comuna Forotic

Caraş-Severin

35

31

Cocora Angelica

Sat Surducul Mare nr. 115, comuna Forotic

Caraş-Severin

32

32

Găvăgină Felicia

Sat Forotic nr. 94, comuna Forotic

Caraş-Severin

50

33

Grema Ion

Sat Forotic nr. 72, comuna Forotic

Caraş-Severin

55

34

Miu Pavel

Sat Comorâşte nr. 29, comuna Forotic

Caraş-Severin

50

35

Romînu Ionel

Sat Comorâşte nr. 215, comuna Forotic

Caraş-Severin

34

36

Ruja Petru

Sat Surducul Mare nr. 6, comuna Forotic

Caraş-Severin

31

37

Simulescu Cornel

Sat Forotic nr. 136, comuna Forotic

Caraş-Severin

37

38

Tîrbăţ Ion

Sat Comorâşte nr. 13, comuna Forotic

Caraş-Severin

31

39

Truia Tiberiu Gheorghe

Sat Surducul Mare nr. 95A, comuna Forotic

Caraş-Severin

41

40

Mersa Florin Mircea

Sat Grădinari nr. 172, comuna Grădinari

Caraş-Severin

53

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Karakul

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine şi Caprine Moldoovis - Botoşani

3646

1

S.C.D.C.O.C. Popăuţi

Comuna Răchiţi

Botoşani

884

2

Arăpaşu Victor

Localitatea Victoria, comuna Stăuceni

Botoşani

35

3

Nechifor Ionică

Aleea G-l Gh. Avramescu sc. B, ap. 1, nr. 31, Botoşani

Botoşani

243

4

Romanciuc Constantin

Str. Luchian nr. 167, localitatea Ştefăneşti

Botoşani

116

5

lordăchescu Lica

Sat Dacia, comuna Nicseni

Botoşani

40

6

Timofte Ion

Sat Hoisesti, localitatea Durneşti

Iaşi

41

7

Pascal Gheorghe Vasile

Sat Heci, comuna Lespezi

Iaşi

50

8

S.C. Agralmixt Ş.A.

Localitatea Andrieşeni

Iaşi

972

9

S.C. Agriferm S.R.L. - Răducăneni

Str. Aleea Mihail Sadoveanu nr. 14 A, sc. A, et. 2, ap. 6, Iaşi

Iaşi

192

10

Seghedin Ciprian

Str. Silvestru Străpungere nr. 12, bl. CL 18, ap. 3, Iaşi

Iaşi

372

11

Cuibări Vaier

Localitatea Grumăzeşti

Neamţ

183

12

Arnăutu Decebal

Str. Batalion nr. 22, Târgu-Neamţ

Neamţ

155

13

Mănăstirea Agapia

Localitatea Agapia

Neamţ

296

14

Huma Anton

B-dul Ştefan cel Mare nr. 120, Târgu-Neamţ

Neamţ

67

Rasa Merinos de Palas

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

4160

1

S.C. AGRO-NOVA Ş.A.

Sat Răcăciuni

Bacău

172

2

Suciu Gheorghe

Str. Şcolilor nr. 81, Bl. PP, sc. 4, ap. 7, et. 1, Brăila

Brăila

200

3

Dauti Gheorghe

Şos. Mihai Bravu nr. 186, bl. 212, sc. A, et. 2, ap. 7, sect. 2, Bucureşti

Bucureşti

62

4

Artimon Valentin

Str. Primăverii nr. 72, comuna Modelu

Călăraşi

104

5

Ciulinaru Ion

Str. Garajului nr. 23, Călăraşi

Călăraşi

39

6

S.C. Agrofam Holding S.R.L.

Str. Aleea Rozmarin, bl. Z 29, parter, ap. 1, Călăraşi

Călăraşi

385

7

Dulce Nicolae

Str. Sulfinei nr. 69, Călăraşi

Călăraşi

137

8

Cincă Dragoş

Sat Schitu, comuna Costineşti

Constanţa

79

9

Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas

B-dul I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

342

10

Polifronie Iancu Dimu

Str. Banu Mihalcea nr. 71, Constanţa

Constanţa

265

11

Sterghiuli Ion

Str. Grindului nr. 1, Tuzla

Constanţa

157

12

Lungu George

Str. 23 August nr. 3, bl. P102,sc. 1, ap. 1, Otopeni

Ilfov

284

13

Câmpulungeanu Vasile

Sat Borduselu, comuna Ciochina

Ialomiţa

130

14

Iosif Leonide

Str. Matei Basarab bl. 160, sc. B, ap. 32, Slobozia

Ialomiţa

28

15

Mihai Valeriu

Comuna Movila

Ialomiţa

133

16

Nedelcu Valeriu

Str. Ana Ipătescu nr. 10, Slobozia

Ialomiţa

110

17

S.C. Agrichim S.R.L.

Str. Călăraşi bl. 42, ap. 9, Feteşti

Ialomiţa

421

18

Gherman Marioara

Sat Boineşti, nr. 507, comuna Bixad

Satu Mare

310

19

Centrul de Cercetare-Dezvoltare pentru Combaterea Eroziunii Solului Perieni

Comuna Perieni-Bârlad

Vaslui

476

20

Tiron Costică

Sat Văleni, comuna Pădureni

Vaslui

326

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Merinos de Suseni

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

789

1

S.C. Agroind Berezeni Ş.A.

Comuna Berezeni

Vaslui

720

2

S.C. Telcomis S.R.L.

Comuna Berezeni

Vaslui

69

Rasa Merinos de Stavropol

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

2196

1

Cosor Ion

Sat Ivrinezu Mic, Comuna Peştera

Constanţa

156

2

Droancă Constantin

Sat Peştera, comuna Peştera

Constanţa

1120

3

Lupu Petre

Str. Cpt. D. Eugeniu nr. 11, Bl. V3, sc. A, et. 3, ap. 16, Constanţa

Constanţa

660

4

Vîlcu Aurel

Str. Cişmelei nr. 38, sat Izvorul Mare, comuna Peştera

Constanţa

154

5

Voicu Ion

Comuna Castelu

Constanţa

106

Rasa Merinos Australian

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

89

1

Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas

B-dul I.C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

89

Rasa Merinos de Cluj

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

202

1

USAMV Cluj-Napoca Staţiunea Didactică şi Experimentală Mănăştur

Calea Floreşti nr. 56, Mănăştur

Cluj

202

Rasa Merinos Transilvănean

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

2163

1

S.C. Agroindustriala Sinagro Sînnicolau Mare Ş.A.

Str. Piaţa 30 Decembrie nr. 9, Sânnicolau Mare

Timiş

2163

Rasa Polwarth

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

24

1

Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas

B-dul. I.C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

24

Rasa Suffolk Cullard Belgian

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

18

1

Asociaţia Crescătorilor de Ovine - Dobrogea

B-dul. I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

10

2

Institutul de Cercetare Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Palas

B-dul. I.C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

8

Rasa Tigaie cu cap negru de Teleorman

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Ovine şi Caprine - Teleorman

3654

1

S.C. Favis S.R.L.

Str. 1 Decembrie nr. 83, Darabani

Botoşani

33

2

Oltenacu Niculae

Str. Castanului nr. 17, sectorul 1, Bucureşti

Bucureşti

87

3

Poienaru Ştefan

Str. G-ral av. Andrei Popovici nr. 6A, bl. 6, sc. B, et. 2, ap. 24, sectorul 1, Bucureşti

Bucureşti

411

4

Ciulinaru Ion

Str. Garajului nr. 23, Călăraşi

Călăraşi

89

5

Dulce Nicolae

Str. Sulfinei nr. 69, Călăraşi

Călăraşi

69

6

S.C. Fr. Internaţional Group S.R.L.

Şoseaua Călăraşi km. 4, Olteniţa

Călăraşi

128

7

Buzoianu Constantin

Str. Mărului nr. 31, Slobozia

Ialomiţa

89

8

Iacob Nicolae

Sat Frăţileşti (comuna Săveni)

Ialomiţa

29

9

Iosif Leonide

B-dul Matei Basarab bl. 160, sc. B, ap. 32, Slobozia

Ialomiţa

72

10

Ureche Adrian

Str. 1 Mai nr. 28, Feteşti

Ialomiţa

326

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

11

S. C. Agriferm S.R.L. - Răducăneni

Str. Aleea Mihail Sadoveanu nr. 14A, sc. A, et. 2, ap. 6, Iaşi

Iaşi

211

12

Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Biologie si Nutriţie Animală - IBNA Baloteşti

Calea Bucureşti nr. 1, Baloteşti

Ilfov

88

13

Baboi Cătălin-Petrişor

Sat Călineşti (comuna Călineşti)

Teleorman

47

14

Dincă Ionel

Sat Călineşti (comuna Călineşti)

Teleorman

31

15

Dincă Oprea

Sat Călineşti (comuna Călineşti)

Teleorman

66

16

Dobre Petre

Comuna Călineşti

Teleorman

28

17

Haită Gigi

Sat Călineşti (comuna Călineşti)

Teleorman

47

18

Tudorache Valentin

Sat Călineşti (comuna Călineşti)

Teleorman

34

19

Seba Tudor

Str. Negru Vodă nr. 39, bl. J 135, sc. E, ap. 65, Alexandria

Teleorman

30

20

Barbălată Florin

Sat Furculeşti, comuna Furculeşti

Teleorman

81

21

Ciurea Anghel

Comuna Mavrodin

Teleorman

50

22

Dumitrache Nicolae

Sat Mavrodin (comuna Mavrodin)

Teleorman

89

23

Lăudan Ioan

Comuna Mavrodin

Teleorman

64

24

Năsoi Genica

Comuna Mavrodin

Teleorman

62

25

Neagoi Marin

Comuna Mavrodin

Teleorman

47

26

Negrilă Petre

Comuna Mavrodin

Teleorman

35

27

Rusu Radu

Comuna Mavrodin

Teleorman

62

28

Văetuş Anghel

Comuna Mavrodin

Teleorman

113

29

Vişan Ion

Comuna Mavrodin

Teleorman

31

30

Tudorana Nicolae

Comuna Mavrodin

Teleorman

43

31

Kivu Victor

Comuna Măldăeni

Teleorman

90

32

Diţă Gheorghe

Comuna Măldăeni

Teleorman

49

33

Grigore Aurel

Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)

Teleorman

67

34

Grigore Stan

Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)

Teleorman

66

35

Ilie Gheorghe

Comuna Măldăeni

Teleorman

53

36

Mustăţea Gheorghe

Comuna Măldăeni

Teleorman

75

37

Nedeloaia Ilie

Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)

Teleorman

90

38

Nedeloaiea Nicolae

Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)

Teleorman

50

39

Petra Ion

B-dul 23 August nr. 109, Roşiori de Vede

Teleorman

90

40

Stocheci Marin

Comuna Măldăeni

Teleorman

116

41

Vâlcea Marin

Sat Măldăeni (comuna Măldăeni)

Teleorman

41

42

Stoian Manole

Comuna Orbească

Teleorman

35

43

Coman Iulian

Sat Zâmbreasca, comuna Zâmbreasca

Teleorman

50

44

S.C. Grufal Agro S.R.L.

Comuna Viişoara

Teleorman

190

Rasa Tigaie varietate Ruginie

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de Specii aflate în Conservare

1151

1

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Secuieni Bacău

Sat Hoit nr. 54, comuna Letea Veche

Bacău

116

2

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricolă Turda

Str. Agriculturii nr. 27, Turda

Cluj

608

3

S.C. Rouă Grup S.R.L

Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti

Ialomiţa

130

4

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Reghin

Str. Dedradului nr. 11, Reghin

Mureş

297

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Awassi

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Judeţeană a Crescătorilor de Ovine şi Caprine' „Mioriţa - Moldavis"

344

1

Bufnilă Gheorghe

SatAntoheşti, comuna Izvoru Berheciului

Bacău

32

2

Chitic Vasile

Sat Oţeleşti, comuna Izvoru Berheciului

Bacău

27

3

Dodiţă Ion

Sat Izvoru Berheciului, comuna Izvoru Berheciului

Bacău

65

4

Hodoroabă Vasile Dumitru

Comuna Izvoru Berheciului

Bacău

60

5

Mihu Marian

Comuna Sascut

Bacău

20

6

Ojar Neculai

Sat Pădureni, comuna Izvoru Berheciului

Bacău

30

7

Platon Neculai

Str. Banca Naţională nr. 45, sc. A, ap. 6, Bacău

Bacău

15

8

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine şi Caprine Secuieni Bacău

Sat Hoit nr. 54, comuna Letea Veche

Bacău

95

SPECIA CAPRINE

3614

Rasa Alba de Banat

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Naţională a Crescătorilor de Capre - CAPRIROM Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Naţională a Crescătorilor de Capre - CAPRIROM

603

1

Ichim Teodor

Sat Jabeniţa nr. 312/A, comuna Solovăstru

Mureş

60

2

Cocea Constantin

Str. Mihail Eminescu, bl. D4, sc. B, et. 4, ap. 54, Piatra-Neamţ

Neamţ

361

3

S.C. RemodetTMB S.R.L.

Str. Timişorii nr. 139-141, Lugoj

Timiş

182

Rasa Carpatina

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Naţională a Crescătorilor de Capre - CAPRIROM

3011

1

Gherasim Ghita

Sat Gutinaş (comuna Ştefan cel Mare)

Bacău

94

2

Doileţ Neculai

B-dul Belvedere nr. 1, ap. 85, sc. G, Oneşti

Bacău

50

3

Struguţ Neculai

Calea Mărăşeşti nr. 10, sc. A, ap. 75, Oneşti

Bacău

31

4

Turcu Marcela

Calea Brăilei nr. 51, bl. G4, sc. 3, et. 1, ap. 34, lanca

Brăila

230

5

Caliniuc Cristian

Aleea Eliberării nr. 1, sc. B, et. 4, ap. 20, Botoşani

Botoşani

169

6

Aldea Ion Cristian

Str. Sf. Constantin nr. 24, ap. 4, sect. 1, Bucureşti

Bucureşti

380

7

Olescu Gheorghe

Sat Zorile, comuna Adamclisi

Constanţa

196

8

Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Ovine si Caprine Palas

B-dul. I.C. Brătianu nr. 248, Constanţa

Constanţa

350

9

Gore Iancu

Str. Aron Pumnul nr. 17, Constanţa

Constanţa

315

10

Cincă Dragoş

Şoseaua Principală nr. 125, sat Schitu (com. Costineşti)

Constanţa

166

11

Crişan Vasile

Sat Copăceni nr. 53, comuna Sănduleşti

Cluj

238

12

Boitan Constantin

Aleea Tineretului, bl. F6, sc. A, et. 3, ap. 13, Slobozia

Ialomiţa

83

13

S.C.D.C.O.C. Reghin

Str. Dedradului nr. 11, Reghin

Mureş

103

14

Pop Ioan

Sat Culpiu nr. 165 (comuna Ceuaşu de Câmpie)

Mureş

83

15

Goz Ioan

Sat Delenii nr. 389 (comuna Băgaciu)

Mureş

98

16

Pîrjol Costel

Sat Fărcaşa (comuna Fărcaşa)

Neamţ

103

17

Teju Nicolae

SatAluniş nr. 979, comuna Aluniş

Prahova

157

18

Bencu Gheorghe

Sat Ceamurlia de Sus (comuna Baia)

Tulcea

62

19

Neculiţă Iftene

Sat Berezeni, comuna Berezeni

Vaslui

103

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

SPECIA PORCINE

325

Rasa Mangaliţa

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Română a Producătorilor de Porci Rasa Mangaliţa

260

1

S.C. Rouă Grup S.R.L.

Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti

Ialomiţa

10

2

S.C. Suinprod Ş.A. Roman

Str. Ştefan cel Mare, km 336, Roman

Neamţ

250

Rasa Bazna

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Asociaţia Crescătorilor de specii aflate în conservare

65

1

S.C. Rouă Grup S.R.L.

Sat Condeeşti, comuna Bărcăneşti

Ialomiţa

28

2

Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare Agricolă Turda

Str. Agriculturii nr. 27, Turda

Cluj

37

SPECIA VIERMI DE MĂTASE

3250

Rasa Bombyx mori - familii

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Societatea Comercială de Sericicultură SERICAROM Ş.A. Bucureşti

1

Societatea Comercială de Sericicultură SERICAROM Ş.A. Bucureşti

Şoseaua Bucureşti-Ploieşti nr. 69, sector 1, Bucureşti

Bucureşti

3250

SPECIA ALBINE

1000

Rasa Apis mellifera carpatica - familii

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Apicultură

1

Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Apicultură

B-dul Ficusului nr. 42, sector 1, Bucureşti

Bucureşti

1000

Animale de Blană

650

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

SPECIA NURCĂ

200

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

1

Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA- Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş

Mureş

200

SPECIA VULPE POLARĂ

90

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

1

Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA- Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş

Mureş

90

SPECIA VULPE ARGINTIE

110

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

1

Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA- Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş

Mureş

110

SPECIA DIHOR

250

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

1

Regia Naţională a Pădurilor ROMSILVA- Staţiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Creşterea Animalelor de Blană Târgu Mureş

Str. între Movile nr. 1, Târgu Mureş

Mureş

250

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

SPECIA GĂINI

33993

Rase uşoare - linii pure

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: S.C. Avicola Bucureşti Ş.A.

1

S.C. Avicola Bucureşti Ş.A.

Str. Jandarmeriei nr. 2, sector 1, Bucureşti

Bucureşti

27200

Rasa Rhode-lsland - linia 5K (roşu)

2430

Rasa Rhode-lsland - linia 5M (alb)

2450

- linia 5F (alb)

3180

- linia 3H (roşu)

1050

- linia 3E(roşu)

560

- linia 3M (roşu)

650

- linia S4 (alb)

1600

- linia S5 (alb)

1010

Marans Barat         - linia 54B

3700

Marans Barat         - linia S3

780

Marans Herminat   - linia 54S

710

Sussex                 - linia 32T

650

Leghorn                - linia 2G

3100

- linia 4Z

2330

- linia 4X

1570

- linia 4C

1430

RASE GENOTECĂ TOTAL

6793

Rasa Brahma

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Buhnici Neculai

Str. Morii nr. 82, Vulcan

Braşov

15

2

Puşcă Minei

Str. Dacia nr. 66, Braşov

Braşov

15

3

Anghelina Nelu

Str. Suhaia nr. 25, sector 5, Bucureşti

Bucureşti

15

4

Ilinca Cristian

Str. Ţesătoarelor nr. 66, sector 2, Bucureşti

Bucureşti

15

5

Nistoran Emil Virgil

Str. Zona Gării, bl. E 8, sc. A, et. 2, ap. 11, Oraviţa

Caraş-Severin

15

6

Domniţiu Victor Alexandru

SatAghireşu nr. 227, comuna Aghireşu

Cluj

15

7

Marcu NicuşorAuraş

Str. Amilcar Săndulescu nr. 6, bl. A27, sc. 1, et. 1, ap. 5, Craiova

Dolj

15

8

Mitran Paul Victor

Str. Vântului bl. P5, sc. 1, et. 1, ap. 3, Craiova

Dolj

15

9

Vasilescu Cătălin Adrian

Str. Spania nr. 10, bl. 022, sc. 1, et. 2, ap. 10, Craiova

Dolj

15

10

Horvath Attila

B-dul Timişoarei nr. 49, ap. 17, et. 4, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

11

Manoliu Mihai

Str. Neculce nr. 31, Iaşi

Iaşi

15

12

Ionescu Tudor

Str. Unirii nr. 176, Măgurele

Ilfov

15

13

Daraban Ioan

Sat Hideaga, comuna Satulung nr. 48

Maramureş

15

14

Dragnea Nicolae

Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti

Prahova

15

15

Spiridon Nicolae

Str. Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi

Prahova

15

16

Călin Alexandru

Str. 23 August nr. 17, Breaza

Prahova

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

17

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

18

Beanu Augustin-Alexandru

Str. George Coşbuc nr. 4, Sibiu

Sibiu

15

19

Vintilă Sebastian

Str. Văii nr. 19, Slimnic

Sibiu

15

20

Boitoş Dan Victor

Comuna Coşteiu nr. 309

Timiş

15

Rasa Orpington

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Bilă Dumitru

Str. Cloşca nr. 9 B, Săcele

Braşov

15

2

Chioveanu Gheorghe

Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov

Braşov

15

3

Ionele Dom Petre

Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov

Braşov

15

4

Oltean Emil

Str. Republicii nr. 116, comuna Cristian

Braşov

15

5

Puşcă Minei

Str. Dacia nr. 66, Braşov

Braşov

15

6

Matei Mihai

Str. Navigaţiei nr. 52, sector 1, Bucureşti

Bucureşti

15

7

Bănăşila Ion Ciprian

Str. Bucegi, bl. 2, sc. 1, ap.1 0, Bocşa

Caraş-Severin

15

8

Traleş Liviu Viorel

Str. Alexandru Sahia nr. 20, Bocşa

Caraş-Severin

15

9

Cipcigan Ioan

Str. Codrului nr. 46 F, Cluj-Napoca

Cluj

15

10

Pop Daniel

Str. Corneliu Coposu nr. 143, Cluj-Napoca

Cluj

15

11

Cătălina Ovidiu Florin

Str. Eustaţiu Stoenescu nr. 4, bl. P2, sc. 1, et. 3, ap. 15, Craiova

Dolj

15

12

Şipoteanu Răzvan

Str. Dâmboviţa, bl. B 20, sc. 1, et. 3, ap. 13, Craiova

Dolj

15

13

Aczel Ludovic

Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

14

Goncescu Florin

Aleea Decebal nr. 11, bl. B4, sc. A, et. 4, ap. 20, Iaşi

Iaşi

15

15

Tiron Stelian

Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi

Iaşi

15

16

Dragnea Nicolae

Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti

Prahova

15

17

Niţă Constantin

Str. Aleea Parcului nr. 13, bl. 2, et. 2, sc. A, ap. 11, Breaza

Prahova

15

18

Tarcsa Attila

B-dul Sănătăţii, bl. K29, ap. 15, Satu Mare

Satu Mare

15

19

Troancă Felicia

B-dul Vasile Milea, bl. 13, ap. 13, Sibiu

Sibiu

15

20

Uşurelu Romeu-Radu

Str. Gheorghe Doja nr. 195, Suceava

Suceava

15

Rasa Plymouth Rock

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Cofaru Adrian Cristin

Str. Iuliu Maniu nr. 58, ap. 2, Braşov

Braşov

15

2

Ionele Dom Petre

Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov

Braşov

15

3

Dinu Adrian

Sat Sătuc, comuna Berea

Buzău

15

4

Horalek Iosif

Str. Funicularului nr. 13, Bocşa

Caraş-Severin

15

5

Nistoran Gheorghe Dorin

Str. Damaschin Bojincă nr. 7, Oraviţa

Caraş-Severin

15

6

Galiş Mircea

Str. Fabricii nr. 162, comuna Aghireşu

Cluj

15

7

Duca Adrian-Lucian

Str. Căpitan Grigore Ignat nr. 16, Cluj-Napoca

Cluj

15

8

Prunoiu Dumitru

Str. Bihorului nr. 77, Craiova

Dolj

15

9

Mehedinţeanu Nicusor

Str. Bariera Vâlcii nr. 24, Craiova

Dolj

15

10

Aczel Ludovic

Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

11

Veres Szaszka Ianos

Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc

Harghita

24

12

Tudor Aristide Aurelian

Str. Fermei nr. 19, comuna Pantelimon

Ilfov

15

13

Gherghel Victor Adrian

B-dul Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare

Maramureş

15

14

Merca Mircea Dănuţ

Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare

Maramureş

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

15

Suciu Marius Olimpiu

Str. Aron Pumnu nr. 13, Sighişoara

Mureş

15

16

Brotoiu Constantin

Str. Aleea Parcului, bl.8, sc. A, et. 3, ap. 13, Breaza

Prahova

15

17

Motoroiu Sorin

Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza

Prahova

21

18

Tarcsa Attila

B-dul Sănătăţii, bl. K 29, ap. 15, Satu Mare

Satu Mare

15

19

Floca Ioan

Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu

Sibiu

15

Rasa Cochinchina Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

285

1

Chima Valentin

Str. Lungă nr. 144, Cristian

Braşov

15

2

Oltean Emil

Str. Republicii nr. 116, comuna Cristian

Braşov

15

3

Bănăşilă Ion Ciprian

Str. Bucegi, bl. 2, sc. 1, ap. 10, Bocşa

Caraş-Severin

15

4

Traleş Liviu Viorel

Str. Alexandru Sahia nr. 20, Bocşa

Caraş-Severin

15

5

Domniţiu Victor Alexandru

SatAghireşu nr. 227, comuna Aghireşu

Cluj

15

6

Gătejescu Alexandru Florin

Str. Constantin Rădulescu Motru nr. 10, Craiova

Dolj

15

7

Măceşanu Victor

B-dul Dacia nr. 199, bl. 53 IVA1, sc. 2, et. 2, ap. 10, Craiova

Dolj

15

8

Mihail Mugurel Eugen

Str. General Dragalina nr. 54, Craiova

Dolj

15

9

Simion Inea

Str.Alunului nr. 3, Craiova

Dolj

15

10

Buzatu Gheorghe Oprea

Comuna Apele Vii

Dolj

15

11

Veres Szaszka Janos

Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

12

Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe

Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi

Iaşi

15

13

Dumitrescu Ciprian Angel

Str. Târnavei nr. 11, ap. 12, Sighişoara

Mureş

15

14

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

15

Călin Alexandru

Str. 23 August nr. 17, Breaza

Prahova

15

16

Ibănescu Florin

Str. Panduri nr. 60, Buşteni

Prahova

30

17

Niţă Constantin

Str. Aleea Parcului nr. 13, bl. 2, et. 2, sc. A, ap. 11, Breaza

Prahova

15

18

Căprar Petru

Str. Popa Şapcă nr. 16, Sânnicolau Mare

Timiş

15

Rasa Moţată Olandeză

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

270

1

Chioveanu Gheorghe

Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov

Braşov

15

2

Galea Ioan Daniel

Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa

Caraş-Severin

15

3

Nistoran Gheorghe Dorin

Str. Damaschin Bojincă nr. 7, Oraviţa

Caraş-Severin

23

4

Păun Constantin

Str. Rodna nr. 56, Craiova

Dolj

15

5

Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe

Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi

Iaşi

15

6

Ganicenco Constantin

Str. Cicoarei nr. 39, Iaşi

Iaşi

15

7

CondriucAlin Cristian

Str. Nicolae Iorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi

Iaşi

15

8

Iftemie Manuel Silviu Ghiga

Str. Cloşca nr. 10, bl. C3, et. 6, ap. 21, Iaşi

Iaşi

15

9

Lucaci Mihai

Str. Şoseaua Bârnova nr. 102 A, Iaşi

Iaşi

15

10

Cîmpeanu Constantin

Str. Baicului nr. 34, Băicoi

Prahova

15

11

Oţelea Cornel

Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi

Prahova

37

12

Spiridon Nicolae

Str. Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi

Prahova

15

13

Voicu Cristian

Str. Horia, Cloşca şi Crişan nr. 6, Sinaia

Prahova

15

14

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

15

Rău Ilie

Str. Arad nr. 30, Sibiu

Sibiu

15

16

Ungureanu Gheorghe

Str. I. Hălăuceanu nr. 1A, sc. C, ap. 26, Câmpulung Moldovenesc

Suceava

15

Rasa Italiană

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Buhnici Neculai

Str. Morii nr. 82, Vulcan

Braşov

15

2

Chioveanu Gheorghe

Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov

Braşov

15

3

Cofaru Adrian Cristin

Str. Iuliu Maniu nr. 58, ap. 2, Braşov

Braşov

15

4

Şipoş Lehel Marton

Str. Alexandru Petofi nr. 256, comuna Zizin

Braşov

15

5

Vrapciu Mihail

Str. Dorobanţilor nr. 3, ap. 12, Braşov

Braşov

15

6

Felecan Ioan

Sat Vâlcele nr. 205, comuna Feleacu

Cluj

15

7

Bene Zsolt

Str. Muller Laszlo nr. 3, sc. A, et. 4, ap. 20, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

8

Budai Ştefan

Aleea Ciocârliei nr. 6, sc. A, ap. 4, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

9

Ionescu Victor

Str. Ion Creangă nr. 85A, bl. C3, ap. 63, et. 10, Iaşi

Iaşi

15

10

Condriuc Romeo

B-dul Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi

Iaşi

15

11

Cîrlogea Haralambie

Şoseaua Afumaţi nr. 6C, Voluntari

Ilfov

15

12

Gherghel Victor Adrian

B-dul Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare

Maramureş

15

13

Baciu Corneliu

Str. Mărie Chendi nr. 140, Sighişoara

Mureş

15

14

Ţânţ Mircea

Str. Română nr. 117, Sighişoara

Mureş

15

15

Hornea Gheorghe

Str. Republicii nr. 248, Breaza

Prahova

15

16

Enache Ion

Str. Erou Plutonier Rădulescu nr. 36, Breaza

Prahova

15

17

Spiridon Nicolae

Str.Walter Mărăcineanu nr. 10, Băicoi

Prahova

15

18

Gorbe Alexandru

Str. Amaţului nr. 45/a, Satu Mare

Satu Mare

15

19

Bichiş Gheorghe Vasile

Str. Traian nr. 10, Cărei

Satu Mare

15

20

Ţînţ Liviu

Str. 9 Mai nr. 17, Sibiu

Sibiu

15

Rasa Rhode-lsland

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Chima Valentin

Str. Lungă nr. 144, Cristian

Braşov

15

2

Ilinca Cristian

Str. Ţesătoarelor nr. 66, sector 2, Bucureşti

Bucureşti

15

3

Herzovi Silviu

Str. Gurghiului nr. 1, sc. C, ap. 3, Reşiţa

Caraş-Severin

18

4

Păun Ion

Str. Carpaţi nr. 7, Reşiţa

Caraş-Severin

15

5

Hangan Virgil

Str. Rarău nr. 12, Cluj-Napoca

Cluj

24

6

Soreanu Alexandru

Str. Elena Farago, bl. 173E, sc. A, ap. 6, Craiova

Dolj

15

7

Mihăescu Mircea-Aurel

Str. Luminii nr. 5, Craiova

Dolj

15

8

Dumitrescu Ion

Str. Aleea Târgului nr. 31, Craiova

Dolj

15

9

Cojocaru Ion

Str. Mihail Moxa, bl. H4, sc. 1, et. 2, ap. 11, Craiova

Dolj

15

10

Szoke Geza Csaba

Str. Bolyai Janos nr. 14, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

11

Volosciuc Mihail

B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt nr. 3, bl. A1-1, sc. A, et. 1, ap. 1, Iaşi

Iaşi

18

12

Merca Mircea Dănuţ

Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare

Maramureş

15

13

Bertalan Marinei

Str. Aurel Vlaicu nr. 35, Baia Mare

Maramureş

15

14

Gherghel Victor Adrian

B-dul Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare

Maramureş

15

15

Cioroboiu Dan

Str. Războieni nr. 13, Breaza

Prahova

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

16

Motoroiu Sorin

Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza

Prahova

15

17

Pescaru Augustin Gheorghe

Aleea Zorilor nr. 10, Breaza

Prahova

15

18

Karpinszki Attila

Str. Arad nr. 16, Satu Mare

Satu Mare

15

19

Tripunescu Marius

Str. Vlad Ţepeş nr. 1, Jimbolia

Timiş

15

Rasa Sussex

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Bularcă Ciprian

Str. Albinelor nr. 22, Braşov

Braşov

15

2

Ciurea Ovidiu

Str. De Mijloc nr. 153, Braşov

Braşov

18

3

Gheorghiţă Caragiu Dragoş

Str. Polonă nr. 56, sector 1, Bucureşti

Bucureşti

15

4

Stelian Jan

Aleea Cislău nr. 7, bl. 3E, sc. 1, et. 6, ap. 35, sect. 2, Bucureşti

Bucureşti

24

5

Ephardt Attila

Str. Vlad Ţepeş nr. 26, Reşiţa

Caraş-Severin

18

6

Bojan Gavril

Str. Măcinului nr. 38, Cluj-Napoca

Cluj

15

7

Prunoiu Dumitru

Str. Bihorului nr. 77, Craiova

Dolj

15

8

Bărăitaru Ilie

Str. Padeşului nr. 3, Craiova

Dolj

15

9

Dumitrescu Ion

Str. Aleea Târgului nr. 31, Craiova

Dolj

15

10

Imets Andras

Str. Băilor nr. 11, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

11

Kristaly Zoltan

Sat Sândominic nr. 68, comuna Sândominic

Harghita

15

12

Boroş Gabriela

Str. Zorilor nr. 10, Baia Mare

Maramureş

15

13

Merca Mircea Danuţ

Str. Ion Luca Caragiale nr. 7, sc. B, et. 2, ap. 31, Baia Mare

Maramureş

15

14

Manta Lucian

Str. 1 Mai nr. 89, Breaza

Prahova

15

15

Motoroiu Sorin

Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza

Prahova

15

16

Pop Ioan

Str. Platoul Izvor nr. 10, Sinaia

Prahova

15

17

Floca Ioan

Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu

Sibiu

15

18

Lazăr Nicolae

Str. Paris nr. 32, Sibiu

Sibiu

15

19

Apostol Dănuţ-Silviu

Str. Dr.Carol Diell nr. 13, Jimbolia

Timiş

15

Rasa Wyandotte

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Nistoran Emil Virgil

Str. Zona Gării, bl. E8, sc. A, et. 2, ap. 11, Oraviţa

Caraş-Severin

15

2

Ştiopu Nicolae

Sat Berzovia nr. 339, comuna Berzovia

Caraş-Severin

15

3

Geantă Dorel

Sat Săcălaia nr. 138, comuna Fizesu Gherlii

Cluj

15

4

Neag Adrian

Str. Fabricii nr. 205, sat Aghireşu, comuna Aghireşu

Cluj

15

5

Mihail Mugurel Eugen

Str. General Dragalina nr. 54, Craiova

Dolj

15

6

Cristea Alexandru

Str. Râului nr. 197A, Craiova

Dolj

15

7

Hoarcă Romica

Str. Walter Mărăcineanu, bl. G9, sc. 1, et. 3, ap. 12, Craiova

Dolj

15

8

Cristea Nicuşor Ionel

Str. Râului nr. 197A, Craiova

Dolj

15

9

Surugiu Liviu

Aleea 2 Bechetului nr. 5, Craiova

Dolj

15

10

Păun Constantin

Str. Rodna nr. 56, Craiova

Dolj

15

11

Şerban Ioan

Sat Roşiori, comuna Dulceşti

Neamţ

15

12

Calciu Adrian

Str. Calea Moroieni nr. 29, bl. 18, sc. B, et. 1, ap. 5, Sinaia

Prahova

15

13

Manta Lucian

Str. 1 Mai nr. 89, Breaza

Prahova

15

14

Mihai Daniel

Str. Gurga nr. 9, Breaza

Prahova

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

15

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

16

Homescu Vasile

Str.Aleea Brateiu nr. 4, Sinaia

Prahova

15

17

Dragomir Lazăr Adrian

Str. Măgheranului nr. 101, Sibiu

Sibiu

15

18

Hudiţan Nicolae

Str. Merilor nr. 6, Cisnădie

Sibiu

15

19

Rău Ilie

Str. Arad nr. 30, Sibiu

Sibiu

15

20

Zaharie Constantin

Str. Reşiţa nr. 39, Sibiu

Sibiu

15

Rasa New-Hampshire

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare:Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

285

1

Nagy Vasile

Str. Rândul 2 nr. 8A, Reşiţa

Caraş-Severin

15

2

Herzovi Silviu

Str. Gurghiului nr. 1, sc. C, ap. 3, Reşiţa

Caraş-Severin

15

3

Pîsla Daniel Adrian

Str. Căminelor nr. 11, sc. 2, et. 2, ap. 17, Reşiţa

Caraş-Severin

15

4

Cocu Adrian

Comuna Chinteni nr.185

Cluj

15

5

Popa Grigore

Str. Salinelor nr. 36, Turda

Cluj

15

6

Ferencz Ioan

Str. Piaţa Kalvin nr. 9, Sfântu Gheorghe

Covasna

15

7

Szabo Tamaş

Str. Laszlo Ferenc, bl. 4, sc. A, ap. 16, Sfântu Gheorghe

Covasna

15

8

Ene Mihai-Dan

Str. Traian Lalescu, bl. a1, sc. 3, et. 1, ap. 4, Craiova

Dolj

15

9

Gofiţa Marian

Str. Tineretului nr. 1, bl. 168 D, sc. 1, et. 3, ap. 5, Craiova

Dolj

15

10

Aczel Ludovic

Str. Pictor Nagy Imre nr. 125, Miercurea-Ciuc

Harghita

45

11

Bene Zsolt

Str. Muller Laszlo nr. 3, sc. A, et. 4, ap. 20, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

12

Budai Ştefan

Aleea Ciocârliei nr.6, sc. A, ap. 4, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

13

loniţă Cristian

Intr. Garoafelor nr. 6, Otopeni

Ilfov

15

14

Keul Maria

Str. 1 Decembrie 1918 nr. 36, Sighişoara

Mureş

15

15

Şerban Ioan

Sat Roşiori, comuna Dulceşti

Neamţ

15

16

Lazăr Nicolae

Str. Paris nr. 32, Sibiu

Sibiu

15

17

Romanciuc Dumitru

Str. Spre Sud nr. 70, Jimbolia

Timiş

15

Rasa Paduana

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

148

1

Papp Alexandru

Str. Codrul Cosminului nr. 103, Braşov

Braşov

15

2

Dezsi Ferenc

Str. Borviz nr. 18, Sfântu Gheorghe

Covasna

15

3

Şipoteanu Răzvan

Str. Dâmboviţa, bl. B 20, sc. 1, et. 3, ap. 13, Craiova

Dolj

15

4

CondriucAlin Cristian

Str. Nicolae Iorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi

Iaşi

15

5

Tiron Stelian

Str.Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi

Iaşi

17

6

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

7

Cîmpeanu Constantin

Str. Baicului nr. 34, Băicoi

Prahova

15

8

Oţelea Cornel

Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi

Prahova

26

9

Căprariu Ioan

Str. Bocşei nr. 40, Lugoj

Timiş

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Wyandotte Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte si Animale Mici în Rasă Pură din România

300

1

Dode Vasile

Str. Albinelor nr. 25, Braşov

Braşov

15

2

Ionele Dom Petre

Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov

Braşov

15

3

Deteşan Alin Sever

Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş

Caraş-Severin

30

4

Galea Ioan Daniel

Str. Mihail Eminescu nr. 71, Bocşa

Caraş-Severin

15

5

Oance Gheorghe Dom

Str. Poet Grigore Alexandrescu nr. 7, Bocşa

Caraş-Severin

15

6

Ciocea Adrian Florentin

Str. Dr.Victor Gomoiu nr. 25, bl. K8, sc. 1, et. 3, ap. 10, Craiova

Dolj

15

7

Mehedinţeanu Nicuşor

Str. Bariera Vîlcii nr. 24, Craiova

Dolj

15

8

Veres Szaszka Janos

Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

9

Horvath Attila

B-dul Timişoarei nr. 49, et. 4, ap. 17, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

10

Condriuc Romeo

Bld. Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi

Iaşi

30

11

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

12

Achim Traian

Str. 23 August nr. 155, Breaza

Prahova

15

13

Enache Ion

Str. Erou Plutonier Rădulescu nr. 36, Breaza

Prahova

15

14

Manta Lucian

Str. 1 Mai nr. 89, Breaza

Prahova

15

15

Mihai Daniel

Str. Gurga nr. 9, Breaza

Prahova

15

16

Motoroiu Sorin

Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza

Prahova

15

17

lonichi Ioan

Str. Mitropolit Andrei Şaguna nr. 548, comuna Şura Mare

Sibiu

15

18

Mihali Ioan

Str. Dimitrie Cantemir nr. 1, Lugoj

Timiş

15

Rasa Chabo

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

157

1

Ciocea Adrian Florentin

Str. Dr. Victor Gomoiu nr. 25, bl. K8, sc. 1, et. 3, ap. 10, Craiova

Dolj

15

2

Coandă Ion

Sat Bucovăţ, comuna Bucovăţ

Dolj

15

3

Hoarcă Romica

Str. Walter Mărăcineanu bl. G9, sc. 1, et. 3, ap. 12, Craiova

Dolj

15

4

Lucaci Mihai

Str. Şoseaua Bârnova nr. 102 A, Iaşi

Iaşi

17

5

Ionescu Victor

Str. Ion Creangă nr. 85A, bl. C3, ap. 63, Iaşi

Iaşi

16

6

Iftemie Manuel Silviu Ghiga

Str. Cloşca nr. 10, Bl. C 3, et. 6, ap. 21, Iaşi

Iaşi

19

7

Tiron Stelian

Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi

Iaşi

15

8

Bichiş Gheorghe Vasile

Str. Traian nr. 10, Cărei

Satu Mare

15

9

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

30

Rasa Mătase Japoneză

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

258

1

Nistoran Emil Daniel

Sat Broşteni nr. 218

Caraş-Severin

15

2

Dezsi Ferenc

Str. Borviz nr. 18, Sfântu Gheorghe

Covasna

15

3

Cătălina Ovidiu Florin

Str. Eustaţiu Stoenescu nr. 4, bl P2, sc. 1, et. 3, ap. 15, Craiova

Dolj

15

4

Cristea Nicuşor Ionel

Str. Râului nr. 197A, Craiova

Dolj

15

5

Gătejescu Alexandru Florian

Str. Constantin Rădulescu Motru nr. 10, Craiova

Dolj

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

6

Gofiţa Marian

Str. Tineretului nr. 1, bl. 168 D, sc. 1,et. 3, ap. 5, Craiova

Dolj

15

7

Pleşoianu Valeriu

Str. Brestei nr. 107, Craiova

Dolj

15

8

Athes Haralambie

Str. Sfântul Lazăr nr. 1, Bl. G.Vodă, sc. 1B, et. 7, ap. 38, Iaşi

Iaşi

15

9

Lucaci Mihai

Str. Şoseaua Bârnova nr. 102 A, Iaşi

Iaşi

16

10

Volosciuc Mihail

B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt nr. 3, bl. A1-1, sc. A, et. 1, ap. 1,Iaşi

Iaşi

18

11

Iftemie Manuel Silviu Ghiga

Str. Cloşca nr. 10, Bl. C 3, et. 6, ap. 21, Iaşi

Iaşi

17

12

Komives Gyula-Barna

Str. Mihail Eminescu nr. 4, Baia Mare

Maramureş

21

13

Banu Florin Vernel

Str. Badea Cârţan nr. 29, bl. 5, et. 2, ap. 5, Sinaia

Prahova

15

14

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

15

Ungureanu Gheorghe

Str. I. Hălăuceanu nr. 1A, sc. C, ap. 26, Câmpulung Moldovenesc

Suceava

21

16

Guliciuc Dragoş

Satul Ipoteşti, comuna Ipoteşti

Suceava

15

Rasa Hamburg

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

90

1

Deaconescu Marcel

Str. Mihail Eminescu nr. 75, Bocşa

Caraş-Severin

15

2

Boldizsar Ioan

Sat Bonţida nr. 413, comuna Bonţida

Cluj

15

3

Kocsur Otto

Str. Gruia nr. 27, Cluj-Napoca

Cluj

15

4

Gherghel Victor Adrian

B-dul Republicii nr. 78, ap. 17, Baia Mare

Maramureş

15

5

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

6

Voicu Cristian

Str. Horia, Cloşca şi Crişan nr. 6, Sinaia

Prahova

15

Rasa Combatant Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

75

1

Ionele Dom Petre

Str. Dealul Cetăţii nr. 22, ap. 2, Braşov

Braşov

15

2

Veres Szaszka Janos

Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc

Harghita

20

3

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

25

4

Floroni Erwin

Str. Surorile Martir Caceu nr. 29, et. 4, ap. 71, Timişoara

Timiş

15

Rasa Faverolles Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

54

1

Condriuc Romeo

B-dul Tutora nr. 1, bl.V1, sc.A, et. 2, ap. 10, Iaşi

Iaşi

34

2

Tiron Stelian

Str. Mircea cel Bătrân nr. 7, bl. 01, sc. B, et. 3, ap. 2, Iaşi

Iaşi

20

Rasa Pitică Americană

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

45

1

Anton Mihai

Str. Teiuşului nr. 34, Caransebeş

Caraş-Severin

15

2

Buda Constantin

Str. Nalbelor nr. 24, Reşiţa

Caraş-Severin

15

3

Vaida Flaviu Dorel

Str. Ion Luca Caragiale nr. 2-4, ap. 16, Cluj-Napoca

Cluj

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Pitică Germană

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

81

1

Vaida Flaviu Dorel

Str. Ion Luca Caragiale nr. 2-4, ap. 16, Cluj-Napoca

Cluj

15

2

CondriucAlin Cristian

Str. Nicolae Iorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi

Iaşi

34

3

Ganicenco Constantin

Str. Cicoarei nr. 39,Iaşi

Iaşi

17

4

Mihăilescu Alexandru

Str. Mihail Kogălniceanu nr. 74, Sinaia

Prahova

15

Rasa Combatantă Indiană

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

45

1

Horalek Egon

Str. 1 Decembrie 1918 nr. 13, Bocşa

Caraş-Severin

15

2

CondriucAlin Cristian

Str. Nicolae Iorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7,Iaşi

Iaşi

15

3

Lucaci Mihai

Str. Şoseaua Bârnova nr. 102 A, Iaşi

Iaşi

15

Rasa Combatantă Malayeziană

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

90

1

Cîrlescu Olimpia

Str. Prof. I. Simionescu nr. 1, bl. SD9, et. 7, ap. 27, Iaşi

Iaşi

15

2

Condriuc Romeo

B-dul Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi

Iaşi

15

3

Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe

Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi

Iaşi

15

4

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

5

Dragnea Nicolae

Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti

Prahova

15

6

Motoroiu Sorin

Str. Crizantemelor nr. 1, Breaza

Prahova

15

Rasa New-Jersey

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

65

1

Cuza Ioan Cornel

Str. Vulturilor nr. 24, Reşiţa

Caraş-Severin

15

2

Kapitany Eduard

Str. Rândul II nr. 6C, Reşiţa

Caraş-Severin

50

Rasa Brahma Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

65

1

Ephardt Attila

Str. Vlad Ţepeş nr. 26, Reşiţa

Caraş-Severin

30

2

Păun Ion

Str. Carpaţi nr. 7, Reşiţa

Caraş-Severin

20

3

Răchitan Nicolae

Str. Gheorghe Bariţiu nr. 17A, Lugoj

Timiş

15

Rasa Minorca

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

109

1

Nistoran Emil Virgil

Str. Zona Gării bl. E8, sc. A, ap. 11, et. 2, Oraviţa

Caraş-Severin

15

2

Condriuc Romeo

B-dul Tutora nr. 1, bl. V1, sc. A, et. 2, ap. 10, Iaşi

Iaşi

16

3

Vădeanu Scevola Marcel Gheorghe

Str. Tătăraşi nr. 59, Iaşi

Iaşi

18

4

Rogoz Crucian Eugen

Str. Tâmplarilor nr. 2, Sighişoara

Mureş

15

5

Ţânţ Mircea

Str. Română nr. 117, Sighişoara

Mureş

15

6

Pop Viorel Silvestru

Pţa. Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

7

Dobrotă Aurelian

Str. 1 Mai nr. 28, Tălmaciu

Sibiu

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

Rasa Yokohama

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

111

1

Deteşan Alin Sever

Str. Ardealului nr. 16A, Caransebeş

Caraş-Severin

15

2

Oance Gheorghe Dom

Str. Poet Grigore Alexandrescu nr. 7, Bocşa

Caraş-Severin

15

3

Ganicenco Constantin

Str. Cicoarei nr. 39, Iaşi

Iaşi

15

4

Cîrlescu Olimpia

Str. Prof. I. Simionescu nr. 1, bl. SD9, et. 7, ap. 27, Iaşi

Iaşi

18

5

CondriucAlin Cristian

Str. Nicolae Iorga nr. 57, bl. E4, sc. B, et. 2, ap. 7, Iaşi

Iaşi

16

6

Goncescu Florin

Aleea Decebal nr. 11, bl. B4, sc. A, et. 4, ap. 20, Iaşi

Iaşi

17

7

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl.122, sc.C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

Rasa Sebright

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

120

1

Chioveanu Gheorghe

Str. Pajiştei nr. 10, ap. 1, Braşov

Braşov

15

2

Gaiţă Marius

Str. Tomis nr. 9, Craiova

Dolj

15

3

Roşu Ilie

Str. I. D. Sârbu nr. 2, bl. S9, sc. 1, et. 4, ap. 19, Craiova

Dolj

15

4

Hauşi Victor

Str. Transilvaniei nr. 3A, ap. 9, Baia Mare

Maramureş

15

5

Banu Florin Vernel

Str. Badea Cârţan nr. 29, bl. 5, et. 2, ap. 5, Sinaia

Prahova

15

6

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

7

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

8

Vereş Gheorghe

Str. Crişului, bl. UC10, ap. 3, Satu Mare

Satu Mare

15

Rasa Faverolles

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

96

1

Nistoran Emil Virgil

Str. Zona Gării nr. E8, sc. A, ap. 11, Oraviţa

Caraş-Severin

15

2

Holban Sebastian-Adrian

Str. Alba nr. 2, Iaşi

Iaşi

20

3

Boţea Fabian

Str. Brumărelelor nr. 6, bl. 122, sc. C, ap. 44, Ploieşti

Prahova

15

4

Manta Lucian

Str. 1 Mai nr. 89, Breaza

Prahova

31

5

Floca Ioan

Str. Spătar Preda Buzescu nr. 2, Sibiu

Sibiu

15

Rasa Welsumer Mare

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

45

1

Ferezan Ioan Mircea

Str. Horia Teculescu nr. 48, Sighişoara

Mureş

15

2

Perţe Dan

Str. Andrei Mureşanu nr. 16, Sighişoara

Mureş

15

3

Zaharie Constantin

Str. Reşiţa nr. 39, Sibiu

Sibiu

15

Rasa Mii de Flori

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

144

1

Sebestyen Attila

Str. Suceava nr. 15, Braşov

Braşov

24

2

Vrapciu Mihail

Str. Dorobanţilor nr. 3, Ap. 12, Braşov

Braşov

15

Nr. crt.

Numele sau denumirea deţinătorului

Adresa

Judeţul

Nr. cap.

3

Veres Szaszka Janos

Str. Iancu de Hunedoara nr. 88, Miercurea-Ciuc

Harghita

15

4

Dragnea Nicolae

Str. Armaşi nr. 15, Ploieşti

Prahova

15

5

Oţelea Cornel

Str. Brâncoveanu Vodă nr. 19, Urlaţi

Prahova

15

6

Posescu Marius

Str. 1 Mai nr. 63, Urlaţi

Prahova

15

7

Pop Viorel Silvestru

Pţa Nicolae Titulescu nr. 26, Satu Mare

Satu Mare

15

8

Haidu Ioan

Str. Gheţii nr. 6, Mediaş

Sibiu

15

9

Răchitan Nicolae

Str. Gheorghe Bariţiu nr. 17A, Lugoj

Timiş

15

Rasa Brakel

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

45

1

Ciurea Virgil

Str. De Mijloc nr. 153, Braşov

Braşov

15

2

Vrapciu Mihail

Str. Dorobanţilor nr. 3, ap. 12, Braşov

Braşov

15

3

Cîrlogea Haralambie

Şoseaua Afumaţi nr. 6C, Voluntari

Ilfov

15

Rasa Sussex Pitic

Responsabil de aplicarea programelor de conservare şi utilizare: Federaţia Asociaţiilor Crescătorilor de Păsări de Curte şi Animale Mici în Rasă Pură din România

126

1

Dode Vasile

Str. Albinelor nr. 25, Braşov

Braşov

15

2

Muntyan Ludovic Ştefan

Str. Ciucului nr. 74, Sfântu Gheorghe

Covasna

15