Circumscripţia electorală nr. 1 Alba
|
1. Potor Călin
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Negruţ Clement
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Atanasiu Teodor
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Coclici Radu Eugeniu
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Olar Corneliu
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 2 Arad
|
1. Riviş-Tipei Lucian
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Boghicevici Claudia
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Niţu Adrian Henorel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Calimente Mihăiţă
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
5. Luca Ciprian-Florin
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Gondor Marius-Sorin
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Farago Petru
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
8. Cionca-Arghir lustin-Marinel
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 3 Argeş
|
1. Buta Sorin Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Drăghici Mircea-Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Burnei Ion
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Pândele Sorin Andi
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Georgescu Filip
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Pambuccian Varujan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Uniunea Armenilor din România
|
7. Vasilică Radu Costin
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
8. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
9. Gerea Andrei Dominic
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Naţional Liberal
|
10. Boureanu Cristian Alexandru
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 4 Bacău
|
1. Chiuariu Tudor-Alexandru
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Popescu Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Palăr Ionel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Antochi Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Banu Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Vreme Valerian
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Gherasim Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
8. Iancu Iulian
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
9. Hrebenciuc Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Social Democrat
|
10. Vlase Petru Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 5 Bihor
|
1. Derzsi Akos
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
2. Lakatos Petru
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
3. Varga Lucia-Ana
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Merka Adrian-Miroslav
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor din România
|
5. Jolţa Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Seremi Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Roman Ioan Sorin
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
8. Drăghici Sonia-Maria
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
9. Peto Csilla-Maria
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
10. Bot Octavian
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 6 Bistriţa-Năsăud
|
1. Botiş Ioan-Nelu
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Moldovan Emil Radu
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Oltean Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Ţintean Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 7 Botoşani
|
1. Rebenciuc Neculai
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Dolineaschi Andrei
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Ţurcanu Florin
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Iacob Strugaru Stelică
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Macaleţi Costică
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Grosaru Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Asociaţia Italienilor din România-RO. AS.IT.
|
7. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 8 Braşov
|
1. Gabor Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Niţă Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Donţu Mihai-Aurel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Tiţa-Nicolescu Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Andronache Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. Farkas Anna-Lili
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
7. Postolachi Florin
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
8. Ialomiţianu Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 9 Brăila
|
1. Tuşa Adriana Diana
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Bădălan Eugen
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Balcan Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Tudose Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Rizea Cristian
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 10 Buzău
|
1. Scutaru Adrian George
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Mocanu Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Holban Titi
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Alecu Valeriu
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Ghiveciu Marian
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Moldovan Carmen Ileana
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Preda Cezar-Florin
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 11 Caraş-Severin
|
1. Chisăliţă Ioan Narcis
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Hogea Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Tabugan Ion
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Rusu Valentin
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Radan Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Uniunea Croaţilor din România
|
6. Mocioalcă Ion
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 12 Călăraşi
|
1. Nicolăescu Gheorghe-Eugen
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Damian Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Motreanu Dan-Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Fuia Stelian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Boabeş Dumitru
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 13 Cluj
|
1. Giurgiu Mircia
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Buda Daniel
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Călian Petru
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Gurzău Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Uioreanu Horea-Dorin
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Itu Cornel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Soporan Vasile Filip
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
8. Pop Virgil
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Naţional Liberal
|
9. Pâlfi Mozes Zoltan
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
10. Mate Andrâs-Levente
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa
|
1. Dragomir Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Lupu Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Naţional Liberal
|
3. AmetAledin
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Uniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România
|
4. Dumitrache Ileana Cristina
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
5. Chirilă Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. lorguş Zanfir
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Martin Eduard-Stelian
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
8. Brătianu Matei Radu
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
9. Mitrea Manuela
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
10. Marinescu Antonella
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Social Democrat
|
11. Ibram lusein
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Uniunea Democrată Turcă din România
|
12. Stavrositu Maria
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 15 Covasna
|
1. EdlerAndrâs Gyorgy
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
2. Mârton Ârpâd-Francisc
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
3. Olosz Gergely
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
4. Grama Horia
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 16 Dâmboviţa
|
1. Plăiaşu Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Ana Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Stan Ion
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Albu Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Dumitru Georgică
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. Dumitru Ion
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Cantaragiu Bogdan
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
8. Vladu Iulian
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 17 Dolj
|
1. Surpăţeanu Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Dascălu Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Stroe Ionuţ-Marian
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Gust Băloşin Florentin
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Petrescu Petre
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Manda Iulian Claudiu
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Voicu Mihai Alexandru
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
8. Vişan Gelu
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Democrat-Liberal
|
9. Zgonea Valeriu Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Social Democrat
|
10. Călin Ion
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 18 Galaţi
|
1. Dobre Victor Paul
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Toader Mircea-Nicu
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Axenie Carmen
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Păun Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partida Romilor „PRO-EUROPA"
|
5. Ştefan Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
6. Nica Dan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
7. Pâslaru Florin-Costin
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
8. Zisopol Dragoş Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Uniunea Elenă din România
|
9. Roşea Lucreţia
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
10. Ciucă Liviu-Bogdan
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Conservator
|
11. Boldea Mihail
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 19 Giurgiu
|
1. Voicu Mădălin-Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Boiangiu Victor
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Păsat Dan
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Chiţoiu Daniel
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 20 Gorj
|
1. Morega Dan Ilie
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Surupăceanu Mugurel
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Popescu Cosmin Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Militaru Constantin Severus
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Popeangă Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Ponta Victor-Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 21 Harghita
|
1. Korodi Attila
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
2. Kelemen Hunor
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
3. Antal Istvan
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
4. Pal Ârpâd
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
5. Dusa Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 22 Hunedoara
|
1. Nistor Laurenţiu
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Blaga Iosif Veniamin
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Timiş Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Resmeriţă Cornel-Cristian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Iacob-Ridzi Monica Maria
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. Ţîmpău Radu Bogdan
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
7. Firczak Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Uniunea Culturală a Rutenilor din România
|
8. Arion Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 23 Ialomiţa
|
1. Pocora Cristina-Ancuţa
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Neacşu Marian
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Popescu Dan-Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Gheorghe Tinel
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 24 Iaşi
|
1. lordache Luminiţa
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Fenechiu Relu
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Naţional Liberal
|
3. Movilă Petru
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Mocanu Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Răţoi Neculai
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Stanciu Anghel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Adomniţei Cristian Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
8. Ciuhodaru Tudor
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
9. Oajdea Daniel Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
10. Spînu Teodor-Marius
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
11. Dobre Cristina Elena
|
Colegiul uninominal nr. 11
|
Partidul Naţional Liberal
|
12. Păduraru Nicuşor
|
Colegiul uninominal nr. 12
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 25 Ilfov
|
1. Oprea Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Marin Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Şandru Mihaela Ioana
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Popescu-Tăriceanu Călin
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
Constantin Anton
|
|
|
Circumscripţia electorală nr. 26 Maramureş
|
1. Zoicaş Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Cherecheş Cătălin
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Bud Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Lese Doru Braşoan
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Horj Pavel
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Beres Ştefan Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
7. Berci Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
8. Buciuta Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Uniunea Ucrainienilor din România
|
Circumscripţia electorală nr. 27 Mehedinţi
|
1. Ghiţă Cornel
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Chircu Doiniţa-Mariana
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Palaşcă Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Nicolicea Eugen
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 28 Mureş
|
1. Borbely Laszlo
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
2. Oprişcan Mihai Doru
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Kelemen Atilla Bela-Ladislau
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Uniunea Democrată Maghiară
|
|
|
din România
|
4. Socaciu Victor
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Kerekes Kâroly
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
6. Stroian Toader
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Dobre Ciprian Minodor
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
8. Gliga Vasile Ghiorghe
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 29 Neamţ
|
1. Ghiţă-Eftemie Stelian
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Stoica Mihaela
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Tărâţă Culiţă
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Neculai Marius
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Munteanu Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Surdu-Soreanu Raul-Victor
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Vainer Aurel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Federaţia Comunităţilor Evreieşti din România
|
8. Dumitrescu Liana
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Asociaţia Macedonenilor din România
|
9. Rogin Marius
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Democrat-Liberal
|
10. Bostan Emil
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 30 Olt
|
1. Bărbulescu Daniel-Ionuţ
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Stan Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Bobeş Marin
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Steriu Valeriu-Andrei
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. lordache Florin
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Ştirbu Gigel-Sorinel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
7. Frunzulică Doru-Claudian
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 31 Prahova
|
1. Burlacu Cristian-lon
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Anghel Florin Serghei
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Gavrilescu Graţiela Leocadia
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Săniuţă Marian-Florian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Apostolache Mihai Cristian
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Ţurea Răzvan
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Săftoiu Ana Adriana
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
8. Năstase Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
9. Ionescu George
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
10. Voinescu-Cotoi Sever
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
11. Anastase Roberta Alma
|
Colegiul uninominal nr. 11
|
Partidul Democrat-Liberal
|
12. Sava Andrei-Valentin
|
Colegiul uninominal nr. 12
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 32 Satu Mare
|
1. Ciocan Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Holdiş Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Buda Viorel-Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Varga Attila
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
5. Erdei Doloczki Istvan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
Circumscripţia electorală nr. 33 Sălaj
|
1. Bode Lucian Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Seres Denes
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|
3. Nosa Iuliu
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Taloş Gheorghe-Mirel
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 34 Sibiu
|
1. Ştirbeţ Cornel
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Ganţ Ovidiu Victor
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Forumul Democrat al Germanilor din România
|
3. Turcan Raluca
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Roman Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Cindrea Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
6. Lup Silvestru Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
7. Cazan Mircea Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 35 Suceava
|
1. Ardeleanu Sanda-Maria
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Bălan Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Uricec Eugen Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Longher Ghervazen
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Uniunea Polonezilor din România
|
5. Nechifor Cătălin-loan
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
6. Stan Ioan
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
7. Manolescu Oana
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Asociaţia Liga Albanezilor din România
|
8. Irimescu Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
9. Coroamă Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Naţional Liberal
|
10. Bejinariu Eugen
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Social Democrat
|
11. Pardău Dumitru
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
12. Gospodaru Gabriel-Dan
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 36 Teleorman
|
1. Negoiţă Robert Sorin
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Bănicioiu Nicolae
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Bădulescu Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Florescu Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Dumitrică George Ionuţ
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Almăjanu Marin
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 37 Timiş
|
1. Cristian Horia
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Popov Duşan
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Uniunea Sârbilor din România
|
3. Drăgulescu Iosif Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Dugulescu Marius Cristinel
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Barna Maria Eugenia
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
6. Popoviciu Alin Augustin Florin
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
7. Mircovici Niculae
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Uniunea Bulgară din Banat -România
|
8. Tabără Valeriu
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Democrat-Liberal
|
9. Stragea Sorin Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
10. Ţaga Claudiu
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Naţional Liberal
|
11. Covaci Dorel
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Social Democrat
|
12. Ciobanu Gheorghe
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 38 Tulcea
|
1. Avram Marian
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Stroe Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Ignat Miron
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Comunitatea Ruşilor Lipoveni din România
|
4. Popa Octavian - Marius
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
5. Teodorescu Horia
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 39 Vaslui
|
1. Cristea Victor
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Social Democrat
|
2. Bordeianu Dan
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Naţional Liberal
|
3. Iftime Dragoş-Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Solomon Adrian
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Cărare Viorel
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. Marian Dan Mihai
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Naţional Liberal
|
7. Sârbu Marian
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 40 Vâlcea
|
1. Zamfirescu Sorin Ştefan
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Vîlcu Samoil
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Democrat-Liberal
|
3. Mazilu Constantin
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Social Democrat
|
4. Bleotu Vasile
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Buican Cristian
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Naţional Liberal
|
6. Vlădoiu Aurel
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 41 Vrancea
|
1. Mustea-Şerban Răzvan
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. TîlvărAngel
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3 Săpunaru Nini
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Dumitrescu Cristian -Sorin
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Social Democrat
|
5. Trăşculescu Alin Silviu
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Democrat-Liberal
|
6. Nica Nicolae - Ciprian
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
Circumscripţia electorală nr. 42 Bucureşti
|
1. Olteanu Bogdan
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Naţional Liberal
|
2. Budurescu Daniel-Stamate
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Naţional Liberal
|
3. Orban Ludovic
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Naţional Liberal
|
4. Canacheu Costică
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Partidul Democrat-Liberal
|
5. Pop Georgian
|
Colegiul uninominal nr. 5
|
Partidul Social Democrat
|
6. Nassar Rodica
|
Colegiul uninominal nr. 6
|
Partidul Social Democrat
|
7. Popa Florian
|
Colegiul uninominal nr. 7
|
Partidul Social Democrat
|
8. Novac Cornelia Brînduşa
|
Colegiul uninominal nr. 8
|
Partidul Democrat-Liberal
|
9. Paleologu Theodor
|
Colegiul uninominal nr. 9
|
Partidul Democrat-Liberal
|
10. Croitoru Cătălin
|
Colegiul uninominal nr. 10
|
Partidul Democrat-Liberal
|
11. Barbu Sulfina
|
Colegiul uninominal nr. 11
|
Partidul Democrat-Liberal
|
12. Petrescu Cristian
|
Colegiul uninominal nr. 12
|
Partidul Democrat-Liberal
|
13. Pirpiliu Ştefan Daniel
|
Colegiul uninominal nr. 13
|
Partidul Democrat-Liberal
|
14. Zătreanu Dan-Radu
|
Colegiul uninominal nr. 14
|
Partidul Democrat-Liberal
|
15. Prigoană Vasile-Silviu
|
Colegiul uninominal nr. 15
|
Partidul Democrat-Liberal
|
16. Andon Sergiu
|
Colegiul uninominal nr. 16
|
Partidul Conservator
|
17. Jipa Florina Ruxandra
|
Colegiul uninominal nr. 17
|
Partidul Social Democrat
|
18. Burcău Doina
|
Colegiul uninominal nr. 18
|
Partidul Social Democrat
|
19. Popa Daniela
|
Colegiul uninominal nr. 19
|
Partidul Conservator
|
20. Niculescu-Mizil Ştefănescu Tohme Oana
|
Colegiul uninominal nr. 20
|
Partidul Social Democrat
|
21. Chiriţă Dumitru
|
Colegiul uninominal nr. 21
|
Partidul Social Democrat
|
22. Gorghiu Alina-Ştefania
|
Colegiul uninominal nr. 22
|
Partidul Naţional Liberal
|
23. Vasile Aurelia
|
Colegiul uninominal nr. 23
|
Partidul Social Democrat
|
24. Geantă Florian Daniel
|
Colegiul uninominal nr. 24
|
Partidul Democrat-Liberal
|
25. Udrea Elena Gabriela
|
Colegiul uninominal nr. 25
|
Partidul Democrat-Liberal
|
26. Florea Damian
|
Colegiul uninominal nr. 26
|
Partidul Conservator
|
27. Pieptea Cornel
|
Colegiul uninominal nr. 27
|
Partidul Naţional Liberal
|
28. Liga Dănuţ
|
Colegiul uninominal nr. 28
|
Partidul Democrat-Liberal
|
Circumscripţia electorală nr. 43 -
circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul sau reşedinţa în afara
ţării
|
1. Brînză William Gabriel
|
Colegiul uninominal nr. 1
|
Partidul Democrat-Liberal
|
2. Panţîru Tudor
|
Colegiul uninominal nr. 2
|
Partidul Social Democrat
|
3. Lubanovici Mircea
|
Colegiul uninominal nr. 3
|
Partidul Democrat-Liberal
|
4. Koto Iosif
|
Colegiul uninominal nr. 4
|
Uniunea Democrată Maghiară din România
|