Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

Ordinul Nr.352 din 18.12.2020

pentru modificarea anexei nr. 3 la Ordinul viceprim-ministrului, ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale, nr. 946/2014 privind aprobarea Listei şi a atribuţiilor specialiştilor care îşi desfăşoară activitatea în cadrul direcţiilor pentru agricultură judeţene şi a municipiului Bucureşti, care fac parte din Oficiul de reglementare a organizaţiilor de îmbunătăţiri funciare, şi a Listei specialiştilor împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, precum şi pentru aprobarea modelului şi conţinutului legitimaţiei speciale de identificare a acestora şi a modelului procesului-verbal de constatare a contravenţiilor şi de aplicare a sancţiunilor în domeniul îmbunătăţirilor funciare
ACT EMIS DE: Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale
ACT PUBLICAT ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 1283 din 23 decembrie 2020



SmartCity1

Având în vedere Referatul de aprobare nr. 283.814/2020 al Direcţiei îmbunătăţiri funciare şi fond funciar, în baza Adresei Agenţiei Naţionale de Îmbunătăţiri Funciare nr. 20.148/2020 privind modificarea şi actualizarea listei specialiştilor de îmbunătăţiri funciare, împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, cu modificările şi completările ulterioare,pentru aplicarea prevederilor art. 75 alin. (2) şi ale art. 83 alin. (4) din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, republicată, cu modificările şi completările ulterioare,în temeiul prevederilor art. 9 alin. (5) din Hotărârea Guvernului nr. 30/2017 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, precum şi pentru modificarea art. 6 alin. (6) din Hotărârea Guvernului nr. 1.186/2014 privind organizarea şi funcţionarea Autorităţii pentru Administrarea Sistemului National Antigrindină şi de Creştere a Precipitaţiilor, cu modificările şi completările ulterioare,ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale emite următorul ordin: Articolul I Anexa nr. 3 la Ordinul viceprim-ministrului, ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale, nr. 946/2014 privind aprobarea Listei şi a atribuţiilor specialiştilor care îşi desfăşoară activitatea în cadrul direcţiilor pentru agricultură judeţene şi a municipiului Bucureşti, care fac parte din Oficiul de reglementare a organizaţiilor de îmbunătăţiri funciare, şi a Listei specialiştilor împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, precum şi pentru aprobarea modelului şi conţinutului legitimaţiei speciale de identificare a acestora şi a modelului procesului-verbal de constatare a contravenţiilor şi de aplicare a sancţiunilor în domeniul îmbunătăţirilor funciare, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 476 din 28 iunie 2014, cu modificările ulterioare, se modifică şi se înlocuieşte cu anexa care face parte integrantă din prezentul ordin. Articolul II Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.Ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale,Nechita-Adrian OrosANEXĂ (Anexa nr. 3 la Ordinul nr. 946/2014) LISTA specialiştilor de îmbunătăţiri funciare împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, republicată, cu modificările şi completările ulterioare I. Specialişti din Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale

Nr. crt. Locul de muncă al specialistului Specialist împuternicit să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea îmbunătăţirilor funciare nr. 138/2004, republicată, cu modificările şi completările ulterioare*) Funcţia
Numele Prenumele
1. Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Cristea Sanda consilier
2. Iurco Gabriel consilier

*) În situaţia în care specialiştii împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea nr. 138/2004, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, nu mai deţin funcţia din Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale sau nu mai pot îndeplini atribuţiile de agent constatator, aceştia vor fi înlocuiţi, cu aprobarea secretarului de stat care răspunde de îmbunătăţiri funciare. II. Specialişti din Agenţia Naţională de Îmbunătăţiri Funciare

Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
1 Unitatea Centrală a Agenţiei Naţionale de Îmbunătăţiri Funciare Constantin Stefan director general**)
2 Birzoi Adrian Constantin director general adjunct**)
3 Vasilescu Sorin director
4 Popa Cornel director
5 Barabulea Andrei director
6 Ioan Marian şef serviciu
7 Milea Elisabeta-Iuliana-Mari-Flor şef serviciu
8 Alixandru Ştefan consilier
9 Lungu Cristina-Lucica consilier
10 Kisielefschi Cristina consilier
11 Năstase Aurel Ion consilier
12 Georgescu Silviu consilier
13 Munteanu Magdalena consilier
14 Prisecaru Mariana-Mirela şef serviciu
15 Luca Mariana Emilia consilier
16 Ioniţă Andrei Alexandru şef serviciu
17 Arişanu Iuliana consilier
18 Pătraşcu Petrişor consilier
19 Popescu Paul Valentin consilier
20 Duce Mihai-Radu şef serviciu
21 Trifan Karina consilier
22 Mitu Ionel consilier
23 Alecu Diana Elena consilier
24 Şimon Nicoleta şef serviciu
25 Voinea Monica consilier
26 Doogaru Nicolae consilier
27 Dinulescu Daniel-Victor consilier
28 Roza Albertino şef serviciu
29 Tuas Mircea consilier
30 Lulea Marinela consilier
31 Trifan Alin-Romeo consilier
32 Turcaş Alexandra consilier
33 Ene Mihai-Silviu referent
34 Ivăncescu Iuliana şef serviciu
35 Caraulea Viorela-Cristina consilier
36 Zeldea Alina-Cornelia consilier
37 Bojoacă Dumitru referent
38 Andronache Mircea Matei consilier
39 1. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Alba Ispas Aurel-Costică director
40 Sorescu Laura Delia şef serviciu
41 Steop Ildiko consilier
42 Popa Emil consilier
43 Moldovan Triscau Adrian consilier
44 2. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Arad Mariş Florin director
45 Rus Eugen Vasile şef serviciu
46 Toba Hortensia Sena şef serviciu
47 Vlaicu Hergane Traian Ion consilier
48 Faur Zeni inspector de specialitate
49 Unc Dimitrie inspector de specialitate
50 Meriu Alina Aurelia inspector de specialitate
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
51 3. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Argeş Zenovie Manuel director
52 Milescu Lucian şef serviciu
53 Tofan Gelu şef serviciu
54 Ticu Gheorghe consilier
55 Stefănoiu Vasile consilier
56 Ghergina Isabella-Gabriela consilier
57 Oprescu Marius consilier
58 4. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Bacău Istrate Vasilică director
59 Bahrim Claudia şef serviciu
60 Popa Liliana Sorina consilier
61 Mitregner Rita subinginer
62 Ifrim Veronica inspector de specialitate
63 Stratula Costel inspector de specialitate
64 Andrei Ştefan-Nicolae inspector de specialitate
65 Manole Cerasela şef serviciu
66 Ifrim George consilier
67 Avădanei Tatieana consilier
68 Verbuţă Iuliana consilier
69 Avram Rodica consilier
70 5. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Bihor Gligor Claudiu Octavian Dinu director
71 Tulvan Adina-Olimpia şef serviciu
72 Bungiu Nicolae şef serviciu
73 Balaj Iosif Ciprian inspector de specialitate
74 Popoviciu Alexandru Gheza inspector de specialitate
75 Bocşan Emanoil referent
76 Vetesi Jozsef subinginer
77 6. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Bistriţa-Năsăud Brasoveanu Constantin director
78 Chilom Ion-Liviu şef serviciu
79 Chiş Steliana consilier
80 7. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Botoşani Ştefan Liviu Nicolae director
81 Ifrim Eugen consilier
82 Leonte Mihaela şef serviciu
83 Lungu Vasile consilier
84 Trocin Dana Maria consilier
85 Fedorovici Ionut-Silviu consilier
86 Apăvăloaie Maricel şef serviciu
87 Gradinaru Arnold consilier
88 8. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Braşov Hogea Călin director
89 Necşulescu Dumitru Dorel şef serviciu
90 Rautu Constantin consilier
91 Mantarau Ion şef serviciu
92 Jianu Daniel Ioan inspector de specialitate
93 Man Alice-Elena consilier
94 9. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Brăila Turcitu Vasile director
95 Bordei Mihaela Raluca director adjunct
96 Mocanu Tudora şef serviciu
97 Ilie Georgeta şef serviciu
98 Culescu Ioan Mircea consilier
99 Dragulin Stelea subinginer
100 Mihai Marius consilier
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
101 Niculcencu Viorel inspector de specialitate
102 Geangos Aurelian subinginer
103 10. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Buzău Carpen Claudiu director
104 Chiţimuş Vasile şef serviciu
105 Duţă Marinela şef serviciu
106 Simion Gheorghe consilier
107 Mihalache Gheorghe şef birou
108 Tănase Nicolae subinginer
109 Tache Gheorghe Nicolae subinginer
110 Petre Angela Simona consilier
111 Drăgan Monica consilier
112 Stan Marian referent
113 Murgoci Ion subinginer
114 11. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Caraş-Severin Maran Ilie Ciprian director
115 Mutascu Ghita şef serviciu
116 Mutascu Daniela Mariana consilier
117 Nistora Vasile Ioan subinginer
118 12. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Călăraşi Pandelescu Laurenţiu-Valeriu director
119 Vlădescu Mihaela şef serviciu
120 Achim Vasilică şef serviciu
121 Osiac Constantin director adjunct
122 Stanciu Marian inspector de specialitate
123 Petrache Dan inspector
124 State Laurenţiu consilier
125 13. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Cluj Cornea Marius Romulus director
126 Aciobăniţei Corina Teofilia şef serviciu
127 Bogdanffy Gabor consilier
128 Buna Maria Cătălina consilier
129 Buzaş Catalin Mihael şef serviciu
130 Gorgan Mircea consilier
131 Ivaşcău Ovidiu Ioan consilier
132 Palffi Pataki Csilla subinginer
133 Pleşa Ioan consilier
134 Mureşan Lorell-Sorin inspector
135 14. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Constanţa Nedea Lia director
136 Bolma Gheorghe-Andrian şef serviciu
137 Plăeşu Lavinia şef serviciu
138 Petrişoaia Veronica director adjunct
139 Marin Daniela-Mirabela şef birou
140 Albu Vasile inspector
141 Popa Florică inspector
142 Onuţă Simona Cornelia inspector
143 Vlădescu Adrian director adjunct
144 Gărgăianu Ecaterina şef birou
145 Iordache Gheorghe inspector de specialitate
146 15. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Covasna Găureanu Mariana Aurora director
147 Kozma Ruxandra şef serviciu
148 16. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Dâmboviţa Alexandru Ion director
149 Pieptea Ion şef serviciu
150 Boboc Ion Florin consilier
151 Chindris Radu Liviu consilier
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
152 17. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Dolj Păsculescu Veta director
153 Mogoşanu Adrian Marian director adjunct
154 Constantin Constantin Adrian Danut şef serviciu
155 Nica Dumitru şef serviciu
156 Roman Mihai Dan şef birou
157 Serban Aurel inspector de specialitate
158 Musuroi Ionel inspector de specialitate
159 Giscan Mihail Grigore inspector de specialitate
160 Calitoiu Marcel inspector
161 Ionica Alina Simona inspector de specialitate
162 Staicu Stefan inspector de specialitate
163 Georgescu Marin inspector de specialitate
164 Rosculeasca Nicolae inspector de specialitate
165 Giorgescu Mircea inspector
166 18. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Galaţi Hîrleşteanu Iulia director
167 Manea Geta şef serviciu
168 Baltagă Liviu director adjunct
169 Chicoş Dragoş inspector de specialitate
170 Zamfir Aurel inspector de specialitate
171 Roman Gavrilă inspector
172 Ivan Vasile inspector de specialitate
173 Grecu Neculai inspector
174 Şerban Maricel inspector
175 Matei Răzvan Daniel inspector de specialitate
176 Tocu Vlad inspector de specialitate
177 19. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Giurgiu Ardei Dumitru director
178 Badoi Mihai şef serviciu
179 Dutia Niculai consilier
180 Bigica Marian referent
181 Ene Gheorghe inspector
182 Zamfir Elena şef serviciu
183 Petcu Adrian consilier
184 20. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Gorj Contoloru Constantin director
185 Vlădoescu Carmen Narcisa şef serviciu
186 Bîcoi Vasile subinginer
187 21. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Harghita Tompa Enikő director
188 Tamás Emil şef serviciu
189 Darvas Gabriela-Florina consilier
190 Ilaş-Ion Mihai-Cristian consilier
191 Ilaş-Ion Irina consilier
192 Burján György consilier
193 22. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Hunedoara Omotă Felicia Anişoara director
194 Bacîzu Adrian consilier
195 Vasile Marcel Nicuşor şef serviciu
196 23. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Ialomiţa Manea Gigi director
197 Mihai Cezar Adrian şef serviciu
198 Socol Neculai şef birou
199 Cila Constantin inspector
200 Dutu Neculae şef birou
201 Gross Robert inspector
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
202 24. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Iaşi Horea-Serban Marius-Mihai director
203 Văleanu Cătălin şef serviciu
204 Radu Romeo consilier
205 Carp Ana consilier
206 Carp Marcel consilier
207 Diaconescu Georgeta consilier
208 Maxim Constantin consilier
209 Panainte Traian consilier
210 Scripcariu Daniel consilier
211 Neagu Ioan şef serviciu
212 Boboc Iulian consilier
213 Albert Vasile consilier
214 Paraschivescu Mariana-Clarisa consilier
215 Rusu Daniel consilier
216 25. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Ilfov Ciucu Adriana-Ştefania director
217 Dobre Paul şef serviciu
218 Vînatoru Stelian inspector de specialitate
219 Dragnea Marcel subinginer
220 26. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Maramureş Pasca Grigore Vlad director
221 Pop Dinu-Gheorghe consilier
222 Isvoranu Ionel-Dorinel consilier
223 Podut Ciprian Ionel consilier
224 27. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Mehedinţi Bogasieru Marilena director
225 Untaru Daniela-Cristina şef serviciu
226 Vlaicu Nicolae subinginer
227 Drăghia Eleodor subinginer
228 Căprărescu Constantin şef serviciu
229 Boescu Carmen-Daniela consilier
230 Picioruş Valentin-Eugen consilier
231 Stoica Ion consilier
232 Popescu Adrian şef birou
233 Stăicuţ Alexandru-Silviu consilier
234 28. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Mureş Jude Vasile director
235 Keresztes Sandor şef serviciu
236 Chende Silviu-Cristian consilier
237 29. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Neamţ Daia Despina director
238 Ciobotă Ana-Ramona şef serviciu
239 Ursu Ioan consilier
240 Bodnar Elena consilier
241 30. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Olt Pavel Cristian-Constantin director
242 Puchiu Irina şef serviciu
243 Puchiu Gabriel consilier
244 Jilavu Cristian consilier
245 Gavrilă Dumitru consilier
246 Berche Andrei consilier
247 Cazacu Constantin inspector de specialitate
248 Petroi Marin consilier
249 Dumitra Bogdan Constantin consilier
250 Ciulavu Laurenţiu consilier
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
251 Gheorghe Emanuel Adrian consilier
252 Luţă Ştefan Constantin consilier
253 Tudoran Ion şef serviciu
254 Stoenescu Constantin consilier
255 Vâlcu Florian consilier
256 Badea Cornel Florin consilier
257 Ştirbu Petre consilier
258 Bătrânca Emil Cornel consilier
259 31. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Prahova Dumitrescu Ciprian director
260 Ionita Nicoleta şef serviciu
261 Coscovatu Robert Nicolae şef serviciu
262 Berbec Daniel inspector de specialitate
263 32. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Satu Mare Nagy Otto-Csaba director
264 Spătărel Carmen-Tisa-Doina şef serviciu
265 Petric Gheorghe şef serviciu
266 Kornis Robert inspector de specialitate
267 Răvdan Horia Gheorghe inspector de specialitate
268 Goja Aneta Nicoleta inspector de specialitate
269 Kornis David consilier
270 Pop Zoltan Carol director adjunct
271 33. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Sălaj Vaida Ioan-Vasile director
272 Ember Cornel şef serviciu
273 Muresan Nicolae Mircea consilier
274 Nicolae Viorica consilier
275 Ember Camelia consilier
276 Stan Adrian-Călin consilier
277 Zah Lilioara consilier
278 34. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Sibiu Baba Ioan-Cristian director
279 Bogdan Valentin Virgiliu şef serviciu
280 Stanciu Dan consilier
281 Armenean Ioan Constantin consilier
282 Ispas Ruxandra consilier
283 David Ioan consilier
284 35. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Suceava Florea Florin Nicolae-Răzvan director
285 Filip Mircea şef serviciu
286 Vatamanu Gheorghe subinginer
287 Savu Ioan subinginer
288 Florea Ştefan şef serviciu
289 Savencu Simion-Ioan consilier
290 Agavriloae Mihai consilier
291 Moga Valentin consilier
292 36. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Teleorman Daşa Ionel director
293 Lungu Floricel şef serviciu
294 Cişmelaru Ionel inspector de specialitate
295 Vida Florian-Marian inspector de specialitate
296 Trifu Lucică inspector de specialitate
297 Macovei Floricica consilier
298 Lungu Maria consilier
299 Scumpu Stelian-Costel subinginer
300 Nica Gherghina consilier
301 Iordan Liviu-Corneliu consilier
302 Chiriţă Alexandra subinginer
Nr. crt. Locul de muncă al specialistului*) Numele Prenumele Funcţia
303 37. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Timiş Cojocinescu Florian director
304 Sirbu Diana şef serviciu
305 Nedelcu Radu consilier
306 Bedreag Victor consilier
307 Arnautu Elena Mariana consilier
308 Bota Marcela Simona şef serviciu
309 Valcaneant Mihai Gheorghe inspector
310 Nicorescu Ciprian Mihai consilier
311 Bosneag-Antila Marian consilier
312 Molnar Ovidiu-Lucian consilier
313 Horga Ioan subinginer
314 Dragan Valentin consilier
315 38. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Tulcea Damian Marius-Florin director
316 Damian Florica-Eugenia şef serviciu
317 Genuche Daniel consilier
318 Tudor Gică inspector de specialitate
319 Genunche Alina-Denisia şef serviciu
320 Vasile Loghin inspector de specialitate
321 Tudor Cristian consilier
322 39. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Vaslui Damian Sandu director
323 Anea Magdalena Cristina şef serviciu
324 Enache Alina Paraschiva consilier
325 Zahariuc Ana Maria consilier
326 Balan Ionuţ inspector de specialitate
327 Roşca Marian inspector de specialitate
328 Simion Ancuţa inspector de specialitate
329 Gheorghiu Paul inspector
330 40. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Vâlcea Ghermac Eftimie director
331 Din Paul Marian şef serviciu
332 Tanasie Dumitru Emilian şef serviciu
333 Dogariu Ovidiu inspector de specialitate
334 Olteanu Alexandru consilier
335 41. Filiala Teritorială de Îmbunătăţiri Funciare Vrancea Popa Eugen director
336 Mocanu Dan Adrian şef serviciu
337 Păunescu Tatiana şef serviciu
338 Chirilă Gheorghe şef birou
339 Anghel Mihaela Greta Renata consilier
340 Sandu Nicolaie consilier
341 Bălan Georgian consilier
342 Caldarescu Culiţă consilier
343 Caia Virgiliu Florin subinginer

*) În situaţia în care specialiştii împuterniciţi să constate contravenţiile şi să aplice sancţiunile prevăzute la art. 83 din Legea nr. 138/2004, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, nu mai deţin funcţia din Agenţia Naţională de Îmbunătăţiri Funciare sau nu mai pot îndeplini atribuţiile de agent constatator, aceştia vor fi înlocuiţi prin decizie a directorului general al Agenţiei Naţionale de Îmbunătăţiri Funciare. **) Directorul general şi directorul general adjunct sunt numiţi conform art. 13 alin. (8) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 82/2011 privind unele măsuri de organizare a activităţii de îmbunătăţiri funciare, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 199/2012, cu modificările şi completările ulterioare.



SmartCity5

COMENTARII la Ordinul 352/2020

Momentan nu exista niciun comentariu la Ordinul 352 din 2020
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    O zi buna Ai nevoie de un împrumut în toate scopurile? Aveți o problemă financiară? Bridge Finance este garantat prin furnizarea de servicii financiare clienților la o rată a dobânzii favorabilă. Împrumuturile noastre sunt simple și rapide. Contactați-ne astăzi pentru a obține împrumutul de care aveți nevoie. Putem egala orice buget cu o rată a dobânzii de 2% față de bugetul dvs. Dacă sunteți interesat, vă rugăm să contactați acum (adrianbay0008@gmail.com)
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    Vreau să apreciez împrumuturile Karin Sabine pentru mine un împrumut de 40.000 EUR. dacă aveți nevoie de un împrumut urgent, evitați să fiți înșelați de creditori falși și aplicați prin firma de împrumut real prin e-mail sabinhelps@gmail.com whatsapp +79267494861 ..
ANONIM a comentat Ordin 1492 2020
    Căutați o afacere, o companie sau un împrumut personal? Oferim toate tipurile de împrumuturi la rate de dobândă de 3% pe an, trimiteți-ne prin e-mail detaliile dvs. la (midland.credit2@gmail.com) pentru mai multe informații.
ANONIM a comentat Decizia 1 2020
    Căutați un împrumut de afaceri, companie sau personal? Oferim tot felul de împrumuturi la rate de dobândă de 3% pe an, trimiteți-ne prin e-mail cu detaliile dvs. la (midland.credit2@gmail.com) pentru mai multe informații.
ANONIM a comentat Hotărârea 965 2002
    BUNA ZIUA, VA ROG SA IMI TRIMITETI SI MIE ANEXELE LA HG NR. 965/2002 LA ADRESA DE E-MAIL avocat.elenagrecu@yahoo.com Multumesc anticpat!
ANONIM a comentat Hotărârea 153 2018
    articolul 4 interzice acordarea a doua sporuri cumulate anexa 1-6 si 8 ,cum ramine cu personalul care lucreaza cu aparate de electoterapie in sectiile de recuperare,medicina fizica ?la care spor se incadreaza?
ANONIM a comentat Legea 149 2018
    Cine face propunerea conform art.10,alin 2,este ambigu
ANONIM a comentat Decretul 721 2015
    Buna ziua,acest decret prezidential nu a fost pus in aplicare niciodata,cetatenii romani care traiesc si muncesc in aceasta regiune a Germaniei sunt nevoiti sa parcurga intre 300 km si 600 km pana la München unde este Consulatul General al Romaniei si sa piarda zile intregi pentru rezolvarea unor probleme care ar fi foarte usor sa le rezolve la Stuttgart daca Ministerul Afacerilor Externe si-ar face treaba. La Munchen sediul Consulatului are un spatiu foarte mic unde isi desfasoara activitatea iar cetatenii sunt nevoiti sa stea afara in strada sa astepte formandu-se cozi de peste 100 de persoane pe zi.Ultima data cand am fost la Consulat am stat 10 ore acolo iar toaleta nu functiona,cetatenii fiind obligati sa mearga la cafenele si restaurante daca aveau nevoi fiziologice.Cel mai grav lucru este faptul ca femeili cu ,copii mici nu au un loc unde sa stea cu ei,sa-i schimbe sau sa le dea mancare.S-au adus obiceiurile din Romania si aici si acest lucru este foarte grav.Personalul in schimb este destul de amabil dar lipsa spatiului si a personalului duce la aceste situatii neplacute. De aceea este urgent neesar deschiderea Consulatului la Stuttgart !!!! Prioritatile MAE se pare ca sunt altele cum ar fi mutarea Ambasadei Romaniei in Israel. Cetatenii sunt ultima lor prioritate.Probabil pana in noiembrie 2019 se va deschide totusi consulatul pentru a crea cadru legal pentru alegerile prezidentiale.In zona Baden Württemberg traiesc peste 250.000 romani si aceste voturi vor conta pentru viitorul presedinte,asa ca poate se indura cineva si de acest cetateni uitati de autoritatile din tara !!!
ANONIM a comentat Hotărârea 757 2008
    In aceasta hotarare de guvern intra si asistentii medicali care lucreaza in sectiile de radioterapie,care fac iradierea bolnavilor oncologici???
ANONIM a comentat Legea 58 1974
    in1990 mai era in vigoare intreb
Alte acte pe aceeaşi temă cu Ordin 352/2020
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu