Anunţă-mă când se modifică Fişă act Comentarii (0) Trimite unui prieten Tipareste act

Hotărârea Nr.102 din 10.06.2021

privind stabilirea localităţilor care fac parte din circumscripţiile judecătoriilor din fiecare judeţ
ACT EMIS DE: Consiliul Superior al Magistraturii
ACT PUBLICAT ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 625 din 25 iunie 2021



SmartCity1

PLENUL În temeiul dispoziţiilor art. 38 alin. (2) din Legea nr. 304/2004 privind organizarea judiciară, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, şi ale art. 37 lit. b) din Legea nr. 317/2004 privind Consiliul Superior al Magistraturii, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, cu avizul conform al Ministerului Justiţiei,respectând echilibrul dintre volumul de activitate al judecătoriilor din circumscripţia aceluiaşi tribunal şi ţinând cont de principiul apropierii justiţiei de cetăţean,Plenul Consiliului Superior al Magistraturii h o t ă r ă ş t e: Articolul 1Începând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, circumscripţia fiecărei judecătorii se stabileşte potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre. Articolul 2 Prezenta hotărâre se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.Preşedintele Consiliului Superior al Magistraturii,judecător Mihai-Bogdan MateescuANEXĂ JUDEŢUL ALBA 1. Judecătoria Alba Iulia cu sediul în municipiul Alba Iulia MUNICIPIU 1. Alba Iulia ORAŞE 1. Cugir 2. Zlatna COMUNE 1. Almaşu Mare 2. Berghin 3. Blandiana 4. Ceru-Băcăinţi 5. Ciugud 6. Cricău 7. Galda de Jos 8. Ighiu 9. Întregalde 10. Meteş 11. Săliştea 12. Sântimbru 13. Şibot 14. Vinţu de Jos 2. Judecătoria Aiud cu sediul în municipiul Aiud MUNICIPIU 1. Aiud ORAŞE 1. Ocna Mureş 2. Teiuş COMUNE 1. Fărău 2. Hopârta 3. Livezile 4. Lopadea Nouă 5. Lunca Mureşului 6. Mirăslău 7. Noşlac 8. Ponor 9. Rădeşti 10. Râmeţ 11. Rimetea 12. Stremţ 13. Unirea 3. Judecătoria Blaj cu sediul în municipiul Blaj MUNICIPIU 1. Blaj COMUNE 1. Bucerdea Grânoasă 2. Cenade 3. Cergău 4. Cetatea de Baltă 5. Crăciunelu de Jos 6. Jidvei 7. Mihalţ 8. Roşia de Secaş 9. Sâncel 10. Şona 11. Valea Lungă 4. Judecătoria Câmpeni cu sediul în oraşul Câmpeni ORAŞE 1. Abrud 2. Baia de Arieş 3. Câmpeni COMUNE 1. Albac 2. Arieşeni 3. Avram Iancu 4. Bistra 5. Bucium 6. Ciuruleasa 7. Gârda de Sus 8. Horea 9. Lupşa 10. Mogoş 11. Ocoliş 12. Poiana Vadului 13. Poşaga 14. Roşia Montană 15. Sălciua 16. Scărişoara 17. Sohodol 18. Vadu Moţilor 19. Vidra 5. Judecătoria Sebeş cu sediul în municipiul Sebeş MUNICIPIU 1. Sebeş COMUNE 1. Câlnic 2. Cut 3. Daia Română 4. Doştat 5. Gârbova 6. Ohaba 7. Pianu 8. Săsciori 9. Şpring 10. Şugag JUDEŢUL ARAD 1. Judecătoria Arad cu sediul în municipiul Arad MUNICIPIU 1. Arad ORAŞE 1. Curtici 2. Nădlac 3. Pecica COMUNE 1. Dorobanţi 2. Fântânele 3. Felnac 4. Frumuşeni 5. Iratoşu 6. Livada 7. Macea 8. Peregu Mare 9. Secusigiu 10. Semlac 11. Şagu 12. Şeitin 13. Şiria 14. Şofronea 15. Vinga 16. Vladimirescu 17. Zădăreni 18. Zimandu Nou 2. Judecătoria Chişineu-Criş cu sediul în oraşul Chişineu-Criş ORAŞE 1. Chişineu-Criş 2. Sântana COMUNE 1. Apateu 2. Grăniceri 3. Mişca 4. Olari 5. Pilu 6. Sintea Mare 7. Socodor 8. Şepreuş 9. Şimand 10. Zărand 11. Zerind 3. Judecătoria Gurahonţ cu sediul în comuna Gurahonţ ORAŞE 1. Sebiş COMUNE 1. Almaş 2. Brazii 3. Buteni 4. Chisindia 5. Dezna 6. Dieci 7. Gurahonţ 8. Hălmagiu 9. Hălmăgel 10. Igneşti 11. Moneasa 12. Pleşcuţa 13. Vârfurile 4. Judecătoria Ineu cu sediul în oraşul Ineu ORAŞE 1. Ineu 2. Pâncota COMUNE 1. Archiş 2. Beliu 3. Bârsa 4. Bocsig 5. Cărand 6. Cermei 7. Craiva 8. Hăşmaş 9. Seleuş 10. Şicula 11. Şilindia 12. Tauţ 13. Târnova 5. Judecătoria Lipova cu sediul în oraşul Lipova ORAŞE 1. Lipova COMUNE 1. Bata 2. Bârzava 3. Birchiş 4. Conop 5. Covăsinţ 6. Ghioroc 7. Păuliş 8. Petriş 9. Săvârşin 10. Şiştarovăţ 11. Ususău 12. Vărădia de Mureş 13. Zăbrani JUDEŢUL ARGEŞ 1. Judecătoria Câmpulung cu sediul în municipiul Câmpulung MUNICIPIU 1. Câmpulung COMUNE 1. Albeştii de Muscel 2. Aninoasa 3. Bălileşti 4. Berevoeşti 5. Boteni 6. Bughea de Jos 7. Bughea de Sus 8. Cetăţeni 9. Coşeşti 10. Davideşti 11. Dâmbovicioara 12. Dârmăneşti 13. Dragoslavele 14. Godeni 15. Hârtieşti 16. Lereşti 17. Mihăeşti 18. Mioarele 19. Poienarii de Muscel 20. Rucăr 21. Schitu Goleşti 22. Stâlpeni 23. Stoeneşti 24. Ţiţeşti 25. Valea Mare-Pravăţ 26. Vlădeşti 27. Vultureşti 2. Judecătoria Costeşti cu sediul în oraşul Costeşti ORAŞE 1. Costeşti COMUNE 1. Bârla 2. Buzoeşti 3. Căldăraru 4. Hârseşti 5. Izvoru 6. Lunca Corbului 7. Miroşi 8. Mozăceni 9. Negraşi 10. Popeşti 11. Râca 12. Recea 13. Rociu 14. Săpata 15. Slobozia 16. Stolnici 17. Suseni 18. Ştefan cel Mare 19. Ungheni 3. Judecătoria Curtea de Argeş cu sediul în municipiul Curtea de Argeş MUNICIPIU 1. Curtea de Argeş COMUNE 1. Albeştii de Argeş 2. Arefu 3. Băiculeşti 4. Brăduleţ 5. Cepari 6. Cicăneşti 7. Ciofrângeni 8. Corbeni 9. Corbi 10. Domneşti 11. Mălureni 12. Muşăteşti 13. Nucşoara 14. Pietroşani 15. Poienarii de Argeş 16. Sălătrucu 17. Şuici 18. Tigveni 19. Valea Danului 20. Valea Iaşului 4. Judecătoria Piteşti cu sediul în municipiul Piteşti MUNICIPIU 1. Piteşti ORAŞE 1. Mioveni 2. Ştefăneşti COMUNE 1. Albota 2. Bascov 3. Băbana 4. Bradu 5. Budeasa 6. Ciomăgeşti 7. Cocu 8. Cotmeana 9. Cuca 10. Drăganu 11. Mărăcineni 12. Merişani 13. Miceşti 14. Morăreşti 15. Moşoaia 16. Oarja 17. Poiana Lacului 18. Uda 19. Vedea 5. Judecătoria Topoloveni cu sediul în oraşul Topoloveni ORAŞE 1. Topoloveni COMUNE 1. Beleţi-Negreşti 2. Bogaţi 3. Boţeşti 4. Călineşti 5. Căteasca 6. Dobreşti 7. Leordeni 8. Priboieni 9. Răteşti 10. Teiu JUDEŢUL BACĂU 1. Judecătoria Bacău cu sediul în municipiul Bacău MUNICIPIU 1. Bacău COMUNE 1. Buhoci 2. Cleja 3. Coloneşti 4. Dămieneşti 5. Faraoani 6. Filipeni 7. Gioseni 8. Hemeiuş 9. Horgeşti 10. Izvoru Berheciului 11. Letea Veche 12. Lipova 13. Luizi-Călugăra 14. Măgura 15. Mărgineni 16. Negri 17. Nicolae Bălcescu 18. Odobeşti 19. Orbeni 20. Parava 21. Parincea 22. Plopana 23. Prăjeşti 24. Răcăciuni 25. Roşiori 26. Sascut 27. Sărata 28. Săuceşti 29. Secuieni 30. Tamaşi 31. Traian 32. Ungureni 33. Valea Seacă 2. Judecătoria Buhuşi cu sediul în oraşul Buhuşi ORAŞE 1. Buhuşi COMUNE 1. Bereşti-Bistriţa 2. Blăgeşti 3. Filipeşti 4. Gârleni 5. Iteşti 6. Racova 3. Judecătoria Moineşti cu sediul în municipiul Moineşti MUNICIPIU 1. Moineşti ORAŞE 1. Comăneşti 2. Dărmăneşti COMUNE 1. Agăş 2. Ardeoani 3. Asău 4. Balcani 5. Bereşti-Tazlău 6. Brusturoasa 7. Ghimeş-Făget 8. Măgireşti 9. Palanca 10. Pârjol 11. Poduri 12. Scorţeni 13. Solonţ 14. Strugari 15. Zemeş 4. Judecătoria Oneşti cu sediul în municipiul Oneşti MUNICIPIU 1. Oneşti ORAŞE 1. Slănic-Moldova 2. Târgu Ocna COMUNE 1. Bârsăneşti 2. Berzunţi 3. Bogdăneşti 4. Buciumi 5. Caşin 6. Căiuţi 7. Coţofăneşti 8. Dofteana 9. Gura Văii 10. Helegiu 11. Livezi 12. Mănăstirea Caşin 13. Oituz 14. Pârgăreşti 15. Sănduleni 16. Ştefan cel Mare 17. Târgu Trotuş 18. Urecheşti 5. Judecătoria Podu Turcului cu sediul în comuna Podu Turcului COMUNE 1. Corbasca 2. Dealu Morii 3. Găiceana 4. Glăvăneşti 5. Huruieşti 6. Motoşeni 7. Onceşti 8. Pânceşti 9. Podu Turcului 10. Răchitoasa 11. Stănişeşti 12. Tătărăşti 13. Vultureni JUDEŢUL BIHOR 1. Judecătoria Aleşd cu sediul în oraşul Aleşd ORAŞE 1. Aleşd COMUNE 1. Aştileu 2. Auşeu 3. Borod 4. Bratca 5. Brusturi 6. Bulz 7. Lugaşu de Jos 8. Măgeşti 9. Şinteu 10. Şuncuiuş 11. Tileagd 12. Ţeţchea 13. Vadu Crişului 14. Vârciorog 2. Judecătoria Beiuş cu sediul în municipiul Beiuş MUNICIPIU 1. Beiuş ORAŞE 1. Nucet 2. Ştei 3. Vaşcău COMUNE 1. Budureasa 2. Bunteşti 3. Căbeşti 4. Căpâlna 5. Cărpinet 6. Câmpani 7. Ceica 8. Criştioru de Jos 9. Curăţele 10. Dobreşti 11. Drăgăneşti 12. Finiş 13. Holod 14. Lazuri de Beiuş 15. Lunca 16. Pietroasa 17. Pocola 18. Pomezeu 19. Răbăgani 20. Remetea 21. Rieni 22. Roşia 23. Sâmbăta 24. Şoimi 25. Tărcaia 26. Uileacu de Beiuş 3. Judecătoria Marghita cu sediul în municipiul Marghita MUNICIPIU 1. Marghita ORAŞE 1. Săcueni 2. Valea lui Mihai COMUNE 1. Abram 2. Abrămuţ 3. Balc 4. Boianu Mare 5. Buduslău 6. Cherechiu 7. Chişlaz 8. Curtuişeni 9. Derna 10. Popeşti 11. Sălacea 12. Spinuş 13. Suplacu de Barcău 14. Şimian 15. Tarcea 16. Tăuteu 17. Viişoara 4. Judecătoria Oradea cu sediul în municipiul Oradea MUNICIPIU 1. Oradea COMUNE 1. Biharia 2. Borş 3. Cetariu 4. Copăcel 5. Diosig 6. Drăgeşti 7. Girişu de Criş 8. Hidişelu de Sus 9. Husasău de Tinca 10. Ineu 11. Lăzăreni 12. Nojorid 13. Oşorhei 14. Paleu 15. Roşiori 16. Săcădat 17. Sălard 18. Sâniob 19. Sânmartin 20. Sântandrei 21. Sârbi 22. Tămăşeu 23. Toboliu 5. Judecătoria Salonta cu sediul în municipiul Salonta MUNICIPIU 1. Salonta COMUNE 1. Avram Iancu 2. Batăr 3. Cefa 4. Ciumeghiu 5. Cociuba Mare 6. Gepiu 7. Mădăras 8. Olcea 9. Sânnicolau Român 10. Tinca 11. Tulca JUDEŢUL BISTRIŢA-NĂSĂUD 1. Judecătoria Beclean cu sediul în oraşul Beclean ORAŞE 1. Beclean COMUNE 1. Braniştea 2. Budeşti 3. Căianu Mic 4. Chiochiş 5. Chiuza 6. Ciceu-Giurgeşti 7. Ciceu-Mihăieşti 8. Lechinţa 9. Matei 10. Miceştii de Câmpie 11. Negrileşti 12. Nuşeni 13. Petru Rareş 14. Silivaşu de Câmpie 15. Sânmihaiu de Câmpie 16. Spermezeu 17. Şieu-Măgheruş 18. Şieu Odorhei 19. Şintereag 20. Târlişua 21. Uriu 22. Urmeniş 2. Judecătoria Bistriţa cu sediul în municipiul Bistriţa MUNICIPIU 1. Bistriţa COMUNE 1. Bistriţa Bârgăului 2. Budacu de Jos 3. Cetate 4. Dumitriţa 5. Galaţii Bistriţei 6. Josenii Bârgăului 7. Livezile 8. Mărişelu 9. Milaş 10. Monor 11. Prundu Bârgăului 12. Şieu 13. Şieuţ 14. Teaca 15. Tiha Bârgăului 3. Judecătoria Năsăud cu sediul în oraşul Năsăud ORAŞE 1. Năsăud 2. Sângeorz-Băi COMUNE 1. Coşbuc 2. Dumitra 3. Feldru 4. Ilva Mare 5. Ilva Mică 6. Leşu 7. Lunca Ilvei 8. Maieru 9. Măgura Ilvei 10. Nimigea 11. Parva 12. Poiana Ilvei 13. Rebra 14. Rebrişoara 15. Rodna 16. Romuli 17. Runcu Salvei 18. Salva 19. Şanţ 20. Telciu 21. Zagra JUDEŢUL BOTOŞANI 1. Judecătoria Botoşani cu sediul în municipiul Botoşani MUNICIPIU 1. Botoşani ORAŞE 1. Bucecea 2. Flămânzi 3. Ştefăneşti COMUNE 1. Albeşti 2. Băluşeni 3. Călăraşi 4. Copălău 5. Corni 6. Coşula 7. Cristeşti 8. Curteşti 9. Durneşti 10. Frumuşica 11. Gorbăneşti 12. Hlipiceni 13. Lunca 14. Mihai Eminescu 15. Nicşeni 16. Prăjeni 17. Răchiţi 18. Răuseni 19. Roma 20. Româneşti 21. Santa Mare 22. Stăuceni 23. Suliţa 24. Todireni 25. Truşeşti 26. Tudora 27. Unţeni 28. Vlădeni 29. Vorona 2. Judecătoria Darabani cu sediul în oraşul Darabani ORAŞE 1. Darabani COMUNE 1. Conceşti 2. Coţuşca 3. Havârna 4. Hudeşti 5. Mileanca 6. Păltiniş 7. Rădăuţi-Prut 8. Suharău 9. Viişoara 3. Judecătoria Dorohoi cu sediul în municipiul Dorohoi MUNICIPIU 1. Dorohoi COMUNE 1. Brăeşti 2. Broscăuţi 3. Cândeşti 4. Cordăreni 5. Corlăteni 6. Cristineşti 7. Dersca 8. Dimăcheni 9. George Enescu 10. Hilişeu-Horia 11. Ibăneşti 12. Leorda 13. Lozna 14. Mihăileni 15. Pomârla 16. Şendriceni 17. Văculeşti 18. Vârfu Câmpului 4. Judecătoria Săveni cu sediul în oraşul Săveni ORAŞE 1. Săveni COMUNE 1. Adăşeni 2. Avrămeni 3. Dângeni 4. Dobârceni 5. Drăguşeni 6. Hăneşti 7. Manoleasa 8. Mihălăşeni 9. Mitoc 10. Ripiceni 11. Ştiubieni 12. Ungureni 13. Vlăsineşti 14. Vorniceni JUDEŢUL BRAŞOV 1. Judecătoria Braşov cu sediul în municipiul Braşov MUNICIPIU 1. Braşov 2. Codlea 3. Săcele ORAŞE 1. Ghimbav 2. Predeal COMUNE 1. Bod 2. Budila 3. Cristian 4. Crizbav 5. Dumbrăviţa 6. Feldioara 7. Hălchiu 8. Hărman 9. Măieruş 10. Prejmer 11. Sânpetru 12. Tărlungeni 13. Teliu 14. Vama Buzăului 2. Judecătoria Făgăraş cu sediul în municipiul Făgăraş MUNICIPIU 1. Făgăraş ORAŞE 1. Victoria COMUNE 1. Beclean 2. Cincu 3. Drăguş 4. Hârseni 5. Lisa 6. Mândra 7. Părău 8. Recea 9. Sâmbăta de Sus 10. Şercaia 11. Şinca 12. Şoarş 13. Ucea 14. Viştea 15. Voila 3. Judecătoria Rupea cu sediul în oraşul Rupea ORAŞE 1. Rupea COMUNE 1. Apaţa 2. Augustin 3. Buneşti 4. Caţa 5. Comana 6. Hoghiz 7. Homorod 8. Jibert 9. Ormeniş 10. Racoş 11. Ticuşu 12. Ungra 4. Judecătoria Zărneşti cu sediul în oraşul Zărneşti ORAŞE 1. Râşnov 2. Zărneşti COMUNE 1. Bran 2. Fundata 3. Holbav 4. Moieciu 5. Poiana Mărului 6. Şinca Nouă 7. Vulcan JUDEŢUL BRĂILA 1. Judecătoria Brăila cu sediul în municipiul Brăila MUNICIPIU 1. Brăila ORAŞE 1. Însurăţei - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei COMUNE 1. Berteştii de Jos - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 2. Cazasu 3. Chiscani 4. Frecăţei 5. Gemenele 6. Gropeni 7. Măraşu 8. Măxineni 9. Movila Miresii 10. Râmnicelu 11. Romanu 12. Salcia Tudor 13. Scorţaru Nou 14. Siliştea 15. Stăncuţa - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 16. Tichileşti 17. Traian 18. Tudor Vladimirescu 19. Tufeşti - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 20. Unirea 21. Vădeni 22. Victoria - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 23. Viziru - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 2. Judecătoria Făurei cu sediul în oraşul Făurei ORAŞE 1. Făurei 2. Ianca COMUNE 1. Bărăganul - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 2. Bordei Verde 3. Ciocile - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 4. Cireşu 5. Dudeşti 6. Galbenu 7. Grădiştea 8. Jirlău 9. Mircea Vodă 10. Racoviţa 11. Roşiori - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 12. Surdila-Găiseanca 13. Surdila-Greci 14. Şuţeşti 15. Ulmu 16. Vişani 17. Zăvoaia - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei 3. Judecătoria Însurăţei*) cu sediul în oraşul Însurăţei *) Prin Hotărârea Secţiei pentru Judecători nr. 509 din 21 martie 2019 s-a admis reluarea activităţii Judecătoriei Însurăţei, sub condiţia ocupării efective a unui număr de 3 posturi de judecător. În momentul reluării activităţii se va stabili aceeaşi arondare teritorială care a existat înainte de suspendarea activităţii acestei instanţe (prin Hotărârea Guvernului nr. 476/2016 privind modificarea anexei la Hotărârea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscripţiilor judecătoriilor şi parchetelor de pe lângă judecării), respectiv: ORAŞE 1. Însurăţei - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila COMUNE 1. Bărăganul - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei 2. Berteştii de Jos - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila 3. Ciocile - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei 4. Roşiori - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei 5. Stăncuţa - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila 6. Tufeşti - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila 7. Victoria - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila 8. Viziru - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila 9. Zăvoaia - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei JUDEŢUL BUZĂU 1. Judecătoria Buzău cu sediul în municipiul Buzău MUNICIPIU 1. Buzău COMUNE 1. Amaru 2. Beceni 3. Berca 4. Bisoca 5. Blăjani 6. Breaza 7. Căneşti 8. Cernăteşti 9. Chiliile 10. Costeşti 11. Florica 12. Gălbinaşi 13. Gherăseni 14. Lopătari 15. Mărăcineni 16. Mânzăleşti 17. Merei 18. Mihăileşti 19. Movila Banului 20. Năieni 21. Pietroasele 22. Poşta Câlnău 23. Săgeata 24. Săhăteni 25. Săpoca 26. Săruleşti 27. Scorţoasa 28. Stâlpu 29. Tisău 30. Ţinteşti 31. Ulmeni 32. Unguriu 33. Vadu Paşii 34. Verneşti 35. Vintilă Vodă 36. Zărneşti 2. Judecătoria Pătârlagele cu sediul în oraşul Pătârlagele ORAŞE 1. Nehoiu 2. Pătârlagele COMUNE 1. Bozioru 2. Brăeşti 3. Calvini 4. Cătina 5. Chiojdu 6. Cislău 7. Colţi 8. Cozieni 9. Gura Teghii 10. Măgura 11. Odăile 12. Pănătău 13. Pârscov 14. Siriu 15. Vipereşti 3. Judecătoria Pogoanele cu sediul în oraşul Pogoanele ORAŞE 1. Pogoanele COMUNE 1. Brădeanu 2. C.A. Rosetti 3. Cilibia 4. Glodeanu Sărat 5. Glodeanu-Siliştea 6. Largu 7. Luciu 8. Padina 9. Ruşeţu 10. Scutelnici 11. Smeeni 4. Judecătoria Râmnicu Sărat cu sediul în municipiul Râmnicu Sărat MUNICIPIU 1. Râmnicu Sărat COMUNE 1. Balta Albă 2. Bălăceanu 3. Boldu 4. Buda 5. Cochirleanca 6. Ghergheasa 7. Grebănu 8. Mărgăriteşti 9. Murgeşti 10. Pardoşi 11. Podgoria 12. Puieşti 13. Racoviţeni 14. Râmnicelu 15. Robeasca 16. Topliceni 17. Valea Râmnicului 18. Valea Salciei 19. Vâlcelele 20. Ziduri JUDEŢUL CARAŞ-SEVERIN 1. Judecătoria Caransebeş cu sediul în municipiul Caransebeş MUNICIPIU 1. Caransebeş ORAŞE 1. Băile Herculane 2. Oţelu Roşu COMUNE 1. Armeniş 2. Băuţar 3. Bolvaşniţa 4. Buchin 5. Bucoşniţa 6. Constantin Daicoviciu 7. Copăcele 8. Cornea 9. Cornereva 10. Domaşnea 11. Glimboca 12. Iablaniţa 13. Luncaviţa 14. Marga 15. Mehadia 16. Mehadica 17. Obreja 18. Păltiniş 19. Rusca Montană 20. Sacu 21. Slatina-Timiş 22. Teregova 23. Topleţ 24. Turnu Ruieni 25. Zăvoi 2. Judecătoria Moldova Nouă cu sediul în oraşul Moldova Nouă ORAŞE 1. Moldova Nouă COMUNE 1. Berzasca 2. Cărbunari 3. Coronini 4. Gârnic 5. Naidăş 6. Pojejena 7. Sicheviţa 8. Socol 3. Judecătoria Oraviţa cu sediul în oraşul Oraviţa ORAŞE 1. Anina 2. Oraviţa COMUNE 1. Bănia 2. Berlişte 3. Bozovici 4. Ciclova Română 5. Ciuchici 6. Ciudanoviţa 7. Dalboşeţ 8. Eftimie Murgu 9. Forotic 10. Goruia 11. Grădinari 12. Lăpuşnicel 13. Lăpuşnicu Mare 14. Prigor 15. Răcăşdia 16. Sasca Montană 17. Şopotu Nou 18. Ticvaniu Mare 19. Vărădia 20. Vrani 4. Judecătoria Reşiţa cu sediul în municipiul Reşiţa MUNICIPIU 1. Reşiţa ORAŞE 1. Bocşa COMUNE 1. Berzovia 2. Brebu 3. Brebu Nou 4. Caraşova 5. Doclin 6. Dognecea 7. Ezeriş 8. Fârliug 9. Lupac 10. Măureni 11. Ocna de Fier 12. Ramna 13. Târnova 14. Văliug 15. Vermeş 16. Zorlenţu Mare JUDEŢUL CĂLĂRAŞI 1. Judecătoria Călăraşi cu sediul în municipiul Călăraşi MUNICIPIU 1. Călăraşi COMUNE 1. Alexandru Odobescu 2. Borcea 3. Ciocăneşti 4. Cuza Vodă 5. Dichiseni 6. Dorobanţu 7. Dragalina 8. Grădiştea 9. Independenţa 10. Jegălia 11. Modelu 12. Perişoru 13. Roseţi 14. Ştefan cel Mare 15. Ştefan Vodă 16. Ulmu 17. Unirea 18. Vâlcelele 19. Vlad Ţepeş 2. Judecătoria Lehliu-Gară cu sediul în oraşul Lehliu-Gară ORAŞE 1. Fundulea 2. Lehliu-Gară COMUNE 1. Belciugatele 2. Dor Mărunt 3. Dragoş Vodă 4. Frăsinet 5. Gurbăneşti 6. Ileana 7. Lehliu 8. Lupşanu 9. Nicolae Bălcescu 10. Săruleşti 11. Tămădău Mare 12. Valea Argovei 3. Judecătoria Olteniţa cu sediul în municipiul Olteniţa MUNICIPIU 1. Olteniţa ORAŞE 1. Budeşti COMUNE 1. Căscioarele 2. Chirnogi 3. Chiselet 4. Crivăţ 5. Curcani 6. Frumuşani 7. Fundeni 8. Gălbinaşi 9. Luica 10. Mânăstirea 11. Mitreni 12. Nana 13. Plătăreşti 14. Radovanu 15. Sohatu 16. Spanţov 17. Şoldanu 18. Ulmeni 19. Vasilaţi JUDEŢUL CLUJ 1. Judecătoria Cluj-Napoca cu sediul în municipiul Cluj-Napoca MUNICIPIU 1. Cluj-Napoca COMUNE 1. Apahida 2. Baciu 3. Chinteni 4. Cojocna 5. Feleacu 6. Floreşti 7. Sânpaul 2. Judecătoria Dej cu sediul în municipiul Dej MUNICIPIU 1. Dej COMUNE 1. Bobâlna 2. Căşeiu 3. Câţcău 4. Chiuieşti 5. Cuzdrioara 6. Jichişu de Jos 7. Mica 8. Mintiu Gherlii 9. Panticeu 10. Recea Cristur 11. Unguraş 12. Vad 3. Judecătoria Gherla cu sediul în municipiul Gherla MUNICIPIU 1. Gherla COMUNE 1. Aluniş 2. Aşchileu 3. Bonţida 4. Borşa 5. Buza 6. Căianu 7. Cămăraşu 8. Cătina 9. Corneşti 10. Dăbâca 11. Fizeşu Gherlii 12. Geaca 13. Iclod 14. Jucu 15. Mociu 16. Pălatca 17. Sânmartin 18. Sic 19. Suatu 20. Ţaga 21. Vultureni 4. Judecătoria Huedin cu sediul în oraşul Huedin ORAŞE 1. Huedin COMUNE 1. Aghireşu 2. Beliş 3. Călăţele 4. Căpuşu Mare 5. Ciucea 6. Gârbău 7. Gilău 8. Izvoru Crişului 9. Măguri-Răcătău 10. Mănăstireni 11. Mărgău 12. Mărişel 13. Negreni 14. Poieni 15. Rişca 16. Săcuieu 17. Sâncraiu 5. Judecătoria Turda cu sediul în municipiul Turda MUNICIPIU 1. Câmpia Turzii 2. Turda COMUNE 1. Aiton 2. Băişoara 3. Călăraşi 4. Ceanu Mare 5. Ciurila 6. Frata 7. Iara 8. Luna 9. Mihai Viteazu 10. Moldoveneşti 11. Petreştii de Jos 12. Ploscoş 13. Sănduleşti 14. Săvădisla 15. Tritenii de Jos 16. Tureni 17. Valea Ierii 18. Viişoara JUDEŢUL CONSTANŢA 1. Judecătoria Constanţa cu sediul în municipiul Constanţa MUNICIPIU 1. Constanţa ORAŞE 1. Eforie 2. Murfatlar 3. Năvodari 4. Ovidiu 5. Techirghiol COMUNE 1. Agigea 2. Cogealac 3. Corbu 4. Cumpăna 5. Fântânele 6. Grădina 7. Istria 8. Lumina 9. Mihai Viteazu 10. Mihail Kogălniceanu 11. Nicolae Bălcescu 12. Săcele 13. Târguşor 14. Valu lui Traian 2. Judecătoria Hârşova cu sediul în oraşul Hârşova ORAŞE 1. Hârşova COMUNE 1. Ciobanu 2. Crucea 3. Gârliciu 4. Ghindăreşti 5. Horia 6. Pantelimon 7. Saraiu 8. Topalu 9. Vulturu 3. Judecătoria Mangalia cu sediul în municipiul Mangalia MUNICIPIU 1. Mangalia ORAŞE 1. Negru Vodă COMUNE 1. Albeşti 2. Amzacea 3. Cerchezu 4. Chirnogeni 5. Comana 6. Costineşti 7. Dumbrăveni 8. Independenţa 9. Limanu 10. Pecineaga 11. Tuzla 12. 23 August 4. Judecătoria Medgidia cu sediul în municipiul Medgidia MUNICIPIU 1. Medgidia ORAŞE 1. Băneasa 2. Cernavodă COMUNE 1. Adamclisi 2. Aliman 3. Bărăganu 4. Castelu 5. Ciocârlia 6. Cobadin 7. Cuza Vodă 8. Deleni 9. Dobromir 10. Ion Corvin 11. Lipniţa 12. Mereni 13. Mircea Vodă 14. Oltina 15. Ostrov 16. Peştera 17. Poarta Albă 18. Rasova 19. Saligny 20. Seimeni 21. Siliştea 22. Topraisar 23. Tortoman JUDEŢUL COVASNA 1. Judecătoria Întorsura Buzăului cu sediul în oraşul Întorsura Buzăului ORAŞE 1. Covasna 2. Întorsura Buzăului COMUNE 1. Barcani 2. Dobârlău 3. Sita Buzăului 4. Valea Mare 5. Zagon 2. Judecătoria Sfântu Gheorghe cu sediul în municipiul Sfântu Gheorghe MUNICIPIU 1. Sfântu Gheorghe ORAŞE 1. Baraolt COMUNE 1. Aita Mare 2. Arcuş 3. Băţani 4. Belin 5. Bixad 6. Bodoc 7. Boroşneu Mare 8. Brăduţ 9. Chichiş 10. Ghidfalău 11. Hăghig 12. Ilieni 13. Malnaş 14. Micfalău 15. Ozun 16. Reci 17. Valea Crişului 18. Vâlcele 19. Vârghiş 3. Judecătoria Târgu Secuiesc cu sediul în municipiul Târgu Secuiesc MUNICIPIU 1. Târgu Secuiesc COMUNE 1. Brateş 2. Breţcu 3. Catalina 4. Cernat 5. Comandău 6. Dalnic 7. Estelnic 8. Ghelinţa 9. Lemnia 10. Mereni 11. Moacşa 12. Ojdula 13. Poian 14. Sânzieni 15. Turia 16. Zăbala JUDEŢUL DÂMBOVIŢA 1. Judecătoria Găeşti cu sediul în oraşul Găeşti ORAŞE 1. Găeşti COMUNE 1. Cobia 2. Corbii Mari 3. Costeştii din Vale 4. Crângurile 5. Dragodana 6. Gura Foii 7. Gura Şuţii 8. Hulubeşti 9. Ludeşti 10. Mătăsaru 11. Mogoşani 12. Morteni 13. Petreşti 14. Produleşti 15. Răscăeţi 16. Şelaru 17. Ulieşti 18. Valea Mare 19. Vişina 2. Judecătoria Moreni cu sediul în municipiul Moreni MUNICIPIU 1. Moreni COMUNE 1. Dărmăneşti 2. Gura Ocniţei 3. Iedera 4. I.L. Caragiale 5. Ocniţa 6. Valea Lungă 7. Vişineşti 8. Vlădeni 3. Judecătoria Pucioasa cu sediul în oraşul Pucioasa ORAŞE 1. Fieni 2. Pucioasa COMUNE 1. Bezdead 2. Brăneşti 3. Buciumeni 4. Glodeni 5. Moroeni 6. Moţăieni 7. Pietroşiţa 8. Runcu 9. Vârfuri 10. Vulcana-Băi 11. Vulcana-Pandele 4. Judecătoria Răcari cu sediul în oraşul Răcari ORAŞE 1. Răcari 2. Titu COMUNE 1. Braniştea 2. Brezoaele 3. Ciocăneşti 4. Conţeşti 5. Cornăţelu 6. Crevedia 7. Lunguleţu 8. Odobeşti 9. Poiana 10. Potlogi 11. Sălcioara 12. Slobozia Moară 13. Tărtăşeşti 5. Judecătoria Târgovişte cu sediul în municipiul Târgovişte MUNICIPIU 1. Târgovişte COMUNE 1. Aninoasa 2. Băleni 3. Bărbuleţu 4. Bilciureşti 5. Bucşani 6. Butimanu 7. Cândeşti 8. Cojasca 9. Comişani 10. Corneşti 11. Dobra 12. Doiceşti 13. Dragomireşti 14. Finta 15. Lucieni 16. Malu cu Flori 17. Măneşti 18. Niculeşti 19. Nucet 20. Perşinari 21. Pietrari 22. Pucheni 23. Raciu 24. Răzvad 25. Râu Alb 26. Şotânga 27. Tătărani 28. Ulmi 29. Văcăreşti 30. Văleni-Dâmboviţa 31. Voineşti JUDEŢUL DOLJ 1. Judecătoria Băileşti cu sediul în municipiul Băileşti MUNICIPIU 1. Băileşti COMUNE 1. Afumaţi 2. Bistreţ 3. Caraula 4. Catane 5. Cioroiaşi 6. Galicea Mare 7. Galiciuica 8. Giubega 9. Izvoare 10. Întorsura 11. Negoi 12. Orodel 13. Perişor 14. Pleniţa 15. Radovan 16. Rast 17. Siliştea Crucii 18. Urzicuţa 19. Vârtop 20. Verbiţa 2. Judecătoria Calafat cu sediul în municipiul Calafat MUNICIPIU 1. Calafat COMUNE 1. Cetate 2. Ciupercenii Noi 3. Desa 4. Ghidici 5. Maglavit 6. Moţăţei 7. Piscu Vechi 8. Poiana Mare 9. Seaca de Câmp 10. Unirea 3. Judecătoria Craiova cu sediul în municipiul Craiova MUNICIPIU 1. Craiova ORAŞE 1. Bechet 2. Dăbuleni COMUNE 1. Amărăştii de Jos 2. Amărăştii de Sus 3. Apele Vii 4. Botoşeşti-Paia 5. Brabova 6. Bratovoeşti 7. Breasta 8. Bucovăţ 9. Bulzeşti 10. Carpen 11. Castranova 12. Călăraşi 13. Cârcea 14. Celaru 15. Coşoveni 16. Daneţi 17. Dioşti 18. Dobreşti 19. Dobroteşti 20. Drăgoteşti 21. Gherceşti 22. Ghindeni 23. Gogoşu 24. Işalniţa 25. Leu 26. Malu Mare 27. Mârşani 28. Mischii 29. Murgaşi 30. Ostroveni 31. Pieleşti 32. Pleşoi 33. Podari 34. Predeşti 35. Robăneşti 36. Rojişte 37. Sadova 38. Sălcuţa 39. Seaca de Pădure 40. Sopot 41. Şimnicu de Sus 42. Teasc 43. Terpeziţa 44. Teslui 45. Ţuglui 46. Vârvoru de Jos 47. Vela 4. Judecătoria Filiaşi cu sediul în oraşul Filiaşi ORAŞE 1. Filiaşi COMUNE 1. Almăj 2. Argetoaia 3. Braloştiţa 4. Brădeşti 5. Cernăteşti 6. Coţofenii din Dos 7. Coţofenii din Faţă 8. Fărcaş 9. Goieşti 10. Greceşti 11. Melineşti 12. Scăeşti 13. Secu 14. Tălpaş 5. Judecătoria Segarcea cu sediul în oraşul Segarcea ORAŞE 1. Segarcea COMUNE 1. Bârca 2. Calopăr 3. Cârna 4. Cerăt 5. Drănic 6. Gângiova 7. Gighera 8. Giurgiţa 9. Goicea 10. Lipovu 11. Măceşu de Jos 12. Măceşu de Sus 13. Valea Stanciului JUDEŢUL GALAŢI 1. Judecătoria Galaţi cu sediul în municipiul Galaţi MUNICIPIU 1. Galaţi COMUNE 1. Braniştea 2. Pechea 3. Schela 4. Slobozia Conachi 5. Smârdan 6. Şendreni 7. Tuluceşti 8. Vânători 9. Cuza Vodă 2. Judecătoria Lieşti cu sediul în comuna Lieşti COMUNE 1. Barcea 2. Costache Negri 3. Fundeni 4. Griviţa 5. Independenţa 6. Iveşti 7. Lieşti 8. Nămoloasa 9. Piscu 10. Tudor Vladimirescu 11. Umbrăreşti 3. Judecătoria Tecuci cu sediul în municipiul Tecuci MUNICIPIU 1. Tecuci COMUNE 1. Brăhăşeşti 2. Buciumeni 3. Cerţeşti 4. Corod 5. Cosmeşti 6. Cudalbi 7. Drăgăneşti 8. Ghidigeni 9. Gohor 10. Matca 11. Movileni 12. Munteni 13. Negrileşti 14. Nicoreşti 15. Poiana 16. Priponeşti 17. Ţepu 18. Valea Mărului 4. Judecătoria Târgu Bujor cu sediul în oraşul Târgu Bujor ORAŞE 1. Bereşti 2. Târgu Bujor COMUNE 1. Bălăbăneşti 2. Bălăşeşti 3. Băleni 4. Băneasa 5. Bereşti-Meria 6. Cavadineşti 7. Corni 8. Cuca 9. Drăguşeni 10. Fârţăneşti 11. Folteşti 12. Jorăşti 13. Măstăcani 14. Oancea 15. Rădeşti 16. Smulţi 17. Suceveni 18. Vârlezi 19. Vlădeşti 20. Frumuşiţa 21. Rediu 22. Scânteieşti 23. Suhurlui JUDEŢUL GIURGIU 1. Judecătoria Bolintin-Vale cu sediul în oraşul Bolintin-Vale ORAŞE 1. Bolintin-Vale 2. Mihăileşti COMUNE 1. Bolintin-Deal 2. Bucşani 3. Bulbucata 4. Buturugeni 5. Clejani 6. Cosoba 7. Crevedia Mare 8. Floreşti-Stoeneşti 9. Găiseni 10. Grădinari 11. Joiţa 12. Letca Nouă 13. Mârşa 14. Ogrezeni 15. Roata de Jos 16. Săbăreni 17. Ulmi 18. Vânătorii Mici 2. Judecătoria Giurgiu cu sediul în municipiul Giurgiu MUNICIPIU 1. Giurgiu COMUNE 1. Adunaţii-Copăceni 2. Băneasa 3. Călugăreni 4. Colibaşi 5. Comana 6. Daia 7. Frăteşti 8. Găujani 9. Ghimpaţi 10. Gogoşari 11. Gostinu 12. Gostinari 13. Greaca 14. Herăşti 15. Hotarele 16. Iepureşti 17. Isvoarele 18. Izvoarele 19. Malu 20. Mihai Bravu 21. Oinacu 22. Prundu 23. Putineiu 24. Răsuceni 25. Schitu 26. Singureni 27. Slobozia 28. Stăneşti 29. Stoeneşti 30. Toporu 31. Valea Dragului 32. Vărăşti 33. Vedea JUDEŢUL GORJ 1. Judecătoria Motru cu sediul în municipiul Motru MUNICIPIU 1. Motru COMUNE 1. Bolboşi 2. Borăscu 3. Cătunele 4. Drăgoteşti 5. Glogova 6. Mătăsari 7. Padeş 8. Samarineşti 9. Slivileşti 10. Văgiuleşti 2. Judecătoria Novaci cu sediul în oraşul Novaci ORAŞE 1. Novaci COMUNE 1. Alimpeşti 2. Baia de Fier 3. Bengeşti-Ciocadia 4. Bumbeşti-Piţic 5. Crasna 6. Polovragi 7. Roşia de Amaradia 8. Săcelu 3. Judecătoria Târgu Cărbuneşti cu sediul în oraşul Târgu Cărbuneşti ORAŞE 1. Târgu Cărbuneşti 2. Ţicleni COMUNE 1. Albeni 2. Aninoasa 3. Bărbăteşti 4. Berleşti 5. Bustuchin 6. Căpreni 7. Cruşeţ 8. Dănciuleşti 9. Hurezani 10. Jupâneşti 11. Licurici 12. Logreşti 13. Prigoria 14. Săuleşti 15. Scoarţa 16. Stejari 17. Stoina 18. Turburea 19. Ţânţăreni 20. Vladimir 4. Judecătoria Târgu Jiu cu sediul în municipiul Târgu Jiu MUNICIPIU 1. Târgu Jiu ORAŞE 1. Bumbeşti-Jiu 2. Rovinari 3. Tismana 4. Turceni COMUNE 1. Arcani 2. Bălăneşti 3. Băleşti 4. Bâlteni 5. Brăneşti 6. Câlnic 7. Ciuperceni 8. Dăneşti 9. Drăguţeşti 10. Fărcăşeşti 11. Godineşti 12. Ioneşti 13. Leleşti 14. Muşeteşti 15. Negomir 16. Peştişani 17. Plopşoru 18. Runcu 19. Schela 20. Stăneşti 21. Teleşti 23. Turcineşti 24. Urdari JUDEŢUL HARGHITA 1. Judecătoria Gheorgheni cu sediul în municipiul Gheorgheni MUNICIPIU 1. Gheorgheni COMUNE 1. Ciumani 2. Ditrău 3. Joseni 4. Lăzarea 5. Remetea 6. Suseni 7. Voşlăbeni 2. Judecătoria Miercurea-Ciuc cu sediul în municipiul Miercurea-Ciuc MUNICIPIU 1. Miercurea-Ciuc ORAŞE 1. Băile Tuşnad 2. Bălan COMUNE 1. Cârţa 2. Ciceu 3. Ciucsângeorgiu 4. Cozmeni 5. Dăneşti 6. Frumoasa 7. Leliceni 8. Lunca de Jos 9. Lunca de Sus 10. Mădăraş 11. Mihăileni 12. Păuleni-Ciuc 13. Plăieşii de Jos 14. Racu 15. Siculeni 16. Sâncrăieni 17. Sândominic 18. Sânmartin 19. Sânsimion 20. Sântimbru 21. Tomeşti 22. Tuşnad 3. Judecătoria Odorheiu Secuiesc cu sediul în municipiul Odorheiu Secuiesc MUNICIPIU 1. Odorheiu Secuiesc ORAŞE 1. Cristuru Secuiesc 2. Vlăhiţa COMUNE 1. Atid 2. Avrămeşti 3. Brădeşti 4. Căpâlniţa 5. Corund 6. Dârjiu 7. Dealu 8. Feliceni 9. Lueta 10. Lupeni 11. Mărtiniş 12. Mereşti 13. Mugeni 14. Ocland 15. Porumbeni 16. Praid 17. Satu Mare 18. Săcel 19. Secuieni 20. Simoneşti 21. Ulieş 22. Vărşag 23. Zetea 4. Judecătoria Topliţa cu sediul în municipiul Topliţa MUNICIPIU 1. Topliţa ORAŞE 1. Borsec COMUNE 1. Bilbor 2. Corbu 3. Gălăuţaş 4. Sărmaş 5. Subcetate 6. Tulgheş JUDEŢUL HUNEDOARA 1. Judecătoria Brad cu sediul în municipiul Brad MUNICIPIU 1. Brad COMUNE 1. Baia de Criş 2. Blăjeni 3. Buceş 4. Bucureşci 5. Bulzeştii de Sus 6. Crişcior 7. Luncoiu de Jos 8. Ribiţa 9. Tomeşti 10. Vaţa de Jos 11. Vălişoara 2. Judecătoria Deva cu sediul în municipiul Deva MUNICIPIU 1. Deva ORAŞE 1. Simeria COMUNE 1. Băcia 2. Băiţa 3. Bătrâna 4. Brănişca 5. Burjuc 6. Cârjiţi 7. Certeju de Sus 8. Dobra 9. Gurasada 10. Hărău 11. Ilia 12. Lăpugiu de Jos 13. Rapoltu Mare 14. Şoimuş 15. Veţel 16. Vorţa 17. Zam 3. Judecătoria Haţeg cu sediul în oraşul Haţeg ORAŞE 1. Haţeg COMUNE 1. Baru 2. Băniţa 3. Boşorod 4. Bretea Română 5. Densuş 6. General Berthelot 7. Pui 8. Răchitova 9. Râu de Mori 10. Sarmizegetusa 11. Sălaşu de Sus 12. Sântămăria-Orlea 13. Toteşti 4. Judecătoria Hunedoara cu sediul în municipiul Hunedoara MUNICIPIU 1. Hunedoara ORAŞE 1. Călan COMUNE 1. Bunila 2. Cerbăl 3. Ghelari 4. Lelese 5. Lunca Cernii de Jos 6. Pestişu Mic 7. Teliucu Inferior 8. Topliţa 5. Judecătoria Orăştie cu sediul în municipiul Orăştie MUNICIPIU 1. Orăştie ORAŞE 1. Geoagiu COMUNE 1. Balşa 2. Beriu 3. Mărtineşti 4. Orăştioara de Sus 5. Romos 6. Turdaş 6. Judecătoria Petroşani cu sediul în municipiul Petroşani MUNICIPIU 1. Lupeni 2. Petroşani 3. Vulcan ORAŞE 1. Aninoasa 2. Petrila 3. Uricani JUDEŢUL IALOMIŢA 1. Judecătoria Feteşti cu sediul în municipiul Feteşti MUNICIPIU 1. Feteşti ORAŞE 1. Ţăndărei COMUNE 1. Borduşani 2. Făcăeni 3. Giurgeni 4. Gura Ialomiţei 5. Mihail Kogălniceanu 6. Movila 7. Platoneşti 8. Săveni 9. Stelnica 10. Sudiţi 11. Valea Ciorii 12. Vlădeni 2. Judecătoria Slobozia cu sediul în municipiul Slobozia MUNICIPIU 1. Amara 2. Căzăneşti 3. Slobozia COMUNE 1. Albeşti 2. Andrăşeşti 3. Bucu 4. Bueşti 5. Ciochina 6. Ciulniţa 7. Cocora 8. Colelia 9. Cosâmbeşti 10. Gheorghe Doja 11. Gheorghe Lazăr 12. Griviţa 13. Mărculeşti 14. Miloşeşti 15. Munteni-Buzău 16. Ograda 17. Perieţi 18. Reviga 19. Scânteia 20. Traian 3. Judecătoria Urziceni cu sediul în municipiul Urziceni MUNICIPIU 1. Fierbinţi-Târg 2. Urziceni COMUNE 1. Adâncata 2. Alexeni 3. Armăşeşti 4. Axintele 5. Balaciu 6. Bărbuleşti 7. Bărcăneşti 8. Borăneşti 9. Ciocârlia 10. Coşereni 11. Drăgoeşti 12. Dridu 13. Gârbovi 14. Grindu 15. Ion Roată 16. Jilavele 17. Maia 18. Manasia 19. Moldoveni 20. Moviliţa 21. Răduleşti 22. Roşiori 23. Sălcioara 24. Sărăţeni 25. Sfântu Gheorghe 26. Sineşti 27. Valea Măcrişului JUDEŢUL IAŞI 1. Judecătoria Hârlău cu sediul în oraşul Hârlău ORAŞE 1. Hârlău COMUNE 1. Balş 2. Belceşti 3. Cepleniţa 4. Coarnele Caprei 5. Cotnari 6. Cucuteni 7. Deleni 8. Erbiceni 9. Fântânele 10. Focuri 11. Gropniţa 12. Plugari 13. Scobinţi 14. Şipote 2. Judecătoria Iaşi cu sediul în municipiul Iaşi MUNICIPIU 1. Iaşi ORAŞE 1. Podu Iloaiei COMUNE 1. Andrieşeni 2. Aroneanu 3. Bârnova 4. Bivolari 5. Ciurea 6. Dagâţa 7. Dobrovăţ 8. Drăguşeni 9. Dumeşti 10. Golăieşti 11. Grajduri 12. Holboca 13. Horleşti 14. Ipatele 15. Leţcani 16. Madârjac 17. Mironeasa 18. Miroslava 19. Mogoşeşti 20. Movileni 21. Popeşti 22. Popricani 23. Probota 24. Rediu 25. Româneşti 26. Roşcani 27. Schitu Duca 28. Scânteia 29. Sineşti 30. Şcheia 31. Tansa 32. Tomeşti 33. Trifeşti 34. Ţibana 35. Ţibăneşti 36. Ţigănaşi 37. Ţuţora 38. Ungheni 39. Valea Lupului 40. Victoria 41. Vlădeni 42. Voineşti 3. Judecătoria Paşcani cu sediul în municipiul Paşcani MUNICIPIU 1. Paşcani ORAŞE 1. Târgu Frumos COMUNE 1. Alexandru I. Cuza 2. Bălţaţi 3. Brăeşti 4. Butea 5. Ciohorăni 6. Costeşti 7. Cristeşti 8. Hălăuceşti 9. Hărmăneşti 10. Heleşteni 11. Ion Neculce 12. Lespezi 13. Lungani 14. Mirceşti 15. Mirosloveşti 16. Mogoşeşti-Siret 17. Moţca 18. Oţeleni 19. Răchiteni 20. Ruginoasa 21. Sireţel 22. Stolniceni-Prăjescu 23. Strunga 24. Tătăruşi 25. Todireşti 26. Valea Seacă 27. Vânători 4. Judecătoria Răducăneni cu sediul în comuna Răducăneni COMUNE 1. Ciorteşti 2. Comarna 3. Costuleni 4. Cozmeşti 5. Dolheşti 6. Gorban 7. Grozeşti 8. Moşna 9. Prisăcani 10. Răducăneni JUDEŢUL ILFOV 1. Judecătoria Buftea cu sediul în oraşul Buftea ORAŞE 1. Buftea 2. Chitila 3. Otopeni 4. Voluntari COMUNE 1. Afumaţi 2. Baloteşti 3. Chiajna 4. Ciolpani 5. Corbeanca 6. Dascălu 7. Dragomireşti-Vale 8. Găneasa 9. Grădiştea 10. Gruiu 11. Moara Vlăsiei 12. Mogoşoaia 13. Nuci 14. Periş 15. Petrăchioaia 16. Snagov 17. Ştefăneştii de Jos 18. Tunari 2. Judecătoria Cornetu cu sediul în comuna Cornetu ORAŞE 1. Bragadiru 2. Măgurele 3. Pantelimon 4. Popeşti-Leordeni COMUNE 1. Berceni 2. Brăneşti 3. Cernica 4. Ciorogârla 5. Clinceni 6. Copăceni 7. Cornetu 8. Dărăşti-Ilfov 9. Dobroeşti 10. Domneşti 11. Glina 12. Jilava 13. Vidra 14. 1 Decembrie JUDEŢUL MARAMUREŞ 1. Judecătoria Baia Mare cu sediul în municipiul Baia Mare MUNICIPIU 1. Baia Mare ORAŞE 1. Baia Sprie 2. Seini 3. Şomcuta Mare 4. Tăuţii-Măgherăuş 5. Ulmeni COMUNE 1. Ardusat 2. Ariniş 3. Asuaju de Sus 4. Băiţa de sub Codru 5. Băseşti 6. Bicaz 7. Cicârlău 8. Coltău 9. Dumbrăviţa 10. Fărcaşa 11. Gârdani 12. Groşi 13. Mireşu Mare 14. Oarţa de Jos 15. Recea 16. Satulung 17. Săcălăşeni 18. Sălsig 19. Şişeşti 20. Valea Chioarului 2. Judecătoria Dragomireşti cu sediul în oraşul Dragomireşti ORAŞE 1. Dragomireşti 2. Săliştea de Sus COMUNE 1. Bârsana 2. Bogdan Vodă 3. Botiza 4. Ieud 5. Poienile Izei 6. Rozavlea 7. Săcel 8. Strâmtura 9. Şieu 3. Judecătoria Sighetu Marmaţiei cu sediul în municipiul Sighetu Marmaţiei MUNICIPIU 1. Sighetu Marmaţiei COMUNE 1. Bocicoiu Mare 2. Budeşti 3. Călineşti 4. Câmpulung la Tisa 5. Deseşti 6. Giuleşti 7. Ocna Şugatag 8. Onceşti 9. Remeţi 10. Rona de Jos 11. Rona de Sus 12. Sarasău 13. Săpânţa 14. Vadu Izei 4. Judecătoria Târgu Lăpuş cu sediul în oraşul Târgu Lăpuş ORAŞE 1. Cavnic 2. Târgu Lăpuş COMUNE 1. Băiuţ 2. Boiu Mare 3. Cerneşti 4. Coaş 5. Copalnic-Mănăştur 6. Coroieni 7. Cupşeni 8. Groşii Ţibleşului 9. Lăpuş 10. Remetea Chioarului 11. Suciu de Sus 12. Vima Mică 5. Judecătoria Vişeu de Sus cu sediul în oraşul Vişeu de Sus ORAŞE 1. Borşa 2. Vişeu de Sus COMUNE 1. Bistra 2. Leordina 3. Moisei 4. Petrova 5. Poienile de sub Munte 6. Repedea 7. Ruscova 8. Vişeu de Jos JUDEŢUL MEHEDINŢI 1. Judecătoria Baia de Aramă cu sediul în oraşul Baia de Aramă ORAŞE 1. Baia de Aramă COMUNE 1. Bala 2. Balta 3. Isverna 4. Obârşia-Cloşani 5. Ponoarele 6. Şovarna 2. Judecătoria Drobeta-Turnu Severin cu sediul în municipiul Drobeta-Turnu Severin MUNICIPIU 1. Drobeta-Turnu Severin COMUNE 1. Bâlvăneşti 2. Brezniţa-Ocol 3. Burila Mare 4. Căzăneşti 5. Devesel 6. Godeanu 7. Gogoşu 8. Hinova 9. Husnicioara 10. Ilovăţ 11. Izvoru Bârzii 12. Malovăţ 13. Prunişor 14. Şimian 15. Şişeşti 3. Judecătoria Orşova cu sediul în municipiul Orşova MUNICIPIU 1. Orşova COMUNE 1. Cireşu 2. Dubova 3. Eşelniţa 4. Iloviţa 5. Podeni 6. Sviniţa 4. Judecătoria Strehaia cu sediul în oraşul Strehaia ORAŞE 1. Strehaia COMUNE 1. Bâcleş 2. Brezniţa-Motru 3. Broşteni 4. Butoieşti 5. Corcova 6. Dumbrava 7. Floreşti 8. Greci 9. Grozeşti 10. Stângăceaua 11. Tâmna 12. Voloiac 5. Judecătoria Vânju Mare cu sediul în oraşul Vânju Mare ORAŞE 1. Vânju Mare COMUNE 1. Bălăciţa 2. Braniştea 3. Corlăţel 4. Cujmir 5. Dârvari 6. Gârla Mare 7. Gruia 8. Jiana 9. Livezile 10. Obârşia de Câmp 11. Oprişor 12. Pădina 13. Pătulele 14. Poroina Mare 15. Pristol 16. Punghina 17. Rogova 18. Salcia 19. Vânători 20. Vânjuleţ 21. Vlădaia 22. Vrata JUDEŢUL MUREŞ 1. Judecătoria Luduş cu sediul în oraşul Luduş ORAŞE 1. Iernut 2. Luduş 3. Sărmaşu COMUNE 1. Aţintiş 2. Bichiş 3. Bogata 4. Cheţani 5. Cuci 6. Iclănzel 7. Miheşu de Câmpie 8. Papiu Ilarian 9. Sânger 10. Tăureni 11. Valea Largă 12. Zau de Câmpie 2. Judecătoria Reghin cu sediul în municipiul Reghin MUNICIPIU 1. Reghin COMUNE 1. Aluniş 2. Batoş 3. Băla 4. Beica de Jos 5. Breaza 6. Brâncoveneşti 7. Chiheru de Jos 8. Cozma 9. Crăieşti 10. Deda 11. Fărăgău 12. Gurghiu 13. Hodac 14. Ibăneşti 15. Ideciu de Jos 16. Lunca 17. Lunca Bradului 18. Petelea 19. Răstoliţa 20. Ruşii-Munţi 21. Solovăstru 22. Stânceni 23. Suseni 24. Vătava 3. Judecătoria Sighişoara cu sediul în municipiul Sighişoara MUNICIPIU 1. Sighişoara ORAŞE 1. Sângeorgiu de Pădure 2. Sovata COMUNE 1. Albeşti 2. Apold 3. Bălăuşeri 4. Chibed 5. Daneş 6. Fântânele 7. Ghindari 8. Nadeş 9. Neaua 10. Saschiz 11. Sărăţeni 12. Vânători 13. Veţca 14. Viişoara 4. Judecătoria Târgu Mureş cu sediul în municipiul Târgu Mureş MUNICIPIU 1. Târgu Mureş ORAŞE 1. Miercurea Nirajului 2. Ungheni COMUNE 1. Acăţari 2. Bereni 3. Band 4. Ceuaşu de Câmpie 5. Corunca 6. Crăciuneşti 7. Cristeşti 8. Eremitu 9. Ernei 10. Găleşti 11. Gheorghe Doja 12. Glodeni 13. Gorneşti 14. Grebenişu de Câmpie 15. Hodoşa 16. Livezeni 17. Mădăraş 18. Măgherani 19. Ogra 20. Pănet 21. Păsăreni 22. Pogăceaua 23. Râciu 24. Sâncraiu de Mureş 25. Sângeorgiu de Mureş 26. Sânpaul 27. Sânpetru de Câmpie 28. Sântana de Mureş 29. Şăulia 30. Şincai 31. Vărgata 32. Voivodeni 5. Judecătoria Târnăveni cu sediul în municipiul Târnăveni MUNICIPIU 1. Târnăveni COMUNE 1. Adămuş 2. Bahnea 3. Băgaciu 4. Coroisânmărtin 5. Cucerdea 6. Găneşti 7. Mica 8. Suplac 9. Zagăr JUDEŢUL NEAMŢ 1. Judecătoria Bicaz cu sediul în oraşul Bicaz ORAŞE 1. Bicaz COMUNE 1. Bicaz-Chei 2. Bicazu Ardelean 3. Borca 4. Ceahlău 5. Dămuc 6. Farcaşa 7. Grinţieş 8. Hangu 9. Poiana Teiului 10. Tarcău 11. Taşca 2. Judecătoria Piatra-Neamţ cu sediul în municipiul Piatra-Neamţ MUNICIPIU 1. Piatra-Neamţ 2. Roznov COMUNE 1. Alexandru cel Bun 2. Bârgăuani 3. Bodeşti 4. Borleşti 5. Cândeşti 6. Costişa 7. Dobreni 8. Dochia 9. Dragomireşti 10. Dumbrava Roşie 11. Gârcina 12. Girov 13. Mărgineni 14. Negreşti 15. Pângăraţi 16. Piatra Şoimului 17. Podoleni 18. Războieni 19. Rediu 20. Săvineşti 21. Ştefan cel Mare 22. Tazlău 23. Tupilaţi 24. Zăneşti 3. Judecătoria Roman cu sediul în municipiul Roman MUNICIPIU 1. Roman COMUNE 1. Bahna 2. Bira 3. Boghicea 4. Boteşti 5. Bozieni 6. Cordun 7. Doljeşti 8. Dulceşti 9. Făurei 10. Gâdinţi 11. Gherăeşti 12. Horia 13. Icuşeşti 14. Ion Creangă 15. Moldoveni 16. Oniceni 17. Pânceşti 18. Poienari 19. Români 20. Ruginoasa 21. Sagna 22. Săbăoani 23. Secuieni 24. Stăniţa 25. Tămăşeni 26. Trifeşti 27. Valea Ursului 28. Văleni 4. Judecătoria Târgu-Neamţ cu sediul în oraşul Târgu-Neamţ ORAŞE 1. Târgu-Neamţ COMUNE 1. Agapia 2. Bălţăteşti 3. Brusturi 4. Crăcăoani 5. Drăgăneşti 6. Ghindăoani 7. Grumăzeşti 8. Păstrăveni 9. Petricani 10. Pipirig 11. Răuceşti 12. Timişeşti 13. Ţibucani 14. Urecheni 15. Vânători-Neamţ JUDEŢUL OLT 1. Judecătoria Balş cu sediul în oraşul Balş ORAŞE 1. Balş 2. Piatra-Olt COMUNE 1. Baldovineşti 2. Bârza 3. Bobiceşti 4. Brâncoveni 5. Călui 6. Cârlogani 7. Curtişoara 8. Dobreţu 9. Găneasa 10. Găvăneşti 11. Grădinari 12. Iancu Jianu 13. Morunglav 14. Oboga 15. Oporelu 16. Pârşcoveni 17. Pleşoiu 18. Slătioara 19. Strejeşti 20. Şopârliţa 21. Teslui 22. Voineasa 23. Vulpeni 2. Judecătoria Caracal cu sediul în municipiul Caracal MUNICIPIU 1. Caracal ORAŞE 1. Drăgăneşti-Olt COMUNE 1. Băbiciu 2. Bucinişu 3. Cezieni 4. Dăneasa 5. Deveselu 6. Dobrosloveni 7. Dobrun 8. Drăghiceni 9. Fălcoiu 10. Fărcaşele 11. Gostavăţu 12. Mihăeşti 13. Osica de Jos 14. Osica de Sus 15. Radomireşti 16. Redea 17. Rotunda 18. Scărişoara 19. Seaca 20. Sprâncenata 21. Stoeneşti 22. Stoicăneşti 23. Traian 24. Văleni 25. Vlădila 3. Judecătoria Corabia cu sediul în oraşul Corabia ORAŞE 1. Corabia COMUNE 1. Brastavăţu 2. Cilieni 3. Gârcov 4. Giuvăreşti 5. Grădinile 6. Grojdibodu 7. Gura Padinii 8. Ianca 9. Izbiceni 10. Obârşia 11. Orlea 12. Rusăneşti 13. Studina 14. Ştefan cel Mare 15. Tia Mare 16. Urzica 17. Vădastra 18. Vădăstriţa 19. Vişina 20. Vişina Nouă 4. Judecătoria Slatina cu sediul în municipiul Slatina MUNICIPIU 1. Slatina ORAŞE 1. Potcoava 2. Scorniceşti COMUNE 1. Bălteni 2. Bărăşti 3. Brebeni 4. Coloneşti 5. Corbu 6. Coteana 7. Crâmpoia 8. Cungrea 9. Dobroteasa 10. Făgeţelu 11. Ghimpeţeni 12. Icoana 13. Ipoteşti 14. Izvoarele 15. Leleasca 16. Mărunţei 17. Milcov 18. Movileni 19. Nicolae Titulescu 20. Optaşi-Măgura 21. Perieţi 22. Poboru 23. Priseaca 24. Sâmbureşti 25. Sârbii-Măgura 26. Schitu 27. Spineni 28. Şerbăneşti 29. Tătuleşti 30. Topana 31. Tufeni 32. Valea Mare 33. Vâlcele 34. Verguleasa 35. Vitomireşti 36. Vultureşti JUDEŢUL PRAHOVA 1. Judecătoria Câmpina cu sediul în municipiul Câmpina MUNICIPIU 1. Câmpina ORAŞE 1. Băicoi 2. Breaza COMUNE 1. Adunaţi 2. Băneşti 3. Brebu 4. Cocorăştii Mislii 5. Cornu 6. Filipeştii de Pădure 7. Filipeştii de Târg 8. Floreşti 9. Măgureni 10. Poiana Câmpina 11. Proviţa de Jos 12. Proviţa de Sus 13. Scorţeni 14. Şotrile 15. Telega 16. Valea Doftanei 2. Judecătoria Mizil cu sediul în oraşul Mizil ORAŞE 1. Mizil 2. Urlaţi COMUNE 1. Albeşti-Paleologu 2. Apostolache 3. Baba Ana 4. Boldeşti-Gradiştea 5. Călugăreni 6. Ceptura 7. Ciorani 8. Chiojdeanca 9. Colceag 10. Fântânele 11. Fulga 12. Gornet-Cricov 13. Gura Vadului 14. Iordăcheanu 15. Jugureni 16. Lapoş 17. Salcia 18. Sălciile 19. Tătaru 20. Tomşani 21. Vadu Săpat 3. Judecătoria Ploieşti cu sediul în municipiul Ploieşti MUNICIPIU 1. Ploieşti ORAŞE 1. Boldeşti-Scăeni 2. Plopeni COMUNE 1. Ariceştii Rahtivani 2. Balta Doamnei 3. Bărcăneşti 4. Berceni 5. Blejoi 6. Brazi 7. Bucov 8. Cocorăştii Colţ 9. Drăgăneşti 10. Dumbrava 11. Dumbrăveşti 12. Gherghiţa 13. Gorgota 14. Lipăneşti 15. Măneşti 16. Olari 17. Păuleşti 18. Plopu 19. Podenii Noi 20. Poienarii Burchii 21. Puchenii Mari 22. Râfov 23. Sângeru 24. Şirna 25. Târgşoru Vechi 26. Tinosu 27. Valea Călugărească 28. Vâlcăneşti 4. Judecătoria Sinaia cu sediul în oraşul Sinaia ORAŞE 1. Azuga 2. Buşteni 3. Comarnic 4. Sinaia COMUNE 1. Secăria 2. Talea 5. Judecătoria Vălenii de Munte cu sediul în oraşul Vălenii de Munte ORAŞE 1. Slănic 2. Vălenii de Munte COMUNE 1. Aluniş 2. Ariceştii Zeletin 3. Bălţeşti 4. Bătrâni 5. Bertea 6. Cărbuneşti 7. Ceraşu 8. Cosminele 9. Drajna 10. Gornet 11. Gura Vitioarei 12. Izvoarele 13. Măgurele 14. Măneciu 15. Păcureţi 16. Poseşti 17. Predeal-Sărari 18. Starchiojd 19. Surani 20. Şoimari 21. Ştefeşti 22. Teişani 23. Vărbilău JUDEŢUL SATU MARE 1. Judecătoria Carei cu sediul în municipiul Carei MUNICIPIU 1. Carei ORAŞE 1. Tăşnad COMUNE 1. Acâş 2. Andrid 3. Berveni 4. Bogdand 5. Cămin 6. Căpleni 7. Căuaş 8. Cehal 9. Ciumeşti 10. Craidorolţ 11. Foieni 12. Hodod 13. Moftin 14. Petreşti 15. Pir 16. Pişcolt 17. Sanislău 18. Santău 19. Săcăşeni 20. Săuca 21. Supur 22. Tiream 23. Urziceni 2. Judecătoria Negreşti-Oaş cu sediul în oraşul Negreşti-Oaş ORAŞE 1. Negreşti-Oaş COMUNE 1. Bătarci 2. Bixad 3. Călineşti-Oaş 4. Cămărzana 5. Certeze 6. Gherţa Mică 7. Oraşu Nou 8. Racşa 9. Tarna Mare 10. Târşolţ 11. Turţ 12. Vama 3. Judecătoria Satu Mare cu sediul în municipiul Satu Mare MUNICIPIU 1. Satu Mare ORAŞE 1. Ardud 2. Livada COMUNE 1. Agriş 2. Apa 3. Bârsău 4. Beltiug 5. Botiz 6. Crucişor 7. Culciu 8. Doba 9. Dorolţ 10. Halmeu 11. Homoroade 12. Lazuri 13. Medieşu Aurit 14. Micula 15. Odoreu 16. Păuleşti 17. Pomi 18. Porumbeşti 19. Socond 20. Terebeşti 21. Turulung 22. Valea Vinului 23. Vetiş 24. Viile Satu Mare JUDEŢUL SĂLAJ 1. Judecătoria Jibou cu sediul în oraşul Jibou ORAŞE 1. Cehu Silvaniei 2. Jibou COMUNE 1. Almaşu 2. Băbeni 3. Bălan 4. Benesat 5. Creaca 6. Cristolţ 7. Cuzăplac 8. Dragu 9. Fildu de Jos 10. Gâlgău 11. Gârbou 12. Hida 13. Ileanda 14. Letca 15. Lozna 16. Năpradea 17. Poiana Blenchii 18. Rus 19. Sălăţig 20. Sânmihaiu Almaşului 21. Someş-Odorhei 22. Surduc 23. Şimişna 24. Zalha 25. Zimbor 2. Judecătoria Şimleu Silvaniei cu sediul în oraşul Şimleu Silvaniei ORAŞE 1. Şimleu Silvaniei COMUNE 1. Bănişor 2. Bobota 3. Boghiş 4. Camăr 5. Carastelec 6. Chieşd 7. Cizer 8. Crasna 9. Halmăşd 10. Horoatu Crasnei 11. Ip 12. Marca 13. Măerişte 14. Nuşfalău 15. Pericei 16. Plopiş 17. Şărmăşag 18. Sâg 19. Valcău de Jos 20. Vârşolţ 3. Judecătoria Zalău cu sediul în municipiul Zalău MUNICIPIU 1. Zalău COMUNE 1. Agrij 2. Bocşa 3. Buciumi 4. Coşeiu 5. Crişeni 6. Dobrin 7. Hereclean 8. Meseşenii de Jos 9. Mirşid 10. Românaşi 11. Şamşud 12. Treznea JUDEŢUL SIBIU 1. Judecătoria Agnita cu sediul în oraşul Agnita ORAŞE 1. Agnita COMUNE 1. Alţina 2. Biertan 3. Bârghiş 4. Brădeni 5. Bruiu 6. Chirpăr 7. Iacobeni 8. Laslea 9. Marpod 10. Merghindeal 11. Mihăileni 12. Nocrich 2. Judecătoria Avrig cu sediul în oraşul Avrig ORAŞE 1. Avrig 2. Tălmaciu COMUNE 1. Arpaşu de Jos 2. Boiţa 3. Cârţa 4. Cârţişoara 5. Porumbacu de Jos 6. Racoviţa 7. Râu Sadului 8. Sadu 9. Turnu Roşu 3. Judecătoria Mediaş cu sediul în municipiul Mediaş MUNICIPIU 1. Mediaş ORAŞE 1. Copşa Mică 2. Dumbrăveni COMUNE 1. Alma 2. Aţel 3. Axente Sever 4. Bazna 5. Blăjel 6. Brateiu 7. Dârlos 8. Hoghilag 9. Micăsasa 10. Moşna 11. Şeica Mare 12. Şeica Mică 13. Târnava 14. Valea Viilor 4. Judecătoria Sălişte cu sediul în oraşul Sălişte ORAŞE 1. Miercurea Sibiului 2. Sălişte COMUNE 1. Apoldu de Jos 2. Cristian 3. Gura Râului 4. Jina 5. Ludoş 6. Orlat 7. Păuca 8. Poiana Sibiului 9. Tilişca 5. Judecătoria Sibiu cu sediul în municipiul Sibiu MUNICIPIU 1. Sibiu ORAŞE 1. Cisnădie 2. Ocna Sibiului COMUNE 1. Loamneş 2. Poplaca 3. Răşinari 4. Roşia 5. Slimnic 6. Şelimbăr 7. Şura Mare 8. Şura Mică 9. Vurpăr JUDEŢUL SUCEAVA 1. Judecătoria Câmpulung Moldovenesc cu sediul în municipiul Câmpulung Moldovenesc MUNICIPIU 1. Câmpulung Moldovenesc COMUNE 1. Breaza 2. Frumosu 3. Fundu Moldovei 4. Izvoarele Sucevei 5. Moldova-Suliţa 6. Moldoviţa 7. Pojorâta 8. Sadova 9. Vama 10. Vatra Moldoviţei 2. Judecătoria Fălticeni cu sediul în municipiul Fălticeni MUNICIPIU 1. Fălticeni ORAŞE 1. Dolhasca COMUNE 1. Baia 2. Bogdăneşti 3. Boroaia 4. Buneşti 5. Cornu Luncii 6. Dolheşti 7. Drăguşeni 8. Fântâna Mare 9. Forăşti 10. Hârtop 11. Horodniceni 12. Mălini 13. Preuteşti 14. Rădăşeni 15. Râşca 16. Slatina 17. Vadu Moldovei 18. Vultureşti 3. Judecătoria Gura Humorului cu sediul în oraşul Gura Humorului ORAŞE 1. Frasin 2. Gura Humorului COMUNE 1. Bălăceana 2. Berchişeşti 3. Botoşana 4. Cacica 5. Ciprian Porumbescu 6. Comăneşti 7. Drăgoieşti 8. Ilişeşti 9. Mănăstirea Humorului 10. Ostra 11. Păltinoasa 12. Pârteştii de Jos 13. Stulpicani 14. Valea Moldovei 4. Judecătoria Rădăuţi cu sediul în municipiul Rădăuţi MUNICIPIU 1. Rădăuţi ORAŞE 1. Cajvana 2. Milişăuţi 3. Siret 4. Solca 5. Vicovu de Sus COMUNE 1. Arbore 2. Bălcăuţi 3. Bilca 4. Brodina 5. Burla 6. Calafindeşti 7. Dorneşti 8. Frătăuţii Noi 9. Frătăuţii Vechi 10. Gălăneşti 11. Grămeşti 12. Grăniceşti 13. Horodnic de Jos 14. Horodnic de Sus 15. Iaslovăţ 16. Marginea 17. Muşeniţa 18. Poieni-Solca 19. Putna 20. Satu Mare 21. Straja 22. Suceviţa 23. Şerbăuţi 24. Ulma 25. Vicovu de Jos 26. Voitinel 27. Volovăţ 28. Zamostea 5. Judecătoria Suceava cu sediul în municipiul Suceava MUNICIPIU 1. Suceava ORAŞE 1. Liteni 2. Salcea COMUNE 1. Adâncata 2. Bosanci 3. Dărmăneşti 4. Dumbrăveni 5. Fântânele 6. Hănţeşti 7. Ipoteşti 8. Mitocu Dragomirnei 9. Moara 10. Pătrăuţi 11. Siminicea 12. Stroieşti 13. Şcheia 14. Todireşti 15. Udeşti 16. Vereşti 17. Zvoriştea 6. Judecătoria Vatra Dornei cu sediul în municipiul Vatra Dornei MUNICIPIU 1. Vatra Dornei ORAŞE 1. Broşteni COMUNE 1. Cârlibaba 2. Ciocăneşti 3. Coşna 4. Crucea 5. Dorna-Arini 6. Dorna Candrenilor 7. Iacobeni 8. Panaci 9. Poiana Stampei 10. Şaru Dornei JUDEŢUL TELEORMAN 1. Judecătoria Alexandria cu sediul în municipiul Alexandria MUNICIPIU 1. Alexandria COMUNE 1. Bogdana 2. Brânceni 3. Buzescu 4. Călineşti 5. Furculeşti 6. Mavrodin 7. Măgura 8. Mârzăneşti 9. Nanov 10. Nenciuleşti 11. Orbeasca 12. Plosca 13. Poroschia 14. Purani 15. Răsmireşti 16. Ştorobăneasa 17. Ţigăneşti 18. Vităneşti 2. Judecătoria Roşiori de Vede cu sediul în municipiul Roşiori de Vede MUNICIPIU 1. Roşiori de Vede COMUNE 1. Balaci 2. Beuca 3. Călmăţuiu 4. Călmăţuiu de Sus 5. Ciolăneşti 6. Crângeni 7. Dideşti 8. Dobroteşti 9. Drăcşenei 10. Drăgăneşti de Vede 11. Măldăeni 12. Necşeşti 13. Peretu 14. Rădoieşti 15. Săceni 16. Scrioaştea 17. Sfinţeşti 18. Stejaru 19. Troianul 20. Vârtoape 21. Vedea 22. Zâmbreasca 3. Judecătoria Turnu Măgurele cu sediul în municipiul Turnu Măgurele MUNICIPIU 1. Turnu Măgurele COMUNE 1. Beciu 2. Ciuperceni 3. Crângu 4. Dracea 5. Islaz 6. Lisa 7. Liţa 8. Lunca 9. Plopii-Slăviteşti 10. Putineiu 11. Saelele 12. Salcia 13. Seaca 14. Segarcea-Vale 15. Slobozia Mândra 16. Traian 17. Uda-Clocociov 4. Judecătoria Videle cu sediul în oraşul Videle ORAŞE 1. Videle COMUNE 1. Băbăiţa 2. Blejeşti 3. Botoroaga 4. Bujoreni 5. Cosmeşti 6. Crevenicu 7. Drăgăneşti-Vlaşca 8. Frăsinet 9. Gălăteni 10. Gratia 11. Mereni 12. Moşteni 13. Olteni 14. Poeni 15. Sârbeni 16. Scurtu Mare 17. Siliştea 18. Siliştea-Gumeşti 19. Talpa 20. Tătărăştii de Jos 21. Tătărăştii de Sus 22. Trivalea-Moşteni 5. Judecătoria Zimnicea cu sediul în oraşul Zimnicea ORAŞE 1. Zimnicea COMUNE 1. Bragadiru 2. Bujoru 3. Cervenia 4. Conţeşti 5. Fântânele 6. Frumoasa 7. Izvoarele 8. Năsturelu 9. Piatra 10. Pietroşani 11. Smârdioasa 12. Suhaia 13. Viişoara JUDEŢUL TIMIŞ 1. Judecătoria Deta cu sediul în oraşul Deta ORAŞE 1. Ciacova 2. Deta 3. Gătaia COMUNE 1. Banloc 2. Birda 3. Denta 4. Giera 5. Ghilad 6. Jamu Mare 7. Jebel 8. Liebling 9. Livezile 10. Moraviţa 11. Pădureni 12. Tormac 13. Voiteg 2. Judecătoria Făget cu sediul în oraşul Făget ORAŞE 1. Făget COMUNE 1. Balinţ 2. Bara 3. Bârna 4. Bethausen 5. Bucovăţ 6. Curtea 7. Dumbrava 8. Fârdea 9. Margina 10. Mănăştiur 11. Nădrag 12. Ohaba Lungă 13. Pietroasa 14. Secaş 15. Tomeşti 16. Traian Vuia 3. Judecătoria Lugoj cu sediul în municipiul Lugoj MUNICIPIU 1. Lugoj ORAŞE 1. Buziaş COMUNE 1. Belinţ 2. Boldur 3. Brestovăţ 4. Coşteiu 5. Criciova 6. Darova 7. Gavojdia 8. Ghizela 9. Niţchidorf 10. Racoviţa 11. Ştiuca 12. Topolovăţu Mare 13. Victor Vlad Delamarina 4. Judecătoria Sânnicolau Mare cu sediul în oraşul Sânnicolau Mare ORAŞE 1. Sânnicolau Mare COMUNE 1. Beba Veche 2. Cenad 3. Comloşu Mare 4. Dudeştii Vechi 5. Gottlob 6. Lenauheim 7. Lovrin 8. Periam 9. Pesac 10. Saravale 11. Sânpetru Mare 12. Teremia Mare 13. Tomnatic 14. Variaş 15. Vălcani 5. Judecătoria Timişoara cu sediul în municipiul Timişoara MUNICIPIU 1. Timişoara ORAŞE 1. Jimbolia 2. Recaş COMUNE 1. Becicherecu Mic 2. Biled 3. Bogda 4. Cărpiniş 5. Cenei 6. Checea 7. Chevereşu Mare 8. Dudeştii Noi 9. Dumbrăviţa 10. Fibiş 11. Foeni 12. Ghiroda 13. Giarmata 14. Giroc 15. Giulvăz 16. Iecea Mare 17. Maşloc 18. Moşniţa Nouă 19. Orţişoara 20. Otelec 21. Parţa 22. Peciu Nou 23. Pişchia 24. Remetea Mare 25. Sacoşu Turcesc 26. Satchinez 27. Săcălaz 28. Sânandrei 29. Sânmihaiu Român 30. Şag 31. Şandra 32. Uivar JUDEŢUL TULCEA 1. Judecătoria Babadag cu sediul în oraşul Babadag ORAŞE 1. Babadag COMUNE 1. Baia 2. Beidaud 3. Casimcea 4. Ceamurlia de Jos 5. Ciucurova 6. Horia 7. Jurilovca 8. Mihai Bravu 9. Mihail Kogălniceanu 10. Nalbant 11. Sarichioi 12. Slava Cercheză 13. Stejaru 14. Topolog 2. Judecătoria Măcin cu sediul în oraşul Măcin ORAŞE 1. Isaccea 2. Măcin COMUNE 1. Carcaliu 2. Cerna 3. Dăeni 4. Dorobanţu 5. Greci 6. Grindu 7. Hamcearca 8. I. C. Brătianu 9. Jijila 10. Luncaviţa 11. Ostrov 12. Peceneaga 13. Smârdan 14. Turcoaia 15. Văcăreni 3. Judecătoria Tulcea cu sediul în municipiul Tulcea MUNICIPIU 1. Tulcea ORAŞE 1. Sulina COMUNE 1. Beştepe 2. C. A. Rosetti 3. Ceatalchioi 4. Chilia Veche 5. Crişan 6. Frecăţei 7. Izvoarele 8. Mahmudia 9. Maliuc 10. Murighiol 11. Niculiţel 12. Nufăru 13. Pardina 14. Sfântu Gheorghe 15. Somova 16. Valea Nucarilor 17. Valea Teilor JUDEŢUL VASLUI 1. Judecătoria Bârlad cu sediul în municipiul Bârlad MUNICIPIU 1. Bârlad ORAŞE 1. Murgeni COMUNE 1. Alexandru Vlahuţă 2. Banca 3. Băcani 4. Blăgeşti 5. Bogdăneşti 6. Bogdăniţa 7. Ciocani 8. Coroieşti 9. Dodeşti 10. Epureni 11. Fălciu 12. Fruntişeni 13. Ghergheşti 14. Griviţa 15. Iana 16. Ibăneşti 17. Iveşti 18. Măluşteni 19. Perieni 20. Pochidia 21. Pogana 22. Pogoneşti 23. Puieşti 24. Roşieşti 25. Şuletea 26. Tutova 27. Viişoara 28. Vinderei 29. Voineşti 30. Vutcani 31. Zorleni 2. Judecătoria Huşi cu sediul în municipiul Huşi MUNICIPIU 1. Huşi COMUNE 1. Arsura 2. Berezeni 3. Boţeşti 4. Buneşti-Avereşti 5. Creţeşti 6. Dimitrie Cantemir 7. Drânceni 8. Duda-Epureni 9. Găgeşti 10. Hoceni 11. Lunca Banului 12. Olteneşti 13. Pădureni 14. Stănileşti 15. Tătărăni 16. Vetrişoaia 3. Judecătoria Vaslui cu sediul în municipiul Vaslui MUNICIPIU 1. Vaslui ORAŞE 1. Negreşti COMUNE 1. Albeşti 2. Băceşti 3. Bălteni 4. Bogdana 5. Codăeşti 6. Costeşti 7. Cozmeşti 8. Dăneşti 9. Deleni 10. Deleşti 11. Dragomireşti 12. Dumeşti 13. Fereşti 14. Gârceni 15. Ivăneşti 16. Laza 17. Lipovăţ 18. Micleşti 19. Muntenii de Jos 20. Muntenii de Sus 21. Oşeşti 22. Poieneşti 23. Pungeşti 24. Puşcaşi 25. Rafaila 26. Rebricea 27. Soleşti 28. Ştefan cel Mare 29. Tanacu 30. Tăcuta 31. Todireşti 32. Văleni 33. Vultureşti 34. Zăpodeni JUDEŢUL VÂLCEA 1. Judecătoria Bălceşti cu sediul în oraşul Bălceşti ORAŞE 1. Bălceşti COMUNE 1. Diculeşti 2. Făureşti 3. Fârtăţeşti 4. Ghioroiu 5. Grădiştea 6. Laloşu 7. Lăcusteni 8. Livezi 9. Măciuca 10. Roşiile 11. Stăneşti 12. Tetoiu 13. Valea Mare 14. Zătreni 2. Judecătoria Brezoi cu sediul în oraşul Brezoi ORAŞE 1. Brezoi 2. Călimăneşti COMUNE 1. Berislăveşti 2. Boişoara 3. Câineni 4. Malaia 5. Perişani 6. Racoviţa 7. Sălătrucel 8. Titeşti 9. Voineasa 3. Judecătoria Drăgăşani cu sediul în municipiul Drăgăşani MUNICIPIU 1. Drăgăşani COMUNE 1. Amărăşti 2. Creţeni 3. Drăgoeşti 4. Glăvile 5. Guşoeni 6. Ioneşti 7. Lungeşti 8. Mădulari 9. Mitrofani 10. Olanu 11. Orleşti 12. Pesceana 13. Prundeni 14. Scundu 15. Suteşti 16. Ştefăneşti 17. Şuşani 18. Voiceşti 4. Judecătoria Horezu cu sediul în oraşul Horezu ORAŞE 1. Berbeşti 2. Horezu COMUNE 1. Alunu 2. Bărbăteşti 3. Cernişoara 4. Copăceni 5. Costeşti 6. Lădeşti 7. Lăpuşata 8. Mateeşti 9. Măldăreşti 10. Oteşani 11. Păuşeşti 12. Pietrari 13. Popeşti 14. Roeşti 15. Sineşti 16. Slătioara 17. Stoeneşti 18. Stroeşti 19. Tomşani 20. Vaideeni 5. Judecătoria Râmnicu Vâlcea cu sediul în municipiul Râmnicu Vâlcea MUNICIPIU 1. Râmnicu Vâlcea ORAŞE 1. Băbeni 2. Băile Govora 3. Băile Olăneşti 4. Ocnele Mari COMUNE 1. Budeşti 2. Bujoreni 3. Buneşti 4. Dăeşti 5. Dănicei 6. Frânceşti 7. Galicea 8. Goleşti 9. Mihăeşti 10. Milcoiu 11. Muereasca 12. Nicolae Bălcescu 13. Păuşeşti-Măglaşi 14. Runcu 15. Stoileşti 16. Şirineasa 17. Vlădeşti JUDEŢUL VRANCEA 1. Judecătoria Adjud cu sediul în municipiul Adjud MUNICIPIU 1. Adjud COMUNE 1. Bogheşti 2. Corbiţa 3. Homocea 4. Păuneşti 5. Ploscuţeni 6. Pufeşti 7. Rugineşti 8. Tănăsoaia 2. Judecătoria Focşani cu sediul în municipiul Focşani MUNICIPIU 1. Focşani ORAŞE 1. Odobeşti COMUNE 1. Andreiaşu de Jos 2. Băleşti 3. Bârseşti 4. Bilieşti 5. Boloteşti 6. Bordeşti 7. Broşteni 8. Câmpineanca 9. Cârligele 10. Chiojdeni 11. Ciorăşti 12. Coteşti 13. Dumbrăveni 14. Dumitreşti 15. Garoafa 16. Goleşti 17. Gugeşti 18. Gura Caliţei 19. Jariştea 20. Jitia 21. Măicăneşti 22. Mera 23. Milcovul 24. Năneşti 25. Năruja 26. Negrileşti 27. Nereju 28. Nistoreşti 29. Obrejiţa 30. Paltin 31. Păuleşti 32. Poiana Cristei 33. Popeşti 34. Răstoaca 35. Reghiu 36. Sihlea 37. Slobozia Bradului 38. Slobozia Ciorăşti 39. Spulber 40. Suraia 41. Tătăranu 42. Tâmboeşti 43. Tulnici 44. Urecheşti 45. Valea Sării 46. Vânători 47. Vârteşcoiu 48. Vidra 49. Vintileasca 50. Vrâncioaia 51. Vulturu 3. Judecătoria Panciu cu sediul în oraşul Panciu ORAŞE 1. Mărăşeşti 2. Panciu COMUNE 1. Câmpuri 2. Fitioneşti 3. Moviliţa 4. Răcoasa 5. Soveja 6. Străoane 7. Ţifeşti 8. Vizantea-Livezi MUNICIPIUL BUCUREŞTI 1. Judecătoria Sectorului 1 2. Judecătoria Sectorului 2 3. Judecătoria Sectorului 3 4. Judecătoria Sectorului 4 5. Judecătoria Sectorului 5 6. Judecătoria Sectorului 6 cu sediile în municipiul Bucureşti



SmartCity5

COMENTARII la Hotărârea 102/2021

Momentan nu exista niciun comentariu la Hotărârea 102 din 2021
Comentarii la alte acte
ANONIM a comentat Legea 166 2014
    HOW TO GET YOUR EX LOVER BACK & HOW I GOT MY EX LOVER BACK MY TRUE LIFE STORY HOW I GOT MY EX LOVER BACK.I  want to thank Dr Omokpo for saving my marriage. My husband  treated me badly and left home for almost 3 month this got me sick and confused. Then I told my friend about how my husband has changed towards me. Then he told me to contact: dromokpo@gmail.com that he will help me bring my husband back to being a good man.Then I gave him a try. after 3 days of casting the spell my husband came back home and i forgive him and today we are living in joy and happiness If you are going through any relationship stress or  broken marriage situation  and you want your Ex lover,  Ex boyfriend, Ex girlfriend or Divorced husband or wife you can reach him via: dromokpo@gmail.com 
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    GET YOUR EX LOVER BACK NOW OR GET YOUR BROKEN RELATIONSHIP, MARRIAGE RESTORED. I’m just upset that I have been in pain and crying for so long and many times. Thank you dromokpo@gmail.com I wished I would have found you earlier, you would have saved me from a lot of pain for the past five years my ex lover left me for another woman in just 2 days i contacted you Dr Omokpo you brought my broken relationship back I spent a small fortune enough to take my dream trip to South Carolina but what’s the point in taking a dream trip without the love of my life. Dr Omokpo has given me hope and his honesty is a breath of fresh air, I feel so good and heavy happiness in my heart to get my ex lover back. Who I thought he was gone forever. We are married now as I share my testimony with you. If you have broken relationship or broken marriage or you want to get your ex lover back kindly contact: dromokpo@gmail.com
ANONIM a comentat Decretul 1134 2016
    My Dear friends online, My name is Annisa Agung, And I live in Illinois USA, I have to give this miraculous testimony which is so unbelievable until now. I had a problem with my Ex husband 2 years ago, which led to our break up. I was not myself again, I felt so empty inside me, my love and financial situation became worse, until a close friend of mine told me about a spell caster who helped her in the same problem too. His name is Doctor OGEDEGBE. I whatsapp the spell caster and I told him my problem and I did what he asked of me, to cut the long story short. Before I knew what was happening, less than two days ago my husband gave me a call and told me that he was coming back to me. I was so happy to have him back. The most interesting part of the story is that I am pregnant. Thanks to Doctor OGEDEGBE  for saving my marriage and for also saving others' marriage too. Continue your good work, If you are interested to contact the great spell caster email address: dr.ogedegbe6@gmail.com or contact him on whatsapp +2348109374702
ANONIM a comentat Legea 141 2018
    Aveți nevoie de un împrumut rapid și urgent cu o dobândă relativ scăzută, de până la 3%? Oferim împrumuturi pentru afaceri, împrumuturi personale, împrumuturi pentru locuințe, împrumuturi auto, împrumuturi pentru studenți, împrumuturi de consolidare a datoriilor etc. indiferent de scorul dvs. de credit. Avem garanția că oferim servicii financiare numeroșilor noștri clienți din întreaga lume. Cu pachetele noastre flexibile de creditare, împrumuturile pot fi procesate și transferate împrumutatului în cel mai scurt timp posibil, contactați-ne prin e-mail:(midland.credit2@gmail.com) și asistați la o experiență financiară care vă va schimba viața.
ANONIM a comentat Legea 243 2021
    I'm Rowe Lyndia from USA, i had a nice family; i was married for 11 years to my husband and all of a sudden, another woman came into the picture, the man that used to love me before started picking quarrels with me he was so abusive that when i try to tell him the truth about how i feel and what he is doing is not right for the family, he gets very angry and hits me with any thing he sees around him. but i still loved him with all my heart despite all he has done to me and i wanted him back at all cost. Then he filed for a divorce, my whole life was tearing apart and I didn't know what to do ...... he moved out of the house and abandoned me and the kids. So a very close friend of mine told me about trying a love spell to get my husband back. She also uses Priest Uduebor love spell to get back her divorce husband and told me they are very much happy with their relationship. So she introduced me to the spell caster, at first i was surprised and scared so i decided to give it a try reluctantly.......although i didn't believe in all those things, then when he did the special spells, i was so surprised, after four days my husband came back and was pleading for my forgiveness, he had realized his mistakes, i just couldn't believe it, anyway we are back together now and we are now one big happy family we use to be. I want to tell everyone who is looking for any solution to his or her problem, I advise you to kindly consult this spell caster, he is real, he is powerful and whatever the spell caster tells is what will happen, because all that the spell caster told me came to pass. You can kindly contact him on: his For an immediate response please contact me by. Email ifagbemileke236@gmail.com WhatsApp number (+2349030638317). He also cures all kinds of sickness and such as 1 LOVE SPELL 2 WIN EX BACK 3 FRUIT OF THE WOMB 4 PROMOTION SPELL 5 PROTECTION SPELL 6 BUSINESS SPELL 7 GOOD JOB SPELL 8 HIV AIDS 9 LOTTERY SPELL and COURT CASE SPELL. 10 CANCER 11 STROKE 12 Erectile Dysfunction
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    Hello everyone, my name is Elisa Keily I am so overwhelmed with joy all thanks to Dr Raypower spell. my husband left me for another woman few years back and I was very devastated cause I never did anything wrong to him, I was left with my two kid and a job that pays little.i was almost giving up until I saw a testimony online about Dr Raypower and I decided to contact him.i explained my problem to him and he assured me I'll see a positive result after 24hurs, surprisingly my husband came back the day after the spell begging me to forgive him and promised to never leave. My husband has been back for 6 months now and we've never had any issues, am glad I didn't doubt Dr Raypower cause he sure can solve any problems with fast relief you can also contact him for help now Email: Urgentspellcast@gmail.com or Urgentspellcast@yahoo.com Website: https://urgentspellcast.wordpress.com/  WhatsApp: +14243308109
ANONIM a comentat OUG 96 2021
     I want to use this opportunity to thank Dr Ilekhojie who help me to win a large sum. I have been playing the lottery for the past 5 years now and i have never won. Ever since then i have not been able to win and i was so upset and i needed help to win the lottery. so i decided to go online and search for help, there i saw so many good testimony about this man called Great Dr Ilekhojie of how he have cast lucky spell lotto for people to win the lottery. I contacted him also and tell him i want to win a lottery, he cast a spell for me which i use and i play and won a large amount in dollars. I am so grateful to this man. Just in-case you also need him to help you win, you can contact him through his email: gethelp05@gmail.com and send him a direct message on +2348147400259
ANONIM a comentat OUG 96 2021
    Hello everyone, I want to let the whole world know how Dr. Wale has restored my broken relationship with Wayne. We have been together for 3 years and he told me that he doesn’t love me like he used to. Things have not been good for about 4 months and he ended this about 2 weeks ago. I was miserable and just didn't want to go on anymore. I did text him right after this but he didn’t even respond to me. One day I was searching for a way to get him back on the Internet when I saw a post of a lady testifying of how a love spell caster called Dr. Wale helped her to get back her ex, I was so desperate to get mine back so I messaged him and explained my situation to him and he instructed me to do somethings which I did and 24 hours later my boyfriend Wayne came back kneeling and begging for my forgiveness and I forgive him and our relationship was back to normal again, if your Ex broke up with you or you have any problem then you problem has come to an end because Dr. Wale can solve all marriage and relationship problems. If you need his urgent help WhatsApp/Text him: +1(978) 406-9575 or Email: everlastingspellcast@gmail.com or view his website: https://everlastingspellcaster.website2.me/contact
ANONIM a comentat Decizia 2 2007
    GET YOUR EX LOVER BACK.VIA: dromokpo@gmail.com This is my testimony of life that I will tell everyone. I have been married for 25 years Another woman had a spell to get me away from my lover, My husband left me and the children and we suffered for 2 years until I saw post about where this man Dr Omokpo has helped so many people recover their broken marriages and relationships   to get their ex lovers back. I decided to send him a message about my broken marriage and family  about how my husband left me and  for him to help me bring back my loving husband home, This great man told me what to do and I followed him as he instructed. After 48 hours, as he told me, I saw a car enter the compound. I was shocked when I saw my husband. As I share my testimony with you my husband came back to me and the kids and that's why I'm happy to put all of you to meet this man for solutions to your problem and bring your lover back to you and mend your broken marriage or your relationship restored back to happiness as you wished. Contact this great man via: dromokpo@gmail.com
ANONIM a comentat Decizia 2 2007
    GET YOUR EX LOVER BACK.VIA: dromokpo@gmail.com This is my testimony of life that I will tell everyone. I have been married for 25 years Another woman had a spell to get me away from my lover, My husband left me and the children and we suffered for 2 years until I saw post about where this man Dr Omokpo has helped so many people recover their broken marriages and relationships   to get their ex lovers back. I decided to send him a message about my broken marriage and family  about how my husband left me and  for him to help me bring back my loving husband home, This great man told me what to do and I followed him as he instructed. After 48 hours, as he told me, I saw a car enter the compound. I was shocked when I saw my husband. As I share my testimony with you my husband came back to me and the kids and that's why I'm happy to put all of you to meet this man for solutions to your problem and bring your lover back to you and mend your broken marriage or your relationship restored back to happiness as you wished. Contact this great man via: dromokpo@gmail.com
Alte acte pe aceeaşi temă cu Hotărârea 102/2021
Coduri postale Prefixe si Coduri postale din Romania Magazin si service calculatoare Sibiu